Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2017. október 9. 20:4339401.

    nagyon sajnalom, varunk vissza

    előzmény:
    Sonnenblume (39400)
    2017-10-09  20:39
  2. 2017. október 9. 20:3939400.

    Sziasztok!


     


    Bár mostanság jöttem, most mégis búcsúzom. Vissza kell térnem a zugolvasó módba előre nem látott körülmények miatt...


    Borcsamama, így az ajándékozásban sem tudok részt venni.


    Talán egy másfajta élethelyzetemben csatlakozom majd újra hozzátok.


    Addig is minden jót, kellemes karácsony várást mindenkinek!

  3. 2017. október 9. 20:3639399.

    Macska: Köszönöm, hogy megküldted, hogy mit kell csinálni. Ma már nem, de holnap kipróbálom, s ha sikerült elsajátítanom, akkor látni fogjátok a takarót. 

    előzmény:
    macska54 (39396)
    2017-10-09  19:25
  4. 2017. október 9. 19:4839398.

    Nagyon szép. :-)


    ......


    Nov. 25.: jónak tűnik.

    előzmény:
    Bubcsi28 (39372)
    2017-10-08  22:42
  5. 2017. október 9. 19:3739397.

    Sziasztok!


    A szülinapos listát én is szeretném, ha lehet.


    Tabiról elég bonyi irogatni.

  6. 2017. október 9. 19:2539396.

    Sushinak és egyben mindenkinek aki szeretné tudni.


    Jó album készítést kívánok.


     


    Remélem tudtam segíteni. 

  7. 2017. október 9. 18:2839395.

    Sushi!


    "tudna nekem is valaki segiteni, hogyan tudok ilyen albumot csinalni? en is küldenek kepeket."


    Megpróbálom megcsinálni a képeket a menetről és rá irok minden lépést hogy ha akarsz képeket akkor tudjad. 

    előzmény:
    Sushi (39386)
    2017-10-09  15:36
  8. 2017. október 9. 17:5139394.

    Nyuszó: almás crumble: https://cookpad.com/hu/receptek/1924172-almas-crumble más gyümivel is szoktam csinálni és dióval


    Kakaós-kókuszrolád: 6 fehérjét habbá verünk, 6 sárgáját édesítővel kikavarjuk adunk hozzá 3 ek kakaóport, majd a habot, sütőpapíros nagy gáztepsibe simítjuk és 160 fokon kb 10 perc alatt megsütjük, még melegen lehúzzuk a papírt róla és feltekerjük, kihűtjük. Krémhez 25 dkg mascarponet kikeverünk édesítővel, hozzáadunk 2 dl habbá vert tejszínt, majd annyi kókuszreszeléket amennyivel még kenhető lesz, kb 10 dkg. Kigurítjuk a tésztát megkenjük a krém 2/3-ával és feltekerjük, maradék krémmel bekenjük a külsejét, pici kókusszal megszórjuk, jó étvágyat Pont tegnap is ezt csináltam, már nincs belőle

    előzmény:
    Shephard (39393)
    2017-10-09  17:42
  9. 2017. október 9. 17:4239393.

    Sziasztok


     


    Látom a nagy ráncfelvarrás még mindig nem fejeződött be az nlc-n Végre az asztali géphez jutottam, így felveszem a fonalat és visszaolvasok Ah, csak 400 hozzászólás van


     


    Narocsi: most olvastam a szomorú hírt, fogadd őszinte részvétemet, nagyon sajnálom a veszteségedet


     


    Sonnenblume: ha majd lehet feltenni képet megint megmutatod miket horgoltál eddig?


    Macska54: gratula a -kilókhoz, bosszantó lehetett a varrónőnél tett látogatásod, de majd a végső célnál biztos többet kell alakítani


    Havastáj: foga nem bánthatja a picurt éjjel? Nálunk mindig akkor voltak rosszabb éjszakák, mondjuk így kb is 1 kezemen meg tudom számolni hány ilyen volt, mind a mai napig jó alvó, ma is 9 után kelt, mi lesz velünk ha oviba kell menni?... Szerintem is borzasztó hogy már október van, mindjárt karácsony, el vagyok késve


    LondonEye: köszi az aggódást, Férjem itthon volt tovább mint gondoltuk, és este mindig a gépnél játszik mikor lett volna időm jönni a  fórumra, de szombaton visszament így itt vagyok A videa nálam nem megy mert én más országban vagyok, de szerintük te meg nem Nagyon jók az alkotós kuckók/szobák, úgy néz ki jövőre költözünk és abban a házban van egy nagy galéria kb 30nm2, na azt pont ilyen hobby szobának akarom megcsinálni, számítógépes részleggel együtt Kedvenc karácsonyi süti: Mince pie


    Madlena: gratulálok -8 kghoz A Kelekótya karácsony nekem is az egyik favoritom


    Mütyüri: kis üvegeket én fűszerek tárolására használtam, illetve férjemnek csavarok-anyák-piciségek vannak benne, de pl jó lehet karácsonyi ajándéknak pl bele forrócsokipor, lekvár, teakeverék, mikrós bögresüti hozzávalók... 3 éve csináltam a Martinit, finom, de idő kell hogy megérjen!


    Borcsamama: nov 18 v. 25 találkozónak? Ahogy látom a 25 jobb mindenkinek, nekünk most minden jó még, mindenképp az adventhez legyen közelebb! A te játékod meddig tart? Táltos, Táncos, Pompás, Csillag, Ágas, Íjas, Üstökös, Villám, Rudolf


    Nyuszó: nálunk is 'írt' már Olivér listát a Mikulásnak, Jézuskának, aztán majd válogatnak belőlük, de persze minden nap kerül fel rá újabb óhaj, kb 5 évre előre lehet a listáról válogatni már Az öcsémnek mind a mai napig nem mondtuk el hogy a Jézuska ki is, pedig már 30 éves Nyilván sejt vmit! Küldöm mindjárt a recepteket! Hú de ügyes és gyors volt a Férjed az újság megszerzésben, máskor is úgy mondd hogy neki kell majd, hátha ismét gyors lesz Gift List, androidra, egyszerű, csak az ajándékokat lehet benne vezetni név szerint, összegekkel, hol lehet kapni, aztán jelölni hogy megvéve, csomagolva


    Bubcsi28: Üdv közöttünk  


    Sushi: ne már, nem ment veled karis cuccokat vadászni???? Csúnya dolog volt, biztos csak virgácsot kap majd


    Eszterlili: épp délelőtt néztük mi is a Boldog karácsonyt Hetty nénit, annyira imádtam azt a sorozatot


    74_marcsi: de jó ötlet az a takaró, biztos csudaszép lesz


    Déméter, Madlena, Christmasgoat: boldogságos születésnapot kívánok picit megkésve is


     

  10. 2017. október 9. 16:5439392.

    Bazilika  -  nov. 25-jan. 2-ig


    itt van a program


    Vörösmarty tér  - nov. 10-dec. 31-ig


    Remélem ezzel meghoztam a kedvedet, és a program is csábít.  


    Ezek után én azt javaslom, legyen  a találkozó 25-én.    Többiek?  Mit szóltok?

    előzmény:
    Sushi (39391)
    2017-10-09  16:37
  11. 2017. október 9. 16:3739391.

    Hat ha lesz, meg meg is probalhatom. Mikor nyit a Vörösmarty ter? es a Bazilika? Lehet mar tudni?


     

    előzmény:
    borcsamama (39388)
    2017-10-09  16:11
  12. 2017. október 9. 16:3139390.

    Köszi 


    Megyünk vacsorázni Anyámhoz, majd leszek még este.


    narocsi

    előzmény:
    Sushi (39389)
    2017-10-09  16:27
  13. 2017. október 9. 16:2739389.

    igazad van, olyan idöpont nincs. 


    Neked most mindent szabad, amit ugy erzel, hogy meg kell tenned, tedd, ne hallgass senkire, csak magadra. Igen, a karacsony is mas lesz, es meg minimum egy evig minden ünnep, mert "valaki hianyzik a tancbol ..."


    Veled erzek nagyon.


    Es ha netan össze tudod kanalazni magad, akkor Manofalva lakoi nagyon fognak neked örülni.


     

    előzmény:
    narocsi (39387)
    2017-10-09  16:00
  14. 2017. október 9. 16:1139388.

