Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szülésért cserébe elengednék a diákhitelt

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2013. szeptember 18. 07:47
Nem kellene visszafizetni a diákhitel egy részét azoknak a felsőoktatásban tanuló nőknek, akik az egyetem alatt vállalnak gyereket.

Nők Lapja Café: Szülésért cserébe elengednék a diákhitelt
  1. 2013. szeptember 18. 23:2751.

    Nem,nem kell attól tartani,hogy az egyetemista lányok tömegben fognak szülni.

    De aki akar,azt támogatni fogják.

    Ez miért baj?

    Így is hatalmas összegeket költ mo a szociális kiadásokra.

    Ha most egyszer arra megy,hogy normálisék szüljenek,az miért baj.

    Kielemzem.

    Attól,mert a kormány ezt az intézkedést bevezeti,attól Kovács Nóra egyetemi hallgatónak még nem kötelező szülnie,de ha egy évf.társa ,Horváth Dóra  már úgy áll,hogy szeretne szülni,meg van egy idősebb, 26 éves dolgozó párja,meg mondjuk nem annyira  szeret bulizni,meg be tudja osztani az idejét,esetleg van egy klassz nagymama is a háttérben,szóval,ha Horváth Dóra szülni fog,az miért fáj Kovács Nórának,miért fáj jobban,mintha Rafael Eszmeralda szülne?

    Sokan tanulnak baba mellett,sokaknak sikerült.

    Nem biztos,hogy Dóra hátrányosabb helyzetben lesz egy olyan gyerekkel ,aki már oviba jár, kezdő munkavállaóként,mint nóra,aki még előtte áll mindennek.

     Egyszer egy karriertanácsadótól olvastam,hogy annak a nőnek,aki karriert szeretne két időpontban célszerű szülnie.

    Vagy egyetem alatt vagy nagyon későn 35 felett.

     

     

     

    előzmény:
    apafej (50)
    2013-09-18  22:50
  2. 2013. szeptember 18. 22:5050.
    pont az egyetemekről kiesett nulla munka és élettapasztalattal rendelkező nőknek van szükségük arra, hogy gyerekeket vállaljanak és persze őket is abban a szellemben neveljék fel, hogy elég csak potyogtatnom és akkor az anyagi problémáim egycsapásra megoldottak.
    idézet:
    TJ1117 (6)
    2013-09-18 08:06:36

    óh, szegény egyetemista lányok...!

     

    Igen, márpedig óriási felelősségük van abban, ha nem hajlandók szülni!!!

     

    Ha egyeseknek fontosabb a karrier, akkor legyen boldog egy sokgyerekes kisebbségi(?) család szomszédjaként!!!!

     

    az egyetem alatt annyira elkényelmesednek, hogy utána minden sz.rral kimagyarázzák, miért nem hajlandók szülni...

     

    de úgy kell, majd szépen az életrevalóbb, pofátlanabb, munkakerülő aljanépség fogja túlszülni ezt az országot (is)! A nyugati civilizáció már emiatt haldoklik is...

    előzmény:
    TJ1117 (6)
    2013-09-18  08:06
  3. 2013. szeptember 18. 22:4349.

    na, és hogyan fogod?

     

    te (is) tudsz jobbat helyettük???

    előzmény:
    TJ1117 (4)
    2013-09-18  08:02
  4. 2013. szeptember 18. 22:4148.
    tudsz jobbat helyettük???
    előzmény:
    Lillaréka (3)
    2013-09-18  07:53
  5. 2013. szeptember 18. 21:0347.
    Ráadásul egy diplomás nő nehezebben vesz vissza az éeltszinvonalából,ami ugye a gyerekvállalásnak mindig követvkezménye,hacsak átmenetileg is.
    előzmény:
    elsi1 (46)
    2013-09-18  20:56
  6. 2013. szeptember 18. 20:5646.

    Az újságíró azt ír,amit elvárnak tőle,én meg nem azt látom.

    Lehet,hogy akik az elsőt beválalták,azok hamarabb vállalják  amásodikat,de arról nem szól a cikk,hogy mennyi  diplomás nő van,aki az elsőt sem vállalja be.

    Amíg azért a középfokú nők szinte mindegyik szül egyet-egyet,mert azért legyen már valami az éeltében,amit fel tud mutatni.

    Még valami:aki nagyon komolyan veszi a diplomát-karriert,azon veszi észre magát,hogy hú 28-30 vagyok,és még életemben nem fiúztam egy jó.

    Míg aki 18 évesen leáll a tanulással,az már  azonnal vetheti bele magát a férjfogásba.

