Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Elveszett gyerek

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2013. szeptember 23. 23:56
Nagy tömegben sok gyerek, zsivaj - főleg, ha többfelé kell figyelnünk, bárkivel megtörténhet a baj: eltűnik a gyermek, és hiába kiabálunk, rohangálunk összevissza, nem találjuk.

Nők Lapja Café: A szülők rémálma: az elveszett gyerek - néhány tipp adattárolásra
  1. 2013. szeptember 26. 13:0451.

    Mondjuk mert a QR kód alatti oldalon sokkal több infót lehet közzé tenni, mint ami egy karszalagra ráfér. Adódhatnak olyan helyzetek, amikor nem elég egy cím, telefonszám (pl. ha valamilyen ritka betegsége van a gyereknek, gyógyszer kell neki stb).

    De mindegy is, senki nem tart pisztolyt a szülők fejéhez, hogy ilyet használjanak. Akinek fóbiája van mindenféle újdonságtól, kütyütől, az ne használja, csak ne hordja már el minden idiótának azt, aki él a technika adta lehetőségekkel.

     

    Peace :) 

    idézet:
    Babyface83 (21)
    2013-09-25 00:46:39
    No és mire megyek vele, ha találok egy gyereket és megtudom, hogy ritka betegsége miatt gyógyszerre van szüksége? Beviszem a patikába és kiadják nekem? Légy erős, ez nem egyszerű, hamarabb lehet megtalálni a szülőt egy egyszerű cím alapján. Pár éve havonta jött hozzánk egy spec. intézetben (80 km-re innen) élő kislány, mert nem voltak látogatói. Az intézet busza járta a megyét és adott helyen átadta őket a szülőknek, meg nekem. Ő epilepszia ellen szedett gyógyszert. Egyszer elfelejtették berakni a táskájába. Kb egy órába került, mert felhívtam a vezetőnőt, aki megmondta  a  gyógyszer nevét, bementem egy ismerős gyógyszertárba, megkérdeztem van-e, visszahívtam az intézetet, ahol megadtam a gyógyszertár telefonszámát és ők megkérték a gyógyszertárat, adják ki nekem a gyógyszert és ők küldik a receptet. (kicsit egyszerűsítve írtam le a menetet) Miért lenne szükség egy ilyen hercehurcára (ha egyáltalán sikerül) talált gyereknél?
    előzmény:
    Babyface83 (21)
    2013-09-25  00:46
  2. 2013. szeptember 26. 13:0050.
    Nem tartom magam se szupernek, se okosabbnak stb. az átlagembernél, mégis elképzelhetetlennek tartom, hogy valaki, ill. hogy ennyien elveszítsék a gyereküket... Hogy???!!! Lassan 8 éve lesz, hogy megszületett a nagylányom, de még csak közelében sem volt az elveszítésnek. Pedig menő-manó család vagyunk, programokkal, koncertekkel, nagy városligeti rendezvényekkel, bevásárlóközpontban is vásárlással, stb. Ja, és kb. másfél éves koruk óta egyik gyerekem sem volt babakocsis, és nem használtunk gyerekpórázt sem :) A köztük lévő két év korkülönbség is elég kicsi, tehát évekig két picivel császkáltunk. Van két szemem, meg két kezem és használom őket....
    előzmény:
    Csernai Kata (37)
    2013-09-25  23:37
  3. 2013. szeptember 26. 12:4849.

    Minden cart el lehet adni, csak megfelelő agymosós reklámot kell rá irni. Egy jó  marketing és a rozsdás szög is eladható aranyáron.

    Ha nem te majd más lesz a célközönség. 

     

    Gondolkodni pedig nem szükséges a tömegeknek.

    előzmény:
    Margareth (48)
    2013-09-26  12:36
  4. 2013. szeptember 26. 12:3648.

    Igazad van, csak véleményem szerint már a bicskanyitogató kategória, amikor ennyire h.lyének vagyok nézve. 

    Ráadásul pont az ellenkezőjét érhetik el annak, amit hirdetnek, mert őszintén: elég rizikós, hogy azt a qr kódos kis bilétát a megtalálónak eszébe jusson leolvasni, illetve egyáltalán le tudja-e olvasni.

