Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2017. szeptember 16. 13:3639001.

    Sziasztok!


    Ditte Boldog névnapot kívánok! 


    Macska: De jó, majd egybe láthatjuk a sok szép képet! A linket is köszönöm, mentettem. Tényleg, most jut eszembe, mostanság nem készítettél képeket a piaci körsétáidról? Ha igen, de itt nem szeretnéd, akkor priviben elküldöd? 


    Borcsamama: Semmi baj, köszönöm a külön díjat . A memóriám tényleg jó , az iskolában is mindig csak "kalendáriumnak" hívtak. Ennek a tanárok örültek mindig, a fontos dolgokat elmondták és én meg vissza, mikor kérdezték. Ennek a tulajdonságomnak a közvetlen kolléganőm (barátnőm) is örül. Mindig mindent megbeszélünk, már a munkánkból kifolyólag is. Egyszer volt, hogy nekem kellett megmondani, hogy a férje mikor kérte meg a kezét, mert elfelejtette. 


    Sushi: Sajnálom, hogy nem tudunk találkozni, de majd egyszer csak sikerülni fog!  Nagyon jó "tobzódást" a sok karácsonyi ajándékhoz. 


    Az idő nálunk elég változó, hol süt, hol beborul, így inkább úgy döntöttem, hogy a mosott ruha a szárítógépben lesz száraz. Előnye is van, így még ma be is tudok vasalni. Ebédre almalevest és paprikás krumplit kapott a család. Délutánra várjuk a párom tesóját, mert a fűtéshez a rendszert kell feltölteni vízzel. A csatornát is meg kellett volna csinálni, mert észrevettük, hogy egy darab leszakadt. Párom átment a szomszédba, hát látja, hogy nem leszakadva van, hanem lelopva. Így az most nem lesz megcsinálva, mert kell majd venni hozzá anyagot. Ha még lesz időm ma, de ha nem akkor holnap virágot kell horgolnom, mert a kolléganőmnek volt a névnapja.


     


    Mindenkinek további szép hétvégét.


    Millió puszi 


     

  2. 2017. szeptember 16. 13:1939000.

    Halihohohoooo


    ma vetten ket csomag mezes puszedlit a Tesco karacsonyos reszlegeben :-)


    lekvarral toltott, csokival bevont, nyamiiiii


    az egyfontos boltba is kiraktak nagyon szep mindenfelet, van is kepem, de ugyan hogy mutassam meg???


    Editeknek boldog nevnapot


    lanyok


    almaspite tesztam receptjet elhagytam valahol, csak arra emlekszem,hogy sutoporos volt tejfollel...valaki esetleg tudna bevalt receptet?

  3. 2017. szeptember 16. 11:2438999.
  4. 2017. szeptember 16. 11:0438998.

    Sziasztok, szép napot Mindenkinek!


    Kedves Ditte, és Editek!


    Nagyon boldog névnapot kívánok szeretettel!

  5. 2017. szeptember 16. 08:3938997.

    Élő webcam linkek gyűjteménye Karácsony imádók részére. 


    Itt sok kamerát találtok amik majd ha itt az ünnep akkor minden város díszbe lesz öltöztetve és lehet lesni a kamerán keresztül a város Karácsonyi hangulatát. Ha esetleg érdekel mentsd el a linket. 

  6. 2017. szeptember 16. 04:1738996.

    Jó reggelt !

  7. 2017. szeptember 15. 21:3738995.

    Szasztok mindenki.


    Ujbol itt vagyok, a derekam köszöni rendben, mar jobb, egy Thai micike ugy meggyurt szerdan, hogy azt hittem, a masik oldalon jön ki. Fajt, de mashogy. Ma mar egesz jol vagyok, csak vigyazni kell, hogy mozdulok.


    Nalunk is megjelentek az edessegek a boltokban, Pennyi, Kaufland - a többibe nem jarok, de ök is biztos belehuztak.


    En sajnos nem fogok tudni ott lenni a talalkozon, ugy alakult,  hogy egy baratnöm nagyon szeretett volna mar Pestre menni, igy megis kivettem az öszi szünet elsö hetet, abban van egy ünnepnap is, es most 30-an landolunk Ferihegyen. Igy mar sajnos meg egy szabi nem fer bele, karacsony elött, es a ket ünnep között szeretnek mindenkepp szabadot, es annyi nap meg nincs.