    Tehát mire a  diplomás 30 éves rájön,hogy ideje lenne férjet fogni,a középfokú végzettségű nő már rég kétgyerekes anyuka:))

     

     

     

     

    Az alsóbb néprétegek nemscak azért szaporodnak,mert soak tszülnek,ahenm azért is,mert sokkal gyorsabb ütemben,ők már 15 évesen kezdik,míg mi 35 évesen. Tehát mire ők nagymamák lesznek,mi még scak anyukák vagyunk

    Én is koliba  születtem.Azt meg,hogy a gyereked mit csinál,majd eldönti a gyereked.

    Simán kijöhet valakinek úgy alépés,hogy már 22 évesen úgy érzi,kész van a gyerekvállalásra.

    És ettől nem megy tönkre az élete.

     

    előzmény:
    ardian (45)
    2013-09-18  20:37
  7. 2013. szeptember 18. 20:3745.
  8. 2013. szeptember 18. 20:3544.

    fenéket

     

    a meddőség nagy része eleve adott, más része nem kor, hanem életmód kérdése

     

    persze, én is inkább a normális családokat támogatnám, de az a nagy helyzet, hogyezzel csak elrontanák néhány fiatal életét

     

    én legalábbis nem tapsikolénék, ha a gyerekeim majdan a koleszban babáznának az unokáimmal 

  9. 2013. szeptember 18. 20:3543.

    ott van mostoaanyám,34 éves,sz..ár keersi magát és esze ágába sinccs több gyereket szülni,csak egyet.

    Pedig ők aztán tényleg mindent meg tudnak adni a gyereknek.

    Igazad van.Időnként elővesznek egy fehér holló sokgyerekes családot és akkor ők a naaagy példa.

    Kivételt erősítő szabály.

    De egyébként nem kell félni.

    Egy nő fejéhez sem tartanal fegyvert,hogy szüljön egyetem alatt, aki akar szül,aki nem ,nem.

    Ennyire egyszerű.

    Ja, és egy 20 éve sláynnak simán lehet mondjuk dolgozó 27 éves pasija is.

    előzmény:
    LINA (42)
    2013-09-18  20:28
  10. 2013. szeptember 18. 20:2842.

    A diplomások még manapság is csak a legritkábban szülnek sok gyereket.

     

    Persze van rá példa és velük szoktak példát statuálni,ha azt akarják megcáfolni,hogy nemcsak a félanalfabéta lumpen réteg szül rakásra.

    És ilyenkor mindig felteszik azt a kérdést is,hogy miért kell egy nőnek diploma,ha utána évtizedekig csak otthon van éppen úgy,mint  az alacsonyan iskolázott nők. 

     

    Viszont még mindig azok vannak a legtöbben,akik középfokú végzettséggel+szakmával rendelkeznek. Többnyire ők alkotják a középosztályt és max. 1-2 gyereket szülnek.

     

    előzmény:
    ardian (40)
    2013-09-18  19:57
  11. 2013. szeptember 18. 20:2641.

    mert az úgy van,hogy gyerekkel  3 évig otthon kell lenni.

    Én meg úgy tudom,hogy a diplomás nőknek eleve kisebb hányada vállal gyereket,mint a középfokú nőknek.

    Lehet,hogy az a kisebb hányada 2-3-at szül,de eleve kevesebben szülnek.

    A diplomás nők kétharmadának nincsen gyereeke 30 felett.

    nálunk a 30-as lányosztályból is kb ez az arány,közel mindenki diplomás.

    Még az is egy megoldás lenne,hogy a középfokúakat megfizetni.

    Mert ugye rájuk is szükség van,nem mehet  midnenki egyetemre,mert nem kell minden álláshoz diploma.így is túl sokan mennek.

    Meg érdekes ez,lehet,h  aközépfokú kevesebbet keres,de ha jó férjre lel,akkor inkább szül több gyereket,úgysem lesz nagy karrierem címszóval,míg a diplomás  nő esetleg akkor sem szül,ha aMR.Tökéletesbe botlik bele,mert ugye a a karrier.

     

    Megsugom 

    Leszakad az arcom!!

    http://mno.hu/ahirtvhirei/gyermekvallalas-eseten-elenged nek-a-diakhitelt-1184676

     

     

    A férfi mindegyik esetben dolgozott valamit az egyetem mellett, pl fordítást vállalt, cikkeket írt, stb.
    A lány pedig kb. 25 évesen, bölcsődés gyerekkel lett pályakezdő. Nem voltak rosszabbak az esélyei, minta annak, aki az egyetem után szüli az első gyereket, és jóval idősebben, szintén munkatapasztalat nélkül keres állást.
    Az igaz persze, hogy egyikük sem volt nagyon szegény. De szerintem nem csak azok vesznek fel diákhitelt.