    Ja, arról nem is beszélve, hogy előfordulhat (mint ahogy sokszor előfordul), hogy nem sikerül elsőre beolvasni a jelet, esetleg másodszorra sem. Erre persze a gyártó biztos azt mondja, hogy dehogynem, ezt elsőre le lehet olvasni. Hát nem, nem egyáltalán nem biztos! A fény úgy esik rá, nem jól tartja az illető a telefont, stb. Kétszer megpróbálja, nem sikerül, elkönyveli, hogy nem jó.

     

    Amikor valaki talál egy gyereket, egyébként sem úgy gondolkodik, ahogy egyébként, mert stresszhelyzet van. És nem az fog a szeme előtt lebegni, hogy qr kódokat olvasgasson a telefonjával. 

    előzmény:
    Lillaréka (47)
    2013-09-26  12:21
  5. 2013. szeptember 26. 12:2147.

    Pont attól ne tekints el, hogy ez semmi más, mint egy jó kis üzlet, azonak akik elhiszik, hogy ez feltétlenül szükséges a gyerek ellenörzéséhez vagy nyomon követéséhez, vagy megvédéséhez.

     

    másnak nincs is jelentősége.

    előzmény:
    Margareth (44)
    2013-09-26  11:47
  6. 2013. szeptember 26. 12:1646.

    Kötelező lesz az okostelefon, mert anélkül nem tudunk segítséget nyújtani, ami állampolgári kötelesség. :)

     

    Amúgy meg szegény gyerekek. Chip... anyám!

    előzmény:
    Maxim (45)
    2013-09-26  12:00
  7. 2013. szeptember 26. 12:0045.
    Bakker, nem érted?  Akkor nincs létjogosultsága az okostelónak! Itt pedig azon van a lényeg. Bár a múltkor láttam egy dokufilmet, ahol a fejlett angolok arról értekeztek, hogy a gyereket be kell csipeztetni, mint a kutyáinkat. Méghozzá olyan csippel, amiben GPS is van, így az aggódó szülő mindig nyomon tudja követni gyermekét. Na ugye, már az okosteló sem elég a dednek, csipet neki!
    előzmény:
    cabron (43)
    2013-09-26  10:51
  8. 2013. szeptember 26. 11:4744.
    Csak emiatt a cikk miatt regisztráltam, annyira felháborított. QR kódos ékszer 5000 Ft-ért??? Könyörgöm, a parasztvakításnak is van határa!
    1. Ezt bárki meg tudja csinálni magának otthon. Qr kód generál-kinyomtat színes papírra-laminálja-felfűzi ahogy akarja. Kb. 200 Ft-ból megvan.
    2. A gyerekem biztonsága miatt pont nem fogok QR kóddal szórakozni, ennek több oka van, mégpedig:
    - lehet, hogy senkinek nincs okostelefonja a környéken
    - ha van is okostelefon, a qr kód olvasó app a legtöbb telefonon csak akkor van, ha valaki telepíti az illető, ehhez persze tudni kell, hogy mit jelent a qr kód és ezt szerintem többen nem tudják, mint amennyien tudják.
    - a lányomat megtalálja egy 60 éves mamika. fel se fog neki tűnni, hogy azzal a valamivel bármi dolga lenne.
    3. egyáltalán: minek a qr kód?? Miért ne írná rá az ember a telefonszámát közvetlenül? Ezt nem tudom megérteni. Eltikentve persze attól, hogy jó kis üzleti rés a forgalmazónak, konkrét értelme nulla.
    4. 5 éven belül a qr kódok nálunk is ugyanúgy ki fognak kopni, mint külföldön egyre inkább megfigyelhető.
    5. Most komolyan, van olyan ember, aki a gyerekére ráadná ezt a nyakláncot, bárhová is megy? Mert értelme csak úgy van.
  9. 2013. szeptember 26. 10:5143.

    A karszalagra elég a név és telefonszám.

     

    Mi van akkor, ha kikódolom a gyereket és megtudom, hogy gyógyszerre van szüksége? Felhívlak, mert nálam tuti nem lesz abból a speciális gyógyszerből. Meg nagyjából senkinek.

    Tehát felesleges időt pazaroltam a kódolással, mert úgyis az a vége, hogy fel kell hívjalak. Egyszerűbb, ha ezt azonnal meg tudom tenni.

    előzmény:
    Babyface83 (21)
    2013-09-25  00:46
  10. Torolt_felhasznalo_169172
    Torolt_felhasznalo_169172
    2013. szeptember 26. 10:1342.

