Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2020. június 5. 15:4044304.

    borcsamama


    vegul visszakerultek a feszekbe a babak?


    nem itt irtam a tesztet:-), de orulok, hogy negativ lett, es koszonom, remelem, mostantol minden jobb lesz


    Bubcsi


    en a spargat teszines-spargas tesztahoz szoktam felhasznalni,nekem ugy nagyon izlik


    en meg nem mertem fagyit enni, pedig itt is olyan meleg volt, hogy a ferjem szabalyosan leegett a parton, de az en torkom nagyon erzekeny


    Magika


    csodasak az ajandekok es a torta, nem keveset torpoltel rajtuk, de sztem megerte, biztos az unnepelt is ertekelte


    ladyzso


    a repa meg a hutoben pihen, ma vette sargarepat, sztem pure lesz



    valahol a napokban a makos gubarol olvastam, es elhataroztam, hogy szenteste az lesz a desszert


    tudom, sok helyen ez a hagyomany, de nalunk eddig csak a bejgli volt, ami persze most is lesz, de szeretnem a gubat hagyomannya tenni...ha kapok daralt diot, akkor dios is lesz, en azt jobban szeretem


    a makot minden esetre megrendeltem a magyar boltbol, es beteszem a fagyasztoba, biztos, ami biztos...


     

    előzmény:
    borcsamama (44303)
    2020-06-04  09:30
  2. 2020. június 4. 09:3044303.

    Sziasztok Lányok!


    Látom mindenkinek jól telt a hosszú hétvége. Itt újabban szinte állandóan esik az eső, na tegnap volt egy esőmentes nap. íNekem ugyan nem volt túl jó napom, egész nap aggódtam, izgultam.  Képzeljétek, tegnap reggel kirepült az 5 kicsi madarunk, nagyon cukik, olyan picikék, nem is tudom miért nem maradtak még a fészekben. Egész nap és este is itt voltak szanaszét a földön a kertben, szegény öregek jajveszékelve keresték őket állandóan, és hordták nekik az ennivalót, mert még alig tudnak repülni és egyedül enni sem.  Féltem hogy nem élik túl az éjszakát, de szerencsére meg vannak,és ma már jobb a helyzet, nem "sírnak" annyit .  Nagyon a szívemhez nőttek ez alatt a pár hét alatt amíg itt figyeltük őket a teraszon.


    Ezek a képek tegnap és tegnapelőtt készültek róluk.


    Mágika, ötletes ajándékokat kapott a férjed és a torta is szuper és személyre szóló.  Gratulálok neki így utólag én is. Az album is nagyon tetszik, életre szóló emlék lesz a fotókkal megtöltve. 


    A tojáskrémet én nem szoktam turmixolni, hanem almareszelőn lereszelem a tojásokat és csak összekeverem a többi cuccal.


    Bubcsi, milyen lett a spárga leves, megfőzted?


    Tegnap én eperkrémlevest csináltam eper darabokkal, ma pedig zöldbab főzelék lesz és csirke paprikás gombával. 

  3. 2020. június 2. 19:3844302.

    Sziasztok!


    Hú Mágika, naggggyon jó az a torta!!!


    Meg a többi ajŕndék is.


    Csütörtökön megvolt az első gyerekdögönyözés, tegnap a második. Jól viseli a kiskrapek. Megkóstolta ő is a húsokat, nem mondta hogy nem ízlik. Jól sikerült a grillezés, a férjem sokfélét bepácolt, meg a vendégek is hoztak még. Ma nem kellett főznöm, szerintem holnapra is lesz még. Talán krumplit sütök hozzá. 


    A spárgaleves szerintem holnap lesz, hát kicsit izgulok hogy folyékony formában jobban fog-e ízleni. Nekem sem sonkába tekerve, sem párolva, sem grillezve... 


    A nagy fagyizáson az előbb túlestem, most 26 fok van, nem kellett nagyon győzködni magam. Az epret eldugtam magam elől, hogy jusson a férjemnek is ha megjött, szóval az még vár a megevésre. 


    Még gyorsan meglocsolom a virágokat, aztán megyek be. Mindig olyan hamar reggel van


    Jó főzőcskézést, szép estét mindenkinek! 

  4. 2020. június 2. 18:1744301.

    Sziasztok!


    Hát ezek nagyon szuper ajándékok. A gyógyszeres dobozok is komolyak 


    Volt grillezés, csak a teraszon, de a vendéglátó sütögette rajta a dolgokat: virslit, kolbászt.. kürtöskalácsot. Ez amúgy is így lett volna, csak a kertben.


    Szuper, hogy maradt még holnapra is kaja a szülinapról.


    Finomakat sütöttél, ügyes vagy.


     


     

    előzmény:
    Mágika (44299)
    2020-06-01  22:38
  5. 2020. június 1. 22:4944300.

    Ez meg egy fotóalbum, a rengeteg képnek amiket a motoros túrákon készítettek a fiúk. Kb. 400 képet hívattam elő ehhez készült, néhányat beragasztottam, a többit majd együtt, mert nem tudom, hogy melyik hol készült és nem akarom összekeverni. 

    előzmény:
    Bubcsi28 (44277)
    2020-05-25  21:32
  6. 2020. június 1. 22:3844299.

    Mutatom a tortát és néhány képet az ajándékokról.


    Végül is nem variáltam túl a csomagolást, mert nem akartam lebukni vele, hogy mit rejt a csomag.  Csak egy ilyen pici elefántot ragasztottam rá, azért elefánt, mert a motor amire vágyik azt is elefántnak hívják, mivel azt nem tudtam neki megvenni,  nem is tudom miért. így csak  jelképes világító motor formájában eptem meg a vágyott motorral.  Bocsi a képen pont a hát oldaláról készült a kép, de a lényeg látható.


    Az utolsó képen meg egy vicces ajándék van, de annyira tetszik, hogy gondoltam megmutatom nektek. Ezeket meg húgom készítette és színes cukirkákst tett bele.  

    előzmény:
    Bubcsi28 (44277)
    2020-05-25  21:32
  7. 2020. június 1. 22:1644298.

    Sziasztok!  


     


     Bubcsi


    Nagyon ügyes vagy, hogy ilyen jól sikerült a cipzár varrás.  


    Sikerült elmenned a barátnődhöz, volt bsbázás? 


    De jó, hogy tudtatok grillezni. Spárgát szeretem, csak még pucolni nem annyira, ezért nem is nagyon szoktam venni. 


    Bircsamama


    Valamelyik nap elkészítettem a tojáskrémet,  nagyon finom lett.  Tojás, hagyma, majonéz, tejföl, pici mustár, só, bors, szerecsendió és az egészet összetutmixoltam.  Azt hiszem máskor is fogok ilyet készíteni, most csak  kis adag készült próbsként, de hamar efogyott. 


    Nagyon guszta a kifli, meg az epres dolgok is. Saláta levest hallomásból ismerem, de még sosem ettem. 


    Fantasztikus a kérted,  jó sok munka van vele,   gondolom nem unatkozol egy percet sem, az a rengeteg virág, meg amiket ültettetek, le a kalappal. Az első képen nem tudom milyen virág van, de csoda szép.  


    Hogy sikerült Ádámnak a hétvége, nem mosta el az eső a kalanparkot? 


    Londonka


    De jó idő van felétek, láttam a tv-ben is, hogy sokan mennek ki a tengerpartra. 


    Ladyzso


    Sajnálom, hogy elmaradt a grillezés.  


     Még nem is hallottam ilyen répáról, végül mi lett belőle? 


    Felénk is elég vacak idő volt, olyan bekuckócós hideg, esős főleg a tegnapi nap.  Ne nevessetek ki, de kb. két este is bezárkóztam a szobába és karácsonyi filmeket néztem vagyis inkább hallgattam és közben készítettem  a párom ajándékát. Tegnap már nagyon izgultam, hogy tetszeni fog-e neki az aamit kitalálták, meg hogy vajon milyen iddő lesz, mert a teraszra terveztük a bulit, ott jobban elférünk mint a lakásban.  Szerencsére ma már szép idő volt, igaz késő délután elszakadt az ég, de nem tartott sokáig és utána még a nap is kisütött.  Nagyon jól sikerült a szülinapozás, mindenkitől fantasztikus ajándékokat kapott, a motoros torta telitalálat volt, nagyon tetszett neki. Kaját rendeltem csak egy pogit sütöttem meg sport szeletet készítettem. A kaja olyan bőséges volt, hogy még holnap rá is maradt belőle. 


    Később majd hozok fotót is, csak előbb kicsinyítenem kell.  


    Remélem mindenkinek jól telt a hosszú hétvégéje. 


     


    Szép hetet mindenkinek, holnaptól azt mondják jobb idő is lesz hozzá.  


     


    előzmény:
    borcsamama (44297)
    2020-06-01  19:31
  8. 2020. június 1. 19:3144297.

    Bubcsi, én hagymát kockáznék, vajon megpirítanám, hozzáadnék egy felkockázott krumplit, sót, borsot szerecsendiót, felengedném vízzel és bele tennék egy erőleves kockát.  A spárga fás szárát levágnám, a hegyét letörném, félre tenném, a többit összevágva a levesbe tenném.  Mikor minden puha összeturmixolnám, bele tenném a spárga letört végeit, tennék hozzá tejszínt vagy tejfölt és összeforralnám.  Tálaláskor reszelt sajtot szórnék rá. 


    Amúgy soha nem főztem még, viszont baconba tekerve már sütöttem, úgy finom volt.


    Szép hetet nektek.  MOst hallottam az időjárás jelentést, bízom benne hogy a hét végére ide is megjön a jó idő, legalábbis azt igérték.

    előzmény:
    Bubcsi28 (44295)
    2020-06-01  18:29
  9. 2020. június 1. 19:1144296.

    Te is finomat főztél.


    Spárga: passz, nem szeretem


    Vaniliafagyi eperrel tejszínhabbal: nyammiiii 


    Kár, hogy ez volt az utolsó hosszú hétvége!

    előzmény:
    Bubcsi28 (44295)
    2020-06-01  18:29
  10. 2020. június 1. 18:2944295.

    Sziasztok, 


    Tegnap gulyásleves volt, mellé/utána sajtos pogácsa. 


    Ma társaságos grillezés volt, jól sikerült. Maradt egy csomó mindenféle hús meg saláta is, ez lesz a holnapi ebéd. Ma vacsorát szerintem már nem eszünk, talán a maradék pogácsát. 


    Kaptam egy kg spárgát. Amit mi megenni nem szeretünk, de talán krémlevesnek nem lenne rossz. Hogyan csináljam szerintetek?


    Borcsamama epre láttán eldöntöttem hogy holnap délben elvágtatok a boltba, addigra kiteszik a friss zöldárut, és veszek egy csomó epret. Meg vanília fagyit. És akkor ezt így, tejszínhabbal.... Mmmm...


    Sajnos vége az utolsó hosszú hétvégénknek, nálunk idén a többi ünnep pont hétvégére esik. Úgyhogy várhatom a karácsonyt.


    Mindenkinek szép estét, jó hetet kívánok! 

  11. 2020. június 1. 16:2544294.

    Nem ismerem ezt a répát. Végülis mi lett belőle?


    Ma végre jobb idő volt, mint tegnap, kellemes meleg, szél nélkül.

    előzmény:
    LondonEye (44291)
    2020-06-01  08:15
  12. 2020. június 1. 16:2444293.

    Én csak hallomásból ismerem, sose ettem ill. csináltam....  Kicsit utána néztem, leginkább levesnek és pürének javasolják, az utóbbit úgy, hogy sárgarépával és krumplival vegyítve, puhára főzve, vajjal pürésítve, sóval ,borssal , ételízesítővel fűszerezve. 


    Még saláta levest se főztem és nem is ettem soha, most viszont csináltam, és meg kellett állapítanom, hogy nagyon finom lett, vissza fogjuk tapsolni.  :-)


    Valamelyik nap írtad hogy negatív lett a munkahelyi teszted - lehet hogy nem is itt írtad? - örülök nagyon.  Remélem ezután is megúszod.  Vigyázz magadra amennyire csak lehet.  

    előzmény:
    LondonEye (44291)
    2020-06-01  08:15
  13. 2020. június 1. 16:2144292.

    Szaisztok!


    Majdnem írtam, erre 2 mozdulattal eltűnt minden.


    Nagyon szép az epres süti, biztos nagyon finom volt.


