Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Harmadikként,hogyan tovább

csonakazo hölgy
Létrehozva: 2013. október 2. 22:54
Nem mondhatom el senkinek, elmondom hát mindenkinek? Igen. Azt hiszem kívülállóként nézve, a lehető legsablonosabb sztori esett meg velem.Az egyik oldalon, jól szituált, magas beosztásban lévő nős férfi, 2 gyerekkel, és persze feleséggel. A másik oldalon 35 éves ,egyedülálló, magánvállalkozó, naiv, hiszékeny, nő. Én. Igen. Szerető voltam. Két évig. Persze a megfogalmazás téves, a nős úriember szerint (a továbbiakban pszichomanipulátor, én így hívom most már) én a barátnője, mi több szerelme voltam , mégis úgy dobott el két év után, hogy még csak annyi tisztesség volt benne, hogy személyesen közölje. SMS-ben "szakított" velem. Tudom, talán felesleges egy ilyen embertől tisztességet várni, mégis fáj. Két évvel ezelőtt, mikor megismerkedtünk, eléggé mélyponton voltam lelkileg,és egy komoly betegséget is diagnosztizáltak nálam. nem állítom, hogy éppen a nagy szerelmet kerestem volna akkoriban, ő mégis mindent megtett, hogy belészeressek, és el is érte a célját. Ma már azt mondom, az egóját akarta növelni ezzel is, nem volt neki elég a szimpla sex. Ugyanakkor 2 év alatt szinte mindennap együtt voltunk, gyakran reggeltől -estig, közösen intéztünk mindent. Munka után rögtön hozzám jött, volt hogy tőlem hívta fel a feleségét... Olyannyira közösen intéztünk mindent, hogy többször rezgett neki a léc, és nem kicsit. Több olyan eset volt amikor nyilvánvalóvá kellett volna hogy váljon a felesége számára, hogy van egy harmadik.És azt hiszem a felesége nem akarja / akarta megtudni, inkább homokba dugja a fejét. Hiszen ha a férjem alapozós inggel jön haza, vagy a kocsijában az ülés alatt találok egy friss rózsát, akkor azért gyanakodnék. Az utóbbit állítólag úgy magyarázta ki hogy véletlenül berepült a kocsiba. A házassága, állítólag romokban, otthon terror van...stb , az ilyenkor szokásos dolgokat mondta.  Hozzáteszem semmiféle anyagi érdekem nem fűződött ehhez a kapcsolathoz. A heti , rendszeres virágcsokrokon kívül semmit nem kaptam tőle.  Kihasznált , becsapott, és a legrosszabb, hogy még most is, ezek után is szeretem. Hülye vagyok? Igen, tudom. Nem tudom, hogyan , és merre tovább, az eszem tudja, a szívem nem. Voltatok már hasonló helyzetben?
  1. Torolt_felhasznalo_664455
    Torolt_felhasznalo_664455
    2014. augusztus 3. 23:283151.
    Szeretőt kiadni, vagy feleséget kiadni, tulajdonképpen egyremegy. Ez mindig arról szól, hogy aki szivárogtatja az információt valamilyen előnyt szerezzen a másiknál, a rémesen őszinte ember látszatát keltve, mert lám, még ilyen dolgokat is megoszt a másikról, neki már annyira sem fontos, hogy tiszteletben tartsa a másik személyiségét.
    Holott lehet, hogy vastagon torzítva vannak a tények, de milyen véletlen, éppen annak megfelelően, ahogy a befogadónál legjobban "ül" a dolog és a szivárogtató a legjobban tud belőle kijönni.
    Ezt mindig be lehet kajálni feleségként is, meg szeretőként is. Egyáltalán nem egyedi eset, bevált eszköz.
    előzmény:
    KN18 (3150)
    2014-08-03  23:09
  2. 2014. augusztus 3. 23:093150.
    Férfi ismerősöd sem aki csalná a feleségét? Ja, tudom otthon vagy több mint 7 éve elzárva a világtól.


    "(jóval többet mellesleg, amit egy szerető szerintem el tud képzelni, hogy kiadnak róla "otthon".."


