Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2017. október 5. 12:0639301.

    Ladyzso! Iskolai papírgyűjtéskor aranyat érnek a könyvek! JÓÓÓÓÓÓÓ sokat nyomnak,mi oda gyűjtjük mindig! Nincs kinek odaadni? De mi már csináltunk is olyat, hogy nem a közösbe ment, mert az elvész ugyebár, hanem az osztály küólön leadta a papírgyűjtőnél, pénzért veszik kilóját, és mivel sokat nyoma, ment az osztálypénzbe! Jópár ezer forint összegyűlt így belőle!

  2. 2017. október 5. 11:5339300.

    Folyt.köv ismét,megint elfogytak a karaktereim


    Tete! A kócolt káposzta mit jelent konkrétan?


    Sunshine! A keresztelőre készített faládád csodaszép lett!


    Nekezd! Munkahely-probléma megoldódott azóta?


    Londoneye! Ez a Hobbycraft merre van Angliában? Van honlapjuk? Szeretem az angliai képeidet nézegetni!


    mmmmm87! Milyen lett a kis veteményesetek?


    Borcsamama! A spenótot levelestésztában hogyan készíted? És a cukkini krémlevest? Több receptet akartam kérni, de látom azóta már másnak beírtad őket, így azokat is köszönöm! A töltött hagyma nagyon jól hangzik! Csodásak lettek a festett székeid (is)! Le a kalappal!


    Fenci! Egyszer kérdezted a mosódiót én használom őket évek óta, szeretem nagyon!


    Eszterlili! Örülök, hogy a kutya-macska barátság végül jól alakult és gratulálok az új munkádhoz!


    Sushi! Derékfájásodat mélyen átérzem, én is ezzel küzdök most, neked elmúlt már? Még a cipőmet is nyögésekkel veszem fel, nagyon rossz érzés....


    Narocsi! Nagyon sajnálom a  történteket! Sokat gondolok rád!


    Ditte! Látom te is az év eleji összevisszasággal küzdesz, megértelek! Azért próbálj meg jönni!


     


    Használt már valaki illatfenyőpálcákat? Néztem a dekortrend oldalán, de félek tőle. Vajon milyen lehet?


    Képzeljétek, van 2 rossz macskuszunk, már 4 hónaposak lesznek, egy fiú-lány testvérpáros. Sima házicicusok, egyik teknőc másik vörös színű. Bűnrosszak de amennyire harcoltam ellennük, annyira megszerettem őket. Persze teraszon laknak, nem engedem be őket a házba. Kivéve mikor igen, például tegnap, mikor az állatok világnapja alkalmából reggel beeresztettem őket, a gyerekek nagyon örültek.

  3. 2017. október 5. 11:5239299.

    Folyt köv bocsánat, elfogytak a karaktereim!


    Pár dolgot azért szeretnék kérdezni,szóval nem teljességgel,de reagálnék az egész éves dolgaitokra:


    Démétér! Írtad,hogy Új-Zélandról kapták macikat! Azt hogy??? Vagy ismerősön keresztül? Látom menüben mindenkit leelőztél a januári menüterveddel. Azóta változott valami vagy ez már kőbe vésett dolog ilyenkor nálad? A baconos sajtos fánk receptjét elkérhetném?


    Shephard! Amikor olvastam,hogy Oli pont a kezedre kakilt, azt írtad,lottózni fogsz! Túl vagy már rajta? Olyan jót nevettem ezen. Elkérhetem az almás crumble valamint a csokis-kókuszos rolád receptedet? Jót mosolyogtam a tankos újságon, amikor írtad, én is kerestem,aztán mikor nem volt, felhívtam a páromat,hogy nem tudok meglepit szerezni neki vele, mert nincs,pedig már 3 helyen néztem. Épp Budapestre tartott, fél óra múlva hívott, hogy igaz, hogy a második benzinkúton volt csak, de kapott. Mondtam neki,hogy ilyen gyorsan még nem szerzett meg semmit, ha kértem. De édes lehetett Olivér nyáron a mikulásruhában! Jót nevettem a medencébe szórt homokon, az én OLim is ugyanezt csinálta, most végleg megszüntettüka  homokozót végre, ő konkrétan belelapátolta mindig.... Nekünk állandó medencénk van ráadásul,a földben,így mindig könnyen elérhető volt neki. Köszönöm a névnapi megemlékezést! Milyen az az ajándék tervező app?


    74-marcsi! A testvéredékkel mi van? Rendeződött már a helyzet? OLvastam  amunkahelyi kirúgásokat, nem semmi ahogyan ezt lebonyolították pikk-pakk.... A levendulababáid nagyon jók lettek! Lehet nem jól értelmezem a  dolgokat, de mi az a várandós hőmérséklet takaró?


    Banyoca! A szőlőbefőtt,amiről írtál hogyan készül?


    Mágika! Gyönyörűek a faképeslapok,amiket feltettél!


    Hű de furcsa volt visszaolvasni, hogy -30 fok volt télen! Én egy kicsit örülnék most is neki, imádom a telet, la hideget,ehet azért mert télen, hatalmas hóban mínuszban születtem, de a nyár helyett inkább tél nálam!


    Macska! Gyönyörű képeket hozol mindig, és nagyon tetszett, amikor a gólyafészekbe varázsoltál hóembereket. A macskás videó nekem is kedvencem volt tavaly, a Christmas calamity. Külön köszi a Kikás képekért! Hű,olvastam hogy milyen precíz voltál az iskolatáskáddal, hát akkor ne olvasd el amit a gyerekeimről írtam! Úgy irigylem az ilyen gyerekekekt, akik rendben tudják tartani a cuccaikat, az enyémek nem ilyenek....


     

  4. 2017. október 5. 11:5139298.

    Csingiling!


    Szép jó napot Angyalok!


    Elnézést az elmaradásért, hamarabb szándékoztam jönni. De az ok amiért távolmaradtam családi-munkahelyi és egyéb dolgok miatt van, egyszerűen nem tudtam odáig jutni, hogy végigolvassam a lemaradást és sajnos nekem megvan az a rossz tulajdonságom, hogy maximalista vagyok. Amíg el nem olvastam a lemaradást, addig nem tudtam rávenni magam hogy jöjjek! De most a végére értem és itt vagyok!


    Az iskolai-óvodai kezdés teljesen bedarált munka mellett, a véget nem érő szülőik 3x, igazolások beszerzése 3x, iskolai-óvodai pakkok elkészítése 3x és nem is ragozom tovább, mostanra érzem azt,hogy talán mindegyik manónak megvan mindene suliban-oviban egyaránt,bár még ma is vittünk oviba egy festős pólót,amit egyébként jó ötletnek tartok, mert a két nagyobbnál ilyen nem volt. Szóval mindig van valami kérés, óhaj, hiány. ÁÁÁÁÁ.... sosem lesz vége!


