Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2020. május 3. 12:4244204.

    Szaisztok!


    Almaleves készült, meg túróspogácsa. A milánóinak nagy sikere lett.


    Délután még összeállítok egy kalácsot.

    előzmény:
    ladyzso (44203)
    2020-05-02  21:22
  2. 2020. május 2. 21:2244203.

    Sziasztok!


    Palacsinta kész lett, de ááá, borzalmasan sikerült, nem értem.. Nah, mindegy.


    Online suli, nem könnyű, az tuti. Nálunk vannak órai munkák, de a legtöbb inkább később beadandó feladat; pl aznap estig vagy 3 nap múlvára. A tanárok küldenek youtube videókat is, vagy miket. De tényleg nehéz így. Szerencsére lelkes, és szorgalmas gyerkőc, a tanárok is így látják, sokat dicsérik.


    Férjed munkahelye: nem hangzik túl jól. A héten szabin voltam, a jövő héttől nem tudom, de heti kétszer maradnom kéne itthon. elváltva járunk be, közben szabit is kell venni, nehéz összehozni.


    Ma végülis grizgombócleves volt, mégse halászlé. Holnap milánói lesz, ezt szavazta meg a család. Hétfőt még nem tudom.


    Finom kajcik vannak felétek is.

    előzmény:
    74_marcsi (44200)
    2020-05-02  18:42
  3. 2020. május 2. 20:4044202.

    Sziasztok! 


     


    Havastáj


    Finomakat főztél te is. Még sosem ettem csicseri fasírtot, hogyan szoktad készíteni? 


     


    Borcsamama


    A bulgur kipróbáltam picit több vízzel, így már szuper lett.  


    Eperfa:   imádom, gyermekkoromban sokat ettünk, tőlünk pár utcára volt egy hatalmas fa, mindig odajártunk és persze tiszta feketék voltunk tőle. Később anyunál is volt a kertben egy fa, még lekvárt is főztem belőle, isteni volt.  Valahol azt olvastam nagyon egészséges gyümölcs. Nálunk is volt a kertben egy nagy fa, ez fehér volt, de sajnos nagyon rossz helyen  volt  és baromi magasan voltak az ágai nem igazán lehetett róla leszedni, így ki kellett vágni. Valahol még most is van a környéken, a fiam szokott odajárni enni, ő is imádja. 


    A fosó szilvát ismeritek, nálunk olyan van a kért végében sárga és kék is, fiam nagyon szereti.


    Jó sok mindent ültettetek a kertbe,  a kerti munkában jól el lehet fáradni. Biztos szép lesz a teraszotok. 


    Nálam is az a terv, hogy a kerti székeket megcsiszolom és újra festem, de majd a gyereket is bevonom a munkába. 


     


    Londonka


    De jó, hogy ott is még tudjátok oldani a hazai kaját vagyis savanyúság. 


    Bubcsi


    De jó, hogy te is jelentkeztél. Nem lehet könnyű otthonról dolgozni, kitartást hozzá. Ez a kiütés sem egyszerű ahogy így leírod,  tényleg jó lenne egy alapos allergia kivizsgálás, de gondolom, most nehéz kivitelezni ott is. 


    Nálunk is száraz minden, a múlt hétvégén meg olyan homok vihar volt, nem mertem a ruhákat kiteregetni, mert újra kellett volna mosni őket. 2 napja azért esett valami, ma reggel is olyan borús felhős volt az idő, éjszaka esett is valami, hogy nem mertem a mosás indítani, aztán dél körül kisütött akkor végül csak be kapcsoltam a gépet, erre megint beborult, egész délután ezt játszotta hol sütött a nap, hol felhős volt. 


    Szép virágaitok és madaraitok vannak. Idén nálam is meg jelentek a gyönhyvirágok az ibolya helyén, csak az a baj alig van virág rajta, szinte csak levél. 


    Ladyzso


    Finomakat sütsz, főzök, nem semmi, hogy sokszor kétszer is főzöl egy nap. Én Bevallom ma nagyon lusta voltam főzés terén,  pizzát rendeltünk vacsira,  holnapra töltött csirkecomb van a tervben.


    Marcsi


    Neked is kitartást az otthoni munkához meg a sulihoz is, nem írgyelek meg a többieket sem akik hasonlóan nyomják. 


    Mi folyamatosan dolgozunk, csak a nyitvatartás változott, most 1 órával korábban nyitunk és 3-kor zárunk.  Többször voltam itthon 1-2 napokat szabin, örültem is neki, jövő héten is itthon leszek, aztán majd meglátjuk, hogyan alakul a helyzet, bármikor változhat a nyitvatartásuk. Minket már 2-szer teszteltek, mindenki negatív lett és lesz is még tesztelés.  Azért ez egy kicsit megnyugtató, bár tudom csak az éppen akkori állapotot tükrözi. Melóhelyen is kötelező a maszk és mostmár a vásárlásoknál is, úgyhogy vártam magamnak néhányat a melóhelyre és terveim szerint vártok néhány színészet is a bevásárlásokhoz. 


    Virágmagok szépen kellenek ki, igaz folyamatosan locsolom őket, szépen kihajtott a gömbvirágom is, igaz csak az egyik, a másikat hiába lesem sehol semmi, lehet véletlenül kiírtottam.  Vettem fuksziát meg angol muskátli azokat lehet holnap átültettem, még a leandernek kellene egy nagyobb cserép. 


    Mindenki nagyon finomakat sütött, főzött,  nálunk mostanában mátrai borzaska,  tortellini volt. Vettem levelestésztát lehet holnap megszórom egy kis sajttal és még sütöm,  kalácsot szeretnék még sütni. Úgy döntöttem holnap  anyák napja lévén csak olyan dolgot csinálok amit szívesen teszek. 


    Minden anyukának nagyon boldog anyáknapjára kívánok! 


    További kellemes hétvégét mindenkinek!   


     


     

  4. 2020. május 2. 19:3844201.

    Sziasztok!


    Londonka, jól kitartottál a képeslap girland elpakolásával, de hát most tényleg a tengerparti zászlók ideje van, még akkor is, ha nyaralni sajnos nem tudunk menni. 


    Nálam is kint van a kis szobámban a hóemberes girland, de az ott van a szekrényen már két éve, mióta Szigától megkaptam, és szerintem nem is fogom sose elrakni. Az ablak kilincsen is kint van egy cuki rénszarvas. 


    Ma gondoltunk egy nagyot, és két havi itthonlét után délelőtt autóba ültünk és elmentünk a kertészetbe, kellett már hozni palántákat, meg ezt-azt.  Természetesen kesztyű és maszk volt rajtunk, és máshova nem is mentünk.  Utána itthon kertészkedtünk egész nap, ill. én csak délután, mert délelőtt főztem.


    Végre elültettük a paradicsomokat, zeller palántát, fűszernövényeket, és még virágokat, de most már azt hiszem semmit nem fogunk, nem is nagyon van már hely a kertben.  Ma láttam hogy kezd bújkálni az uborka is, és majd  szépen lassan a többi mag is amiket elültettünk.  Régen nem dolgoztunk már ilyen sokat a kertben mint az idén, de hát igazán ráérünk.  Mondjuk borcsapapát sajnálom nagyon, hiányzik neki a horgászat, ráadásul erre az évre itt helyben nem is vett horgászjegyet, csak a Balatonra, oda meg most nem mehet. 


    Mai menű 


    2020.05.02.   Gombaleves szárított vargányából


                                 Babfőzelék maradék csirkepörkölttel, ill. sülthagymával


    Holnap is ugyan ez lesz, majd hétfőn sütünk -főzünk ünnepi ebédet.  


    Marcsika, nagyon örülök neked is, jó hogy veletek is minden rendben.  Biztos nem lehet egyszerű ez az otthon dolgozás, és ráadásul a gyerekeket és a háztartást is kordinálni, de majd csak belejösz, bár ahogy írod, lehet hogy lassan vissza kell mennetek dolgozni. 


    Nálunk ez nem ment annyira nehezen, hiszen a fiam és a menyem is otthonról dolgoznak évek óta, a gyerekek is megszokták azt hogy önállóak legyenek, mert anya éppen dolgozik.  Sajnos nagyon sokat, és nincs az hogy 4-kor leteszem a lantot. Sokszor még


    este tízkor vagy később is dolgozik. Éppen ezért vállaltam be azt, hogy kétnaponta nekik is főzök, hogy legalább arra ne legyen baja.


    A gyerekeknek a tanulással nincs gond, Ádám igyekszik minél rövidebb idő alatt túl lenni minden tanulnivalón, Dóri viszont képes egész nap elszórakozni vele.  Apa tartja őket kézben és segít nekik ha kell. Szerencsére van egy kis kertjük udvaruk ahol tudnak mozogni, ill. biciklizni is járnak. Nekünk nagyon hiányoznak, de két hónap alatt összesen kétszer láttuk őket, azóta is csak messziről, mi az erkélyen ők kívül.  Olyan jó lenne már megölelgetni őket. 


    Mostanában sokat olvasok.  Elkezdtem  Ken Follett Az idők végezetéig c. könyvét, kb. a közepén vagyok, és egyre nehezebb letenni.


    Kb. 15oo oldal, olyan nehéz, hogy csak asztal mellett tudom olvasni.  Táncolok is naponta egy órát, szerencsére vannak a neten online órák, ha már nem járhatunk, akkor legalább itthon lehet egyedül táncikálni.  Nekem ez a mozgás, és a kert. 

  5. 2020. május 2. 18:4244200.

    Ladyzso, Borcsamama nálatok hogy van ez az iskolai dolog?


    Meg kell hagyni én nagyon nehezen viselem ezt a Home office-t. S nem azért, mert itthon kell maradni! Talán akkor könnyebb lenne, ha Balázs suliban lehetne. De amikor dolgoznod kellene és állandóan azt hallod, anya nem tudom, nem értem, éhes vagyok, mi a kaja? Na akkor kész vagyok. Meg megállapítottam, hogy nekem kell az az 1-1,5 óra, hogy lefűzzek a munkahelyi dolgokról. De ez most igen nehezen megy úgy, hogy közben látod, hogy a konyha egy csatatér, a mosott holmi hegyekben a vasalásra várva. Lehet, hogy akkor is voltak ilyen napok, amikor dolgoztam, de akkor nem frusztrált egész nap a "kupi". 


    Főzni én is 2 naponta főzök. A hétvégén általában a párom főz.


    Nálunk eddig ezek voltak, az utóbbi 2 hétben:


    Levesek: húsleves, gyümölcsleves (meggy, szilva), zöldségleves, tárkonyos raguleves, tojásleves, bableves. 


    Főételek: sóska, zöldbabfőzelék, rakott kelkáposzta, rakott krumpli, gombapörkölt nokedlivel, csirkepörkölt, sült hús, rántott hús, édes-savanyú mártás, tejbegríz, stefánia szelet, rántott hal.


    Sütiket nem igazán sütünk, mióta itthon vagyunk egyszer készült palacsinta, meg labdabukta.


    Szoktunk öcsémmel bartelolni is. Ő főz marhalábszár pörit és meg nokedlit, vagy kapunk lecsót cserébe ő tojáslevest stb.


    A napi receptötleteket megvettem, már egy pár dolgot fel is írtam, hogy mi fog készülni. A képek láttán a nyál összefutott a számban.


    Mindenki nagyon szépet alkotott. Én egy kendőt horgolok most kivételesen saját részre, de igen lassan készül. A legutóbbi nagyobb horgolás a nőnapi virágok voltak. Végül is százszorszép lett a befutó.


    Most elköszönök, mindenkinek kitartást és jó egészséget ebben a helyzetben. Vigyázzatok magatokra és szeretteitekre.


    Millió puszi


     


     

  6. 2020. május 2. 18:0444199.

    Sziasztok!


    Jelentkezem én is.  Szerencsére jól vagyunk!