    Ezt honnan tudod? Szerinted? Szerinted rólad mennyit ad ki a szeretőjének egy ilyen "úri ember" mint a férjed?  Amúgy ez a férjed részéről egy roppant elegáns, és bizalomra okot adó cselekedet 




    Hát mit mondjak????????????? Lehet a férjed egy szeretői számára fenntartott lakásba költöztette be az épp aktuális barátnőjét. Neked pedig megparncsolta, hogy tiszteld őt. 


    Te akkor csaptál csak nagy balhét amikor már 6 hónapja együtt laktak, csak te magadnak is megmagyaráztad, hogy nem így van. A férjed karácsony előtt megmondta neked, hogy marad míg le nem vizsgázol. ..............







    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_984024 (3146)
    2014-08-03  22:02
  3. Torolt_felhasznalo_664455
    Torolt_felhasznalo_664455
    2014. augusztus 3. 23:053149.
    Igen én is így gondolom, hogy éppen az újdonság tudja felülírni az ismert és stabilan működő szexuális kapcsolatot. Pont ez az izgalmas, másik nő hajába túrni, másik nyakat csókolni, másik illat, más hangok, más pillantások, más mozdulatok, másik test, más mell, más popsi, stb.  A játék izgalma, megtanulni a másikat, kitalálni a gyenge pontjait. Mások a reakciói és valóban igaz, hogy még nem tudom/tudja ki mit szeret, de egy férfit a saját öröménél sokkal jobban izgat, hogy a nőnek mit tud nyújtani, és én azt látom, hogy ebből a szempontból állandó bizonyítási vágy van bennük, nem az a lényeg, hogy 3 mozdulatból megoldja, mert már ismer, hanem mindig újabb ötletei vannak és újabb sebességbe kapcsol. Egy új kapcsolatban ezernyi lehetőség rejlik az egofényező bizonyításra. Hogy a nő közben esetleg nem annyira rutinos, mint a feleség, az ebből a szempontból szerintem háttérbe szorul, mert a nő öröme fontosabb, motiválóbb , mint az, hogy ő mit kap. Új prédán jobban lehet piros pontokat gyűjtögetni. :)
    előzmény:
    mooreica10 (3145)
    2014-08-03  21:14
  4. Torolt_felhasznalo_664455
    Torolt_felhasznalo_664455
    2014. augusztus 3. 22:503148.
    Egyáltalán nem erről írtam. Nyilván nem vagyunk egyformák, de nekem az sem férne bele, hogy bármilyen kétségei vannak és azt el kell oszlatnom.
    Akkor már régen rossz, ha bármelyiknek érvelni kell egy gyerek megtartása mellett. Az később keményen viszaüthet. Én nem vállalnám úgy. Házasságban sem.
    A "terhes lettem vegyél feleségül" sztorikat már ne említsem, de az megint másik történet. :)
    Hogy 1 gyerekkel könnyen, 2-vel már nehezebben, 3-al meg "csak nem lesz olyan görény, hogy elhagy" felvetés pedig mennyire nem igaz, arra rengeteg példa van. Pedig sok nőnek él ez is a fejében, bebetonozni a kapcsolatot egy újabb gyerekkel.
    3 gyereket csak totálisan kiegyensúlyozott, nagyon stabil kapcsolatra szabad szülni. Ha valakit 3 gyerekkel elhagynak, mert kihül a házasság, akkor az egy rémesen kiszolgáltatott helyzet. Ha viszont nem hagynak el, csak maradnak a 3 gyerek miatt, akkor meg börtön. Mindenkinek.
    2 vagy 3 ebből a szempontból iszonyatosan más, mint 1 vagy 2 gyerekkel egyedül maradni.
    Nagyon-nagyon stabil kapcsolat és olyan egzisztenciális háttér kell hozzá, hogy egyedül is talpon tudjon velük maradni, aki mellől kihátrálnak esetleg.
    előzmény:
    turrita75 (3147)
    2014-08-03  22:22
  5. 2014. augusztus 3. 22:223147.
    Sonata*: Ez eddig rendben is van, és pont most, a közvetlen környezetemben várja egy csaj a negyediket, ahol anno a férj már a harmadik előtt is mondta, hogy szerinte meg kellene állni, és lám, véletlenül, most már a negyediket várja, holott a közös megbeszélésből annyi volt, hogy a nő a fejébe vette, h kell negyedik, a pasi meg kerek perec megmondta, h már a harmadikkal is kicsit túlnyújtóznak a takarón, értse meg. És lám, istenem, véletlenül besikeredett a negyedik.
    Az ilyeneket nem bírom megérteni, nekem egy kapcsolat arról szól, hogy közös döntések vannak, amiben a kompromisszum gyakran előkerül.

