Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Terhes nőnek nem jár hely a buszon?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2013. október 30. 14:31
Egy reszketeg néninek még csak-csak átadja valaki a helyét a buszon, de munkatársunk tapasztalatai szerint egy terhes nő kifejezetten rossz esélyekkel indul, ha ülni szeretne a tolongásban. Ezért tehetetlen dühében fotózza a legpimaszabb helyfoglalókat, és most alaposan ki is vesézi nekünk az \"elkövetők\" leggyakoribb típusait a Rihannát üvöltető tinitől az ötvenes férfiakig.

Nők Lapja Café: Terhes nőnek nem jár hely a buszon?
  1. 2013. október 30. 17:2176.

    Ez a hozzaallas valoban kiveri a biztositekot. De...

     

    De nem az lenne a termeszetes, hogy ha valaki a buszon ulve meglat egy szemlatomast terhes not, az gondolkodas nelkul atadja a helyet? 

     

    En azert megdobbentem a hozzaszolasok stilusan. Azon toprengek, hogy

     

    ezek a nok mire fogjak nevelni a gyerekeiket? 

     

    Meglatsz egy terhes not, kapasbol kezdj el kibambulni az ablakon? 

    Miert kell egy terhes nonek harom peldanyos oneletrajzot, terhes kiskonyvet bemutatni, hogy vazze nezz mar ram, nem veszed eszre, hogy mindjart itt szulok meg? 

     

    De legjobban az tetszett, hogy miert mer a szerencsetlen csucsidoben kozlekedni? Most nehogy azt mondjatok, hogy aki megtudja, hogy terhes, onnantol kezdve nem is dolgozik, ergo nem csucsidoben jar be dolgozni? 

     

    előzmény:
    saschamora (71)
    2013-10-30  17:09
  2. 2013. október 30. 17:1575.

     Azért jár az ülőhely,mert terhes vagy?Később meg mert kisgyerekkel vagy,aztán meg mert öreg vagy?Javaslom autózz inkább,és akkor nem terheled kritikus viselkedéseddel a társadalmat.

     

     

     

    Fent kellene nekik tartani üresen a helyeket! És igen nekik, és a nyugdíjas járni alig tudóknak is jár az elsőbbségi hely. Ugyanúgy, ahogy a mozgássérülteknek. És aki ezt nem tolerálja, na az ne üljön fel a tömegközlekedési eszközre, és autózzon inkább.

     

    előzmény:
    Seira (72)
    2013-10-30  17:09
  3. Torolt_felhasznalo_487131
    Torolt_felhasznalo_487131
    2013. október 30. 17:1574.

    Kiscicám a világnak te egy vagy a rohadt sok terhes nőből, maximum érdekesség vagy. 

    Ellenben jó nagy szívás lesz, ha terhességed alatt így állsz a világhoz, mert a következő cikked a mocsok orvosokról, aztán a brutális bölcsödei gondozókról, aztán meg a kegyetlen tanítókról fog szólni.

     

    Szádat kinyitod, aztán megkéred. Pont.

     

    "mindent elrontó digitalizált világ "

    Idézet a cikkedből. Nem gondolod, hogy ez a bölcs gondolat nevetséges a te szádból, miközben az okostelefonoddal idegeneket a tudtuk nélkül fotózol és osztod meg az egyik firkász barinőddel? 

     

    Jó szar lehet a közeledben lenni. 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-10-30  14:31
  4. 2013. október 30. 17:1273.

    Na ettől én is teljesen kiakadok, nem nem adják át, sajnos 10-ből 6 inkább kibámul az ablakon. Sajnos a fiatalok "mutatói" ezügyben az elmúlt években az én tapasztalataim alapján egyre rosszabbak, az középkorú nőké némileg javultak. A másik, patika előtt 16 éves kiscsaj fején fülhallgatóval óó hoppá bocsánat... simán beslisszol előttem miközben látja, hogy tolnám be a babakocsit. És nem is a lumpen fajta. Az értelmiségi apuci/anyuci "jólnevelt" gyereke.

     

    A tömegközlekedésen megintcsak.. Nem tűnik fel az embereknek, hogy például a babakocsinak fenntartott helyen nem pöffeszkedünk?? És ugyanez érvényes az elsőbbségi helyekre. Ezeket szabadon kellene hagyni, akkor is , ha nincs rászoruló. Az ellenőröknek ezt is kellene ellenőrizni, nemcsak a jegyeket. Semmivel sem különb ezekre a helyekre beállni, mint a parkolóban a mozgássérült helyekre.  

