Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Terhes nőnek nem jár hely a buszon?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2013. október 30. 14:31
Egy reszketeg néninek még csak-csak átadja valaki a helyét a buszon, de munkatársunk tapasztalatai szerint egy terhes nő kifejezetten rossz esélyekkel indul, ha ülni szeretne a tolongásban. Ezért tehetetlen dühében fotózza a legpimaszabb helyfoglalókat, és most alaposan ki is vesézi nekünk az \"elkövetők\" leggyakoribb típusait a Rihannát üvöltető tinitől az ötvenes férfiakig.

Nők Lapja Café: Terhes nőnek nem jár hely a buszon?
  1. 2013. november 8. 21:34951.

    jaj hagyjuk már, Ti ketten nagyon vérszemet kaptatok ELsike, engedd meg hogy megkérdezzem, Neked hány gyereked van, hogy ennyire tudod a frankót? Miért rühelled ennyire őket? És Neked babyface, Te úgy tudom magad is anya vagy. EL nem tudod képzelni, hogy más másképpen csinálja, mint ahogy te elképzeled? Babkocsit mer tolni, húha. ..egye meg amit főzött. 

     

    Nem lehetne, hogy a társadalom egy másik csoportját pécézzétek így ki magatoknak?

     

  2. 2013. november 8. 20:42950.

    Az első élményem az volt, amikor egy órát dekkoltam még a nem annyira fitt, szülés utáni időszakban a villamosmegállóban, ugyanis senki, de senki egy pillanatra sem állt meg, hogy segítsen feltenni a gyerekkel együtt nagyságrendileg 16 kilós babakocsit

     

    Szólni kellene ,nem hőbörögni,ki tudja,az is lehet,hogy kocsostul apát várják a buszmegállóban

     

    De az „i”-re a pontot az tette fel, amikor egyszer egy klasszikus, havi nagybevásárlós drogériakörből mentünk haza az akkor már szelíd kismotoros, kábé 2,5 éves kiskorúval. Elfáradt már szegény a nagy túrában, ezért gondoltam, felugrunk pár megálló erejéig a villamosra. Gurikocsi megtömve, kistestű totyogó imbolyog mellettem, kismotor. Ez amúgy egy kisgyerekes anyuka normál alapfelszerelése.

     

    Sztem nem kell 2 évessel többórás bevásárolókörútra menni

    Az jön l a cikkből,hogy van apa is,be lehet osztani a bevásrlást

    Ja és most már a kismotornak is át kell adni a helyet.

    előzmény:
    elsi1 (945)
    2013-11-08  16:58
  3. 2013. november 8. 20:23949.

    Hat igen. Annak idejen, ha a gyerekkel tomegeztem nem arra az idore szantam a nagybevasarlast.. Azt inkabb kocsival inteztem el, vagy gyalog. Ezzel meg is oldodott a fulemen is szatyor es a gyereket is kene fogni problema.

    előzmény:
    Babyface83 (948)
    2013-11-08  19:47
  4. 2013. november 8. 19:47948.

    Jól látom, hogy a kisgyerekkel tömegközlekedős cikknél letiltották a hozzászólást? Vajon miért? 

    Nem olvastam végig, már ott eldurrant az agyam, amikor anyuka azon háborgott, hogy milyen nehézkes tömegközlekedni a böhöm babakocsijával. Ha valaki mindenképpen babával akar tömegközlekedni, miért bünteti magát böhöm babakocsival? Miért nem rakja a gyereket kenguruba/hordozókendőbe/meitaiba stb? Ja mert akkor egyel kevesebb dolgon nyavajoghatna... 

  5. 2013. november 8. 18:17947.

    Jön a következő nyafogószólam

    Semmi nem elég

    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&csatid=819&topicid=311767

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_981477 (946)
    2013-11-08  18:05
  6. Torolt_felhasznalo_981477
    Torolt_felhasznalo_981477
    2013. november 8. 18:05946.
    sőt nekem is:-)))
    előzmény:
    elsi1 (945)
    2013-11-08  16:58
  7. 2013. november 8. 16:58945.