    Mi még nem annyira megyünk sehova, max. nagyokat sétálunk.


    Összejött a kalandpark?


    Kifli: kicsit macerásnak hangzik, sajnálom, hogy hamarabb kiszárad, mint a zsömle.

    előzmény:
    borcsamama (44290)
    2020-05-31  13:22
  14. 2020. június 1. 08:1544291.

    Szert tettem egy nagy karorepara, fozott mar valaki ilyet?


    Gordon Ramsay-nek lattam egy kardamomos karacsonyi leveset, de az nem igazan fogott meg, azon kivul meg a puret ajanljak...

  15. 2020. május 31. 13:2244290.

    Szép napot Mindenkinek!


    Ne ilyet mint nálunk van, hideg szeles őszies idő, és megint lóg az eső lába.


    Londonka, jó nektek hogy ott nyárias az idő, én mostanában mindig meg akarok fagyni.  Kint még hagyján, de ha itt bent leülök, tekerem magamra a plédet, ami természetesen hópelyhes, karácsonyi. 


    Drukkolok hogy az áfonyáid be is érjenek, legalább pár szem kóstoló legyen rajtuk.  


    Ladyzso, az eper pillanatok alatt eltűnik ahogy leszedjük, a gyerekek is és mindenki nagyon szereti, aztán sütök vele, tegnap pl. epres tiramisut csináltam egy hatalmas tállal, délután jönnek a gyerekek.  Ami nem fogy el, az megy a fagyasztóba, vagy lesz belőle lekvár, eperkrémleves, bármi.  


    Túróscsusza helyett én a rakott kelt ettem, ill. hagytam  tésztát túró nélkül, arra majd kerül valami, lehet hogy spagetti szósz, vagy baracklekvár, vagy pirított szalonna kocka,  amihez kedvem lesz. 


    A kifliket kb 15 percig dagasztottam - géppel- utána 45 percig pihent, azután formáztam belőle 10 gömböt, megint pihentek 20 percig.  Akkor először kerekre nyújtottam, majd két oldalról úgy hogy ovális legyen, és szépen feltekertem. Tényleg nagyon szépek lettek, és finom is, de maradunk továbbra is a zsemlénél, az kevésbé macerás, másrészt azt tapasztaltuk, hogy tovább puha marad mint a kifli. 


    Kár hogy a gyerekeknek nem sikerült a sütögetés.  Nem tudom Ádám hogy érzi magát, a hétvégét Pécsen tölti a barátjánál, mára kalandpark volt beütemezve, nem tudom ott milyen az idő, el tudtak-e menni. Nagyon várta már hogy kimozdulhasson ennyi bezártság után.  Nem is csodálom hogy hiányoznak nekik a barátok, az iskolatársak. 

    előzmény:
    LondonEye (44287)
    2020-05-31  09:15
  16. 2020. május 31. 10:1844289.

    De jó, hogy ott már nyár van. Szuper lehet a tengerparton 


    Tök jó, hogy lesz áfonyád.


    Reggelire készül a tejbedara, ebédre halászlé lesz és milánói. Estére almáspalacsintát tervezek.

    előzmény:
    LondonEye (44287)
    2020-05-31  09:15
  17. 2020. május 31. 09:2644288.

    Sziasztok!


    Köszi a képeket. 


    Sajnálom, hogy az eper szenved az esőtől. Amúgy mit csináltok ennyi eperrel?


    A kiflit hogy formáztad meg? Nagyon szép lett, ügyes vagy.


    A kerti sütögetés nem jött össze, végül a gyerekek tudtak kicsit a kertben rohangálni.


    Mit ettél a túróscsusza helyett?


    Felénk nagyon fúj a szél, és esett már az eső.


     

    előzmény:
    borcsamama (44286)
    2020-05-30  13:21
  18. 2020. május 31. 09:1544287.

    ladyzso


    itt nyar van, mindenki todyl a tengerpartra


    szerencsere itt a mi kornyekunkon nincs tomeg, mindenki elfer


    borcsamama


    geprol megnezem majd a linket


    kepzeld, par viragbol lesz afonya, olyan boldog vagyok :-)))


    le is fenykepeztem, meglatom, fel tudom-e tolteni

    előzmény:
    borcsamama (44286)
    2020-05-30  13:21
  19. 2020. május 30. 13:2144286.

     


    Sziasztok!


    Csináltam egy albumot a kertünkről, teraszunkról, madarainkról, virágokról, az előkertről és a félig kivágott meggyfánkról, ha valakit érdekel, az alábbi linken meg tudjátok nézni.  


    Túl sok minden nem történt velünk, továbbra se nagyon járunk sehova, legalábbis egyenlőre nem, aztán majd később meglátjuk.Mostantól a gyerekeknek nem főzök, a menyem szabin lesz, így megoldják ők.  


    Az eper érik ezerrel és rengeteg van, csak az a baj, hoogy amennyire eddig nem esett, most meg minden nap ilyen felhőszakadás szerűen zúdul ránk a rengeteg víz.  Tegnap még jég is volt jócskán, szerencsére csak ilyen borsónyi szemek, és jó sok vízzel jött. Talán nem csinált nagy kárt sehol. 


    https://photos.google.com/share/AF1QipOzx59ynmgkMqTpNgpb qs8RdGzLzECqZJKue1rh5K3YhoIfBnV7Zy4Gwet1CDjzXA?key=Y1RQMkMze HB5Z210dnFjV1FyQ0FkMUowOVU0TEVn


    Az utóbbi napokban nem zsemlét hanem kifliket sütöttem, az is nagyon jó lett, de macerásabb mint a zsemle. A másik kép a szezámmagos kínai csirkemellről és a zöldséges pirított tésztáról készült.  A sajtos húst elfelejtettem fotózni, bár van még egy kicsi maradék, majd meglátom.  :-) 


    Ma saláta levest csináltam, rakott kelt - muszály volt már elhasználni a kelkáposztát hogy tönkre ne menjen-  és túrós csuszát, így mindenkinek kedvére lett az ebéd.  Én a túrósat nem szeretem.


    Bubcsi, hogy sikerült a barátnőzés és a bébi dögönyözés?


    Az eper  itt is nagyon drága, állítólag 1200 ft a piacon.   Nem tudom mikor ér ide a jó idő, igaz délelőtt tűrhető volt, de hajnalban megint volt egy felhőszakadás szerű eső, és most már megint nagyon borul. 


    Ladyzso,  nektek jó sütögetést, remélem nem mossa el az eső. 


    Mindenkinek napsütéses szép hétvégét! 

  20. 2020. május 30. 08:5444285.

    Itt a hétvége, és jön a hideg, brrrr.


    Jó babázást! Az szuper, hogy meg lehet dögönyözni 


    Délután kertipartyba megyünk, grillezés lesz. Csak ne essen az eső.

    előzmény:
    Bubcsi28 (44283)
    2020-05-28  15:06
  21. 2020. május 30. 08:5144284.

    Szaisztok!


    Jó sok mindent főztél, nyami.


    Tök jó, hogy ilyen sok epretek van.


    HAláliak lehetnek a madarak 


    Roló: köszi

    előzmény:
    borcsamama (44282)
    2020-05-27  13:13
  22. 2020. május 28. 15:0644283.

    Sziasztok!


    Az az eper jól néz ki! Itt még viszonylag drŕga a helyi szabadföldi eper, pár napot még vŕrok. A fóliŕs annyira nem finom. Olyan hengeres formám nekem is csak 10 db van, szerintem ennyi egy "készlet". Dió, kosár stb is ilyen kevés.


    Jaj olyan jó idő jön hétvégére, hétfőn már 24-26 fok lesznapcska jel nincs... Ez nemsokára megy hozzátok, kitartás! 


    Ma elmerészkedek a barátnőmhöz mert hogy kozmetikus


    , meg névnapja is lesz.  Meg már tud állni a kisfia, őt is meg kell dögönyözni. 


    A héten nem erőltettem meg magam. Volt ugye a pörkölt meg palacsinta, mindegyik két napig, ma meg hideg kaja mert délig tartó telefonos munkám volt. 


    Holnap viszont talán borsófőzelék lesz, vagy krumpli. Meg van fagyasztvac töltött káposzta töltetlenül


    , abba lehet hogy főzök gombócot.


    Most el köszönök, szép napot! 

  23. 2020. május 27. 13:1344282.

    Sziasztok!


    Nem tudom mi van már megint ezzel a szegény NLC-vel, egyszerűen nem enged új hozzászólást írni. Már negyed  órája kínlódok itt vele, mire eszembe jutott, hogy megpróbáljam így, valakinek a hozzászólására reagálva.  No comment...


    Megint elfelejtettem fotózni, így már tartozom nektek néhány képpel az elkészült menűkről, majd igyekszem pótolni. 


    Most mutatom a tojáskrémet, tegnap az lett a vacsoránk.  Nagyon finom lett.  A leírtakon kívül tettem bele még egy kis puha vajat is.


    Az eper a tegnapi uzsonnám, hétvégi maradék tejszínhabbal, gondoltam ha már lúd, legyen kövér! 


    Most dagasztja a gép a zsemléket, ma muszáj sütni mert elfogyott minden.  Ma a gyerekeknek is főztem, készült paradicsom leves, párolt rizs, sajtos csirkemell és saláta.  Deszert most minden nap van, érik az eper ezerrel, de sajnos úgynéz ki, hogy elkezdett rohadni is.  Eddig nem volt semmi eső, most meg napok óta esik, leginkább éjszakánként. 


    A kismadaraink nagyon megnőttek, már alig férnek a fészekben.  Kíváncsi leszek mikor repülnek ki.  Nagyon szeretem őket, annyira cukik, és ráadásul tiszta madarak. Semmi koszt nem csinálnak, sőt a szülők még a kicsik kakiját is kihordják a fészekből a kertbe. 


    A réteslapból nagyon egyszerűen készült a roló.  Felvágtam 10 x10 centis négyzetekre, egy rolóhoz három réteget használtam. Minden lapot lekentem olvasztott vajjal, és hármasával feltekertem olyan roló sütő fém formára, tepsibe raktam és megsütöttem. 


    Könnyű volt vele dolgozni, csak mindig meg kellett várni amíg egy adag kisült, mert csak 12 ilyen rudacskám van, viszont a két csomag réteslapból lett kb. 50 db.


     

    előzmény:
    LondonEye (44280)
    2020-05-26  23:29
  24. 2020. május 27. 08:0544281.

    Szaisztok!


    Zsömlék: köszi :-) Nem kisérletezek a lisztekkel, mármint búzafinomlisztet használok.


    De jó, hogy felétek kellemes meleg van.


    Sajnálom, hogy nem tudtok találkozni a lánykáddal. Vigyázz magadra!


    Akkor nektek bonsai növények kellenek 


     

    előzmény:
    LondonEye (44280)
    2020-05-26  23:29
  25. 2020. május 26. 23:2944280.

    borcsamama


    nagyon szep lett a tortad, biztos nagyon jo volt vegre egyutt unnepelni


    Magika


    nagyon keszulsz, remelem sikere lesz az ajandeknak


    Bubcsi


    vegulis mindegy, mi a neve, csak hozzon szep es sok viragot:-)))


    ugy nezem, a babermeggy eleg nagyra no, nemigen ferne el a mi kis kertkezdemenyunkben


    ladyzso


    csudak a zsomleid, mindig ugyan olyan lisztbol csinalod, vagy kiserletezel barnaval, feherrel?



    itt nagyon tavasz van, 25 fok lesz a napokban, igazan kellemes:-)


    sajnos en meg az itteni nagylanyommal se tudok talalkozni, mert a munkahelyem miatt nem biztonsagos

  26. 2020. május 26. 18:2744279.

    Szaisztok!


    Mára zöldborsólevest főztem, utána maradék volt.


    Következő adag zsömle bekészítve


    Persze hétvégére elromlik az idő jön az eső és a hideg.


    Borcsamama: jópofa a torta


    Felénk is hűvös van, főleg reggelente.


    A réteslaprolókat hogy készítetted?


    Finomakat főztél.


    Bubcsi: nem kézzel dagasztok, nem bírnám. Vettünk dagasztógépet, azt használom; nagyon bevált. Te is finomakat főztél.


    Nagyon ügyes vagy, hogy ilyen jól sikerült a zipzár varrás.


    Brr, de hűvös van felétek.