    Én pl. azt se tudom mi az a QR kód.

     

    (a tévém pedig a Junoszty színes változata :D )

    előzmény:
    ardian (26)
    2013-09-25  08:46
  11. 2013. szeptember 26. 09:3641.

    OFF!

     

     

    Ezt hogy lehet csinálni?

  12. 2013. szeptember 26. 00:5640.

    A legtobb ember  imad  "felvagni".

    "Nee'ee'zd  mim  van:  Okostelit  vettem!!!!"

     

    akkor  arra a  helyes  va'lasz  az,  hogy:  "na,  es,    okos  lette'l  to"le......????

     

       

    előzmény:
    ardian (30)
    2013-09-25  09:07
  13. 2013. szeptember 26. 00:5139.

    OSZINTE  reszvetem!!!! Talan beadhatnad  a  kisracot  egy  jobb  oviba?

     

    AMI A CIMEDET  ILLETI--NE  LE'GY  REST,  es ird be  minden  nadragjaba  es kabatkajaba,  ugy,  hogy  ha  kel,  a  rendor  is  lathassa.

     

    A  legjobb,  ha  egy  identitas  kar,-vagy  nyaklancot  akasztasz  a  gyerekre.

    előzmény:
    Csernai Kata (37)
    2013-09-25  23:37
  14. 2013. szeptember 26. 00:4438.

    De  furak  vagytok!!  :-((

     

    Kicsi  gyereket  eppen  ugy  "porazon"  KELL setaltatni,  mint  a  kutyust!

    Miert  engedne'tek  el  a  keze't,  pont  egy  Mall-ban?

     

    nalunk,  ha a rendor  latja,  hogy  egy  kicsi  egyedul  maszkal,  rogton  megkerdezi,  hol  hol  az a   felnott  akivel  van.

    Utana  jo  nagy buntetest  kap  a  szulo"  vagy  barki  "felelos"  szemely,  mert  nem  vigyazott  a  gyerekre.

     

    Ha  Istenments,  egyszer  magyarba  ke'ne  majd  mennem,  emlekezni  fogok  azokra a  borzalmakra  amiket  irtatok.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-09-23  23:56
  15. 2013. szeptember 25. 23:3737.
    Ezek a megoldások nyilván nem a nagyobb iskolásoknak vannak kitalálva. Sokkal inkább a bölcsis, óvodás kölyköknek.

    Készítettem egy felmérést, amiből az derült ki, hogy minden harmadik szülő veszítette már el valahol a gyerekét. Ugyanezen szülők közül százbaól alig tizennégy mondta azt, hogy a gyermeke bárhol, bármikor, gond nélkül elmondja fejből a címét és a telefonszámát.

    Az én fiam most középsős. Már elszámol tizenötig, de a kétjegyű számokról halvány lila gőze sincs. A házszámunk két számjegyű, simán bemond helyette bármit. Hogyan is várhatnám el tőle, hogy megjegyezze a mobilszámomat?
  16. 2013. szeptember 25. 12:1236.

    Elveszett gyerek, rémálom. Amíg csak lehetett beszíjaztam a babakocsiba jó erősen....kb 3,5 éves koráig csak így mentünk plázákba, tömegrendezvényekre. Nem mondom, hogy normális vagyok.....

    Amióta tud beszélni és szabadon engedem, azóta alapszabály, ha nem látod anyádat-apádat, megállsz egyhelyben és ordítasz, hogy anya-apa. Valószínüleg hamar fel fog tűnni, ha elkószál valamerre, messze nem lehet, de nem akarom hogy körbe karikába kergessük egymást mondjuk a ruha állványok között. 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-09-23  23:56
  17. 2013. szeptember 25. 09:2435.
    persze, ne izgulj! :-)
    előzmény:
    cabron (34)
    2013-09-25  09:19
  18. 2013. szeptember 25. 09:1934.
    Remélem érted, mire értetem.
    előzmény:
    cabron (33)
    2013-09-25  09:18
  19. 2013. szeptember 25. 09:1833.

    Na, jobb is, ha mész melózni, mert borsózik tőled a hátam. :-DDD

    Szép új világ... jájjj

    előzmény:
    ardian (31)
    2013-09-25  09:14
  20. 2013. szeptember 25. 09:1532.