    Február elején jelentkezem. Aztán pörögtek a napok ezerrel és bedarál a gépezet. Balázs ebben a hónapban majd 1,5 hétig itthon volt. Egy megfázásnak indult, a vége tüszős mandulagyulladás lett. Emiatt farsangi mulatságról is lemaradt szegény. A félév jól sikerült. S ebben a hónapban töltötte a 13. évét. Nagy családi összejövetelt csaptunk. A szülinapi ajándéka, pedig koncertjegy volt. 


    Márciusban a melóhelyen már megint költöztünk, vissza az eredeti kiindulási pontra, ahonnan egy évvel ezelőtt elindultunk. Közben 25 év után sikerült a vezetőségnek elérni, hogy kifestették az emeleti irodákat. Nagyon szépek lettünk, de nem tudtuk sokáig élvezni, mert jött a vírushelyzet és mindenkinek elrendelték a Home office-t. Többnyire mivel nem tudtak elegendő gépet biztosítani, akiknek kocsijuk van azok az asztali gépeiket vitték haza. Én egy laptopot kaptam, mert tömeg közlekedem. Azóta itthonról dolgozom, már a 7. hetet fogom kezdeni. A kollégákat elküldték állásidőre.


    Áprilisban munka igazán csak a hónap elején volt, mert zárás volt. Aztán előre dolgozás volt inkább. A hó közepén önkéntesekkel úgy volt, hogy újból indul az ellenőrzés, de a főnökünknek sikerült elódázni. Majd májusra megint mindenkit  állásidőre állítottunk be, mikor is 27-én robbant a bomba, hogy 29-től x főt biztosítani kell munkára. És májustól pedig újból mennek ki dolgozni a kollégák. Nekünk még 05.08-ig meghosszabbították az itthonról dolgozást, utána valószínű, hogy menni kell dolgozni. Közben öcsém betöltötte a 45-öt, de csak szépen szolidan családosan megünnepeltük.


    Párom folyamatosan dolgozik, neki annyi változás volt, hogy korábban kell kezdenie. Most viszont próbálják őket csapatokra osztani, s ezért júniusban délelőtt kell dolgoznia. Ami az ő esetében nem igazán jó, mert halmozottan veszélyeztetett (magas vérnyomás, cukorbetegség). Most úgy gondoljuk, hogy majd addig kiderül milyen mutatók lesznek vírus ügyben, s ha nagyon gáz lesz a helyzet, max elmegy táppénzre. 


    A gyerek nyomja az online iskolát, ami valljuk be, nagyon gáz. Az első 3 hét csak arról szólt, hogy a tanárok elküldték, hogy mit kell csinálni (Tk. x old, x feladat), majd ezt ha leírta fotózza és küldje el. Majd szünet után kicsit javult a helyzet, mert volt aki készített ppt-t, mp hanganyagot, amiben el is magyarázza, hogy miről van szó. Már volt videochat-es órájuk is, de azt kell mondanom, hogy ezt 4 tanár alkalmazza. A többi tojik rá.


    Eleinte sokszor volt, hogy sokkal több órai és hf. adtak fel, mint amikor iskolába jártak (nyelvtanból volt, hogy 7 kisalakú füzet oldalt kellett írniuk). Most már nem igazán jellemző, mert több szülő is szólt az ofőnek. 


    folyt. köv., karakter hiány miatt...


     

  7. 2020. május 2. 14:2944198.

    Jelentem: ma leszedtem a karacsonyi dupla kepeslap girlandot (meg tobb van elore, mint hatra :-)))


    rendeltem ebay-en tengerpart hangulatu zaszlo girlandot, azt tettuk a helyere, mondhatom, jol mutat


    mit is foztem: ja igen, kinai tesztat, amit borcsamamatol tanultam

  8. 2020. május 2. 10:4844197.

    Sziasztok!


    Ebédre halászlé, sóska, főtt sült krumpli, fasirt lesz. Meg kel a nagy kenyerünk is. Délután lehet, hgy sütök valami juhtúróst, meg almáspalacsintát.

  9. 2020. május 1. 19:5944196.

    Sziasztok!


    Hoztam képeket, délre ugyan nem kellett főznöm,maradékot ettünk, de vacsorára csináltam lángost, ami nagyon finom lett.  


    A gyerekek is kaptak belőle, és még maradt a tésztából is a hűtőben, majd valamelyik nap megsütöm. 

  10. 2020. május 1. 08:5144195.

    Sziasztok!


    Tegnap este elkészült a húsleves, ma főzök hozzá tésztát.


    És ha már majális van, akkor biztos lesz sült virsli, esetleg virslis pizza. Lesz még halrudacska valamilyen körettel.

  11. 2020. Április 30. 21:5444194.

    Sziasztok!


    Nálunk maradék volt ebédre. Holnapra készül a húsleves, és mára lesz még pizza.


    Délután kenyeret sütöttem.


    Itt is nehéz azt kitalálni, hogy mit enne meg igazán a gyerkőc, de azért vannak ötletei, vágyai.


    Élelmiszer feltöltéssel jól állunk, majd egyre ritkábban kell bármi is. Egy-két naponta készül vagy kalács vagy kenyér, zsömle, kifli.

  12. 2020. Április 30. 15:4344193.

    Sziasztok!


    Bubcsi, örülök hogy te is itt vagy, bár ami a betegséged kimenetelét illeti az nem túl jó hír.  Hátha majd az allergológus kitalál valami okosat.  Ezek a bőrgyógyászok általában ilyenek, jó messziről ránéz, de nehogy közelebb menj.... szóval szörnyű.  Velem is évekig kisérletezett mire kitalálta a pikkelysömörömet.  Csak beteg ne legyen az ember. 


    A kertetek gyönyörű lehet, legalábbis a részletek azt mutatják.  A madaraitokért és a többi állatkátokért meg egyenesen oda vagyok. Nagyon cukik!!!!!!!!!!!!!!


    Jó ötleteket adtál a főzésben, mert nem is a munka a gond, hanem kitalálni hogy mi legyen, főleg mikor a gyerekek alig esznek meg valamit.


    Mai menű: 


    2020.04.30.        Meggyleves


                                     Csirkepörkölt tésztával és fejes salátával


                                     Fűszeres töltött cukkini  - ez inkább vacsorára lesz, /húsmentes/


     

  13. 2020. Április 30. 07:1844192.

    Szia, 


    Almás palacsinta, nyamnyamnyam, fincsi vaníliaöntettel.... 


    Azért szaxxxx izélek a főzéssel, mert a férjem haza tud jönni ebédelni, és míg itthon vagyunk, legalább tudunk délben együtt enni, főtt kaját. 


    Veteményest nem nagyon terveztem, csak nagyon sok virágot, meg füvet, de ki tudja mi lesz belőle. Na, tegnap este esett 20 percig az eső, és állítólag ma is fog. 


    Na nekikezdek a munkának, szeretnék hamar végezni délután. 


    Mindenkinek legyen szép napja! 


     

    előzmény:
    ladyzso (44191)
    2020-04-29  21:24
  14. 2020. Április 29. 21:2444191.

    Jó sok mindent főztél te is, szuper változatos.


    Én szoktam még almáspalacsintát sütni, gyerek sajnos nem szereti.


    Sajnálom, hogy a föld nem igazán alkalmas veteményezésre, virágágyásnak. 


    A főzés akkor nálatok is rendes szervezést igényel. Egyik nap zsinorban készült kenyér, és sós rúd, kb. ki volt centizve, hogy mi mikor hova.. nem volt egyszerű.


    Köszi a sok szép képet. 

    előzmény:
    Bubcsi28 (44186)
    2020-04-29  21:00
  15. 2020. Április 29. 21:1744190.

    Sajnálom, hogy nem javul a kiütés. A távgyógyítás elég keményen hangzik, így semmit se lehet. És komolyan gondolta, hogy ne szedd a gyógszert? Huhh, nem semmi.


    Maszk: felénk kb. mindig mást mondanak róla. Sokan össze/vissza nem jól hordják. Ez van. Ahol lakom egyre többen mászkálnak maszk nélkül, de szép csoportokban. Okés, napsütéses idő van, mondjuk ma volt pár futózápor.


    A férjed munkahelye tök jó fej, hogy biztosítja a maszkokat a munkavégzéshez.

    előzmény:
    Bubcsi28 (44185)
    2020-04-29  15:29
  16. 2020. Április 29. 21:1044189.

    Szaisztok!


    A gyerek a legjobb korban van, egyfolytában eszik :-)


    Szuper,hogy lesz világítás a teraszon. Azért a 2 sor saláta se semmi, csudijó kertetek lesz.


    Ma feldolgoztam kb. 2 kiló darálthúst, abból lett fasirt, ennek a nagyobbik része ment a fagyasztóba. Paprikáskrumplit még nem igazán főztem, én is meglepődtem, hogy ilyen jól sikerült. Holnap nem főzök, csak napközben kenyeret foogk sütni.


     

    előzmény:
    borcsamama (44184)
    2020-04-29  15:28
  17. 2020. Április 29. 21:0544188.

    Utolsó. 

  18. 2020. Április 29. 21:0344187.

    ... Még képek... 

  19. 2020. Április 29. 21:0044186.

    ... Már megint én vagyok... 


    Szóval, nagyon jókat főztetek, a Brassói, fasírtot és paprikáskrumplit meg is jegyzem. 


    Az utóbbi időben főztem a következőket - nem tudom mikor mit, úgyhogy összevissza lesz:


    Tyúkhúsleves többször, zöldségleves, zellerkrémleves, palacsinta szintén többször, gulyásleves, lángos, spagetti+tejszínes tenger gyümölcsei szósszal, Bolognai, gombapörkölt nokedlivel, sokszor grilleztünk kint halat, csirkét, tarját, aztán volt még tojásos nokedli, rakott krumpli, spenót, madártej, pogácsa (mert kaptam élesztőt és vettem egy vagonnal), és kétszer túrós batyu (kész leveles tésztából. És nagyon rászoktunk vacsorára a tejbegrízre Mivel itthon dolgozom, reggel kezdés előtt összedobom amit lehet, a többit pedig ebédszünetben fejezem be. Holnap rizs lesz curry csirkével. A rizs megfő munka közben, a húst reggel befűszerezem és délben készre csinálom. Valami főzelék kellene már. 


    A savanyú halat csak Borcsamamától hallottam, egyébként nem ismerem. De biztos hogy nem szeretném, mert hal van benne. 


    A zabpelyhes reggeli is tetszik, holnap lehet hogy kipróbálom, málnát fogok rátenni, azt pont ma vettem. Banán meg alapfelszerelés. 


    És tökfőzeléket nagyon ennék, de spárgatök akkor van ha ültetek, tavalyelőtt volt sok. Idén ebben a kertben tuti nem fog megmaradni, nagyon vacak neki (meg másnak is) a föld itt. A virŕghagymŕk is nehezen indultak meg, meg a magok. Ablakban van begónia, meg futómuskátlival próbálkozom. Egy ládát a drága macskám ledöntött,, abban 2 centisek voltak a vegyes virŕgok magról. Vissza pakoltam, most kel újra


    Mutatok virágokat is madarakat is (mind nálunk lakik, a férjem fotózgatja őket) aztán mára tényleg befejeztem. 


     

  20. 2020. Április 29. 15:2944185.

    Sziasztok!


    Látom aktívkodtok, főztök. Vissza kell olvasnom, most csak egy rövid jeladás mert többen is kérdezték. 


    Az arcom randa, kB egy hét kiütés, egy hét szünet. A remek bőrgyógyász 2 méterről megnézte, még annyit se mondott amit magamtól már tudtam. Elsorolta mit ne egyek. Semmi fehér lisztes, még teljes kiőrlésű se, semmi cukros, kB csak olyan gyümölcs maradt amit az allergiás miatt amúgy se ehetek. Ne szedjem az allergia gyógyszert se (30éve vagyok durván allergiás, torokdagadás, nátha, szemgyulladás). Az arcom nem baj ha száraz, ne kenjem semmivel. D vitamint és cinket szedjek. Ja, arcot tiszta kecsketejes szappannal mossak, de az nehezen kapható, ő is a franciáktól hozatja.. . A vitaminokat szedem, meg a minden mentes kencékre álltam át, a férjem is. Jók is. Írom minden nap hogy mit eszem, aztŕn hátha rá jövök. Meg elmegyek megint az allergológushoz majd, hátha mond valami okosat.