    Még mondja valaki,hogy BA(főiskolai) diplomával nem lehet karrier csinálni

    Colleen Bellnek az új bp-i nagykövetnek is az van

     

    http://www.origo.hu/nagyvilag/20130925-a-beverly-h illsrol-a-budapesti-diplomaciaba-colleen-bell-lehet-az-usa-u j-magyarorszagi-nagykovete.html

     

     

    Jut eszembe,Bush felesége meg könyvtáros

    ÉS Katalin hercegnőnek is csak BA(főiskolai ) diplomája van,ahogy Vilmosnak is.

    Sőt Ivanka Trumpnak is,aki már most alelnök a cégüknél.

  8. 2013. november 8. 16:53944.

    http://www.nlcafe.hu/baba/20131108/tomegkozlekedes-kisgyer ekkel/

     

    Jön az újabb csörte

    Most már a kismotornak is helyet kell adni.

    előzmény:
    TJ1117 (943)
    2013-11-08  08:10
  9. 2013. november 8. 08:10943.

    itt van pl. ez, piacképes tudás szerinted könyvtáros szakot elvégezni? Hát nem az. Lehet hogy ellennél könyvtárban nyugdíjig, csak keresnél vele nettó 75ezer ft-ot. +kajajegyet.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_531206 (933)
    2013-11-07  14:57
  10. 2013. november 8. 08:07942.
    A Te gondolkodásod azt hiszem meglepően közel áll hozzám. NAgyon szimpatikus az, amikor valaki ennyire előre tervezetten, tudatosan építi fel az életét és akar vállalni családot. Egyet azonban ne felejts el. Olyan , hogy teljesen ideális állapot nem létezik. Ha mindig mindig mindenki arra vár hogy (egy átlag fizetésből)  félre tudjon tenni x vagy y összeget, meg fél évig jó életszínvolnalon tudjanak élni fizetés nélkül is, nagyon kevesen szülnének. Mindig van előre nem látható állapot. Előfordulhat, hogy elveszted az állásod, plusz váratlanul a párod is, vagy elhagy. Előfordulhat, hogy bedöglik a mosógép, letörik a fogad, nem várt betegség, baleset ér. Persze nem azt jelenti hogy az embernek ne legyen tartaléka. Arról beszélek, hogy valamilyen szinten ezen belül is rugalmasnak kell lenni. A másik meg, hogy számold ki és szorozd meg kettővel ez azért nem teljesen így van. MErt valamikor a gyerek nem kerül annyiba mint egy felnőtt, viszont valamikor meg még többe is, (ha mondjuk 42000.- ft os védőoltást akarsz beadatni neki). Szóval tök jó , hogy előre gondolkozol, de amikor majd eléred mondjuk a 38 éves lélektani korhatárt, és még mindig nem lesz se gyereked, se párod csak pénzed, vagy még az se annyi amennyit akartál, akkor lehet hogy késő lesz felülírni az elképzeléseidet. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_531206 (935)
    2013-11-07  15:07
  11. Torolt_felhasznalo_981477
    Torolt_felhasznalo_981477
    2013. november 8. 06:46941.

    Lehet álmodozni...:-))

    Bírom, amikor ideális világot képzel el mindenki.

    Elsi-elsi, kicsit sok vagy már.

    Olvastad azt a topikot, miszerint mindenkit az irritál a másikban, ami benne is megvan?

    Szegény vagy, mint a templom egere? :-))

     

    előzmény:
    elsi1 (940)
    2013-11-07  23:46
  12. 2013. november 7. 23:46940.