    Lonc/nem lonc.. én se annak néztem, de én nem értek a növényekhez :-P


    Mágika: köszi


    Biztos szép lesz a csomagolás, főleg, hogy megy a motorhoz is.


    Pörkölt: nyaammmmiiii


    ...


    Többiek?

  27. 2020. május 25. 21:5944278.

    Sziasztok!


     


    Ladyzso


    Nagyon guszta ez a zsömle. 


     


    Borcsama


     Hűvös van bizony, épp azon vaciláltam az előbb, hogy befűtek-e vagy sem.


    Örülök, hogy egy kicsit össze tudott jönni a család. Végül is nagyon jól megoldottad a tortát, a sok tojás jól álcázza a piros ruhás pingvint.


    Borsikafű,  na így már  jobban ismerem.


    Tojáskrém  valami hasonlóra gondoltam én is.


    1-én lesz a napja, ráadásul piros betűs ünnep is, vagyis mindenkinek szabadnap lesz, így csak akkor fogjuk megtartani. Még nem csomagoltam be, de ma vettem hozzá ajándéktasakot,  az egyik nagyon klassz, narancsos színű és 50 szám díszíti,  a másik egy egyszerű piros azt még egy kicsit kidekorálom. A színek azért érdekesek, mert  a két kedvenc motor márkájának a színei és motoros ajándékot kap. De még variálok, hogy legyen, addig még van egy kis időm kitalálni. 


    Hétvégén pörköltet főztem nokedlivel, egy kis vörösborral megbolondítva, fini lett. 


     Jó éjszakát és szép hetet nektek!  

    előzmény:
    borcsamama (44276)
    2020-05-25  19:30
  28. 2020. május 25. 21:3244277.

    Sziasztok!


    Ladyzso, jók lettek a zselék! És le a kalappal hogy kézzel dagasztod ezt a sok pékárut. Nekem van kenyérsütőm, a dagasztásnál igazi kényelem hogy megcsinálja. Mostanában nem sütöttem vele kenyeret, de jó is hogy eszembe juttattad.


    Borcsamama te is jókat főzöl. Meg jó sokat, mármint sokfélét. Az a csoki fészek nem rossz, nem maradt belőle? 


    Itt sincs meleg még igazán, a fűtés többször bekapcsol. Az utóbbi napokban nem volt 15 fok felett. Sok helyen látom még hogy füstöl a kémény. 


    Nálunk mostanában volt carbonara spagetti, sült csirkecomb és szárny sült krumplival, tojáspörkölt tésztával, grillezett csirke, tarja, zöldség franciasalátával, tyúkhúsleves nagyon sok hússal így nem kellett második, ma zellerkrémleves és palacsinta. A felét délben, a másik felét este sütöttem meg. Este mondta a férjem, hogy valami húst tehetnék bele... Úgyhogy holnap neki csirkepörkölt lesz teljes kiőrlésű nokedlivel vagy tésztával, nekem meg valamilyen tészta.  Egyik nap pedig sütöttem kész leveles tésztából diós tekercset desszertnek. Mostanában nagyon nem bírok húst enni, sose tudom mit főzzek, mit ennék. 


    Hétvégén esett, így varrtam. Volt kiszabva 3 díszpárna huzat, most vettem cipzárt hozzá. Életemben először varrtam cipzárt, hát búszke vagyok mert szuper lett. Meg megint vettem egy kis maradék anyagot, drapéria lett, meg két díszpárnára való van még. 


    Londonka: eszembe jutott még a babérmeggy. Az elég igénytelen, bárhol megmarad, főleg ahol nem is akarod. Talán megél nagy dézsában is. Gyorsan nő, lehet nyírni is. 


    A férjem szerint a sárga nem lonc, hanem valami japán izé rododendron. De szerintem az tutira lonc, ahogy képről néztem. 


    Na elrakom magam holnapra.. 


    Vigyázzatok magatokra! 



     

  29. 2020. május 25. 19:3044276.

    Sziasztok!


    Elmúlt megint egy hétvége, lassan vége májusnak, és még mindig olyan hideg van a lakásban,hogy egyszerűen nem tudok hosszabb ideig egy helyben ülni, folyton tekerem magamra a plédet mert majd meg fagyok.   Sajnos egyenlőre nem is mondanak semmi biztatót, de azért lehetne már kicsit jobb idő.  Igaz a hőséget nagyon utálom. 


    Lezajlott tegnap a szülinapozás, jó volt kicsit együtt lenni a gyerekekkel. Örült Dóri a tortának és a tál epernek amit vittünk nekik. Most már érik ezerrel, de egyenlőre még újdonság, eddig nem tudtunk még enni.  Nem tudom lesz-e olyan sok mint tavaly.


    Mutatok képeket a tortáról és a korábban réteslapból sütött rolókról, amit tejszínhabbal töltöttem meg.  Az is nagyon finom lett. Mióta nem írtam a menűt, azóta volt babgulyás, tojásos nokedli salátával, kínai szezámmagos csirke zöldséges pirított tésztával.


    Ladyzsó,  alakulnak a zsemléid, ezek már nagyon szépek lettek, ügyes vagy.


    Bubcsi,  nem írtam ugyan de én is a loncra gondoltam.  Nagyon szép lehet most a kert a sok szép fával, bokorral, virággal, kicsit -jó értelemben- irígy is vagyok.  


    Mágika, becsomagoltad már az ajándékot a párodnak? Sikerült kitalálni valami jó megoldást?  Mikor köszöntitek, vagy már megtörtént?  Boldog születésnapot neki is.  


    Sajnálom hogy nem tudtad követni a kreatív adást, de ha meg lehet nézni a videót, akkor azért nem maradsz le semmiről.


    A csombor egy illatos zöld növényke, amit savanyúságokhoz is használok, de főleg töltött káposztához, nálunk az csombor nélkül nem készül.  Egyébként van szárított változata is bármelyik boltban Borsikafű néven. 


    Én szoktam tojáskrémet csinálni, jó hogy eszembe juttattad, holnap meg is csinálom. 


    Nem nagy munka, megfőzöm a tojásokat, összetöröm villával amennyire tudom vagy szeretném, sózom, borsozom, teszek bele snidlinget, zöldhagymát vagy bármilyen hagymát, apróra vágott petrezselymet, kb. 1,5 teáskanál mustárral, tejföllel és majonézzel kikeverem és kész is van.  


    Szép estét mindenkinek!

  30. 2020. május 23. 21:3444275.

    A zsömleee 

  31. 2020. május 23. 12:2644274.

    Tojáskrémet régebben készítettem, de nincs receptem hozzá.


    A saslikszerűség is jól hangzik.


    Nálunk ebédre: halászlé, hagymás törtkrumli, halrudacska és zöldésegek voltak.

    előzmény:
    Mágika (44272)
    2020-05-23  00:22
  32. 2020. május 23. 12:2344273.

    Szaisztok!


    Ma zsömlét sütöttem, egész jól néznek ki.


    Én mindent sütőben sütök, nincs kenyérsütőgépem.


    A sztrapacskával sok a macera, a boltival tényleg egyszerűbb, főleg, ha finom is.


    Sajnálom, hogy nem tudtál teljesen ott lenni az online kreatív előadáson, de azért jó, hogy a számodra fontos részét sikerült elkapnod. Szuper, hogy újranézhető.

    előzmény:
    Mágika (44272)
    2020-05-23  00:22
  33. 2020. május 23. 00:2244272.

    Sziasztok!


    Kicsit eltűtem,  de olvastalak titeket, az e-maileket is csak válaszolni  nem volt időm, páron szülinapjára készültem.  Neten rendeltem meg az ajándékot, már meg is érkezett, csak még nincs nálam. Miviel nem akartam lebukni előtte ha hozzá a futár a csomagot és ő veszi át még ki is fizettetik vele a saját ajándékát, így inkább a húgomékhoz rendeltem a csomagot. Már csak valami jópofa csomagolás kell kitalálom hozzá, van is ötletem, majd kiderül mit tudok kihozni belőle. 


     


    Borcsamama


    Köszönöm a receptet, jól hangzik, ki fogom majd próbálni. Jó sok fűszernövénykéd van, a csomót milyen és mibe szoktad használni, már sokat hallottam a nevét, de nem tudom milyen lehet. Jövő hét vége felé én is szeretnék eljutni a fodrászhoz, a "szőke" csík jaim már színe teljesen eltűntek, pótolni kellene.


    Boldog szülinapot Dórinak!  Kíváncsi vagyok hogy sikerül a torta, hát istenem a madárka inkognitóban  van. és álcázza magát. Jó ünneplést nektek, talán már összejöhet a család is és együtt tudtok ünnepelni. 


    Londonka 


    Nagyon szép kis virágokra tettél szert. 


     


    Ladyzso


    Egyszer vagy kétszer már én is csináltam itthon sztapacskát, de már fogalmam sincs milyen recept alapján, nekem sem lett a legjobb. Néha volt amikor féligkészen vettem zacskóban és csak ki kellett főzni, na az finom volt, csak elég drága, de akkor valami gyors kaja kellett.


    A kenyér nekem is picit sűrűbb mint a bolti, de én mindig teszek bele egy kis teljeskiörlésű lisztet is, attól van. Te milyen lisztből készíted, sütőben sütöd vagy kényér Sütőben.  A kenyérsütőben sültet én sem annyira szeretem.


    Bubcsi


    Nagyon szép növénykéid vannak. Sajnos nem ismerem őket. Szeretem a virágokat, de sajna nem vagyok egy nagy kertész. Hétvégén a leander emelt ültettem át egy jóval nagyobb cserépbe, mert ahogy nézegettem olyan picinek tűnt a csarepe a többi virághoz képest, most van helye bőven a gyökereknek is. Pár hete elültettem néhány gyömbér darabkát most mintha valami hajtana, de fogalmam sincs hogy az a gyömbér vagy valami más ami a földben volt.  Majd kiderül, állítólag szép virága is van. 


     


    Kreatív online alkotás,  az az igazság, hogy csak bele bele néztem, nem tudtam folyamatosan nézni, mert akkor grilleztünk és áthívtam a húgomékat is így aztán nem nagyon figyeltem de a leginkább tetsző pont elkaptam azt megnéztem, nagyon tetszett, de vissza lehet nézni majd mindegyiket., 11 alkotás volt +Vasárnap is egy.  Majd megnézem őket,  némelyik nagyon tetszik. Most egy fénykép albumon dolgozok,  már nagyjából ösdzeragasztottam csak még díszíteni kell még a képeket beleragasztani.  A fiúk az elmúlt években többször voltak motoros túrán az Alpokban, most előhivattam kb. 400 db képet belőle, ennek szeretnék egy albumot készíteni. 1-re el kell készülnöm vele.


    Mindenki finomakat főzött, palacsintát, rétest szívesen megenném én is. Nálunk spenót krumplival, főtt tojással,  "paraszt reggeli"  fokhagyma krémleves, tepsis krumpli voltak. A grillezésen meg saslik szerűség,  mindenki magának csinálta, azt húzott a nyársra amit csak akart, volt hozzá szalonba, kolbász, pulyka mell, hagyma, cukkini, gomba és hozzá görög saláta.  


    Tojáskrémet szoktatok készíteni?  Még sosem csináltam, de szeretném kipróbálni, meg a humuszt is. Lehet hétvégén készül 1-1 adag, még túrófánk van tervben. 


    Erről jut eszembe talán Ladyzso kérdezte egyszer mi az a humusz. Csicseriborsóból készült krém, kenyérre lehet kenni, eddig mindig készen vettem, többféle ízesítéssel kapható, fokhagymás, meg chillis változatot próbáltam eddig, szeretem őket. 


    Jó éjszakát, szép álmokat! 


     


    Kellemes hétvégét mindenkinek! 


    előzmény:
    borcsamama (44256)
    2020-05-17  20:14
  34. 2020. május 22. 21:1144271.

    Azt tudtam hogy van ilyen bokor, hogy lonc. De nem tudtam, hogy milyen. Vagyis úgy gondoltam, hogy olyan mint a lefelé lógó lila akác. 


    Itt meg a kertben van mindenféle, meg ez a kettő. Aztán találgattunk. Múlt héten vettem egy kertmagazint, aztán ott volt kép, akkor gondoltam, hogy talán az lehet. De amilyen hülye vagyok, a neten azóta se kerestem rá... 


    És van még egy bokor de az már elvirágzott, azt sehogy se találtam a neten. 