    Egyébiránt kicsit depis vagyok, 7 hete dolgozom már itthonról, hát nem túl felemelő érzés. A többiek se viselik jól. De inkább ez, mint hogy betegek legyünk.


    A férjem nyomda+vágóüzemben dolgozik, minden nap új maszkot kapnak, anélkül be se léphetnek már március óta. Ez jó szerintem.  Itt most már az egész országban kötelező a maszk, ez is egy jó dolog azt gondolom. 


    Itt 2 hónapja nem esett, már van ahol kiszáradt a fű, pedig locsolunk ezerrel. Kertet memsokára mutatok, Ladyzso. 


    Na jól van eldugulok, majd jövök ha elolvastalak titeket. 


    Vigyázzatok magatokra! 


     


     

  21. 2020. Április 29. 15:2844184.

    Sziasztok!


    Londonka, örülök hogy sikerült felidéznem a nagymamádat a savanyú hallal.  Nem tudom te szeretted-e, de már az is jó, hogy az emléke megmaradt.  


    A paprikás krumplit mi is szeretjük,én is virslivel szoktam csinálni.  Tudom hogy te nem eszel húst, de azért meg tudod oldani hogy kétféle legyen.  Jó hogy van ilyen lehetőségetek, azért így gondolom sok hazai dologhoz hozzá tudtok jutni, ami ott egyébként nincs.


    Remélem meggyógyultál, és a munkahelyeden is javul a helyzet.   Úgy gondolom itthon még ezután jön a neheze, meglátjuk egy-két hét múlva hogy mi lesz. 


    Ma nem sok mindent csináltam, palántáztam két sor salátát és ennyi.  Nagyon jó napom van ma, végre három év után lesz világítás a teraszunkon.  Megrendeltük a lámpákat, és már szereli is borcsapapa.  Lesz egy mozgásérzékelős, ami mindjárt világít ha kilépünk, és akkor már könnyű lesz felkapcsolni a két falikart.  Majd fotózom ha készen lesz. 


    Ladyzso, te is finomakat főzöl, jól tartod a kis családodat, ráadásul ahogy írod, sokszor naponta kétszer is főzöl.  


    Vigyázzatok magatokra!

    előzmény:
    LondonEye (44180)
    2020-04-29  10:51
  22. 2020. Április 29. 13:4544183.

    Készült paprikáskrumli is. Este, ha minden igaz, fasirtgolyók készülnek majd, és kenyér.

    előzmény:
    ladyzso (44182)
    2020-04-29  10:54
  23. 2020. Április 29. 10:5444182.

    A paprikás krumpliért nem igazán vagyok oda, de a család szereti. A virslit külön főzted hozzá?


    Nálunk pásztortarhonya lesz ebédre.


    Tök jó, hogy tudtok hazait rendelni. :-)

    előzmény:
    LondonEye (44180)
    2020-04-29  10:51
  24. 2020. Április 29. 10:5344181.

    Szaisztok!


    Köszi: hát valahogy nem győzött meg a savanyú hal.


    Sajtos makaróni: nyamm-nyamm

    előzmény:
    borcsamama (44179)
    2020-04-28  19:32
  25. 2020. Április 29. 10:5144180.

    borcsamama


    a nagymamam csinalt mindig ilyen savanyu rantott halat


    en paprikas krumplit csinaltam, a ferjemnek virslival, magamnak meg anelkul, de volt hozza igazi vecsesi savanyu almapaprika:-)))


    van egy magyar ceg, minden honapban feladjuk a megrendelest egy lista alapjan, es ok hozzak otthonrol

    előzmény:
    borcsamama (44179)
    2020-04-28  19:32
  26. 2020. Április 28. 19:3244179.

    Ami a savanyú rántott halat illeti, hát vagy szereti valaki, vagy nem,  mi nagyon.  Elég megosztó étel azt hiszem. 


    Semmi különös amúgy, kirántom a halszeleteket, egy tálba rakom és ráöntöm a meleg páclét.  A páclé nem egyéb, mint víz, hagyma, cukor, só, ecet, babérlevél, boróka bogyó, bors.  Ezeket felforralom és a halra öntöm.  Pár napig áll a hűtőben hogy átjárják az ízek a halakat, és közben az ecet hatására szinte eltűnnek a vékonyabb szálkák. Szóval nagyon fincsi. Mutatok két képet róla. 


    A mai ebédünk maradék volt, tojás leves és sajtos makaróni.  Holnap a székely káposzta maradéka lesz, majd csak csütörtökön főzök. 


    Szép estét mindenkinek!

    előzmény:
    ladyzso (44178)
    2020-04-28  13:43
  27. 2020. Április 28. 13:4344178.

    Szaisztok!


    Mi az a savanyú rántott hal?


    Nálunk ebéd: paradicsomleves, sóska, sült krumpli volt.


    Estefelé megint sütök kalácsot, a tegnapiból nem maradt túl sok.


    Szuper az otthoni táncolás. A kertben való munka is jól hangzik.

    előzmény:
    borcsamama (44177)
    2020-04-27  20:02
  28. 2020. Április 27. 20:0244177.

    Igen, a kész levesbe óvatosan beleütöm a tojásokat, kis ideig hagyom lassan forrni, csak utána kavarom meg  vigyázva, amikor már valamennyire megszilárdult .  Azután addig főzöm, míg el nem érik a tojások azt a keménységet, amennyire szeretjük.  Én másképp nem is csinálok tojáslevest, csak így szeretjük.  Babérlevéllel, egészben hagyott hagymával, tejföllel és kevés ecettel főzöm.   


    A kertben jól el lehet fáradni bármit is csinálunk.  Ma délután még egy órát táncoltam is, igaz utána már szinte semmit nem csináltam, jól esett a pihenés. 


    Nálunk ma este savanyú rántotthal és krumplisaláta volt a vacsora, és most pár napig az is lesz, míg el nem fogy, de nem baj, mert nagyon szeretjük.


    Holnap lazább nap lesz, ráérek majd kicsit olvasni esetleg filmezni is. 

    előzmény:
    ladyzso (44176)
    2020-04-27  17:34
  29. 2020. Április 27. 17:3444176.

    Amelyikbe egészbe ütöd a tojást? Egyben marad? Úgy még nem próbáltam a tojáslevest, nem ismerem.


    Székelykáposzta, nyaammmiii. Én nagyon szeretem. A rizsfelfújt is finom.


    Jó sokat dolgoztatok a kertben, gondolom jól elfáradtatok.


    Eperfa van felénk, csak azt senki se eszi, és a legjobb része, mikor az erjedt gyümölcs lepotyog, mindenki abban mászkál, és senki se takarítja el.


    Nemrég pirítottam hagymát sárgarépacsíkokkal, hozzá volt főtt tojás, és raktam bele némi mustárt.

    előzmény:
    borcsamama (44175)
    2020-04-27  16:15
  30. 2020. Április 27. 16:1544175.

    Sziasztok!


    Tegnap nem jelentkeztem, elment a nap a kertben és a virágok rendezésével.  Főznöm nem kellett, a maradék vadast ettük. 


    Ma viszont főzéssel telt a délelőtt, de elfelejtettem fotózni.  Mivel holnap is a mai ebéd lesz, így majd pótolom.  


    Tojás levest főztem, olyat amibe egészben főzöm meg a tojásokat, nem keverem össze.  A gyerekek imádják. 


    Csináltam székely káposztát, de mivel a srácok nem eszik meg, így készült egy nagy adag rizsfelfújt is.


    Ma befejeztük a kertet, földben van a zöldbab, cukkini, patiszon, tök, petrezselyem, mángold, saláta, hagyma, fokhagyma, uborka, már csak paradicsom palántát kell valahol szereznünk, és másnak már nem is nagyon van helye.


    Az eper gyönyörű, tele virággal.  Ha csak fele marad meg és fejlődik ki, akkor is rengeteg lesz rajta megint. A meggyfa roskadásig, a málna is virágzik, remélem azon is lesz sok, nagyon szeretjük. 


    Van a kertünk sarkában egy nagy eperfa, nem tudjuk hogy került ide, évekig nem is tudtuk hogy milyen fa. Gyerekkorunkban sok ilyen fa volt az utak mentén, sokszor fél napokat ültünk rajtuk és csemegéztünk.  Volt fehér, és fekete, ami úgy meg tudott fogni mindent, hogy ki se lehetett mosni. Felétek van ilyen eperfa?

  31. 2020. Április 27. 15:4444174.

    Sziasztok!


    Ebédre rizs volt, fasirtgolyó, kígyóuborka, és puding.


    Szuper idő van.


    Estére majd sütök valamit.


    Felénk nem történt semmit különös.

  32. 2020. Április 25. 18:5344173.

    Készült estére puncspuding.

  33. 2020. Április 25. 15:0544172.

    Nem vagdostam be, magától repedt ki.


    Finomakat sütöttél, főztél.


    Tök szép lehet az erkélyetek.

    előzmény:
    borcsamama (44171)
    2020-04-25  14:15
  34. 2020. Április 25. 14:1544171.

    Sziasztok!


    Végre ide jutottam, megint úgy elszállt a délelőtt  hogy csak na.  


    Végre elkezdtük a teraszok korlátjait és összes fa szerkezetét felújítani, átkenni.  Tegnapelőtt az erkély le lett csiszolva, utána lemosva hogy portalanítva legyen,  ma pedig kész lett a lekenése is falazúrral, most megint nagyon szép lett.  A jövő héten a terasz is sorra kerül, hát az sokkal nagyobb munka lesz, de hát időnk mint a tenger.  


    Éppen azelőbb beszéltem az unokaöcsémmel, kérdeztem hogy izgulnak-e már?   Nekik lett volna ma az esküvőjük, mondtam neki hogy este majd egy jót mulatunk.   Sajnálom szegényeket, de hát nem lehet mit csinálni.


    Ladyzso, a tökfőzelék nagyon jól hangzik, nekem egyik kedvencem. A zsemléidet megvágtad, vagy miért repedtek így ki?


    Londonka, a karfiol levest és a pizzás tekercset is nagyon szeretem.  Jó hogy írtad, már nagyon rég nem sütöttem, azt is meg kéne valamikor csinálni.


    Nálam a leggyorsabb és legegyszerűbb sós, amikor leveles tésztát megkenem pizzaszóssza vagy ketchup-pel, ráteszek egy másik kinyújtott tésztát, hosszú csíkokra vágom és megtekerem egyszer-kétszer, tojással lekenem és már sütöm is. 


    Szintén leveles tésztából olyan széles csíkokat vágok, amibe be tudok tekerni egy virslit, azt is lekenem mint az előbbit, ráteszem a virslit, feltekerem, a tetejét ferdén bevagdosom három helyen, tojással kenem, megszórom szezámmal vagy más maggal, pl. szotyival, esetleg chili paprikával és sütöm. Ezeket nagyon szereti mindenki. 


    A mai menű:   


    2020.04.25.    Paradicsom ivólé amit a nyáron főztem be


                                  Nyúlgerinc filé vadasan makarónival


                                  Meggyes-gesztenyés, vaniliakrémes-tejszínes hasraütős süti, amihez felhasználtam a majd egy éve meglévő  


                                  mézes lapokat is, amiket összetörtem, meglocsoltam meggylével és sorban leraktam a fenti cuccokkal.


                                  Érdemes volt kisérletezni, mert nagyon finom lett. 


     


    Szép hétvégét Mindenkinek!  Puszi

  35. 2020. Április 25. 12:2644170.

    Képek

  36. 2020. Április 25. 11:0044169.

    Szaisztok!


    Ma zsömle készült, délután készítek valami édeset.


    Ebéd: tökfőzelék, fasirtgolyó, sült krumpli, koviubi.


     

  37. 2020. Április 24. 19:5444168.

    Hú de jó kezdeményezések vannak felétek. A pacskerverseny nem semmi.