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-10-30  14:31
  5. 2013. október 30. 17:0972.
    Azért jár az ülőhely,mert terhes vagy?Később meg mert kisgyerekkel vagy,aztán meg mert öreg vagy?Javaslom autózz inkább,és akkor nem terheled kritikus viselkedéseddel a társadalmat.
    Egy kisebb műtét után egyedül kellett hazatömegközlekednem, de nem kértem ki magamnak... Amint volt szabad hely, leültem. Aztán fel akart állítani egy kismama, utána meg rákontrázott egy kisnyugdíjas. Egy élmény volt, hogy szemétnek nézték az embert, akik nem voltak olyan közel,hogy lássák a friss kötéseket.
  6. 2013. október 30. 17:0971.

    ez igaz...

    de ha egy terhes no kilep az utcara (vagy nem lep ki), akar meg is csuszhat, botolhat, es eleshet... es megserulhet a magzat.

     

    nem azert irom mert en nem adnam a helyet. amikor otthon tomegkozlekedem, en soha nem ulok le, tehat reszemrol nem aktualis a kerdes hogy atadom-e a helyet vagy sem. 

    de ez az elvaras, hogy "marpedig mindenki vegye tudomasul hogy en terhes vagyok, es mindenki engem szolgaljon" cimu hozzaallas verforralo...

    előzmény:
    Lillaréka (65)
    2013-10-30  16:55
  7. 2013. október 30. 17:0670.
    Én egyébként ha buszozok, pont ilyen érdeklődéssel nézegetek kifelé az ablakon, mint a lefotózott "pofátlanok", márpedig azért, mert a kinti dolgok jobban érdekelnek, mint a zsúfolt buszbelső ( pl. 7-es busz csúcsidőben). Nehogy már a többiek hasát, lábát stb. kelljen nézegetnem, hátha átadhatom nekik a helyem. Természetesen,átadom ha úgy ítélem meg a helyzetet és épp nem kerüli el a figyelmemet egy terhes pocak,kicsi v nagy.
    idézet:
    BBévi voltam (70)
    2013-10-30 16:58:52
    Pontosan.
    előzmény:
    BBévi voltam (67)
    2013-10-30  16:58
  8. 2013. október 30. 17:0569.

    Én pl buszon mindig tanultam diákkoromban,tényleg annyir a belemélyedve a dolgokba,hogy azt sem vettem volna észre,ha Richard Gere áll mellettem.

    Közel 2 óra volt az út a fősuli és a lakóhelyem között,ezt pedig mindig kihasználtam,főleg ha vizsgákra mentem,igenis belemélyedtem az anyagba és nem is láttam mást.

    előzmény:
    BBévi voltam (67)
    2013-10-30  16:58
  9. 2013. október 30. 17:0268.

    Nem, a nagyképű,flegma ,nekemmindenjár embereknek nem jár semmi.

    Egyébként aki ennyire felháborodott ,mint újságíró,az ugye minden átadta a helyét,akár 18 évesen,amikor még nem volt terhes ,a terhes nőnek:

    Azt meg sem kérdezem,hogy öregnek átadta-e a helyét,mert nyilván nem,mivel az öregség nem betegség,a vén banya meg ne tömegközelekedjen napközban.,csak hajnalban,meg éjjel.

    előzmény:
    Lillaréka (65)
    2013-10-30  16:55
  10. 2013. október 30. 16:5867.
    Én egyébként ha buszozok, pont ilyen érdeklődéssel nézegetek kifelé az ablakon, mint a lefotózott "pofátlanok", márpedig azért, mert a kinti dolgok jobban érdekelnek, mint a zsúfolt buszbelső ( pl. 7-es busz csúcsidőben). Nehogy már a többiek hasát, lábát stb. kelljen nézegetnem, hátha átadhatom nekik a helyem. Természetesen,átadom ha úgy ítélem meg a helyzetet és épp nem kerüli el a figyelmemet egy terhes pocak,kicsi v nagy.
  11. 2013. október 30. 16:5666.

    "Terhes nőnek nem jár hely a buszon?"

     

    Kérdésedre válaszolva: NEM.

    Járni, semmiféleképpen nem jár. Már azon az egyszerű oknál fogva sem, hogy nem mindig látszik az, hogy egy nő terhes, de ha látszik is, nem feltétlenül nézi mindenki minden nő hasát a buszon, hogy hátha terhes. Ha udvariasságból átadják a helyüket az utasok, azt szépen köszönd meg. Esetleg, ha rosszul vagy, kérj meg valakit, hogy had ülhes le. Ez a max.