    De Tímeáéknál - ha jól értem - nem volt húzódozás a férj részéről, hanem bár nem tervezték konkrétan a gyereket, ki sem zárták, és bepottyant, úgy döntöttek (ketten), hogy végülis, miért ne lehetne?

    Mi nem tervezünk több gyereket, de mivel nem védekezünk 100%ban, jól átbeszéltük, mi lenne egy harmadikkal, és simán belefér. Férjem viccelt is, hogy jönne az ingyentankönyv, a félárú étkezés meg a kedvezményes vonatjegy a Balatonra. De már az első kettőnél kitanultuk a babázást, cuccaink is vannak/tudunk szerezni, és már én is regenerálódtam az első kettő után.

    Ha holnap teherbe esnék, akkor ezek szerint én is önző picsa lennék, aki rákényszerített még egy gyereket a férjemre, szóval most már tök jogos lenne, hogy kirúgjon minket egy hamvas, üde lánykáért, és közölné, hogy mostantól éljek meg, ahogy tudok a gyerekeimmel, mert rájött, hogy a gyerekzsivaly meg az én fáradtságom miatt nem tudja megvalósítani önmagát?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_664455 (3138)
    2014-08-02  13:43
  6. Torolt_felhasznalo_984024
    Torolt_felhasznalo_984024
    2014. augusztus 3. 22:023146.
    Hát mint mondják, madarat tolláról.. szóval nem, nincs olyan barátnőm, aki csalná a férjét... :)

    Pontosítok, mert látom félreérthető voltam. Nem nézem már rózsaszín szemüvegen kereszütl a férjemet, TUDOM, hogy nem mond el mindent és nem is fog soha, sőt, ennek örülök is, eddig is feldolgozhatatlan mennyiségű infót kaptam (jóval többet mellesleg, amit egy szerető szerintem el tud képzelni, hogy kiadnak róla "otthon"...). Az őszintség alatt azt értettem, hogy nem titkolta éveken át a viszonyt... vagy most nézzük azt a verziót, ami a tiétek.. .:) hogy éveken át titkolta... esetleg volt több hosszabb-rövidebb viszonya, de most esett szerelembe... de MOST elémállt. Azzal a szándékkal, hogy próbáljuk meg mi, külön. Nem volt 100%-ig biztos benne, hogy a harmadik kell, egyáltalán nem egy ennyire mélyen kipróbált dolog volt ez, ha nem verem ki a palávert, még eltartott volna az ismerkedési fázis hosszú hónapokig, immár "legálisan"... és lehet sosem költöznek össze... passz, nem tudjuk, mert én állati nagy balhét csaptam (megjegyzem ki nem csapna..?:p)

    Szóval csak azt próbáltam mondani, hogy én bár eddig a mélységig sosem jutottam el a férjem mellett mással, sosem volt szexuális kapcsolatom senkivel mióta őt ismerem, és amikor egy bizonyos szintig eljutottam és visszavonulót fújtam, akkor sem álltam elé, hogy drágám, meginogtam... mert egy pasi már ezért páros lábbal rúgja ki áltaálban az asszonyt, nem kell hogy szex legyen..., így szerintem többszörösen könnyebb meghozni azt a döntést hogy maradok a családnál, mint abban a helyzetben, amit saját magának teremtett a férjem azzal, hogy akkor állt elém ezzel, amikor még messze nem döntött mit is akar... és az én - egyébként szerintem messze természets - reakcióm nem segítette abban, hogy a család értékeit lássa.. :D nah. szal így gondoltam az őszinteséget, nem úgy hogy töviről hegyire beszámol mindenről...+
    előzmény:
    KN18 (3142)
    2014-08-02  19:24
  7. 2014. augusztus 3. 21:143145.
    Szerintem pedig az az elönye az uj kapcsolatnak hogy..uj..azért izgalmas mert van mit felfedezni....
    A 20 éves házasságban nem elöny hogy tudják pontosan mi következik mi után...az mitöl lenne izgalmas?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_664455 (3144)
    2014-08-03  20:57
  8. Torolt_felhasznalo_664455
    Torolt_felhasznalo_664455
    2014. augusztus 3. 20:573144.
    Olvastam vhol egy ilyen felvetést, kiváncsi vagyok mit gondoltok róla, mennyire lehet igaz :) :