    A nagyfiam egyik nap üres táskával ment suliba, még jó,hogy valamiért hazaugrottam,megláttam a tankönyveit és besiettem vele a suliba, persze naná, hogy összefutottam épp igazgatónővel, és az osztályfőnökkel is,és mindketten megkérdezték mi járatban vagyok, így lebukott. De hát hogy őszinte legyek, ezen már meg sem lepődik senki, csak mosolyognak rajtunk, néha szétszórtak vagyunk na. Pillanatnyilag azt sem tudom én hol vagyok,nemhogy a gyerekek dolgai vagy éppen az irodai munkáim hol és hogyan vannak.


    Karácsonyi tervezgetés nálam már nagyon korán elkezdődött, az ajándéklistámat már tavasszal ünnepélyesen megnyitottam, folyamatosan jegyzetelem ugyanis elkapott szavakból, elejtett megjegyzésekből,hogy ki mire vágyik, így ötlet az van bőven, és van már amit meg is valósítottam. Persze sk. dolgokból még semmi nincs kész, de vettem már ezt-azt. A gyerkőcök is várják már nagyon, a két fiú már írt is egy listát a kívánságokról a télapónak, amit persze majd én továbbítok, épp 2 napja vonultak el listát írni, a nagyfiam segített leírni a kicsinek a kívánságait. Olyan édesen jegyzetelt az asztalán, amíg mellette állt az én kis törpém és mesélt-mesélt, mutogatott,hogy mit kér! A lánykám még nem írta mega  lsitát, tőle félek a legjobban,volt tavaly beszélő póni,beszélő delfin igény,szóval szerintem ő fogja idén megint megizzasztani a télapót. Tavaly karácsonykor, mikor kibontotta a várva várt beszélő Blublu delfinkéjét,hatalmas táncot járt, majd szaladt megint a fa alá, hogy ha ezt megkapta,biztos itt lesz még a beszélő póni is, mi meg nagyranyílt szemekkel megijedtünk, hogy hogyan értessük vele, hogy egy nagy ajándék van ugyebár...


    A mi jézuskánk szeret viccelődni is, tavaly a nagyfiam gamer egeret kért, és hozott neki egy naaaagy plüssegeret. Köpni-nyelni nem tudott, azt a meglepődést és csalódást látnotok kellett volna,majdnem sírt, összetörve ült az ágyon,és azt dadogta, hogy tényleg,hát nem írtam le hogy számítógépes egeret kérek.... Közben mindenki bontotta a várva várt ajándékát. Aztán persze rávezettük, mit bontson ki még, mert annyira sajnáltam, hogy a könnyeimmel küszködtem,de ő csak ült és csendben mosolygott csalódottan. Hát viccesek ezek a télapók nálunk! De azóta a plüssegérrel alszik, ott van az ágyában mindig,szereti. Meg már sejti és tudja a valóságot szerintem, mert a télapónak írt levelet is nekem adta át mosolyogva,de nem beszélünk róla, ő meg nem kérdez, és ez így van jól, én is tudtam már gyerek koromban,hogy mi az igazság, de nem voltam hajlandó tudomást venni róla.


     

  5. 2017. október 5. 11:2539297.

    Jajjj, ez olyan cuki, olyan jót nevettem :-) a Könyvek sajnos kb. ilyenek: szabálysértési jog, tb jog, banküzemtan...közigazgatási eljárás...mind 5-6 évesek...vagy több. Sajnos képek nélkül :-D Maximum atombunkert lehetne belőlük építeni, vagy mágiát rakni :-)


     

    előzmény:
    LondonEye (39295)
    2017-10-05  11:13
  6. 2017. október 5. 11:2339296.

    lanyok


    ti mit csinaltok edeskrumplibol?


    en imadom olajjal, soval, karikara vagva megsutve, de mit lehetne meg csinalni?


    a pure gondolata nem vonz...

  7. 2017. október 5. 11:1339295.

    Dem


    nagyon drukkolok neked, nektek a paroddal


    ladyzso,borcsamama


    hivatkoztak mar mindenre a jarattorlesekkel kapcsolatban, bizony sokan voltak, akik ottrekedtek valahol, mert a masnapi jaratukkal szorakoztak


    nehez ugy, mert az a repter van hozzank a legkozelebb, ahonnan a Ryanair megy haza


    turogombocos csoki???? csak jo lehet


    macska


    uuuuristen, mind kell! olyan gyonyoruuuuek


    Szedna


    gratula a vizsgahoz


    a konyvekkel kapcsolatban: nincs kisgyerekes ismeros, akik mondjuk a kepeket kivagdosnak belole vagy a betuket, esetleg telerajzolhatna?


     


     

  8. 2017. október 5. 08:5539294.

    Sziasztok Drága Angyalok!


    Ez van, ha valaki dolgozk Néha beszippant az örvény és se ki se be.


    Nem is nagyon olvastam vissza, de elkészítettem a remek kérdőívre a válaszokat, hova küldhetem?


    Közben vizsgáztam is, jelentem, sikerült így most már tényleg átadhatom magam az ünnepi készülődésnek...


    A rendrakással jól állok, szegény mosógépemet viszont majdnem kinyírtam...Nem bírta a függönyt. (Mit is képzeltem egyébként???)


    Ismeri valaki esetleg ezt a helyet: http://www.mosodabudapest.hu/hu/kapcsolat-menu Kipróbálnám, ágytakarót, függönyöket mosnék...


    Még egy tipp jól jönne... Van egy rakás lejárt tankönyv, úgy értem régiek, nem aktuálisak, de kiló számra. Mindig sajnálok könyvet kidobni, soha nem is szoktam, na de ezek már nagyon zavaróak, és nem tudom, mit kezdjek velük. Antikváriumoknak nem kell...


    Na, és hogy ne csak kérjek:


    Örök kedvencem:


    https://www.youtube.com/watch?v=av0QpbAXHq8


    Jajjj de várom mááááár!!!


    Mindenkinek csodás napot, és kérlek, ne haragudjatok rám, hogy csak nyomokban vagyok/leszek néhány napig... Vállalom a krampusz szerepét a sok angyalka között!


     

  9. 2017. október 4. 21:4639293.

    Hűűű, ezek nagyon szépek, tudnék válogatni közöttük 

    előzmény:
    macska54 (39291)
    2017-10-04  21:35
  10. 2017. október 4. 21:4439292.

    Démi, sajnálom hogy nem leszel ott a találkozón, bár teljesen érthető az indokod, de remélem simán átvészeled, és pikk-pakk rendbejössz a műtét után. Tiszta szívemből kívánom, hogy így legyen. 


    Én is úgy gondolom, hogy nagyon szép a fenyőn együtt a piros és a fehér, kíváncsian várom, hogy a mienk majd hogy sikerül.  


    Az almás süllő nem bonyolult.  A halat, amit egészben hagyok, kb. két centinként beirdalom, és bekenem a páccal úgy, hogy a bevágásokba is jusson. A belsejét csak sózom. 


    Pác: 1 ek. dijoni mustár, 2 tk. gyömbér/őrölt vagy reszelt/, 4 ger. zúzott fokhagyma, 1/2 citrom leve, 2 tk. só keveréke. 


    Négy nagy /lehet több is/ savanykás almát héjasan felkockázom, megcsorgatom citromlével, és ami kényelmesen belefér, azt berakom a hal hasába, a többit köré teszem a tepsibe. Nagy gáztepsiben szoktam csinálni.  Sütőben 200 fokon kb. 45 perc alatt készre sütöm. 