    Holnap megyek a karacsonyi szallitmanyomert  a postara, es akor kezdhetek ügyködni. Holnap ne lesznek itthon a fiuk, ugyhogy tobzodhatok.


     

  8. 2017. szeptember 15. 20:4138994.

    nem kötözködésből írtam, na... légysziiii ne neheztelj rám! Mondjuk én sem biztos, hogy odaérek...  de szeretnék!


    Mindenkinek puszi, azért látom kezdődik a szezon: egyre többen vagyunk.

    előzmény:
    macska54 (38992)
    2017-09-15  13:32
  9. 2017. szeptember 15. 14:4738993.

    koszonom mindenkinek


    ez valahol a varos masik reszeben tortent

    előzmény:
    Tete (38990)
    2017-09-15  12:01
  10. 2017. szeptember 15. 13:3238992.

    Kedves narocsi!


    Nem a cigi miatt.


    Borcsamama! .... és mindenkinek szól. 


    202 naptól kezdtünk el vissza számlálni. Majd ha eljutunk Karácsonyig beteszem egy google fotó mappába minden képet és ide fogom tenni a linket. Onnan mindenki szemezgethet. 


    Mindenkinek üdv aki ma bekukkantott. 

    előzmény:
    narocsi (38985)
    2017-09-15  08:18
  11. 2017. szeptember 15. 12:1038991.

    Macsek, ezek is nagyon szépek, most kezdem sajnálni, hogy nem gyűjtögettem össze mindet.  Az ajándékozásra felírtalak, a találkozóval kapcsolatban pedig még gondolkozz, legalább egy bemutatkozás és kávé erejéig tényleg benézhetsz. 


    Marcsi, bocsánat hogy így elszúrtam a játékotokat, egyszerűen elfelejtettem.   Egyébként a kék takaró valóban ugyanaz, mindent pontosan leírtál róla, meg is döbbentem hogy így emlékszel azokra a dolgokra amiket jó két évvel ezelőtt írtam.  Ezért már megérdemelsz egy külön  jutalmat.  Még nem sikerült semmi értelmes játékot kitalálnom, de majd igyekszem. 


    Az ajándékozásra ráérsz jelentkezni, idén is úgy tervezem, hogy kb. november közepéig lehet jelentkezni, és akkor sorsolok.


    Ladyzso, ügyes vagy, csak így tovább!


    Szedna80, köszönöm neked is.  Te nem gondolkozál még el az ajándékozáson?  


    Londonka, remélem minden rendben  veletek!  Ha ilyeneket olvasok, legelőször mindig az unokám és ti juttok eszembe. 

    előzmény:
    macska54 (38984)
    2017-09-15  06:08
  12. 2017. szeptember 15. 12:0138990.

    Londonka, most olvastam a robbantásról. Nálatok mindenki jól van?

  13. 2017. szeptember 15. 11:2838989.

    csodálatos, életteli munkák! Gratulálok! (És irigykedem is picit a kézügyesség miatt )

    előzmény:
    borcsamama (38977)
    2017-09-14  20:45
  14. 2017. szeptember 15. 09:1638988.

    Nagyon szépeket hoztál 

    előzmény:
    macska54 (38984)
    2017-09-15  06:08
  15. 2017. szeptember 15. 09:1338987.

    Sziasztok!


    Tegnap is sikerült edzenem. 


    Hamarosan nekiállok receptekre vadászni. Kéne valami sósat sütni. 


    Végre kisütött a nap. Majd még jövök.

  16. 2017. szeptember 15. 08:3638986.

    Jó reggelt !


    Macska: Köszönöm, köszönöm, köszönöm! Nagyon jók a képek, kár hogy az Nlc nem engedi naponta. Így egybe is szuper látni a sok szépséget. Köszönet a fáradozásodért!!! Sajnálom, hogy nem jössz majd a talira, jó lenne személyesen is megismerni, azt aki ezeket a csodákat készíti. 


    Borcsamama: Sajnálom, hogy nem lehet tippelgetni, de nem baj, majd legközelebb. Mondjuk a kék takarót eltaláltam volna, de csak azért, mert már egyszer ezzel vagy egy hasonlóval indítottál egy játékot és emlékezetem rá. Ha minden igaz a lányodnak készítetted és akkor a kocka blokkokat kellett kitalálni, hogy a sok közül melyik a kakukktojás. Az egyik kocka blokk sötétebb volt a többinél és sehogy se illett a többihez. Ez az a takaró?? Az első táskában is biztos lehetett mindenki, mert ott meg látszik, hogy lakásban készült a kép.   