    JÓ sok midnent főztél/sütöttél. A rétesnek tuti nagy sikere lesz.


    Nálunk sárgaborsófőzelék volt. Vacsorára főzök tésztát, lesz hozzá hagymás paradicsomos tejfölös összesütött feltét.


    Hétvégén lehet, hogtökfőzelék lesz.

    előzmény:
    borcsamama (44164)
    2020-04-24  13:42
  38. 2020. Április 24. 19:4744167.

    A mit főzzek holnap legjobb része, ha senki se segít benne.


    Finomakat főzöl. A tojásleves nálunk is menő.


    Az ültess virágot nagyon jól hangzik. Majd mutasd meg az elkészült virágágyást, na meg persze idővel a virágkertet is. 

    előzmény:
    havastáj (44163)
    2020-04-23  22:24
  39. 2020. Április 24. 19:4344166.

    Szaisztok!


    Nagyon guszta a reggelid.

    előzmény:
    LondonEye (44162)
    2020-04-22  10:00
  40. 2020. Április 24. 15:1344165.

    En karfiol levesrol es pizzas csigarol tudok beszamolni, amit leveles tesztabol csinaltam


    veeeegre kaptam lisztet, de sajna elesztot nem, igy csak sutoporban gondolkodhatom


    milyen sos dolgot tudnatok nekem mondani? ami nem nagyon pepecselos....

  41. 2020. Április 24. 13:4244164.

    Sziasztok!


    Tegnap nem jelentkeztem a napi menűvel, mert elfelejtettem fotózni, amit ma pótoltam, mert a mai ebédünk tegnapi maradék lett. 


    Szóval a tegnapi és a mai menű: 


     


    2020.04.23 -24.  


     


                       paradicsom leves ill. paradicsom ivólé, ki mit kért


                       sült és rántott hal /kárász, keszeg, süllő és balin/   krumplipürével


                       kovászos uborka


    A hal azért ilyen sok, mert egyrészt a fiaméknak is főztem tegnap, másrészt csináltam egy nagy tál savanyított hagymás rántott halat, ami majd 3-4 nap múlva jó lesz pár napig vacsorára.  Ma csináltam hozzá krumpli salátát is. 


    Tegnap zsemlét is sütöttem, nálunk ez a zsemle nagyon bevált.  Egy adagból nyolc jó nagy zsemle lesz. Amikor nem kap belőle senki, akkor egy részét lefagyasztom, utána is nagyon finom és friss marad. 


    Tegnap bepácoltam a holnapi ebédünkhöz a nyúlgerinc filét, de azt majd holnap mutatom. 


    Ma délután lángost fogok készíteni, az lesz a vacsora, igy ma mégegyszer hozok majd képeket. 


    Havastáj, örülök hogy tetszik az ötlet, és jó hogy te is írtál néhányat.  Így most nekem is eszembe jutott pl. a brassói, amit nagyon régen nem csináltam.  Valamikor majd az is sorra kerül.  Jó ötlet virágültetés, ha itt lenne ilyen biztos én is beneveznék. 


    Londonka,  a te reggelid is jól hangzik, bár én reggelenként mindig csak pirítóst eszem valamilyen krémmel vagy sajttal és zöldséggel. 


    Ma találtam egy csomó fokhagymát a hűtőben ami teljesen kihajtott, gondoltam próba szerencse, kivittem és eldugdostam a kertben, kiváncsi vagyok lesz-e belőle valami. 


    Nálunk itt a városban sok német nemzetiségű ember él, a héten meghirdettek egy versenyt, hogy akinek van szép hímzett pacskerja az fotózza le, küldje be. A képekből készül majd egy montázs, amit elküldenek valami fesztiválra, a résztvevők között pedig kisorsolnak egy pár pacskert.  Nekem már nagyon régóta van egy fehér, erre azt mondták,hogy a fehér pacsker ritka mint a fehér holló. Sajnos nem emlékszem rá honnan származik, már több mint 20 vagy 30 éve meg van nekem.  


    A másik kezdeményezés a város részéről, hogy szerdán este volt egy online helyismereti és helytörténet vetélkedő, aminek majd holnap lesz az eredményhirdetése.  Csupán egy órahosszáig volt nyitott az oldal ahol a kérdésekre lehetett válaszolni.  MI megcsináltuk, de nehéz volt és nagyon sok kérdés volt, éppen hogy a végére értünk az egy óra alatt. 


    Itthon is van esemény, "bővült a család" , ugyanis a teraszunk egyik sarkában fészket rakott és beköltözött egy cuki rozsdafarkú pár, nagyon élvezzük őket.  Ami azt illeti, amíg építkeztek elég nagy szemetet csináltak, de most már rend van, már csak tollpihéket,meg ilyesmit hoznak, bélelik a fészket.  


    Kb egy jó hét múlva nagy fába fogom vágni a fejszémet, ugyanis elhatároztam, hogy borcsapapát meglepem a szülinapjára, és csinálok neki igazi házi húzott rétest - még sose csináltam - méghozzá  tökös-mákosat, ami fiatal korában a kedvence volt.  


    Remélem nem fogok nagyon leégni vele. 


    Napsütéses szép hétvégét Mindenkinek, vigyázzatok magatokra!

  42. 2020. Április 23. 22:2444163.

    Sziasztok!


    Szuper otlet a menumegosztas. A nap nagy kerdese mindig a "mit fozzek holnap"?


    Nalunk amik mostanaban voltak: paradicsomleves, rantott csirke, kukoricas rizs


    Brassoi, sultkrumplival, parolt zoldsegek


    Saslik es grillezett lazac, ha agyon uttok sem jut eszembe, hogy mit ettunk hozza. A sult almara emlekszem, de masra nem.


    Bableves, szilvasgomboc


    Holnap pedig csicserifasirt lesz, a koreten meg gondolkodok, talan edesburgonyapure lesz hozza, vagy zodseges rizs. Es tervezek egy gyumolcslevest, bar Nori tojaslevesert nyuz napok ota.


    Kepzeljetek nalunk a varosban van egy ilyen "ultessunk viragmagokat" kezdemenyezes, hogy hiaba van virus, a szepre, a fejlodesre, a megujulasra azert vagyunk, es aki szeretne csatlakozni, es otthon viragot ultetni  annak az onkormanyzat ad 3 csomag viragmagot. Sztem klassz otlet  mi mar meg is kaptuk, de meg nem ultettuk el, mert meg "vitatkozunk" a helyen. Vicces, mert iszonyatosan nagy a kertunk, mondtam is a ferjemnek, hogy hihetetlen, hogy ekkora teruleten nem talalunk helyet 3 sor viragnak.


    Kidoltem, csak mar napok ota nem jutottam oda, hogy irjak nektek.


    Puszi mindenkinek.


     

  43. 2020. Április 22. 10:0044162.

    sziasztok,


    en a reggelimrol tudok hozni kepet, ami evek ota mindig ugyan az,mert nagyon bevalt:


    apro szemu zabpelyhet leforrazok vizzel, es addig kevergetem, mig nyalkas nem lesz


    szetnyomok benne egy banant es teszek hozza ket kiskanal kicsire vagott mogyorot


    ezutan jon bele 1-2 kiskanal joghurt- altalaban itt a vege, cukor nem kell bele a banan miatt, de ma volt afonyank, azt tettem meg ra, es mondhatom, nem rontott rajta :-)


    mukodik meg edes reszelt almaval vagy edes kortevel is, ha nincs banan, lenyeg, hogy ne savas gyumolcs legyen, mert azzal -talan a joghort miatt- nem igazan jo

  44. 2020. Április 21. 20:3144161.

    Szaisztok!


    De jó kis programjaitok vannak.


    Finom volt az ebédetek.


    Nálunk tarhonya volt meg nuggets. Holnap ebédre sárgaborsó lesz. Most meg készül a hagymáskenyér.


     

    előzmény:
    borcsamama (44160)
    2020-04-21  13:06
  45. 2020. Április 21. 13:0644160.

    Sziasztok!


    Eltelt a mai délelőtt is.  Kb. egy órát táncoltam, a többi időben sütöttem - főztem. 


    A mai ebéd hat főre készült, ill. kettőnknek még holnapra is van maradék. 


    Főztem tárkonyos-tejfölös krumplileves jó sok zellerrel, répával, zöldséggel. 


    A második fogás dupla adag aranygaluska lett, fele diós, fele fahéjas-barnacukros változatban.  Csináltam hozzá vanilia és csoki öntetet.


    Szóval a mai menű: 


    2020.04.21.


     


                      tárkonyos krumplileves


                      diós ill. fahéjas aranygaluska vanilia és csoki öntettel


    További szép napot, én délután filmezni, olvasni, tv-t nézni és újra táncolni fogok. 

  46. 2020. Április 20. 21:0344159.

    Mágika,köszönöm szépen a receptet.  Nézegettem én is a neten, ott is láttam sokfélét, párolt káposztával,savanyú káposztával, belekeverve, megtöltve, szóval lehet variálni sokféleképpen.  Valamikor sort kerítek rá és kipróbálom.


    Holnap a gyerekeknek is főzök, majd hozom a menűt és a képeket. 


    Jó pihenést Mindenkinek!

    előzmény:
    Mágika (44157)
    2020-04-20  17:23
  47. 2020. Április 20. 20:5544158.

    Sziasztok!


    De sokat írtatok. Mindenki finomakat süt-főz, nyamm.


    Nálunk ebédre spenót volt, meg nuggets, vacsorára tegnapról bableves, sült krumpli, spenót, rántotta.


    Mindenki vigyázzon magára.


    Holnap talán paprikáskrumpli lesz az ebéd.

  48. 2020. Április 20. 17:2344157.

    Sziasztok!    


    Borcsamama


    Örülök, hogy sikerül ötletet adni. 


    A káposztás lángosnak a tésztájában van a reszelt, dinszelt káposzta beledolgozva.  Mi így szeretjük, de hallottam már olyat is, hogy káposztával töltik a lángost,  a kinyújtott nyers lángisra teszik a káposztát, vagy bármi mást is lehet, félbehajtják és úgy sütik ki. 


     


    Nincs bevált receptem, a neten kerestem  rá és kettőből gyúrtam össze, ugyanis sima káposztás lángost ill. eszkimó lángos variációt találtam csak. 


    Így készült:  85 dkg liszt, 2 tojás, 3 dl kefir, 1,5 dl tej, 5 dkg élesztő, pici cukor, só ízlés szerint.  A tejben pici cukorral felfuttattam az élesztőt és az összes hozzávalót jól összegyúrtam.  A káposztát lereszeltem, besóztam, picit hagytam állni utána kevés olajon megdinszteltem, a végén megborsosztam és kb 2 evőkanál cukrot is szórtam rá. A káposztát érdemes az elején belegyúrni a tésztába,  én csak később tettem és így már nehezebb volt.Egy kisebb fejnek a felét tettem bele, de nem lett túl káposztás íze, legközelebb többet teszek bele. Ha mindent jól összegyúrásra került egy tálban  letakarva mehet a hütőbe min 2 órára, utána amikor szeretnél enni belőle előveszel egy kis darabot megsütöd a többi mehet vissza a hütőbe, akár 1 hétig is eláll.


    Nekem nem lett annyira puha, lágy a tésztája mint amilyen a "bolti" lángosnak, kicsit sűrűbb lett, de finom volt,  lehet picivel több tej kellett volna bele. Ha kipróbáltam majd mesélj hogy sikerült, ízlett-e. 


    Jól hangzik a gombás tejszínes halacskád is.


    Bulgurra azt hiszem legközelebb én is egy picivel több vizet teszek majd de így sem volt rossz.  Rengeteg salátafélébe is belelehet keverni, vagy főzés közben mindenféle zöldséget, haldarabkákat beletenni és úgy megfőzni, jó kis recepteket láttam, lehet ezután többször készül ilyesmi.  


    A másik amit vettem a köles, még azt sem csináltam sosem, majd keresek hozzá  receptet, de ha van valakinek jó ötlete, szívesen fogadom.


    Londonka


    Hogy vagy, lázas vagy még? 