    Van egy ismeretlen fa is, majd azt is megmutatom, hátha tudja valaki :)


     

    előzmény:
    LondonEye (44270)
    2020-05-22  20:15
  35. 2020. május 22. 20:1544270.

    a Google kepkeresojeben is pont ilyen a lonc, sztem jol gyanitod


    előzmény:
    Bubcsi28 (44269)
    2020-05-22  19:17
  36. 2020. május 22. 19:1744269.

    Hogy lonc. Az a leírás alapján illatos. Az én sárgám finom édes illatú, a narancssárga nem. 

    előzmény:
    ladyzso (44268)
    2020-05-22  17:43
  37. 2020. május 22. 17:4344268.

    Sziasztok!


    Ismerősek, de sajna a nevüket nem tudom. Az újság alapján mit gyanítasz?

    előzmény:
    Bubcsi28 (44267)
    2020-05-22  11:04
  38. 2020. május 22. 11:0444267.

    Sziasztok!


    Légyszi segítsetek: szerintetek ez milyen növény? Egyforma amúgy a kettő, a sárga kB 2 m, a narancs olyan 3, 5. Egy kertmagazin alapján van egy gondolatom, de remélem hogy ti ismeritek... 

  39. 2020. május 21. 21:2744266.

    A hagymák kidőltek, de nem lesz másik, meg snidling se, mert persze megjelentek a muslicák..


    Aranyos ahogy a fecskemama tanítgatja a kicsinyeit.

    előzmény:
    LondonEye (44265)
    2020-05-21  20:48
  40. 2020. május 21. 20:4844265.

    borcsamama


    koszonom a linket, nem lattal ezt meg, szamomra ujdonsag, hogy ilyen erosen kell metszeni


    de jo lesz figyelni a kis madarakat, egyszer lattam, ahogy a fecskemama tanitja a kicsinyeit, az egyik nagyon kis felszeg volt, de a mama meg turelmes, es kitarto, tunemenyek voltak


    ladyzso


    snidlinget magol is tudnal nevelni, magot sztem sok helyen lehet kapni


    faradhatatlanul sutsz finomakat, elkenyezteted a csaladot:-)


     


     

  41. 2020. május 21. 18:4844264.

    Sziasztok! Az előbb majdnem sikerült. 

  42. 2020. május 21. 18:4744263.

    Biztos aranyosak a madarak.


    A torta biztos csúcsszuper lesz, a télapós pingvin tök jó, úgyis jön a zimankó hétvégére 


    Nálunk maradék volt, estére főztem bablevest, és majd sütök pizzát.


    Holnapra rétes van tervben, meg sütnék palacsintát is, meg almakompótot.

    előzmény:
    borcsamama (44262)
    2020-05-21  09:33
  43. 2020. május 21. 09:3344262.

     


    Sziaztok!


    Londonka, találtam neked valamit, lehet hogy már olvastad ezeket az áfonyáról, de gondoltam elküldöm, hátha hasznát veszed. 


     


    https://ketkes.com/hogyan-termelhetunk-kifogyhatatlan-me nnyisegu-afonyat-az-udvaron-vagy-az-erkelyen/


    De jó hogy ennyi növénykét be tudtál gyűjteni.  Páfrányt én is nagyon szeretnék, bár szobapáfrányom van, de jó lenne a kertbe is.


    A hortenziám túlélte a kiültetést, azóta kapott végre minden egy jó kis esőt is, ami már nagyon-nagyon kellett.  Szinte szemmel láthatóan nő most minden a kertben.


    Képzeljétek, kikeltek a madárkáink, három vagy négy darab van, a szülők most ingajáratban repkednek ki-be a teraszra, hordják nekik a kukacokat.  Arra leszek még nagyon kíváncsi, amikor majd tanítják őket repülni.  


    Ami a főzést illeti, mostanában elfelejtettem fotózni, volt zeller krémleves, hozzá zeller chips, paradicsomos káposzta zuzapörkölttel, rakott krumpli cékla salátával.  Holnap bableves lesz füstölt csülökkel és tojásos nokedli fejes salátával.


    Szombaton tortát fogok sütni Dórinak a születésnapjára.  Az ötlet már meg van, csak meg kell alkotni.  A téma adott a madarak miatt, csoki torta lesz madárfészek formában, a fészekben sok szines cukorkával tojások gyanánt, és egy marcipán madár ami mikulás pingvinnek öltözött.     Csak ilyet kapott a fiam, mi meg még mindig nem járunk boltba, hogy kerestem volna valami mást.  


    Szép napot Mindenkinek!

  44. 2020. május 20. 12:1544261.

    Milyen volt a kreatív online tábor? Mi volt a téma?


    Kenyeret én is szoktam sütni, de mindig tömör lesz.. Valaki tud adni tippet, hogy mitől lenne lazább kicsit?


    Fodrászhoz én is ritkán járok, a hajamat szoktam festeni, de már azt se, és múltkor levágtam magamnak, egész jól sikerült.

    előzmény:
    Mágika (44255)
    2020-05-17  01:05
  45. 2020. május 20. 12:1344260.

    De jó, hogy ilyen sok fajta fűszernövényed van.


    Múltkor rendeltem snidlinget, persze nem hoztak.


    Az abbahagyhatatlan csirke nagyon jól hangzik.

    előzmény:
    borcsamama (44256)
    2020-05-17  20:14
  46. 2020. május 20. 12:1144259.

    Biztos nagyon szép lehet, hogy mindenütt virágok vannak.


    Jó sok mindent cserkésztél magatoknak, nem semmi.

    előzmény:
    LondonEye (44257)
    2020-05-18  22:18
  47. 2020. május 20. 12:0844258.

    Szaisztok!


    Tök jó, megnyiltak a játszóterek, jó sokan használják egyszerre. Nah, lesznek itt még gondok.


    Hamarosan nekiállok rizst főzni, és rántotthúst készíteni. Meg vár rám jó sok darált hús, hogy fasirtgolyó legyen belőle. Ma se fogok unatkozni.


    Tegnap maradékot ettünk (sóska volt); van valakinek sztrapacska receptje? Tegnap készítettem, de nagyon nem lett jó..


    Majd még benézek, remélem, hogy mindenki jól van.


     


     

  48. 2020. május 18. 22:1844257.

    borcsamama


    itt a hortenzia szinte nemzeti noveny, nem hianyozhat a kertekbol, hatalmas bokrokat latok


    ebbol gondolom, hogy szereti a vizet


    tegnap vegre mehettunk kirandulni, igy a hatizsakomba ugrott pafrany, nefelejcs es valami hosszukas, amit a csokrokba szoktak tenni, meg meg valami, ami sztem viragozni fog, ha megmarad :-)))

    előzmény:
    borcsamama (44256)
    2020-05-17  20:14
  49. 2020. május 17. 20:1444256.

    Sziasztok, szép estét Mindenkinek!


    Londonka,  drukkolok hogy legyen fincsi áfonyátok!  Egészen belejöttél a kertészkedésbe, nagyon szép lesz majd az a kis kert vagy udvar.


    Ma mi is kiültettük a dézsából a hortenziát, remélem nem sínyli meg, de sikerült szinte egyben az egész földjét kivenni a hordóból, szinte semmi nem potyogott le róla, úgy került át a gödörbe amit csináltunk neki. Ez most már a végleges helye lesz, bízom benne hogy szeretni fogja. 


    A fűszernövényeim nekem is nagyon szépek, a rozmarint, zsálya, snidling mindegyik virágzik, az oregánó is hatalmas bokor lett, a bazsalikomot kicsit megviselte a kiültetés, de megmaradt, a majoranna még kisebb, de az is növöget.  Van még kétféle kakukkfüvem, citromfű, menta, tárkony , kapor, és ha jól láttam ma, akkor kezd kelni a csombor is.  Az mindig elszórja a magját, és egész máshol kel ki mint előző évben.


    Mágika ,A rétesek finomak lettek, de azért mégis csak a hagyományosak az igaziak. Gondoltam  egyszer kipróbálom ezt is.


    Az abbahagyhatatlan csirke nem bonyolult és nagyon finom, régebben rendszeresen csináltam, aztán valahogy egy ideje elmaradt.


    A combokat - általában abból készítem -sózom,  beleforgatom jó fűszeres  /pirospaprika, bors, majoranna, fokhagyma, esetleg kömény/ lisztbe, és szorosan egymás mellé pakolom valami kiolajozott tálba - én kacsasütőben szoktam csinálni, persze attól is függ, hogy mennyi készül. Beborítom jó sok karikára vágott hagymával. Rászórok kb. 20 dkg reszelt sajtot, lehetőleg füstöltet.  Egy nagy pohár tejfölt összekeverek főzőtejszínnel, leöntöm vele a husikat,  lefedem és megy a sütőbe.  Amikor már puhák a husik, fedő nélkül sütöm szép rózsaszínűre.  Krumplipürével a legjobb. 


    Ami a fodrászt illeti, én is csak akkor megyek ha már nagyon muszály vágatni, ill. ha valami olyan program van.  Eddig a lányom festette, de most már január óta nem volt festve, mert színt akartam váltani, és innen jött, hogy talán nem is fogom már festeni. 


    Majd email-ben küldök képet, ott meglátod milyen most, kíváncsi vagyok a véleményedre. 


    Hogy sikerült az alkotó hétvége, mit csináltatok?  Biztosan nagyon jó volt, és ügyeskedtél mint mindig. Mesélj majd róla. 

  50. 2020. május 17. 01:0544255.

    Sziasztok! 


    Borcsamama


     Nagyon guszta dolgokat grilleztetek, sütöttél, főztél.  Még sosem hallottam az abbahagyhatatlan csirkéről, az milyen?   A tejberizses rétest sem ismerem, de biztos nagyon fini volt. 


    Elsem tudlak képzelni tiszta  ősz hajjal, otthon nem szoktad festeni?    Én utálok fodrászhoz járni, mert hiába van időpont sokszor még akkor is várni kellett, bár mostmár nem vészes a helyzet, már amennyit én járok. 


     


    Havastáj


    Szerencsés vagy hogy mindent megesznek a gyerkőcök.  Nem feltétlenül lesz válogatósabb Nóri, ha el kezdi az ovit, lehet inkább ő lesz jó hatással a válogatósokra.


    Ladyzso


    Nekem fel sem tűnt, hogy így egyben  főtt-sült krumplit írtál, csak amikor a többiek rákérdezek,   azt gondoltam  volt főtt és sült krumpli is. 


     


    Bubcsi


    Nagyon szép lesz a kértetek, ha már ennyi virágot ültették.  80 évesek,  ez a legfontosabb nekik,  mi is többször tapasztaltunk hasonló dolgokat,  nem értem őket, hát tényleg no cement.


    Londonka


    Hangulatos kis kértetek van.


     


    Nem tudom, hogy mondtam-e már, de többször sütöttem mostanában kenyeret, főleg magosat, ma meg kukoricásat próbáltam ki, de még nem kóstóltam.  Ezentúl viszont csak hétvégén tudok majd, mivel a melóhelyen szinte már  most is a régi munkarend van. Ma délelőtt elég hűvös volt, de szerencsére délutánra egész jó idő lett, pont jó volt a grillezéshez, már régóta terveztem, de múlt héten elég vacak idő volt rá.


    Hétfőtől végre Pesten is feloldják a korlátozás, azért így már csak könbyebb lesz az életünk.  


    A hétvégét egy 3 napos kreatív táborban töltöm,   igaz csak virtuálisan.  Most lett volna az a tábor amin tavaly is voltam,  de a kialakult helyezett miatt elmaradt, de a főszervező kitalált ha már személyesen nem tudtunk találkozni legalább online legyünk együtt,  és egésznap alkossunk. 


     


    Jó éjszakát és szép vasárnapot mindenkinek!  

    előzmény:
    borcsamama (44253)
    2020-05-15  16:55
  51. 2020. május 17. 00:0144254.

    bubcsi


    semmikepp nem  akarom a falat befuttatni, csak mindig elfelejtem visszavagni, marpedig azt csak akkor tudom, ha a ferjem nincs otthon, mert o meg utal barmit levagni novenyrol, ha o metsz valamit, az kb. 5 cm:-)))


    nagyon szep lesz a kerted, teljen sok oromed benne


    borcsamama


    itt sajna nincsenek nyitva a fodraszok, pedig de szeretnek menni


    jaj, azok a retesek nagyon finomak lehetnek



    fodrasz helyett kerteszetbe mentunk, vettunk arnyek liliomot, meg rendeset is, bimbosat, levendulat es fuszer novenyeket


    es a posta is meghozta a 3 to afonyamat, ketto viragzik is, nagyon drukkolok, hogy legalabb par szem gyumolcsunk legyen


    az elesztot kiprobaltam barna liszttel is, megint pizzas csigat sutottem, ugy is jol mukodik, pedig az nehez teszta

  52. 2020. május 15. 16:5544253.

