Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2013. szeptember 9. 14:11501.

    jújjj de szépek ezek a fák!!!:))

    2 éve már nélunk is műfenyő van, az is 250 magas, az alsó átmérőjét nem tudom.... 1 napos program a feldíszítése. 

     

    ínycsiklandozó a menüsorod is!:)

    előzmény:
    csitar (489)
    2013-09-09  13:36
  2. 2013. szeptember 9. 14:11500.
    nagyon tetszenek a karácsonyfa díszeid (is):) leírnád, hogymiből és hogy készültek?
    előzmény:
    Huelva (488)
    2013-09-09  13:27
  3. 2013. szeptember 9. 14:07499.

    Most rendeltem karácsonyi szalagokat, gondoltam: belinkelem a képeket, hogy milyet, de nem lehet :( Mivel kivásároltam a készletet (20-20 m volt raktáron, és azt mind elhoztam), automatikusan törölték a webáruházból. Sebaj, ha megjön, lefotózom. Az egyik piros árnyalatokból kockás széles, drótszélű szaténszalag, a másik csupa sötét, karácsonyi árnyalatból kockás (piros-bordó-sötétkék-sötétzöld), és mindkettő aranyszélű. Szerintem jó lesz ez.

     

    Csitarnak mindig gyönyörű a fája... Meg a falucskája :) 

  4. 2013. szeptember 9. 14:03498.

    Igen, nagyon nagy, jó lenne egy mérettel kisebb, de ebben a minőségben akkor nem kaptam és azóta meg ez a fajta nem is kapható.

     

    Nem dicsekvésként írom -, de tényleg ez a legjobb kifejezés rá, hogy impozáns- de a szomszédaim alig várják, hogy feldiszitsem -  24 reggelre van készen, előtte délután kezdem és hajnalra végzek, - és sorban jönnek megcsodálni, a következő napokban meg jönnek az unokákkal.  Akaratomon kívűl olyan látványosság lett -a házacskáimmal együtt - mint egy karácsonyi vásár.  Persze örülök neki,mert jó látni a csillogó szemeket.  Az is hozzátartozik a dologhoz, hogy a karácsony bolondériám mindenki ismeri / 16 lakakásos lépcsőház, de már a többiből is jönnek / és néha kapok is, egy -egy díszt, zenélő dobozt, stb. /.

     

    Annyi díszem van, hogy 5 -6 éven át diszíthetem másként.  43 éve gyűjtöm a diszeket. 

    előzmény:
    nekezd (492)
    2013-09-09  13:42
  5. 2013. szeptember 9. 14:01497.
    Amiket földlabdásan vagy konténerben árulnak karácsony előtt gyökeres fenyőként azok közül sajnos sok sérült, mert a gyökerüket is elvágják mikor kiássák, és emiatt nem élik túl a kiültetést. Elméletben szép, hogy hazaviszed és majd kiülteted, és megmentetted, de nagyon kevés fenyővel van ez így. Ha valóban a kertbe szeretnél, szerintem menj el a egy kertészetbe és ott biztos szép, egészséges példányt fogsz kapni! Amit akár már most el is tudsz ültetni, és karácsonyra már szépen be is áll, és növekedhet a kisfiaddal
    előzmény:
    SAABina (495)
    2013-09-09  13:49
  6. 2013. szeptember 9. 13:53496.
    A bent "ünnepelt" fenyők nagy-nagy része nem marad meg állítólag!!! Úgyhogy lehet, érdemesebb lenne konkrétan kiültetésre vennetek még október-novemberben. Csak nehogy csalódás érjen!
    előzmény:
    SAABina (495)
    2013-09-09  13:49
  7. 2013. szeptember 9. 13:49495.

    Déméter, nem vagy egyedül én is csak az ünnepi időszakban érzem jól magam a feldíszített házban, utána már mást várok a tavaszt :) Vízkereszt után én is mindent leszedek, elpagolgatok.

    A fenyőid mindig nagyon szépek. Amit eddig láttam nálad az elvolt találva ;) Bár én egy lehelettel kevesebb díszt rakok fel, szeretem, ha látszik a fenyő maga.

     

    Karácsonyi hangulat engem általában október körül kap el, amikor már hűvös van, ez halottak napján tetőzik onnantól már teljes lázban égek...Sokszor maga a várakozás készülődés szebb is mint maga a nagy nap, utána egy kicsit üresnek érzi az ember a mindennapokat...

    Én nyáron nem tudnék karácsonyi filmeket nézni, ahhoz nekem hideg idő kell  ;)

     

    Eddig még nem volt "gyerekes karácsonyunk" már nagyon kíváncsi leszek.

     

    Egy kis segítség jól jönne a tapasztaltaktól. Szeretnénk fenyőfát ültetni a kertbe, az első karácsonya lesz a kisfiamnak és szeretném, ha vele együtt nőne. Mire kell figyelni, hogy megmaradjon? Úgy tájékozódtam, hogy az ezüst illetve a normann fenyő jól tűri a kiültetést...nem tudom így van e...

  8. 2013. szeptember 9. 13:48494.
    óóó ezek nagyon szépek!!!!
    előzmény:
    Huelva (488)
    2013-09-09  13:27
  9. 2013. szeptember 9. 13:46493.

     

     

    Min tahogy tavaly is, az idén is csodaszép kézi munkákat hoztok, én csak ámulva és irigykedve nézem mert nem vagyok képes ilyenekre.

     

    Az általad felrakott csodaszép diszítésű  harangokért is sóhajtozom. 

    előzmény:
    Huelva (488)
    2013-09-09  13:27
  10. 2013. szeptember 9. 13:42492.
    Nem csodálom, hogy ilyen hosszú idő, mire elkészül a fa díszítése, ha ilyen nagy. A 185 cm átmérő hatalmasnak tűnik. Impzáns látvány lehet, amikor Szent Este teljes pompájában ragyog.
    előzmény:
    csitar (489)
    2013-09-09  13:36
  11. 2013. szeptember 9. 13:42491.
    Nagyon szépek a karácsonyfa díszeid Decoupage technikával készültek?
    előzmény:
    Huelva (488)
    2013-09-09  13:27
  12. 2013. szeptember 9. 13:37490.
    Szépek a dekorációid. Te csináltad őket?
    előzmény:
    Huelva (488)
    2013-09-09  13:27
  13. 2013. szeptember 9. 13:36489.

     

    Sziasztok!

     

     

    Én is bejelentkezem.  Borcsamama: örülök, hogy jól vagy, és a többieknek is örvendek.  Sajnálom, hogy lila.tulipán nem jelentkezik, aggódom érte, remélem, csak nagyon elfoglalt.

     

     

    Nos az én menüm hagyományos, senki nem akar  változtatást:

     

    libatöpörtyű lilahagymával,

     

    sült libamáj, / nagyon körülményesen készítve / hagymás krumplival

     

    konfitált  kacsacombok

     

    halászlé - barátnőmtől kapom,

     

    rántott harcsaszelet tartárral,

     

    töltött dagadó, krumpli salátával/ ebből mindenki visz másnapra /

     

    sült oldalas,  házi friss sült kolbásszal-  gyerekkoromban régen ez a

                    cserépkályha sütőjében készült, azóta sem sikerül azt az ízt

                    elérnem

     

    Sütik:  amit 2 nappal előtte sütök- mézes, hókifli, zserbó, Bouche Noel / a franciák bejglije, narancsos, csokis piskótatekercs,/  zserbó, bejgli, mézes krémes, sós-sajtos.

     

    Ezen kívül szabolcsi töltött káposzta, de ez csak akkor kerül az ünnepi asztalra, ha valaki kér, a kisebbik unokám imádja.

     

    képek a karácsonyfánkról, a második élőfenyő, de már csak műfenyőt diszitek,/ 9 órás munka nekem / . 185 cm átmérőjü az alja, és kb   2,60 magas.