    Szerintem köretnek legjobb hozzá a mazsolás bulgur. Jó étvágyat hozzá ha megcsinálod, és kíváncsi vagyok a véleményedre.


    Ladyzso, különösebben nem vadászom a díszeket, de ha találok kedvemre valót, akkor fehéreket szeretnék, piros már van elég, bár díszből sose elég, de a fánk befogadóképessége véges.


    Ami a novemberi találkozót illeti, akkor már két hétvége van, ami valakinek nem jó.  Szeretném ha mindenki aki jönni szeretne nyilatkozna, hogy kinek melyik lenne alkalmas a maradék hétvégékből.


    Jelen állás szerint jó lenne a november 11 és 25.  Persze ha a többségnek a másik kettő jobb lenne, akkor mi alkalmazkodunk. 

    előzmény:
    Démétér (39289)
    2017-10-04  20:02
  11. 2017. október 4. 21:3539291.

    Jó estét mindenkinek.


    Karácsonyos textilek. Akiket érdekel. 


    Jó éjszakát. 

  12. 2017. október 4. 20:5839290.

    Ez a műtét, nem semmi. Jó hosszú a lábadozási ideje. 

    előzmény:
    Démétér (39289)
    2017-10-04  20:02
  13. 2017. október 4. 20:0239289.

    Puszi Mindenkinek!


    Előrebocsájtom, hogy én sajnos idén biztosan nem veszek részt a találkozón. Ez a bőreltávolítós-korrekciós műtét elég nagy dolog lesz (már most legalább 4,5 órásnak néz ki), úgyhogy én várhatóan egész novemberben szorosan kötözve az ágy nem túl tágas környezetében tartózkodom majd.


    Havastáj, de jó, hogy benéztél :) Remélem, minden rendben!


    (És hát persze hogy készülnek már a listáim, nem is lehetne másképp :))


    Borcsamama, a piros-fehér díszítés olyan szép a karácsonyfán! Kedves, barátságos, vidám.


    A halakat nagyon szeretem. A süllő almával hogy készül? Ha nem bánod, hogy receptekért nyúzlak, de ez nagyon érdekes, még nem láttam ilyet.


    LondonEye, azért nem rossz az utazást szervezni, csak aztán tényleg úgy is alakuljon :)

  14. 2017. október 4. 18:4039288.

    Ismeri valaki a Boci túrógombócos csokiját? Nagyon fincsis.

  15. 2017. október 4. 18:3939287.

    Szaisztok!


    Havastáj: örülök, hogy találtál egy klassz baba-mama csoportot. Biztos jól el lesztek.
    Szuper, hogy ráértek a ház csinosítására. Most min bütyköltök?
    Hát igen, gyorsan telik az idő. Október van, ne is mond.


    LondonEye: szuper, hogy sikerült a járatcsere. Tudni miért törölték a másik járatot? Küldtek róla értesítést? 


    Borcsamama: nekem nov. 18. nem jó
    Biztos szuperek lesznek a havas szőlővesszők. 
    Milyen díszekre vadászol amúgy? 


    Velünk nincs semmi különös. Sok a meló, kezd kissé feszült lenni a légkör.


     

  16. 2017. október 4. 17:5139286.

    LondonEye, de kár, hogy nem fogunk találkozni. 


    Borcsamama, természetesen az "igazi" karácsonyi készülődéshez ez a kis közösség is hozzá tartozik. Ígérem, amikor csak tudok jövök.

  17. 2017. október 4. 14:0339285.

    Havastáj, Londonka, végre valaki!  Azt hittem, már mindenki világgá ment, két napja sehol senki.


    Ami a találkozót illeti, jó lett volna ha valaki olyan szervezi, aki Pesten él, de ha nincs önként jelentkező, akkor megcsinálom azt is.  Jó lenne ha javasolnátok időpontot, valamikor november közepén lenne jó szerintem, de ez csak egy ötlet. Ami biztos, hogy nekem pl. a nov. 4-5.-e nem jó.  


    Várjuk az ötleteket, javaslatokat, esetleg egy önkéntest a szervezésre. 


    Havastáj, érezd jól magad a babás közösségben is, de azért ha lehet hozzánk se legyél hűtlen.


    Londonka, ez  elég érdekes, hogy eladják a repülőjegyeket, utána meg törlik a járatot.Ez azt jelenti hogy pl. ha valaki nem figyel eléggé, vagy éppen nem szerez tudomást róla, akkor szépen  otthon maradhat mert csak a reptéren szembesül a ténnyel, hogy nincs járat?  


    A "havas" szőlővesszőim szépen megszáradtak, alig várom hogy dekorálhassam, de az majd csak novemberben lesz.  Nem sürgetem az időt, megy az anélkül is elég gyorsan. 

  18. 2017. október 4. 12:3439284.

    Szia Havastaj


    jesik, hogy gondolsz ram (rank), es nagyon irigylem azokat, akik fognak veled es a kicsivel talalkozni, de en sejmos nem tidok ott lenni


    oktober vegen muszaj hazaugranom, de csak jkvok-megyek, anyukam hivatalos ugyeit probalom lezarni, remelem, sikerul


    aztan mar csak december 21-en repulok, ha a Ryanair is ugy akarja...toriltek tobbszaz jaratot, az enyem is beleesett, de szerencsere sikerult masikra becserelnem


    jo lesz az a kis kozosseg, egyutt keszulni, tervezgetni az unnepet mas kismamakkal


    errol jut eszembe: Shephard elmaradt mostanaban

    előzmény:
    havastáj (39283)
    2017-10-04  12:13
  19. 2017. október 4. 12:1339283.

    Sziasztok!


    Itt ma nagyon szép idő van. Úgy örülök neki. Délutan sétálunk egy nagyot a levegőn. Képzeljetek a keresztlányomtól múltkor kaptam gesztenyéket, mert ő sokat gyűjtött, legalább fél decit. 


    Olyan kár, hogy nem lehet képeket feltenni. Vajon ez már mindig így lesz?


    Hianyoznak....


    Elkezdtem beszerezni egy-ket alapanyagot, amikből majd dekoráció és ajándékok készülnek.


    Most meg a házon csinosítunk pár dolgot. Lassan haladunk, de nem baj. Úgyis azt mondtam, hogy en soha többet nem költözök, szóval igazából ráérünk. 


    Egy nagyon klassz baba-mama közösségnek lettem nem rég a tagja, akik már évek óta együtt készülnek a karácsonyra, tudatosan szervezve, tervezve mindent. Épp nekem való! 


    Déméter, Borcsamama inspiráló a téli erdő/ havas ág ötletetek. Köszi.


    Gabriella, mindig elfelejtem kérdezni, nekef milyen idős a pici?


    LondonEye, örülök, hogy sikerült a szilveszteri jegyekre lecsapni. Nem semmi, mennyire előre kell gondolkodni. Apropó, tudod már esetleg, hogy az adventi talikor itthon leszel-e? Olyan jó lenne! Meg Csingi....meg persze a többiek...esetleg próbalhatnank úgy belőni a dátumot, hogy akik külföldön elnek, azokhoz igazítani....