  17. 2017. szeptember 15. 08:1838985.

    Pedig te helyben vagy! Biztos a pipálás miatt... azért egy -ra beugorhatnál!

    előzmény:
    macska54 (38983)
    2017-09-14  22:45
  18. 2017. szeptember 15. 06:0838984.

    Jó reggelt !


    Már csak 100 nap és itt a Kari. Kat a linkre. 

  19. 2017. szeptember 14. 22:4538983.

    Sziasztok Angyalok. Ma kivételesen ilyen későn jövök.


    Szedna üdv a csapatban.


    Havastáj örültem hogy itt látlak. Meg persze mindenkinek.


    Az ajándékozásra én is jelentkezek, de a taliranem megyek. 


    Jó éjszakát mindenkinek. 

  20. 2017. szeptember 14. 22:3438982.

    Borcsamama, ennyi minden mellett tök' jól belenyúltam, melyik nem a te műved  ehhez is tehetsčg kell 


    mindenesetre mčg egyszer gratulálok, tčnyleg ámulok čs bámulok

    előzmény:
    borcsamama (38977)
    2017-09-14  20:45
  21. 2017. szeptember 14. 22:1338981.

    szoooval mi huztunk csobe????

    előzmény:
    borcsamama (38980)
    2017-09-14  22:02
  22. 2017. szeptember 14. 22:0238980.

    Jajj lányok, de lökött vagyok!!!!!!!!!!!!!!!!  Jól csőbe húztatok, mivel többen találgattatok, és nekem nem jutott eszembe, hogy játékot igértem.   Sose öregedjetek meg! 


    Akkor senki nem reagált az ötletemre, aztán szépen elfeljtettem.  


    Akkor most mi legyen?  Én kapom az ajándékot, mert hibátlanul tudtam az összeset????    Hi-hi-hi. Legközelebb felírom ha ígérek valamit, akkor talán nem járok így.  Kénytelen leszek kitalálni valami más játékot, hogy betarthassam az igéretemet.

    előzmény:
    LondonEye (38979)
    2017-09-14  21:23
  23. 2017. szeptember 14. 21:2338979.

    juj borcsamama


    nem arrol volt szo, hogy jatszunk, es ki kell talalni, melyik alkotasok a tieid?


    csak most tudtam volna a laptoprol nezni a kepeket...

  24. 2017. szeptember 14. 20:5638978.

    Sziasztok!


    Shephard: Köszönöm a köszöntést.


    Narocsi,Borcsamama: Gyönyörűek a munkáitok. Csak ámulok és bámulok. Az a lila ágytakaró nálam mindent visz!!!


    Szedna80: Üdvözöllek közöttünk! A zene fantasztikus, nagyon tetszik. A sütidet mentettem, majd a páromnak továbbítom, hogy meg kellene sütni.


    Havastáj: Örülök, hogy jól vagytok!


    Borcsamama: Az ajándékozásra még nem merek tutit mondani, mert a melóhelyen ez a csúcsidőszak. Biztosat nov. elején fogok tudni. A tálakózón mindenképpen szeretnék ott lenni. 


    Halloween nálunk ablak matricázásból áll, és szokott lenni a központban tökfesztivál, talán most a 3. lesz, ha jól számoltam. Arra ki szoktunk menni, tököt faragunk, a gyerekeknek népi játékokat lehet kipróbálni. Az imrei iskolák tanulói szoktak fellépni. 


    Mákos guba, nálunk diós gubaként szokott készülni, mert én nem szeretem a mákot semmilyen formában.


    Most már egészen jól vagyunk, a gyerek még csúnyán köhög, de remélem hamar túl lesz rajta. 


    Ma voltam a Kik-be, s már ki voltak rakva a karácsonyi dolgok. Gondolom a tavalyról megmaradt cuccosak lehettek. 


     

  25. 2017. szeptember 14. 20:4538977.
    előzmény:
    borcsamama (38976)
    2017-09-14  20:38
  26. 2017. szeptember 14. 20:3838976.







    Sziasztok.!


    Gabriella, örömmel írtalak fel a listára, olyan jó hogy ilyen szépen szaporodunk.