    Sziasztok!


    Bubcsi, jól belehúztál a kertészkedésbe, nagyon szép lesz majd a kertetek.  Nálunk is van egy sarok a kertben, ami eléggé sok vizet is kap és eléggé árnyékos is, most azt a részt szeretném én is beültetni évelőkkel, legkésőbb ősszel.  A hortenziát viszont valamelyik nap kiültetjük, szintén oda, azzal nem akarok várni, hogy őszre jól meggyökeresedjen.  Nagyon örülök neki, mert végre idén tele van kicsi bimbókezdeményekkel, így talán most fog virágozni is. 


    Most, hogy tettél fel képeket, kedvet kaptam a hajnalkához is, és lenne is helye, az erkélyen van egy rács amire fel lehetne futtatni. Utána kell néznem, hogy lehet-e ládába ültetni, és mennyire bírja a napot, mert ott egész nap érné a nap. 


    Te is jókat főztél, és eszembe juttattad az abbahagyhatatlan csirkét, nagyon régen nem csináltam már, pedig nagyon szeretjük.  Na, előbb-utóbb sorra kerítem azt is. Ma csak sütöttem, főzni nem kellett, de teszek fel képet a spenótról, az volt ma az ebéd tükörtojással.  


    Mikor a húzott rétest csináltam, biztonság kedvéért vettem réteslapokat is, hátha nem jön össze a másik.  Most azokkal is kezdeni kellett valamit, így csináltam belőle két félét, tejberizses-málnás és tejberizses-csokis rétest.  Mindkettő nagyon finom lett.  Van még két csomag réteslapom, azokat holnap meg fogom sütni úgy, hogy 10-10-es négyzetekre vágom, megolajozom  a rétegeket és felcsavarom azokra a fém csövekre, amivel a habrolót lehet sütni, aztán majd megtöltöm valamivel.  Fém dobozban töltés nélkül sokáig elállnak, legalábbis ezt olvastam valahol. 


    Ma én is elmerészkedtem a fodrászhoz -  március közepe óta sehol nem voltam kint- , már nagyon hosszú volt a hajam.  A festés is elmaradt, már annyira lenőtt, hogy most a vágás után éppen csak egy pici látszik a régi vörösből.  Amúgy is színt akartam váltani, de most egyre inkább azon gondolkozom, hogy nem is fogom már festeni, marad így őszen.  Egyenlőre szokom, aztán a következő vágás után majd eldöntöm.


    Na, eldugulok, már így is regényt írtam.

    előzmény:
    Bubcsi28 (44252)
    2020-05-14  17:10
  53. 2020. május 14. 17:1044252.

    Sziasztok, 


    Én is főzök...  Mostanában volt rántott sajt, fűszerezett sült csirkecomb, lecsó, túrósbatyu (nehogy lejárjon a vajas tészta), "nem lehet abbahagyni" római tálas csirke, túrós tészta, csirkeragu leves, és sütöttem kakaós kalácsot. 


    Most itt ülök a fodrásznál, mindenki beöltözve mint a műtőben... Csak maszkban lehet bejönni, nincs kísérő, nincs újság, gyerekhajat nem vágnak. Én bevállaltam, január óta nem voltam, mert egy alkalom kimaradt márciusban, és már nagyon ciki látni magam a kamerában megbeszéléskor. Most lehet hogy gonosz leszek:  3 mami van még itt, ismerem őket, mindegyik 80 feletti.  No comment.


    Ma olvastam a hírekben, lehet kB 200 fős lagzi tartani. Két mondattal lejjebb: zárt térben maszk kötelező. Megint lejjebb: evéskor ivŕskor zŕrt térben levehető. Na most én elképzeltem így egy lagzit, hát mókás. Másik, evés közben nem fertőz? Hm.. Na mindegy.


    Ezt lehet hogy már írtam, most már évelőket kezdek venni. Most vettem árnyékliliomot, szívvirágot és liliomot. Ezek mind voltak nekünk régen otthon. A liliom kinyílt, sárga, az alsó szirmai pedig sötétlila- fehér cirmosak. És végigültettem az utcai bejárattól felfelé a lépcsō mellett büdöskével. Kevés lett a 40 db, még minimum annyi kellene. 


    Londonka, én javasolnám hogy ne futtasd be a falat, főleg ne borostyánnal (az imádja az árnyékot) mert a jó isten se tudja majd kiirtani. Szerintem olyan jó az a fal, és Borcsamama tök jókat írt. Van viszont egy Hajnalka nevű, amit rŕcsra lehet felfuttatni és nem kell neki tűző nap, és olyan kis szellős, próbálok képet betenni.


    Na most befejezem, teszek megint képeket.


    Maradjatok egészségesek! 

  54. 2020. május 14. 13:4644251.

    Ladyzso, én is valami ilyesmire gondoltam. 


    Mai menű :


    2020.05.14.    Tárkonyos raguleves sajtgaluskával


                                  Sült pulykacomb hagymás törtkrumplival és párolt káposztával


    Készült még  paradicsomos káposzta, mivel a másik felét is fel kellett használni valamire, és spenót, mert tegnap leszedtem a kertben, és azt is meg kellett csinálni.  Így aztán most pár napig biztos nem kell főznöm, még lecsó is maradt tegnap. 


    Szép hét végét mindenkinek!

  55. 2020. május 13. 07:1044250.

    Hali!


    Főtt-sült krumpli. A krumplit kb. felkockázom, megfőzöm, és utána kevés olajon átpirítom.

  56. 2020. május 12. 22:2244249.

    Londonka, ha beírod a keresőbe akkor  több mindent is megtudhatsz róluk, és a nevüket is, bár azok talán inkább latin nevek mint angol, ezt most nem néztem meg.  Remélem találsz olyat ami megtetszik.


    Havastáj, az epret én is nagyon várom, rengeteg van rajta, de nálunk mindig később érik mint máshol, mert északi oldalon van. Még mindig rengeteg virág van rajta, de eper is millió.  Remélem nem éri semmi, és be is érik majd.


    A cseresznye nekem valamiért nem annyira kedvencem,  a meggyet sokkal jobban szeretem.


    Jó hogy a gyerekek ilyen mindenevők és nem válogatnak.  Nálunk Dóri sajnos alig eszik meg valamit, és főleg a zöldségeket nem szereti.  Remélem azért valamikor változik majd az ízlése. 


    Jó éjszakát mindenkinek,   vigyázzatok magatokra. 

    előzmény:
    LondonEye (44248)
    2020-05-12  21:49
  57. 2020. május 12. 21:4944248.

    oooo, koszonom szepen, nem is remeltem, hogy ennyit irsz, megkeresem mindegyiknek az angol nevet

    előzmény:
    borcsamama (44246)
    2020-05-12  19:31
  58. 2020. május 12. 21:3944247.

    Sziasztok!


    LondonEye szep a kis udvarotok/kertetek akarmitek. Olyan klassz hangulata van. Az elesztore az jutott eszembe, hogy en esetleg fagyottan nagylyuku reszelon probalbek leszelni belole, amennyire szukseg van. De ha nagyon hulye otlet, akkor bocsi erte. 


    Borcsamama, Ladyzso ez a fott-sult krumpli nekem is megutotte a szemem, en is ra akartam kerdezni. Gondolom elofozod es aztan megsutod? Talan sutoben? Nem tudom. :)


     


    Nalunk most szekelykapszta volt, meg gombaleves meg nudli (utobbi modnjuk mirelitbol, de teljesen megfelelt). Holnap meg csirkemajat szeretnek sutni, meg tokfozelek lesz porondon es hazi hamburger az elkovetkezendo napokban. 


    Volt meg fank, amit tejmentesrn keszitettem, de teljesen jo lett igyis. Meg babgulyas, meg "tejfolos" krumplileves hazi kolbaszcsipszel.


     


    Napok ota alig varom, hogy erjen a cseresznye. Marmint nekunk nincs, csak egy kis facsemetenk, de ha elkezd erni, akkor tomenytelen mennyiseget fogok venni. Most a gyerekeim az epret faljak ugy, mintha sose kapnanak semmit enni. Orulok neki, hogy egyikuk sem valogatos, szivesen esznek mindenfele zoldseget, gyumolcsot. Bar tartok tole, hogy ha Nori megkezdi az ovit, akkor elviszik rossz iranyba....


    Magika, sajnalom a bosszusagot a mosogep kapcsan. A fo, hogy sikerult megoldani. 


    Mindenki jol van? En ma nem voltam a toppon, gondolom a front viselt meg....

  59. 2020. május 12. 19:3144246.

    Sziasztok!


    Londonka, nem tudom hogy a fagyott élesztőt hogyan lehetne feldarabolni. Én azt találtam ki, hogy egy kicsit vastagabb cérnaszállal vágtam fel az egészet, azzal sokkal könnyebben és szebben lehetett mint késsel, mert azzal töredezett, morzsálódott.  Persze az enyém nem volt fagyott.


    Árnyéktűrő virágok:  Begónia  - egynyári,cserépben  , virágládában is tartható


    Páfrányok, pl. erdei pajzsika vagy janpán hölgypáfrány,  ezek évelők.


    Torénia - egynyári, ládába is   ültethető.


    Díszcsalán -évelő, nagyon sok fajtája van.


    Árnyékliliom - ennek is sok fajtája van, azt nem tudom hogy ládába vagy cserépbe ültethető-e.  Ez is évelő.


    Nebáncsvirág /Pistike/ - egynyári, cserépbe is ültethető.


    Szívvirág - évelő, fehér vagy rózsaszín


    Májusi gyöngyvirág - évelő, nagyon jó illata van.


    Óriás bőrlevél - úgy tudom ez is évelő.


    Remélem valamennyit tudtam segíteni.  


    Ladyzso, többször említetted már a főtt-sült krumplit, az milyen?


    Nálunk ma maradék volt, nem kellett főznöm, viszont zsemlét sütöttem megint, mert elfogyott  a kenyerünk.


    Végére értem a hatalmas könyvemnek, a végén már alig birtam letenni. Nekem nagyon tetszett. Az első részét sajnos nem olvastam, de a kettő egymástól függetlenül is élvezhető.  Az első rész a Katedrális, valószínű azt fogom elolvasni legközelebb. 


    Most egy kis szünet, aztán megint filmezni fogok egy darabig. 

    előzmény:
    LondonEye (44245)
    2020-05-12  12:51
  60. 2020. május 12. 12:5144245.

    finomakat suttok-foztok lanyok


    en, ha dolgozom, a fagyasztobol veszek ki valamit, vagy elore fozok, es a ferjem is


    borcsamama


    nem nagyon akarnam, hogy a zold befussa a falat, mert az igy is nagyon gyenge a sok gyokertol


    sajna az elesztot eleve fagyottan kaptam egy tombben, igy csak le tudok nyiszalni-forgacsolni belole nagy kinnal, de orulok, hogy legalabb ez van


    sutottem pizzas csigat, kicsit megemelte a tesztat,nekem mar ez is jo


    mondasz nekem arnyek kedvelo novenyeket lecci?

  61. 2020. május 11. 15:1344244.

    Szaisztok!


    Halászlé, főtt-sült krumpli, halrudacska, uborka, pizza


    Kissé borús az idő, de meleg van.


    Estére lesz eperpuding.

  62. 2020. május 10. 11:4444243.

    Szaisztok!


    Ebéd: húsleves, főtt sült krumpli, sült aprizer, túrógombóc


    Hétgáról süt a nap, csicseregnek a madarak. Felénk nincs semmi extra.


    Délután fogok sütni kefires kiflit, sajtos, és sonkás-sajtos kivitelben.

  63. 2020. május 9. 21:2644242.

    Nah, akkor majd máskor.


    Hagymaültetvény: csak tejfölös bödönbe raktam földet, 5 hagyma lett belerakva, locsolgatom, és esszük a zöldjét, ahogy nő.


    Húúú, de finom  ebédetek volt.

    előzmény:
    borcsamama (44241)
    2020-05-09  14:45
  64. 2020. május 9. 14:4544241.