    Egy okos ember pl. azt mondta, hogy az nem alhat jól, akinek nincs annyi jövedelme, hogy fél évig tartsa az életszínvonalát és megéljen ugyanúgy, mintha dolgozna, ha kirúgják

     

     

    Én ezt kiegészítem egy évre.

    előzmény:
    ezanick* (936)
    2013-11-07  15:30
  13. 2013. november 7. 22:49939.

    Gondolom mindenki ismeri, valahogy eszembe jutott....

     

     

     

     Petőfi Sándor 

    FALU VÉGÉN KURTA KOCSMA...

    Falu végén kurta kocsma,
    Oda rúg ki a Szamosra,
    Meg is látná magát benne,
    Ha az éj nem közelegne.

    Az éjszaka közeledik,
    A világ lecsendesedik,
    Pihen a komp, kikötötték,
    Benne hallgat a sötétség.

    De a kocsma bezzeg hangos!
    Munkálódik a cimbalmos,
    A legények kurjogatnak,
    Szinte reng belé az ablak.

    „Kocsmárosné, aranyvirág,
    Ide a legjobbik borát,
    Vén legyen, mint a nagyapám,
    És tüzes, mint ifju babám!

    Húzd rá cigány, huzzad jobban,
    Táncolni való kedvem van,
    Eltáncolom a pénzemet,
    Kitáncolom a lelkemet!”

    Bekopognak az ablakon:
    „Ne zugjatok olyan nagyon,
    Azt üzeni az uraság,
    Mert lefeküdt, alunni vágy.”

    „Ördög bújjék az uradba,
    Te pedig menj a pokolba!...
    Húzd rá, cigány, csak azért is,
    Ha mindjárt az ingemért is!”

    Megint jőnek, kopogtatnak:
    „Csendesebben vigadjanak,
    Isten áldja meg kendteket,
    Szegény édesanyám beteg.”

    Feleletet egyik sem ad,
    Kihörpentik boraikat,
    Végét vetik a zenének
    S hazamennek a legények.

    (Szatmár, 1847. 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-10-30  14:31
  14. Torolt_felhasznalo_517177
    Torolt_felhasznalo_517177
    2013. november 7. 21:42938.

    "Nem úgy vettem észre, hogy felfogtad volna, mert még ráis kérdeztél, hogy mennyit fizetek és fizetek-e "

     

    Most az adóról beszélsz (mert én nem arról), ugyanis bölcsődét nem fizetsz, mivel nincs gyereked?!

     

    Ha képben lennél, akkor tudhatnád, hogy ez a gyes összege, amit azért kapok, mert a szülés előtt nem tudtam 365 nap biztosított napot felmutatni, hiába dolgoztam előtte 9 évet, már bocs.

     

    Igen, el fog tartani párom, ne aggódj értem!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_531206 (919)
    2013-11-07  14:01
  15. Torolt_felhasznalo_517177
    Torolt_felhasznalo_517177
    2013. november 7. 21:28937.

    "Te 4 hónapja sejted, hogy mennyi egy gyerek eltartása én meg 10éve lassan (már kettőét is) ... szerintem én tudom miről beszélek, te pedig csak gondolod."

     

    Nyilvánvaló, hiszen gyerekes tesója, barátnője csak neked van, senki másnak a világon!! 

    Nyilván azt is tudod milyen a terhesség, meg a szülés, mert a tesód már átélte??  

     

    Ha jól értem, akkor a tesód 8-10 éve szült, az elmondásod alapján te majd 5-10 év múlva - esetleg - ennyi idő alatt kicsit változik a világ nem gondolod??

     

    "De volt annyi esze, hogy akkor vágott bele amikor az anyagiak is adottak voltak "

    Áruld már el végre mennyi az általad elvárt anyagiak, ami alatt nem engednél embert szaporodni?? 

     

    "Szerintem nem a "paci túloldala" ha nem az államtól várom, hogy tartsa el helyettem a gyerekem! "

    Az állam nem nagyon tartja el helyetted a gyereket, mert lehet, hogy az első 3 évben megdob egy kis pénzzel, de aztán utána csak a családi pótlékot kapod, ami édes kevés egy gyerek eltartásához.