    Na, itt vagyok megint! 


    A találkozóról nem tudok mit mondani, eddig senki semmit nem írt vele kapcsolatban, ill. hárman jeleztük hogy kinek melyik időpont nem jó, ezek szerint csak a november 25 maradt.  Sushi , te hogy állsz ezzel a nappal?  Nagyon örülök annak amit írtál, jó lenne ha el tudnál jönni.  Havastáj, neked a 25.-e????  


    Talán az lenne a jó, ha mindenki aki jönni szeretne megírná hogy neki melyik időpont jó novemberben, és amelyikre legtöbben szavazunk, az legyen.  Mit szóltok hozzá?


    Mindenképpen lesz olyan , akinek  valamiért nem jó az a nap  amelyiket választjuk.  


     


     

  15. 2017. október 9. 16:0039387.

    Olyan úgy sincs, ami mindenkinek jó. 


    Sajnos egyre rá kell bökni, és annyi... vagy Bmama unokái kisorsolják, hogy hányadik hétvége. 


    Persze, megint belekotyogok! Pedig nem is biztos, hogy összeszedem magam, hogy hozzátok menjek.


     


     


    Üres lesz a karácsony így.  Talán a kisebbik fiamhoz elmegyünk... 

    előzmény:
    Sushi (39386)
    2017-10-09  15:36
  16. 2017. október 9. 15:3639386.

    Kezdem nagyon nem szeretni enelcet.


    Szoval valahol nekem is van szülinapos listam, csak nem itt a forumon. Mert itt nem ferek hozza.


    Borcsamama - elküldöd nekem is? Elöre is köszönöm.


    Bubcsi tenyleg nagyon szep helyen laksz, ez a legutobbi nagy vihar nalatok is dult-fult? 


    tudna nekem is valaki segiteni, hogyan tudok ilyen albumot csinalni? en is küldenek kepeket.


    Londonka jateka: en is szeretem az a-betüs sütemenyeket, de tenyleg talan a makosguba es a zserbo, ami meg keszülhet is, szeretem a bejglit, de csak egyedül vagyok ra, mas nem eszi. :-(


    Borcsamama jatekan en sem tudok reszt venni, nem tudnam mindet összeszedni, es a gugli szerintem sem etikus.


     


    Mas: talaltatok amr idöpontot a talira? Mert bar nem igertem, hiszen most voltam otthon, de lehet, hogy be tudnam sorolni a tevekenysegeim köze. Ne tölem tegyetek függöve, de lehet, hogy jönnek.


    Most olvastam, Havastajnak nem is a legjobb a nov. 17-18-19. Szoval, döntsetek, hpogy dönthessek.


    nagy öleles mindenkinek


     


     

  17. 2017. október 9. 15:2739385.

    Sziasztok!


     


    Hú, jó sok hozzászólás, örülök. Elolvastam mindent, de most csak annyi időm van, hogy jelezzem, elküldtem a kérdőívet, illetve a találkozóval kapcsolatban jelezném, hogy nekem a november 18-19-i hétvége nem a legalkalmasabb.


     


    Rohanok tovább, amíg alszik a haramiám.

  18. 2017. október 9. 15:0939384.

    Sziasztok!


    Reggel óta készülök nektek írni, de valamivel mindig elment az idő, én is úgy vagyok vele mint Bubcsi írta, hogy csak úgy rohannak az órák, a napok.  Ha holnaptól nem jövök, ne izguljatok, nincs semmi baj, csak asszem nem fogom bekapcsolni a gépemet, mert akkor mindig itt ragadok, és más nem halad. 


    Ma délelőtt megint érzékeny búcsút vettem borcsapapától, újra elment a Balatonra  horgászni és gombázni, igaz most nem marad olyan sokáig, csak a héten.  Ki kell használnom az időt, nem fogok főzni sem, van annyi maradék hogy nekem elég lesz. Annyi tervem van, de hát csinálni is kéne ahhoz hogy haladjak. 


    Mióta meg van a teraszunk, azóta valahogy nem is nagyon nézek az utca felé, nekem most a kert és a terasz jelenti a világot.  Nagyjából túl vagyok a virágok téliesítésén, bár jó részét még csak a teraszra hordtam fel, ott várják hogy bekerüljenek. Közben már a madarak jelentik a következő elfoglaltságot a varrás, karácsonyra készülés mellett.  Eddig csak itattuk őket, már két éve, idén télen enni is kapnak majd.  Már fent van az egyik etető, de még üres, és már így is bejöttek a tető alá is.  Nagyon sok féle van, imádom őket.  Csütörtökön megyek bevásárolni, hogy folyamatosan tudjak nekik mit adni.


    Marcsi, nagyon jó ötlet ez a takaró, talán már írtam is, hogy szeretnék majd róla képet is látni. 


    Bubcsi, van szülinapos listám is, abban szerepel mindenkinek a postacíme, teljes neve, email címe, szülinapja, és aki megadta, annak a telefonszáma is.   Szeretném, ha te is megírnád ezeket, és a többi új topiklakónk is, akkor a kiegészített listát tudnám elküldeni.  Az ajándékozáshoz úgyis kell majd nekem mindenkinek a neve és címe, hogy tudjam megírni annak akinek a párja leszel. Megnéztem a képeidet, tényleg nagyon szép helyen laktok, és ez már nem is ház, hanem egy mesebeli kastély az erdő közepén.  :-)


    Nálunk a menyem az, aki nagyon szereti a kagylókat és mindenféle tengeri kütyüket, gyűjti is őket és már a gyerekeket is teljesen megfertőzte.  Ő tizenévig Floridában élt, azt hiszem onnan ered ez az ímádata.  Kicsit ilyen stílusú a lakásuk is, mindenféle formában nagyon sok kagylós dekor van náluk , főleg nyáron, de pl. komplett karácsonyfadísz készlete is van belőlük. Nekem csak a fürdőben van egy nagy csigaház, benne a folyékony szappan tartó, és a polcon egy tengeres tetejű üvegben sok-sok kisebb, mindenféle formájú és színű. 


    Jó lesz ha eldugulok, mindjárt elfogynak a karaktereim is, bár ha megcsinálom az albumot, akkor mégegyszer jelentkezem majd.  Úgyis el akartam még mesélni, hogy milyen dekorokat terveztem be idénre. 


     

  19. 2017. október 9. 13:3439383.

    Bubcsi


    a ferjem furogeppel csinalta, es bizony, a vekonyabbakbol tonkrement par..., de meg igy is maradt az uvegben rengeteg, es otthon is van dobozszamra


    a mieink olyan 3 centistok folfele logicalnak a madzagon, kisebbeket nem mertem en se odaadni


    megis mekkora a kicsi?

    előzmény:
    Bubcsi28 (39382)
    2017-10-09  13:10
  20. 2017. október 9. 13:1039382.

    Köszi, aranyosak vagytok (és ne utáljatok nagyon, de egy sokkal szebb helyről költöztünk ide). De azért hiányzik ám mindig egy kicsit az otthon is...


    Londonka, majd elmeséled, hogyan lehet kicsi kagylót is sikeresen átfúrni? Én is olyan madzagos-hálós fürdőszobába való valamit szeretnék belőle, de nem merek hozzányúlni.


    Borcsamama, van születésnapos listád? Elkérhetném mailben? Előre is köszi.


    Na folytatom a dolgaimat, ma nagyon sietek, egy volt munkatársnőmet látogatom meg akinek pár héten belül kisbabája születik.


    Szép délutánt mindenkinek!

    előzmény:
    LondonEye (39380)
    2017-10-09  11:05
  21. 2017. október 9. 12:1339381.

    Sziasztok Lányok!


     


    Hurrááááááá!  Játék!  De szuper ötlet!!! 


    Londoneye! Sajnos nekem is több van. Narocsi megfogalmazása nagyon tetszett, és nagyon igaz rám is!De kettő a favorit, mákos bejgli és tiramisu.


    Borcsamama! Én is kilencre emlékszem....bár lehet, hogy Rudolf kilóg?  Táltos ,Táncos ,Pompás, Csillag ,Üstökös, Íjas ,Ágas ,Villám


     


    Bubcsi 28! Wow! Hogy te milyen csodás helyen laksz! Aztaaaaa!  Jó dolgokat gyűjtöttél!    Én is tervezem elmenni kicsit gyűjtögetni.