    Milyen érdekes, hogy saját képeddel nem vállaltad ezt a cikket, viszont másokat lefotózgattál és illusztráltál vele egy ilyen cikket. Ha beperelnének akkor nagyon meglepődnél, hisz ki tudja, hogy hol és milyen körülmények között készültek ezek a fotók és a rajtuk lévő emberek nem adtak engedélyt neked a közlésre. Szóval személyiségi jogokat sértettél és erre még a terhesség sem mentség.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-10-30  14:31
  12. 2013. október 30. 16:5565.

    Egyet mindenki elfelejt..

     

    ha egy ember elesik a buszon, akkor saját magát üti meg

    ha egy terhes nő elesik a buszon, megsérülhet a magzat. 

     

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-10-30  14:31
  13. 2013. október 30. 16:5264.
    Három terhességem volt.
    Az elsőt végig tömegközlekedtem, mert nem volt jogsim.
    Volt hogy hasba vágtak, mert leakart szállni a "hölgy".Szóval még roszabbul esett, mint egyébként.
    Csak halkan jedzem meg, volt még megálló  a községben úgy hogy nem volt indololt  a hasba vágás.
    Engem most az irittál, amikor vonaton utazom, s ott ahol le vagy felszállok a három gyerekkel, s ha még sport kocsi is van nálam a legkisebbnek, s mint  az oldalba vert kutya somfordál el a jegyvizsgáló, az ajtótól,csak hogy ne kellenjen segítenie, az nagyon felháborít.
    S most ne gyertek azzal, hogy hosszú  a szerelvény, mert max.2 részből álló motorvonat jár felénk.
    Amikor én gyerek voltam, az volt  a minimum, hogy le-fel segítették a kisgyerektől a kismamán át  az idősig-a rá"szorulót-.
    S most ha szóvá teszi, az ember leharapják érte a fejem.
    Mit képzelek én ?válasszal.

    De a metrón sem jobb a helyzet.4 éves fiammal mostanában, havonta 2x kellett Pestre mennem.
    Inkább fellöktek, minthogy  a gyereknek helyett adjanak.
    De még  kapaszkodót sem tudta szegény rendesen fogni.
    Ennyit az emberségről
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-10-30  14:31
  14. 2013. október 30. 16:4963.
    Ezeken a képeken mindenhol életerős fiatalok látszottak...
    előzmény:
    WASP (56)
    2013-10-30  16:42
  15. 2013. október 30. 16:4862.

    Épp az előbb sztorizgatott unokatesóm a kinti élményeiről, mi milyen mértékben van szabályozva...

    Néhány tényleg nagyon furcsa a mi szemünkkel nézve, én pl. a bókolást mint szexuális zaklatást soha nem értettem...  

    Mesélte, hogy sétáltak az iskola mellett, és egyből kihívták rájuk a rendőröket... :-DDD 

     

    Egyébként a fentebb kitárgyalt terhesélményem nekem is volt, bár extra méretű hasat növesztettem, hátulról meg télikabátban nem látszott, és előfordult, hogy felszólítottak a buszon, hogy adjam át a helyem idősebbeknek, aztán mikor felálltam és meglátták a hasam, nem győztek bocsánatot kérni..  

    Mindenesetre nekem nem maradtak ezzel kapcsolatban negatív élményeim, szerintem általában véve kevésbé udvariasak és türelmesek az emberek, mint régebben, de egyformán akad példa pro és kontra mindegyikre.

     

     

    előzmény:
    elsi1 (53)
    2013-10-30  16:38
  16. 2013. október 30. 16:4761.
    Most háborog és fotózik, két év múlva pedig leülteti a gyerekét az ülésre, és eszébe sem jut, hogy az ölébe kellene vennie, hogy más is le tudjon ülni.
    idézet:
    zöldfasirt (60)
    2013-10-30 16:45:30

    Pontosan,hány olyat látok,hogy anya ül egyik ülésen,a másikon meg pöttömke,össze-vissza himbálózik,támolyog ugye a kicsi,nem is érzi magát biztonságban,meg ugye egy helyet is elfoglal.

    Egy másfél éves simán elfér az anyja ölében,plusz ott anyuka tudja "rögzíteni",

    előzmény:
    zöldfasirt (58)
    2013-10-30  16:45
  17. 2013. október 30. 16:4660.

    Ráaádásul ma divatosak  a passzos-streccses felsők,amik mindent kiadnak, amiben egy nem terhes nő is(mert ugye sokaknak nulla önkritikájuk),akinek csak van egy minipocija is annak látszódhat.

     

    de könyörgöm, valamiféle női szolidaritás/empátia nem mozdul meg senkiben? 

     

    és a férfiak,miért mindig a nők.öregek adják át?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_991115 (55)
    2013-10-30  16:42
  18. 2013. október 30. 16:4659.