     

    Gyerekes azt hiszem kérhet egyéni tanrendet ,a mi időnkben kérhetett.

    előzmény:
    ardian (39)
    2013-09-18  19:54
  12. 2013. szeptember 18. 19:5740.

    nem rég olvastam valahol, hogy a diplomás nők többször vállalnak második, harmadik gyereket, mint a középfokú végzettségűek

     

    jó, jó, 30 felett kezdik, de az csak egy szám... attól még 10 gyereket isszülhetnek elvileg, nem azért nem lesz több, mert nem fér bele az "idejükbe"

     

    a középfpkú végzettségüek viszonylag kevés fizetéssel, kiszolgáltattabb állásokban dolgozik, ezért ők max egyet szülnek, ha nem akarják, hogy anyuka öorökre munkanélküli maradjon, anyagilag padlóre kerüljön a család

     

    a másik réteg aki szül, a legképzettlenebbek, ezt, ugye, ismerjük..

     

  13. 2013. szeptember 18. 19:5439.
    miért is?
    előzmény:
    elsi1 (38)
    2013-09-18  19:22
  14. 2013. szeptember 18. 19:2238.

    Itt szülés után 11 hónap a szülési szabadság, s az alatt a fizetésük 100%-át megkapják az anyukák.

    Ha ezt bevezetnéd Mo-n ,kitörne a parasztfelkelés

    előzmény:
    ardian (7)
    2013-09-18  08:07
  15. 2013. szeptember 18. 19:1037.

    A fiúknak könnyebb munkát találni, a lányoknak pedig pénzt keresni. ------

    hehehe

     

    ez jó

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_652128 (14)
    2013-09-18  09:56
  16. 2013. szeptember 18. 15:4936.
    “A való életben az ilyesmit félbehagyott, majd kínkeservesen bepótolt tanulmányok, esetleg soha meg nem szerzett diplomák kísérik, a karrierpiacon rakétaként elhúzó férjekkel, akik pár év múlva akár le is lépnek a feleség és a felelősség elől, a nőnek pedig se támasza, se munkaerőpiaci tapasztalata nincsen, és mindketten örülhetnek, ha sikerül viszonylag méltányosan megosztozni a szocpollal kitömött lakáson, a gyereken meg a DVD-lejátszón. Ha pedig túl sok ilyen kismama hull ki a felsőoktatásból és a munkaerőpiac jobbik részéről efféle hagymázos álmok miatt, akkor valaki előbb-utóbb kijelenti majd, nem érdemes a nők iskoláztatásába ennyit fektetni, hiszen lám, nincsenek is karriercéljaik. (Ezt már most le merte írni valaki, a nőket hibáztatva a mindenfelé rájuk zúduló, egymásnak ellentmondó elvárások végkimeneteléért, amiért akkor is sikítani tudnék, ha tudom, hogy vannak nők, akiknek nincsenek különösebb karriercéljaik – ahogy rengeteg ilyen férfit is ismerek, csak őket nem hibáztatja az égegyvilágon senki ezért). A jó öreg Arany János nem erre írta, de én erre írom: ti leányok, ne tegyétek – vagy ha teszitek, ne EZÉRT tegyétek.”

    http://bezzeganya.postr.hu/az-ossznepi-nyomas ztas-avagy-mi-bajom-a-legjobb-demografiai-pro
    előzmény:
    LINA (31)
    2013-09-18  14:19
  17. 2013. szeptember 18. 15:4635.

    Van itt még muníció.

    "„Amikor külső társadalmi nyomásra vagy más csoportok nyomására a családon belüli, hozzátartozókon belüli erőszakról szóló törvényt megalkotjuk, úgy alkotjuk meg a törvényeket, hogy nem gondolunk arra, hogy megoldunk egy problémát, amivel egy másik problémát idézünk elő, és akkor most csodálkozva állunk, hogy itt van a hajléktalanság kérdése.” Magyarán azt akarta mondani ez a derék férfi, hogy ha a feleséget verő férjet mondjuk kiemeli a hatóság a családból, úgy azzal, noha egy bajt kétségtelenül megoldott, máris létrehozott egy újat, mert hát hova megy aludni ezek után a heves férfi: az utcára. Azaz el kéne már dönteni végre, mi a kisebb rossz: egy-két folt az asszony szeme alatt, vagy egy újabb éhező állampolgár. A folt elszáll, az éhezés megmarad!"

    http://magyarnarancs.hu/narancsblog/egy-nogyal azo-keresztenydemokrata-vilagkepe-86554

    előzmény:
    ladybird65 (23)
    2013-09-18  12:06
  18. 2013. szeptember 18. 14:5434.