    Történt rossz is velünk mostanság, de nem akarok itt többet írni erröl, nem akarom lehúzni a hangulatot. Majd megoldjuk ezt is, ahogy eddig is mindent. 


    Szep napot nektek!


    Apropó, a nagy "tervezők/listaírók" már neki fogtak a karácsonyi teendők, tervek rendszerezésének? Nem fura nektek, hogy máris október van?


     

  20. 2017. október 3. 20:4939282.

    Igen, az az eleje, és csak gmail-os címedet ismerem.. Máris küldöm újra, és meglátjuk.

    előzmény:
    borcsamama (39281)
    2017-10-03  20:46
  21. 2017. október 3. 20:4639281.

    Ez érdekes, mert tudomásom   szerint csak egyetlen mél van amire nem válaszoltam még. Az email címed ugyanaz mint a nickneved?  Kérlek, írjál most próbaképpen egyet, kíváncsi vagyok, megkapom-e.  Milyen címre írtad amúgy, mert csak a gmail-es címem él.

    előzmény:
    ladyzso (39280)
    2017-10-03  20:40
  22. 2017. október 3. 20:4039280.

    Semmi különös, simán érdeklődöm. Csak nem tudom, hogy odaért-e az e-mail, amit kb. egy hete küldtem. De 2-nek kellett lenni összesen.


    Néha meghülyül a levelezőm, és nem mennek ki a mélek.

    előzmény:
    borcsamama (39279)
    2017-10-03  20:16
  23. 2017. október 3. 20:1639279.

    Szia ladyzso!


    Nem egészen értem a kérdésedet. Milyen levelekre gondolsz?  Privát levelet nem lehet írni, az emailekre pedig mindig válaszolok.


     

    előzmény:
    ladyzso (39278)
    2017-10-03  16:59
  24. 2017. október 3. 16:5939278.

    A leveleidet szoktad nézegetni?

    előzmény:
    borcsamama (39276)
    2017-10-03  14:02
  25. 2017. október 3. 16:5439277.

    Szaisztok!


    Eddig szép időnk volt, nemrég viszont el kezdett esni. A napokban el kéne menni gesztenyét szedni, van már felénk bőven.


    Biztos nagyon szép lesz a piros/fehér dekoráció.


    Gondolom még korán van a karácsonyi dekorációhoz. 


    A halászlét én is szeretem. 

    előzmény:
    borcsamama (39276)
    2017-10-03  14:02
  26. 2017. október 3. 14:0239276.

    Sziasztok Angyalok!


    Úgy látom mindenkit beszippantott a szép őszi idő.  Nálunk csodásan süt a nap, enyhe az idő egy kis langyos szellő kíséretében.  Ideális az őszi kerti munkákhoz, a virágok rendezgetéséhez . 


    Démi, nagyon csábító amit a Kika választékáról írsz, az a baj, hogy tőlünk 50 kilóméterre van a legközelebbi áruház. A fehér díszeket már ősz óta vadászom, a tavalyi maradékból már nem igazán tudtam szerezni, idén pedig még nincs sehol. Mivel váltás lesz, idén piros-fehérben fog pompázni a fánk.  A piros ugyan inkább kicsit bordóba hajlik, de nagyon szép. 


    A dekor is ezekhez igazodik, ezért lettek a havas hatású ágak is, amiket valamelyik nap festettem. 


    A halakból még nem tudom mi készül, ill. ami biztos, nov. 4-én nagy családi összejövetel lesz, összevontan Ádám szülinapja, a menyem és borcsapapa névnapja, így akkor jó sok halászlé készül. Pontyot szoktam még rántani,a rántott halat savanyítani hagymás lében,  sütni, lecsósan készíteni, zöldségekkel együtt sütni.  


    A süllőt sokféleképpen szoktam készíteni, pl.  almásan, tejszínes-gombás mártásban sütve, rántva.


    Azt még nem tudom az amur hogy készül majd, abból valami különlegeset kellene kitalálnom, az is lehet hogy marad karácsonyra.

  27. 2017. október 2. 19:5039275.
  28. 2017. október 2. 11:5539274.

    Dem


    egy ujabb tokeletes karacsonyi tema-otlet


    igazan visszafogottak voltatok a boltban, a giccs meg....mikor, ha nem karacsonykor???


    lanyok


    en probalok hangolodni,de nemigen megy, most tudatosodott bennem, hogy ezt a karacsonyt mar anyukam nelkul toltjuk (bocs az off-ert)


    kapaszkodok meg a nyarba, a tengerpartokon talalt rengeteg kagylobol tervezek valami egyszerut a falra, a ferjem mar meg is furkalta rajuk a lyukakat (igazan visszafogtam magam , de igy is eleg sok van)

    előzmény:
    Démétér (39272)
    2017-10-02  09:16
  29. 2017. október 2. 11:2139273.
  30. 2017. október 2. 09:1639272.

    Borcsamama, kérlek, továbbítsd az én részvétem is Narocsi felé! Ó... nagyon sajnálom. És nagyon köszönöm neked a segítséget.


    Madlena, Christmasgoat-bubu, Isten éltessen benneteket!


    Borcsamama, szép lesz a téli dekorod! Hiába, ilyenkor már nagyon kezdődik a megfelelő hangulat :) Nem igaz? A halakból mi készül majd?


    Jut eszembe: tegnap a Kikában jártam, és mintha olvasták volna az idei terveim: minden a "téli erdő" tematika körül forog! Tele van jégfehér díszekkel, mókusokkal-őzekkel-nyulacskákkal, deres ágakkal, tobozokkal. Még nem vásároltam, mert nem gondoltam végig rendesen, hogy mire lesz szükségem, de azért egy kis téli házacskás jelenet persze hazajött velünk... szánkózó gyerekekkel és ejtőernyős Mikulással :) Nagyon cuki. Hitves pedig egy téli tájképet vett a maga részéről, ami egy szép kis fenyőkkel kerített havas utat ábrázol, kovácsoltvas kerítéssel, a kandeláberek pedig apró, finom ledekkel világítanak, ha bekapcsolod. Kicsit giccses, de hangulatos... Jó lesz az!


    (Nota bene, tudom, hogy off, mert Halloween, de szerzünk kísértet-projektort az utcai ablakra :) Hadd rettegjenek az arra járók!!! :))


    LondonEye, GRILLSAJT! Imádom én is :)

  31. 2017. október 2. 09:1539271.

    Jó reggelt !


    Karácsonyi rádió-1

  32. 2017. október 1. 20:4639270.

    Madlena és Christmasgoat (alias Bubu) Boldog születésnapot kívánok! 

  33. 2017. október 1. 18:2739269.

    Sziasztok!


    Olvasok, köszönöm a részvét kívánságokat. A gyerekek most itthon vannak, és anyám is mellettem áll, mint mindig. Az első sokk elmúlt, de holnap nehéz nap lesz, a búcsúztatót kell intézni.


     


    Borcsamama: tavaly nekünk is cseresznye fánk volt, mert ici-pici kicsi piros gömböket vettem a fára. Nagyon elegáns fa volt, de Kiki szerint cseresznye fa! 

    előzmény:
    borcsamama (39268)
    2017-10-01  18:16
  34. 2017. október 1. 18:1639268.