    Megpróbálom betenni a linket.


    https://www.youtube.com/watch?v=T4lBKm0a-_U&list=PLYPTKiXuSr8EVSi56d-qJ98FeYC2XqwCi


    Marcsi-74!  Szerintem müködik dióval is...nem is rossz ötlet!!  Nagyon jó takarót találtál ki! Tetszik az ötlet! Akkor a szomszédomban lakik a kolleganőd! :)  Lehet nálunk (Kistarcsán ) fog szülni?


    Macska54!  Ezt jó lenne megnézni. Láttam az első részét az tetszett.


     


     


     

  22. 2017. október 9. 11:0539380.

    74marcsi


    igy mar ertem, hogy te talalod ki a szineket


    Bubcsi


    huuu, meses hely, a teli kepek egesz varazslatosak


     


    tegnap vegre megcsinaltuk a ferjemmel a tengerparti emlekunket, sok kagylot kifurt a parom, en meg zsinorra fuztem oket, amirol lelognak, az az egyfontos boltbol van, nagyon szep, ennyiert nem eri meg fureszelni, mittudomen...


    majd egyszer, ha a magassagos nlc is ugy akarja, meg tudom mutatni...

  23. 2017. október 9. 08:0039379.

    Sziasztok Lányok!


    Pont a kávémat szürcsölgetem, a gyerek már elindult a suliba. 


    Most látom ladyzso már válaszolt is a kérdésre takaró ügyileg, köszönöm. 


    Bubcsi28 :én is láttam a képeket, nagyon szép helyen laktok, gyönyörű a nagy udvar, a ház meg hatalmas. Kávét már vettem, a reggelihez egy kis teát is. 


    Megyek öltözni, mert mindjárt jönnek a villanyosok a szomszédnál órát cserélni, s megkért, hogy engedjem be őket. Majd később még benézek.

  24. 2017. október 9. 07:4939378.

    Szia Londonka!


    Ez úgy van, hogy felírtam feb. 08-tól a legmagasabb hőmérsékleteket. Majd a kiválasztott fonalból egy színskálát találtam ki. A 0 fok fehér, 1-2 fok szürke, 3-4 sötétkék és így tovább. Mivel fonal azért nincs annyi, hogy minden fokra jusson 1 szín, ezért van ahol 2, és van ahol 3 fokonként ugrik a színváltás. Viszont a 11-12-13  és a 21-22-23-24 25 fokokból elég sok van az összesítésben, ezért itt 1-fok 1 színt vettem alapul, hogy ne legyen egy színből nagy felület. Ezek után, már csak a horgolás van hátra, és adott naphoz tartozó színnel horgolok 1 sort a takarón. 


    Ha a páromnak lesz egy kis ideje, megkérem, hogy csináljon olyan valamit, amin Macska és Borcsamama is szokott felrakni képet. Én sajnos nem vagyok ilyen nagy guru, hogy tudjam ezeket a rafinériákat, sőt inkább kétbalkezes a számítógéphez. Csak felhasználói szintem van. S akkor egyből fogod érteni a hőmérséklet szerinti horgolást. 

    előzmény:
    LondonEye (39369)
    2017-10-08  21:21
  25. 2017. október 9. 07:0239377.

    Jó reggelt Mindenkinek!


    Macska: hű, akkor valamit mégis jól csináltam, ha meg tudtad nézni.


    Kávét, teát, kakaót?


    Na majd ráállítom a házi informatikusomat a film linkekre.


    Legyen mindenkinek szép napja!



     

    előzmény:
    macska54 (39375)
    2017-10-09  05:12
  26. 2017. október 9. 05:1239375.

    A képek csoda szépek, szép helyen laksz.


    Bubcsi én nem tudok segíteni a filmek nézésében. Sőt én nem is tettem el a linket.  Nagyon sajnálom.


    Jó reggelt minden -nak!

    előzmény:
    Bubcsi28 (39372)
    2017-10-08  22:42
  27. 2017. október 8. 22:5039374.

    Talán majd most.

  28. 2017. október 8. 22:4739373.

    Kedves Borcsamama!


     


    Légyszives az idén törölj az ajándékozási részvételből, köszönöm.Időhiányban vagyok, így lesz a legjobb.

  29. 2017. október 8. 22:4239372.

    https://1drv.ms/f/s!AhMUGnN46zR9jeJwCbU3IlgD-nBwjg


    Igen az. Remélem meg tudjátok nézni.

    előzmény:
    ladyzso (39371)
    2017-10-08  22:19
  30. 2017. október 8. 22:1939371.

    Akkor az komoly fenyves lehet, nem semmi. 


    Szegény mókus 

    előzmény:
    Bubcsi28 (39360)
    2017-10-08  20:13
  31. 2017. október 8. 22:1739370.

    Pedig szerintem nagyon egyszerű: mondjuk a 22 fok=világoskék, a 26 fok= citromsága, a 33 fok= narancssárga. Ez majdnem olyan lehet, mint a szín kotta.

    előzmény:
    LondonEye (39369)
    2017-10-08  21:21
  32. 2017. október 8. 21:2139369.

    haaatizeee, lehet, teljesen tokkelutott vagyok, de en abbol egy szot sem ertek...


    hogy lehet homerseklet szerint horgolni?????

    előzmény:
    ladyzso (39366)
    2017-10-08  21:00
  33. 2017. október 8. 21:1339368.

    Sziasztok!


    Macsek, egy jellem vagy, ezért tied a fair play díj!


    Marcsi, kíváncsian várom a takaródat, és persze a kérdőívedet is. 


    Csilla, örülök hogy itt vagy!  :-)


    Bubcsi, nagyon szép helyen élhettek, és kicsit irígylem a faágakat.  A közelünkben nincs nagy erdő, de azért itt is lehet ezt-azt gyűjtögetni. Most én is ráálltam az ágakra, nagyon sok szépséget láttam a neten, meg kéne néhányat valósítani.  Most kifejezetten tetszenek a fehérre festett ágak, mint ahogy a héten a szőlővesszőket is megcsináltam.  Sajnos képeket nem tudok mutatni, de lehet csinálok megint egy google albumot és beteszem a linket. Talán lesz holnap annyi időm.

  34. 2017. október 8. 21:0239367.

    asszem nyertél a sütemények terén 

    előzmény:
    narocsi (39364)
    2017-10-08  20:53
  35. 2017. október 8. 21:0039366.

    Ez a várandós hőmérséklet takaró nagyon ötletes. Biztos nagyon szép lesz.

    előzmény:
    74_marcsi (39362)
    2017-10-08  20:33
  36. 2017. október 8. 20:5639365.

    Londonka,


    Tavaly a főbejáratra készült toboz alapú koszorú. Ugye a fotó....na mindegy.


    Szóval ez ilyen hosszúkás toboz, ragasztópisztollyal tudtam szépen karikává alakítani, aztán ment rá fenyő, stb.


    Nyáron meg mikor itt volt a család, egy kiránduláskor a gyerekekkel is szedtünk, azok meg kis picike gömbölyű tobozok, azzal majd díszítgetni lehet inkább.


     

    előzmény:
    LondonEye (39361)
    2017-10-08  20:21
  37. 2017. október 8. 20:5339364.

    Hát persze, az alma dióval süti nélkül is jó!  már szerintem, bocs, hogy belekotyogtam. 


     


    A kedvenc süti?  Minden, ami a-val kezdődik: a beigli, a mézes, a torta, a linzer, a guba ...


    De talán a guba leginkább, mert azt év közben nemigen( vagy nagyon ritkán)  csinálok. Torta szeletet meg mindig lehet venni. Beiglit meg én nem sütök, csak az Anyu.


     

    előzmény:
    74_marcsi (39362)
    2017-10-08  20:33
  38. 2017. október 8. 20:4639363.

    Sziasztok!


    Kedvenc édesség: mézes


     

    előzmény:
    LondonEye (39354)
    2017-10-08  18:55
  39. 2017. október 8. 20:3339362.

    Sziasztok !


    Végre beengedett, ez a nyüves nlc. Semmiről sem tudtam feljönni hozzátok, de talán most. 