     

    Majd rakok fel képeket az adventi diszítésről is.

     

     

     

     

     

     

  14. 2013. szeptember 9. 13:27488.

    Sziasztok Karácsony imádók!

    :)

     

    Nem vagyok gyarokrlott fórumozó, de remélem az idén aktívabb leszek itt.:)  Folyamatosan olvaslak benneteket, nagyon jók az ötletek és a hangulat, amit már tavaly is nagyon élvezetem, mint olvasó. 

    Gondolatban már én is tervezgetek, aztán ahogy a naptárra nézek látom, hogy rohan az idő... úgyhogy lassan a tettek mezejére kell lépnem nekem is.

     

    Hoztam egy-két képet a tavalyi ajtódíszünkről és az sk karácsonyfadíszeimről.:)

     

    Szép napot!

  15. 2013. szeptember 9. 13:20487.
    Látom, megint írtam, mint olvastam, előttem szólóktól bocsi..... 
    előzmény:
    nonamona (485)
    2013-09-09  13:18
  16. 2013. szeptember 9. 13:19486.

    ebben a ramaty, hideg esőben épp ideje van egy kis mézeskalácsnak és forró teának

     

    ha a család nem kéri, hát küldheted nekem

    előzmény:
    Démétér (473)
    2013-09-09  11:38
  17. 2013. szeptember 9. 13:18485.

    A szüleimből kiindulva: egy-egy szép ídézet... egy cd válogatás, egy fínom tea, egy forró csokipor, nálunk a mogyoró, aszalt gyümölcs ... egy jó program, egy múzeumi belépő????

    (Csak súgok:  a lidl-ben nagyon sok diabetikus édesség került ki, korrekt áron!!!!)

    előzmény:
    banyoc@ (478)
    2013-09-09  12:04
  18. 2013. szeptember 9. 13:13484.

    muszáj édesség legyen? tegyél bele kedves verset, idézetet arról, hogy mennyire szereted őket

    esetleg mozi/koncert jegyet, ha szeretnek ilyesmit

    előzmény:
    banyoc@ (478)
    2013-09-09  12:04
  19. 2013. szeptember 9. 12:52483.

    Á, én nem tudnám leszedni vízkeresztkor, olyan kevés az az idő, meg mindig úgy vagyok vele, hogy végül is a decembert végigdolgozom hogy minden csuda szép legyen, és végül is januárban, a nyüzsi után tudom igazán élvezni, nézegetni

     

     Lehetne sütni még kis mézeskalácsfigurákat cukormentesen, amikre ráírod a nevüket, én mindig csinálok névreszólókat is, mindenki nagyon örül neki, mert nagyon személyes, meg lehet 1-2 napra lehet ismételni, jó ne egymás után, de 10 nap különbséggel nyugodtan. Meg vannak a diabetikus bon-bonok is azok is jók lehetnek 1 napra, vagy picike karácsonyfadísz, unokáról egy tavalyi karácsonyi kép, ha van unoka!

  20. 2013. szeptember 9. 12:33482.
    igen!!!!!!!! köszi!:))) két kis csomagocska aszalt gyümivel, magvakkal:) na azért alakul a dolog:) köszönöm!
    előzmény:
    LondonEye (480)
    2013-09-09  12:25
  21. 2013. szeptember 9. 12:32481.

    Köszönöm! a tea nekem is képben volt, de sajnos szinte egyáltalán nem isznak teát:((( úgyhogy ez kiesett.....

    de a karácsonyi versike nagyon tetszik! meg a medál is a fotóval:) 

    előzmény:
    Démétér (479)
    2013-09-09  12:14
  22. 2013. szeptember 9. 12:25480.
    aszalt gyümölcsöt, diót, mogyorót
    előzmény:
    banyoc@ (478)
    2013-09-09  12:04
  23. 2013. szeptember 9. 12:14479.

    Személy szerint ezzel nagyon rigorózus vagyok: advent alatt folyamatosan díszítek, karácsonykor díszben áll az egész ház, és Vízkeresztkor leszedek mindent. De mindent. Az ünnep nekem úgy ünnep, ha csak ünnepkor ünneplem, ha nem inflálódik az értéke a hétköznapokra. De tudom, hogy ezzel eléggé egyedül vagyok.

     

    Aventi kalendáriumot sosem csináltam még, nem vagyunk elég türelmesek hozzá :) De lehet beletenni egy-egy finom tasak teát például, filterest. Apró díszt, mondjuk só-liszt gyurmából, kézzel festve. Egy karácsonyi verset, összehajtott papíron. Közös vagy karácsonyi családi fényképet, kicsikét, medálba téve.  

  24. 2013. szeptember 9. 12:04478.

    Lányok, egy kis ötletelésre volna szükségem!

     

    tegnap napozás közben azon járt az agyam, hogy szeretnék a szüleimnek adventi kalendáriumot készíten nagyobb méretű gyufásdobozból. 

    De mivel 72-73 évesek, és cukorbetegek mindketten ezért fogalmam sincs, hogy mit lehetne bele tenni!

    Jó egy-egy diabetikus csokika mehet bele, de mind a 24-be mégsem! 

    ja és hát 2 személyes a dolog. amit biztosíb bele teszek, az 2:1-ben kávé/capuccion por.... eddig ennyi az ötletem, meg talán a 6.dik dobozkába egy-egy pici mikulás csoki.... 

    tehát még legalább 22 apróság hiányzik

     

     

  25. 2013. szeptember 9. 11:53477.

    Nálunk is fent van minden februárig:))))))))))))))))))))

     

    Én kimondottan rászólok a családra, hogy igenis egyék meg a mézeskalács házat, meg koszorút, mert porosodik!!!! :)

    előzmény:
    Shephard (474)
    2013-09-09  11:45
  26. 2013. szeptember 9. 11:49476.

    hát a karácsonyi talán nem, de mézes sütésre szerintem mindíg lehet kifogást találni:))))))))))

     

    Ide tette fel forumozok azt a fotót ami egy mézekalács harangocska... mellette a hozzá való kiszúrók képe volt. végül is csak különböző étmérőjű karikák.... 

    azóta ezen jár az agyam... szemzgetek különböző műanyag joghurtos poharakkal, hogy melyik lenne alkalmas szétvágva kiszúrónak... 

    szóval ki kell próbálnom, úgyhogy hamarosan muszáj lesz mézest sütnöm:)))))))))

    előzmény:
    Démétér (473)
    2013-09-09  11:38
  27. 2013. szeptember 9. 11:46475.
    Ugyan, kell egy próbasütés
    előzmény:
    Démétér (473)
    2013-09-09  11:38
  28. 2013. szeptember 9. 11:45474.

    Amit tavaly készítettem mézeskalácsházikó magunknak az még mindig megvan, a tv felett figyel minket, szerintem már csak akkor kerül a kukába ha csinálom az ideit. Mondjuk teljesen ehető, de valahogy sosincs erőm hozzá, inkább egy gyors mozdulattal a kukába ejtem, persze közben becsukom a szemem Papám minden év januárjában megeszi az övékét, és erről nekem mindig beszámol, hogy épp melyik részét ette meg aznap, majd a szívem szakad meg, de persze így nem vész kárba!

     

    Ha puha mézeskalácsot sütsz, akkor várd meg míg megkeményedik, hagyd kint a levegőn 1-2 napot, és utána biztos össze tudod állítani! Nekem finn receptem van, kb 18 éve azt sütöm, és az alapból egy picit keményebb típus, viszont gyorsan megpuhul dobozban, de házikót lehet belőle készíteni azonnal ha kihűltek a lapok!