    Küldeném, ha el nem fogyott volna.  


    Mekkora a hagymaültetvényetek a konyhában?  Ott legalább kéznél van, nem kell a kertbe menni érte. 


    Mindjárt mutatom a képeket, bár most elég vacakul sikerültek.  


    Mai menű: 


    2020.05.09.      Tegnapi borsóleves maradék


                                    Egy csomó grillezett /tárcsán sütött/ mindenféle finomság:  fokhagymásan-zöldfűszeresen pácolt csirke        comb,,mell és szárny, hagyományos és édes krumpli, cukkini, gomba, hagyma, kaliforniai paprika, bacon szalonna csíkok, alma és ananász szeletek.   


                                      Jégsaláta volt még hozzá. 


    Annyi lett, hogy holnap semmit nem kell főzni csak melegíteni.


    Nagyon meleg van ma egész nap, pedig nem is igazán süt a nap, inkább kicsit borongós, felhős az ég.  Jó lenne ha esne már egy kis eső, minden agyon van száradva.  


    Szép hétvégét Mindenkinek!

    előzmény:
    ladyzso (44238)
    2020-05-08  21:18
  65. 2020. május 9. 12:3944240.

    Szaisztok!


    Ebéd: paradicsomleves, hagymás törtkrumpli, fasirt, csemege uborka


    Sütöttem még kefires kiflit.


    A madarak csicseregnek, kissé borús az idő.


  66. 2020. május 8. 21:1944239.

    Én meg nem igazán értek a növényekhez, nekünk hagymaültetvény van a konyhában. :-)

    előzmény:
    borcsamama (44228)
    2020-05-06  19:30
  67. 2020. május 8. 21:1844238.

    Húúú, ez nagyon guszta, kérek :-)


    Miket fogtok grillezni?

    előzmény:
    borcsamama (44229)
    2020-05-07  21:17
  68. 2020. május 8. 21:1544237.

    Szuper, hogy sikerült megjavítani a mosógépet.


    Finomakat főztél, te is.


    MAszk: szuper, ügyes vagy.


    A csicserifasirt nem semmi, tök jó, hogy gyerkőc így ette.


    Este almáspitét sütöttem, ebédre zöldborsófőzelék volt, azt kért a gyerkőc.


    Én még fánkot nem sütöttem.


    Hummuszt nem ismerem.


    Végre itt a hétvége.

    előzmény:
    Mágika (44230)
    2020-05-07  23:13
  69. 2020. május 8. 21:0844236.

    Köszi a képet.

    előzmény:
    LondonEye (44231)
    2020-05-08  08:38
  70. 2020. május 8. 21:0844235.

    Érdekes dolog ez az élesztő: mi rendelni szoktunk mindent, nem járunk boltba: és a rendes élesztő jön, nem a tömbös, érdekes. De más is mesélte már, hogy tömböset kap. Lehet, hogy a boldotkba most azokat rakják ki, a kicsit meg csak rendelni lehet?


    A por jobban látszik, hogyha fixen otthon van az ember. Érdekes dolgok ezek.

    előzmény:
    borcsamama (44232)
    2020-05-08  09:57
  71. 2020. május 8. 21:0044234.

    Sziasztok!


    Anyu be szokta rakni a fagyasztóba az élesztőt. Szokott működni. Kb. 1 óra alatt olvad ki. Ő mondjuk elosztja darabkákra, berakja zacskóba és úgy a fagyasztóba.


     

    előzmény:
    LondonEye (44231)
    2020-05-08  08:38
  72. 2020. május 8. 13:2744233.

    Borcsamama!


    Én kiültetném most, őszig lenne ideje jól meggyökeresedni. Lehetőleg olyan helyre ültesd, ahol nem éri majd tűző nap. Őszig egy kis locsoláson kívül más igénye nincs.


    Londonka!


    Én is szoktam fagyasztott élesztőt használni. A szokásostól kicsit melegebb tejbe teszem, de nem forróba, s ugyanúgy működik, mintha friss lenne.


    Marika

    előzmény:
    borcsamama (44228)
    2020-05-06  19:30
  73. 2020. május 8. 09:5744232.

    Londonka, jó sok cserepes növénykéd van már. Az a zöld a falon  lefelé is fog futni?   Tök  szép lenne szerintem ha befutná azt a tégla falat.  A raklap nagyon jó ötlet.  Az a kis kapu a bejárat a lakáshoz?  Jó kis zug az ott nektek, még ha betonos is, de nagyon barátságos a sok növénnyel, virággal.  Vannak kifejezetten árnyék kedvelő növények, azok ott is szépek lennének. 


    Mióta be vagyunk zárva, én folyamatosan fagyasztott élesztőt használok, én is csak olyan tömbösítettet kaptam. Feldaraboltam kb. 5 dekás darabokra, folpackba csomagoltam és egy dobozba tettem, úgy fagyasztottam.  Hatása ugyan az, az állaga picit más lesz, de nekem így is bevált. Ahogy kiveszem a fagyasztóból, mindjárt a hűtőbe teszem, ott enged ki.


    Mágika, köszönjük a köszöntést, szépen csendben kettesben ünnepeltünk.  Holnap mi is grillezésre készülünk.  Idén még nem ettünk a teraszon, de holnap felavatjuk.  Nem nagyon volt még olyan idő, hogy kedvünk lett volna kipakolni és huzamosabb ideig ott üldögélni.


    Még szerencse hogy a mosógéppel ilyen könnyen megúsztad és nem volt nagyobb baja.  Az előbb én is útnak indítottam egy adagot, van jó néhány kisebb fehér rongyszőnyegem, már nem birtam nézni hogy milyen szürkék.  Én nem tudom az esőhiány vagy mi az oka, de állandóan olyan por van, hogy hihetetlen, és persze ahogy mászkálunk, meglátszik rajtuk egykettőre.  


    Szájmaszkos puszi mindenkinek!

  74. 2020. május 8. 08:3844231.

    Sziasztok, valaki kert kepet a kertrol, ugyhogy mutatom


    meg tovabbi raklapok szetfureszelesevel probalunk majd lepcsoket kialakitani a jobb oldalon is


    magika: igen minden dezsaban van


    csak arra a reszre sut be a nap delutan


    probalt mar valki fagyasztott elesztovel dolgozni? a magyar boltbol ugyanis csak egy kilos tombot kaptam, tegnap levagtam belole egy darabot, haaaat jobb, mint a semmi kategoria

  75. 2020. május 7. 23:1344230.

    Sziasztok!


    Borcsamama


    Itt vagyok én is, délután óta írom a hsz-t, csak valami mindig eltérített. 


    Többek között a mosógép szivatott meg és jelentett plusz munkát, de szerencsére megoldódott a promléma.  Gondoltam délután kimosom a plédeket a szél meg jól kifújja és estére meg is száradnak. Az első adag már majdnem lejárt amikor egy piros lámpa kigyullad, ami azt jelzi, hogy nem kap vizet.  Nem értettem miért lehet, elzártam és ki nyitottam a csapot aztán működött tovább.  Majd a következő adagnál újra jelentkezett a hiba, végül kiderül, hogy a csapnál lévő szűrő volt teljesen eltömődve ezért nem tudott vízet szívni.  Szerencsére a fiam segített megoldani,  csak tiszta víz lett minden. Most olyan jó illatuk van a plédeknek.


    Utólag is nagyon boldog szülinapot kívánok a Borcsapapának! 


    Nagyon guszta volt a rétes, biztos finom is volt, most szívesen bekapnék belőle egy kicsit. 


    Nagyon megható ajándékot kaptál az unokáktól, látszik rajta a szeretet.  


    Büszke is lehetsz rájuk, mert nagyon ügyesek  mindenben! 


    A fánkhoz én is kedvet kaptam,  igaz én túrófánkot szoktam sütni.  Lehet szombaton húsleves helyett bogrács gulyás lesz fánkkal, bár grillezés terveztem, na majd kitalálom még addig. 


    Ladyzso


    A virágoskert inkább csak egy kis ágyás, de azért szeretem.  Maszk semmi extra, sima egyszerű az orvosi max fazonjára varrtam fehér lepedőből két rétegben.


    Végül csirke pörkölt lett tésztával, nokedlivel terveztem, csak nem volt hozzá kedvem. 


     


    Londonka 


    Áfonyás süti nyami.  Nagyon szeretem, egyik évben, amikor olcsón tudtam venni még néhány pici üveg lekvár is készült belőle. 


    Egrs, ribizli azokat is imádom, kíváncsi vagyok milyen lesz nálatok, ezek is dézsába kerülnek?


    Bubcsi


    Nagyon boldog névnapot kívánok neked is, kicsit megkésve ugyan, de nagy szeretettel. 


    Nem semmi kis madárház van nálatok.  Jó lehet bennük gyönyörködni. Nem nagyon hangosak?


     Canna virágot ismerem, nagyon szép, de nem értek hozzá, szerintem várj még egy kicsit vele. Nekem gömb virágom van két különböző helyen, az egyik már tök szépen megbokrosodott, a másikat  meg hiába lestem már hetek óta semmi jelét nem láttam, de azért rendületlenül locsolgattam és láss csodát ma már láttam, hogy egész szépen hajt az is.  Szóval még ne add fel.


     


    Havastáj


    Jó is egy kis bográcsozás, jól tettétek, én csak az ablakból köszöntöttem fel anyut,  mivel ő a veszélyeztetett a kora, betegség miatt is, de remélem nem sokáig tart már ez a helyzet. 


    Csicseri fasírt,  köszi a receptet, kicsit keresgéltem neten is,  végül is ez a falafel, olyat egyszer ettem és nem igazán jött be, ezért úgy készítettem, mintha simán fasírt lenne í, csak hús helyett a csicseriborsóból. Amikor készült jött kíváncsiskodik a gyerek, hogy mi lesz a vacsi, mondtam krumplifőzelék, sült virslivel és fasírttal.  Úgy falra a fasírtot is, észre sem vette, hogy nem húsból van, még nem árulta el neki mit evett. 


    Párom is megkóstolta, ő egyből megkérdezte ez miből van, de ízlett neki.   A humusz ismeritek?   Eredetileg azt szerettem volna belőle készítettem, de majd legközelebb. 


    Ezenkívül szilvás gombóc,  csirkepörkölt, tésztával, paradicsomos káposzta, paradicsomleves volt mostanában. 


    Jó éjszakát, szép álmokat!  


     Holnap már péntek, mindjárt itt a hétvége!  


     

    előzmény:
    borcsamama (44229)
    2020-05-07  21:17
  76. 2020. május 7. 21:1744229.

    Sziasztok!


    Úgy látom ma mindenki nagyon elfoglalt volt, senki nem jelentkezett.  


    Ettől függetlenül én hoztam a mai menűt.  


    2020.05.07.         borsóleves


                                      fánk lekvárral ízesített tojás habbal és baracklekvárra.  


    Holnap ugyan ez lesz, mutatom a képet. 


    Hét végén grillezni fogunk mindenféle finomságot.


    Szép hétvégét Mindenkinek!

  77. 2020. május 6. 19:3044228.

    Sziasztok!


    Marika,köszönjük szépen a jó tanácsokat, jó olyantól hallani aki gyakorlott benne, így legalább nem kell találgatni, hogy a sok közül most vajon melyik infó a jó, melyik szerint gondozzam.


    Reménykedek én is hogy idén fog virágozni, nagyon szeretném.  Már most is nagyon szép zöld,csak azok a megfagyott levelek csúfítják kicsit, de azok majd csak leszáradnak, aztán már igazán szép lesz.  Nagyon gondolkozom rajta hogy ki kéne ültetni a kertbe,de még nem határoztam el magam.  Ilyenkor még lehet, vagy inkább várjak őszig?  Az enyém ha minden igaz, akkor fehér, bár nagyon szégyenlős,  két év alatt még egyszer sem mutatta meg a színét.  Azt hiszem amikor kaptam akkor volt rajta valami  kevés kis virág , de akkor még nagyon kicsi volt, utána én szúrtam el a metszéssel.  Szóval most nagyon várom.  


    Bubcsi, én is azt mondom hogy ne félj tőle , amiket én bakiztam, az nem a virág hibája volt. 

    előzmény:
    krném (44227)
    2020-05-06  19:06
  78. 2020. május 6. 19:0644227.

    Szervusztok!


    Borcsamama!