     


     Puszi mindenkinek! 😘😘


     

    előzmény:
    borcsamama (44155)
    2020-04-20  08:40
  49. 2020. Április 20. 10:2344156.

    Ooooh istenem, a kaposztas langos emlitese most visszahozta a gyerekkoromat😀


    velunk pont szemben volt egy langossuto, na persze, hogy oda jartunk minden nap, es a kaposztas langos...na az valami isteni dolog, nem banod meg borcsamama, ha kiprobalod

  50. 2020. Április 20. 08:4044155.

    Sziasztok!


    Napsütéses szép hetet mindenkinek, akinek muszály dolgoznia, annak nagy ölelés és drukkolás hogy mindannyian elkerüljétek a vírust.


    Mágika, örülök hogy te is támogatod az ötletemet, és neked is köszönöm  Ladyzso.  


    Én máris kaptam ötletet, mert már többször eszembe jutott a lángos, de valahogy mindig elmaradt a kivitelezés. A káposztás lángos milyen? - én olyat még sose ettem pedig biztos finom lehet.   Elkérhetem a receptedet?


    A borsos-fokhagymás hal is finom lehetett.  Halat én is szoktam hasonlóan csinálni.  A halat lisztbe forgatom, hirtelen mindkét oldalát elősütöm, tepsibe rakom. Megpárolom a gombát - csiperke és laska vegyesen - hagymával, megszórom pici liszttel, sózom, borsozom, felengedem főzőtejszínnel, rápakolom a halszeletek tetejére, megszórom sajttal és sütőben átsütöm.


    A bulgurt kb. két és félszeres mennyiségű vizzel csinálom.  Egy darabig forralom, azután lezárom és hagyom lefedve, néha átkeverem.  Meg szokott puhulni így.  Ha esetleg marad rajta felesleges viz, akkor leszűröm.  Általában mindig  többet csinálok, a maradékhoz keverek csalamádét és pár félbe vágott apró paradicsomot, és meg is van a vacsorám. :-) 


    A mai menű:  


    2020.04.20.      


                       Az utóbbi két nap maradékai.


     


    Vigyázzatok magatokra!  

    előzmény:
    Mágika (44154)
    2020-04-19  21:46
  51. 2020. Április 19. 21:4644154.

    Sziasztok! 


    Borcsamama


    Nagyon jö ötlet a napi menű megosztása, sokszor úgyis bajban vagyok mit főzzek, amit mindenki megeszik.  Tényleg jó fotókat készítettél és mindegyik nagyon guszta is. 


    Csatlakozom hozzá én is,  tegnap lángost sütöttem, készült sima és káposztás is.  Recept szerinti mennyiséget gyúrtam be, de még egy pár alkalommal tudok belőle sütni, jó lesz jövő héten, ha haza jövök a melóból csak ki kell sütni.  


    Ma borsóleves volt, meg borsos, fokhagymás afrikai harcsa filé, párom nem eszi meg a halat, így neki csirkemell készült a köret petrezselymes bulgur.  Desszertnek meg szilvás morzsasütemény. 


    Borcsamama te hogyan készíted a bulgurt, kétszeres vízben megfőzöd és kész? Most csináltam először, nem tudom milyennek kell lennie, de talán picit puhábbra számítottam, lehet picit több víz kellett volna rá? 


    Szuper dolgokat készítettél húsvétra, nekem a logó lábú csibe a kedvencem,  tervben volt, hogy nálam is készülnek húsvétra, de elmaradt. 


    Furcsán alakult ez a húsvét mindenkinél, de szerencsére a technika segítségével legalább látthattátok a gyerekeket. Húsvét hétfőn mindig kirándulni szoktunk, most csak a kertbe mentünk ki, na majd jövőre bepótoljuk.


     


    Landyzso


    Guszta lett a kalácsod.   Egy ideje kacérkodok vele, hogy egyszer kipróbáljam. 


     


    Londonka


    Sokszok gondolok rád mostanában, hogy mi van veled, mindig figyelem a fb-on mit írsz magadról.  Remélem minél előbb meggyógyulsz.  


    Köszi a tippet,  majd legközelebb veszek a patikába és kipróbálom. 


    Csütörtökön kaptam élesztőt, de le volt korlátozva, hogy fejenként csak 5 db-ot lehet venni. Így két 5 db-os csomagot vettem csak,  mert ugye anyunak is én vásárolok, de önkiszolgáló kaszához mentem, ahol a kutya sem kérdezte vagy nézte, hogy miből hányat veszek.


    Remélem nem felejtettem el semmit, amit írni akartam. 


    Mutatom a képeket, mik készültek. 


    Hagymás kenyér,  lángos és a szilvás süti. 


    További szép estét mindenkinek!  

    előzmény:
    borcsamama (44153)
    2020-04-19  12:36
  52. 2020. Április 19. 12:3644153.

    Na, akkor itt a mai menű:  


     


    2020.04.19. 


                       Tegnapi maradék gombaleves


                        Sült kacsamell karamellizált őszibarackkal, bulgurral és jégsalátával

  53. 2020. Április 19. 11:1844152.

    borcsamama


    igen, megkaptam az emailt, valaszoltam is ra


    nagyon jo otlet, fenykepezni a menut, es nagyon ugyesen fenykepezel raadasul


    ladyzso


    nekem is uazt csinalja az istenatka nlc, laptoprol nem megy a hozzaszolas csak telefonrol

  54. 2020. Április 18. 21:5244151.

    A kalács

    előzmény:
    ladyzso (44150)
    2020-04-18  21:45
  55. 2020. Április 18. 21:4544150.

    Okés, amint leszedtem a képeket, töltöm is.

    előzmény:
    borcsamama (44149)
    2020-04-18  21:06
  56. 2020. Április 18. 21:0644149.

    Sajnos nálam is ez van már jó ideje, ugyanúgy működik, ahogy te is leírtad. 


    Örülök hogy tetszik az ötlet, akkor holnap is fotózok majd. 


    Mutass te is képeket, remélem majd a többiek is bekapcsolódnak.

    előzmény:
    ladyzso (44148)
    2020-04-18  20:56
  57. 2020. Április 18. 20:5644148.

    Szia!


    Nekem tetszik az étlaposdi. Nagyon gusztákat sütöttél/főztél. A képek is szuperek, engem érdekel. 


    A kalácsom olyan jól sikerült, hogy naponra kell sütnöm.


    Az nlc nálam legalábbis nagy kacat.. Mikor meg akarom nézni a felrakott képeket, akkor mindig lerak az oldal aljára, és ha írnék, akkor gyorsan feldob egy képet, és ledob megint alulra.

    előzmény:
    borcsamama (44146)
    2020-04-18  13:11
  58. 2020. Április 18. 18:0344147.

    Sziasztok!


    Hagymás zsömle: az is jól hangzik.


    Nálunl krumplipüré, rántotthús és kakaós fonott kalács készült.

    előzmény:
    LondonEye (44145)
    2020-04-18  10:52
  59. 2020. Április 18. 13:1144146.

    Sziasztok!


    Londonka,  sokat gondolok rád, ugye jól vagytok?   Írtam emailt valamelyik nap.  :-)


     


    Azt találtam ki itt nagy ráértemben, hogy minden nap fotózni fogom amit főzök, és felrakom ide a napi menűt a képekkel, hátha ötletet adok valakinek.


      Leginkább abból főzök ami van itthon, a hűtőben, fagyasztóban és a kamrában. 


    Már több mint egy hónapja nem voltunk sehol, a gyerekek vásárolnak ha kell, de mindig úgy tervezek, hogy ne aznap kelljen boltba menni a főzés  miatt.  


    Nem fogok minden nap feltenni menűt, mert lesznek napok, amikor maradékot eszünk, általában mindig két napra főzök. 


    Ha van kedvetek, akkor csatlakozzatok, én is szívesen vennék tippeket, ötleteket.


    Szóval akkor étlap indul: 


    2020.04.18.       Gombaleves


                             Rántott cukkini és vargánya gomba, baconbe  tekert zöldbab sütőben sütve


                             Petrezselymes rizs, amerikai káposztasaláta


                             Rizsfelfújt baracklekvárral   /desszert/


    Ha hülye ötletnek gondoljátok nyugodtan írjátok meg, akkor csak magamnak fotózok, nem írogatom ide.  

  60. 2020. Április 18. 10:5244145.

    szijasztok


    borcsamama


    csodas kepeket hoztal, tunderiek a husveti varromanyok


    ladyzso


    otthon anno en is csinaltam hagymas kenyeret , de a zsomlet is nagyon szerettuk


    rendeltem lisztet magyar boltbol, remelem megon


    Magika


    lehet, az orvos is pont ezt adta volna neked, manapsag ongyogyitasra allunk at


    nekem van Epsom som, furdovizbe teszem, minden izuleti, es egyeb bajra isteni


    Havastaj


    te aztan nem unatkozol, egy HOS vagy, ehhez ketseg sem fer


     

  61. 2020. Április 17. 16:0244144.

    Az elmondottak alapján csudajó terményeitek lesznek.


    Szuper lehetett az unokás videó.

    előzmény:
    borcsamama (44142)
    2020-04-17  09:59
  62. 2020. Április 17. 15:5944143.

    Szaisztok!


    Örülök, hogy jobban van a karod, vállad. Hagymás kenyéren én is gondolkoztam már, előbb utóbb készül olyan is. 


    Szuper, hogy negatív a teszted.


    Nagyon fáradt vagyok. Később benézek.

    előzmény:
    Mágika (44140)
    2020-04-16  21:34
  63. 2020. Április 17. 09:5944142.

    https://photos.google.com/share/AF1QipP7OJU-ymKTp_5RacBH2 SJHj1p2lAL_3UYFA73qRkX3Yj301qNhb_baLHmpXGacRg?key=bko1Q1BzY1 RsYlhIWTk3SFZFajZWd3hEY2ppVHpn


     


    Sziasztok!


    Mágika, Havastáj, jó hogy jöttetek, az még jobb, hogy mindannyian jól vagytok.  Elég lassan telik így az idő hogy egyáltalán nem lehet sehova menni, de hát a mi érdekünk, hogy ne legyünk betegek, muszály betartani a szabályokat. 


    Már egy ideje igérgetem nektek a képeket a varrományaimról, most csináltam egy albumot, és lefotóztam az utóbbi hetekben készült főleg husvéti dolgaimat.  Van köztük ami még mindig befejezetlen - pl. nincsen szemük ,stb.- , de majd készülnek azok is.


    A képek egy részét már láttátok, viszont a husvétra készült kávés sütit, és a sonkás koszorút még nem.  Az is nagyon finom lett és szerintem szép is. 


    A mi unokáink is nagyon élvezték a kertjükben a tojás keresést, igaz mi csak videót kaptunk róluk, de legalább így láttuk őket.


    A menyem hozott nagyon szép muskátlikat és fuksziát, ma azokat fogom elültetni. A kertben már szépen kikelt a zöldhagyma, spenót, tépősaláta és a fejes saláta is szép. Az eper is gyönyörű, remélem nem éri semmi és idén is lesz rajta annyi mint tavaly.


    Husvétkor eperkrémlevest csináltam bele eperdarabokkal és tejszínhabbal, hát nagyon finom volt.  Még mindig van elég sok a fagyasztóban, tavaly sokat raktam el, mert nem győztük felhasználni és megenni.


    Egy kép mutatóba a tavalyi termésről. 


    Szép napot mindenkinek, vigyázzatok magatokra és egymásra.  

  64. 2020. Április 16. 21:3644141.

    Ladyzso


     


    Bocsánat, az előbb rosszul írtam a neved. 

    előzmény:
    Mágika (44140)
    2020-04-16  21:34
  65. 2020. Április 16. 21:3444140.

    Sziasztok! 


     


     Nálunk is szép idő volt ma, bár kicsit fújt a szél is, de jól esett délután egy kicsit "napozni",  D vitamint gyűjteni.