    Hosszú házasságban megszerzett azt a fajta "rutint", ami abból áll, hogy az asszony testét 1000 közül is csukott szemmel felismerné, ismerik egymás mozdulatait, tudja mi és hogyan jó neki, szóval azt nem írhatja felül egy friss szerető, legyen az akármilyen izgalmas és "ügyes". Átmenetileg ( amíg férj és szerető meg nem ismerik igazán egymás testét ) ez a rutin előny egy éppen kezdődő szeretői viszonnyal szemben, ezt kihasználhatja egy feleség, ha érzelmileg még nem távolodtak el egymástól. Tehát a rutin előny lehet addig, míg az újat fel kell fedezni, "meg kell tanulni".

    Na mit gondoltok ? Létezik ilyen fajta előny, amit a maga javára tudna fordítani egy feleség ? Ehhez feltételezem az kell, hogy nem szakad meg a szexuális kapcsolat a szerető kitudódása után. Arra most ne térjünk ki, hogy mikor derül ki, tegyük fel még nagyon a kezdetekkor, amikor még tényleg a "tanulási" fázisban van az új viszony.
  9. 2014. augusztus 3. 15:293143.
    Pedig igy van. Mig te a családod választottad, addig a csakis a saját boldogságát helyezte családja fölé. 
    A te hibád hogy nem a családját választotta, mert TE nem tudod feldolgozni hogy szeretőt tart melletted. 
    Hát igen, az áldozat szobrát kéne mintázni róla. 
    Ő mit tett és tesz annak érdekében hogy könnyebben menjen a feldolgozás?...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_984024 (3129)
    2014-08-02  09:07
  10. 2014. augusztus 2. 19:243142.
    " odaállok elé őszintén és megosztom vele minden érzésemet, ahogy ő tette azt velem"
    Picit túlértékeled a férjedet, mint mindíg, annak ellenére, hogy már számodra is világossá vált, hogy bőven nem mondott mindíg igazat.


    Volt valaha a környezetedben olyan féfi vagy nő aki párkapcsolat mellett szeretőt tartott? Mert lehet jó lenne egy ilyen barátnő, aki "lefordítja" neked a történéseket. Minket itt képzelgőnek tartassz, pedig lehet bőven van tapasztalatunk.........


    Első számú szabály a tagadás, mindent, még azt is kimagyarázza amit a másik a saját szemével lát, hogy azt ám nem jól látja.
    A másik ilyen alap, az, hogy bevall egy kis horderejű dolgot, ami nagyon őszintének látszatja és ezzel palástolja a valódi történéseket. Pl. bevall egy szerelmet, ahol csak egyszer került sor szexre, közben meg van egy párhuzamos kapcsolata.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_984024 (3129)
    2014-08-02  09:07
  11. 2014. augusztus 2. 18:033141.
    Csak az nagyon nem mindegy hogy mikor osztod meg őszintén az érzelmeidet. Nem mindegy hogy azonnal bejelenti hogy megismert valakit akivel más mint veled otthon, vagy mikor már együtt vannak hónapok óta és már készen áll a költözésre....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_984024 (3129)
    2014-08-02  09:07
  12. 2014. augusztus 2. 15:433140.
    Óh, milyen jó is lenne, ha minden nőtársunk így gondolkodna...