    Én is így jártam, márc. közepén metszettem meg őket. Nagyon ígéretesnek indultak, aztán jött a fagy, s most elég nehezen térnek magukhoz. Azért reménykedek, hogy hoznak virágot. A bimbók a hajtások végén jelennek meg, közrefogják majd kis levélkék, de arra még várni kell. A hajtások kb. olyan hosszúra nőnek, mint a rózsáké. A virágzás nyárra várható, és nagyon sokáig tart. Addig is szép zöldek a bokrok.


    Londonka!


    Igen, kertes házban lakunk, a kert/kertészkedés kikapcsolódás, nagyon szeretem. A hortenzia pedig különösen kedves, anyukám kedvenc virága volt. ( A körzeti orvos csak "hortenziás asszonynak" hívta.) Hosszú falusi házunk volt,s a ház hosszában végig a gang mellett hatalmas fehér és rózsaszín hortenziabokrok voltak, de néhány bokor szemben a kút és nyárikonyha mellett is volt. 


    Bubcsi!


    Ne félj tőle, bátran ültesd! Lehet, hogy ez az információ most egyszerre sok, de a gyakorlat ettől egyszerűbb.


    Kiülteted - gyönyörködsz benne - igény szerint megitatod - téli álmot alszik - tavasszal megmetszed - várod a virágzást, s gyönyörködsz benne, s kezdődik minden elölről, és évről évre nagyobb lesz a bokrod. 


    Remélem, tudtam segíteni.


    Marika

  79. 2020. május 6. 06:4844226.

    Jó reggelt!


    Marika, Borcsamama: köszönöm a tanácsokat. Egyre inkább úgy érzem hogy nem lesz hortenzia. Ez a sok vágni-nem vágni, kihajt-nem hajt, ezt úgy el tudnŕm rontani, hogy ehhez drága hogy tönkretegyem. Főleg, mert ahova lenne, ott 3 valamit kellene sorban. Na, majd kigondolok valamit.


    Londonka, tök jó lehet az a kicsi kert is, annyi műsort lŕttam ahol ilyen kis hátsó kerteket alakítottak ki, és nagyon szuper lett. Mutass légyszi képeket, engem érdekelne.


    Most megiszom a maradék kávém, és ki nyitom az irodám... 


    Ma édes-savanyú csirkemell lesz rizzsel, uncle bens, a lustáknak. 


    Legyen szép napotok! 


     


     

  80. 2020. május 5. 20:2944225.

    ladyzso


    en is sargaborsot foztem ma:-)))


    a csicseri fasirtnak a fuszerek adjak az izet, mivel maga a csicseriborso nem karakteres, itt a Tescoban lehet az indiai reszen keszen venni, en nagyon szeretem


    Bubcsi


    csodas helyen lakhatsz, ha ennyi a madar, meg meg loval is nyihognak a szomszedban


    Havastaj


    csak egy picurka, betonozott "kertunk" van, minden noveny dezsaban van


    tegnap meg vettunk egres es feketeribizke bokrot


    a kertunk orzoje egy fabol keszult renszarvas, a charity boltban vettuk karacsony elott


    krnem Marika


    te aztan ertesz a viragokhoz, neked ezek szerint van kerted?

    előzmény:
    ladyzso (44221)
    2020-05-05  17:07
  81. 2020. május 5. 18:0644224.

    Szia Marika!


    Hortenziával kapcsolatban én is kérdeznék ha lehet.  Tavaly én is úgy jártam vele, hogy nagyon visszavágtam, és egy szál virág sem lett rajta.  Az enyém dézsában van. Idén tavasszal szépen kezdett hajtani, kibújt már egy csomólevele, aztán jött egy fagy, ami a csúcsokon megcsípte a félig kihajtott leveleket.  Azóta is szépen hajt, fejlődik, de ott vannak rajta azok a félig már elszárad levelek, viszont a hajtások közepe szépen nő és hozza az új leveleket.  Lehet hogy emiatt megint nem fog virágozni?  Egyébként mikor kellene majd látnom rajta hogy jönnek-e virágai? 


    Köszönöm ha válaszolsz, szép estét !


    Ladyzso, kifogyhatatlan vagy az ötletekben hogy miket főzzél, dicséretes hogy mennyi időt töltesz a konyhában. Örülj hogy eszik a gyerek, és hogy mindent szívesen megeszik.  Bezzeg a mi Dórink, katasztrófa.  


    Bubcsi,  még olvasni is öröm volt hogy mennyi féle madaratok van a kertben.  Én örülnék neki.  Jó lehet kiülni és figyelni őket.  Itt is vannak, de azért nem ilyen sok féle.  Most féltve figyelgetjük a rozsdafarkú párunkat, akik beköltöztek a teraszunkra.  Gondolom nagy élmény lesz majd amikor kikelnek és etetik a kicsiket. 


    Ma megint ültettem át néhány virágot, most már ezek voltak az utolsók, többet nem akarok, mert nem is tudom hova tenni.


    Főznöm sem kellett ma, és még holnap is maradékot eszünk.  


    Szép estét mindenkinek.  

    előzmény:
    krném (44222)
    2020-05-05  17:11
  82. 2020. május 5. 17:1144223.

    Küld fény post. Nyisd az ablakot, indul a krumplifőzelék, fasirt már nincs, gyerek befalta a maradékot.


    De jó, hogy ennyiféle madár van nálatok, jó lehet hallgatni a hangjukat. Amúgy nem túl zavaróak néha?


    Hogy mikor főzök? Éjjel vagy hajnalban.. Hétvégén, néha reggeltől estig. Van rá igény 

    előzmény:
    Bubcsi28 (44220)
    2020-05-05  09:17
  83. 2020. május 5. 17:1144222.

    Szia!


    A hortenziát nyugodtan kiültetheted, lehetőleg olyan helyre, ahol kevésbé éri majd a tűző nap, mert azt nem szereti. Olyankor a levelei lekonyulnak (szomjas), de reggelre újra magához tér.


    Ha még kicsi a bokor, ősszel takarhatod a tövét lombbal, vagy földdel, de nem feltétlen szükséges. Tavasszal tanácsos metszeni, de nem kell tövig visszavágni, mert akkor nem hoz virágot. Látod rajta a szép rügyeket, s addig vágod vissza. (Bár az idén volt egy késői fagy, s ismételni kellett a metszést, azért remélek egy kis virágot is.)


    A kannám nincs, én még várnék vele egy kicsit, hiszen az első kettő sem egyformán bújt elő. Én a liliommal jártam így. Az egyik jól fejlődik, a másik pedig alig bújt ki a földből.


    Marika

    előzmény:
    Bubcsi28 (44218)
    2020-05-04  21:26
  84. 2020. május 5. 17:0744221.

    Szaisztok!


    Már beáztatta sárgaborsót, este megfőzöm, az lesz a holnapi ebéd. Még kell főzzek húslevest ma vagy holnap. És még nincs kész a kalács sem, de még azt is megoldom.


    De jó, hogy tudtok kertészkedni, Nóri is haláli lehet.


    A csicserifasirtnak amúgy milyen íze van?


    Finomakat főzöl te is, szuper.


    Tök jó lehetett a bográcsolás is.

    előzmény:
    havastáj (44219)
    2020-05-04  21:37
  85. 2020. május 5. 09:1744220.

    Sziasztok!


    Havastŕj, ez saját tulajdon, nem netes képek Jaj annyi mindent tudnék mutatni, azzal lenne teli a fórum


    Csináltunk egy leltárt a lakóinkról: veréb, kék cinke, széncinke, vörösbegy, zöldike, rozsdafarkú, erdei pinty, feketerigó, léprigó, seregély, énekes rigó, fakusz, fülemüle, tengelic, süvöltő, tüzesfejű kirŕlyka, csúszka, ökörszem, galamb, varjú, füzike, szürkebegy, őszapó, harkály, fekete harkály, barátcinke. Van sok fánk, ezért van hol lakniuk + az előző tulajdonos sok éven át hagyta elburjánozni a kertet, gondolom akkor költöztek be. Mi meg ősszel elkezdtük etetni őket, aztán nem mondták hogy nem jó nekik


    Nagyon szépek, szuper a madárcsicsergés is.  Négy után távcsővel kiülök a kertbe és figyelem őket, most már sokat felismerek de a férjem a nagy specialista. Havastáj, a kislányod jöhet ide szünetben, a kertszomszédnál vannak lovak, biztos tetszene neki. 


    Bár az erdei pinty nagyon felbátorott és itt " óbégat" egész nap az ablak előtt. Szerintem figyeli merre megyek és követ. Ilyen hosszú sípoló hangot ad, szerintem sose vesz levegőt...


    Na jól van befejezem a madaras beszámolót. 


    Fogalmam sincs ma mit főzzek, a tegnapi semmiből nincs maradék. 


    Ladyzso néha küldhetnél a főztödből, szerintem jutna nekünk isbasszus hogy te mikor főzöl ennyit....?


    Most eldugulok, mert dolgozom is kellene... 


     

  86. 2020. május 4. 21:3744219.

    Sziasztok!


     


    Jaaj, irigykedem azokra, ahol matol kicsiket lazul a szobafogsag. En mar alig varom, bar nyilvan az, hogy az eletunk "normalis mederben" menjen tovabb, az meg nagyon messze van.


    Nalunk is foleg kerteszkedessel megy el az ido. Meg a palantaimat nem mertem kiulterni, de lehet a napokban sort keritek ra.


    Tegnap mi is anyaeknal osszejottunk, felkoszontottuk es kint foztunk egyet bogracsba. De pszt! Elmondhatalanul jo volt egyutt lenni.


    Bubcsi, elkepeszto, hogy milyen gazdag allatvilag van nalatok. Azt hittem eloszor, hogy netrol memtettel kepeket, a tavaszi hangulat miatt.


    Borcsamama, gratulalok az unokaidhoz. Nagyon kedves ajandekokat kaptal toluk. Atjon, hogy szivbol szol. Kulonleges kapcsolat a tietek.


    Hu, a retesed iszonyatosan guszta.


    Kinek van/lesz szulinapja? Isten eltesse(n?)!


    Ladyzso, nem semmi porgest rendezel a konyhaban. En is igyekszem ket napra fozni, de neha hiaba csinalok sokat es tobbfelet, megis minden szublimal ket pillanat alatt...


    Marcsi, jo, hogy te is jelentkeztel. Errol a digitalis oktatasrol annyira megoszlik a tapasztalat. Mindenesetre halas vagyok, hogy minket nem erint. Nem igazan erzem magamban az erot  hogy mindennek tetejeben meg ezzel is megkuzdjunk...


    Londoneye, van kertetek vagy az erkelyen nevelgetsz afonyat? Most hogy mondod, az meg nekunk sincs, kene is szereznem. 


    Most a legujabb nalunk, hogy gyongyviragot kellett szereznem, azt mar sikerult. Ahogy a retre szoktunk setalni a bocikat megnezni egy haznal van egy csomo. Es Nori total beindult ra, hogy o is szeretne. Benne is tulteng a kerteszkedesi laz.


    Magika a csicserifasirtot konzervbol keszitettem. Lecsepegtettem a levet. 4 kanalnyit a levebol keses apritoba tettem a csicseriborsoval. Tettem egy kis hagymat, fokhagymat, sot, borsot, pirospaprikat, komenyt, egy pici sutoport. Ezeket az apritoban osszeapritom. Hozzakeverek annyi lisztet, hogy jol formazhato golyok legyenek es olajban kisutom. Nalunk mindenkinek izlik. A ferjem hires arrol, hogy amiben nincs hus, az nala nem is szamit rendes kajanak szinte. De ezt ugy falta. Bar mint utolag kiderult, eloszor azt gondolta, hogy van benne hus, hisz fasirt...hiaba mondtam neki, hogy zoldsegfasirt...


    Mostanaban miket foztem?! Sorolom omleszve, ami eszembe jut: nalunk is volt tokfozelek, rantott csirkemaj, sult zoldsegek, paradicsomsalata, grillezett tarja hagymas tortkrumplival, baconbe tekert sult virsli, hurka, kolbasz sutve, grizes teszta, tokmagos pogacsa, gulyasleves, husleves, lecsos szelet steakburgonyaval, ubisalival, rantott ponty. Holnapra toltott csirekcomb van tervben, szerintem kruplipurevel. Es valami edesseget is ossze szeretnek dobni. Ez a tejdieta..


