Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2014-es Júniusi Babák

letyke
Létrehozva: 2013. október 19. 13:49
Várok mindenkit,aki 2014 júniusára várja a kisbabáját!:)
  1. 2013. október 25. 17:3551.

    Üdv kismami!:))

     

    Mi tegnap elmentünk dokihoz és megnyugodtam:)

     

    6,2mm és ver  a pici szíve:) 

  2. MPM
    MPM
    2013. október 25. 17:2550.

    weasel: üdv a csapatban. Ha most kezdte a leendő nagytesó (milyen vicces, hogy ő nagytesó lesz), szóval ha most kezdte az ovit, akkor ő sem túl nagy még. 2 éves körül lehet. Milyen jól jönne egy kis pehés, ami neked egy kicsit most könnyebben megoldható lesz.

    Én is vidéki vagyok, de feljárok majd Pestre a dokihoz.

    olimpikon9: megtudod oldani, hogy hazagyere és megmutasd magad egy dokinak? Biztosan nyugodtabb lennél. Nekem is van ez a bézses, barnás trutyi, de nem fáj semmi. Doki szerint akkor van baj, ha büdi vagy fájdalom kiséri.

     

    előzmény:
    weasel (47)
    2013-10-25  15:26
  3. 2013. október 25. 16:1649.
    weasel, szia udv a csapatban!:)
    előzmény:
    weasel (47)
    2013-10-25  15:26
  4. 2013. október 25. 15:5948.

    En elegge parazok mert ma ismet talalkoztam azzal a homok szinu/beige valadekkal ami eleg suru es elegge aggaszt. olvastam valakirol akinek ugyanilyen volt, es az lett a vege, h elvetelt.

    az a legrosszabb, hogy nem tudom mit tehetnek a pihenesen kivul. csak varni es varni, ugy szeretnem ha minden rendben lenne.

    előzmény:
    MPM (44)
    2013-10-25  12:02
  5. 2013. október 25. 15:2647.

    Sziasztok,

     

    ha megengeditek csatlakoznék hozzátok. Ha minden jól megy vasárnap töltöm a 7. hetet, habár ez saját számítás, dokihoz majd hétfőn megyek.

    Mivel második picur lesz, így már annyira nem sürgettem az UH-t, mert az előzőnél is vissza kellett menni, olyan korán szerettem volna látni.

    A tünetek most már valahogy egyértelműek, mint többeteknek is gyomorégés, haspuffadás, kicsit már szűk a nadrág, fáradtság stb.

    Picit szerencsés helyzetben vagyok, mert a "nagyobbik" , aki kisfiú most kezdte a bölcsit szeptemberben, és most itthon kicsit tudok pihengetni, ami talán fontos lesz az első hónapokban főleg. Igaz mellette itthonról azért melózom.  

     

    Én vidéki vagyok, de a doki itt is elég drága, simán 10ezer, alkalmanként, viszont a szülés nincs kikötve, rád van bízva. Legalábbis az elsőnél nem fixáltunk le semmit, és szerintem most sem fogunk.

    Ráadásul nem is annál szültem akihez  jártam, mert pont előtte műtötték, és helyettes dokihoz irányított át, de maximálisan meg voltam elégedve. Úgy volt velem, mintha egész végig hozzá jártam volna.

     

    Nálam az elsőnél az elevit nem vált be, hányingerem lett tőle, úgyhogy váltottama femibionra, és az teljesen ok. Most is azt szedem, meg a magne b6-ot.  

     

  6. MPM
    MPM
    2013. október 25. 13:0446.

    cipi: én dokim is 10-et kér + 100 a szülés + 40 a szülésznő, ha összeszámolom, horror. Még szerencse, hogy van még 8 hónap rá, hogy félretegyük.

     

    előzmény:
    cipi (45)
    2013-10-25  12:49
  7. 2013. október 25. 12:4945.
    Azért döbbentem le mert akihez jártam, ő "csak" 10 ezret kér egy alkalommal, ebben UH és minden benne van :) de akkor is sokan mondták, hogy ez drága, hát nekem bőven megérte, de úgy érzem ez a max.
    előzmény:
    MPM (44)
    2013-10-25  12:02
  8. MPM
    MPM
    2013. október 25. 12:0244.

    olimpikon9: ez bizony babát jelent!!!!! GRATULÁLOK.Együtt örülünk veled.

    cipi: igen, a magán rendelés árának 10x-e a szülés ára. De még mindig olcsóbb, mint az RK (Róbert Klinika), ami valóban szuper hely és bárcsak ne lenne ennyire drága, tuti újra ott szülnék. Annyia jó nekünk, hogy egy csomó minden megvan és alig kell venni pár dolgot a baba érkezésére, így addig teszünk félre annyi pénzt, hogy a szülésreis jusson.