    Ezért irtam az előzőekben.. az "évtizedeket"

     

     

    előzmény:
    gadamer (33)
    2013-09-18  14:50
  19. 2013. szeptember 18. 14:5033.
    Olyan, mintha a történelem megismételné önmagát. Semmit nem tanultunk...
    előzmény:
    LINA (31)
    2013-09-18  14:19
  20. 2013. szeptember 18. 14:4332.
    Az előző kommentemben jelzett e témában írt NL cikket akkor Zsigmondi Mária írta.
    előzmény:
    LINA (31)
    2013-09-18  14:19
  21. 2013. szeptember 18. 14:1931.

    A nők zsarolásának,bármi áron szülésre kényszerítésének már több évtizedes hagyománya van hazánkban.

     

    Emlékezzünk a Rató korszakra,majd később az átkosban a nőket szintén bármi áron szülésre kényszerítő és mérhetetlenül  megalázó AB bizottságok működésére.

     

    Ezzel egyidőben néhány nőgyógyászati osztályon "működtek" az ,un."lebeszélő,elbeszélgető" civil,sokgyerekes,lerobbant nők,akik saját példájukat hozták mintának,hátha a terhességmegszakításra váró nők a műtét előtt  még az utolsó pillanatban a rábeszélésükre meggondolják magukat.

     

    Aztán gyerekért könnyen lakáshoz lehetett jutni szintén az átkosban. Csak a fiatal házasoknak előtte alá kellet írniuk a bank felé egy nyilatkozatot,hogy X év alatt legyártanak min. 3 gyereket. Ha ez valamiért nem teljesült,keményen fizetniük kellett a szülőknek. Ugye vannak akik még emlékeznek ezekre?

     

    Talán arra is emlékeznek az itt olvasgató mérnökök,akik a bp-i Műszaki Egyetemre jártak szintén az átkosban,hogy a kollegiumban,(ahol évtizedekig az un. '1000-es' is működött hétvégenként),nos ott a legfelső emeleten laktak a kisgyermekes házas egyetemisták! (A "műszaki" volt az egyetlen,ahol erre akkoriban lehetőség volt)!

    Pontosabban ott nyomorogtak és panaszkodtak a szüleikre,akik nem képesek őket kellően támogatni anyagilag,a körülményeikre,meg hogy nem tudnak járni bulizni sem,mint az évfolyamtársaik többsége. Ezek az egyetemista anyukák folyamatosan halasztottak évet,vizsgákat és végül sokan kimaradtak az egyetemről. Erről enyhén szólva sem ezeket a fiatalokat elismerő újságcikk (NL!) is volt akkoriban.

     

    Most meg a "szülési kedv,hajlandóság elősegítése" a szlogen.

    Eszem megáll!

     

     

  22. 2013. szeptember 18. 13:5730.

    évtizedekiiiiiiig?

     

    én is pesszimista vagyok de azért nem ennyire..

     

    az szinte zicher sajnos, hogy jövőre megnyerik sajna, de azért utána remélem megjön a még ittmaradt zemberek esze

    előzmény:
    Lillaréka (26)
    2013-09-18  13:02
  23. 2013. szeptember 18. 13:2729.

    Tuti kitalálnak valamit azoknak akik jövő évben érettségiznek vagy szakmunlásvizsgáznak... és töltik a 18at.

    aztán majd visszavonják.. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681905 (28)
    2013-09-18  13:20
  24. Torolt_felhasznalo_681905
    Torolt_felhasznalo_681905
    2013. szeptember 18. 13:2028.

    Nekem van gyerekem, akit még főiskola alatt vállaltam. Van diákhitelem is. De gondolom, az enyémet nem fogják elengedni, és még a banknak is fizethetem az "adót" utána, mert csekken nem lehet befizetni a részleteket, csak banki átutalással!

     

    Természetesen kampánycélt szolgálnak az ilyen bejelentések.

    Az eredményük pedig az lesz, hogy egy bizonyos népcsoport fog nagyszámban jelentkezni a felsőoktatásba - majd figyeljétek meg, meg lesz oldva az is, hogy már középiskolára is fel lehessen venni a diákhitelt, nehogy a csak általánost végzettek kimaradjanak a jóból - nomeg a biztos szavazóbázisból!

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-09-18  07:47
  25. 2013. szeptember 18. 13:0327.

    Sajnos igy van... nemcsak a politikusok gondolják igy..

    Sőt.. lehet ők csak hivatalból, parancsra gondolják igy  a gerincetelenségük folyományaként,. 

     

    A legnagyobb gond, hogy azok is igy gondolják akikkel éppen úgy megtörténhet.... csak azt hiszik-- velükaztánsosem. 

    előzmény:
    Marmalade (24)
    2013-09-18  12:23

Címlap

top