Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2017. szeptember 21. 14:4239101.

    Sziasztok,


    Jó kis idő van ma is :-/ (legalább a hó esne!!!)


    Sonnenblume, jó hogy jöttél ;-) (Én is még friss vagyok a csapatban, és örülök mindenkinek, olyan jó ez a topic, nem csak a téma miatt, hanem azért, mert itt építünk és mosolygunk :-)) Élvezd ki a készülődés minden percét, most, hogy otthon vagytok! A teás adventi naptár szuper! Borcsamama idézetes ötletével kombinálva elkészítem ajándékba majd egyik barátnőmnek. És jó, hogy leírtad a gyerekkori menetrendet is, mert imádok ilyeneket olvasgatni!


    Gabriella, Shephard köszi a drukkolást a pakoláshoz, most ott tartok, hogy tegnap két ruhásszekrényt és az ágyneműket rendbe tettem. És mivel az idő nagyon nem alkalmas kinti tevékenységre, még az égiek támogatását is érzem a folytatáshoz :-) És igen, nekem is a rend megtartása lesz az igazi kihívás!


    Sushi, jó hogy írtad Szilvásit, rég volt a kezemben és a filmek mellé mindig keresem a karácsonyi (vagy legalábbis számomra olyan "karácsonyis") irodalmat is, így köszi, h eszembe juttattad! Cserébe íme egy meglepiből lett "hagyomány": kicsik voltunk még unitesóékkal (öten kölkök) és szüleink a közeli erdőt "berendezték" egyik nap karácsony előtt. Kis asztalka, rajta sütik, gyertyák, termoszban tea, lampionok, amit az angyalkák hagytak ott... Most már csak mi vagyunk, az angyalok valahol máshol vannak (biztos más gyerekeknek készítenek téli pikniket), és baráti körben él tovább ez a "kinti" karácsony-köszöntés.


    Macska54, úúúú köszi a filmeket!!! Ebből lehet majd válogatni! A piaci körképes linket nem kellett volna megnéznem...A nyugalom megzavarására alkalmas képsorok :-D :-D Éhes lettem....Ha nem ilyeneket vásárolsz, akkor milyen alapanyagokat használsz? Bio? Én is igyekszem mostanában az egészségesebb életmódot követni, ezért kérdezem. Köszönöm a rendrakásomhoz is a jó kívánságodat, Te úgy fogalmaztál "mániákus" vagy, szerintem inkább hatékony :-D


    Borcsamama, a kérdőívet küldjük Neked priviben, vagy töltsük ki itt a fórumon? Hogy kényelmesebb kezelni?


    És egy kis nosztalgikus hangulat... Nekem ma ilyenem van :-) (jóvvanna, tudom, nyálas vagyok... :-D)


    https://www.youtube.com/watch?v=vJgGs9WpGt0


    Szép délutánt mindenkinek, leghamarabb hétfőn v. kedden leszek net közelben, így jó hétvégét is Nektek!



     


     

  2. 2017. szeptember 21. 11:2039100.

    Madlena!


    A parkolás nagyon meg van oldva.


    Vasárnaptól-Szerdáig napi másfél óra...


    Csütörtöktől-Szombatig napi 1 óra ingyenes.


    De én nem megyek be a parkolóba. Az utcán állok meg ami reggel 8-ig megint csak ingyenes. 


    Nem a piac jósága miatt megyek feltétlen, bár jó. Hanem mert már megszoktam hogy oda járok. Lenne Budán is, több is, de a szokás nagy úr. Meg szeretem is. És ilyen korán egy sem nyit ki. És később meg mint írtam járhatatlan a város. Nincs kedvem milliónyi  kocsi után cammogni. 

    előzmény:
    Madlena (39099)
    2017-09-21  10:50
  3. 2017. szeptember 21. 10:5039099.

    Sziasztok Manócskák!


     


    Írtam egy jó hosszú hozzászólást, ami természetesen elszállt mikor elküldtem...


     


    Így most csak pár gondolat......


     


    Macska ! Köszi a képeket! Még nem voltam ezen a piacon, de gondolom, hogy biztos jó, ha Budáról átmész.  Parkolni könnyű?  Gondolom fizetős.....


     


    Borcsamama!   Én is szeretnék jelentkezni a játékra! :)


     


    Minden névnapost és szülinapost Isten éltessen!! :)


     


    Most mennem kell.....összedobok egy kis virslisalátát, aztán mehetek a lánykámért. 


     

  4. 2017. szeptember 21. 10:1339098.

    Szép napot Drága Angyalkáim!


    Még zugolvasó sem voltam az elmúlt hetekben:(((


    Sajnos az idei nyár pontosabban időjárás úgy néz ki, hogy még a tél közepéig ellát munkával:(((( ( mezőgazdasághoz köthető kárcsökkentő rendszerben dolgozok, és sajnos az idén az időjárás több kárt okozott mint az elmúlt kb 20 évben összesen)


    Szóval ha megfeszülök sem tudok még egy darabig  fórumozni:((( Ebből adódóan esélyem sincs vissza olvasni az elmaradásom.


    Ha lesz lehetőségem egy kis zugolvasásra akkor  azért be fogok köszönni.


    Szerencsére BorcsaMamámmal tudom tartani a kapcsolatot telefonon is, és így valamelyest képben vagyok Manófalva életéről:)


    Azt azért megígérem hogy pár héten belül intenzívebben itt leszek, ha törik ha szakad!


     


    A karácsonyra már azért gondolatban készülök, és már otthon is elő vettem néhány olyan dolgot amit úgy tettem tavaly félre, hogy idén mindenképp azokkal kezdem az előkészületeket. Erről majd részletesebben írok és hozok képeket is.


     


    Addig is ezernyi mézesPUSZedlI és ölelés Mindenkinek!:)


     

  5. 2017. szeptember 21. 10:1039097.

    Jó reggelt, szép napot!


    Macsek, nagyon aktív voltál ma reggel is, mint mindig.  Csodásak a képek, no meg az árak is, de legjobban a két utolsó kép napi ajánlata tetszett. 


    Nagyon szeretel én is piacolni, itt nálunk heti két alkalommal van, talán holnap reggel megyek is, persze csak ha nem esik az eső.  Nálunk nem fedett a piac, esőben meg nincs is. 


    Ha néha hosszabb időt töltünk Pesten, akkor a Nagycsarnok és mellette az Ázsia Center mindig benne van a programban. 


    A sütis képekről jutott eszembe, valamelyik nap Valaki, talán Shephard kérdezte, hogy milyen réteseket sütöttem.


    Volt almás, meggyes, mákos, diós és kapros-túrós.  Szinte már nincs is belőle.  Elfelejtettem fotózni, igaz úgyse lehet képeket feltölteni. 


     


     

  6. 2017. szeptember 21. 09:4439096.

    Jaj, dehogy elnezest. En mindig örülök, ha ilyen szep kepeket nezegethetek. Olvaso modban mindig vagyok, csak nehe nem tudok mit irni, mert meg nem vagyok teljesen karacsony modban, varom is az ünnepet, meg felek is, hogy milyen lelkiallapotban leszek. 


    A husfelet meg azert kerdeztem, mert a mi falusi hentesünk csinal egy olyan fajta grillkolbaszt (Farmerröllchen a hivatalos neve), ami nem belbe van töltve. Az is igy nezki.


     

    előzmény:
    macska54 (39095)
    2017-09-21  09:12
  7. 2017. szeptember 21. 09:1239095.

    Sushi kedves!


    Én mindig 3/4 6-kor indulok a piacra.


    Azért olyan korán mert nem lehet közlekedni már 1/4 7-től. 


    A kérdésedre a válaszom az hogy fogalmam sincs mi van ott.


    Csak gyorsan lekaptam, mert nem szabad fotózni.


    Csupán azért csináltam a képeket mert azt hiszem talán 74_Marcsi szokta kérni a piacos képeket. 


    Már ha jól emlékszem.


    És azért sem tudom, mert ilyeneket nem szoktam vásárolni.


    Elnézésedet kérem. 


    Amúgy épp a jövő héten készülök a Nagycsarnokba menni. 


    Remélem oda jutok.


    Ott meg végképp nincs parkoló. 

    előzmény:
    Sushi (39094)
    2017-09-21  08:58
  8. 2017. szeptember 21. 08:5839094.

    Jo reggelt MAcska kedves.


    Te ma hanykor keltel, hogy mar a kepek is fönt vannak? Be kell valljam, en meg eletemben nem voltam a Lehel piacon, a csarnokban meg plane. Mi mindig a Vamhaz (Tolbohin) körutiba jartunk. Aztan a turistakkal meg vegkepp, az volt a legközelebb, meg azert szep is.


    Egy kerdes: az egyik kepen a baconba gönyölt hus mellett van valami. az "böretlen" kolbasz, vagy valami grillkolbi?


     

    előzmény:
    macska54 (39093)
    2017-09-21  08:47
  9. 2017. szeptember 21. 08:4739093.
  10. 2017. szeptember 20. 22:0939092.

    Sziasztok, szép estét Mindenkinek!


    Micsoda  nyüzsgés!!!!   Alig egy délutánt nem voltam gépközelben, és mennyi hozzászólás született.  Nagyon jó volt olvasni, bár sokszor járok úgy én is, hogy beszippant az intenet, a fórum, a számítógép, és semmit nem csinálok, pedig lenne mit. 


    Persze, mivel tulajdonképpen mindig azt csinálok amit szeretnék, így ez nem tragédia, viszont azt már tudjátok hogy én általában megtervezem a napjaimat, és szeretem is tartani magam a tervhez. Akkor érzem komfortosan magam, ha ez sikerül, de persze azért semmi nincs kőbe vésve.


    A teás adventi naptárt már én is megcsináltam két éve, a férjem kapta őket.  Egy zsinórra felcsípeszeltem 12 pár zoknit, mindegyikbe került egy teafilter, melléjük egy leírás az éppen aktuális teáról /gyógyteák voltak többnyire, 24 féle/, és egy-egy szép idézet.


    Korábban sose kapott adventi naptárt, így nagyon meglepődött amikor reggel meglátta a fűtéscsövekre felcsipeszelt zoknifüzért.  Na mit gondoltok, mit kérdezett:na  mi van, nincs hova teregetni???  


    Hát ennyit az adventi naptárról


    Magamat is  meg szoktam lepni, igaz csak néhány éve. Az ajándékom egy adventi kaparós sorsjegy 24 mezővel, és mivel egy jellem vagyok hi-hi, így minden nap csak egyet kaparok le, pedig majd kifúrja az oldalamat, hogy nyerek-e valamit.  Mindig nyertes vagyok, mert enyém a játék öröme és izgalma, a reménykedés hogy majd a következő nyer, és hogy egy kicsit minden nap gyereknek érezhetem magam. 


     

  11. 2017. szeptember 20. 21:0039091.

    Sonnenblume


    nagyon tetszik a csak teas adventi kalendariumod 


    nekem a regi hagyomanyainkbol leginkabb a karacsonyfadiszites hianyzik a nagylanyommal


    a kicsit mindig elvitte a ferjem, mi meg izgatottan csinaltuk, es mindig a Szerelem halojaban cimu film zenejet hallgattuk hozza... abban van egy karacsonyfadisziteses jelenet


    azt a zenet csakis akkor  hallgattuk, bar a filmet evkozben tobbszor is megneztuk


     

    előzmény:
    Sonnenblume (39090)
    2017-09-20  20:34
  12. 2017. szeptember 20. 20:3439090.