    Nos igen, lassan már csak a FULL HD TV (ezen mindig kiborulok:D) lesznek nézhetőek a csatornák.

    Lehet, hogy a tévézésről is le fogunk szokni...

    előzmény:
    ardian (26)
    2013-09-25  08:46
  21. 2013. szeptember 25. 09:1431.

    ...bocsi még egy, utánaeldugulok, mert dolgom van...

     

    vannak kollégák, akik újabban nem jegyzetfüzettel, hanem tablettel járnak értekezletre is... mert az milyen jó

     

    biztos

     

    de én már megfigyeltem, hogy ha erősen gondolkoznom kell valamin, új ötletekkel előállnom pl., sokkal kreatívabb vagyok, ha papíron kezdem el leírogatni a gondolataimat, egylehetséges vázlatot, konklúizókat pl. (arról nem is beszélve, hogy akézírásom sokkal gyorsabb, mint agépelésem, ezért ha pl. interjúztatok, sokkal több infot tudok lejegyzetelni) azt hittem, ez egyéni dolog...de nem rég olvastam egy  pszuchológiai cikket (arról szólt, hogy az USA-ban már több államban nincs kézírás oktatás), s ott pontosan ezt írták le: ha kézzel írsz, sokkal kreatívabban működik az agyad, könnyebb ötleteket előhívni stb.

     

     

    előzmény:
    ardian (30)
    2013-09-25  09:07
  22. 2013. szeptember 25. 09:0730.

    :-)

     

    A kollégáim most csinálnak egykérdőíves felmérést (földrajzi árujelzősélelmiszerek, de ez mindegy). A kérdőíveket gondosan, többen átnéztük, hol és hogyan lehet rajtajavítani. Ilyen jobbításként került bele a demográfiai kérdések közé, hogy van-e okostelefonja az illetőnek. Kérdeztem, ez miért fontos?

     

    Azért, válaszolták, mert akinek van, az tájékozoztt, mert utána tud nézni dolgoknak, lehet vele kommunikálni egy kampányban pl....

     

    Nos, úgy érzem, én is elég tájékozott vagyok, életem nagy részében egy számítógép előtt ülök, bámulom a monitort és két másodperc alastt le tudok hívni minden infót, mert a gugli a barátom. :-) Ésszerű technikákat (skype, gps a kocsiban, idegen vároisban utcát megtalálni pl.) előszeretettel használok. Szoktam interneten vásárolni is.

     

    Mi az ördögöt tudna hozzátenni a személyiségemhez, tájékozottságomhoz egy okos teló?!

     

     

    Igen, azalatt, míg utazom pl. munkahelyről haza, ha pihenek, alszom, nem vagyok elérhető neten. Puff neki. Nem is szeretném, néha kell egy kis szünet.

     

    előzmény:
    Maxim (28)
    2013-09-25  08:59
  23. 2013. szeptember 25. 09:0429.

    Mi megbeszéltük a férjemmel, hogy ha bedöglenek a jelenlegi telefonjaink, nem veszünk újat, akkor lesz egy vezetékes vonalunk és jóccakát.

     

    Biztos marha szar lesz eleinte, de állítom, hogy nyugodtabbá válna az életünk ezáltal, amihez meg nem lenne nehéz hozzászokni. :)

     

    előzmény:
    ardian (26)
    2013-09-25  08:46
  24. 2013. szeptember 25. 08:5928.

    Mert maradiak vagytok. Velem együtt. Haladni kell a korral, aki nem teszi, az hülye marad. Nekem a telefon arra kell, amire a neve is mutat. Telefonálni. Az internetes infókat majd leszedem a számítógépemről, a francba, azzal is el vagyok maradva rendesen, van egy 10 éves laptopom, működik, ha vinnem kell, beleteszem a laptoptáskámba, oszt annyi. De nem hurcibálom magammal általában. És nem veszek tabletet vagy miabánatot, ellenben van helyes kis palatáblám, palavesszővel. 

    Nagyon őskövület vagyok? 

    A gyerekeimnek meg fogtam a kezét. Sikerült is úgy felnevelni mind a hármat, hogy nem vesztek el. 

    előzmény:
    ardian (26)
    2013-09-25  08:46
  25. 2013. szeptember 25. 08:4927.
    Ez már bennem is femerült.
    előzmény:
    cabron (25)
    2013-09-25  08:41

Címlap

top