    előzmény:
    olimpikon9 (38)
    2013-10-24  17:00
  9. 2013. október 24. 22:5243.
    Hihetetlen milyen arak vannak! Itt szerencsere nem kell fizetni szulesert es semmiert, bar egy uh-ra tuti elmegyek kb. 2 het mulva, december kozepeig nem tudok varni.
    előzmény:
    cipi (42)
    2013-10-24  20:31
  10. 2013. október 24. 20:3142.
    Mint már említettem erősen kacsintgatok az István kórház felé, ma meg is érdeklődtem egy szuperjó orvos elérhetőségét és tarifáit, hát lehidaltam alkalmanként 15ezer plusz szülésért 150 és akkor én még szülésznőt is akartam, de ennyit nem engedhetünk meg magunknak Ha nem így lenne kipróbálnám és is a Róbert Klinikát :))
  11. 2013. október 24. 20:2041.
    Ez szuper hír :)
    előzmény:
    olimpikon9 (38)
    2013-10-24  17:00
  12. 2013. október 24. 20:1940.
    Valóban mindenki aggódik, de ilyen előzménnyel még inkább érthető az aggódásod. Nekem az első várandósságom csodásan telt és végződött, akkor úgy álltam hozzá, hogy a dolog szépségeire kell koncentrálni és kiélvezni, mert olyan gyorsan elszáll ez az időszak és olyan ritkán élhetjük át. Úgy voltam vele, hogy ha baj van, azzal ráérek akkor foglalkozni ha bebizonyosodik, nem szabad előre ezen stresszelnem. Persze így is sok kis apróság volt ami miatt nem felhőtlen a várakozás, azt sem tudtam kikerülni, hogy "ok nélkül" aggodalmaskodjak, de alapvetően sikerült pozitívan tartanom magam és most is így megyek neki. Nyilván, tudom, egy vetélés iszonyú teher lehet, de most arra a kis csoda lényre kell koncentrálnunk, aki éppen növekszik
    előzmény:
    olimpikon9 (29)
    2013-10-24  12:12
  13. 2013. október 24. 17:0639.
    Ez szuper hír!!!:))) Veled együtt örülök!:))
    előzmény:
    olimpikon9 (38)
    2013-10-24  17:00
  14. 2013. október 24. 17:0038.
    Kozben utana neztem, koszi:) Most hivott a doktorno es szerencsere 1400-rol 3500-ra ugrott hetfo ota a HCG szint uuuuugy orulok!
    előzmény:
    letyke (37)
    2013-10-24  15:45
  15. 2013. október 24. 15:4537.

    SÁRGATEST-hormon,a vetélések elkerülések végett,ha a probléma nem genetikai eredetű.

     

    előzmény:
    olimpikon9 (36)
    2013-10-24  15:31
  16. 2013. október 24. 15:3136.

    mire jo az Utrogestant? en csak a korzeti orvoshoz tudok elmenni, ahol azt mondjak menjek vissza a 12.heten... annyit sikerult elernem, hogy vert vegyenek es megnezzek, h duplazodik-e a HCG-m. Annyira furcsa volt, hogy mult heten 4 napon keresztul csak nagyon halvany csik latszodott a teszten es azt hittem ez nem jelent jot. Ma delutan hivnak majd, hogy mi lett az eredmeny.

    Barcsak M-on lennek, lehet hazamegyek 2 het mulva bar inkabb talan nem kellene repkednem... Barcsak valaki foglalkozni itt a kismamakkal az elso 3 honapban is!

    előzmény:
    letyke (33)
    2013-10-24  14:59
  17. MPM
    MPM
    2013. október 24. 15:0535.
    Utrogestant nem szedek (de hallottam róla).
    előzmény:
    letyke (33)
    2013-10-24  14:59
  18. MPM
    MPM
    2013. október 24. 15:0534.

    newline: az az érdekes, hogy a 2. baba sokkal hamarabb látszódik. Még csak holnap töltöm be a 6 hetet és látom, hogy sokan figyelik a hasamat, úgy oda oda pillangatnak.

    a 11. heti vérzés rémes lehetett. Örülök, hogy nem lett semmi baj.

     

    letyke: ha babáról van szó, nincs para, csak óvatosság. Te óvatos anyuka vagy. Ha pedig egy kicsit még óvatosabb vagy az átlagnál, ilyen előzménnyel érthető. Ehhez képest szerintem még nyugodt is vagy. Én lehet, minden héten mennék a dokihoz, hogy ellenőrizze :)

    előzmény:
    newline (32)
    2013-10-24  14:21
  19. 2013. október 24. 14:5933.

    Sziasztok,üdvözlet az újaknak és gratula!

     

    Én csak nem bírok a seggemen ülni,tegnap nagyon furin fájt a pocim,ma mintha elvágták volna. 

    Ma vagyok 6+5 és bejelentkeztem dokihot.Magánba járok,genetikus is egyben éa nagyon jól felszerelt rendelője van. Ne nevessetek ki,de szerintem én leszek itt az extra para mami.