     

    Ezzel az uborkaszezonnal egyetértek, depis időszak! Ez ellen én úgy védkezek, hogy februárig mindne díszítés fent van a házon kívül és belül is sőt még a fát is hagyom, most hogy műfenyőnk van, ezzel már gond sincs, bírja És általában február 2-3. hetében szedem le a dekort, aztán szinte már jöhet is a húsvéti dekoráció! Mondjuk egyszer volt évekkel ezelőtt, hogy március végén szedtük le a fát, ami ráadásul élő volt Anyum már ki volt, mert nagyon potyogott, egy kis szellőtől is, de mi gyerekek nem hagytuk!

    előzmény:
    gabi1971 (472)
    2013-09-09  11:30
  29. 2013. szeptember 9. 11:38473.
    Annyira meghozzátok az ember kedvét, hogy legszívesebben nekiállnék hétvégén mézest sütni, de belátom, hogy ez még nem aktuális :)
  30. 2013. szeptember 9. 11:30472.

    Sziasztok!

     

    En is szeretem a karacsonyt, ill. az Adventet. Elöbbi olyan gyorsan elmulik, s jön a teli uborkaszezon, amikoris nem lehet semminek örülni.

    De az utobbi olyan jo, izgalmas idöszak.Lehet keszülödni, sütögetni, tervezgetni, dekoralni.

    Nalunk harom gyerek van, harom fiu. Imadjak a kekszeket, s en eszmeletlen mennyiseget szoktam sütni, a rekordom 15 fele volt.

    Minden evben vasarolom az ujabb es ujabb ujsagokat receptekkel es dekoracios ötletekkel, s a regieket kiszortirozom, s eladom az Ebayen.

     

    Mar nalunk is elöfordult azonban, hogy megmaradt keksz, s en nem vettem eszre, csak a következö evi sütesnel, amikor a dobozokat ki akartam mosni.

     

    Minden evben nekirugaszkodok a mezeskalacshazikonak, amely minden evben ugyanugy sikerül: sehogyan sem. Puha lesz es nem lehet összeallitani.

    Pedig ugyanaz a recept alapjan keszitem, amivel 6 evvel ezelött olyat csinaltam, hogy siman agyonüthettem volna vele valakit. Meg tavasszal is ugy allt, mintha nem sütitesztabol lett volna az anyaga.

    előzmény:
    banyoc@ (471)
    2013-09-09  11:15
  31. 2013. szeptember 9. 11:15471.

    Véletlenül maradt megy egy figura. A karácsonyi mintás fémdobozban volt tárolva és az ünnepek után amikor már elfogyott szinte minden süti a karácsonymintásak a hátsó polcra lettek rakva és így nem vettük észre hogy az az egy darab benne maradt:))) de jó volt! 

    Mert öröm volt rátalálni, meg legalább megtapasztaltam hogy közel 1 év után is ugyanolyan fínom:)))

    előzmény:
    LondonEye (468)
    2013-09-09  10:53
  32. 2013. szeptember 9. 11:14470.

    szerintem az édessége pont jó. Nem túl édes, de nem is "száraz" valahol a kettő között van. Jól érződik rajta a fűszerek aromája is (citrom mazsola stb,stb) Barátnőm szerint elég erős itőka, szerinte erősebb mint a bolti.

     

    Egyszer egy kolléganő elkészítette, és sajnos nem lett belőle semmi:((((( szólt is hogy nem stimmel valami a recepttel......  meglepődtem... aztán kiderült hogy nem tett bele élesztőt........ 

    előzmény:
    fonicia (467)
    2013-09-09  10:51
  33. 2013. szeptember 9. 10:54469.

    Sziasztok!

     

    Az imént hozta a postás a keresztszemes könyvjelzőhöz az anyagot!!!! Ma már el is kezdem a hímzést!

     

    Hoztam egy recit, hátha valakit érdekel (legfőképp, aki szereti a sajtot), szerintem én ki fogom próbálni. A Kifőztük magazin Facebook oldalán láttam a hétvégén.

     

    http://katakonyha.blogspot.hu/2013/09/panir-a zaz-savosajt.html

     

     

     

  34. 2013. szeptember 9. 10:53468.
    Atyám, és senki nem ette mag a mézest? Nekem dugdosnom kell, és még úgy is bizonytalan, mennyi marad:-) Pedig csak a felét rakom el, a másik fele közkincs...
    előzmény:
    banyoc@ (452)
    2013-09-09  10:03
  35. 2013. szeptember 9. 10:51467.

    Szép napot mindenkinek!

     

    Nálunk esik az eső ,na de a kedvemet nem hagyom hogy elvegye!

    Banyoc@ köszi a tanácsokat a martini készítéséhez,ígérem ha csinálom pontosan be fogom tartani.

    Őszintén be vallom már ezer éve nem ittam martinit,már az ízére sem emlékszem.Mennyire édes?Erősen érezni az alkoholt?

    Mindenképpen szeretném megcsinálni.

    Nagyon szépek a feltett karácsonyfák.És be kell vallanom én is nézek még nyáron is (máskor is) karácsonyi filmeket. Sokkal jobb lesz a hangulatom ha már tele van a hócipőm mindennel.

  36. 2013. szeptember 9. 10:50466.

    Sziasztok!

     

    Nekem is a kedvenc ünnepem a karácsony. Imádok készülődni, tervezgetni, kitalálni ki minek örülne. Szeretem meghitté varázsolni az otthonunkat. Korábban nem volt annyi időm, mint amennyit szerettem volna a sok munka miatt, de idén mivel akkor már egy 5 hónapos baba anyukája leszek igyekszem bepótolni a dolgokat.

     

    Minden évben figyelemmel követtem a karácsonyi topikokat, és sok hasznos dolgot leshettem el, meg amúgy is jó volt olvasgatni, ráhangolódni az ünnepekre

     

    Jó sok hozzászólás érkezett már, igyekszem most visszaolvasgatni.

    előzmény:
    Szisszka (1)
    2013-09-01  11:14
  37. 2013. szeptember 9. 10:18465.
    Köszönöm
    előzmény:
    banyoc@ (451)
    2013-09-09  10:03
  38. 2013. szeptember 9. 10:11464.

    Én általában karácsony előtt 2-3 héttel kezdek el sütni, a mézeskalácsházikók készülnek el először, mert az tényleg munkás, időigényes, főleg hogy pl tavaly is 5 db-ot készítettem a család több ágának, aztán jön a sima mézeskalács, majd a dobozban sokáig eltarthatók, nehéz lenne felsorolni, mert volt olyan hogy 17 féle aprósütit készítettem, és ezek csak az aprósütik voltak De persze mindenkinek van kedvence azokat igyekszek minden évben elkészíteni, Anyumnak a barackos szivecskék, Hugom barátjának a citromos karikák, nekem a mazsolás-narancsos tappancsok és még sorolhatnám! Még 1997-ben csináltam egy egész asztalt betöltő mézeskalács falut, templommal, kisbolttal, sulival, házakkal, 24 órát dolgoztam rajta alvás nélkül, utána hulla fáradt voltam, de gyönyörű volt, ki is állították a város legnagyobb cukrászdájában és csak január végén zúzták be más sütik alapanyagai közé, mert én tuti nem tudtam volna megsemmisíteni, jobb volt így

     

    Én tavaly dekoráltam először a fürdőt, kitettem a hóemberes, mikulásos törülközőket, illetve van 4 db kb 20 cm magas csillogós fehér hóemberem kis sityakkal, azokat tettem ki Ezek alapból világítanak, de azt nem szeretem, mert színváltósak, és az már csicsás nekem, én inkább a klasszikus díszítés híve vagyok, a házon kívül is girland szokott lenni pici saját készítésű masnikkal, fehér égőkkel!

  39. 2013. szeptember 9. 10:05463.

    A martinit csak akkor lehet elbénázni ha nem tartod be a recept fontos részeit mint pl: csak egyszer szabad megkeverni, vagy megmosod a rizst, pedig nem szabad, vagy ha nagyon meleg helyre teszed!