    A munkahely beszippantása továbbra is tart, de a jövőhétre szabadságoltam magam, mert sok van és az idén ki kell venni. Szabi idejére nagyon sok terv van, de hogy mi fog elkészülni az majd kiderül. Végre sikerült a kis házat teljesen rendbe tennem, így holnap átadom a kulcsokat a nagybátyámnak, hogy kezdhet beköltözni.


    Üdvözlöm én is az új angyalkákat. 


    Nyuszó: Testvéremék, azóta is külön élnek. Iskola időben nagyon sokat volt nálunk a keresztlányom, az idén már az apjánál dekkol délutánonként, míg nem megy a tánc edzésre. Voltak nehézségek, súrlódások, de remélem már csak az a fontos a két szülőnek, hogy a gyereknek mi a jó. Most azt veszem észre, hogy ezt tartják szem előtt, és ez így is van rendjén. Sokszor voltam a szülők közt villámhárító, a véleményemet nem tartottam magamban, mindkét félnek megmondtam, hogy éppen mit nem csinálnak jól, még vállalva azt is, ha ennek az az ára, hogy esetleg nem beszélünk, vagy sértődés lesz belőle. De nem lett!


    A várandós hőmérséklet takaró, egy olyan takaró, ahol a napi legmagasabb hőmérséklet szerint horgolsz 1 sort, addig míg a kisbaba meg nem születik. Előtte a kinézett fonalból egy hőmérsékleti színskálát tervezel. Van ahol 2-3 fokonként ugrik a szín, de pl. a 21-25-ig fokonként találtam ki. Mivel a kolléganőm Veresegyházon lakik, ezért az ottani hőmérsékletet vettem alapul. Mikor én ehhez hozzáfogtam, akkor már 5 hónapos terhes volt. Most a 4. hónapnál tartok, november 8-ra van kiírva. Addig biztos, hogy nem leszek kész, mert csak este tudok horgolni 1-2 sort. Most abba bízok, hogy amikor megszületik 1 hónapig úgy se lehet menni, utána meg jön a karácsony, talán addigra elkészülök vele. Ha majd az nlc is engedi, akkor teszek fel róla képeket, addig meg bőszen fényképezem, amikor kész van 1 hónap. 


    Borcsamama: A kérdőívet letöltöttem, a jövőhéten kitöltve küldöm.


    A kérdésedre a válasz 9 rénszarvas húzza a  szánkóját: Táncos, Villám, Ágas, Üstökös, Íjas, Csillag, Pompás, Táltos és Rudolf  .


    Nekem a hét Vezér megy kivülről, viszont szerencsém és előnyöm van, egy 10 éves fiúcska személyében, aki kívülről fújta. 


    LondonEye: Mézes zserbó!


    Imádom, enélkül soha nincs karácsony! Szerintem ez olyan lehet, mint a Macska által írt Mézes-krémes, de a nagymamám mindig így hívta, ezért a más név. 


    Madlena: Vajon dióval is jó lenne a süti?, mert én a mákot nem szeretem! Na majd kipróbálom és megírom. 


    Most megyek a horgoláshoz, mert így nem fog haladni. 


    Millió puszi mindenkinek.


     


     

  40. 2017. október 8. 20:2139361.

    de jo, mit tervezel a tobozokkal?


    olyan szep ajtokoszorukat lattam csupa tobozzal diszitve pl.

    előzmény:
    Bubcsi28 (39360)
    2017-10-08  20:13
  41. 2017. október 8. 20:1339360.

    Sziasztok Angyalok!


    Remélem mindenkinek jól telt a hétvége!


    Én mindig úgy érzem hogy túl gyorsan elmegy, husssss és vége.


    Londonka: diós mákos és gesztenyés bejgli. Joker: marcipános stollen.


    Borcsamama: Üstökös, Íjas, Csillag, Táncos, Pompás, Villám, Táltos, Ágas és Rudolf. Kilencen vannak.


    Szedna80: ha magadat postáznád, szeretettel várlak!


    Macska: tudnál abban segíteni milyen módon tudom megnézni a filmeket a listádról? Nem akar elindulni sehogy sem. Lehet hogy az is baj, hogy itt egy csomó minden le van tiltva....akkor viszont Sushi, van valami ötleted rá?


    Képzeljétek, a hétvégén szedtem két nagy kartonnyi fenyőtobozt, meg ágakat, meg mindenféle kerti vackokat- azt mondta a tesóm, olyan a kamra mint ha kiraboltam volna egy mókust. Nagyon sok fenyővel körbevett részen élünk, ami nekem nagyon jól jön.


    ( Olyan sok, hogy fel se tűnt hogy a héten a szélvihar kidöntött 12-t.)


    Annyi képet szeretnék nektek mutatni, de hát ez az nlc, á.....


    További szép estét mindenkinek!


     


     

  42. 2017. október 8. 20:0439359.

    lehet ugyan azt is irni, amit mar valaki emlitett, sokaknak kedvence a bejgli pl., ami alap karacsonykor

  43. 2017. október 8. 20:0139358.

    nem is kell recept:-), 


    haaat, en csak a het torpet tudom kivulrol 


     

    előzmény:
    macska54 (39357)
    2017-10-08  19:58
  44. 2017. október 8. 19:5839357.

    Jó estét mindenkinek!


    2 napig nem voltam gépnél ezért most tudok válaszolni.


    Mézes-krémes. Recit nem tudok. 


    Borcsamama a te kérdésedre nem tudok válaszolni és a googléba meg nem nézem meg, mert az számomra etikátlan. :) Ha már játék akkor nyerjen az aki valóban tudja. 

    előzmény:
    LondonEye (39354)
    2017-10-08  18:55
  45. 2017. október 8. 19:3239356.

    igen, majd sorsolok, folirom papirokra a resztvevok nevet, es kihuz egyet a ferjem

    előzmény:
    borcsamama (39355)
    2017-10-08  19:20
  46. 2017. október 8. 19:2039355.

    Hahó Londonka!


    Hogy mindenki megírja a kedvenc süteményét, az rendben, de mitől függ hogy ki fog nyerni?  Sorsolni fogsz?  Vagy valamit félreértettem?  


    Egyébként a kedvenc karácsonyi édességem  a bejgli, legyen az diós, mákos vagy gesztenyés vörösborba áztatott aszaltszilvával . 


    Csatlakozom a játékhoz, szintén valami apró ajándékért, szintén jövő vasárnapig.


    Kérdésem:  Hány rénszarvas húzza Télapó szánját, és mi a nevük? Több helyes válasz esetén sorsolással döntök vasárnap este 6-kor.  

    előzmény:
    LondonEye (39354)
    2017-10-08  18:55
  47. 2017. október 8. 18:5539354.

    hahoo angyalok


    dobjuk fel a forumot 


    JATEKOT hirdetek


    a jatek jovo vasarnapig tart


    az vesz reszt benne, aki megirja a kedvenc karacsonyi edessegenek a nevet


     


    a nyertes egy apro ajandekot kap majd postan tolem, amit nagy-nagy szeretettel kuldok


     

  48. 2017. október 8. 15:0639353.

    Hát...megmondom őszintén nagyon szeretem a karácsonyos filmeket....de az annyira nem jött be...mar amit láttam belőle. 


    Pókok? Jájjjj! Na azokat sem Szeretem!! 


    De azért kíváncsiságból mindig megnézem ha olyan helyen vagyunk.


    Nekünk csak sima házi macsek van.


    Az egyik tiszta fekete volt, a másik szürke-fehér. Ami maradt az ilyen tigris csíkos....de nagyon szép. Mintha valami nemes beütése lenne.

    előzmény:
    ladyzso (39352)
    2017-10-08  11:48
  49. 2017. október 8. 11:4839352.

    Nálem a számítógép olyanannyira nem enged az nlc közelébe, hogy be se tölti az oldalt.


    A macskák nagyobbik fele main coon volt, kopasznacskából [szfinx] {{én se tudom, hogy írják}} is volt jópár, egy része rózsaszín.


    Persze nyúlkiállítás futott mellette, meg volt pók, sün, gekko, tengerimalac és kígyó is.


    Milyen cicáid voltakvan?


    Az a film biztos jó.

    előzmény:
    Madlena (39351)
    2017-10-08  11:38
  50. 2017. október 8. 11:3839351.

    Szép reggelt!! 


     


    Én is nehézen tudok.. sokszor amit írok elszáll, és nincs kedvem még időm újra írni.