    A Brémai muzsikusok nem talált, de most beírogatom ide hogy melyik képen melyik az én munkám, és hogy könnyebb legyen beazonosítani, mégegyszer ide teszem a linket is. 


    Bocsi attól, akit nem érdekel.


    1. a táska az enyém


    2.a kék takaró + a jobb sarokban a 3 táska


    3. mindhárom falikép/ leveles, margarétás, napsütötte Toscana/


    4. -


    5. Házikó formájú őszi ajtódísz az oszlopon


    6-7. 


    8.jobb oldalon az adventi naptár


    9. fehér csipkés adventi koszorú + a szemüveges nagyszakállú Mikulás


    10. Dobogó bal alsó sarkána terítő, az angyal és a koszorú


    11.Bal felső színes szalagos kép és a jobb alsó, de az alig kivehető, rossz a fotó.


    12-13-14-  -


    15. jobb oldalon a macskák és alatta a sellő lány


    16. ugyanaz a sellő lány


    17. -


    18. jolbb oldalon alul a két részes fekete-fehér kép


    19-20. -


    21. a macskás és a sellő lány


    22. bal oldalt a két felső, az ovális és a varróógépes


    23. -


    24. középső ajtódísz


    25. karácsonyfa és az adventi naptár


     


    https://photos.google.com/share/AF1QipOTk0cA31_KQhTZ1BSA _a-JKe71cslyhP3wdn97ok1irQ3WVVa8WNgXAbTDFCbDmA?key=TG1zcGZG N kEwd2NtTFJheTZuUWNjS0NqdWZLZ0Z3


     





    VÁLASZ ERRE
    IDÉZEM

     






     



    előzmény:
    Gabriella2 (38974)
    2017-09-14  19:29
  27. 2017. szeptember 14. 20:3338975.

    SSSzzziassztokk!


     


    szedna: Üdv.


     


    Jó sokat irtatok. A munka és az utazás miatt most nem tudtam előbb benézni. Nekem a nagyobb takarítási dolgok egyenlőre csak távlati tervben vannak most, örülök, ha a mosással és a vasalással végzek a hétvégén. A talit még 100%-ra csak később ígérem. Az ajándékozásra majd írjatok fel.


    Vissza a privi funkciót!


    Karácsonyi alkotásban még nem gondolkodtam, meglátom, mekkora energiám lesz mindenre. 

  28. 2017. szeptember 14. 19:2938974.

    sziasztok,


    köszönöm a gratulációkat!


    először is Borcsamama, az ajándčkozásra mindenkčpp jelentkeznčk. tavaly is nagyon akartam, nehčz volt elfogadni, hogy muszáj valamiről lemondani, nem bírok mindent.


    nem mintha most 3 gyermek mellett olyan sok időm lenne, de legalább itthon vagyok, remčlem belefčr majd kicsit több kčzműveskedčs.


    a talalkozót mčg nem tudom. nekem az utazás oda-vissza min. 5 óra čs ugye egyelőre ösdze vagyok kötve a legkisebbel, rajta is múlik


    a kiállítás kčpein csupa csoda, nagyon szčpek! biztos több is van, ami a te kezed munkáját dícsčri, de valahogy čn a Brčmai muzsikusokat társítottam hozzád, de lehet tčvedek 


    jaj, ezek a receptek! nagyon csábítóak, de nekem is illene kicsit visszafogni magam, mert sikerült jópár kilót felszednem čs igen ragaszkodnak hozzám. persze egyelőre fogyókúrázni nem merek/akarok, de az čdessčgfogyasztást azčrt kicsit visszaszoríthatnám...

  29. 2017. szeptember 14. 18:3238973.

    Londonka, felírtalak téged is, azt viszont sajnálom hogy a talin - ha lesz-  nem leszel ott.


    Ladyzso, köszönöm  az elismerést, felírtalak. 

    előzmény:
    LondonEye (38969)
    2017-09-14  15:40
  30. 2017. szeptember 14. 18:2838972.

    Köszönjük a süti receptet, én mentettem, ki tudja, hátha egyszer rászánom magam.  


    Most, hogy így írod a kinti, fagyban főzést, az jutott eszembe, annó a disznóvágáskor is mindent kint csináltunk, hóban -fagyban, és még élveztük is.  :-)


    Anyukádnak mielőbbi teljes gyógyulást! Az önkéntes jótékonykodás nagyon szép gondolat, biztos meg is fogod valósítani valamilyen formában.