    Egy ismerős gyorsítani akarta a dolgot anno, összerakta és feltette a meleg radiátorra! hát ne tudd meg!!! felforrt -dolgozott az élesztő- kifolyt, befolyt a radiátorba és bűzlött tőle minden!:) 

    Szóval pontosan rakd össze a recept szerint, ügylej arra, hogy le legyen zárva-ne tudjon belehullani semmi- de lyukas legyen a celofán az erjedés miatti gázok és a levegőztetés miatt. 

     

    NEM romlik meg!!!!! évekig eláll! a hétvégén kortyolgattuk a barátainkkal a tavalyit, mennyei az íze! 

    előzmény:
    fonicia (341)
    2013-09-06  12:54
  40. 2013. szeptember 9. 10:05462.
    Zseniális ez a szőnyeg ötlet!!!!
    előzmény:
    fonicia (345)
    2013-09-06  13:11
  41. 2013. szeptember 9. 10:05461.

    Elmentettem a marcipános keksz receptedet is, az is benne lesz az idei kekszlistában! Épp tegnap emlegettelek a Páromnak, hogy áldom a neved ezekért a receptekért!

     

    Én még soha nem készítettem sk parcipánt... vagyis egyszer a Mozart golyó házi receptjében benne volt próbálkoztam vele de totál kudarc volt az egész. Úgy gondoltam, hogy kész marcipánból fogom megcsinálni a kekszet (lidl) 

     

    Ne ahargudj az email miatt, láttam, hogy írtál de még nem olvastam... utóbbi napok -múlt hét- megint zűrös Apa kórházban van, Anya egyedül,  stb,stb.... 

    előzmény:
    borcsamama (353)
    2013-09-06  14:23
  42. 2013. szeptember 9. 10:05460.

    SZIGA!:)))) de jóóóóóóóóó

     

    Jelentem SzigaSutaRudolf a nappalink dísze, a kanapé támláján ülve várja a karácsonyt:)

     

    Tegnap egész délután strandoltunk a Párommal:))) és a napon fekve azon járt az eszem, hogy milyen adventi naptárak készítsek a szüleimnek!:)))

     

     

    "csak nem írom ki a hátamra" :)))))) ez hatalmas!:)))))))

    előzmény:
    sziga (358)
    2013-09-06  15:01
  43. 2013. szeptember 9. 10:05459.
    De édesek! ilyenkor sajnálom hogy hatbalkezes vagyok a varráshoz!
    előzmény:
    Katicácska (359)
    2013-09-06  15:14
  44. 2013. szeptember 9. 10:05458.

    igen,  kb 6 hét kell neki. Hőmérséklettől is függ. lehet 5hét, de lehet akár 7 is. Látni fogod!

    Amikor ráöntöd a vízet, összekeverd, iszonyú ronda lesz. Mivel mosatlan a rizs, benne van az élesztő is ettől olyan sűrűnek látszó - egyébként híg!- zavaros lötyi az egész. kissé talán szürkés a színe,  zavaros, az aljára lemegy a rizs, a tetjére feljön a mazsol, a citrom, szóval brutál ronda.....

    Ahogy telik az idő elkezd ülepedni, tisztulni, és sárgás/arany színüvé válni, lassan elkezdenek a mazsolák és a citorm darbkák lemenni az aljára. Nem kell megvárni amig minden szem lemegy, de ahogy múlik az idő letni fogod a pozitív változást. 

     

    számomra a szürés a legcikisebb. Nagyon óvatosan kell csinálni, hogy a lehető legkevésbé keverdjen fel az alja. A legjobb ha van valami vékony cső és azzal fejted át. Én még kávéfiltert és abba gézt is szoktam rakni,de még így is kerülhet bele "rizspor". Merthogy szerintem attól lehet opálos zavaros, de hamar lemegy az üveg aljára, és ha óvatosan öntöd nem is keveredik fel. 

     

     

    Elmentettem a lisztes-sós csillogó festék receptedet, nagyon tetszik!:)

    előzmény:
    *Noa* (362)
    2013-09-06  19:06
  45. 2013. szeptember 9. 10:04457.
    Türlem, várjál vele! Én rá szokatm írni az üvegre a dátumot, hogy mikor raktam össze.  Nálam is a konyhában van a sarokban, hogy ne érje napfény, és plusz hőhatás (tűzhely, sütő, radiátor) és bizony szeretik a muslincák, de pár nap múlva csökkenni fog az illata.
    előzmény:
    Reni007 (364)
    2013-09-06  20:00
  46. 2013. szeptember 9. 10:03456.
    Üdv a csapatban!:))))
    előzmény:
    koszmatyi (368)
    2013-09-06  20:37
  47. 2013. szeptember 9. 10:03455.

    Az enyém már kész!! de örülök neki!

    Az volt a tervem, hogy az ünnep végével elköltöztetem a  a nappaliból, hogy ne nézzem egész évben... azért, hogy mégjobban szeressem az ünnep közeledtélvel... de nem volt hova tenni... úgyhogy maradt. 

    Viszont nincs rajta semmi a tetején, kiszedtem a fahasábokat, mécseseket, gyertyákat belőle ( a tűzet szombolizáló háttere nem tetszik, azon javítani kellenne) 

    De már jár az agyam hogy idén Csillagfalva hogy lesz felrakva rá:) 

     

    A nyáron a Praktika hírdetett pályázatot, igazából valamelyi ragasztókat forgalmazó cég volt a szponzor. Gondoltam beküldöm, de addig szöszöltem amíg lejárt a határidő.....

     

    Adventi naptár: igen, már rég kellenne hozzá gyűjteni az alapanyagokat... épp azon gondolkoztam, hogy szeretnék az Anyúéknak készíteni egyet, de nagyobb méretű gyufásdobozból..... 

    De nem haszálunk gyufát!!!!! mert villanytűzhelyünk van....lehet hogy megveszem őket, a gyufaszálakra meg majd kitalálok valamit

     

    előzmény:
    fórumozok (383)
    2013-09-06  23:26
  48. 2013. szeptember 9. 10:03454.
    Egyszerű és nagyszerű ötletek, ez nagyon tetszik:)
    előzmény:
    fruzsy79 (416)
    2013-09-07  23:00
  49. 2013. szeptember 9. 10:03453.
    Nagyon remélem, hogy rendbe jönnek a dolgok körülötted és szép lesz a karácsonyod! Fel a fejjel!
    előzmény:
    Sushi (427)
    2013-09-08  15:48
  50. 2013. szeptember 9. 10:03452.

    Szia!

    Húúú húzós volt a tavalyi karácsonyod! Remélem a gyerkőcök idén már nem lesznek betegek! 

    Egyszer nálunk is frankó volt, szentestére lett mumpszos mindkét gyerek, akkor volt a fejük mint a lufi, lázasak, nyűgik voltak...... de ettől még megvolt a karácsony is. 

     

    A mézeskalácsot már októberben megsütheted, tedd dobozba, tökéletes marad!!! (tavaly találtam a dobozban 1 évvel azelőttit, és ugyanolyan volt mint amikor bele tettem! )

     

    Panírozott hús nálam rendszeresen van a fagyasztóban, azt is berakhatod októberben, novemberben már. 

     

    Linzert nem tudom meddig bírja, szerintem attól is függ hogy teszel-e bele lekvárt. 

     

    kukorica salátát abszoltút frissen készíteném, de lehet hogy van itt esetleg valkinek jól bevállt technikája. 

    Sajtos rúd.... hát pár nap... szerintem...

    Bejglit nem sütök, feladtam! évekg próbálkoztam, de dísznek, fegyvernek vagy macskaeledelnek valót sikerült csak alkotnom.... 

    előzmény:
    Szisszka (429)
    2013-09-08  16:32
  51. 2013. szeptember 9. 10:03451.

    Üdv a klubban!:))

     

    Nyugi én is nézek karácsonyi filmeket a nyár közepén is!:))) KELL és kész! 