    Köszönöm, hogy érdeklődök,  most már egész jól van a karom, vállam. Azonban a kezdeti javulás után még rosszabb lett, állandóan fájt nem csak bizonyos mozgásoknál, volt egy éjszaka, hogy alig aludtam valamit,  nem tudtam felemelni a karom, max.  a könyököm tudtam behajlítani. Mivel orvoshoz nem nagyon lehet eljutni, otthon kenegettem gyulladás és fájdalomcsillapító kenőccsel,  de nem volt igazán hatásos, aztán izomlazító krémmel kezdtem el kenegetni, na az már használt. Most már teljesen fel tudom emelni a karom és bármilyen irányban tudom mozgatni és fájni sem fáj csak, ha jól megnyújtoztatom.Ezért nem is jelentkeztem a napokban, igyekeztem pihentetni és minimálisan használni.


    Húsvétkor sütöttem kenyeret is, kétszer is. Szerencsére van kényér sütő gépem,  de csak a dagadztást, kelesztést bízom rá.  Jobban szeretem a Sütőben megsütni, finomabb lesz.  Ma hagymás kenyér készült, imádjuk, nagyon fini, érdemes kipróbálni.  Hagymát szoktam apróra vágni és egy pici olajon jól lepirítom, ha a gép végzett a kelesztéssel kiveszem és belegyúrom a hagymát mégegyszer megkelesztem és mehet a sütőbe.   Ha tudok majd veszek magokat is, azzal is nagyon finom a kenyér és egyszer szeretném majd aszalt paradicsommal is kipróbálni. 


     


    Havastáj


    Aranyos lehetett a Nóri amikor felfedezte a nyuszit, jövőre már Áron is élvezni fogja. 


    Nagyon ügyesek vagytok, hogy így kertészkedtek. Hétvégén néhány árvácskát ültettem, meg egy cserépbe gyömbért, kíváncsi vagyok mi lesz belőle.


    Finomakat sütöttél, nálunk most semmi süti nem készült, a cukiban akartam elmenni egy kis sütiért, de végül az is elmaradt. 


    Borcsamama


    Nagyon ügyes vagy, hogy ennyi mindent csináltál. Londonkán felbuzdulva én is meg kerestem hol lehet szavazni, de sajnos már csak az eredményhirdetést láttam. Gratulálok a sok szavazathoz. Jól teszitek, hogy nem mozdulatok most ki sehová,  szerencsére nektek is van lehetőség a kertbe kimenni.   Anyu már egy kicsit szenved, hogy nem tud kimenni a lakásból és neki még erkélyre sincsen, de mondtam neki, ha nagyon nem bírja akkor azért menjen ki egy picit a levegőre sétálni, kerülje meg a házat aztán gyorsan haza. 


     


    Ladizso


    Guszta lett a kenyered.  Végül sütöttél ma kalácsot?Ha igen, milyen kalács készült!?  Húsvétra terveztem fahéjas és kakaós kalácsot sütni, de elmaradt. Hétvégére meg káposztás lángos tervezek sütni, holnap elkészítés a káposztát meg lehet a lángos tésztáját is és akkor szombaton csak sütni kell, bár még receptet is kellene hozzá keresnem. 


    Holnap már péntek, aki dolgozik annak kitartást utána meg mindenkinek nagyon szép, napsütéses hétvégét kívánok!  


     


     Vigyázzatok magatokra!  


     Ja, most jut eszembe, hogy a munkahelyen teszteltek minket, mindenki negatív lett.  


     

    előzmény:
    ladyzso (44139)
    2020-04-16  18:06
  66. 2020. Április 16. 18:0644139.

    Sziasztok!


    Egész jó idő volt ma.


    Ma valszeg kalácsot fogok sütni. 


    Kivel mi újság?

  67. 2020. Április 13. 13:3944138.

    Sziasztok!


    Köszi, hogy eszedbe jutottam. Amúgy csak azért lett durumlisztből, mert az volt itthon.


    Kenyér: köszike :-)


    Sajnálom, hogy ennyire érzékenyek a gyerekek.


    Nóri aranyos lehetett, mikor észrevette az ajándékokat.


    Finokat sütöttél, főztél. Nálunk még ennyi felhajtás se volt. Tegnap sült krumpliztunk, főztem étcsokipudingot, került hozzá apró babapiskóta korong, és mazsola. Volt persze főtt tojás. Estére meg mindenbele pizza, amit találtam abból, mert hirtelen megkívántuk; volt rajta: erőspistás tejfölös alap, főtt tojás, tonhalkonzerv, chilis kukorica, hagyma, sajt. Nagyon finom lett.


    Mi nem megyünk sehova, csak én járogatok dolgozni. Kertünk nincs, háziültetvényeünk viszont van: vöröshagymát ültettem el földbe, locsolgatjuk, és esszük a zöldjét, ahogy szépen megnő. Nagyon jól hangzik a veteményes kerted, csak így tovább!!


    Mi finomakat nyársaltatok?

    előzmény:
    havastáj (44137)
    2020-04-12  22:42
  68. 2020. Április 12. 22:4244137.

    Sziasztok!


    Befutottam gyorsan áldott húsvétot kívánok mindenkinek! Remélem, hogy sikerül azért tartalommal megtölteni, attól, hogy ez most nagyon más, mint a többi.


    Ladyzso, képzeld múltkor belefutottam egy cikkbe, ami arról szólt, hogy a durum liszt miért nem az igazi kelt tésztákhoz, egyből eszembe jutottál, hát, erre most nem találom. A kenyered nagyon klassz lett.


     


    LondonEye, kimondhatatlanul aggódom érted és nagyon sokat gondolok rád. Remélem épségben átvészelitek ezt az időszakot. Vigyázz nagyon magadra.


     


    Borcsamama, klassz kezdeményezések vannak nálatok.


    Mágika, jobban vagy?


    Bubcsi, átérzem a helyzeted. Nekem a gyerekek nagyon fehér és érzékeny bőrűek, ekcémára hajlamosak, és mindig van vmi bőrproblémánk...hol itt-hol ott valami kiütés, folt, gyulladás, pirosság, pötty akarmi, valamelyiken...mi csak ilyenek miatt jártunk a gyerekorvosnál is igazából a kötelezőkön kívül....


    Most épp csípésallergiával küzdünk. Ez is borzasztó, már nagyon elegem van...


    Nálunk ma jött a húsvéti nyuszi. Jaj, latni kellett.vopna Nóri arcát, mikor észre vette a nyuszifészekben az ajándékot. Először kint játszott.meg hintázott, nem is figyelt arra, aztán mikor meglátta, ujjongva ugrált. Volt az ajándékok közt nekik 1-1 lufi, ami tartolt mindkét gyereknel. 


    Mi ma nyársaltunk.


    A húsvétozást nem toltuk túl. Keksztekercset csináltam, egyet simán meg egyet tejmentesen. Meg egy gyümölcstortát, cukor helyett banánnal édesítve a piskótát, aminek egy részét muffin formákban megsütöttem, hogy Áronnak is legyen süti. Ahhoz én ragaszkodom, hogy egy éves kora előtt hozzáadott cukros dolgokat ne kapjon. 


    Főzni meg olyanokat főzök, amiket szeretünk. A csülök nálunk még holnapra lesz, eddig mindig más volt.


    Amúgy mi is kertészkedünk kicsit. Átültettem, szétültettem én is a virágaimat a múlt héten. Paradicsom palántákat nevelek. Életemben először, vagyis már karalábét meg paprikát máskor neveltem, de paradicsomot még sosem. De a vártnál jobban alakul egyelőre. És batátát is csíráztatok, az is nagyon szépen fejlődik azt hiszem, bár fogalmam sincs hogy annak ilyenkorra milyen állapotban kell lennie, már napok óta gondolok segítséget kérni ebben egy ismerősömtől, aki a tippet adta a csíráztatáshoz.


    Na eldugulok és inkább alszom.


    Vigyázzatok magatokra, ha nem muszáj, ne menjetek sehová!


    Mindenkinek puszit küldök


     

  69. 2020. Április 11. 22:0644136.

    Sziasztok!


    Köszi, akkor erről lemaradtam.


    ------


    Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok mindenkinek!  Miért is lenne nyúl? 

    előzmény:
    LondonEye (44135)
    2020-04-11  10:19
  70. 2020. Április 11. 10:1944135.

    most neztem,mar megvolt az eredmeny hirdetes


    ugy tunik, en az utolso napon szavaztam

    előzmény:
    ladyzso (44134)
    2020-04-08  22:51
  71. 2020. Április 8. 22:5144134.

    Köszi, és finom is nagyon.


    Én is szavaznék, csak nem találtam meg, hol kell.


    Rántotthús: ritkán van rá igény, de akkor egy darabig érdekes.

    előzmény:
    borcsamama (44132)
    2020-04-08  22:15
  72. 2020. Április 8. 22:5044133.

    Köszi :-)

    előzmény:
    LondonEye (44131)
    2020-04-08  22:14
  73. 2020. Április 8. 22:1544132.

    Londonka, nagyon szépen köszönöm, aranyos vagy!


    Ladyzso, guszta lett a kenyered, és finomnak is néz ki. 


    Jót mosolyogtam a rántott húson, és úgy elgondolkoztan rajta, hogy mi  vajon miért nem igényeljük  .  Szerintem a magyar családok 99 százalékánál a rántott hús a hétvégi, ünnepi menű, vagy annak része.  Itt a lépcsőházban is mindig hallom vasárnaponként, hogy na felettünk megint rántott hús lesz. Régebben én is sokszor csináltam, de már sok éve csak nagyon ritkán.


    Vigyázzatok Magatokra!  

    előzmény:
    LondonEye (44127)
    2020-04-08  19:59
  74. 2020. Április 8. 22:1444131.

    Atyaeg, ez csodasan nez ki

    előzmény:
    ladyzso (44130)
    2020-04-08  21:11
  75. 2020. Április 8. 21:1144130.

    Felvágva :-)

  76. 2020. Április 8. 20:2944129.

    Nagyon ügyes vagy, gratulálok.


    Jó kis terveid vannak.


    Vigyázz magadra!


    Nálunk napok óta rántotthús van műsoron, nagy sikere van.


    Én is már csak dolgozni járok, és ennyi.

    előzmény:
    borcsamama (44126)
    2020-04-08  19:21
  77. 2020. Április 8. 20:2744128.

    Sziasztok!


    HOgy van a vállad?


    Jó tevékeny voltál. Nem semmi, hogy ekkora sor kígyózott az A-előtt.


    Csatolam egy képet a legújabb kenyeremről.


    A húsvét nálunk is egyszerűbb lesz.

    előzmény:
    Mágika (44125)
    2020-04-07  13:03
  78. 2020. Április 8. 19:5944127.

    borcsamama


    megkerestem azt a Facebook oldalt,es szavaztam a kepeidre:-)))

  79. 2020. Április 8. 19:2144126.

    Sziasztok!


    Mágika, örülök hogy itt vagy. Jó lenne ha a többiek is jelentkeznének időnként.  :-)


    Köszi a jó kívánságaidat, de szerintem esélyem sincs a pályázaton, mert én nem vagyok facebookos, így aztán labdába se rughatok olyanokkal szemben, akiknek több száz ismerőse van és azok mind szavaznak rá.  Megnéztem a jelenlegi állást és én így is büszke vagyok magamra, mert ismerősök nélkül is kb olyan középmezőnyben van a formakalácsom és a tortám.  Kb. erre is számítottam a fentiek miatt, de hát nem is a nyeremény miatt küldtem be a képeket.  :-)


    Ma nagyon ügyes voltam, reggeltől du. 4-ig kint dolgoztam, az összes virágomat átültettem, szétültettem, remélem most már nem jön fagy, mert sajnálnám ha megfáznának.


    Holnap sem fogok unatkozni, mosást és takarítást terveztem, megfőzöm a céklát és csinálok kétfélét, tormás céklát és sima céklasalátát.  Ezen kívül készül még almás torma is.  Ebédre leves helyett paradicsomlét iszunk - sokszor szoktunk, nagyon szeretjük- és spenótot csinálok tükörtojással.