    Annyira jo ez a kaja otletborze...mi napi szinten beszelunk messengeren a csaladommal, van, hogy 1-2 nap csuszassal masolom a kajakat, amiket tesoim foznek....ha nem teszem, hajlamos vagyok ugyanazt a par kajat varialni...


    Jo ejt mindenkinek!

  87. 2020. május 4. 21:2644218.

    Nnna, akkor Hortenzia ügyben még nyomozó. Anyósom nem tudja, anyukámat meg minden nap elfelejtem megkérdezni... 


    Ez a magas piros a canna, biztosan láttátok már, és ismeritek valami más néven:


     

  88. 2020. május 4. 18:4644217.

    Bubcsi, én csak sima BL55-s  lisztből csináltam, és többektől is hallottam, hogy véletlenül se tegyek bele réteslisztet.  Azért lehet hogy majd úgy is kipróbálom egyszer. 


    Én is féltem tőle, de reményen felül jól ment, csak kicsit lassan, de hát azt hiszem itt is elmondható, hogy gyakorlat teszi a mestert. Szép is lett, finom, csak idő kellett hozzá. Rá ment a mai délelőttöm.  


    Hú egy jó gyrost  én is meg tudnék enni, lehet csinálok is valamikor.  Jó ez így hogy írtok kajákat, legalább van ötlet, ha semmi nem jut eszembe.


    Nem tudom itt hogy alakul a helyzet, úgy tudom nálunk a városban nincs beteg, az emberek nagyjából tartják is az előírásokat.  A lányomék már hat hete nem dolgoznak, úgy volt hogy ma kezdenek, erre tegnap kaptak egy üzenetet hogy mégse, és az elkövetkező két hétben még biztos nem.  Nem tudom miért, valószínű nem tudták megvalósítani a feltételeket. Jó lenne már ha vége lenne ennek az egésznek.  Mondjuk mi jól elvagyunk itthon, mindig tudunk mit csinálni, inkább a tudat zavar egy kicsit, hogy nem lehet kimenni. 


    A canna virághoz nem tudok hozzászólni, nekem sose volt.  Hortenziám van két éve, de még sose virágzott.  Tavaly úgy jártam, hogy nagyon visszavágtam, és állítólag attól nem nyílt.  Idén a teraszon telelt, semmi baja nem volt, amint kicsit jobb idő lett szépen el kezdett hajtani, kibújtak a levelei, aztán jött egy hideg éjszaka és megfagyott.  Most már megint hajt, de ott vannak rajta az elfagyott és félig elszáradt levelek a többi között.  Remélem ezt ki fogja heverni, és idén végre már virágzik is.  Nekem dézsában van, de látok itt a környéken sok helyen a kertekben, nagyon szépek, szerintem nincs vele sok macera. 


    Egy elmaradt kép a tegnapi zsemléimről, a fele teljes kiőrlésű.


    Tőlem is egy maszkos puszi  

    előzmény:
    Bubcsi28 (44213)
    2020-05-04  15:39
  89. 2020. május 4. 18:4244216.

    Nálatok is finomságok készülnek.


    Holnap valszeg zöldborsó főzelék lesz.


    Gyerkőcnak annyira tetszik a milánói, hogy holnap is azt enne.


    Canna virág: passz, nem ismerem

    előzmény:
    Bubcsi28 (44213)
    2020-05-04  15:39
  90. 2020. május 4. 18:3744215.

    Te is finomakat készítettél.

    előzmény:
    LondonEye (44211)
    2020-05-04  12:48
  91. 2020. május 4. 18:3044214.

    Szaisztok!


    Nem semmi, hogy sikerült egy kicsit unokázni. Gondolom ők is nagyon örültek a találkozásnak. 


    Szuper ajándékokat kaptál. A rétesed gyönyörű. Borcsapapa mit szólt hozzá?


    A hűtő nálunk is fullon van, de még mindig érkezik bele ez-az. Szal nállunk is kell belőle gazdagon legelni 


    Hogy sikerült a teljes kiőrlésű zsömle?

    előzmény:
    borcsamama (44209)
    2020-05-03  17:00
  92. 2020. május 4. 15:3944213.

    Sziasztok!


    Köszönöm szépen Borcsamama!


    Az a rétes nagyon jól néz ki. Én lélekben már sokszor eldöntöttem hogy csinálok, aztán mégse. Muszŕj bele rétesliszt? Mert itt nem tudom beazonosítani hogy melyik lehetne. A húzigálással szerintem nem lenne bajom, azt csinŕltam már a mamával. 


    A napokban készült krumplifőzelék, fasírt, mert Ladyzso mindig említi és megkívántam, Sütőben grillezett mindenféle csirkéből (mert rossz volt az idő, a sütőt meg most próbtuk ki hogy tud grillezni), volt carbonara spagetti, vaníliás puding, körözött. Ma nem főztem, hanem mivel be kell menni a vŕrosba pár dolgot venni, úgy döntöttem a török főz ma ránk, gyrost fogok venni. 


    Ma nagyon szenvedek, alig várom hogy 4 óra legyen.... Már 8 hete vagyunk itthon... Most nálunk is csökkentik bizonyos részlegeken a munkaidőt, szerencsére mi nem esünk bele. Ez a rendelete az igazgatónak 08.31-ig szól. Remélem nem kell addig itthon lenni. 


    És két kérdés: ha eddig nem bújt elő a canna virŕg, van még rá esély? Egyik 10 centis, másik 1, a maradék 2 nem mozdul. A mŕsik: a hortenziát nehéz kezelni? Vagyis hogy sok macera van vele, vagy pedig elültetem és szépen elvan magában? 


    Köszönöm és puszi maszkban mindenkinek! 


     

    előzmény:
    borcsamama (44212)
    2020-05-04  14:21
  93. 2020. május 4. 14:2144212.

    Sziasztok!


    Lejárt a mai "műszakom",  megvolt az ebéd,  a gyerekek is elvitték , így most már csend van és nyugalom.  A délután a pihenésé, leginkább olvasni fogok. 


    A mai menű: 


    2020.05.04.    Húsleves pulykanyakból


                                 Zúza pörkölt  nokedlivel  /pulyka zúzából/


                                 Életem első húzott rétese 


                                 /almás-diós,túrós, kapros-túrós, meggyes, tökös-mákos, meggyes-mákos/


    Londonka, biztos fincsi volt az áfonyás süti, bár nekem elég nagy csalódás volt az áfonya amikor először ettem.  Mindig azt hittem, hogy az egy savanykás gyümölcs, de amit ettem, az  jellegtelen,és nagyon édes  volt.  


    Bubcsi,  nagyon-nagyon boldog névnapot!  


     


    Rétesek:

  94. 2020. május 4. 12:4844211.

    sziasztok, elfelejtettem uj lapon megnyitni a hozzaszolast, szoooval most bajban vagyok:-)


    borcsamama


    megertem, hogy meghato volt a talalkozas ennyi ido utan


    ladyzso


    semmi kulonos, de majd fenykepezem


    meg tobb tengerpartos dolgot is be akarok szerezni, imadom azt a hangulatot



    en csak borso levest foztem, es afonyas fevert suti volt utana


    afonyarol jut eszembe: rendeltem 3 kis bokrot, ezek szeretik az itteni klimat, remelem, egyszer majd teremnek is, de az meg beletellik par evbe, mert nagyon kicsik


     

  95. 2020. május 3. 20:0644210.

    Most látom hogy duplán tette be, ki tudja miért??????,   Ennyire nem akartam túltengni.  

    előzmény:
    borcsamama (44209)
    2020-05-03  17:00
  96. 2020. május 3. 17:0044209.

    Sziasztok!


    Kb. egy órája írtam egy jó hosszú hozzászólást, már csak a képeket kellett volna csatolnom, aztán véletlenül kitöröltem az egészet. 


    A tegnapi kiruccanásunk után ma is megszegtük kicsit a szabályokat, ugyanis beengedtük a gyerekeket a teraszra, de szigorúan csak maszkban és messziről.  Igaz én azért kicsit megölelgettem a kicsiket, nagyon régen nem történt már meg sajnos, és nagyon hiányoznak. A gyerekeinktől is jól esett a köszöntés, de az unokákét semmi nem múlhatja felül. Még a könnyem is csurgott amikor átadták az ajándékaikat.  Nagyon szívhez szóló volt .  Dóri családfát festett, Ádám pedig írt nekem. Majd mutatom a képeket. Nagyon büszke vagyok rá, mert még így , hogy otthon tanulnak, így is csinálja a versenyeket online, most is lesz májusban matek verseny, a tét az országos döntőbe jutás. 


    Ma nem főztem, majd holnap lesz nálunk születésnapi ünnepi ebéd,és a rétest is holnap fogom sütni, ha minden összejön. 


    Délután előkészítettem a réteshez a töltelékeket, és kétféle zsemlét sütöttem, teljes kiőrlésűt is, életemben először.  Remélem jó lesz, az előbb szedtem ki a sütőből, de még nem kóstoltam mert forró. 


    Vacsorára megsütöm a maradék lángos tésztát, mert kell a hely a hűtőben másnak.  


    Vigyázzatok magatokra és egymásra, puszi.

  97. 2020. május 3. 17:0044208.

    Sziasztok!


    Kb. egy órája írtam egy jó hosszú hozzászólást, már csak a képeket kellett volna csatolnom, aztán véletlenül kitöröltem az egészet. 


    A tegnapi kiruccanásunk után ma is megszegtük kicsit a szabályokat, ugyanis beengedtük a gyerekeket a teraszra, de szigorúan csak maszkban és messziről.  Igaz én azért kicsit megölelgettem a kicsiket, nagyon régen nem történt már meg sajnos, és nagyon hiányoznak. A gyerekeinktől is jól esett a köszöntés, de az unokákét semmi nem múlhatja felül. Még a könnyem is csurgott amikor átadták az ajándékaikat.  Nagyon szívhez szóló volt .  Dóri családfát festett, Ádám pedig írt nekem. Majd mutatom a képeket. Nagyon büszke vagyok rá, mert még így , hogy otthon tanulnak, így is csinálja a versenyeket online, most is lesz májusban matek verseny, a tét az országos döntőbe jutás. 


    Ma nem főztem, majd holnap lesz nálunk születésnapi ünnepi ebéd,és a rétest is holnap fogom sütni, ha minden összejön. 


    Délután előkészítettem a réteshez a töltelékeket, és kétféle zsemlét sütöttem, teljes kiőrlésűt is, életemben először.  Remélem jó lesz, az előbb szedtem ki a sütőből, de még nem kóstoltam mert forró. 


    Vacsorára megsütöm a maradék lángos tésztát, mert kell a hely a hűtőben másnak.  


    Vigyázzatok magatokra és egymásra, puszi.

  98. 2020. május 3. 13:1844207.

    De jó, hogy elmentetek a kertészetbe. Nagyon tartalmas az a kert, nem semmi.


    Szuper, hogy a gyerekekkel nincs gond tanulás terén, de jó, hogy ilyen önállóak.


    Hóemberes girland: szuper


    Borcsapapának biztos nem könnyű, hogy nem mehet horgászni. 


    Szuper, hogy rákaptál az olvasásra, az online tánc is szórakoztató lehet.

    előzmény:
    borcsamama (44201)
    2020-05-02  19:38
  99. 2020. május 3. 13:1344206.

    Majd egyszer rakjál fel képet az új girlandról :-)

    előzmény:
    LondonEye (44198)
    2020-05-02  14:29
  100. 2020. május 3. 13:0044205.

    Nem ettem még eperfárl gyümölcsöt, de majd talán valamikor.


    Olyan szilvánk nekünk is van a telken.


    Biztos nagyon szépek lesznek a kerti székek.


    A homokviharról említettek valamit, hogy lesz, minket szerencsére elkerült, nem mintha mennénk bárhova is. De itt is esett többször napközben. Napok óra be van borulva, majd kisüt a nap..


    Nálunk egyre több mindenről derül ki, hogy finom, és meg lehet enni. Mindig eldöntöm, hogy többnapra lenne kaja, de általában nem marad, szal másnapra vagy éjjel vagy hajnalban készül az ebéd.


    Milyen maszkokat varrtál eddig?


    De szép lesz a virágoskert, majd hozzál képeket!


    Teszt: szuper


    Töltött csirkecomb: az is finom, mi lesz hozzá köretnek?

    előzmény:
    Mágika (44202)
    2020-05-02  20:40

Címlap

top