    "Nem értem, nekem mindig evidens volt, hogy nős, foglalt pasival nem
    kezdek, és ha tudtomon kívül mégis, akkor amint kiderül, a pasit
    kirakom, mint a macskát szarni. Miattam ne boruljon fel kapcsolat, egy
    pasinak legyen gerince saját maga miatt lezárni egy szar kapcsolatot, ha
    nem, akkor gerinctelen féreg, akitől semmit nem várhatok, csak
    sunyiságot. Mindaddig, amíg a sok hülye tyúk elhiszi, hogy ők lesznek a
    szerencsétlen, meg nem értett pasik nyugodt, boldog szigete, az aktuális
    kapcsolata meg a szörnyella, a pasik nem fogják komolyan venni a nőket.
    "

    Mindig is van és lesz egy hosszabb kapcsolatban olyan, hogy valamelyik fél éppen nem érzi magát boldognak, gondjai vannak.szóval, mindig adódhat rés, egy jól működő kapcsolatban is.Ahová pofátlanság befurakodni, kihasználni...

    A pasi,és a szerető részéről se tartom korrektnek.
    Utána meg a sértett, dobott szerető ne forrongjon, dűhöngjön, ha harmadikként befurakodva mégsem foglalhatja el a feleség helyét....

    Rigócsőr,van egy jó hírem.

    egy hasonló másik oldal fórumán, leveleztem egy hölggyel,aki most írta boldogan, hogy visszakapta a férjét,évekig húzódó,ide oda költözés, választani nem tudás után....neki érdemes volt várni ezek szerint.de majd az idő eldönti....

    Szóval van olyan hogy megjön a férj esze:))

    előzmény:
    turrita75 (3127)
    2014-08-01  21:30
  13. Torolt_felhasznalo_984024
    Torolt_felhasznalo_984024
    2014. augusztus 2. 14:263139.
    Ezzel így egyetértek, de ez tényleg elég független az itteni konkrét esettől... :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_664455 (3138)
    2014-08-02  13:43
  14. Torolt_felhasznalo_664455
    Torolt_felhasznalo_664455
    2014. augusztus 2. 13:433138.
    Rigónak és Turritának egyszerre, függetlenül az itteni konkrét esettől :

    Szóval ha nekem azt mondanák, hogy xarjak a szoba közepére és én nem akarok, akkor nincs az a helyzet, amivel erre rákényszeríthetne a párom. Ha viszont megkér rá, hogy ezt ne tegyem és én mégis megteszem, akkor ne jöjjek már azzal, hogy vazze hol a te felelősséged, miért nem zártad kettőre az ajtót, és akkor ez nem fordul elő.
    Ha egy nő nem akar gyereket, az természetes, hogy a párja nem kényszerítheti arra, hogy márpedig szülje meg, ha viszont egy nő gyereket akar, akkor vállalja a felelősséget és megszülöm, pont... ?
    NEM ! Én azt gondolom, hogy egy gyerek csak és kizárólag akkor szülessen meg, ha mindketten igent mondanak rá. Egy gyereket akarni két igennel lehet csak.
    Ez nem olyan, hogy ma pacalt főztem, nem baj, edd meg, majd holnap jobban leszel. Nem bélyegezhetem meg önhatalmúlag senkinek az életét, sorsát azzal, hogy akarata ellenére gyereket szülök neki. Soha, semmilyen körülmények között !
    Ha én nagyon akarom, akkor sem !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_984024 (3130)
    2014-08-02  09:16
  15. 2014. augusztus 2. 11:493137.
    Hűha, aztán majd apu visszakívánkozik egy 2 nő egy pasi felállásra 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_984024 (3136)
    2014-08-02  11:35
  16. Torolt_felhasznalo_984024
    Torolt_felhasznalo_984024
    2014. augusztus 2. 11:353136.
    Negatív. :)
    Ellenben nagyon kedves, nagyon nyitott emberek igen.
    Dögös csajok is voltak. :D (lehet változott az érdeklődésem...? :) )
    előzmény:
    KN18 (3135)
    2014-08-02  11:25
  17. 2014. augusztus 2. 11:253135.
    Jó képű pasik??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_984024 (3134)
    2014-08-02  10:22
  18. Torolt_felhasznalo_984024
    Torolt_felhasznalo_984024
    2014. augusztus 2. 10:223134.
    Sikerült és nagyon jó volt, klassz emberekkel ismerkedtem meg
    előzmény:
    KN18 (3133)
    2014-08-02  09:45
  19. 2014. augusztus 2. 09:453133.
    Erre azért volt itt példa, hogy kit is választ. Mióta a szerető képben van CSAK titeket már nem választott.
    Szerető + család volt az alapfelállás nála.