     

    előzmény:
    Szedna80 (38968)
    2017-09-14  14:34
  31. 2017. szeptember 14. 17:4738971.

    Szedna: üdv. közöttünk, de jó, hogy jöttél :-) Szép célt tűztél ki. Jól hangzik ahogy szervezitek a karácsonyt.



    Shephard: köszi, igyekszem. Így már értem. Olivér nagyon drága lehet. :-) A sajtgolyót, hogy készíted? Tegnap engem is kidobott, ez van, de legalább be tudok lépni, fura.



    Borcsamama: nagyon szép a kiállítás. :-) Fejben rend: szerintem ezzel mindenki így van. Sokszor nem könnyű ellentmondani a megkívánt elénk rakott dolgoknak.



    Havastáj: örülök, hogy jól vagytok. :-)

  32. 2017. szeptember 14. 16:4138970.

    Sziasztok!


    Jó sok mindent írtatok, később még jelentkezek.


    Én benne lennék az ajándékozásban, és talán a taliban is. 


    Bocs, most lépek, majd jövök.

  33. 2017. szeptember 14. 15:4038969.

    Huuu ezt olvasva kesz vagyok


    csodajo hagyomanyaid vannak, a sokfele jelkep kulonosenbtetszik


    ha anyukadnak most szuksege van rad, es ott tudsz lenni, az nagy szerencse, hidd el nekem...


    szerintem barhol orommel fogadnak, ha segiteni akarsz, egy korhazban vagy akar oregotthonban...szep terv, drukkolok, hogy sikeruljon


    borcsamama


    engem is irj fel lecci az ajandekozasi listara


    igen, en irtam hogy vegul nem tudok hazamenni csak december 21-tol

    előzmény:
    Szedna80 (38968)
    2017-09-14  14:34
  34. 2017. szeptember 14. 14:3438968.

    :-D Nem itthon élek, ráadásul bp-en... A kinti főzést egy ismerősömék tanyáján abszolválom, igen, sokszor mínuszokban :-) Dehát mindenkinek kell valami "hülye" hobbi is.


    Szilvás-diós linzertorta:


    egy linzertészta összegyúr, tortaformába rak és majdnem készre süt. (Átlagos méretű tortaformához: 15 csapott ek liszt 7 csapott ek cukor 15 dkg sütőmargarin, 1 tojás sárgája)


    szilvát pépesre főzöm annyi cukorral (vagy mézzel), hogy még a fanyar íze megmaradjon, és teszek hozzá ízlés szerint (nálam ez a sok) fahéjat és diólikőrt. (Most soplica - lengyel diópálinka ment bele, mert az maradt tavalyról) Összeforralom, sűrítem egy puncs pudingporral. (vagy két evőkanál keményítővel). Nekem a fenti tésztamennyiséghez 15 szem közepes szilva volt az adag.


    Ezt a tömény szilvapépet eloszlatom a tésztámon. Sütöm 5-7 percig. Amíg sül három tojásfehérjéből és két evőkanál porcukorból kemény hab készül, és megy a tetejére, addig sütöm, míg megszilárdul. (Ez kb. 3 perc, alacsony hőfokon, gyakorlatilag csak "rászárad" a tojáshab).


    Díszítésként megszórom a tetejét fahéjjal úgy, hogy egy papír terítőt csipkézek ollóval, és annak résein keresztül szórom meg.


    Tény, nem egy diétás, könnyed desszert, hanem az az igazi fűszeres édesség.


     

    előzmény:
    borcsamama (38967)
    2017-09-14  14:06
  35. 2017. szeptember 14. 14:0638967.

    Shephard, örömmel véstelek be a füzetembe, és valahogy én is úgy vagyok mint London ka, már most azon izgulok, hogy vajon kinek ki lesz a párja.  :-)


    Az első karácsonyunk c. filmet a múlt héten néztem meg én is, nekem is nagyon tetszett, lehet hogy akkor írtam is róla. Most, hogy egyedül vagyok, elég sok filmet megnéztem, szinte minden napra jut. Nagyon élvezem. 


    Én olyasmire emlékszem,  Londonka írta, hogy ő sajnos novemberben nem tud hazajönni, dec. 18-tól lesz itthon.  Ha mégsem ezt írtad, akkor bocsi.  