    Sziasztok!

    Készítettem magamnak egy fűszeres forralt mustot, mivel bort nem ihatok a szoptatás miatt és gondoltam leírom a gyermekkori karácsonyi menetrendünket.

    Mindig a nagymamámnál gyűlt össze a család.24én  délre kellett menni, először csak mi mentünk gyerekek (4en vagyunk testvérek, plusz van egy

    unokatesónk, aki szintén egy városban élt velünk). Feldíszítettük a , megterítettünk, mama készítette az ételeket. Általában húsleves és sült húsok,

    különféle köretekkel, sokféle süti (zserbó, beiglik, hólabda, hófehérke, , mirindás szelet, pogácsák) volt a menü. Elfogyasztottuk az ebédet, utána

    rövid pihenés, beszélgetés, amíg a felnőttek elmosogattak, aztán  a Jézuska és bementünk a hoz, ahol ott voltak az

    k.Ajándékbontás következett, majd játék, beszélgetés, evés újra  Aztán hazasétáltunk, akkor volt a jó, mikor éppen hó is volt, szánkóztunk,

    csúszkáltunk az úton. Otthon várt a saját karácsonyfánk, alatta megint okkal. Általában sok játékot kaptunk, és azokkal elvoltunk az este további

    részében lefekvésig.Igazából a közös játék nagyon jó volt. Sokszor kaptunk társasjátékot és legót, ezekkel az egész család elvolt.
    Mostanában már inkább a közös evésen van a hangsúly  Majd ha lesz több és nagyobb unoka (egyelőre két kicsi van csak), akkor visszatér a játékos

    oldal.
    Nekem olyan hagyományom van, hogy 24, 25, 26án amikor lehetőségem van, akkor karácsonyi zenét hallgatok, bármit csinálok. Nagyon szeretem őket!

  13. 2017. szeptember 20. 18:3239089.

    Tényleg jut mindenre időd, ügyes vagy. Én el gépezem az egész napomat. Igaz nincs gyerek a háznál. Akkor bizti én is azt tenném amit kell. De így gyugdíjasként van rá időm gépezni. Jól betudod osztani az időd. Gratulálok. És mindenkinek aki ilyen tevékeny. 

    előzmény:
    Shephard (39088)
    2017-09-20  18:08
  14. 2017. szeptember 20. 18:0839088.

    Sonnenblume: igazán köszönöm a szép szavakat, biztos ugyanannyit teszel-veszel mint én csak nem gondolsz bele, hisz máskülönben nem menne a családi élet a szép medrében Én imádtam varrogatni a kis adventi fára a díszeket, Oli mindig nagyon várta hogy feltegyük, a fa azóta is a szoba ajtaján van csupaszon, jó lesz megint mikor kerülnek fel rá a díszek Idén olyasmi adventit is készítek neki, amiben minden estére lesz 1 mese, illetve vmi meglepi amit szeret Veszélyes bizony a fórumozás, anno mikor pár éve én is kezdtem akkor egész nap a munkahelyemen ezt olvastam, válaszoltam, ötleteket mutattam...munkára alig jutott idő Férjemnek szoktam adventit készíteni, de az mindig vmi aprócsokis dolog hisz viszi magával, lassan megbarátkozik a karácsony imádatommal, főleg hogy a kisfia is ilyen Dédipapa szokott még kapni, szintén édességeset, illetve Anyum Öcsémmel közöset, na nekik idén nem csinálok, mert a tavalyit sem bontogatták ki, úgyhogy így jártak!

  15. 2017. szeptember 20. 16:1239087.

    Az a baj, hogy a linkek nem működnek.  Legalább is nálam nem. De nincs jelentősége, bemásolom a címsorba. Bár én nemigen filmezek. 


    Nektek mindannyiótoknak akartam örömöt szerezni.  Remélem azért lehet így, úgy használni. 

    előzmény:
    Sonnenblume (39085)
    2017-09-20  15:07
  16. 2017. szeptember 20. 16:0439086.

    Sziasztok!


    Csonkanek: köszönöm a névnapi köszöntést Neked is!


    A nagyiknak gratulálok az okos unokákhoz!


    Sonnenblume: üdv a csoportban, én is sokáig zugolvasó voltam.


    Sajnos mostanában is kevés az időm, mivel szakképző iskolában tanítok, így a felnőttoktatás miatt vannak esti óráim is. Nem sok idő és energia marad másra, ha az ember reggeltől estig be van osztva, meg az adminisztrációt is átvariálták, ami megint a szabadidőből vesz el. Azért majd néha bekukkantok.


    Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    csonkanek (39056)
    2017-09-19  22:03
  17. 2017. szeptember 20. 15:0739085.

    Sziasztok!

    borcsamama: köszönöm a kedves üdvözlést, igyekszem majd gyakran jönni és írni, hiszen most nekem is jobban kell figyelni, ha személyre szóló ajándékot szeretnék küldeni majd a nekem sorsolt Manócskának.

    macska54: köszönöm neked is az üdvözlést és a sok film linket. Nálam működnek, mármint linkként jelentek meg, szóval majd lesz mit megnézegetni, ha erre vágyom. Tavaly nekem A karácsony története film tetszett nagyon, nem tudom, hogy ez most az általad küldöttek között volt e, a youtube-on most gyorsan nem találtam, ezek szerint azóta már törölték. De nagyon ajánlom megnézni mindenkinek, nagyon jó!

    Gabriella2: köszönöm az üdvözlést. Biztos a te kis 6 hónaposod is cuki lehet. Kúszik, mászik, bütyköl már?

    LondonEye: köszönöm. Jól fog most esni egy ilyen jó kis közösség :-) A kislányom már tavaly is nagy szemeket meresztett a kis karácsonyfánkra,. Igazából csak az égősor miatt gondolom feltűnő volt neki a sötét szobában. Idén már biztos magára is akarja majd rántani, már várom

    Sushi:köszönöm az üdvözlést. Sajnos nagy durranás szokással nem tudok szolgálni, de ha valahol olvasok majd valamit, gondolok rád.Az új kis családunkban még nincsenek hagyományok, mert eddig nem tudtam erre hangsúlyt fektetni, talán majd mostantól. Gyermekkori karácsonyoknak volt egy menetrendje, de semmi extra, majd elmesélem később.

    Shephard: köszönöm az üdvözlést. Bevallom sokszor titkon rólad vettem példát, amikor láttam, hogy a kis Oli mellett mennyi mindent meg tudsz csinálni. Aztán rájöttem, hogy az is sokat számít, hogy leírva látom, lehet, hogy én is csinálok ennyi mindent ha összeírom egy napom, sőt biztos, mert mitől menne egyébként a háztartás...

    Nekem egy valami, ami már teljesen megvan karácsonyra és az az adventi naptár magamnak :-) Ezt még tavaly karácsonykor megcsináltam. Kaptam egy csomó karácsonyi teát (English Tea Shop, Christmas Organic Tea Collection) és azokból összeállítottam egy teás adventi naptárt. Tavaly is ilyet készítettem magamnak. 24 különböző karácsonyi tea. Minden reggel szertartásosan iszogatva, sokszor ezt a topikot olvasgattam mellé. Szeretem egyébként is a teát, főleg a szálas, különleges teákat. De az adventi naptárhoz filtereset használok általában.
    Egyelőre csak magamnak készítek adventi naptárt minden évben, a párom nem igényli :-) a kislányom meg még kicsi, de neki majd fogok, olyasmit, mint Shephard készített, a karácsonyfa díszítősre gondolok.


    Hú, érzem, hogy beránt ez a fórumozás, majd az esti én -időre fogom hagyni, mert most lehet kicsit túlkelt a tészta, amíg leírtam, amit akartam

  18. 2017. szeptember 20. 14:1439084.

    Sushi


    ez az: kis raforditas, nagy durranas nagyon tetszik :-))), ilyen kell nekem is


    bar miota itt vagyunk, minden karacsony mas es mas, otthon nagyon jo kis hagyomanyaink voltak negyunknek, imadtuk


    a hatamat es egyeb mindenemet magam kezelem a reikivel, megszereztem az I-es szintu kepesitest augusztusban

    előzmény:
    Sushi (39075)
    2017-09-20  12:13
  19. 2017. szeptember 20. 13:2839083.

    Halihó Mindenkinek 


     


    Szedna80: drukkolok a szanáláshoz, nálunk a dzsumbuj mindig a spejzben alakul ki, mert ott a mosógép, kerti cuccok, férjem szerszámos dolgai, bár szerintem ez utóbbi aminek nem kéne ott lennie, de hat én mindig mindent jobban tudok...ami igaz is Ruha átrámoláson én is gondolkodok, de majd ha a Férjem ismét dolgozik, bár ma lehet Olivér ruháit átnézem, mert sok új cuccot szedtem elő, amik már tényleg ősziek!


    Sonnenblume: üdv közöttünk és gratulálok a kis hercegnőhöz Gyere ahogy tudsz és hozz sok új ötletet, ránk fér egy kis frissülés


    Gabriella2: persze hogy zavar, mi nők ha nem is mutatjuk akkor sem vagyunk kibékülve a tükörrel az esetek 99%-ában, de majd alakul


    Sushi: haha, köszi, pl koncertjegyet nem igazán tudok csinálni, max ha én adnék koncertet, de arra nem hinném hogy vevő lenne bárki is Meg Hollóházi porcelán szett, szintén nem tudom megcsinálni, férjem laptopot kap, na azt sem tudom megcsinálni, úgyhogy ilyesmik vannak most, de azért majd szeretnék vmi apróságot készíteni ha nem is mindenkinek.


    Macska54: jesszus, végigolvasni is fárasztó, sok melód volt vele, köszi, kigyűjtöm mit nem láttunk, aztán mivel itt a videa nem megy, hisz "más ország", majd töltögetek Nekem elég a cím is!


     


    Nos ma itthon maradtunk, holnap megyünk Pestre, ma főztem "Szőlőlevest" ami ugye Meggyleves, meg a Füstöltpaprikás-gombás csirkét csináltam krumplipürével nekem salival, most kicsit pihenek, Férjem megy sövényt nyírni, közben meg a Le a kalappal a karácsony előtt megy Ja és tegnap megjött a csomagom a bio cuccal, na a tejporon nem 20 gr ch volt írva hanem 44 gr, nem mindegy, marha jó, úgyhogy reggelről felhívtam őket,a  hölgy rögtön nyomozott és arra jutott, hogy nyomtatási hiba lehet és csak 20 gr van benne, na most higgyek neki vagy sem? A neten is mindenhol 20 gr-ot írnak, talán hiszek, ma megcsinálom a forrócsokiport, aztán kipróbálom, hogy egyáltalán iható-e?


     


    Szép délutánt

  20. 2017. szeptember 20. 13:2439082.

    nem ismerem ezt a regčnyt. persze most kíváncsi lettem, de hogy mikor jutok oda, hogy olvasok...

    előzmény:
    Sushi (39071)
    2017-09-20  12:01
  21. 2017. szeptember 20. 12:2339081.

    Úgy látom hogy itt egy sem látszik, müködik. Nagyon sajnálom. Bocsánat mindenkitől. 

  22. 2017. szeptember 20. 12:2039080.