    A multkor szomorú voltál, aztán sikerült elmenned a jóga táborba?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_984024 (3129)
    2014-08-02  09:07
  20. 2014. augusztus 2. 09:413132.
    "
    Szerintem a pasikat inkább rá kellene nevelni arra, hogy felelősséget vállaljanak, védekezzenek, tervezzenek családot"


    Ezt utólag senkibe nem lehet belenevelni, ha van erre szülői mintája akkor hozza magával otthonról.
    De, hogy lenne? 
    A mai modern anyák már nem családban neveleik fel az 1-2-3 különböző apától született gyerekeiket, hanem változó párkapcsolatokban.
    Az meg ugye nem kifejezetten a családtervezés alpmodellje.


    A felelősségvállalás is önmagában édes kevés ahhoz, hogy egy esetleges nem kívánt terhességből született gyermek szeretve legyen és boldogan nőjjön fel.


    előzmény:
    turrita75 (3127)
    2014-08-01  21:30
  21. Torolt_felhasznalo_984024
    Torolt_felhasznalo_984024
    2014. augusztus 2. 09:243131.
    Nem ellentmondásos ez, tudod te is, hogy cipő nem azért nem volt mert pelenkára kellett és amennyit kivett a családi kasszából az, hogy én nem dolgozok, annyit adott hozzá a harmadik gyerek. Az okait nem fejtegetném itt a fórumon, nekem legalább akkora részem van benne mint a férjemnek, hogy így alakult.
    előzmény:
    KN18 (3125)
    2014-08-01  20:29
  22. Torolt_felhasznalo_984024
    Torolt_felhasznalo_984024
    2014. augusztus 2. 09:163130.
    Nem kértem tőle racionális okok felsorolását....csak mivel érzelmi oka nem volt, sőt az ma sincs, maximum racionális oka lehetett volna hogy ne legyen velünk...
    1 "nem" hangzott el részéről, az sem a határozott formájában, hanem, én akkor úgy érztem, inkább a félelem van mögötte, nem az ellenérzés. 1 mondattal oszlattam el ezt a kételyt és billentettem a mérleget. Ez volt a terhesség 4. hetében... tehát azzal sem sakkoztam, mint sok nő, hogy a 3. hónap végén szól, amikor már nincs mit tenni... innen még lett volna bőven lehetőség másfelé billenteni a mérleget, de többet ez a kérdés nem került napirendre. Beszéltem vele erről azóta és azt mondta, neki SEM lett volna felvállalható másmilyen döntés...

    Ha közös döntés, nem tudom egyébként a te fejedben ez hogy él, nekem nincs is jogom "érveket" sorakoztatni, vagy kiállni a saját véleményem mellett mert akkor azzal már ráerőszakoltam a másikra az akaratom..? Tehát a közös döntés az lett volna, hogy én szeretném meg tartani, ő nem, ezt elmondja mindenki kb. 10 mp-ben, majd mivel nem egyezik a két álláspont, ezért elvetetem? Ez hol közös döntés??Ismétlem, nem hetekig-napokig-vagy órákig rágtam érte a fülét és győzködtem, hanem 1 azaz egy kérdést tettem fel neki.