    Sziasztok!


    Csak most sikerült ide jutnom, összejött mára egy csomó minden, többek között főztem délelőtt.  Tegnap kellett volna, de a mosás is mára maradt.  


    A másik, hogy nálunk néhány napja nagyüzemi halpucolás van, ma is fogott kettőt borcsapapa, még most is azt csinálja. 


    Az egyik egy szép ponty, a másik pedig egy ritkán látott vendég a konyhánkban, egy gyönyörű négy kilós amúr.  Régebben amikor a Tiszára is játrak , ott sokat fogott, szerettük is nagyon, de errefelé nem igazán van.


    Hogy egy kis karácsonyi hangulat is legyen, megcsináltam a téli ablakdekorom alapját az ebédlőbe.  Hasonlóan akarom dekorálni mint amit láttatok, a fentről belógatott szőlővessző kötegen vannak a kis madárházak, szívek, madarak.  


    Csináltam másik köteget a maradék vesszőből, lefestettem fehérre, és arra kerülnek majd téli dekorok, konkrétan még nem tudom mi, de az biztos hogy piros bogyók, hópelyhek vagy hógolyók,valami zöld, és egy kevés világítás is lesz rajta. Valószínű majd csak november elején kerül fel, addig a mostani kap egy kis őszi kiegészítést, viszont az ágakat muszály volt lefesteni, mert ha hideg lesz, és esős idő, akkor már nem nagyon lehet. 


    Madlena, bubu nagyon boldog születésnapot! 

  35. 2017. október 1. 16:1339267.

    en mar a szilveszteri programomat is tudom!!!


    az iment vettunk jegyet a tuzijatekra, pentektol arultak a jegyeket, de csak most lattam meg a cikket, hat igyekezni kellett elcsipni kettot magunknak

  36. 2017. október 1. 14:0339266.

    Borcsamama, tolmácsold Narocsinak, hogy gondolunk rá és rettenetesen sajnáljuk.


    LondonEye, találó a hasonlatod az nlc-val kapcsolatosan.


    Madlena, Isten éltessen sokáig!


     

  37. 2017. október 1. 12:2639265.

    Aranyos lehet a kicsi lány 

    előzmény:
    Gabriella2 (39258)
    2017-09-30  22:16
  38. 2017. október 1. 12:2439264.

    Boldog szülinapot kívánok én is nekik!


    előzmény:
    LondonEye (39261)
    2017-10-01  10:50
  39. 2017. október 1. 12:2139263.

    Sziasztok! 


    Az nlc nekem jobb lett, mert már nemcsak tablettről tudok írni a fórumra. Az tényleg necces, hogy nem lehet képeket feltenni.


    Én még nem láttam karácsonyi dekort, csak őszit és halloweenest.


    A grillsajt nagyon finom lett.

    előzmény:
    LondonEye (39260)
    2017-10-01  08:59
  40. 2017. október 1. 11:0639262.

    Madlena! Boldog szülinapot kívánok szeretettel. 

  41. 2017. október 1. 10:5039261.

    boldog szulinapot Madlena es bubu (tudom, a bubu megvaltozott, de nem jut eszembe az uj nev...)


  42. 2017. október 1. 08:5939260.

    Imaaaadom a grillsajtot


    ma elore probalok surni-fozni, ugy konnyebb a hetet atveszelni


    az egyfontos boltban jajjj, olyan szep karacsonyi resz van mar, nem fenykepeztem,minek


    ez a "rancfelvarras" ugylatszik enyhe kufejezes az nlc reszerol, ennyi ido alatt meg Speter Erzsebetet is 20 evesse lehetne varazsolni.... ( elnezest kedves Erzsebet)

    előzmény:
    ladyzso (39256)
    2017-09-30  21:16
  43. 2017. október 1. 04:5839259.

    Jó reggelt !


    Szép vasárnapot. 

  44. 2017. szeptember 30. 22:1639258.

    sziasztok,


    Borcsamama, köszönöm a könyvajánlást meg a bíztatást is! ha elkčszül, márpedig el fog(!), mindenkčpp mutatom


    Dčm, čn is így vagyok: nagyon tetszik maga a technika, illetve az így kčszült alkotások, de soha bele se kezdtem, mert tudom, nem tudnčk egyelőre elegendő időt fordítani rá. viszont, amit leírtál (čvszakos takarók) szinte megjelent a szemem előtt, megvalósításra črdemes ötlet (na nem čn leszek az alkotó!). tőled persze ez nem meglepő


    Sonnenblume, a horgolás a másik, amit nagyon szeretnčk művelni. sajnos nem volt kitől megtanulni, talán majd egyszer. remčlem, nem olyan soká!                                                                 kicsi lányomat kčrdezted múltkor: egyelőre mčg nem túl aktív, kis kčnyelmes. jobbára csak mint egy kis bogárka, ha a hátára kerül: fekszik čs kalimpŕl kezeivel-lábaival. fordulni persze már tud, de hasalni nem szeret, mászni mčg nem tud. így viszont elčg hamar elunja magŕt, egčsz nap leköti az embert.


    mindenkinek további minden jót!

  45. 2017. szeptember 30. 21:5539257.

    előzmény:
    borcsamama (39236)
    2017-09-29  18:09
  46. 2017. szeptember 30. 21:1639256.

    Sziasztok!


    Nálunk grillsajt volt ebédre, fokhagymás főtt sült krumplival.


    Ma itthon maradás volt, majdnem mentünk rendezvényre, de végülis úgy alakult, hogy nem tudtunk menni. Elvoltunk itthon is: filmeket néztünk, mostunk, vasaltunk, mosogattunk.


    Én is beszereztem már pár meglepis dolgot.


     

  47. 2017. szeptember 30. 21:0239255.

    Sziasztok, szép estét Mindenkinek!


    Lányok, Narocsi nevében köszönöm nektek az együttérzést, majd ha lesz rá módom, tolmácsolom neki. 


    Ma nekem is sikerült végignézni egy két részes karácsonyi filmet, Volt egyszer egy karácsony címmel.  Nekem tetszett, kicsit átmenet a valóság és a mese között, de hiszen maga a karácsony is sokmindenben az. Szóval jó volt.


    Délután halpucolás, hazajött borcsapapával két szép ponty, így holnap rántott hal lesz, krumplisaláta és csinálok savanyú halat is. 


    Nemrég jöttünk haza, a fiaméknál folytattuk a mozizást, végignéztük a horváthországi nyaralásuk képeit. 

  48. 2017. szeptember 30. 20:4639254.

    Sziasztok!


    borcsamama: köszönöm a mail címet, megtaláltam a hozzászólásban. Hamarosan küldöm a válaszokat a kérdésekre. Az

    ajándékozásban is szeretnék részt venni, már van pár ötletem, amiket majd akkor véglegesítek, ha kiderül, kit

    ajándékozhatok meg. Nagyon izgatott vagyok :-)
    Nagyon jó lehet a kreatívkodós szobád! Egyszer én is szeretnék majd olyat! 50 féle pöttyös anyagod van? El sem

    tudok képzelni annyit! Ez már a bőség zavara lenne nekem :-)

    macska54: a gombolyagom még mindig összegubancolódva, így lassan haladok a sapkával :-) Köszi a gyümölcskenyér

    receptet, ezt biztosan megsütöm majd, ennél egyszerűbb most nem is kell... köszi a filmeket is, mazsolázok belőlük!