    Oké, hozom. Nem fog egy lapra férni. Több részletbe teszem be.  Nem néztem bele semmibe. Ne szidjatok ha nem jók vagy más amit gondoltatok. Csak találtam ezt a listát és kimásoltam. 


    151. Barbie: Tökéletes karácsony (Barbie: A Perfect Christmas) http://indavideo.hu/video/Barbie_-_...


    152. Barbie mesés Karácsonya (Barbie in a Christmas Carol) http://indavideo.hu/video/Barbie_me...


    153. Casper karácsonya (Casper's Haunted Christmas) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    154. Jégkorszak - Állati nagy karácsony (Ice Age: A Mammoth Christmas) http://indavideo.hu/video/Jegkorsza...


    155. Garfield karácsonya (A Garfield Christmas) http://videakid.hu/videok/animacio/...


    156. Shrekből az angyal (Shrek the Halls) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    157. MadagaszKarácsony (Merry Madagascar) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    158. Hattyúhercegnő karácsonya (Swan Princess Christmas) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    159. Az égből pottyant család (Unexpected Family) https://www.youtube.com/watch?v=VuL...


    160. Karácsony Holly-val (Christmas with Holly) https://www.youtube.com/watch?v=HqN...


    161. Míg élünk, szeretünk (Lovely, Still) http://indavideo.hu/video/Mig_elunk...


    162. Varázslatos karácsony (One Magic Christmas) http://indavideo.hu/video/Varazslat...


    163. Miniszoknyás Mikulás (Santa Baby) http://indavideo.hu/video/Miniszokn...


    164. A legszebb ajándék (Ultimate Gift) https://www.facebook.com/Pandusz/vi...


    165. Hóbarát (Jack Frost) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    166. Az első karácsonyunk / Karácsonyi kavarodás (Our First Christmas) https://www.facebook.com/Pandusz/vi...


    167. Karácsony Apó / Ki segít a Mikulásnak? (Santa Claus) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    168. Cserebere karácsony (Holiday Wishes) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    169. Dennis, a komisz karácsonya (Dennis the Menace Christmas) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    170. Kétséges karácsony (Cancel Christmas) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    171. Mikulás szabadságon (The Year Without a Santa Claus) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    172. Csodák ideje (Season for Miracles) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    173. Apát kérek karácsonyra (All I Want for Christmas) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    174. Menyasszonyt karácsonyra (A Bride for Christmas) https://www.youtube.com/watch?v=xTA...


    175. Megrendezett karácsony (Christmas Pageant) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    176. Apollo 24 - A karácsonyi küldetés (Midden in De Winternacht) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    177. Csapnivaló mennyegző (Christmas Wedding) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    178. Mikulás hadművelet (Like Father, Like Santa) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    179. Minden vágyam karácsonyra (All I Want for Christmas) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    180. Pótmikulás akcióban ('Twas the Night) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    181. Egy jávorszarvas kalandjai (Es ist ein Elch entsprungen) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    182.  Égbőlpottyant Mikulás (Als der Weihnachtsmann vom Himmel fiel) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    183. A Diótörő titka (Secret of the Nutcracker) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    184. Karácsony Connecticutban (Christmas in Connecticut) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    185. Tökéletes nap (A Perfect Day) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    186. Kutya egy karácsony (Golden Winter) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    187. Karácsonyi kábulat (Holidaze) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    188. Szólj csengő (Single Bells) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    189. Tucker karácsonya (Christmas with Tucker) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    190. Segítség, apa lettem! (Family Man) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    191. Ezüst csengettyűk (Silver Bells) https://www.youtube.com/watch?v=w6q...


    192. Melyik az igazi? (Everything You Want) https://www.youtube.com/watch?v=1ag...


    193. Egy tündéri Karácsony! (A Fairly Odd Christmas) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    194. Rose karácsonya (Christmas Oranges) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    195. Karácsony apuka (Ein Vater für Klette) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    196. Csak karácsonyt ne (Anything But Christmas) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    197. Karácsonyi misztérium (Nativity!) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    198. Nagypapa karácsonyra (Home for Christmas) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    199. Karácsonyra otthon (I'll Be Home for Christmas) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    200. Sok sikert Charlie: Karácsony van! (Good Luck Charlie: Its Christmas) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    201 Cirmos Karácsony http://indavideo.hu/video/Cirmos_karacsony_Santa_Claws

  23. 2017. szeptember 20. 12:1839079.

    Londonka - es ezt hogy csinalod? ott van a kezeles?

    előzmény:
    LondonEye (39074)
    2017-09-20  12:12
  24. 2017. szeptember 20. 12:1839078.

    101. Karácsonyi fények (Christmas Cottage) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    102. Város karácsony nélkül (Town Without Christmas) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    103. Ki a Télapó? (Santa Who?) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    104. Mikulás úrfi (Partymikulás) /Mr. St. Nick/ http://videa.hu/videok/film-animaci...


    105. Krampusz (Krampus) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    106. Kalandférgek karácsonya (Very Harold & Kumar 3D Christmas) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    107. Hóbortos hálaadás (Holidaze) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    108. 12 karácsonyi randi (12 Dates of Christmas) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    109. A díva karácsonyi éneke (Diva's Christmas Carol) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    110. A fergeteges szenteste (Christmas Wedding Date) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    111. Családi karácsony (This Christmas) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    112. A Paradicsom foglyai (Trapped in Paradise) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    113.  Karácsonyi történet (Christmas Story) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    114. Karácsonyi történet 2. (Christmas Story 2) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    115. Aludj csak, én álmodom (While You Were Sleeping) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    116. Fehér karácsony (White Christmas) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    117. Sztárt karácsonyra (Star for Christmas) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    118. Heartland Karácsony http://videa.hu/videok/film-animaci...


    119. Karácsonyi csodavárás (Finding John Christmas) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    120. Karácsonyi csoda (Christmas in Wonderland) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    121. Kényelmetlen karácsony (On the 2nd Day of Christmas) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    122. Ha eljönnek az angyalok (When Angels Come to Town) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    123. Titkos télapó (Secret Santa) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    124. Milliomos Mikulás (Crazy for Christmas) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    125. Enyveskezű Mikulás (Stealing Christmas) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    126. Csendes éj (Silent Night) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    127. Kisasszonyok (Little Women) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    128. Havas csodák (Snow Wonder) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    129. Boldog karácsonyt, Hetty néni! (Happy Christmas, Miss King) https://www.facebook.com/Pandusz/vi...


    130. Kamupasi (Holiday Engagement) https://videa.hu/videok/film-animac...


    131. Karácsonyi rémek (Karroll's Christmas) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    132. Szuperkarácsony (Holly's Holiday) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    133. Látástól Mikulásig (I'll Be Home for Christmas) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    134. A karácsonyi cipő (Christmas Shoes) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    135. Karácsony Artúr (Arthur Christmas) https://www.youtube.com/watch?v=Nsq...


    136. Tapló Télapó (Bad Santa) http://indavideo.hu/video/Taplo_Tel...


    137. Tapló Télapó 2. (Bad Santa 2.) http://indavideo.hu/video/Taplosag_...


    138. Kőkemény család (Family Stone) http://indavideo.hu/video/Kokemeny_...


    139. Hóból is megárt a sok (Snow Day) http://indavideo.hu/video/Hobol_is_...


    140. Barátom, a Mikulás (mio amico Babbo Natale) https://www.youtube.com/watch?v=Ykq...


    141. Barátom, a Mikulás 2 (mio amico Babbo Natale 2) https://www.youtube.com/watch?v=48D...


    142. Stella (Blizzard) https://www.youtube.com/watch?v=muT...


    143. Rénszarvas mentőakció (Snow) https://www.youtube.com/watch?v=M8I...


    144. Agyament karácsony (Snow 2: Brain Freeze) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    145. Hűvös Karácsony (Chilly Christmas) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    146. A March testvérek karácsonya (March Sisters at Christmas) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    147. Angyali üzlet (Borrowed Hearts) https://www.youtube.com/watch?v=Xif...


    148. Angyal a családban (Angel in the Family) https://www.youtube.com/watch?v=Yal...


    149. Dadus karácsonyra (Nanny for Christmas) http://indavideo.hu/video/Dadus_kar...


    150. Snoopy és a Karácsony (A Charlie Brown Christmas) http://videakid.hu/videok/animacio/...

  25. 2017. szeptember 20. 12:1739077.

    51. Télapu (Santa Clause) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    52. Télapu 2. - Veszélyben a karácsony (Santa Clause 2) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    53. Télapu 3.: A szánbitorló (Santa Clause 3: The Escape Clause) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    54. Holiday http://videa.hu/videok/film-animaci...


    55. Huncut karácsony (Eloise at Christmastime) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    56. A zöldellő fa alatt (Under the Greenwood Tree) https://www.youtube.com/watch?v=W5v...


    57. A Karácsony története (Joulutarina) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    58. Igazából szerelem (Love Actually) http://port.hu/adatlap/film/tv/igaz...


    59. Hull a pelyhes (Jingle All the Way) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    60. Hull a pelyhes 2. (Jingle All the Way 2.) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    61. Csoda New Yorkban (Miracle on 34th Street) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    62. Polar Expressz (Polar Express) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    63. Richie Rich 2 - A rosszcsont karácsonya (Richie Rich's Christmas Wish) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    64. Karácsonyi ének (Christmas Carol) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    65. Karácsonyi ének - A musical (Christmas Carol) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    66. Karácsonyi ének (A Christmas Carol) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    67. Vakáció New Yorkban (Holiday Affair) https://www.youtube.com/watch?v=5q5...


    68. Karácsonyi szerelem (His and Her Christmas) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    69. Karácsony a kastélyban (Princess for Christmas) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    70. Karácsonyi csínytevő (Christmas Caper) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    71. Le a kalappal a karácsony előtt (Hats Off to Christmas!) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    72. Karácsonyi angyal (Christmas Angel) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    73. Elátkozott karácsony (Mrs. Clause (The Christmas Clause)) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    74. Télbratyó (Fred Claus) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    75. Karácsony Conwayben (Christmas in Conway) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    76. Udvarlót karácsonyra (Boyfriend for Christmas) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    77. Végtelen karácsony (Minden nap karácsony) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    78. Beépített szerelem (Undercover Christmas) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    79. Karácsony a fellegekben (Christmas in the Clouds) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    80. Karácsonyi mese (Christmas Belle) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    81. Karácsony (Noel) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    82. Karácsonyi reménysugár (Christmas Hope) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    83. Nagybetűs KARÁCSONY (Christmas with a Capital C) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    84. Hálaadás-napi szerelem (Love at the Thanksgiving Day Parade) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    85. Gézengúzok karácsonya (All I want for Christmas) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    86. A nemzet karácsonyfája (National Tree) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    87. Ördög vagy angyal? (Naughty or Nice) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    88. A karácsonyi ének (Christmas Song) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    89. Segítség, karácsony! (Mixed Nuts) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    90. Karácsonyi csók (Christmas Kiss) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    91.  Karácsonyi csók 2 (A Christmas Kiss II) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    92. Karácsonyi kalandok (Road to Christmas) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    93. Télanyó (Santa Claudia) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    94. Szépség és a Szörnyeteg - Varázslatos karácsony (Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    95. Karácsonyi szerelem (Holiday for Love) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    96. Carol karácsonya (Carol Christmas) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    97.  Karácsonyi lánykérés 1. (Single Bells) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    98. A pót télapó (Call Me Claus) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    99. Karácsonyi vakáció (Christmas Vacation) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    100. Karácsonyi vakáció 2. (Christmas Vacation 2) http://videa.hu/videok/film-animaci...