    Szedna80, köszönjük hogy ennyi mindenről írtál nekünk, hagyományokról, szokásokról.  Én is nagyon szeretek sütni-főzni, receptek szívesen veszem, akár csak Shephard. Azt megtudhatjuk hol élsz?  A kora reggeli kinti főzésből következtettem arra, hogy valószínű valahol külföldön. Tetszik a közös filmnézés , jó ötlet.  Nálunk a társasjátékozás is hagyomány, igaz nem csak karácsonykor. 

    előzmény:
    Shephard (38965)
    2017-09-14  13:10
  36. 2017. szeptember 14. 13:5238966.

    Sem férj, sem gyerek. Momentán anyukámmal élek, egy betegség miatt, amiből szerencsére már majdnem teljesen felépült, de még nem igazán érzem, hogy magára kellene hagynom. Úgyhogy most ez van :-) És igen, nyilván ezért van az, hogy most éppen van időm. Szuper, hogy ezt le tudom írni :-)


    Nekem a szociális kapcsolatokat első sorban a barátok jelentik, ebből van egy igaz, egy nagyon jó és sok-sok kedves ember, akik többek, mint "haver". Párkapcsolatnak jelenleg híján vagyok.


    Persze az is lehet, hogy a fentiekből sok dolog változik még karácsonyig, de a karácsony marad :-D


    Azon is gondolkodtam, hogy valami jótékonysági programmal ki lehetne egészíteni a mostani adventi időszakot, ami kicsit eltér az eddig megszokottaktól.


     

    előzmény:
    Shephard (38965)
    2017-09-14  13:10
  37. 2017. szeptember 14. 13:1038965.

    LondonEye: veled akkor nagyon rendes az nlc, velem meg szívózik... Ne idegesíts a Mince Pie-al


    Borcsamama: semmi gond, akkor kipróbálom a neten talált receptet, majd meglátjuk milyen lesz Engem is véss bele a füzetedbe az ajándékozáshoz légyszi, kösziiii Szerintem a szokott hely a talira jó, és gondolom a nov vége is, 18 vagy 25, mintha vki már mondta volna hogy neki melyik jobb, asszem külföldről vki, bocsi de nem emlékszek ki Na pont ez a baj, nem lehet ellenállni a Mince Pie-nak


    Szedna80: van már sok kialakult hagyományod, amikről nem is tudtad hogy azok, a filmnézős nap jópofa, de ilyesmire nekem már nincs időm akkor sok a tennivaló, rokonhoz utazás, ezért is élem ki magam addig Megkérdezhetem hogy férjnél vagy? Gyerekek? Vagy szülőkkel élsz még? Ja és étel és süti receptekre vevők vagyunk mindig!


     


    Tegnap éjjel láttam egy aranyos karis filmet, Az első karácsonyunk, többször is elpityeredtem, aranyos volt

  38. 2017. szeptember 14. 11:4438964.

    Köszönöm a kedves-meleg fogadtatást! :-)


    Igazából kőbe vésett hagyományok nincsenek, mindig az aktuális élethelyzettől/körülményektől függ, egy hagyomány biztos: mindig törekszem arra, hogy bármilyen helyzetben és helyen ér a karácsony, meghitt, hangulatos legyen, és nosztalgikus is, hiszen gyerekkorom karácsonyait nem lehet überelni :-)


    Kézügyességem nem sok, viszont a főzés... Nos, az elmúlt négy évben 23-án hajnalban készül a halászlé és a marhapörkölt kint. (Ez utóbbi a hal-ellenségeknek). A csillagokkal kezdem, és kb. azokkal fejezem be :-)) A sütést idén kezdtem, hétvégente sütögetek, hogy az ünnepre ezen a téren is minden "fertig" legyen. Legközelebbi projekt a körtés-mandulás linzertorta teszt. (A diós-szilvás-fahéjas... Nos, az remek lett :-))


    Ami az egyik célom idén karácsonyra, hogy füstmentes legyen... Kb. 15 év után abbahagytam a cigit (lassan két hónapja) és törekszem rá, hogy a gyertya és csillagszórókon kívül ne is legyen más füstölgés karácsonykor sem.


    Ja! Karácsonyfa... Nagy fájdalom ért, mert a kis cserepes tavalyi fenyőm meghalt, így idén nem fogok cserepeset vásárolni, valószínűleg bérelek majd karácsonyfát. Mindig van egy kis (nagy) karácsonyi sarok a szobában, és igyekszem ilyenkor minden egyetemes kultúrából csempészni a dekorációba, szóval elég eklektikus. Nekem a karácsony a szeretet ünnepén és a hagyományokon túl mindig jelenti egyben a téli napfordulót is, azt, hogy a békesség jó lenne, ha nem "csak" szűk környezetünkben lenne cél. Ezért kis tál rizs, só és kenyér, és minden nagyobb vallás jelképe is megjelenik dekorációként. 