    De továbbra sem a gyerekeken csúszott el a házasságunk...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_664455 (3126)
    2014-08-01  20:53
  23. Torolt_felhasznalo_984024
    Torolt_felhasznalo_984024
    2014. augusztus 2. 09:073129.
    Nem biztos, hogy lett volna lehetőségem a családomat választani, ha odaállok elé őszintén és megosztom vele minden érzésemet, ahogy ő tette azt velem.. hasonlóan páros lábbal rúgott volna ki, ahogyan én is erőteljesen löködtem kifele. De persze így, hogy én anno nem mondtam el, az önfeláldozás szobra vagyok, míg ő az önzőség mintaképe. Annak, hogy a családját válassza én vagyok az akadálya, mivle kurvanehezen dolgozom fel az eseményeket... ha fel tudom dolgozni, még ma is minket választ.. a hogyant nem tudom..
    előzmény:
    mooreica10 (3128)
    2014-08-02  04:36
  24. 2014. augusztus 2. 04:363128.
    Kiváncsi lennék hogy ha anno te is ilyen önző módon a saját boldogságodat nézted volna és ott hagyod a férjed a gyerekekkel....ő mit csinált volna. 
    Te a családod választottad, ő pedig saját magát helyezte messze a családja fölé...de ugye te fogadd el a kialakult helyzetet és tapsolj örömödben, hogy hajlandó idönként kis morzsát vetni.....és még te tartod tiszteletben az ő kérését....hát igazábol a ti életetek....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_984024 (3124)
    2014-08-01  19:49
  25. 2014. augusztus 1. 21:303127.
    Sonata*: Miért vagy ebben annyira biztos, hogy a férj kezdettől nem akarta a harmadik gyereket?

    Nekem úgy jött le, hogy nem tervezték, besikerült, aztán megbeszélték, és egyiküknek sem volt ellenvetése, mindketten úgy gondolták, hogy oké, nem így terveztük, de akkor örülünk neki, üdv a családban, Kiscsákó.

    Legalábbis, Tímea soraiból egyáltalán nem azt veszem ki, hogy a férj ellenezte, Tímea meg nem látott racionális érvet arra, hogy ne szüljön, (és a férj tiltakozását nem tekintette racionális érvnek) ezért férj akaratát félresöpörve egymaga eldöntötte, hogy akkor gyerek lesz és kész.

    Szerintem a pasikat inkább rá kellene nevelni arra, hogy felelősséget vállaljanak, védekezzenek, tervezzenek családot, és nyissák ki a szájukat, ha nem akarnak gyereket. Én azt látom, hogy Magyarországon a pasik védekezési hajlandósága, felelősségvállalása kb. arra terjed ki (tisztelet a kivételnek), hogy "szedsz valamit?" Ha a nők nem állnak ki magukért, és nem állnak a sarkukra, hogy igenis a férfiak is vállaljanak felelősséget, soha nem fognak kizökkenni ebből az elkényelmesedett, elkényeztetett állapotból.

    A nők meg ahelyett, hogy következetesen elvárnák a felelősségvállalást, inkább egymást marják, és biztosítják a pasiknak a kibúvókat. Aztán meg sírnak, ha a díszhím továbbáll.

    Példa: egy régi vőlegényem akkor hagyott el, amikor közös babát terveztünk és próbálkoztunk. Amikor kiderült, hogy megcsal az új nőjével, totál kibuktam, és kikeltem magamból (minek próbált nekem babát csinálni, ha közben félrekefélt, és le akart lépni? Mit csináltam volna?)

    Az új nő nagyon megértő volt az exemmel, én, aki totál kiborultam,  voltam a gonosz boszorkány. Aztán, amikor pár év múlva kisbabával hagyta ott őket egy újabb nőért (aki persze megint kurvára megértő volt), már nem volt annyira kedves és megértő, sőt gyakorlatilag porrá zúzta a közös lakásuk berendezését.

    Nem értem, nekem mindig evidens volt, hogy nős, foglalt pasival nem kezdek, és ha tudtomon kívül mégis, akkor amint kiderül, a pasit kirakom, mint a macskát szarni. Miattam ne boruljon fel kapcsolat, egy pasinak legyen gerince saját maga miatt lezárni egy szar kapcsolatot, ha nem, akkor gerinctelen féreg, akitől semmit nem várhatok, csak sunyiságot. Mindaddig, amíg a sok hülye tyúk elhiszi, hogy ők lesznek a szerencsétlen, meg nem értett pasik nyugodt, boldog szigete, az aktuális kapcsolata meg a szörnyella, a pasik nem fogják komolyan venni a nőket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_664455 (3126)
    2014-08-01  20:53

Címlap

top