  26. 2017. szeptember 20. 12:1539076.

     


    1. Pláza Mikulások ( Desperately Seeking Santa) https://www.facebook.com/groups/132...


    2. Kellemetlen karácsonyi ünnepeket (Merry Friggin' Christmas) http://indavideo.hu/video/Kellemetl...


    3. Titkos Mikulás ( Santa's Secret) https://www.facebook.com/groups/132...


    4.  Karácsonyi doboz (The Christmas Box) http://indavideo.hu/video/Karacsony...


    5. Káosz karácsonyra (Love the Coopers) http://indavideo.hu/video/Kaosz_kar...


    6. Fagyöngy Manhattan felett (Mistletoe Over Manhattan) http://indavideo.hu/video/Fagyongy_...


    7. Karácsonyi fagyöngyök (The Mistle-Tones) https://www.facebook.com/Pandusz/vi...


    8.  Karácsony nyomában (Chasing Christmas) http://indavideo.hu/video/Karacsony...


    9. Cirmos karácsony (Santa Claws) http://indavideo.hu/video/Cirmos_ka...


    10. Beethoven karácsonyi kalandja (Beethoven's Christmas Adventure) http://indavideo.hu/video/Beethoven...


    11. A mikulás pere (The Case for Christmas) http://indavideo.hu/video/A_mikulas...


    12. Hozzámjössz? (Will You Merry Me) https://www.facebook.com/Pandusz/vi...


    13. A nagy karácsonyi izzócsata (Battle of the Bulbs) https://www.facebook.com/Pandusz/vi...


    14. Mentsük meg a karácsonyt! (Call Me Mrs. Miracle) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    15. Karácsonyi naptárpasik (12 Men of Christmas) http://indavideo.hu/video/Karacsony...


    16. Kelekótya karácsony (Christmas with the Kranks) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    17. A karácsonyi vakáció (Annie Claus is Coming to Town) https://www.facebook.com/Pandusz/vi...


    18. Túlélni a karácsonyt (Surviving Christmas) http://indavideo.hu/video/Tulelni_a...


    19. Reszkessetek, betörők! (Home Alone) http://indavideo.hu/video/Reszkesse...


    20. Reszkessetek, betörők! 2. (Home Alone 2.) http://indavideo.hu/video/Reszkesse...


    21. Reszkessetek, betörők! 3. (Home Alone 3.) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    22. Reszkessetek, betörők! 4. (Home Alone 4.) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    23. Reszkessetek, betörők 5: Testvérek akcióban (Home Alone: The Holiday Heist) http://indavideo.hu/video/Reszkesse...


    24. Karácsonyi üdvözlet (The Christmas Card) https://videa.hu/videok/film-animac...


    25. Levélbe zárt szerelem (Christmas in Boston) https://youtu.be/nLVWAlDNoBU?list=P...


    26. Volt egyszer egy karácsony (Once Upon a Christmas) https://www.facebook.com/Pandusz/vi...


    27. Volt egyszer egy karácsony 2. (Twice Upon a Christmas) https://www.facebook.com/Pandusz/vi...


    28. Karácsonyi kutyabalhé (The Search for Santa Paws) https://videa.hu/videok/film-animac...


    29. Lebilincselő karácsony (Holiday in Handcuffs) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    30. Reszkess, télapó! (I Saw Mommy Kissing Santa Claus) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    31. Szellemes karácsony (Scrooged) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    32. Egy különös éjszaka (One Special Night) https://www.youtube.com/watch?v=Enh...


    33. Mikulásné kerestetik (Single Santa Seeks Mrs. Claus) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    34. Mrs. Télapó (Találkozunk karácsonykor!) (Meet the Santas) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    35. Mi a manó (Elf) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    36. Karácsony az exszel (Merry Ex-Mas) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    37. Sztrájkba lépek karácsonyra (On Strike for Christmas) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    38. Máris hiányzol! (Sundays at Tiffany's) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    39. Kaliforniai karácsony (An Accidental Christmas) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    40. A karácsony szelleme (Farewell Mr. Kringle) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    41. A Grincs (How the Grinch Stole Christmas) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    42. Nagypapát kérek karácsonyra! (A Grandpa for Christmas / Bert & Becca)   https://youtu.be/k6aAyYIujGk


    43. Egy varázslatos karácsony (The Christmas Miracle of Jonathan Toomey) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    44. Az élet csodaszép (It's a Wonderful Life) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    45. A karácsonyfa varázsa (Fir Crazy) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    46. Négy karácsony (Four Christmases) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    47. Kiskarácsony mindenáron (Deck the Halls) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    48. Kedves Mikulás (Christmas Mail) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    49. Különös karácsony (Christmas at Cartwright's) http://videa.hu/videok/film-animaci...


    50. Karácsonyi kutyabalhé 2. - A kölykök (Santa Paws 2: The Santa Pups) http://videa.hu/videok/film-animaci...

  27. 2017. szeptember 20. 12:1339075.

    Na akkor most igy:


    Szedna es Sonnenblume


    Meseljetek, mert en mindig keresek olyan szep hagyomanyokat, amik engem is inspiralnak. Mert meg mindig nem tudom a gyerekkoromi hagyomanyokat feleleszteni, mivel egy korabbi karacsony körül teljesen "felnött" lettem. Az jo, hogy pl a gyerekem a regi karacsonyokat nem keri vissza, nem reklamal bizonyos dolgokat, tehat egyszerübb is meg nem is. Igy nem sütök zserbot, bejglit, ugyis csak en ennem, halat sem eszik senki, vendegek se jönnek, akiknek nagy teritek kellene.


    De meg mindig keresek jopofa dolgokat. Kis energiaraforditas - nagy durranas. Ilyen kene.


    Shephard - nem is tudtam, hogy van olyan, amit te nem tudsz megcsinalni. Vagy csak idöhiany?


    A többi majd eszembe jut.


    Borcsamama - kerdöiv: elöször szerintem mindenki kezdje el ujra kitölteni, es a regivel együtt lehetne hasznalni az ajandekozaskor.


    Macska - en is annyira irigyellek, en nagyon kaotikus vagyok, ebben kellene hsagyomanyt teremtenem, hogy nem mindennek hatszor uj es mostazigazi helyet keresek, de meg mindig nem vagyok berendezkedve. bar mar 8 eve itt lakom, de var meg rank egy nagy renovalas, ami utan ugyis ujra kell gondolni mindent.


    A filmekkel kapcsolatban, en nem mindet tudom a YT-on nezni, mas orszag, ez van.


    A többi meg eszembe jut


     


     


     


     

    előzmény:
    Sushi (39072)
    2017-09-20  12:02
  28. 2017. szeptember 20. 12:1239074.

    Sushi


    Nincs nalatok Ceragem studio a kozelben? (Hatfajas, derekfajas miatt.)  En oda jartam otthon evekig, es nagyon jo volt, vettem is egyet.


    (most mar nem hasznalom, mert a reikivel karbantartom, es nem faj...el se hiszem, pedig nagyon massziv volt)

    előzmény:
    Sushi (39072)
    2017-09-20  12:02
  29. 2017. szeptember 20. 12:0839073.

    igeeeeeeeeeen

    előzmény:
    macska54 (39070)
    2017-09-20  11:49
  30. 2017. szeptember 20. 12:0239072.

    Szoval csak az ujakat akartam köszönteni, es Macskanak megköszönni a szep visszaszamlalot

  31. 2017. szeptember 20. 12:0139071.

    Na akkor most veled kezdem.


    AMit irtal a horol: tudom, talan nem trendi, de az en egyik legkedvesebb regenyem Szilvasitol az Egyszer-volt szerelem. Ahogy abban leirja, hogy milyen illata van a honak, annyira szeretnem mar, es mindig, amikor beleszagolok a levegöbe, azt az illatot erzem. Es nalunk is van erdö, es olyan illata van. Ne bandd szerintem, hogy odaat mar havazik. 

    előzmény:
    Gabriella2 (39068)
    2017-09-20  11:12
  32. 2017. szeptember 20. 11:4939070.

    Lányok van egy 200 karácsonyi filmes jegyzetem. A linkeket be kell másolni a YT címsorába és már nézhető is. Kéritek?

  33. 2017. szeptember 20. 11:1339069.

    szia  Sonnenblume


    jo, hogy itt vagy, jobb helyen nem is lehetnel :-)


    huuu, de fogja elvezni a picur a karacsonyt, es te meg az o oromet (zsepit elokesziteni)


    csonkanek


    nem is vettem eszre, hogy jubilaltam :-)))


    gratula az enekkarnak, jo kis kozosseg lehet


    es a kicsi iskolasnak is


    Szedna


    en imadok selejtezni, egyszer valahol azt olvastam, hogy amit egy eve nem hasznaltal, azt mar nem is fogod...lehet benne valami


    borcsamama


    gondolkodtam, de sztem eleg jo a kerdoiv, mindent felolel


    nem rossz az iskolaotthon, nem kell cipekedni, es le van tudva minden, mire hazaer, igy a szuloket is tehermentesitik

    előzmény:
    Sonnenblume (39063)
    2017-09-20  09:47
  34. 2017. szeptember 20. 11:1239068.

    sziasztok,


    Macska, én már meg sem merem nézni a linkeket, sajnos nemigen jutok oda, hogy akár egy filmet is elejétől a végéig megnézzek. viszont a tavalyi kedvenced, nekem aktuális kedvenc lett 


    Shephard, persze van abban igazság, amit írsz: az első lányom születésénél 23 éves voltam, most 37. persze, az eszemmel tudom, hogy most más a fontos, meg majd lemegy, de azért kicsit mégis zavar 


    Szedna, nálunk is erre lenne szükség és igyekszem is nekilátni, de csak olyankor merek, mikor nem egyedül vagyok itthon a gyermekkel, mert egyébként folyton félbe kell hagyni. neked kitartást, biztos nagyon jó érzés lesz, mikor a végére jutsz. Macska, mindig irigyeltem az ilyen embereket, akik rendet tudnak tartani. nekem is erre lenne igényem, de valahogy  a gyakorlatban mégse tudom kivitelezni... azért bízom benne, hogy egyszer mégis sikerül eljutni oda, hogy ne kelljen rendet rakni, hanem "csak" megtartani azt!


    Csonkanek, én is gratulálok a kórus és az unoka teljesítményéhez is!


    Borcsamama, majd én is átgondolom a kérdéseket és persze a te unokád se semmi, hogy van ennyi energiájuk?


    Sonnenblume, én is szeretettel köszöntelek. én is hasonlóan vagyok mint te, az én kislányom a héten tölti a 6 hónapot


    Sushi, remélem, hamar elszáll a mérged és csak megtudjuk mit írtál 


    itt második napja kitartóan esik. (nem messze tőlünk, a határ másik oldalán, a hegyekben már havazik is) elég lehangoló. az ember legszívesebben tényleg ki se dugná az orrát, de az iskolák ugye nem zárnak be, a kutyát is el kell vinni sétálni, na meg a legifjabbiknak is kell a levegő...
    mennyivel jobb lenne napsütésben sétálni az erdőben. remélem azért lesz még benne részünk. 


     

  35. 2017. szeptember 20. 11:1039067.

    Légy üdvözölve a mi kis csoportunkban.