     


    Biztos voltak különleges macsekok is.  Szeretem a macskákat.


    Nekünk is van egy. Hárman voltak  testvérek, de mára csak egy maradt.


    Azt a kopasz szőr nélküli cicát, nem tudom pontosan a névét, talán szphinx?


    Na azt az egyet nem bírom! 


    Nálunk olyan esőre álló idő van.


    Most megy a Mozi + -on a Karácsonyi kutyabalhé 2


    Főzés közben azt nézem....vagyis hallgatom 

    előzmény:
    ladyzso (39350)
    2017-10-08  11:08
  51. 2017. október 8. 11:0839350.

    Sziasztok!


    Tegnap voltunk macskakiállításon. Egész jó volt, csak rengetegen elmentek rá, alig lehetett elférni. 


    Megnéztem egy nemezkiállítást is. Lényegében csak szőnyegeket állítottak ki. Sajnos nem lehet képeket csatolni.


    Az nlc-ből kezd elegem lenni, alig lehet csatlakozni. Most tabletről írok.


    ....


    Azért érdekes, hogy ha együtt mennek az emberek vásárolni, akkor nincs olyan, hogy mindenkinek jó legyen.


    Tegnap a Kik-ben láttam karácsonyi dekorokat: volt, fehér, piros, kék, zöld, ha jól emlékszem.

  52. 2017. október 7. 22:4739349.

    Sziasztok Manócskák!


     


    Kedves Londoneye, macska54,ladyzso,havastáj, borcsamama, 74-marcsi és Dém!


    Nagyon köszönöm a köszöntéseteket és, hogy gondoltatok rám! 


     


    Nekem nagyon gyorsan megy az idő, nem tudom ti hogy vagytok vele.  


     


    A facen találtam egy diétás receptet.  Mivel én imádom a mákos dolgokat, nagyon ízlett.  a tésztája viszont nem lett magas, lehet a tojásfehérjét habbá kellett volna vernem.   De ott igy írták, ahogy a receptben, úgy csináltam.


     


    Mákos-almás, túrós mascarponés krémmel


    Hozzávalók: 3 tojás, 3 alma, fahéj, 25 dkg darált mák, 1 cs. sűtőpor, 1 citrom reszelt héja és leve, édesítő ízlés szerint.  ( Én Norbisat használok)


    Almákat meghámozzuk, lereszeljük és fahéjjal meghintjük, kicsit állni hagyjuk.


    3 tojást robotgéppel felverjük, az almát kinyomkodva hozzátesszük a többi hozzávalóval együtt.


    Tovább keverjük, majd egy sütőpapíros tortaformába belenyomkodjuk, és megsüssük. ( Én 180 C-on sütöttem, légkeveréssel )


    Akkor jó, ha egy picit barnul a szélén és a tetején.


    Krém: 500 gr Mascarpone, 500 gr túró, 1 citrom reszelt héja és leve, ízlés szerint édesítő.


     


    Jó étvágyat!!!!!!!!!


     


     

  53. 2017. október 7. 22:2939348.

    Sushi: Busz: Nincs más választásom. Ill. a vonat, de kettőt nem térítenek,és az nagyon messze van onnét, nem éri meg. Csuklós vidéki busz, sokszor dugig van.Két faluban is karikázik körbe oda,vissza meg átszállós, mindenhol felszállnak a maga figurái, igazi nyugi ritkán van.Délután jönnek a diákok is.Könyv van nálam, általában olvasni szoktam, néha rejtvényt fejtek.Legtöbbször régi Ikarus.Jogsim nincs, nem is akarom, hogy legyen.Jó ez így.Ezen a járaton időnként látsz olyanokat, akik olvasnak is.

  54. 2017. október 7. 21:0039347.

    Sushi: Bocs, még nem írtam. 70 km összesen. 35 km-es a bérletem. Szerencsére figyelembe vették a buszt.

  55. 2017. október 7. 20:5339346.

    SSziassztok!


    Akartam csatolni képeket, le kicsinyítettem, amikor írtam, meg is jelent, aztán a küldés után nem mutatja. Igazi magyar reform. Így karácsony előtt minden évben. De most nagyon szépeket talált.Még terveznek menni.Ezért nem sajnál felkelni, nem sajnál bármennyit mennyit.Csak nehogy egy strandra vagy egy színházba is menni keljen. Hatkor keltek és indultak.

  56. 2017. október 7. 20:4939345.

    Kedves Sushi!


     


    Nem én ismerem a gombákat, én csak képen tudom megkülönböztetni az almától, hanem a Férjem. Én leszedném az összes gyilkos galócát, vagy mérges gombát, ami az utamba akadna, az biztos. Én ilyenkor nem szoktam menni, max. segíteni ppucolni és szelni, de most volt dolgom. A privát mélem nem változott, szívesen írok bővebben is a munkámról, ha rám írsz majd. Egyébként végre nem megalázó munka és tulajdonklépp szívesen vagyok ott. Még nem végleges. De már az sem érdekel, ameddig tart, addig tart, ha nem megy, majd lesz másként,mindig van tovább. A három műszakos szalogos munkához képest mindenképpen jobb helyzetben vagyok, itt helyben max. ilyenek vártak volna, vagy végeláthatatlan munkaidővel egy eladói munka talán egy kínai boltba. 

  57. 2017. október 7. 20:1739344.

    Hat en bizony most csak igy bele a közepebe fogok irni.


    Nagyon örülök mindig ha itt vagy. Tudom, hogy nehez messze dolgozni, a 70km az egy ut, vagy oda-vissza? Es ami miatt meg csodallak, hogy birod a buszt. En a mai napig tuti rosszul lennek, sose birtam igazan, a mai napig van olyan, hogy felkavarodik a gyomrom, ha a ferjem vezet. Nalunk is vannak akik akar 100 km-t is vezetnek (egy ut) a munkaba. De itt legalabb megengedhetik maguknak az autot.


    Es bejött azert a munka? Tetszik? Mert az legalabb egy kicsit karpotolhat.


    Milyen jo nektek, hogy ismeritek a gombakat. Egyszer en is el akartam menni ismerösökkel, mert gyönyörü idö Volt az erdöben, de nem merek a gombohoz szolni.


    Jo etvagyat, biztos nagyon finom lett a rantott gomba.


    Azert gyere többször. Hianyzol, ha nem vagy itt.


    Szia.

    előzmény:
    eszterlili (39342)
    2017-10-07  19:13
  58. 2017. október 7. 20:0439343.

    Sushi


    nemcsak emlekszem, de minden nap latom is, mivel ki van ragasztva a szekrenyajtora

    előzmény:
    Sushi (39340)
    2017-10-07  18:25
  59. 2017. október 7. 19:1339342.

    Kedves Sushi!


     


    Köszönöm, hogy kérdezel. Eléggé  teljes elfoglaltságot ad az, hogy nem a lakóhelyemen dolgozok. Majd 70 km-et utazok mindennap, ráadásul hazafelé átszállós a busz. Így is jobban járok, mintha helyben rosszabb munkaidővel később végeznék. Nem panaszkodhatok.Remélem a legjobbakat.  Alkotni nincs időm, örülök, ha otthon utolérem magamat. Az igazat megvallva mostanában kétszer is meggondolom, mikor írjak, mert többet nem fogom kitenni magamat annak, hogy bárki kedvére úgy gondolja, hogy minden előzmény nélkül csak úgy nekem eshessen. Jönni fogok, mert nagyon szeretem a karácsonyt továbbra is, épp most néztem meg egy Hetti nénis karácsonyi filmet délután, elegem lett a sok krimiből. A család férfi tagja és a Kisebbik gombázott, elég szépeket találtak is, mindjárt gomba vacsi lesz, a Férjem rántott gombát csinált. 

  60. 2017. október 7. 18:3239341.

    Eszterlili


    olyan ritkan latlak, mizujs?

  61. 2017. október 7. 18:2539340.

    Juteszembe: ugye a cicaimadatot tudtuk, viszont nem tudom, emlekszel-e, valaki küldött neked egy viragos kepeslapot

    előzmény:
    LondonEye (39336)
    2017-10-07  08:34
  62. 2017. október 7. 16:5239339.

    Sziasztok!