     

    nagyon tetszik az angyalod! Tavaly akartam elkészíteni a fa tetejére, de nem fért bele azidőbe:((( Idén mindenképp meglesz!

     

    Gyönyörű a fád egyébként! 

    előzmény:
    Shephard (434)
    2013-09-08  20:49
  52. 2013. szeptember 9. 10:00450.
    Mennyi jó dolog van még azon az oldalon!
    előzmény:
    Katicácska (438)
    2013-09-08  22:58
  53. 2013. szeptember 9. 09:42449.

    Ez nagyon édes! Nekem pedig, látod, ez maradt ki, de idén én is szeretném eltanulni - hogy a többi helyiséget is díszítsem, ne csak azokat, ahol vendég jár.

     

    Nona, köszi az infót! Nagyon ritkán csinálok linzert, ezért nem is avgyok nagy tudója. 

    előzmény:
    nekezd (447)
    2013-09-09  09:28
  54. 2013. szeptember 9. 09:33448.
    A linzer tészta 1 hónapot is simán kibír - én többek között linzer kosarat csinálok előre, csak meg kell tölteni ízlés szerint. De a formák is eltarthatók töltés nélkül.
    előzmény:
    Démétér (432)
    2013-09-08  18:38
  55. 2013. szeptember 9. 09:28447.

    Szia Déméter!

     

    Ez gyönyörű. 

     

    Évek óta gyűjtögetem a kellékeket, hogy ilyen dúsan díszített legyen a kis fám, de valahogy ilyen szépre sosem sikerül. 

    Megpróbáltam átméretezni egy képet, hogy feltölthessem,  (lehet, hogy most meg túl kicsi lett). Fürdőszobai díszem tavalyról.  

    előzmény:
    Démétér (423)
    2013-09-08  10:18
  56. 2013. szeptember 9. 09:15446.

    Szia nekezd!

     

    Ezzel én is így vagyok, lehet azért mert a nagy melegben jó egy kicsit hidegre, hóesésre gondolni Meg egyébként is jót tud tenni egy karácsonyos film, feldobja az embert, bármikor, legalábbis engem

    előzmény:
    nekezd (444)
    2013-09-09  08:15
  57. 2013. szeptember 9. 08:39445.

    Szia Sáfrány!

    Tegnap véletlenül  elkeveredtem a Király utcába, mert meghívtak egy jóga bemutatóra. Jót  jógáztam, jót sétáltam a környéken, kellemes élő light jazzt hallgattam és  jót fagyiztam közben. Kellemes hangulatú délután volt. Lehet, hogy elsétáltunk egymás mellett? :)

     

    Mindenkinek ajánlom a Király utcában a Godzsu udvart. Hangulatos. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141175 (425)
    2013-09-08  11:16
  58. 2013. szeptember 9. 08:15444.

    Szia Shephard!

     

    Én is régi fórumozó vagyok, aki eltűnt és most előkerült. :)

    Úgy rémlik, emlkszem a nevedre, de lehet, hogy most, itt olvastalak,azért ismerős.

    Képes vagyok a nyár közepén is a karácsonyon merengeni, hogy mit és hogy. :)

     

    előzmény:
    Shephard (434)
    2013-09-08  20:49
  59. 2013. szeptember 9. 08:01443.

    Sziasztok!

     

    Nincs miért bocsánatot kérni. Akik úgy szeretik a szeretet ünnepét, mint azok, akik ehhez a topikhoz tartoznak, azok jó emberek.

    Sajnálom a rossz hírt.

    Minden jót kívánok neked!

     

    előzmény:
    Sushi (427)
    2013-09-08  15:48
  60. 2013. szeptember 9. 00:21442.

    Örülök,hogy tetszik,dekorgumis ajándékokat keresgéltem,és erre találtam rá,gondoltam megosztom!!

    Én is szeretem az angyalkákat!!!!

    előzmény:
    Shephard (440)
    2013-09-08  23:43
  61. 2013. szeptember 8. 23:45441.
    Hát ez nagyon jó, tetszik, főleg a függődísz verzió, biztos hogy ki fogom próbálni
    előzmény:
    *Noa* (439)
    2013-09-08  23:05
  62. 2013. szeptember 8. 23:43440.

    Szia Katicácska!

     

    Régen írtam, nagyon régen, már én sem emlékszek rá igazán

     

    Én is nagy Angyalos vagyok, van egy másik ilyen angyalom is, de az arany-bordó ruhában van, hogyha színt váltanék majd a fán, szerintem idén is pasztell rózsaszín-lila-arany lesz a fánk, nagyon tetszik most ez a hópehely formájú égőkkel!

    Jópofa ez az adventi naptár, én általában nem készítek, mert még nincs gyerkőc, a párom meg nem igényli, én igényelném, de nincs ki nekem rejtsen el benne meglepiket, magamnak meg mégse Viszont van egy kb 25 cm magas 3D-s műanyag fenyőfa kis talapzaton, aminek oldalán van 24 picike fiók, amikben pici karácsonyfadíszek vannak, így minden nap 1-et kell feltenni a fára és 24.-ére díszbe is öltözik És akkor be is lehet kapcsolni és a fa forog, meg világít a tetején a csillag, iletve zenél, amolyan felnőtt adventi naptár

    előzmény:
    Katicácska (438)
    2013-09-08  22:58
  63. 2013. szeptember 8. 23:05439.

    Csillogó hófesték

     

    1/2 csésze liszt

    1/2 csésze durva só

    1/2 csésze viz

     

    Ezt mind keverd össze s tedd egy plasztik üvegbe (mint, amilyenben a mamád keveri a hajfestéket ;-). Ahogy nyomod ki belőle a festéket, rajzolhatsz vele fekete papirra mindenféle havas dolgot: hóembert, hópelyheket, havas hegyormokat, stb. Most hagyd a müvedet megszáradni, s mire száraz lesz, csillogni fog. Ha még érdekesebbé akarod tenni, vizfestékkel ráfesthetsz. Szép háromdimenziós képeket lehet igy késziteni.

     

    Hópehely függődisz

     

    A fenti masszával szép hópelyheket rajzolhatsz vastagon egy plasztik zacskóra. Miután megszáradtak, egészen megkeményednek. Akkor vigyázva lefejted a zacskót a hópelyhek alól, zsinórt kötsz rájuk és lehet máris akasztgani őket akárhová.

  64. 2013. szeptember 8. 22:58438.

    Sziasztok Készülődős Társak 

     

     

     

    Nekezd, ja ne fájdítsd a szívem a kanadai utcaképpel, biztos gyönyörű! 

     

     

    Szisszka, értem,hogy időbe kerül míg minden felkerül a blogra, de így a jó, hisz ez azt jelenti,hogy van miből csemegézned! Az a bárányhimlős karácsony végül is annyiból volt'jó', hogy nem voltatok otthon, tehát nem főztél, tehát nem ment kárba a munkád..! De azért nem irigylem az esetet!

     

     

    Sáfrány, örülök hogy Te is az x-szemes bűvölők táborát gyarapítod! Szép hobbi..

     

    Kukelan az a babkrém felcsigázott!! Köszi a receptet! És Kicsianya gyömbérszörpja is felkerült a listámra!

     

     

    Sushi..tavaly ilyenkor a karácsonyra gondolva a depi kerülgetett és nem sok kedvem volt belegondolni az ünnepekbe. Ez sajnos előfordulhat, de hátha neked is meghozza valami a kedved.. Olvasgass minket, talán kicsit kikapcsolsz míg "velünk vagy"..

     

    Shephard, nagyon baba a fátok! Angyalka gyűjtő is vagyok, úgyhogy picit most..nem irigykedem..csak..na..SZÉP a fán csücsülőd! Nálam is angyal van a fa tetején, az ő rucija bordó, finom szatén-organza minicsoda. Fotó bezzeg nuku!