    Leld örömöd a karácsonyi előkészületek izgalmában.


    Én azt gondolom, hogy a legszebb ünnep. 


    Nem lehet elég korán kezdeni az előkészületeket. 


    Legyen szép napod.


    És mindenkinek. 

    előzmény:
    Sonnenblume (39063)
    2017-09-20  09:47
  36. 2017. szeptember 20. 10:5139066.

    Ne mérgelődj, inkább mesélj.Neked is jobb ha elmondod.  Tudom milyen rossz érzés, én is jártam már sokszor hasonlóan.  Kíváncsiak vagyunk ám hogy mit akartál írni.  Lehet hogy az újonan beszerzett kincseidről?


    Talán már készült is valami belőlük?  


     

    előzmény:
    Sushi (39064)
    2017-09-20  10:10
  37. 2017. szeptember 20. 10:4639065.

    Szia, örömmel köszöntelek Manófalván, érezd magad jól közöttünk! Várunk vissza rendszeresen , hogy minél jobban megismerhessünk, az ajándékozás miatt meg különösen jó lenne. 


    Örülök hogy mindjárt így elsőre sokmindent megtudhattunk rólad.  Igazi szép ünnep lesz nálatok idén a karácsony, a kislányod biztosan nagyon fogja élvezni. Ha másra nem is, a zenére, fényekre már mindenképpen reagálni fog, és ez az első rácsodálkozás egy életre szóló élmény lesz a családnak . 


    Idén elég hirtelen lett a nyárból ösz, most az a bekuckózós, tea szürcsölgetős, filmnézős, tervezgetős időszak van, amit nagyon szeretek, de én titkon azért még bízom egy igazi szép vénasszonyok nyarában, amikor ezer színben hullanak a falevelek, a reggeli harmatos időt felváltja a langyos napsütés és még sorolhatnám...


    Gondolatban itt már többen tervezgetjük az ajándékokat, az ünnepi menűt, az őszi majd az adventi, karácsonyi dekorációt. 


    Van aki már beszerezte az alapanyagokat a saját készítésű terveihez, van aki életmódot váltott és most a kedvenc  ételeit és süteményeit próbálja módosítani, hogy a mostani elvárásainak is megfeleljenek.  Persze, ha rendszeresen olvasol minket, akkor ezeket nagyjából mind tudod is, hiszen mostanában ezekről beszélgetünk leginkább. 


    Szóval gyere, és mesélj nekünk te is magadról, a terveidről, hozz bevált recepteket, mondd el mit kreatívkodsz.........


    Remélem aaz NLC nem marad örökké ilyen béna, és tudunk majd képeket is mutatni minél előbb. 

    előzmény:
    Sonnenblume (39063)
    2017-09-20  09:47
  38. 2017. szeptember 20. 10:1039064.

    elszallt amit irtam, nem irok többet.


     

  39. 2017. szeptember 20. 09:4739063.

    Sziasztok!

    Szeretnék idén én is csatlakozni hozzátok a karácsonyi készülődésben. Kezdetektől olvasgatom a topikot, sok jó ötletet találtam már itt. Talán ideje nekem is beszolgáltatni párat
    Eddig minden évben dolgoztam karácsonytól szilveszterig, téli szünet végéig mindig (persze én szerettem dolgozni, annak is meg van ám a hangulata.), így elég rohanósan sikerült csak megélni az ünnepet, a készülődés is csak light-os volt. Kimerült csak abban, hogy titeket olvasgattalak, illetve a karácsonyfánkra díszeket készítettem (csak saját készítésű díszek szoktak lenni rajta), neten megrendeltem az ajándékokat. De most itthon vagyok a 11 hónapos kislányommal, így van lehetőségem kicsit több időt szánni az előkészületekre és az ünneplésre is.
    Szeretek ajándékokat és dekorációkat, süteményeket saját kezűleg készíteni. A karácsonyra egész évben készülök ötletekkel, pénzgyűjtéssel :-) A Happy Christmas Radio (http://www.happychristmasradio.net/) minden hónapban felcsendül néha, ha csak én vagyok itton :-)
    Szóval szeretnék most veletek készülni az ünnepre, és az ajándékozásban is részt venni. Nagyon örülnék, ha örömet tudnék valakinek szerezni az általam készített apróságokkal.
    Igyekszem majd a beszélgetésbe is belekapcsolódni.
    Kellemes napot kívánok mindenkinek!

  40. 2017. szeptember 20. 09:1839062.

    Jó reggelt Angyalok!


    Csonkanek, gratulálok  a kórus  minősítéséhez és az ügyes unokádhoz.  Nagy-nagy öröm ez nekünk nagyszülőknek. 


    Én is büszke vagyok Ádámra, ugyanolyan jól állja a sarat mint elsőben, mindenből csupa dícséret. Egyenlőre nincs is olyan tantárgy amit ne szeretne, pedig mindent két nyelven tanul, magyarul és németül is. Náluk iskolaotthon van nem napközi, ami azt jelenti hogy du. fél négyig van tanítás, közvetlen utána a különórák, szakkörök.  Fét öt után már otthon van, és onnan kezdve semmi iskolai dolga nincs, nem is hordják haza a könyveket. Önként dalolva jár focira, rajzszakkörre, zeneiskolába - ami heti 2-2 óra szolfézs és zongora.  Utóbbiból is van már két ötöse, nagyon élvezi.Matekból és környezetből csinálja az egész tanéven át tartó levelezős versenyt, szóval nem unatkozik.  Eleinte én is azt hittem hogy ez rengeteg lekötöttség, de úgy néz ki hogy neki meg se kottyan, és van ideje minden nap játszani , olvasni és számítógépezni is.


    Az ajándékozásra felírtalak, és itt mindjárt egy közérdekű közlemény:  várom a javaslatokat és kérdéseket az új kérdőívhez.  Tegnap írtam róla részletesen.  


    Marcsi, köszönöm a segítségedet, nekem is negyven van, -Gabriella elküldte- de úgy gondoltam, újítsuk meg, a régieket egy külön mappában megőrzöm. 


    Szedna, nem semmi amilyen vállalkozásba kezdtél, ismerős a dolog, de én szerencsére már túl vagyok rajta.  Tavaly teljes lakásfelújítás és teljes kipakolás volt nálunk, így aztán akkor megtörtént a szanálás, rendszerezés, pakolás.  Most igyekszünk tartani, eddig többnyire sikerrel.  Most tényleg csak olyan dolgok vannak a lakás minden zugában, amire tényleg szükségünk van, és valójában használjuk. Kivétel ez alól a varrós cuccom, bár a rendszerezés ott is megtörtént , minden szép egyforma dobozokban van, viszont sokminden van, ami nem feltétlenül lenne szükséges.  No meg a garázs!  - hát az egy külön fejezetet érdemelne. Remélem az ősz folyamán az is alakul majd. Sok sikert az elhatározásod megvalósításához!

  41. 2017. szeptember 20. 09:1839061.

    Jó pakolászást, rendrakást, sok erőt hozzá. 


    Nálam soha nem gyűlik fel semmi. Mindig mindent elrakok a helyére. Gyűjtögetős sem vagyok. Én olyan fajta vagyok. Mondhatnám mániás. És gyereknek is ilyen voltam. Még az isi táskám is precíz volt.  Na és mindenre már hónapokkal előbb készülök. Mint ha lemaradnék valamiről. .

    előzmény:
    Szedna80 (39060)
    2017-09-20  08:27
  42. 2017. szeptember 20. 08:2739060.

    Jó reggelt mindenkinek!


    Ma ébredés után kikészültem.... Na jó, tragédia nincs, csak olyan kupleráj, amire nem lesz elég a hétvége :-/ Szóval itt teszek előttetek egy "vállalást", hogy felpörgessen a "nyilvánosság ereje"


    Elkezdem ma a nyári-téli ruhacserét, gardróbszanálást és a dzsumbujsarkot (ne kérdezzétek...) is felszámolom


    Aztán jönnek a bizsuk-csetreszek és kencék... Hogy mire itt az ünnep, tényleg mindent rendeben találjon, csak először a rendnek (és bárminek) helyet kell teremtenünk, nézetem szerint.


    Nektek pedig beszámolok arról, hogy és hol is tartok, mire itt az igazi Advent, addigra tényleg csak az ünnepvárásról szóljon az időszak, és ne kelljen macsetével közlekednem a lakásban... Szóval nálam ma, azaz 2017.09.20-án kezdődik az ünnepet váró időszakot váró időszak, sok-sok apró-cseprő és nagyobb pakolással, selejtezéssel, rendrakással és takarítással, mely tart 2017.10.20-ig (maximum)


    Szép napot mindenkinek!!!

  43. 2017. szeptember 20. 05:0639059.

    Jo reggelt neked is Macska54  es persze Mindenkinek 


     


    Csonkanek: koszonom szepen, gratulalok az ugyes unokahoz, izgalmas honapban lesz reszed, biztos jol megy majd az ismerkedes  


     


    Szep napot 

    előzmény:
    macska54 (39057)
    2017-09-20  04:46
  44. 2017. szeptember 20. 05:0439058.
  45. 2017. szeptember 20. 04:4639057.

    Szép, jó reggelt az eső ellenére is az összes -nak!

  46. 2017. szeptember 19. 22:0339056.

    Sziasztok Lányok!


    Tegnap este hosszú hozzászólást írtam, de elrepült!


    Mára annyi maradt meg bennem, hogy az elmaradt Edit névnapost (Ditte) és születésnapost (Sephard) sok szeretettel köszöntsem!


    Észrevettétek, hogy a 39000. hozzászólást is elhagytuk már? LondonEye volt a telitalálatos ennél a számnál!


    Borcsamama, szeretnék jelentkezni én is az ajándékozásra! Hátha megtanulom addig, hogyan kell fényképet csatolni (szégyenlős szmájli).


    Lányomék idő közben elköltöztek, nagyon jól érzik magukat új otthonukban! Még nincs minden rendben, de lakható!


    Kisunoka elkezdte és szereti az iskolát, sok piros pont és csillag ékesíti munkafüzeteit! Boldog és büszke vagyok! Újságolta, hogy már nem ő a legcsacsogósabb, van, aki rajta is túl tesz.


    A hét elején hazajött a barátom Görögországi nyaralásából (én már nem vállalom a hosszú autóbusz utat), a jövő héten érkezik leánykája Amerikából közel 1 hónapra. Még nem találkoztam vele.


    Nekünk pedig lezajlott az általunk szervezett  XI. Nemzetközi Kórusfesztivál. A minősítés során "gála kórus" címet értünk el, büszkék vagyunk!


    Itt is eléggé elromlott az idő, hideg, szeles, időnként esős. Kuckózás és filmnézés következik!


    Szép estét, ill. jó éjszakát kívánok!


     

  47. 2017. szeptember 19. 21:4439055.

    Nekem is mutatja.  Csak a címeket futottam végig, elég sok benne a mese és rajzfilm. Vannak karácsonyi dalok is.  El lehet tölteni vele néhány bekuckózós hétvégét. :-)

    előzmény:
    macska54 (39053)
    2017-09-19  19:55
  48. 2017. szeptember 19. 21:4239054.

    Nekem is jo, majd szetnezek mit nem lattam meg, remeljuk akad 1-2 azert, koszi 

    előzmény:
    macska54 (39053)
    2017-09-19  19:55
  49. 2017. szeptember 19. 19:5539053.