     

    Az meg Magyarországon sajnos nagyon jellemző, hogy egy keresetből nem lehet megélni, ha van is tartaléka egy családnak, azért jól jön a kiesett kereset helyére az a gyed/gyes.

     

    Tényleg nem érdemes azért sokat várnod a tökéletes időpontra, mert lehet, hogy a spórolt pénzedet majd orvosi beavatkozásokra kell költened. :((

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_531206 (921)
    2013-11-07  14:11
  16. 2013. november 7. 15:30936.

    Egy okos ember pl. azt mondta, hogy az nem alhat jól, akinek nincs annyi jövedelme, hogy fél évig tartsa az életszínvonalát és megéljen ugyanúgy, mintha dolgozna, ha kirúgják 

     

     Gondolom megtakaritasra gondoltal.

     

     

     Ezen gondolat szerint csak annak lehetne gyereke, akinek van 5-8 millioja a bankban es hitelmentes haza. Illetve a duplaja, mert ha a pasi lelep a fele az ove, hacsak nem hazassag elott szerezte valaki, vagy annyira biztos hazassagi szerzodese van...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_531206 (935)
    2013-11-07  15:07
  17. Torolt_felhasznalo_531206
    Torolt_felhasznalo_531206
    2013. november 7. 15:07935.

    A mennyi az annyit te tudod, én nem tudom neked mennyi az annyi. Azt tudom amennyi nekem. :-D

     

    Egy okos ember pl. azt mondta, hogy az nem alhat jól, akinek nincs annyi jövedelme, hogy fél évig tartsa az életszínvonalát és megéljen ugyanúgy, mintha dolgozna, ha kirúgják pl. Ezt egy egyedülálló emberre vonatkoztatta, akinek nincs gyereke. Szerinted akinek a GYES nélkül nem menne, annak van annyi amennyiből saját magát eltartani pl. fél évig jó életszínvonalon (segítség nélkül)? Nincs. Magáról se tud gondoskodni, nem hogy másról. Persze támaszkodhat a párjára (ami nem biztos tényező, de ezt már megbeszéktük) a szülők pedig nem élnek mindenkinél.

    Ez alapján mindenki kiszámolhatja személyre szabottan, hogy neki mennyi az annyi, csak szorozza be kettővel, mert ugye van egy gyereke is. A 3 év összege akkor megvan, mert ugye nem dolgozik és erre jön a többi. Jó matekozást, akit érdekel.

    előzmény:
    ezanick* (931)
    2013-11-07  14:49
  18. 2013. november 7. 15:07934.

    Na igen ebben bizik minden normalis  ember, aki gyereket vallal, hogy mindig lesz piackepes tudasa vagy befektetese, amivel megteremti a biztos megelhetest. Ha ez nem igy lenne, akkor tenyleg csak a hulyek maradnanak, mert a normalisabbja nem szulne sose.......

     

    En is igyekszem, igyekeztem arra nevelni a gyerekeim, egyedul a tudas az, amit soha senki nem vehet el, amibol barmikor ujra lehet epitkezni.

    De amit te is irtal, ami ma piackepes tudas, ki tudja mi lesz 20 ev mulva piackepes? Tudom figyelni a valtozasokat, de sokszor szinte egyik pillanatrol a masikra lesz felesleges egy szakma.... Vagy megy csodbe egy ceg, s mennyi ido ujra lepni, mast tanulni. 50 evesen egy no mar sokkal kisebb esellyel indul a munkaeropiacon....

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_531206 (933)
    2013-11-07  14:57
  19. Torolt_felhasznalo_531206
    Torolt_felhasznalo_531206
    2013. november 7. 14:57933.

    Ha a nőnek piacképes tudása van akkor arra van kereslet mindig, akkor is mikor a gyerek 20éves lesz. Nem csak a bankba lehet fektetni a pénzt pl.