    Sushi, örömmel írtalak fel téged is az ajándékozók közé.  Egyenlőre gyűjtögetem a jelentkezőket, várom a kitöltött kérdöíveket, aztán majd ha mindenkié meg lesz, akkor küldöm nektek is.  


    A régi kérdőíveket mindenki megkapta, pesze az újak még nem, de majd a mostanival együtt küldöm nekik is. 


    Sajnálom hogy az itthonléted inkább fárasztóra sikerült, és nem pihenés lett, ráadásul még a karácsonynak se örült akit kalauzoltál. 


    Itt a környékünkön is van ilyen, hogy ki lehet választani a karácsonyfát, a fiamék is mindig így veszik.  A gyerekek is nagyon élvezik, amikor mennek választani. 


    Gesztenyemártást még sose csináltam, nem is ettem, viszont tegnap találtam egy receptet, amiről úgy gondoltam, hogy azt ki fogom próbálni.   Gesztenye leves pirított vargánya gombával.  Nagyon jól hangzik, és biztosan finom is.  

    előzmény:
    Sushi (39337)
    2017-10-07  15:33
  63. 2017. október 7. 16:1039338.

    Haaaat, nem is tudom, mit gondoljak a kolleganodrol, akire ennyi idot es energiat aldoztal, es nem akar karacsonyi dolgokat nezni...


     

    előzmény:
    Sushi (39337)
    2017-10-07  15:33
  64. 2017. október 7. 15:3339337.

    Bolond enelce! Azt mondja tiltva vagyok. De itt vagyok.


    Hat szep szombat delutant mindenkinek.


    Sziasztok ujak - jo hogy friss informaciokat hoztok. Mar most latom, hogy össze-vissza fogok ugralni a temak között, pedig uj lapot nyitottam, hogy vissza tudjak lapozni.


    Szoval most (csütörtök este) jöttem haza otthonrol. Kicsit kikapcsolodni gondoltam, de Volt velem egy kolleganöm - hat jobban igenybe vett, mint regen egy ötven fös egyhetes buszos csoport. Most pihenem magam. es nem fert bele semmi karacsonyos!!! mikor kerdeztem, hogy megyünk-e karacsonyos cuccot nezni, kategorikusan kijelentette, hogy nem. Hat nem voltam heppi.


    Szoval, szerintem tök jo az uj kerdöiv, majd küldöm en is, meg szerintem akinek van regi, azt is erdemes lenne hozzaolvasni.


    Bubcsi es Londonka - majdnem sikerült belöni, nem Frankfurt, hanem Mannheim - de Bremaval kapcsolatban ez tenyleg teljesen mindegy.


    Ja, egyebkent ki szeretne magat elküldeni karacsonyra? Jöhet. Azt hiszem, most döntöttem, hogy en is jatekozok veletek - Borcsamama, ez hivatalos jelentkezes! - es küldök külföldre is - hahaha.


    Ma megnyitottak ujra az utat, ahol mehetnenk a leendö karacsonyfamat kivalasztani, akit tavaly kineztem, meg megvan. De vegülis mindegy, ugysem tudok rola fotot küldeni. Meg priit se, bele se tudok nezni a regiekbe, es egy halom info ott van benne


    De legalabb a hangulatjelek vannak.


    Ja meg Demnek üzenem, szerintem jo a torta sorrend, ha marad, elküldheti fenypost.


    Meg egy kerdes itt is. FB-on Kadorca küldött egy par jo receptet, de ha valaki tud meg itt is: gesztenyemartas recept kellene - sült melle. Van valakinek meg jl bevalt recije? Jövö vasarnap kell. Most megyek vörösbor martast csinalni.


     


     

  65. 2017. október 7. 08:3439336.

    Huhh, telefonon nagyon nehez bejelentkezni fffff


    koszi, megkaptam


    most neztem meg, 


    atyauristen csak 78 nap van hatra!

    előzmény:
    Bubcsi28 (39335)
    2017-10-06  21:54
  66. 2017. október 6. 21:5439335.

    Londonka, küldtem neked mailt.

  67. 2017. október 6. 21:2939334.

    Londonka,


    Ha jól emlékszem Sushi Frankfurt körül/mellől, én Bréma, ez nagy jóindulattal is kb 400 km...


    Cica: mindegy csak szeretgetni lehessen. Na jól van, tudom ám hogy az orchideŕt kérdezted.


    Lepkeorchidea(phalaenopsis), ez a "hagybékénattólvirágzik". Ha majd lehet feltenni képeket....


    Pont most virágzik nálam 10 cseréppel.

    előzmény:
    LondonEye (39333)
    2017-10-06  21:23
  68. 2017. október 6. 21:2339333.

    szep estet mindenkinek


    Mutyuri


    a martinit sokan megcsinaltak, es dicsertek, sztem batran vagj bele


    ha tudod, ki, mit szeret, nagy sikere lesz az ajandekaidnak


    narocsi


    de jo, hogy jottel


    csodas, kulonleges ember a parod (nem irtam mult idoben, mert mindig is a parod volt es lesz...csak o mar font, te pedig lent)


    aimeejane


    bibiii, en lattam am a Fb-on, ha arrol irtal:-)


    Bubcsi


    Sushi is No-ban el, bar nem tudom, mennyire kozel


    a cicak es az orchideak nekem is a szivem csucskei, ez utobbi csak kb. egy eve, neked milyenek vannak?


     


    na igen, a kepfeltoltes...legalabb, ha egyszer az eletben mukodni fog, talan nagyobb meretu kepeket is enged majd, nem mutyurkeket bocsi Mutyuri, ezt nem tudtam kihagyni


     


     

  69. 2017. október 6. 21:0939332.

    előzmény:
    Bubcsi28 (39330)
    2017-10-06  21:00
  70. 2017. október 6. 21:0839331.

    SSSSziassztok!


     


    Az újaknak üdv.

  71. 2017. október 6. 21:0039330.

    Szép estét Mindenkinek!


    Most hogy már belekotyogtam ebbe-abba, mondok pár szót magamról, hogy nagyjából megismerjetek.


    Bubcsi vagyok (családilag is becenév), 37,99 éves.


    Dunántúlról származom, egy munkahelyi ajánlat révén jöttem 2009-ben Németországba, férj velem együtt.


    2012ben Németországon belül továbbköltöztünk, mentem a munkahelyemmel. Azóta olvasom a fórumot...


     Na és azóta Bréma közelében élünk.


    Gyerekünk sajnos nincs, viszont ezzel szorosan összefügg hogy három éve macskagazdi lettem, tavaly pedig a szomszéd feleslegessé vált cicáját is örökbe fogadtam.


    Az életünk eddig úgy alakult hogy nem tervezzük a hazamenést, a család ezt egyre jobban megérti.


    Nem minden karácsonyt töltünk otthon, ahogy alakul a szabadság stb, de ebben az évben reméljük különleges lesz, mert a terv az, hogy a szüleim jönnek ide egy hétre.


    Nagy vonalakban: cicák, növények, sok orchidea, vintage-cottage, 3 nm magyar csípőspaprika, természetesen magyar ételek, sütés-főzés, visszafogott stílus, végtelen karácsonyimádat- és így minden kerek. 


    A részletek már Borcsamama gyűjteményében lapulnak, de kérdezzetek nyugodtan.


    A karácsony körüli felhajtásaimat majd külön fejtem ki.


    Ha majd az nlc is úgy akarja, akkor mutatok sok-sok képet: ittenről, sütikről, karácsonyi mindenfélékről.


    További szép estét Nektek!


     


     

  72. 2017. október 6. 20:1639329.

    Ragadt a billentyű is, meg fáradtság is benne volt.

  73. 2017. október 6. 20:1439328.

    Most nézem, kicsire sikeredett a mondat eleje, de sajnos nincs lehetőségeünk hibajvításra, az már csak így marad.

  74. 2017. október 6. 20:1339327.

    Kedves Nyuszó!


     


    köszönöm, hogy eszedbe jutottam. Jól esett. 

  75. 2017. október 6. 19:3239326.

    Nem te vagy figyelmetlen. Szept. 3. óta szinte semmit se lehet csinálni, pláne nem képet betenni.


    Kedves Fórumozók!