    Nekem mutatja.


     

    előzmény:
    macska54 (39052)
    2017-09-19  19:54
  50. 2017. szeptember 19. 19:5439052.

    Megpróbálok ide tenni egy linket, nem bizti hogy azt mutatja amit szeretnék. 


    Elméletileg 111 kari filmnek kéne itt lennie.


    Ha nem jó ne szidjatok.

  51. 2017. szeptember 19. 19:4339051.

    Szép estét


     


    Sushi: és jó kreatívkodást, nálam az igazi nagy sk ajik elmaradnak, valahogy úgy jön ki a lépés, hogy mindenkinek olyan ötletem van amit nem tudok megcsinálni!


    Szedna80: köszönöm 


    Borcsamama: köszönöm szépen a köszöntést Holnap v. holnapután megyünk Pestre, férjem nehezen volt rá vehető, máskor meg az a baja ha itthon ülünk, ki érti ezt?! Milyen töltelékek voltak a rétesekben? Ez a kérdőív frissítés jó ötlet, tavaly már én is gondoltam rá, benne vagyok, gondolkodok kérdésen!


    Gabriella2: köszönöm szépen, nem egyszerű így az élet de ez van, elfogadom és kész Hogy is mondjam, az első babádnál még biztos ifjúbb voltál, mint most 3 után, és bizony ez számít, de ne keseredj, lemegy majd az a plusz, most csak nézz rá a szuszogó szeretetcsomagra aki miatt mindez történt, ugye hogy nem is rossz?


    Ditte: köszönöm


    Macska54: köszi a cikket jók vannak benne, a Kelekótya kari az egyik nagy kedvencem, bár mostanában mindig Olivér kedvenc karis filmjét nézzük, de még nem unjuk


    Ladyzso: most a Duna Plazaba mennénk, akkor nem kell annyira bemenni Pestre, de majd még változhat, Az Óriásláb fia


     


    Jó ramaty idő volt ma itt is, városban kellett bóklászni Férjemnek melegítőt, bakancsot miegymást venni, addig pont nem esett, aztán a L.dlből kifele már szakadt, pedig a Törpikért menni kell, Olivért megfertőztem vele Vettem érett mangót, így most megcsinálom a tavaly karácsonyi pohárdesszertünket updatesen, illetve csináltam sajtchipset, jó dolog máskor is készül majd! A vacsi bundáskenyér volt a fiúknak, most karácsony illat van, mert utálom az olajszagot, de erre van egy tuti dolog: vízben felfőzni fahéjat, szegfűszeget, gyömbért és ez az illat elveszi az olajat. Én még sámánkodni is szoktam vele, mert a lábast hurcolom a házban és körbe-körbe mozgatom hogy mindenhova jusson belőle Égnek a mécseseim is már, olyan jó, jön a karácsony és már 100 napon belül vagyunk


     


    Szép estét

  52. 2017. szeptember 19. 19:1939050.

    Sziasztok!


    Borcsamama: A hozzászólást felírtam tuti biztos helyre. Nekem 40 db kérdőívem van meg. Ha gondolod e-mail-ben megírom, hogy kié. 


    Most ennyi tellett tőlem, nagyon fáradt vagyok, megyek is aludni.


    Puszi mindenkinek.

  53. 2017. szeptember 19. 18:5039049.

    Nem lépek le, csak gondoltam mára elég belőlem, annyit írtam. 


    Egyébként nagyon szívesen.

    előzmény:
    ladyzso (39048)
    2017-09-19  17:42
  54. 2017. szeptember 19. 17:4239048.

    Na neh már, gyere még bőven. Nem ér csak így lelépni. 


    Köszönjük, hogy mindent leírtál egybe. Biztos nagy segítség lesz mindenki számára. Egy tündér vagy. 

    előzmény:
    borcsamama (39046)
    2017-09-19  14:26
  55. 2017. szeptember 19. 17:3039047.

    Sziasztok!


    Most csak beugrottam. Melyik mozit nézted ki? Mit néztek meg? A legtöbb helyen van játszóház.


    Azt a könyvet nem ismerem. MOndjuk az írót se. 


     

    előzmény:
    Shephard (39022)
    2017-09-17  22:06
  56. 2017. szeptember 19. 14:2639046.

    Gabriella!


    Nagyon kedves vagy, köszönöm szépen , átjött minden, bár ha jól emlékszem, tavaly még néhányan kitöltötték a kérdőívet, de azokat már csak elmentettem és nem küldtem tovább.  Ez viszont az én trehányságom, bocsánat. 


    Örülök hogy te is azt látod, ami miatt én felvetettem az új kérdőívet, vagyis a frissítés.  Én továbbra is ezt javaslom. 


    Kérlek benneteket, írjatok ötleteket, milyen kérdések legyenek benne a már meglévők mellett vagy helyett. Szerintem ezek mind jók, esetleg ki lehet bővíteni. 


    Itt vannak az eredeti kérdések:


    Tesztkérdések:


     Hogyan szólíthatlak?


    Hogy állsz az évszakokkal? T


    Melyik az a hobbi amit leggyakrabban művelsz, miért?


    Mi az amit mindenképp ki szeretnél próbálni?


    Mi van a színekkel?


    Melyik stílus a kedvenced?


    Kedvenc állat, virág, étel, ital, szóval minden ami kedvenc!


    Írj egy idézetet, ami rád jellemző (életfilozófia, önjellemzés, iránymutató)!


     


    szeptember 25-ig írjatok kérdéseket, javaslatokat!


    Ha lesz egy végleges listám, akkor megcsinálom az újat, felteszem ide, és várom mindenkitől az email címemre a választ. 


    Ha valakinek nincs meg, ide írjon majd, borcsamamakukacgémélpontkom. 


    Na asszem jó lesz ha eldugulok, éppen eleget okoskodtam már itt mára.  :-)

    előzmény:
    Gabriella2 (39044)
    2017-09-19  12:07
  57. 2017. szeptember 19. 12:3439045.

    Én nem tudok semmit. Láttam a fb és ide hoztam nektek. 

    előzmény:
    LondonEye (39043)
    2017-09-19  11:12
  58. 2017. szeptember 19. 12:0739044.

    Borcsamama,


    ha igaz, átküldtem a nálam meglevő kčrdőíveket. Egyčbkčnt tčged olvasva pont az jutott eszembe, hogy lehet aktualizálni kellene, elvčgre mi is változunk, lehetnek új kedvencek, stb.

  59. 2017. szeptember 19. 11:1239043.

    macska


    nekem a sima Rossz anyak-at nyitja meg, bemutattak mar a karacsonyos reszt?

    előzmény:
    macska54 (39036)
    2017-09-19  08:26
  60. 2017. szeptember 19. 10:4839042.

    Jujjj, de izgiii!!!! Ez szuper ötlet!!!! Alig várom :-D


    Nagyon köszi, hogy leírtad!


    Sajnálom a kérdőíveket, de ennek hiányában is - ha esetleg nem lesz meg - szerintem menni fog az ajándékozás! ;-) ;-) :-)


    Jó filmezést erre a borongós napra!

    előzmény:
    borcsamama (39041)
    2017-09-19  10:41
  61. 2017. szeptember 19. 10:4139041.

    ....folytatást ígértem, be akartam tenni a kérdőívet is, és sajnos most döbbentem rá, hogy teljes egészében eltűnt a mappám az összes kitöltött kérdőívvel együtt.  Fogalmam nincs hogy történhetett, hiszen évek óta őrzöm, minden évben bele kerültek az újak, és most nincs sehol. Nagy veszteség ez nekem, hiszen nagyon sok ember válaszai voltak benne - természetesen mindenféle személyes adatok nélkül- , olyanoké is, akik már nincsenek itt a topikban velünk, de régebben ők is ugyanolyan kedves tagok voltak, mint a jelenleg is aktívan írogatók. 


    Arra gondoltam, ha valamelyikőtöknek meg lenne, kérlek küldjétek át nekem email-ben, a kérdéseket is ha lehet. 


    Ha nem lesz meg, akkor közösen kitalálunk egy új kérdéssort, és azok akik részt akarnak venni az ajándékozásban,  kitöltik az újat.  Előre is köszönöm ha segítetek.


    Ott tartottam, hogy decemberben útnak indulnak a csomagok, itt számolni kell a posta csúcsforgalmával, vagy a hosszabb utazással azoknak, akik külföldre küldik. Lesznek akik igazi jellemként erősek tudnak maradni, és csak 24-én fogják kibontani, lesznek akik mint a kisgyerek azonnal nekiesnek. 


    Én azt kérem, hogy amikor célba ér egy-egy csomag, akkor aki kapta, az jelezzen  valamilyen formában, hogy én követni tudjam, hogy állunk.  A másik kérés, hogy fotózzátok le az ajándékotokat, és tegyétek ide fel a képeket, hogy együtt örülhessünk mindenki ajándékának.


    Reméljük hogy az NLC is úgy akarja, és hamarosan visszaáll a rend, lehet majd képeket csatolni.


    Bocsánat ha kissé hosszúra sikerült. Marcsi, légyszíves vésd a fejedbe ennek a két hsz.-nek a számát, hogy ha én elfelejteném, hova írtam fel, akkor tudj majd segíteni.  

    előzmény:
    borcsamama (39040)
    2017-09-19  10:06
  62. 2017. szeptember 19. 10:0639040.

    Sziasztok!


    Hű lányok, micsoda kínálat van itt ma reggel, zenékből, filmekből, ötletekből!  Köszönet érte.  A zenéket meghallgattam, és mivel olyan igazi bekuckózós idő van, szomorú, szürke és hideg, így azt hiszem megnézem legalább  az egyik Macsek által ajánlott filmet.


    A tavalyi kedvenced már akkor is nagyon tetszett, de most is megnéztem és változatlanul aranyos. 


    Kicsit bővebben az ajándékozásról:


    Bárki részt vehet, aki a topik tagja, és adott esélyt arra, hogy a hozzászólásai alapján legalább kicsit megismerjük, hiszen az ajándékozás célja az, hogy örömet szerezzünk valakinek, és ezáltal saját magunknak is. Amennyire lehet, az ajándék  legyen legalább valamennyire személyre szóló.  Ezt teszik könnyebbé az illető hozzászólásai, és azok a kérdőívek, amiket majdnem mindenki kitöltött.  Szedna, Macsek, majd felteszem ide a kérdéseket, kérlek ha akartok válaszoljatok rájuk.  Én beteszem a többi közé, és elküldöm mindenkinek.  Természetesen nektek is a többiekét.  Kb. ennyi a bevezető.


    Folyamatosan lehet jelentkezni egy meghatározott időpontig, ami általában november 10-15, ezt mindig az adott évben döntöttük el. Természetesen jelentkezni csak átgondoltan érdemes, nehogy valaki ajándék nélkül maradjon.  Szerencsére csak egyszer, de erre is volt már példa sajnos. Nyilván bárkinek közbe jöhet várarlan akadály, de akkor ha időben szól, még meg lehet oldani. 


    A jelentkezés lezárása után megcsinálom a sorsolást, amire kitaláltam egy olyan módszert, hogy számokat sorsolok számokhoz, tehát én is csak a végén, a beazonosítás után tudom meg, kinek ki lett a párja.  Ezután priviben - ha működik- elküldöm mindenkinek annak az adatait - név, postacím- akinek ő fogja küldeni az ajándékot.  Ekkorra már gondolom mindenkinek van valami terve, elképzelése, de még van bőven idő a megvalósításra. Annyit szoktam még kérni, aki nem tudja vállalni hogy külföldre küldjön csomagot, az jelezze nekem, figyelembe fogom venni a sorsolásnál.