    A menüt úgy alakítjuk, hogy egy-két ember a társaságból egyáltalán semmit nem főz, hiszen ilyenkor mindig egy halom étel készül, tehát ez az egy-két ember kap a többiek által főzött/sütött étkekből. (Hogy ne legyen pazarlás) Jellemzően ők mindig ugyanazok, akik utálnak konyháskodni, viszont így nekünk többieknek megvan az az örömünk, hogy kiélhetjük magunkat, és nem kell semmit kidobni, de nincs is csömör az ünnepek után.


    Most az egészség jegyében próbálok tudatosan egészséges ételekkel tervezni az ünnepekre, hát ez is még teszt alatt van :-) Mert vannak bizonyos ízek, illatok, melyekről nem akarok lemondani.


    Barátokkal 26-a mindig filmnézős délután.


    Ja! És a nagy kirándulások sem maradhatnak el karácsonykor. Na meg a zene. Leszámítva a 26-i filmezős napot, csak zene. És általában a mobilom is ki van kapcsolva, és no net...


    Jé :-) Mennyi hagyomány, nem is gondoltam, hogy ilyen "tradicionális" vagyok :-)


    Majd még jövök tippekkel, addig is olvasgatom a Tieiteket!


    Mindenkinek szép napot!


     


     

  39. 2017. szeptember 14. 11:1938963.

    Láss csodát, engem is beengedett mindenféle ki és belépés, jelszó nélkül, igaz most nem új hozzászólást hanem választ akartam írni. 


    Londonka, neked is köszönöm szépen, és ha szeretnéd, akkor majd átnézem a képeket, és elmondom melyikek az enyémek.  Elég sok van, és ha van kedvetek, akkor akár találgathattok is.  Akár lehet ebből egy kis játék is, valami apróságért cserébe, amit én adok annak, aki a legtöbbet megtalálja.  Természetesen azt meg fogom írni, melyik képen és hány munkám van összesen. Na, van kedvetek játszani?   Tudjátok, nekem borcsapapán, a foltvarráson és a karácsonyon kívül nagy szerelmem még mindenféle játék.


    Jajj, ne is emlegessétek a mince pie-t tavaly kétszer is megcsináltam, imádtuk, egyszerűen nem tudtam neki ellenállni.


    Úgy látszik az én fejemben még nincs teljesen rend ezzel az életmódváltással kapcsolatban, mert az biztos hogy ha most ide tenné valaki elém, fel tudnék falni belőle egy egész tállal.  

    előzmény:
    LondonEye (38961)
    2017-09-14  10:59
  40. 2017. szeptember 14. 11:0638962.

    Sziasztok!


    Macska, köszönöm a sok dicséretet a csoport nevében is.  Igyekszünk mindent amit csinálunk igényesen elkészíteni amennyire tőlünk telik. 


    Szedna, gyere sűrűn közénk - már amennyire az nlc kegyes lesz hozzánk, és beenged-, és érezd jól magad Manófalván. Itt az már mindenképpen nyerő, ha szereted a karácsonyt.  Mesélj majd, nálatok hogy zajlik, milyen hagyományaitok vannak, akár dekor, ajándékozás, karácsonyfa, ételek, vagy bármilyen témában.


    A zene nagyon tetszik amit hoztál, és a kép is olyan karácsonyi hangulatot áraszt. 


    Shephard, én drukkolok nektek!  Sajnos rá kellett jönnöm, hogy a méz nélküli mézes recept, amire gondoltam, az olyan keverős, egyben sütős, figurákat nem tudsz belőle csinálni. Bocsi!


    Neked is köszi a dicséretet.  


    Havastáj, örülök hogy itt vagy, és hogy felvetetted az ajándékozást, bár egyenlőre elég kevesen vagyunk, de ettől függetlenül én bízom benne, hogy idén is meg tudjuk csinálni.  Nem lehet elég korán kezdeni a készülődést, így én most ünneplyesen megnyitottam veled a sort, bevéstelek az idei füzetembe, és remélem hogy a többiek  is jönnek és jelentkeznek majd folyamatosan.  A lebonyolítást idén is szívesen vállalom, hacsak nem akarja valaki más csinálni, ill. nektek megfelel úgy, ahogy eddig történt. 