    Te régen is írtál karácsonyos topikba, vagy rosszul emlékszem?

     

    Kicidia, köszönöm Neked is, igazán jól esik! Csak ajánlani tudom ezt a hobbit, hisz nem kell hatalmas kézügyesség hozzá. Viszont nagy mintába már nem kezdek bele, elveszi a kedvem, mert úgy érzem, hogy nem haladok. De ezek a kicsik pont nekem valóak!

     

     

    Ezt láttátok már?  Különböző színű farmer foltokból is el tudnám képzelni! 

     

     

    Remélem mindenkinek jól telt ez a gyönyörű napos hétvége! Holnaptól szerintem megint pörgünk

     

     

     

     

      

  65. 2013. szeptember 8. 22:52437.

    Sáfrány: Köszönöm reméljük meglesz!!!

     Jó lehetett újra talizni,nálunk 20éves találkozónk lenne,de sajna nem szervezi senki sem!!!

     

    Szisszka : kislány a drágám,még várja,reméljük így is marad!!!

     

    Déméter: nagyon szép a fátok,ügyesek vagytok a pároddal együtt!!!

     

    Sushi: a himzés is nagy dolog szerintem,ügyes vagy Te is!!!! Küldök sok-sok ++++++++++++ energiát

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141175 (425)
    2013-09-08  11:16
  66. 2013. szeptember 8. 21:39436.

    Nagyon szépek ezek a kéztörlők! :)

    minden elismerésem! 

    előzmény:
    Katicácska (359)
    2013-09-06  15:14
  67. 2013. szeptember 8. 20:52435.

    Ez pedig a kis élőfenyőnk volt tavaly Olyan kis formás, cuki

     

    Sok jó ötletet adtatok már, jópárat le is mentettem dokumentumba, nehogy megfeledkezzek valamelyikről

  68. 2013. szeptember 8. 20:49434.

    Sziasztok Karácsony Imádók

     

    Jó 10 éve leszoktam az nlc fórumokról, egyszer csak nem lett rá időm, de most 5 napja gondoltam utánanézek hátha van már valami fórum, és tessék, van

     

    Eddig visszaolvastam mindent, nem volt egyszerű, próbálok majd irogatni is, ami leginkább attól fog függni, hogy mennyi munkám lesz, ha lesz időm jövök!

     

    Én imádom a karácsonyt, de kórosan, képes voltam júliusban a 40 fok melegben karácsonyi filmeket nézni megállás nélkül, kicsit furán nézett rám a férjem, de hát ez van, szüksége volt a lelkemnek rá Augusztusban Anyummal és a Hugommal voltunk Írországban, 5 évet éltem kint, tavaly jöttem haza, most visszatértünk barátokat látogatni és persze shoppingolni Én főleg karácsonyi ajándékokat vettem, 5 fő kipipálva, ügyes voltam. Aztán a hét elején megrendeltem a karácsonyi mintás kekszhengerem, amiről tavaly lemaradtam, idén nem akartam, de mint kiderült csak október végén kezdik faragni Na gyorsan leadtam előrendelésbe, szükségem van rá idén! Meg ha már ott voltam rendeltem a Hugomnak is karácsonyi ajándékba, de neki virágosat, azt bármikor tudja használni az évben! Úgyhogy alakul a lista ajándék terén!

     

     

    Teszek fel képet, ha sikerül, a tavalyi fánkról, műfenyőnk van, még Írországból költöztettem haza, és a díszek 99%-a is írből van

    De azért volt egy kis élőfenyőnk is, ezüstfenyő az előszobában, mivel elég nagy az előszoba így elfért, meg se mondtam a férjemnek, csak feldíszítve látta meg, így már nem tudott mit mondani rá, olyan kis édes volt, beleszerettem, nem hagyhattam az árusnál

  69. 2013. szeptember 8. 20:07433.

    Szép estét karácsony várok!

     

    Démétér gyönyörűek a karácsonyfa képeid,nekem még soha nem jutott eszembe hogy szallagot is tehetnék rá.

    Na most majd idén!!!

     

    Sushi sajnálattal olvastam hogy valami igen szomoru dolog történt veled

    (veletek)remélhetőleg azért rendeződnek addig a dolgok és azért szép karácsonyod lesz. Szívből kívánom.

    Olyan jó olvasni az oldalt,már teljesen a napjaim részévé vált.

  70. 2013. szeptember 8. 18:38432.

    Nagyon sajnálom! Sushi, ne haragudj, nem szólhatok bele, de... javaslom, hogy ha van egy kis időd, olvasgass minket. Nem kell hozzászólni, ha nincs kedved, nem kell minden hozzászólást visszaolvasni, de lehet, hogy egy kis karácsonyi hangulat segít.

     

    Szisszka, linzert, mézeskalácsot akár egy héttel korábban is elkészítheted, ezeknek árt, ha állnak, sőt: pár nap használ is. A bejglit én azért inkább előző nap sütném, de mivel én nem sütök, csak nem szeretem a bejgli tésztáját réginek, ezért jobb, ha nem szólok bele :) Sajtos rúd készülhet egy-két nappal korábban, de az sem igazán jó, ha ennél régebbi.

    Kukorica salátának sem lesz semmi baja a hűtőben pár napig, sőt: összeáll. Nyugodtan készítsd előbb. A fagyasztott, panírozott húst is beteheted 8-10 nappal korábban szerintem. 

     

     

    előzmény:
    Sushi (427)
    2013-09-08  15:48
  71. 2013. szeptember 8. 16:59431.
    Sushi
    Nagyon sajnálom a rossz hírt! :(

    Valakilánya
    No, igen, pont az előbb irtam le, hogy tavaly hogy jártunk, minden tervezésem ellenére :)
    Aztán 6 évvel ezelőtt volt olyan karácsonyunk, hogy icipici fánk volt, és szent este borsófőzeléket ettünk fasirttal :D mert ennyire volt energiám és a pénz sem vetett fel, de ott szuszogott a két és fél hetes kisbabánk és ez mindent überelt vagy amikor a másfél hónapos kisfiam szuszogott a karácsonyfa fényében :) volt szomorú karácsonyunk is, amikor anyukám 2 hónappal karácsony előtt meghalt...
    A lakásvásárlás szuper dolog, sok sikert kivánok hozzá! A karácsony nem az asztalra tett ételektől vagy az ajándékhalmoktól, dekorációtól lesz gyönyörű, hanem attól, amilyenné varázsoljuk a magunk módján és a szivünkben rejlő szeretettől!
    A karácsonyainkban az egyik legszebb dolog, amikor 24-én reggel felkelnek a gyerekek, szaladnak át a szobánkba, meglátják a fát, és tátott szájjal nézik és látom az örömöt a szemükben, és azt, hogy hisznek a csodákban! :)
    előzmény:
    Sushi (427)
    2013-09-08  15:48
  72. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2013. szeptember 8. 16:56430.

    Remélem , jól alakulnak a dolgaitok és csak lesz szép karácsonyotok!

     

    Szisszka,remélem jobban sikerül a karácsonyotok.Sokan előre készítenek sütiket , de én sajnos csak frissen szeretem.Talán a beiglit, a mézeskalácsot szoktam kicsit előbb sütni, szerintem a kukorica salátát is lehet.

    A húsnak sem lesz semmi baja, ha előtte a mélyhűtőben lesz. De vannak itt sokkal jobb háziasszonyok, ők talán jobban tudják.

    előzmény:
    Sushi (427)
    2013-09-08  15:48
  73. 2013. szeptember 8. 16:32429.
    Démétér
    Aztaaa az jó hosszú :) nekünk közel sincs ennyi! :)

    Sáfrány
    Örülök, hogy jól sikerült az osztálytalálkozó! :)

    Noa
    Várja az ovit a 3 és fél évesed? Ő kisfiú vagy kislány?