    Déméter: gratulálok a mínusz 70 kg-hoz, nem semmi kitartásod van! Főleg, hogy mellette meg profi sütögető vagy!

    Nagyon gusztusosak a sütik, amiket mutattál! Le a kalappal!


    ladyzso: a sapka még mindig félig kész, mert most a héten nem volt esténként rá időm annyi, mint kellett volna, 1-

    1sorok mennek. A macskánk már jobban, az antibiotikum rendbe tette.

    narocsi: nagyon sajnálom... sok erőt....

    Gabriella2: tényleg bátor a sulitól ez a foltvarrós feladat. Én se tudnám hogy fogjak neki....



    Nálunk nyugis volt a hét, csak nekem a főzéssel és a gyerek körüli teendőkkel mindig elmegy a nap, így nem haladok

    mással (pl a sapka horgolással). Estére már örülök, hogy ha feküdhetek. Ideje kicsit összekapni  magam.
    Voltunk baba-mama napon a héten. Nagyon jó volt, mondókáztunk, játszottunk, a lánykám is nagyon élvezi a

    társaságot.
    Szereztem régi Praktika magazinokat, csak úgy ki voltak téve a rendelőnél elvitelre. Hát elhoztam, szeretem

    nézegetni őket. Az egyikben még egy fel nem használt adventi naptár is van, olyan ablak nyitogatós. Minden ablak

    mögött egy szám van, hogy mennyit kell még aludni karácsonyig. A faliújságunkra ki fogom majd tenni.

  49. 2017. szeptember 30. 20:0839253.

    Jó szórakozást a könyvhöz. Kellemes olvasást.


    Kelekótya karácsony. És a film aki még nem látta.


    Mindenkinek további szép estét, jó éjszakát. 

    előzmény:
    Madlena (39252)
    2017-09-30  20:01
  50. 2017. szeptember 30. 20:0139252.


     


    Képzeljétek mit vettem!  


    A kelekótya karácsony ciímű filmet nagyon szeretem, már rég óta szerettem volna könyvben is megszerezni!  Tegnapelőtt sikerült!!!!! 


    John Grisham : Elmaradt karácsony


    Nagyon kiváncsi leszek milyen.....


    Amúgy a másik karácsonyos topikban anno nagy sláger volt John Snyder : Az aranygyűrű című könyv.  Azt akkor nagy nehezen beszereztem, de nagyon tetszett!  Nagyon szép könyv.  Ajánlani tudom csak....


     

    előzmény:
    macska54 (39247)
    2017-09-30  10:23
  51. 2017. szeptember 30. 19:5239251.

    Sziasztok Lányok!


    Kicsit elkapott a gépszíj, sok meló, sok tanulás a gyerekkel. Plusz még a különálló mindenes kis házunkat is ki kellett pakolnunk, mert a nagybátyám költözik be. Nagyon sok mindentől megszabadultam, elajándékoztam, ami meg kellett levittük a pincébe, meg a lakásba. Most még kicsit kaotikus az állapot, de 1 hét múlva szabin leszek, s talán lesz időm mindenek helyett keresni. Mindenem fáj, szerintem még izomlázam is lesz, de még holnap vár egy laza takarítás és már költözhet is. 


    Dém: Gratulálok a fogyásodhoz, a tortáid csodásak.


    Macska54: A piacos képeket köszönöm, jó volt nézni a sok szép árut. A karis filmcímeket kiírtam, majd egyszer ha sok időm lesz, akkor mazsolázok belőle.


    Akinek most nem reagáltam a hozzászólására, attól elnézést.


    Üdvözletem az újaknak.


    Millió puszi Mindenkinek 


    U.i. Páromnak sikerült egy 4 órás állást szerezni, nagyon örülünk neki. 


    Puszi


     

  52. 2017. szeptember 30. 19:3439250.

    Nagyon sajnálom...

    előzmény:
    borcsamama (39236)
    2017-09-29  18:09
  53. 2017. szeptember 30. 13:5739249.
    előzmény:
    macska54 (39248)
    2017-09-30  13:56
  54. 2017. szeptember 30. 13:5639248.

    Káosz Karácsonyra. 

  55. 2017. szeptember 30. 10:2339247.

    Madlena!


    Már, hogy haragudnék? Sőt az a jó ha minél többen megosztjuk a karis cuccokat. 

    előzmény:
    Madlena (39245)
    2017-09-30  08:28
  56. 2017. szeptember 30. 09:5639246.

    karacsonyi filmbol sose eleg, tegnap kettot is megneztem a videa oldalarol


     


    valaki kerdezte a napokban a bebieteles uvegeket


    a mezes dio jutott az eszembe, vagy mas magokat szep retegesen belerakni es folereszteni mezzel, nagyon finom es latvanyos ajandek-csemege


    a kupakot is szepen le lehet festeni, vagy egy anyaggal letakarva bekotni az uveget

    előzmény:
    Madlena (39245)
    2017-09-30  08:28
  57. 2017. szeptember 30. 08:2839245.

    Szép jó reggelt! 


     


    Nagyon őszies lett az idő....


    Én is hoztam valamit....


    Remélem Macskusz nem haragszol... :)


     


    http://www.stylemagazin.hu/hir/Top100-kihagyhatatlan-kara csonyi-filmek-decemberre/16497/keresd-a-not/fesztelen-minden napok/

  58. 2017. szeptember 30. 08:2539244.

    előzmény:
    borcsamama (39236)
    2017-09-29  18:09
  59. 2017. szeptember 30. 05:0439243.
  60. 2017. szeptember 30. 04:3439242.

    Jó reggelt !

  61. 2017. szeptember 30. 00:3839241.

  62. 2017. szeptember 29. 20:2539240.

    Sziasztok!


     


  63. 2017. szeptember 29. 19:1739239.

    előzmény:
    borcsamama (39236)
    2017-09-29  18:09
  64. 2017. szeptember 29. 18:5339238.

    előzmény:
    borcsamama (39236)
    2017-09-29  18:09
  65. 2017. szeptember 29. 18:3439237.

    előzmény:
    borcsamama (39236)
    2017-09-29  18:09
  66. 2017. szeptember 29. 18:0939236.

    Sziasztok Lányok!


    Minden komment nélkül szeretném tudatni veletek, hogy Narocsi/Csilla/ tegnap este sajnos egyedül maradt.  

  67. 2017. szeptember 29. 18:0439235.

    Sziasztok !


    Itt vagyok, olvasok, de most van egy kis (nagy) zür és nincs kedvem irni. Mindenkitől elnézést kérek. Bocsánat.


    Borcsamama majd beszélünk!!!???

  68. 2017. szeptember 29. 16:0639234.

    Túrós szív: kell bele margarin, túró liszt, és szív formájúra lesz szúrkálva. 

    előzmény:
    Szedna80 (39230)
    2017-09-29  14:10
  69. 2017. szeptember 29. 14:5939233.