    Az előző babánk elvesztését nehezen tudtam feldolgozni és talán már túlságosan aggódom. De ha meglátom őt és a szívhangot úgy érzem megnyugszom. Igyekszem én vigyázni magamba,de remélem értitek,nah:)

     

     

    Olimpikon,nem hiszem,hogy gond lenne,de ha téged is megnyugtatna,legalább hívd fel a dokid.Azon nem múlik semmi sem.

     

    Szed valaki rajtam kívül Utrogestant? 

  20. 2013. október 24. 14:2132.

    Annyira, de annyira izgulok, holnap megyek a dokihoz! Ha jól számolom 7+2 lesze, de majd kiderül.

     

    Én elevitet szedek, nekem az előző babámnál is bejött, és így vagyok az orvossal is. A Sote I-en leszek. Na, a kórház az nem szimpi, de a dokim ott dolgozik. A terhesség alatt a magánrendelőjébe járok.

     

    MPM, Niki: Én is fel vagyok fújódva, már most úgy nézek ki, mintha 10 héttel később járnék. Jó, én egyébként is pocis vagyok, de eddig hasszorítós fehérneművel remekül el tudtam tüntetni. Most persze ez nem lehetséges. Ráadásul a farmereim is szorítanak.Lassan meg kell keresnem a várandós cuccaimat.

     

    Cipi: Gratula neked is!

     

    Olimpikon, MPM: A barnázás a vérzés sjanos előfordul, de ez még nem biztos rosszat jelent. Kislányommal a 11. héten elöntött a vér. Friss piros vér, szövetdarabkákkal, azt hittem elment. De a kórházban kiderült, megvan a kis manó, de valamiért a méhszövet egy része leszakadt. Egy hétig feküdtem, és begyógyult a méh. Kihortam egészséges, most itt horpaszt mellettem a délutáni szundiban.

    Szóval sok-sok pozitív gondolat! Nem lehet semmi gond!

     

    newline

    előzmény:
    MPM (13)
    2013-10-23  16:11
  21. 2013. október 24. 12:3531.

    Milyen igazad van!! Koszi

    előzmény:
    MPM (30)
    2013-10-24  12:29
  22. MPM
    MPM
    2013. október 24. 12:2930.

    Én ma reggel erre gondoltam a kis barnázás láttán (nem vagyok bolond, ezt jobb előre leszögezni):

    ejnye, egy kis probléma lehet odabent? Akkor ma pihenünk és együtt erősödünk. Ma csak olyan finomakat eszek, amit szeretnél és kívánsz. Ma nem tartunk diétát, kihagyjuk az edzést és csak egymásra figyelünk. Te pedig megígéred, hogy erősödni fogsz és még jóóóóóóóóó sokáig együtt leszünk.

    Folyamatosan beszélek hozzá, magamban (hogy a környezetem még ne tudja a várandósságomat). Simogatom is. Tudom, hogy amit érzek iránta, azt ő is érzi és ehhez most nem kellenek megfelelő szavak, mert azt érzi, amit én érzek és a legtisztább kommunikáció.

     

    olimpikon9: pihenj, lazíts, gondolj sok jóra és mosolyogj. Őgy könnyebb mindkettőtöknek.

    előzmény:
    olimpikon9 (29)
    2013-10-24  12:12
  23. 2013. október 24. 12:1229.

    Teljesen igy kepzeltem en is mindig mint ahogyan leirtad, csak sajnos volt mar egy nem jol sikerult terhessegem tavaly es azt meg egyszer nem szeretnem atelni.

    Probalok azert pozitiv lenni!

    előzmény:
    MPM (28)
    2013-10-24  12:00
  24. MPM
    MPM
    2013. október 24. 12:0028.

    Szerintem a világ legjobb dolga babát várni. Tele édes aggódással, sok sok reménnyel, végtelennek tűnő várakozással és a végén járó jutalom az, amiért egész világegyetemeket döntenél rommá, csak boldognak lásd.

    Emlékszem, mikor először meghallottam a kicsikénk felsíró hangját a szülőágyon... Soga addig nem tudtam, mit jelent félteni, aggódni, önzetlenül szeretni és elfogadni. Egyetlen pillanat alatt megszűnt az én és lett belőle Ő.  Pedig előtte is érzelmes ember voltam, csak nem tudtam, hogy lehet univerzumnál is nagyobb az érzelem.

     

    A várandósság pedig csodás élmény. Mindenki aggódik, hogy ez a szúrka jót vagy rosszat jelent? Ez a jel most jó vagy rossz? Sosem tudhatod.

    2. babámat várom és ugyanúgy aggódom. Teljesen más ez a babavárás, mint az előző. Ez a 9 hónap harmónia teszi lehetővé, hogy többé nélküle lélegezni se tudj.

     

    És ami még NAGYON fontos: csak pozitívan, mert amit te most érzel, ő is érzi

    előzmény:
    olimpikon9 (27)
    2013-10-24  11:41
  25. 2013. október 24. 11:4127.
    pihenni szerencsere tudok, remelem ez eleg lesz!
    előzmény:
    MPM (25)
    2013-10-24  11:27

Címlap

top