    Remélem mindannyian látjátok hogy milyen veszélyes ez a helyzet, és betartjátok a szabályokat, nem mászkáltok sehova.  Mi lassan már egy hónapja nem voltunk kint még az utcán sem, legfeljebb addig amíg kivisszük a szemetet.  

  80. 2020. Április 7. 13:0344125.

    Sziasztok!


     


    Bubcsi!


    Kitartást ehhez a kiütéshez és kívánom minél előbb gyúgyulj meg. A fiam volt néhány éve ekcémás, rengeteget küzdöttünk vele, szintén szteroid kenőcs, stb stb. Azóta neki is nagyon figyelni kell milyen tusfürdőt használ, mivel mosok stb. Szóval átérzem a problémádat, nem egyszerű.


    Cuki kis húsvéti díszeket készítettél és a virágok is nagyon szépek. 


    Borcsamama


    De jó, hogy táláltál online táncot és így is tudsz egy kicsit mozogni. 


    Nagyon gusztán a formakalácsok. Nagyon drukkolok  és sok sikert kívánok a sütis pályázathoz. Élesztőből jól betáraztál. 


    Jó libatömést!  kíváncsian várom, hogy miket készítesz majd. 


    Ladyzso


    Örülök, hogy jobban sikerült a zsömléd ~s finom lett a kenyeres is. 


    Próbáld meg a tk. lisztet úgy használni, hogy a teljes liszt mennyiségnek csak az 1/3 vagy 1/4  tk. a többi sima liszt.  


    Havastáj


    Igen a nyuszi elvileg egy online ws-en készült, csak pont alkotás közben hívott a főnököm, így lemaradtam,  utólag visszanéztem és úgy készítettem el.


    Kitartást ehhez a diétához,  nem lehet könnyű. Hátha idővel kinövi és később nem lesz vele gondja.  


    Jó kertészkedés nektek.


     


    Londonka


    Kitartást kívánok neked ebben a nehéz helyzetben.  Nálunk is van szivárványos, szívecskés mozgalom, az utcánkban is több helyen láttam már.  Durva hogy hetek óta nincsen nálatok liszt. Vigyázz magadra! 


     


    A pizza elkészült,  2 tepsivel sütöttem az egyik hagyományos paradicsom szószos a másik fokhagymás tejfölös alappal. A kenyér sütés még várat magára, de a kenyérsütő már lekerült a szekrény tetejéről. 


    Beállt a vállam, nem tudtam felemelni, hogy a polómat levegyem és fájt is. Eszembe jutott, hogy egyszer már volt ilyen, hogy így mentem jógázni, hogy csak úgy tudtam felemelni az egyik kezem, hogy a másikkal segítettem, nagyon kemény és fájdalmas volt viszont utána sokkal jobb lett. Így hát neki álltam jógázni, igaz csak a nyak és kar, váll gyakorlatokat végeztem, de még lett a hatása, már fel tudom emelni a karomat. Azt hiszem ma is megcsinálom a gyakorlatokat, mert úgy érzem az éjszaka ahogy ráfeküdtem kicsit rosszabb lett, de nem vészes.  Így az ablakpucolás elmaradt. Viszont a  lakásban lévő virágokat átültettem, lemostam.  Szeretem volna kínt is néhány virágot ültetni, de csak muskátli volt, mire 12 után eljutottunk a boltba már szinte mindent elkapkodtak csak 1-2 kókadozó, elnyílt virág maradt, hát azokat meg nem vettem meg.  De Képzeljétek el, valamelyik nap annyian voltak kora délután az auchanban, mintha nem is lenne a vírus,  tele volt a parkoló az üzletben meg "kilóméteres" sorok kígyóztak, ok hogy távol álltak egymástól az emberek, de nagyon durva volt, így be sem mentünk.  Itt a jó idő és minden tele van emberekkel, mintha nem is lenne vírus helyzet.  Szomorú, hogy ennyire felelőtlen az emberek. 


    Húsvétra mi sem készülünk különösebben, sonka, tojás van, csinálok francia salátát és lehet bográcsozunk vagy grillezünk valamit, majd amihez kedvünk lesz.


     


    Mindenkinek kellemes készülődés kívánok, már amennyire lehet. 


    Vigyázzatok magatokra és egymásra!  


     


     

    előzmény:
    ladyzso (44124)
    2020-04-06  23:05
  81. 2020. Április 6. 23:0544124.

    Jól hangzik. :-)


    Libatömés? Látom nem viccelsz!! 

    előzmény:
    borcsamama (44123)
    2020-04-06  19:40
  82. 2020. Április 6. 19:4044123.

    Örülök hogy sikerült a kenyered.  Én holnap fogok megint zsemlét sütni.


    Nem titok egyáltalán.  Azokkal neveztem amiket nektek már itt megmutattam, a kenyérrel, zsemlékkel, a csokis rudakkal , a csíkos formakaláccsal és egy tortával, amit februárban csináltam a menyemnek.


    Szerintem az őstermelős dolog jól fog működni, legalábbis bízom benne.


    A husvéti varrományaimmal még nem vagyok kész teljesen, de a hét végére biztosan tudom már őket fotózni.  Most éppen libákat "tömök".  

    előzmény:
    ladyzso (44122)
    2020-04-06  17:20
  83. 2020. Április 6. 17:2044122.

    Jó sok élesztőt sikerült szerezned, nem semmi. Viszont nem kell aggódnod, hogy egy darabig nem tudsz sütni 


    A "Süt a város" nagyon jól hangzik. Milyen süteményekkel nevezel be, már ha nem titok.


    Nagyon finom lett a kenyér, amit sütöttem.


    Azért finomakat fogtok enni húsvétkor, nyammi.


    Kert: ügyesek vagytok, csak így tovább.


    Őstermelők: majd kiderül, hogy fog működni.

    előzmény:
    borcsamama (44121)
    2020-04-06  16:41
  84. 2020. Április 6. 16:4144121.

    Sziasztok!


    Ladyzso, én vagy püspökkenyér formában - abban szögletes lesz-  vagy ovális jénai tálban szoktam sütni.  


    Most nagyon izgulok, mert nálunk indult egy olyan pályázat, hogy "Süt a város", amire én is jelentkeztem pár "süleményemmel".  Holnap kerülnek fel a képek a facebookra, ott lehet majd szavazni.  Egész szép     díjat ajánlott fel a város.  Kíváncsi leszek hogy milyen sós és édes sütik lesznek.  


    Londonka, nagyon örülök hogy itt vagy, és jól vagytok.  Nem tudom a férjed a munkahelyén mennyire veszélyeztetett, de te nem vagy könnyű helyzetben.  Vigyázz magadra, amennyire csak lehet.  Sokat gondolok rád, és drukkolok hogy baj nélkül átvészeljétek ezt a borzalmat. 


    Ami a lisztet illeti, nem tudom hogy itt lehet-e kapni mostanában mert mi már három hete nem voltunk kint sehol.  Nekünk szerencsénk talán, hogy a városban van malom, így itteni lisztet mindig lehet kapni.  Délelőtt kaptam élesztőt is, sikerült két helyről is begyűjtenem, így most 1,5 kg csücsül a fagyasztóban.  Fogalmam sincs hogy mikor fogom elhasználni.


    A Húsvétra különösebben nem készülünk, bár volt jó sok tervünk, de hát azok most sajnos nem kivitelezhetők, így ülünk itthon kettecskén.  Azért majd lesz sonka, tojás, cékla, torma,sütök kalácsot is,  meg főzök finomakat.  Különösebben dekorálni nem fogok, főleg hogy amint hoz a fiam festéket ill. lazúrt, nekiállunk átkenni a teraszon az összes fát, amiből van jócskán.  Ha az meg lesz, utána kihozom a virágokat , amelyiket kell átültetem, hogy szép legyen minden. Itt bent majd csak azután fogok ablakot pucolni és nagytakarítást csinálni.


    A kertben minden el van veteményezve amit már lehetett, palántázni meg majd csak később fogunk, amikor már biztosan nem fagy el. 


    Nálunk a polgármester meghirdette hogy jelentkezzenek az őstermelők, a városban öt helyen kialakítottak árusító helyeket, és ott lehet venni friss zöldségeket, füstölt árut, tojást, mézet, palántákat hetente kétszer.  Be van osztva hogy melyik helyen mit és hányan árulhatnak, így nem találkozik sok ember egymással. Szerintem tök jó kezdeményezés. 


    Mindenkinek kellemes husvéti ünnepeket, már amennyire a körülmények lehetővé teszik.


     

  85. 2020. Április 6. 15:0544120.

    Sziasztok!


    De jó, hogy jöttél 


    Vigyázzatok magatokra! 


    A szivárványos mozgalom nagyon jó ötlet. 


    Azért az nagyon durva, hogy nincs felétek liszt.


    Kellemes húsvéti ünnepeket!


    ---


    Ma kenyeret sütök, nagyon kiváncsi vagyok, hogy sikerül. Borcsamama: miben szoktad sütni?

    előzmény:
    LondonEye (44119)
    2020-04-04  12:28
  86. 2020. Április 4. 12:2844119.

    Szijjasztok, jelentkezem en is 


    mi mindketten dolgozunk a ferjemmel


    a munkahelyemen a helyzet nem vidam,errol tobbet itt nem is szeretnek mondani


    itt van egy mozgalom, az ablakokba nagy szivarvanyokat rajzolnak a gyerekek mindenfele biztato szo kisereteben, nagyon jo erzes munkaba menet latni ezeket


    most mindenkinek megvan a maga probatetele, amit meg kell oldania, remelem, mindenkinek sikerul


     


    en is annyira sutnek ezt-azt, de a vesztartalek lisztet nem akarom megbontani, a boltokban pedig hetek ota nem lattam sajna


    a leheto legkellemesebb husvetot kivanok mindenkinek

  87. 2020. Április 3. 18:1444118.

    Durumliszt: nem szoktam ilyet használni, csak lett véve pár zacskóval, hogy kipróbáljuk. Amúgy van még teljes kiőrlésű búzalisztem is. Azt ritkán használom, mert nem mindenki szereti.


    Nem rémlik, hogy beszéltél volna az orvoshelyzetről, de a távgyógyítás kemény lehet.


    A diétához sok kitartást kívánok.

    előzmény:
    havastáj (44115)
    2020-04-03  07:20
  88. 2020. Április 3. 18:0944117.

    Szaisztok!


    Ezek nagyon szépek lettek, ügyes vagy.


    Tegnap juhtúrós párnát sütöttem, nagyon finom lett.

    előzmény:
    borcsamama (44114)
    2020-04-02  21:06
  89. 2020. Április 3. 18:0744116.

    Hááát persze 

    előzmény:
    Bubcsi28 (44113)
    2020-04-01  14:06
  90. 2020. Április 3. 07:2044115.

    Sziasztok!


    Latom azert tevekenyen telnek a napjaitok otthon is.


    Bubcsi, szepeket alkottal.


    Magika a nyuszik nagyon cukik. Ez egy online ws volt? Lemaradtam  hogy errol meseltel...


    Borcsamama, nagyon inycsiklandoan neznek ki a kalacsaid. Reggelire at is postazhatsz nehany szeletet, kinyitom az ablakot. 


    Ladyzso, en sem hasznaltam meg durumlisztet. Te maskor is ilyet szoktal?


    Nalunk mar megint kalandos az elet...nem is tudom meseltem-e de itt a magy tavgyogyitos idoszakban nekunk persze orvos kellett, de nem akartak fogadni. Oke,csak borgyogyasz, de vegul magan uton tudtunk elmenni. Borzalom ez a helyzet.


    Aztan most belevagtan egy tej es tejszarmazekmentes dietaba, no nem onszantambol, hanem mert Aron feltehetoleg tejfeherje erzekeny...katasztrofa, hogy szinte mindenben van tejszarmazek...el se hinnetek...


    Ha az ido engedi kerteszkedunk, elkezdtunk edesburgonyat csiraztatni, meg palantakat nevelunk, tobbnyire csak az elfoglaltsag miatt, bar van helyunk boven a kertben, ki tudjuk hasznalni.


    Ma kiteszunk par husveti diszt, legalabb ennyivel hangolodjunk.