    Miért csak velem szórakozik az NLC?   Mit vétettem?  Bántottam valakit?


    Szóval bocsánat lányok, de nem én küldöm kétszer, bármilyen óvatosan küldöm, akkor is visszatapsol.

    előzmény:
    borcsamama (39232)
    2017-09-29  14:56
  70. 2017. szeptember 29. 14:5639232.

    Nem tudom hol lehet, de kezdek aggódni, nem szokott így  elmaradni. 


    Mindjárt megyek, leszedjük a kiállításunkat.  Remélem mire este előkerülök, ő is jelentkezik. 


    Ma tárkonyos krumplilevest főztem, a második mákos palacsinta volt vanilia sodóval.  Imádom a mákos dolgokat.  


     

    előzmény:
    Szedna80 (39230)
    2017-09-29  14:10
  71. 2017. szeptember 29. 14:5639231.

    Nem tudom hol lehet, de kezdek aggódni, nem szokott így  elmaradni. 


    Mindjárt megyek, leszedjük a kiállításunkat.  Remélem mire este előkerülök, ő is jelentkezik. 


    Ma tárkonyos krumplilevest főztem, a második mákos palacsinta volt vanilia sodóval.  Imádom a mákos dolgokat.  


     

    előzmény:
    Szedna80 (39230)
    2017-09-29  14:10
  72. 2017. szeptember 29. 14:1039230.

    IGen-igen arra gondoltam... :-)


    Én ma sajtos-ropogóst fogok sütni, holnapi fogyasztásra :-)


    De milyen az a túrószív?


    És tényleg, hol van Macska54?

    előzmény:
    LondonEye (39228)
    2017-09-29  13:44
  73. 2017. szeptember 29. 13:4639229.

    Dem


    most aztan a fejemben orak ota a Diotoro zeneje forog


    valaki segitsen kitorolniiiii


    ahh akkor Csajkivszkijnak nem lehetett nagy az onbizalma, mert minden hangjegye maga a csoda

    előzmény:
    Démétér (39222)
    2017-09-29  10:01
  74. 2017. szeptember 29. 13:4439228.

    Hehe az eredeti Diotorore gondolsz?

    előzmény:
    Szedna80 (39220)
    2017-09-29  08:27
  75. 2017. szeptember 29. 13:0539227.

    Szaisztok!


    Szegény torta, viszont szerintem jót tesz neki az átalakulás, lehet mindig is somlói szeretett volna lenni 


    Tök jó idő van, süt a nap. 


    Estére sütök túrós szíveket.


     


     

    előzmény:
    Démétér (39222)
    2017-09-29  10:01
  76. 2017. szeptember 29. 12:5739226.

    Macsek, hol vagy?  Hiányolom a reggeli beköszönésedet.  Minden rendben?

  77. 2017. szeptember 29. 12:5739225.

    Macsek, hol vagy?  Hiányolom a reggeli beköszönésedet.  Minden rendben?

  78. 2017. szeptember 29. 11:3339224.

    Köszönöm szépen! Rákerestem neten a könyvre, és rögtön az ajánló második sorában találtam:


     "de a hegyek megváltoztattak, meg a tenger" (annyira igaz )

    előzmény:
    borcsamama (39221)
    2017-09-29  09:21
  79. 2017. szeptember 29. 10:3239223.

    Démi, én kérdeztem, köszönöm szépen a választ.  Az összetört tortából is tudsz te csodát varázsolni!  :-)


    De jó hogy emlegeted Gabriellát, az este úgy aludtam el, hogy Ő volt a fejemben, és mindjárt reggel írni akartam neki, de hát hol van már a tegnap este és az akkori gondolataim.....  Szóval létezik két foltvarrós könyv, amiben rengeteg népmesei elem van, hátha segít nektek . Halász Edit:  Mesés foltvarrás, és Foltvarázs c. könyvei. Rengeteg kép, rajz, szabásminta és leírás van bennük. 

    előzmény:
    Démétér (39222)
    2017-09-29  10:01
  80. 2017. szeptember 29. 10:0139222.

    Puszi Mindenkinek!


    Narocsi, utólag is boldog születésnapot! Remélem, azóta minden rendben... Minden rendben?


    Szedna, Borcsamama, jó volt olvasni a játékot, eszembe juttatátok a Diótörőt, annyira szeretem! Ha hazamegyek, meg is hallgatom. Szerintem nincs olyan feldolgozás, amit ne szeretnék, és hát színpadon... a csoda maga. Varázslatos. Érdekes, hogy Csajkovszkij maga néhányszor elbizonytalanodott, hogy talán túl unalmas lesz a közönségnek :)


    Gabriella2, az a foltvarrós feladat azért bátor egy gondolat az iskolától, nem? Nem arról van szó: gyönyörű a foltvarrás, de hát kevés embernek van arra ideje... Én sajnos nem vagyok anyuka, de bizony én sem vállalom be, pedig csodálatosnak találom. Pedig egy időben az egyik olvasmányom alapján kitaláltam, hogy mennyire szép lenne négy ágytakaró: tavaszra fehér-zöld-rózsaszín, nyárra krém-mézsárga-pipacs-fűzöld, őszre rozsda és padlizsán árnyalatok, télre meg lila és ezüst. Hahh. Persze. Szép is lenne. Ha újraszületek, talán egyszer lesz ennyi időm :)


    Bocsánat, ha valakinek nem válaszoltam! Igyekszem ám :)


    Képzeljétek: ledobtam az egyik csokitortát véletlenül a földre. Még az a szerencse, hogy be volt csomagolva és a hűtőbe készült, így csak összetört, de nem lett koszos. Még nem volt betöltve. Gondoltam, hogy a tésztát összevágom, csinálok cukrászkrémet, megszórom tört pisztáciával, mazsolával, rétegekben lerakom, és ilyen pszeudo-somlóinak megcsinálom. Hmmm?


    Jaj, valaki kérdezte: a tortáim egy része diétás, a másik része nem. A színes-csíkos, gyümölcsös például laktóz- és cukormentes volt.

  81. 2017. szeptember 29. 09:2139221.

    Jó reggelt Angyalok!


    Gyönyörű a ma reggeli dalod, a kérdésedre a válasz pedig a Diótörő. 


    És egy könyv:  John Wain   ;  Tél a hegyekben


     


    Szép napot Mindenkinek!

    előzmény:
    Szedna80 (39220)
    2017-09-29  08:27
  82. 2017. szeptember 29. 08:2739220.

    Gyönyörűséges pénteket Mindenkinek!


    Borcsamama, igen, eltaláltad, és LondonEye és majdnem ;-) A filmeken kívül nagyon szeretem a télies, karácsonyos olvasmányokat is :-)


    Tudtok esetleg ilyesmit ajánlani?


    A játék következő része pedig ez:


    Melyik műben szerepelnek a következő helyszínek?


    - Mézeskalácsfalva


    - Bon-bon falva


    - Papirosország


    - Marcipán-kastély


    És egy szép dal mára:


    https://www.youtube.com/watch?v=LRP8d7hhpoQ


    Mindenkinek szorgos-szép hétvégét!