    A következő napokban némi ráncfelvarráson esik át az NLCafé, célunk a mostaninál könnyebben kezelhető felhasználói felület. Megeshet, hogy egyes funkciók átmenetileg nem érhetőek el, türelmeteket kérjük! A fórumon böngészni, hozzászólni, topicot nyitni természetesen továbbra is tudtok. Jó böngészést!


    A köv. napok már egy hónapja tart. 

    előzmény:
    aiméejane (39324)
    2017-10-06  19:25
  76. 2017. október 6. 19:3039325.

    Ne próbálkozz, a NLC megint műt: nincs képfeltöltés.


    Hát lassan el is fogynak  a fórumok.

    előzmény:
    aiméejane (39324)
    2017-10-06  19:25
  77. 2017. október 6. 19:2539324.

    Uppsz, figyelmetlen voltam, a kép lemaradt. :) 

  78. 2017. október 6. 19:2439323.

    Sziasztok Karácsonyi Angyalkák!


     


    Megjöttem én is.


    Már a gondolataim szeptembertől a karácsony körül forognak.


     


    Hááát ezt is megértem…….. Ezen a nyáron csuda jó dolgo történt velem…. 13 év kihagyás után újra azon a pályán tudom folytatni az életem, amit imádok.


    Kalandos úton, de sikerült……….. szeptembertől ismét tanítok, elsőseim vannak és az első szülői értekezleten megbeszéltem a szülőkkel, hogy varázslatos karácsonyt fogunk nekik rendezni.


    Nagyon lelkesek és segítőkészek voltak az anyukák.


    Aztán volt még pár dolog, de most nem untatlak vele benneteket, majd később, ha megosztásra érdemesnek találom.


     


    Igyekszem visszaolvasni pár éjszaka beáldozásával, mert nagyon le vagyok maradva a topik történetével.


    Borcsamama én is szeretnék idén is jelentkezni az ajándékozásra, fejben már összeállt minden.


    Remélem még nem késtem le az idei jelentkezési határidőt.


    Hozok képeket is mutatni, csak segítsen valaki elmesélni, hogy ebben az új rendszerben hogyan működik a képfeltöltés. Tavaly nagyon lassan ment ezért fel is adtam.


    Mindenkinek további jó készülődést. J


     


     


    Ui. Mellékletben megpróbálom az első karácsonyi mesterkedésem eredményét feltenni, nekünk nagyon tetszett. Biztos vagyok benne, hogy még pár darab készülni fog. J


     

  79. 2017. október 6. 18:2139322.

    Csináld meg mindet, majd megyünk a morzsára!  


     


     


     


     


    Élek, vagy legalábbis lélegzem, a lelkem sír. Kicsit furcsa ez, a gyerekek itthon vannak: néha kicsit szipogunk, néha röhögünk, hogy emlékszel??? Mindig viccet mesélt, kirándulni vitt, utálta az átlagosságot, szerette megbotránkoztatni az embereket, felkapott még 10 évvel (meg 25 kg-al)  ez előtt, meg tömegben mindenki feje fölött elnéztünk és megtaláltuk, meg "kütyü" bolond volt, minden újdonság kellett neki ( informatikus véna) meg, meg, meg...   30 év, és mégis oly kevés volt! 


    De majd jövök többször.


     

    előzmény:
    Démétér (39307)
    2017-10-05  19:04
  80. 2017. október 6. 18:1439321.

    Szaisztok!


    Próbáalnék én aktívan fórumozni, de hol a lányom nem támogatja, hol mrg az Nlc nem hagy érvényesülni...


    Haladok lassan én is, már a bolti ajándékook nag, része meg van rendelve, illetve van, ami már itt s van


    Gasztro része készülőben, úgy döntöttem, idén iható vonalon vozgunk- van félkész málnalikőr, vettem gyömbért szörpnek, és néztem a blogon a martini receptjét, lehet, megppróbállkozom vele...

  81. 2017. október 6. 15:2639320.

    Drága Borcsamama nekem a képek az erősségeim. Nem vagyok nagy írogatós. De itt vagyok veletek és képben vagyok. A teló az más. Az megy. 


    Mindenkinek szép napot. 

    előzmény:
    borcsamama (39317)
    2017-10-06  13:32
  82. 2017. október 6. 15:1339319.

    Bubcsi,   örülök hogy sikerült bejutnod.  Itt vannak a kérdések, neked és mindenki másnak, aki szeretné kitölteni.


    Úgy gondolom,  aki részt akar venni az ajándékozásban, mindenképpen tegye meg. Az email címemre küldjétek!


    Tesztkérdések:      


    Hogyan szólíthatlak?


    Magyarországon élsz?


    Hogy állsz az évszakokkal?


    Melyik az a hobbi amit leggyakrabban művelsz, és melyik az amit szívesen megtanulnál?


    Van-e valami, amit mindenképpen kipróbálnál, de eddig nem volt rá lehetőséged vagy nem volt hozzá bátorságod?


    Mi van a színekkel?


    Melyik stílus a kedvenced? – öltözködésben, lakberendezésben, karácsonyi dekorban?


    Karácsonyfa – élő vagy mű, és miért?


    Karácsonyi ajándék –csak saját készítésű, vásárolt , vagy mindkettő?


    Karácsonyi vacsora-  családi hagyományok szerint, vagy mindig valami más?


    Mennyire vagy  újító szellem?


    Szívesen megajándékozol-e másokat is a családtagokon kívül, kiket és miért?


    Átmentettél-e szokásokat gyerekkorod karácsonyaiból a saját családodéba?


    Kedvenc állat, virág, étel, ital, szóval minden ami kedvenc!


    Írj egy idézetet, ami rád jellemző (életfilozófia, önjellemzés, iránymutató)!


     


     

    előzmény:
    Bubcsi28 (39316)
    2017-10-06  13:08
  83. 2017. október 6. 14:2839318.

    Neked és a többi külhoni Angyalkának üzenem: én szívesen postázok nekik csomagot. Mondjuk magamat is :-D Nem nagy ajándék, de meglepő erejű lenne :-D


    Egyébként, van olyan saját csinált ajándék, amit elektronikusan is lehet küldeni... Szerintem megoldjuk, senki nem marad ki!

    előzmény:
    Bubcsi28 (39316)
    2017-10-06  13:08
  84. 2017. október 6. 13:3239317.

    Sziasztok, szép hétvégét Mindenkinek!


    Szednaörülök hogy kicsit tudtam segíteni a könyvek felhasználásával kapcsolatban és találtál jó ötleteket.  Jó munkát hozzá, és majd ha a méltóságos NLC engedi, akkor nekünk is mutasd meg mik készültek. 


    Nagyon szépek a havas képek, imádom nézegetni.  Nálam nyáron is ilyenek a gépemen a képernyővédők. :-)


    Macsek ,  nagyon ritkán jösz mostanában!


    Shephard, te meg teljesen eltüntél!  Remélem minden rendben!

    előzmény:
    Szedna80 (39314)
    2017-10-06  08:33
  85. 2017. október 6. 13:0839316.

    Hát ezt alig hiszem el...


    Na jól van, akkor majd írok az okosról, mert semmilyen más gépről nem enged...


    Borcsamama segítségét köszönöm.


    Akkor gyorsan, nehogy lemaradjak: az ajándékküldésre szeretnék jelentkezni (külföldön élek, megértem ha valaki ide esetleg nem vállal postázást).


    Az ůj kérdőívet láttam mostanában, de kérném szépen ůjra Borcsamamától.


    Este próbálok jönni, majd felvázolom a karácsonyunkat is.


    További szép napot!


     

  86. 2017. október 6. 13:0239315.

    Sziasztok,


    Ezredik próbálkozás...ha ez most végre megjelenik, máris folytatom.

  87. 2017. október 6. 08:3339314.

    Jóóóó reggggelt!


     


    Hihetetlen jó kreatív ötleteket találtam a könyvekhez, köszi!!!! (...még az is lehet, hogy ajándékok is készülnek belőlük...)


    Így egy rész megy gyűjtésbe, és néhányból lesz valami magam késztette dolog... És sok sok karácsonyfadísz! A kedvesekből, így megőrződik az emlékük is!


    Nagyon köszönöm!


    Mosógép: hát igen... bepakoltam két db, 3m*2m vastag plüss sötétítő függönyt... majdnem feldőlt szerencsétlen mosógép :-)


    Annyira örülök, hogy gyűlünk, többen vagyunk itt a fórumon!