    Most délután nagyjából összeállt a menünk.
    Én eddig minden sütést/ főzést utolsó pillanatra hagytam, idén nem igy akarom! Főleg, mivel tavaly nem volt túl jó a szent este.
    24-én reggel 6-kor a férjem kitalálta, hogy menjünk anyóshoz, meg dédikhez, kb. 2 órás autóút, jó, oké, korán indulunk oda, akkor biztos korán haza is érünk. Délután 4-kor voltunk félúton haza, amikor a kisebb fiam összerókázta a kocsit, azt hittük, hogy túl sok mindent összeetettek vele.
    Hazaérve láttuk, hogy a nagyobb fiamon piros pöttyök vannak - bárányhimlő, oh, yeah...
    A kicsi meg folyamatosan hányt, ment a hasa, még a viz sem maradt meg benne, úgyhogy tiszta parában voltam, hogy ne kerüljön kórházba, és a nagy is viszonyleg könnyen átvészelje a bárányhimlőt... A kajákhoz az alapanyagok voltak csak meg semmi nem volt kész... Emlékezetes karácsony, az biztos :D

    Ebből tanulva idén szeretnék korábban neki kezdeni a dolgoknak, de ehhez szükségem lenne a segitségetekre, mert nem tudom, mit mennyivel korábban lehet elkésziteni.
    Pl. a süteményeket: linzereket, mézeskalácsot?
    Diós bejglit, gesztenyés bejglit?
    Sajtos rudat?
    Kukorica salátát?
    Ha bepanirozva tenném el a husit fagyasztóba, azt mennyi ideig lehet úgy tárolni?

    Előre is köszönöm a segitséget!!!! :)

    előzmény:
    Démétér (426)
    2013-09-08  11:26
  74. 2013. szeptember 8. 16:11428.

    Szia!

     

    Szerintem nem vagy egyedül ezzel, én sem birok sokszor lépést tartani a topikkal és nem nindig érek rá írogatni. Nálam is előfordul, hogy egy nehéz nap után már semmi kedvem még a gépet sem bekapcsolni. Sajnálom, hogy nem biztos, hogy jó lesz a karácsonyod, reménykedjünk abban, hogy igen. Jó magam is csak készülök, de nem biztos, hogy olyan lesz amilyennek szeretném. Szerintem más is lesz ezzel igy, az idő még hosszú odáig bármi megtörténhet... Én lakás vásárláson töröm a fejem és nem tudom, hogy anyagi szempontból milyen ünnepet engedhetek meg magamnak., de attól még várom a karácsonyt... és remélem, hogy az idei is olyan szép lesz, mint az eddigiek. 

    előzmény:
    Sushi (427)
    2013-09-08  15:48
  75. 2013. szeptember 8. 15:48427.

    Sziasztok mindenkinek.

     

    Na en is jol bejelentkeztem, aztan jol eltüntem, de nagyon olvaslak benneteket. Keptelenseg lepest tartani veletek.

    Szoval olvasni tudok, de nepközben csak okostelefonrol es arrol nem szeretek, mert nagyon sokaig tart mig bepötyögöm. Aztan mire este hazaerek, ar nincs mindig kedvem, megint gep ele ülni.

     

    Nagyon irigylek mindenkit, aki ilyen szep dolgokat tud, en maradok a hizesnel, abban jo vagyok, bar en nem voltam eddig keresztszemes-parti, de ezek nagyon szepek.

     

    Mar szinte ott tartottam, hogy en is nekiallok, de aztan sajnos egy nagyon-nagyon rossz es szomoru hirt kaptam, igy azt sem tudom hogy iden lesz-e igazi karacsonyunk. Vagy egyaltalan lesz-e meg kedvem valaha is karacsonyozni.

    Bocs ez most nagyon kijött belölem, nem akartam beleronditani az örömeitekbe.

     

    Meg egyszer bocs.

  76. 2013. szeptember 8. 11:26426.
    30 méteres az égősor, ketten rakjuk fel a férjemmel, úgy is, mint Laokoon csoport :) És köszönöm, szerintem is szépek a fák, imádom díszíteni!
    előzmény:
    Szisszka (424)
    2013-09-08  10:52
  77. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2013. szeptember 8. 11:16425.

        Sziasztok!

     

    Szisszka, köszi!Jó volt egy kis kikapcsolodás, utána még elmentünk egy romkocsmába, mi voltunk a nyugdíjas tagozat.Ott legénybúcsú volt, úgy, hogy jó hangulat volt.Embertelen solk fiatal volt,a Király utca, tömve.Jó kis díszeket tettél fel!

     

    fórumozok, jól mutatnak ezek a deliratos díszek!

     

    Noa, jó óvikezdést!

     

    Déméter, nagyon szépek a karácsonyfáid! 

    előzmény:
    Szisszka (407)
    2013-09-07  18:27
  78. 2013. szeptember 8. 10:52424.
    Démétér
    Köszönöm szépen! Én ilyen 10m-re tippeltem, nem vagyok jó ám ilyen szemmértékes dolgokban :/
    Gyönyörűek a fák! :)
    És égősort mennyit, mekkorákat szoktál feltenni?
    Én nagyon szeretnék fehér égőket, de a férjem ragaszkodik a szinesekhez. A fát is ő disziti, eléggé összevissza szokott lenni a mindenszínű fánk, de ragaszkodik hozzá hogy ő diszitse :D én meg nem akarom elvenni az örömét :)))
    előzmény:
    Démétér (423)
    2013-09-08  10:18
  79. 2013. szeptember 8. 10:18423.

    Szisszka, a mi fánk 2,30-as (alul 1,60 az átmérője), és leginkább szalagot használok, mert nem szeretem a boát. Hát... őszintén 15 m kicsit kevés szokott rá lenni, úgyhogy 15-20 m szalaggal dolgozom általában. Tudom, hogy más sokkal kevesebbet használ, amit őszintén csodálok, és én biztosan rossazul csinálok valamit, de nem megy kevesebbel. Ideális esetben 20 métert ajánlok.

    A fotókon látod, hogy mennyire érik be a fát. 

    előzmény:
    Szisszka (419)
    2013-09-08  09:07
  80. 2013. szeptember 8. 09:54422.

    vagy ezeket lehet ajándékkísérőnek adni, a megajándékozott nevével

    én mindíg akasztok valami apróságot a csomagra

    előzmény:
    fórumozok (402)
    2013-09-07  13:17
  81. 2013. szeptember 8. 09:10421.
    Köszönöm szépen! :)

    Eltettem a receptet és felirtam a listámra :)
    előzmény:
    kicsianya1 (415)
    2013-09-07  22:33
  82. 2013. szeptember 8. 09:09420.
    Köszönöm szépen! :)
    Eltettem a receptet és felirtam a listámra :)
    előzmény:
    kicsianya1 (415)
    2013-09-07  22:33
  83. 2013. szeptember 8. 09:07419.
    Lányok!

    Ha a két méteres fánkat körbe szeretném tekerni girlanddal vagy szalaggal akkor kb. hány méter kellhet belőle vajon???
  84. 2013. szeptember 7. 23:14418.

    A 3 és fél évesem hétfőn kezdi az ovit,már beígértem az óvónéninek házi főzött gyurmát,örült neki!!!

     

     

    előzmény:
    Szisszka (407)
    2013-09-07  18:27
  85. 2013. szeptember 7. 23:11417.
    Én holnap készülök megcsinálni,és a kamrában tárolom majd!!! Ott úgyis hamarosan kiskocsma lesz,mert pálinkát fogunk főzetni!!!
    előzmény:
    Reni007 (410)
    2013-09-07  19:35
  86. 2013. szeptember 7. 23:00416.

    Sziasztok!

    De sok jó ötletet adtatok 

    Ez a muffin dísz nagyon jó ötlet! Nekem van kb 8-10 olyan gömböm amit gyépekből lehet pénzért forgatni és kis ajándékok vannak bennük. Ezeket fogom megcsinálni hamarosan elkezdem majd hozok képet!