    Maga az ajándék legyen kedves, amennyiben lehetséges legalább részben saját készítésű - mindenki jó valamiben :-) -olyan aminek magad is örülnél.  Nem kell nagyon nagy dolgokra gondolni.  Én pl. szeretek több apróságot is a csomagba rejteni, azokat külön-külön szépen becsomagolni hogy a bontogatás még izgalmasabb legyen. 


    A nyitó hozzászólás végén van a blog linkje, abban találtok képeket, hogy abban az évben pl. milyen meglepik voltak a csomagokban.  Ha van időtök visszakeresni, akkor a decemberi hozzászólásokban a tavalyiakat is meg lehet nézni, de ott keresgetni kell. 


    Meghatározunk majd egy időpontot , hogy meddig kell feladni a csomagot ahhoz, hogy időben célba érjen.


    Elfogytak a karaktereim, mindjárt folytatom....


     

  63. 2017. szeptember 19. 08:4139039.

    Sziasztok, jó reggelt!


    Macska54


    A tavalyi kedvenced tüneményes (és nem, nem bőgök egyáltalán)


     


    Borcsamama


    Előre is köszönöm a leírást!


     


    Legyen mindenkinek szép bekuckózós, mesés napja ebben a szürke időben! (Én is bekuckózok ide az irodába a sok feladattal...a sok romantikus elszámolás közé , de legalább zenét azt hallgatok, amit szeretnék, ma éppen: https://www.youtube.com/watch?v=LDN6AXOZL3s )

    előzmény:
    macska54 (39035)
    2017-09-19  05:05
  64. 2017. szeptember 19. 08:3339038.

    Kelekótya karácsony. Teljes film.

  65. 2017. szeptember 19. 08:3039037.

    ACCURádió Itt sok karis zenét találtok különböző csatornákon. 

  66. 2017. szeptember 19. 08:2639036.

    Rossz anyák karácsonya. Teljes film.


    PINK legújabb száma. Egy hónapja jelent meg. Ha valakit érdekel. 

  67. 2017. szeptember 19. 05:0539035.

    Jó reggelt mindenkinek!


    Tavalyi kedvencem ez volt.

  68. 2017. szeptember 18. 20:2239034.
  69. 2017. szeptember 18. 20:1339033.

    Köszönöm. 

    előzmény:
    borcsamama (39032)
    2017-09-18  18:20
  70. 2017. szeptember 18. 18:2039032.

    Szedna, Macsek, és aki még szeretné, holnap leírom itt, hogy is zajlik  az ajándékozás, mert a régi hozzászólás számát már ki tudja.  Akkor tudom hogy felírtam valahova, de hát hol van már a tavalyi hó....


    Majd idén megint felírom, és ugyanúgy mint eddig, évről -évre elfelejtem.  Most jut eszembe,  van nekünk egy kiváló emlékező tehetségű Marcsikánk, majd megkérem, jegyezze meg, és legközelebb ha kell, ő már mondja is.  :-) 

  71. 2017. szeptember 18. 17:5939031.

    Én is kérem szépen az ajándékozás menetét, mert még én sem tudom. Köszönöm. 

    előzmény:
    borcsamama (39027)
    2017-09-18  15:02
  72. 2017. szeptember 18. 17:0739030.

    Sziasztok!


    Shephard, Ladyzso, Sushi: köszönöm a névnapi köszöntést Nektek is!


    Shephard: utólag boldog születésnapot , most már legalább tudjuk, mikor van


    Szép napot mindenkinek!

  73. 2017. szeptember 18. 16:4939029.

    Sziasztok,


    Macska54, čn is köszönöm a linkeket! 


    Shephard, valami nem változik: te mindig annyi mindent csinálsz, aminek čn az olvasásába is belefáradok. Mi is csináltuk ezt a Fčrj messze dolgozik törtčnetet, de most már nagyon nehezemre esne, főleg hogy a gyerekeknek látom, milyen jó is, hogy együtt a család - persze a muszáj nagy úr! Igen, amíg szoptatok, nem gondolok dičtázásra, de nehčz elfogadni, hogy megint hogy meghíztam - az előző gyermeknčl is ugyanígy volt, črdekes módon az elsőnčl meg nem.


    Sushi, milyen csomag? mi van benne? Hogy čn mikor tudok bárminek is nekiállni, az mčg kčrdčs 


    Borcsamama, čn boldog lennčk akkor is, ha "csak" ennyi mindenben jeleskednčk, de kiváncsi vagyok, mi lesz az az újdonság, amin gondolkodsz.

  74. 2017. szeptember 18. 15:1639028.

    Szia,


    Nagyon örülnék, ha leírnád, mert haldoklik a fórum nálam... :-(


    Csak néhány szóban, vagy akár priviben. (az is jó, ha a hivatkozását annak a hozzászólásnak elküldöd, így nem kell visszagöngyölítenem, mert nagyon akadozik most az egész...)


    Ahogy Neked egyszerűbb!


    És nagyon köszönöm mégegyszer!!!

    előzmény:
    borcsamama (39027)
    2017-09-18  15:02
  75. 2017. szeptember 18. 15:0239027.

    Szép napot Mindenkinek!


    Nálunk ma végre nagyon szép idő van, már reggel ragyogóan sütött a nap, csak elvétve van az égen néhány felhő. 


    Olyan jó most, végre nem vagyok egyedül, tegnap haza jött a párom, igaz nem túl sok zsákmánnyal, de azért nem is üres kézzel. 


    Finom ebéddel vártam, igaz később ért haza, így mára is volt ebédünk. Almás süllőt sütöttem mazsolás bulgurral, és öt féle rétest.  El  is ment vele a napom nagy része, de örömmel csináltam. Befejeztem a takarítást is, ma pedig megy szegény mosógép reggel óta, de majdcsak kész lesz ez is. 


    A héten tervben van egy táska varrása, kíváncsi leszek hogy sikerül. 


    Shephard, kérlek ne haragudj, de nem emlékszem hogy köszöntöttelek-e, szerintem nem, mert aznap jöttünk haza a nyaralásból, meg akkor minden olyan zűrös volt, és elfelejtettem.  Most így utólag kívánok boldog szülinapot sok szeretettel. Remélem összejön a vacsora kettesben a férjeddel, és érezzétek jól magatokat az Olival közös programokon is. 


    Ladyzso, nektek mielőbbi jobbulást, bár látom már alakultok.  :-)


    Sushi,  feltétlen gondolni fogunk rád ha meglesz a találkozó időpontja.  Természetesen itt  fogjuk közzé tenni, hogy mindenki értesüljön róla.  Nagyon izgi lehet az új kincseiddel kreatívkodni.  Én is gondolkodom most néhány dolgon, ki kéne ezt-azt próbálni, hogy ne csak süssek, főzzek és  varrjak, hanem legyen valami más is.  Igaz, ami most a fejemben van, az is varrással végződik, de előtte vannak egyéb műveletek, most nem árulom el, ki tudja, hátha  olyan lesz belőle, ami majd egyszer valakinek meglepi lehet.....


    Marcsi, ez aztán a luxus, a jó meleg ágyikóban teát szürcsölgetni, horgolni, tv-t nézni.  Élvezd ki, ha ilyenre lett lehetőséged.  


    Macsek, köszi a linkeket!


    Szedna, Örömmel írtalak fel a listára, szépen lassan gyűlnek a nevek, és én bízom benne, hogy sokkal többen is leszünk majd novemberre, amikor megcsinálom a sorsolást.  Mivel még nem játszottál velünk, szívesen leírom hogy történik az ajándékozás, persze csak ha eddig még nem olvastad - mondjuk tavaly-, és szeretnéd.  


    Örülök hogy anyukád jobban van


    Londonka, így legalább kevesebb benne a liszt.  :-)  Borcsapapa pl. úgyis mindig a tölteléket kevesli, hát ez most biztos kedvére való lenne!

  76. 2017. szeptember 18. 13:5339026.

    Nos akkor, reggel óta próbálkozom "általános hozzászólásként", de úgy látszik, ha valakinek válaszolok konkrétan, csak akkor jelenik meg...


    Tehát, újrapötyögéééés:


    Sziasztok, jó volt olvasni a hétvégi "termést" (7végente általában net és mobilmentes vagyok)


    Ladyzso


    Jobbulást a családnak, remélem, jól vagytok már!


    Borcsamama


    Ajándékozás? Nagy-nagy-nagy örömmel!


    Macska54


    A webcam gyűjteményed szenzációs, köszi!


    A képeket is imádom, mivel mindegyik más stílusú, így segítenek nekem is eldönteni, milyen legyen az idei fő csapásirány


    Shephard


    Nagyon boldog szülit!!! (Köszi, anyu már sokkalsokkal jobban van)


    Legyen szép napunk!!!


     

    előzmény:
    Szedna80 (39024)
    2017-09-18  13:48
  77. 2017. szeptember 18. 13:5139025.

    Sziasztok, megint itt vagyok.


    Shephard - utolag is boldogat


    Editek - ugyszinten


    Szoval mostansag nem vagyok megint összeszedett, lassan alakul. 


    Nalunk beköszöntött az igazi ösz, meg remelem, lesz szep idö is, eddig csak vihar volt, oriasi szel, meg esö. Ma szepen süt a nap (meg) es szerintem szemmel lathatoan  lett sargabb a kis Rajna-szigeten a lomb. Reggel mintha meg nem lett volna ilyen sarga.


    Szombaton elhoztan a kreativ csomagomat, allhatok neki dolgozni, mert különben nem leszek kesz, es megint stresszelhetem magam. 


    Ha tali szeretnetek szervezni, csinaljatok, ahogy nektek a legjobb, mert mint latjatok, a harom messziröl jött megsem tud. Latszolag. Mondjuk nalam, meg barmi is lehet, ugyhogy azert ne titkoljatok a datumot.


     

  78. 2017. szeptember 18. 13:4839024.

    Így hátha megjelenik...

    előzmény:
    macska54 (39023)
    2017-09-18  11:47
  79. 2017. szeptember 18. 11:4739023.

    Jó reggelt/napot mindenkinek! 


    Rénszarvas mentőakció.

  80. 2017. szeptember 17. 22:0639022.

    Macska54: köszönöm szépen, igazából 3.-án volt, de akkor akartam tartani mikor a Férjem is itthon van


    ladyzso: köszönöm Az nlc teszteli mennyire vagyunk kitartóak, hogy tényleg be akarunk-e jelentkezni... Pestre szeretném Olivért vinni moziba, élete első mozizása lenne, itt csak 3D-ben adják azt a mesét, azt pedig még nem nézhet, meg aztán vmi játszós helyet is keresünk ez már tuti, jó lenne kettesben is vacsizni egyszer, bár ezt tervezzük kb 1,5 éve, majd meglátjuk, a többi még alakul Sheila O'Flanagan: Nekem csak ő kell, nem új könyv, csak még nem olvastam, szeretem a könyveit, nőcis


    LondonEye: köszönöm szépen, kiváltképp az updates finomságokat Nézd a jó oldalát a sütinek: kevesebb ch van benne


     


    Szép estét

  81. 2017. szeptember 17. 21:2939021.

    draga Shephard


    nagyon boldog szulinapot kivanok ezzel a cukormentes-vel, es ezzel az Update 1-es -val


     


    jelentem, az almaspite megsult, olyannyira, hogy a teteje lenyegeben szenes lett, sebaj, leszedtem es igy kicsit meztelen hatasu, de jo 

  82. 2017. szeptember 17. 20:3439020.