    Köszönöm a kedves gratulációt a vizsgához, most pihi jön, aztán folyt köv...


    Bocsánat, hogy nem név, hanem téma szerint válaszoltam.


    Jajj de várom már az ilyet:


    https://www.youtube.com/watch?v=8sqOjgOGo98


    (Persze a pöttöm kis cinegéknek nagyon drukkolok ilyenkor, hogy vészeljék át a telet!)


    Széépppééénteket!!!


     

  88. 2017. október 5. 21:4739313.

    Légy üdvözölve Manófalván. Gyere amilyen gyakran csak tudsz. 

    előzmény:
    Bubcsi28 (39306)
    2017-10-05  17:19
  89. 2017. október 5. 21:2339312.

    Dem


    csatlakozom Bubcsihoz


    nanemaaaar, muszaj valasztani??? ezekbol nem lehet, mert mind tokeletes


    Nyuszo


    de jo, hogy jottel

  90. 2017. október 5. 21:2139311.

    Most jut eszembe,  Nyuszó, az illatfenyőpálcával kapcsolatban kaptam egy üzenetet:  vedd meg bátran, mert nagyon jó illata van. Én nem ismerem.  

    előzmény:
    borcsamama (39310)
    2017-10-05  21:16
  91. 2017. október 5. 21:1639310.

    Sziasztok!


    Bubcsi, gyere és érezd jól magad közöttünk.  Örülünk minden új Manócskának , ugyanúgy mint az "öregeknek". :-)


    Démi, én csak a torták sorrendjét változtatnám meg, első helyre kerülne a gyömbéres.  Aranyos a pénztárcás történet, csak azt nem értem, ha úgyis visszament, akkor miért pakolta ki a kocsit, hiszen valahova félre is állíthatta volna.  Attól félt hogy valaki kifizeti?  :-)


    Szedna, a könyvekre nekem is az iskolai papírgyűjtés lett volna az egyik javaslatom.  A másik egy kis kreatívkodás.  Rengeteg ötlet van a neten, nagyon jó dolgokat lehet készíteni régi könyvekből, könyvlapokból. 

  92. 2017. október 5. 20:1439309.

    Szia Dém,


    Köszi.


    Torta ügyében én azt mondom, így ebben a sorrendben- azzal nem nyúlsz mellé. Ha mégis maradna, csak szólj.

    előzmény:
    Démétér (39307)
    2017-10-05  19:04
  93. 2017. október 5. 20:1139308.

    Szaisztok!
    LondonEye: bizony, nagyon finom az a fajta csoki, ééésss étcsokival van bevonva.
    Édesburgonya: készült már belőle rakott krumpli is.
    Szedna: mit tett a függöny a mosógéppel? Túl nehéz/sok volt neki?
    Látom, közben kaptál tippeket a könyvekre is, tök jó.
    Ha krampusz szeretnél lenni, csak rajta  Lehet, hogy csatlakozom.
    Nagy gratu a sikeres vizsgákhoz. 
    Nyuszó: aranyosak a gyerekek az ajándéklistákkal.. Hát igen. 3 gyereknél tuti nem egyszerű az egész. Iskolatáska: nem semmi. Egyszer gyerkőccel úgy indultunk el, hogy otthon maradt a táska, de csak 2 sarokról kellett visszamenni. Plüssegér: azért jó, hogy lett sikere
    Nem semmi, hogy meg kellett szüntetni a homokozót a medence miatt. Illatfenyőpálcát nem ismerem. Biztos nagyon aranyosak a macskák.
    Bubcsi28: üdv közöttünk
    Démétér: torta kérdés: én a Mont Blanc variációra szavazok.
    Pénztárca: na igen, néha előfordul ilyesmi.

  94. 2017. október 5. 19:0439307.

    Bubcsi28, hát hogy a viharba ne :) Gyere-gyere-gyere!


    Nyuszó, nehéz a cicáknak ellenállni... Mondjuk nem jó rám hallgatni a kérdésben.


    Új-Zélandról priviben kerestek meg, elkérték a címemet, és postán kaptam a macit... Most mondd, milyen tüneményes emberek vannak! 


    A bacon-ös fánk íme: https://www.youtube.com/watch?v=yikqwU8IlDs Amúgy is ajánlom a séfet, imádnivaló :)


    A táska nélküli iskolás története ma nálunk aktuális: férjem hívott az előbb kissé rezignáltan, hogy ugyan nézzem már meg, hogy az otthon hagyott táskájában van-e a pénztárcája. Ott volt. Vállat vont, mindent visszapakolt a közértben a kocsiból, hazajött, IVOTT EGY HATALMAS KÁVÉT, és nekivágott még egyszer.


    Aztán. Van egy futó szavazásom, hogy milyen tortát csináljak karácsonyra, titeket is megkérdezlek. Opciók: vaníliás piskóta Bailey's-zel locsolva, diókrémmel, AVAGY gyömbéres csokitorta fahéjas vajkrémmel és főzött narancskrémmel AVAGY Mont Blanc variáció kakaós pskótával, gesztenyekrémmel és mandulás habcsókkal???

  95. 2017. október 5. 17:1939306.

    Sziasztok Angyalok!


     


    Kop-kop, szabad-e belépni?

  96. 2017. október 5. 16:2039305.

    Sziasztok!


    Remélem mindenkinek szép napja volt/van, csodás az idő, ezerrel süt a nap.  


    Nyuszó, örülök hogy te is itt vagy, ráadásul ilyen hosszú "élménybeszámolóval" jelentkeztél.  Látom, nálatok is zajlik az élet, de azt hiszem ez mindenhol így van, ahol gyerek van a háznál. 


    A spenótos leveles tészta egyszerű.  Fokhagymával megpárolom a spenót leveleket, szórok rá egy pici lisztet és egy kevés tejszínnelfelöntöm, besűrítem. A leveles tésztát négyzetekre vágom, teszek a közepébe egy kanál spenótot, a négy sarkát összefogom, megcsavarom, vagy forró vízve áztatott zöldhagyma levéllel megkötöm.  Tojással lekenem, és szép pirosra sütöm.


    Cukkini krémleves: a cukkinit felkockázom, ha zsenge akkor héjastól, ha nem, akkor meghámozom és a magját kiszedem.


    Felöntöm vízzel, hogy ellepje, teszek hozzá egy krumplit felkockázva, erőleves kockával, sóval, borssal és kevés szerecsendióval ízesítem, puhára főzöm.  Amíg fő, addig apró kockákra vágok egy zsenge cukkinit, megpirítok kockázott bacont, kiszedem, félreteszem. A visszamaradt zsírban pirosra sütöm a cukkini kockákat.


    A leves levéből valamennyit leöntök és félreteszem. , A maradékhoz teszek tejfölt,  botmixerrel pürésítem. Ha túl sűrű, a félretett lével hígítom és ha  kell, utána ízesítem. Bele keverem a bacon és a cukkini kockákat és tálalom. 

    előzmény:
    Nyuszó (39300)
    2017-10-05  11:53
  97. 2017. október 5. 12:5239304.

    Nagyon szépen köszönöm a javaslatot! (Őszintén szólva, azt gondoltam, már nincs ilyen iskolai papír gyűjtés...) Megkeresem a környéken a sulikat, és vihetik a gyerkőcök! (kilóra biztos jó sok lesz...)


    előzmény:
    Nyuszó (39302)
    2017-10-05  12:07
  98. 2017. október 5. 12:5039303.

    Nyuszó ! Köszönöm szépen.


    Nagyon jó, hogy már te is itt vagy köztünk. Borcsamamával, Londonkával tartottuk a frontot nyáron. Már jó lesz ha benépesül a topik. És még páran azért benéztek. 


    Gondolom és tudom hogy 3 gyerköccel van dolog elég. Na és most már 2 kis cica is. Én már nagyon készülök a képecskéimmel, talán a nagyja kész is. De hogy fogom hozni Nektek?


    Az NLC remélem az ünnepekig befejezi a ráncfelvarrást. 


    Mindenkinek szép napot. 

    előzmény:
    Nyuszó (39299)
    2017-10-05  11:52
  99. 2017. október 5. 12:0739302.

    Elnézést! Szedna80! Neked akartam ám címezni a tankönyleadást!

Címlap

top