    Vigyazzatok magatokra!

  91. 2020. Április 2. 21:0644114.

    Sziasztok!


    Nyuszkákról még nincs fotóm, viszont ma megint sütöttem.  


    Szív, virág és csillag alakú csíkos formakalács készült.

  92. 2020. Április 1. 14:0644113.

    .... nem félreértettem, hanem félretettemjóvannnaaaaa


     

    előzmény:
    ladyzso (44112)
    2020-03-31  23:16
  93. 2020. március 31. 23:1644112.

    Sziasztok!


    Mágika: régen nem sütöttem ilyeneket, mármint kiflit, zsömlét, így nem tudom teljesen mia  gond.


    Már szinte mindenből van laktózmentes változat.


    Sajnálom, hogy letört a fogadból egy darab, és nem lehet eljutni a fogorvoshoz.


    Örülök, hogy jól volt a ws. Cuki lett a nyuszicsalád.


    Gondolom kaját rendelni azért lehet majd, legfeljebb dobozos kivitelben; amúgy passz, mindig változik valami. Párodnak boldog kereket!


    Én a héten már csak csütön megyek dolgozni. 


    Bubcsi: nem semmi árak vannak felétek is, sajna a bio mindig többe kerül.


    A második adag zsömle sokkal jobban sikerült. Az elsőnél maga a tészta alapból keményebb volt, abból tuti hiányzott a folyadék. Nem légkeverésen sütöttem.


    Azért durumliszt, mert egyszer kaptam pár csomaggal, a finom liszt meg elfogyott, így azzal dolgoztam, ami volt otthon. Nem járok boltba, majd hoznak, mert rendeltünk, és akkor nem lesz ilyen gondom.


    Elég keményen hangzik a kiütés, hogy lehet kideríteni, hogy mi okozza? Háát, félreértetted a cuccaidat? :-)


    Szépek a dekorációk.


    Idén nagyon érdekes lesz a húsvét, illetve olyan semmilyen. Báár, még az is lehet, hogy esni fog a hó. Még jó, hogy a gyereknek azért van ajándéka :-)


    Borcsamama: szuper, hogy van onlina táncóra, ügyes vagy, hogy ilyen kitartóan táncolsz. Szegény Borcsapapa, hogy nem lehet horgászni, de sajna most ez van. Gyerek is nyűglődik nálunk, hogy nem lehet kimenni. Amúgy nem értem az embereket, hogy maradj otthon, de rengetegen kimennek így is a Margitszigetre, Normafához., persze jó az idő, de nem figyelnek egymásra. Én azt látom, hogy ahogy javul az idő, egyre többen merészkednek az utcára. Kora este pl. láttam 3 idős hölgyet együtt mászkálni az utcán. Volt egy kutya, szépen besurrant a játszótérre, a gazdiját pont nem izgatta, mert nagyon beszélhetnékje támadt. És persze egyre több a biciklis, lassan mindenki biciklizni fog? És hiába van bicikliút, ha nem használják,végülis sokkalt jobb a járdán közlekedni.


    Várom a nyuszkás képeket.


    Köszi  a segítséget zsömle témában, most sokkal jobban megdögönyöztem a tésztát, lazább is lett szerkezetileg. Most a recept szerint készült, nem kb. felezve.


    Többiek?


     

  94. 2020. március 31. 21:0244111.

    Szép estét Mindenkinek!


     


    Jó hogy jöttök és meséltek, így legalább tudjuk kivel mi van.  Remélem nem lesz olyan hogy bárkinek rossz hírről kelljen beszámolni. Elég rossz ez így is, hogy közvetlenül egyikünk sem szereplő ebben a rémálomban. 


    Minket különösebben nem visel meg az hogy nem mehetünk ki, talán borcsapapát kicsit jobban mint engem.  Ha rajta múlna, ő menne horgászni, de belátja hogy most nem lehet.  Remélem legalább az idő jobbra fordul, akkor a kertészkedéssel jobban leköti magát, bár így is mindig talál valami elfoglaltságot. 


    Nekem legjobban a tánc és a táncolós csapat hiányzik, igaz, találtam egy lehetőséget, az egyik oktató hetente kétszer tart online táncórákat, így minden nap megvan a mozgás- eddig csak hetente jártam.  Nagyon jó hogy ez legalább van, még így is elég keveset mozgok. 


    Nagyjából hetente háromszor -négyszer főzök, egy részét viszik a gyerekek, a többi marad nekünk a köztes napokra is. Elég sokat sütök, ma elkészült a csíkos formakalács, de valamiért nem lett igazán tökéletes, nem is fotóztam, majd csinálok másikat, hátha az jobb lesz


    Mágika, nagyon cukik a nyuszkák, én is csináltam több félét, majd fotózok és mutatom.


    Bubcsi, te is nagyon szép koszorúkat csináltál, bármelyiket szívesen elfogadnám.


    Vigyázzatok magatokra és időnként gyertek, adjatok magatokról életjelet. 

  95. 2020. március 31. 19:5944110.

    Jöjjenek a képek:

  96. 2020. március 31. 19:5144109.

    Sziasztok!


    Ladyzso, nem lehet, hogy a durumliszthez valamivel több folyadék kell? (dagasztásnál is "kemény" állagú volt, vagy csak sütés után?)


    Vagy túl soká sütötted / vagy légkeverésen és kiszáradt? Én pl pont azért nem használom a légkeverést, mert párszor befürödtem hogy kiszárítottam a kaját...


    Viszont van a neten sok durumlisztes kenyérrecept, nézelődj. 


    A kert: negyedik hete bűvöljük már az elszórt magot, hogy nőjön végre a fű. Most bezzeg nem esik, nem győzzük locsolni. Vettem pár virághagymát meg magokat, azokat hétvégén fogom majd elültetni. 


    Én mégsem sütök, mert se liszt, se élesztő. Illetve ma egyetlen csomag bio lisztet láttam, kB 400 Ft volt. Na annyira azért nem fontos 


    Mágika, "csak" egy kis periorális dermatitisz... = száj és orr körüli brutál vörös kiütés, ami rendszeresen kiújul, mert valamiből besokallt a bőröm. Meg kell találni mi okozza, és azt nem használni. Lehetett bármilyen sampon, tusi, krém stb bármelyik gyilkos összetevője (parabén, tartósító, kőolajszármazék, illatanyag, színezék, allergének, emulgeálószer stb stb). Most sokadjára szteroid kenőccsel rendbehoztam, de azt nem szabad tovább használnom már. Így minden eddigi cuccot amit használtam félreértettem, és jön mindenből a sensitive, amiket összetevők szerint válogathat ki. Jó móka. És a franc vigye el, bármi krónikus bajom van eddig, mind ilyen szarakodós Tök jó, mert a férjem ahányszor rámnéz, közli hogy borzasztóan néz ki az arcom. 


    Jók a nyuszik, én kaptam tavaly egy ilyet ajándékba, nagyon cuki, most kint figyel a konyhaablakban. Egy asztali meg egy ajtódíszt csináltam pár hete, most rózsaszín lett a dizájn. 


    Még kérdezhetem, illetve elárulod úgy nagyjából, hogy mit dolgozol.? Ha nem szeretnéd nem muszáj. 


    Majd hozok nemsokára képeket is. 


    Szép estét, maradjon mindenki egészséges! 


     


     

  97. 2020. március 30. 22:4444108.

    Nyuszi család


     

    előzmény:
    Mágika (44107)
    2020-03-30  22:27
  98. 2020. március 30. 22:2744107.

    Sziasztok! 


     Nagyon ügyesek vagytok, hogy ennyi finomságot sütöttetek. Az én kenyér és pizza sütési teremből semmi nem lett, de talán majd most hétvégén.


    Borcsamama


    Épp  a napokban gondoltam rád amikor hallottam milyen hóesés van felétek. Legalább a gyerekek egy kicsit ki tudták élvezni. Nálunk is volt egy kicsi, de nem volt vészes, azt hittem rosszul látok amikor reggel 5- kor kinéztem és minden havas volt. 


    Szerencse, hogy a fiadék tudnak segíteni a be vásárlással, te meg nekik a főzéssel. 


    Nagyon guszta lett kenyeredmeg a süti is és a lényeg hogy finom is. 


    Bubcsi


    Örülök, hogy legalább a munkanélküliség nem fenyeget és tudsz otthonról dolgozni. 


    Nem semmi, hogy csak 5 helyről tudta  összeszedni azt a pár dolgot. Pénteken délelőtt még volt élesztő a boldban, de szombaton mire odaértem, ár efogyott. Nagyon rossz volt, hogy csak 12 után tudtunk menni vásárolni,  nálunk szombattól bevezették, hogy 9-12 között csak az idősek vásárolhatnak.


    Remélem sikerült elintézni a dokit és nincsen semmi komoly bajod.  


    Ladyzso


    Nekem nincs kifli, zsömle receptem, csak kenyeret sütöttem eddig. Nem ismerem a durumlisztet, de nem lehet, hogy picivel több folyadékot kellene hozzátenni mint a sima liszthez?   Sokszor szoktam úgy sütni, hogy a szükséges liszt kb. felét teljeskiörlésüvel kiváltom, de tudom, hogy akkor picivel több folyadék kell hozzá, hogy ne legyen nagyon sürű és kemény a tészta. 


    Még nem is hallottam, hogy élesztő én is van laktózmentes. 


     


    Múlt héten bableves főztem jó kis füstölt hússal, csipetkével.  A húsban volt porcogós rész is, szerintem ráharaptam egy ilyenre és letört egy darab a tömött fogam ól, de az a vicc, hogy akkor észre sem vettem,  csak  fogmosásnál, hogy valami nem stimmel.  Szerintem a porcogós résszel le is nyelhettem és ugye most még fogászatra sem lehet menni, hát így jártam. 


    A pénteki ws jó volt, bár egy kicsit nagyon lemaradtam az alkotással, mert pont akkor írt a főnököm is, hogy mi a helyzetben és mit kell hétfőn csinálni, mivel pont váltjuk egymást a szabival. Még szerencse, hogy visszanézhető volt, így tegnap délután megcsináltam, ma este még befejeztem a díszítést is. Majd mutatom a képet is róla.  


    Páromnak idén nyáron lenne kérek szülinapja, már régóta agyalok, kb. 1 éve, hogyan kellene megszervezni, mi legyen az ajándék stb, stb. Hát azt hiszem sok minden eldőlt a napokban,  sajnos túl nagy szervezést nem fog igényelni,  mert max. 3-an leszünk, azért majd rendelek valami finom kaját meg tortát, ha lehet egyáltalán majd akkor még rendelni és inkább együtt töltjük majd az időt. 


    Csütörtök pénteken megint itthon leszek, hátha akkor elkészült a kenyér vagy a pizza.  :D


    Vigyázzatok magatokra!  


     

    előzmény:
    ladyzso (44106)
    2020-03-30  21:01
  99. 2020. március 30. 21:0144106.

    Az enyém kissé kemény lett alapból, lehet, hogy nem stimmeltek a mennyiségek, mert kb. a fele adagot készítettem. Hajnalban sütök egy teljes adagot, de az is durumlisztes lesz. Most ilyenem van itthon. A különbség kb. annyi, hogy sárgább a tésztája, lényegében ugyanúgy viselkedik, mint a fehérliszt.

    előzmény:
    borcsamama (44105)
    2020-03-30  19:17
  100. 2020. március 30. 19:1744105.

    Sziasztok!


    Ladyzso,  ilyen lisztet én még sose használtam, de szerintem nem csak a liszt lehet a "baja".  Mennyi ideig dagasztottad? 


    Én jó sokáig szoktam, szép simára, fényesre, hólyagosra.  Azóta mégegyszer sütöttem, igaz, nem fotóztam, de az talán még szebb lett mint az első.


    Holnap kétszínű formakalácsot szeretnék sütni, majd meglátjuk lesz-e kedvem hozzá. 


    Szép estét Mindenkinek!  

    előzmény:
    ladyzso (44104)
    2020-03-30  14:00

Címlap

top