     

  83. 2017. szeptember 28. 22:1539219.

    Hát ez nem semmi, de biztosan lesztek olyan ügyesek és megcsináljátok.  Megmutatod majd hogy mi készült?


     

    előzmény:
    Gabriella2 (39217)
    2017-09-28  21:50
  84. 2017. szeptember 28. 22:1539218.

    Hát ez nem semmi, de biztosan lesztek olyan ügyesek és megcsináljátok.  Megmutatod majd hogy mi készült?


     

    előzmény:
    Gabriella2 (39217)
    2017-09-28  21:50
  85. 2017. szeptember 28. 21:5039217.

    sziasztok,


    huh, Borcsamama, ez nem semmi! a napokban sokat gondoltam rád: az iskolában kiadták a szülőknek(!), hogy osztályonkčnt kčszítsenek foltvarrással egy 140x100-as kčpet magyar nčpmese tčmakörben. gondolom közössčgčpítő cčlzattal találták ki, de szerintem nem szerencsčs kötelezően, technikát megadva is ilyet előírni. nálunk a szülők közt senki nem csinált mčg ilyet arról nem is beszčlve, hogy idő čs energiaigčnyes is. na jellemzően ezekben nemigen bővelkedik egy kisgyermekes anyuka

  86. 2017. szeptember 28. 16:4739216.

    Az a tábor biztos nagyon szuper lesz.


    Nem semmi anyagmennyiséggel rendelkezel, ez igen. 

    előzmény:
    borcsamama (39212)
    2017-09-28  11:48
  87. 2017. szeptember 28. 16:4439215.

    Sziasztok!


    Jobbulást kívánok mindenkinek!


    Én párszor jártam úgy, hogy ami kéne nem kerül elő vagy nem olyat találok, mint kéne.


    Tavaly vettem pár dekort karácsonyra, viszont azóta se találom sehol... Jól elbújtak.


    Ma rengeteg meló volt. beindult a gépezet. 


    Ma még sütnöm kell valami sósat, méghozzá szív alakút.


    Végre süt a nap.


    Nah, megyek a dolgomra.

  88. 2017. szeptember 28. 15:1539214.

    Londonka, van egy polcos szekrény, az tele van, ott vannak a karácsonyiak, a gyerekmintásak, a nagy méretűek -azok általában egyszínű turis - hátlapozáshoz használom őket, vagy pl. táskába bélésnek. Ott vannak még a filcek is. 


    A többi 12 nagy egyforma dobozban van, színek szerint szétválogatva. 


    A karácsonyváró tábort már én is nagyon várom.


    Megnéztem egy filmet amit Macska feltett -Angyalok éneke- , nagyon-nagyon tetszett.  Minden van benne ami karácsony. Férj, aki utál dekorálni, nagy család, nagy pulyka evészet,együtt zenélések,  sírós részek, sok-sok hógömb, girland képeslapokból, és a végén .......  na nem árulom el, hátha megnézi valaki. 

    előzmény:
    LondonEye (39213)
    2017-09-28  13:28
  89. 2017. szeptember 28. 13:2839213.

    Huuu, borcsamama, egy hazat ki tudnal stafirungozni szerintem, annyi anyagod van, hogy tarolod oket, szinek vagy mintak szerint csoportositva?


    naggyon jo lesz az az elokaracsonyi keszulgetes

    előzmény:
    borcsamama (39212)
    2017-09-28  11:48
  90. 2017. szeptember 28. 11:4839212.

    Szedna


    Rendben, ezt megbeszéltük!  :-)


    de jó hogy más is szeret játszani!


    Fekete István:  Téli berek...... - asszem 


    Macsek, köszi a sok jó filmet - teljesen rájuk kattantam-  lassan már nem csinálok semmi mást.  A zene is nagyon szép!


    Képzeljétek, ma feltúrtam az összes anyagos dobozomat, jól el is fáradtam.  Pöttyös anyagot kért valaki, gondoltam küldök mindegyikből ami nekem van.  Magam is megdöbbentem a végeredményen.  CSak pöttyösből van 50 féle anyagom. :-)


    A vicc csak az, hogy amikor valamihez konkrétan kellene , akkor biztos hogy nincs olyan amit elképzeltem. 


    Mintákat is keresgéltem, mert idén októberben a hosszú hétvégén lesz még egy varrós táborunk, olyan karácsony előtti készülődős.  Alig várom.  Még sosem volt ilyen, hogy szinte csak karácsonyi dolgokat csinálunk. 


     


     

    előzmény:
    Szedna80 (39209)
    2017-09-28  09:08
  91. 2017. szeptember 28. 10:1639211.

    Tuskevar?

    előzmény:
    Szedna80 (39208)
    2017-09-28  09:07
  92. 2017. szeptember 28. 10:0639210.
  93. 2017. szeptember 28. 09:0839209.

    Nem adom fel, Borcsamama, köszi a biztatást! :-D (FŐleg, mivel ha jó idő lesz hétvégén, ablakmosás következik :-/)


    Aztán 50 év múlva összegezzük közös tapasztalatainkat :-))))

    előzmény:
    borcsamama (39200)
    2017-09-27  18:07
  94. 2017. szeptember 28. 09:0739208.

    Szépet, Naposat mindenkinek!


    Én ezt nem ismertem, Macsek, köszi, gyönyörű! (Megy a listára :-))


    Közben íme egy idézet, tudjátok honnan való? ;-)


    "A hajnali párák felszálltak már a nádból, és eléje álltak az éji fénynek. A szobában már csak a derengés hamuja szitáit, és időben és térben hiába kantározták már a virradat csikóit; most, hogy lebukott a hold, most lett legmélyebb és leghalkabb az éjszaka, mintha most ringatta volna álomba magát a sötétség."


     


     

    előzmény:
    macska54 (39204)
    2017-09-27  19:40
  95. 2017. szeptember 27. 22:3039206.

    sziasztok,


    sajnos megint nem tudok annyit jönni, mint szeretnčk. Fčrj múlt hčten lebetegedett, valószínűleg tőle pedig a Legifjabbik is elkapta, talán most kezdünk kilábalni, de mčg mindig nem az igazi.


    Dčm, minden elismerčsem az akaraterődčrt, a kitartásodčrt, az elčrt eredmčnyčrt čs a bátorságodčrt a műtčthez!


    minden betegeskedőnek jobbulást, a többieknek is minden jót!

  96. 2017. szeptember 27. 19:5339205.
  97. 2017. szeptember 27. 19:4039204.

    Gyönyörű. Ha van kedvetek hallgassátok meg. 

  98. 2017. szeptember 27. 19:0339203.

    Jó estét mindenkinek.


    narocsi! Jobbulást kívánok. Várlak vissza.


    Havastáj! Minden rendben lesz. Csak még egy kis türelem. 


    További szép estét, jó éjszakát.

  99. 2017. szeptember 27. 18:1639202.

    Tök jó, hogy mindent ilyen szépen kitaláltatok.


    Jobbulást kívánok!


    Én már beszereztem egy-két dolgot a meglepikhez.

    előzmény:
    havastáj (39199)
    2017-09-27  15:44

Címlap

top