     

    Régen pl. úgy gondoltam, hogy 50évesen elvégzem a könyvtárosit még és a (nem lévő) nyugdíjig elleszek a könyvtárban, szeretek ott lenni.

    Csak jött az E-book és társai... és mire annyi idős leszek, nem igen lesz könyvtár.

    előzmény:
    ezanick* (931)
    2013-11-07  14:49
  20. 2013. november 7. 14:52932.

    Na jah, es erre nem lehet 16 evvel ezelott felkeszulni.

    Akarmilyen szamitasokat is csinal az ember, akarhogy is ugy gondolja mindenre felkeszult... 

    előzmény:
    asztanaviszta (928)
    2013-11-07  14:41
  21. 2013. november 7. 14:49931.

    Mindegy hagyjuk elbeszelunk egymas mellett. Pedig igazabol lehet nem is lenne messze egymastol a ket gondolat.

    Amit mi kerdeztunk, hogy mennyi az annyi, arra meg mindig nincs valasz.

     Ertem en, hogy probalsz mindenre felkeszulni, de te meg fogadd el, hogy mi csak azt mondtuk ez sajnos lehetetlen. Az elethez kell egy jo adag szerencse is.

    A normalisabb ember amugy is csak akkor vallal gyereket, ha hiszi, hogy fel tudja nevelni szeretetben es normalis korulmenyek kozt. ( most ne beszeljunk a megelhetesi szulokrol). Csak van, aki ezt tulspilazza, az ido meg szepen elmegy es lemaradt valamirol, amirol nem kellett volna.

     Nekunk meg thomas vonat meg barbi volt, meg playstation :) 

    a valasnak tenyleg nagyobb eselye van, mint a kezed labad leszakadnak, de annak, hogy munkanelkulive valik egy no annak kozel akkora az eselye.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_531206 (927)
    2013-11-07  14:37
  22. Torolt_felhasznalo_531206
    Torolt_felhasznalo_531206
    2013. november 7. 14:43930.
    Igazad van sajnos.
    előzmény:
    asztanaviszta (928)
    2013-11-07  14:41
  23. Torolt_felhasznalo_531206
    Torolt_felhasznalo_531206
    2013. november 7. 14:42929.
    Az idei házasság válás arányra gondoltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_531206 (927)
    2013-11-07  14:37
  24. 2013. november 7. 14:41928.

    Ha addig nem vezetik be a középiskolában is a tandíjat.

     

    Mivel már 16 év az iskolakötelezettség korhatára, simán elképzelhető, hogy az e felettiektől tandíjat kérnek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_531206 (925)
    2013-11-07  14:27
  25. Torolt_felhasznalo_531206
    Torolt_felhasznalo_531206
    2013. november 7. 14:37927.

    NEM írtam, hogy azt tervezem, hogy elhagy a férjem! Sehol nem írtam ilyet. Azt írtam, hogy gondolok arra, hogy ha ez megtörténik (és minden 2. nővel megtörtént idén) akkor ne a gyerek lássa a kárát anyagilag. Házasságkötéskor sokan gondolják úgy, hogy ez örökké tar... a válásig. Attól még nem árt megnézni a 2013-as statisztikát. A szüleim házasok, a tesóm is, a barátaim is (aki már házas), de a fele utca pl. elvált, ők se tervezték, hogy ez lesz! Nagyobb esélye van egy válásnak, mint annak, hogy kezem/lábam leszakad és magatehetetlen leszek.

     

    Nem veszed figyelembe, hogy a mai gyerekek Hello Kittyn, Verdákon, Nintendo Wii-n nőnek fel, nekik már nem elég 2 pár cipő+2 váltás ruha, mégis akad olyan akinek csak ennyi jut (de többet szeretne).

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    ezanick* (926)
    2013-11-07  14:28

Címlap

top