    Mindenkinek ez írja. Megy a ráncfelvarrás. Már 4. óta ez van.


     

    előzmény:
    ladyzso (39019)
    2017-09-17  20:24
  83. 2017. szeptember 17. 20:2439019.

    Sziasztok!


    Macska: Köszi. Linket elraktam.


    74marcsi: örülök, hogy ilyen király dolgod van. Köszi, hapciii.


    Ditte: boldog névnapot! Igyekszünk gyógyulni, remélem hamar túl leszünk rajta.


    Shephard: Boldog szülinapot! Tényleg jó pörgős napjaitok voltak. Örülök, hogy minden szépen alakul, biztos csudijó programjaitok lesznek. Köszi a receptet, és remélem hamar rendbe jövünk.
    Milyen könyvet vettél?
    --


    A drága nlc az előbb közölte velem, hogy a "fórumból tiltva vagy", majd szépen kidobott. Nagyszerű--

  84. 2017. szeptember 17. 18:3239018.

     "lisztmentes szülinapi tortám"


    Kedves Shephard!


    Én nem tudtam a szülinapodról. 


    Nagyon sok boldogságot kívánok szülinapod alkalmából. Jó egészséget, szerető családot. 

    előzmény:
    Shephard (39017)
    2017-09-17  18:18
  85. 2017. szeptember 17. 18:1839017.

    Sziasztok


     


    Kicsit zsúfolt napok vannak mögöttünk: férj péntek hajnalban hazaérkezett, péntek délelőtt bevásárlás, Olival tűzoltók versenyét néztük a főtéren, aztán megjött írből a csomag hurrrrrráááá, rohanás 50 km-el odébb lévő városba leadni a céges kocsit, mert azzal jött a férjem haza, utána Anyósomékhoz mentünk át, mert onnan csak 20 km, aztán este 11-re haza is értünk Tegnap készültem egész nap, ebéd főzés, sütik: kókuszos-csokisrolád, brownie, almás pite, ez utóbbi először készült update módon, nem rossz, de még javítok majd a tésztán, vendégek megérkeztek 5-kor, ekkor jött egy kis pihenés szinte, kaptam sok szép dolgot, jópár új ruhaneműt az új formámra Volt cukor és lisztmentes szülinapi tortám is, a Pöttyös Panni, úgyhogy tudtam mit enni én is, nemcsak az általam készítetteket, Olivér pörgött, játszott mindenkivel, a felnőtt diplomások meg az Ő hangfelismerős játékával és hatalmas siker volt ha sikerült felismerni milyen hang is az Ma jó későn keltünk, hála Olivérnek, aki 10 után ébredt, azóta pihenés és én azért most dolgoztam 2 órát, folyt köv este. Ha minden jól megy a Férjem csak jövő hétvégén indul ki, addig lesz pár programunk hármasban!


     


    Szedna80: teljes felépülést kívánok Anyukádnak Jó ha van kire számítani, mi ezt Nagyimmal éltük meg, hiába volt fia is rá se nézett, csak Anyum és az Ő gyerekei jártunk hozzájuk napi szinten mikor több agyvérzést kapott egymás után, nehéz helyzet ez sajnos! Drukkolok hogy párkapcsolat terén változás legyen, mielőbb találjon meg a nagy Ő


    Borcsamama: igen arra emlékszek hogy Londonkának nem jó a nov! A sok karácsonyos dologra valahogy rád tippeltem, nem értem miért...


    ladyzso: http://www.nosalty.hu/recept/sajtropogos ezt szoktam csinálni Jobbulást Mindenkinek


    Gabriella2: ha szopizik a pici ne foglalkozz a diétával, majd később, le fog az menni


    Macska54: köszönjük a linket a képekkel, csodásak


    LondonEye: http://www.nosalty.hu/recept/mesealmas-almaspite-4 én ezt szoktam sütni pitének


    74_marcsi: de jó napod van akkor, én 4 hete vettem egy könyvet, na még nem tudtam elkezdeni, pedig kéneeeee


    Ditte: boldog névnapot Olivér pont a napokban kérte hogy adjam oda neki az általad készített traktort neki, "Ditte néni tatojt szejetném " mondta


     


    Most megyek, szép estét

  86. 2017. szeptember 17. 12:4939016.

    Sziasztok!


    Borcsamama, Macska, LondonEye, Marcsi: köszönöm a névnapi köszöntést!


    Egyenlőre még zugolvasó üzemmódban vagyok, ha a tanév eleji összevisszaság rendeződik, elkezdek én is készülődni és ötleteket hozni.


    Az ide feltett képek, idézetek, receptek segítenek hangolódni, köszönet érte.


     


    A betegeskedőknek jobbulást, mindenkinek szép napot!

  87. 2017. szeptember 17. 12:1439015.

    Köszönöm szépen. Élvezd ki a nap minden percét ha már így alakult a napod. Jó kötögetést, szép napot. 


    Londonka neked is köszönöm a szép idézetet. 

    előzmény:
    74_marcsi (39012)
    2017-09-17  12:06
  88. 2017. szeptember 17. 12:0739014.

    koszi macska


    mai idezet


    Az életben a legjobb dolgokért nem kell fizetni - vagy legalábbis nem sokat. Gyönyörködni a naplementében, virágot szedni a mezőn, majd a csokorral meglepni kedvesünket, csodálni azőszi falevelek színgazdaságát, feltöltődni az istentiszteleten, kéz a kézben sétálni egyet, vagy egyszerűen csak ücsörögni a verandán és tücsökzenét hallgatni - nem kerül semmibe. Együtt nekilátni egy doboz fagyinak, megrendelni a kedvenc pizzánkat, úszni egy nagyot, vagy megnézni egy remek filmet - valójában alig kerül valamibe.


    Gary Chapman

  89. 2017. szeptember 17. 12:0739013.

    Jobbulást a családnak, mi már túl vagyunk rajta. 

    előzmény:
    ladyzso (39006)
    2017-09-16  18:49
  90. 2017. szeptember 17. 12:0639012.

    Sziasztok!


    Macska: Köszönöm, mentettem. Nem tudok elég hálás lenni, a sok munkádért amit beleteszel nap mint nap a képekbe. Végignéztem, és észrevettem, hogy én egy csomóról lemaradtam, de így egybe fantasztikus látvány!!! Nagyon ügyes vagy.


    Lányok király dolgom van, a gyerek angolon, majd valamikor délután-este hozzák, a párom főzi az ebédet, a mosógép csinálja a dolgát, én pedig az ágy közepén a fonalaimmal körbevéve horgolok,teát szürcsölgetve nézem vagyis hallgatom a tévét. 

    előzmény:
    macska54 (39011)
    2017-09-17  10:37
  91. 2017. szeptember 17. 10:3739011.

    Karácsonyi vissza számláló.


    Kedves -ok!


    Most megküldöm az eddig feltett karis képeket. Minden nap befogom tenni az aktuális napot a mappába (link). Ha elmentitek a linket akkor mindig ott lesz a napi vissza számlálás. Természetesen ha majd lehet képet feltenni akkor naponta is hozom külön. Addig ezen a linken érheti el akit érdekel. 


    De Mikulás előtt majd az aktuális képek is fognak jönni. Sőt a Halloween is.  És még ami ünnep lesz. Szilveszter, Advent, Márton nap, báli szezon kezdete.... most hirtelen ez jutott eszembe. 


    A képek mind saját készítésűek. De természetesen felhasználható a saját nevemmel együtt. 

  92. 2017. szeptember 17. 05:2239010.

    Jó reggelt !

  93. 2017. szeptember 16. 19:1439009.

    Köszi.

    előzmény:
    macska54 (39008)
    2017-09-16  19:09
  94. 2017. szeptember 16. 19:0939008.

    Jobbulást a családodnak és neked is. 

    előzmény:
    ladyzso (39006)
    2017-09-16  18:49
  95. 2017. szeptember 16. 18:5839007.

    Gondolom jól elfáradtál a nap végére. 

    előzmény:
    borcsamama (39003)
    2017-09-16  15:04
  96. 2017. szeptember 16. 18:4939006.

    Sziasztok!


    Itt meg beteg a fél család. 


    Finom ebédetek volt, nyami. Nálunk paprikáscsirke volt nokedlivel.


    Az idő felénk is ilyen változékony.


    Azért durva, hogy ellopták a csatornát.


    Biztos csudi szép lesz a horgolt virág.

    előzmény:
    74_marcsi (39001)
    2017-09-16  13:36
  97. 2017. szeptember 16. 17:2739005.

    koszi


    az elesztoset mar regebben elkuldted es csinaltam is tobbszor, meg az is lehet, hogy maradok annal 

    előzmény:
    borcsamama (39003)
    2017-09-16  15:04
  98. 2017. szeptember 16. 17:1739004.

    74_Marcsi!


    Én meg véletlen kitöröltem a legutóbbi albumot, de úgy is felteszem majd egybe és akkor mindent megtalálsz. De azért hozom 5-6 naponként az aktuálist, míg nem lehet naponta feltenni. 

    előzmény:
    74_marcsi (39002)
    2017-09-16  13:40
  99. 2017. szeptember 16. 15:0439003.

    Sziasztok!


     


    Nekem ma jó fárasztó napom van, elkezdtem takarítani, nagyon ráfért már mindenre.  Kb. egy hete a szomszédban betont flexeltek - lehet hogy írtam is- , mondanom se kell, hogy az összes port erre hozta a szél.  Még a lakásba is jutott belőle, de főleg kint a virágok, a terasz nézett ki borzalmasan.  Reggel esett az eső, gondoltam ha már kívül úgyis vizes minden, miért ne lehetne belül is.  Fogtam a slagot, és fa részeket, a falat, a tetőt /belülről/,a bútorokat,  mindent lemostam, utána az alján a betont is.  Most legalább minden szép tiszta. A kis erkélyt /az utca felől/ is lecsutakoltam, szúnyoghálókat, redőnyöket leporoltam. 


    Utána bent folytattam, tiszta ágyneműt húztam, ki is mostam, remélem megszárad, mert közben a nap is kisütött. 


    Halad a takarítás is, remélem holnap mire borcsapapa hazajön készen leszek.  Nagyon várom már, jó néha egyedül, de azért nagyon hiányzik. 


    Londonka, én általában az élesztőset sütöm, de van sütőporos receptem is. 


    Almás:


    30 dkg liszt, 10 dkg cukor, 15 dkg ráma,2 tojás sárgája, 2 ek. tejföl, 1/2 cs. sütőpor.


    Élesztős almás lepény:


    35 dkg liszt, 25 dkg ráma, 2 dkg élesztő, 1/2 dl tej, 2 ek. cukor, csipet só, 1 tojás.

  100. 2017. szeptember 16. 13:4039002.

    Macska: Most olvastam vissza, mit írtam, hát privit most nem is enged a rendszer!!!    A fenébe. 

    előzmény:
    74_marcsi (39001)
    2017-09-16  13:36

Címlap

top