    Másik muffinpapíros dísz és még egy szívószálas a képeken!

  87. 2013. szeptember 7. 22:33415.

    Gyomberszorp:

     

    1 liter viz

    1,3kg cukor (en csak 1kg-ot teszek bele)

    5 kk citromsav

    2 vanilias cukor

    20-25 dkg frissen vekonyra szeletelt gyomber

     

    A cukor 1/3-at karamelizalom, majd hozza adom a van cukrot, vizet, gyombert, a maradek cukrot, citromsavat es 15 percig fozom. 

    Legalabb ket orat hagyjuk az edenyben hulni (minnel tovabb hagyjuk, annal intenzivebb lesz a gyomber iz, en 4 orat szoktam legalabb)

    Leszurom, uvegekbe toltom, hutoben legalabb 6 honapot elall. 

     

    Bocs, csk ma tudtam jonni.....

    előzmény:
    Szisszka (291)
    2013-09-06  08:23
  88. 2013. szeptember 7. 20:16414.

    Sziasztok Karácsony Várók!

     

    Az elején írtam,. hogy nem tudok mindig jönni, de azért próbálkozom nyomon követni az eseményeket. 

    Nagyon ötletesek a diszek, és csoda szépek, én is gondolkodom valami újjításon a só liszt gyurmázás jutott az eszembe. Az elmúlt karácsony várásnál már erre nem volt időm.

    http://szinesotletek.blog.hu/2013/04/15/so-liszt_gy urma_nyomdazassal

    előzmény:
    Szisszka (1)
    2013-09-01  11:14
  89. 2013. szeptember 7. 19:44413.
    és ezek is aranyosak szerintem :) 
    előzmény:
    fórumozok (409)
    2013-09-07  19:10
  90. 2013. szeptember 7. 19:44412.

    Hű, de sokat írtatok.

     

    Bea68, én is a mustár recepted hatása alá kerültem. Ki akarom próbálni, minél előbb!!!! Szeretek újítani. Anyu most babkrémet újított. Baromi jó! Olyan az íze, mint a szendvicskrémnek, amit a boltban lehet kapni. Veszettül fincsi. Hidegen és melegszendvicsnek is szuper. 

     

    Babkrém: 1 kg bab, 5 kg pritamin paprika, 1 kg vöröshagyma, 1 kg paradicsom, 1 l olaj, bors, só. A babot megfőzzük, az összetevőket ledaráljuk, megfőzzük, majd leturmixoljuk. Egy kevés nátrium-benzoáttal tartóssá tehetjük.

     

    Sütiből pedig a csupacsoki lesz a nyerő szerintem. Erre nagyon tuti az Ángyika pitéje. Szintén egy mostani újítás. Egy fórumon találtam a receptet.

     

    Ángyika pitéje: 2 dl darált dió, 2 dl gríz, 2 dl cukor, 1 sütőpor, 1 van. cukor, 3 ek kakaó, 4 reszelt alma, 1 tojás, 2 dl tej, 7 ek. olaj. Az almát lereszeljük, és összekeverjük a többi összetevővel, majd fél órát állni hagyjuk. Tepsibe öntjük, és 200 fokon 30 percig sütjük. Ha kihűlt, rátesszük a krémet.

    Krém: 12,5 dkg vajat (én csak 10 dkg-t használtam) megolvasztunk 20 dkg tejcsokival és 1 kávéscsészényi cukorral. Amikor megolvadt, levesszük a tűzről és 2 tojást keverünk hozzá. Folyamatos keverés mellett sűrű krémmé főzzük. 

     

    A tészta az almától eszméletlenül lágy!

  91. 2013. szeptember 7. 19:43411.
    nekem ez a szivem csücske :)
    előzmény:
    fórumozok (409)
    2013-09-07  19:10
  92. 2013. szeptember 7. 19:35410.

    Sziasztok!

    Valaki írjon nekem aki megcsinálta a martinit ,mert nem tudom mikor lehet először leszűrni.Nálunk olyan szag van,mint a kocsmában !

  93. 2013. szeptember 7. 19:10409.

    de ezt nem csak gömbbel, hanem sok mással is meg lehet csinálni

    filcből, mézeskalácsból, fakorongból, drótból, papírból, 

    előzmény:
    Szisszka (407)
    2013-09-07  18:27
  94. 2013. szeptember 7. 18:30408.

    Sziasztok!

     

    Déméter: Ugyan több mnden más díszt is terveztem, de ez most nagyon megtetszett. Ezt az egy változatot csináltad párszor, vagy van még ezen kívül is másik változata ennek a díszednek? Nagyon aranyos...Ha van, kérhetném, hogy a többi változatról is tegyél fel képet? Érdemes lenne nekilátni...Amint láttam, ónezüsttel is párosítottad, már ha jól tudom azonosítani a színt. Van esetleg ennek a dísznek valamilyen netes forrása?Változatlanul minden új fóruomusunknak üdv. Nem akarok névszerint sorolni, ne maradjon ki senki.És azért a tavalyi hiányzóinkat is várjuk.

  95. 2013. szeptember 7. 18:27407.
    Sáfrány
    Jó szórakozást az érettségi találkozón!

    Fórumozok
    Nagyon kedves ötlet ez az elvihető, választható gömb :)

    Démétér
    Édesek ezek a muffin gömbök! Lehet hogy csinálok én is idén, mert a kölyök boxerünk tuti nem lesz karácsonyig sokkal komolyabb, biztos vagyok benne, hogy nem lesz karácsonyfa kompatibilis :)))
    Jobban vagy már? A vaniliás körtelekvár hogy sikerült?

    Noa
    Én nem voltam gyeden, végig gyesen csak, most novemberben já le, de most még nem fogok dolgozni, mert a kisebbem most kezdi majd az ovit november közepén.
    Hahha a másfél éveseket minden érdekli, mellettem is mindig ott voltak a fiúk ennyi idősen, ha valamit csináltam :) most már alap, hogy ők is mindenképp akarnak segiteni :)))


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141175 (400)
    2013-09-07  11:48
  96. 2013. szeptember 7. 13:37406.

    Szisszka:sajna kivülállók mindent jobban tudnak!!! Nekem januárban jár le a gyedem,majd kiderül hogy megyek-e vissza melózni.

    Ha nekiállok valamit vágni-ragasztani a máfél éves kifiam rögtön ott terem!!

    előzmény:
    Szisszka (397)
    2013-09-07  09:10
  97. 2013. szeptember 7. 13:29405.
    előzmény:
    Démétér (403)
    2013-09-07  13:24
  98. 2013. szeptember 7. 13:29404.
    Aniko: nálunk golyókat csináltunk a tésztából,és azok kerültek a tallérütőben,igen nehéz forgatni.De megéri!!!!
    előzmény:
    aniko0126 (396)
    2013-09-07  08:12
  99. 2013. szeptember 7. 13:24403.
    Pont ilyeneket csináltam tavaly :) (Friss kutyánk-macskáink voltak, akik miatt nem mertem üvegdíszeket felrakni. Idén már jólneveltek, nincs gond, de tavaly biztosabb volt a hungarocell megoldás.)
  100. 2013. szeptember 7. 13:17402.
    láttam egy képet egy külföldi oldalon egyszer, hogy ilyen kis gömböcskékre (akár muffingömbökre) ráfestettek olyan szavakat, mint peace, love, freedom, happiness, passion stb. ... felakasztották valamire, amire ráfestették: take what you need ... gondolom, akik jöttek vendégségbe leakaszthattak egyet kedvük szerint ... szerintem ez egy nagyon jó ötlet ... azóta sem találtam meg ezt a képet (de talán értitek mire gondolok)
    előzmény:
    LondonEye (401)
    2013-09-07  12:27

Címlap

top