    Attól, hogy a fényképen lévőknek az arcuk egy része ki van takarva, a 3 kép közül kettő simán olyan, amin az illető magát felismerheti, ill. akik ismerik őt. A helyükben ha látnám ezt a cikket, akkor simán feljelenteném az nlc-t, ill. a cikk íróját, ha nem kért engedélyt a képek közlésére, mert milyen alapon ír véleményt és tesz hozzá közzé képet, mintegy utalva a viselkedésükre, aminek azt sem tudja, hogy mi az alapja.

     

    "...én pedig bociszemekkel nézek, hogy minél elesettebbnek tűnjek"

    Na ez a viselkedés meg egyenesen undorító. Még a cikk írója színészkedik is, aztán ő van felháborodva...

  19. 2013. október 30. 16:4558.
    Most háborog és fotózik, két év múlva pedig leülteti a gyerekét az ülésre, és eszébe sem jut, hogy az ölébe kellene vennie, hogy más is le tudjon ülni.
  20. 2013. október 30. 16:4557.

    Nálam is hasonló volt a helyzet - az első hónapokban sokkal rosszabb volt, még semmi nem látszott, de én sokszor émelyegtem... Kapaszkodtam inkább a kapaszkodóba, izzadtam, vagy leszálltam a metróról, ha már nagyon KO voltam.

    Egyébként meg pocakosan, vagy gyerekesen is, mindig nagyon kedvesen tudtam kérni. Nem olyan "nekemezjár" módon, de legtöbbször kérnem sem kellett, átadták a helyet, vagy segítettek feltenni a babakocsit, vagy, ha tényleg kellett a segítség, megkértem a delikvenst, de sosem olyan bunkó módon.

    Fényképezni meg azt, aki nem adja át a helyet... Én inkább ezt tartom nagy taplóságnak!!!

    előzmény:
    Felicite (23)
    2013-10-30  16:03
  21. 2013. október 30. 16:4256.

    " Ezúton közlöm minden

    kivel, hogy az öregség nem betegség"

     

    Megfigyeléseim szerint a terhesség sem.

    Azért ne várjuk már el egy idős emberől, hogy ugráljon mindenkinek, akinek olyan széles a hátulja,  mint a 76-os busz hátsó része

     

    Ugye milyen rossz ezt olvasni kedves kismama?

    Pedig ugyanilyen stílusban írsz az idősekről, meg úgy általában.

     

    De, azért remélem a nagyszüleidet jómodorra tanítottad még időben, nehogy már idősen ücsörögjenek a buszon, csak úgy. 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-10-30  14:31
  22. Torolt_felhasznalo_991115
    Torolt_felhasznalo_991115
    2013. október 30. 16:4255.

    Az embernek azért van szája, hogy szóljon, ha akar valamit. 

    Ha nem bírok állni - akár babát várok, akár nem -, szólok, hogy szeretnék leülni ezért és ezért.

    Még soha nem fordult elő, hogy ilyen indítás után csúnyán néztek volna/nem adtak volna ülőhelyet. 

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-10-30  14:31
  23. 2013. október 30. 16:4154.

    Bennem, a nálam "szerencsétlenebb", elesettebb, fogyatékos emberekkel szemben, azonnal beindul az együttérzés és a segíteni akarás.

    A fejüket elfordítók pedig, majd egyszer kapnak egy jó kis rókát a nyakukba.

     

    (nincs tapasztalatom a témában, mert kismamként nem tömegközlekedtem, de könyörgöm, valamiféle női szolidaritás/empátia nem mozdul meg senkiben? )

  24. 2013. október 30. 16:3853.

    Nemrég olvastam,hogy USA egyes államaiban már bcs a terhes nő hasának megérintése.

    Tudod, ezért ellentmondásos a dolog.

    Mert egyrészt ma már bűn megkérdezni,hogy terhes vagy,hogy vagy,érdeklődni,mert mindenhonnan az jön,hogy semmi közöd hozzá,hagyják békén,magánügy,másrészt meg  máés esetben meg azonnal előlép közüggyé.

    előzmény:
    Áfonyácska (51)
    2013-10-30  16:34
  25. 2013. október 30. 16:3852.
    Sajnos velem előfordult, hogy akinek át szerettem volna adni a helyet, nem is volt terhes. Szóval ez elég rizikós lehet.
    A másik meg tényleg igaz, hogyha nem adom át a helyet, bár ilyen még nem fordult elő, akkor honnan tudja,hogy nekem mi a bajom.
    Jelenleg is térdműtétre várok és rettenetesen nyilal, fáj a lábam, nekem ki fogja átadni a helyet, senki, hiszen nem látják, de nem is várom el.... Szóval végigállom a 20 perces metróutat.

Címlap

top