    Nem tudom ki mit gondol az adventi topik-találkozóról, legyen-e egyáltalán, vagy van-e valaki aki megszervezi??????


    Szerintem ha lesz, akkor maradhatnánk a hagyományoknál, időpont valamikor novemberben, helyszín IKEA. Persze ez nincs kőbe vésve, más megoldás is lehet.

  41. 2017. szeptember 14. 10:5938961.

    haliho-ho-hoooo


    egy lepessel elorebb haladtunk, mert most ugyan kiirta, hogy tiltva vagyok, de nem kellett kilepni, rogton felajanlotta a belepest


    borcsamama


    csatlakozom macskahoz, csodaszep dolgokat lattam a kiallitas kepein, kar, hogy nem tudom, melyik a tied


    de mind szeretettel keszult, az latszik


    Shephard


    pedig a mince pie az egyik legjobb dolog az eletben :-)))


    Szedna80


    itt a helyed, ez nem is kerdes, miert zavarnal?


    Havastaj


    az ajandekozas eddig eszembe se jutott, de olyan joooo lesz izgulni, vajon ki jut nekem ebben az evben


     

    előzmény:
    Shephard (38960)
    2017-09-14  10:08
  42. 2017. szeptember 14. 10:0838960.

    Havastáj: nekem is ezt csinálja, őrjítő...Örülök, hogy jól vagytok Nálunk is minden este égnek már a mécsesek, bár Olivér előszeretettel ismerkedik vele közelről, eddig 3-szor borította ki Úgy tudom lesz ajándékozás, de ha sokasodik a nép lesz róla szó gondolom!


    Szedna80: üdv a csoportban, mi is így kezdtük, ha már szereted a karácsonyt köztünk a helyed, ha van kedved gyere gyakran oszd meg hagyományaitokat, hozz új ötleteket és a zenéket is szeretjük, nagyon szép ez a svéd dal

  43. 2017. szeptember 14. 09:5438959.

    Sziasztok!


     


    Sokadszorra talán beengedett és tudok nektek írni. Vagy be se tudtam jelentkezni, vagy azt írta ki, hogy le vagyok tiltva...Szörnyű...Egy idő után próbálkozni se volt kedvem.


    Elkezdtem ősziesíteni a lakást, bár ez csak minimális dekort jelent nálunk, az ajtódíszt kicseréltem, előszedtem 1-2 mécsestartót ilyesmik.


    Most nincs időm reagálni, csak jelezni szeretném, hogy itt vagyok, jól vagyunk.


    Lesz idén is ajándékozás? Ha igen, én szeretnék részt venni benne!

  44. 2017. szeptember 14. 09:5238958.

    Sziasztok,


    Nem szeretnék zavarni... csak hát izééé... Imádom a karácsonyt :-D


    Én ilyenkor a zenéket szoktam elkezdeni gyűjteni, van köztük hagyományos az a tipikus "giccseskarácsonyos" :-) De egyre inkább próbálok kevésbé szokványosakat is beiktatni. Számomra ez egy ilyen gyöngyszem: https://www.youtube.com/watch?v=MRdIQFBoaPs


    Tudom, nem direkt karácsonyi... De nekem hangulat-alapozónak kiváló. Remélem, van itt még, akinek tetszeni fog.


    További szép napot!

  45. 2017. szeptember 14. 09:2238957.

    Jó reggelt


     


    Az előbb beléptem 2.szorra, megírtam, és mikor elment volna ismét ki vagyok tiltva, hogy a jó búbánat esne beléjük...


    Próbáljuk újra!!!


     


    Macska54: a klasszikus angol karácsonyi puding nekem nem jön be, pedig kint még jó párat kipóbáltam, de valahogy nem, inkább a Mince Pie, húha azt már nem ehetem, most jutott eszembe, akkor nem is csinálok majd, az a sok aszalt cucc...


    ladyzso: gratula az elhatározáshoz, ha fejben megvagy akkor már simán menni fog Én most extra mozgás nélkül vagyok, mert 2 hónapig heti 5x tornáztam, aztán 3 hét stagnálás után na mondom elég, pihi, erre fogyni kezdtem Mondjuk Olivér egész nap edzésben tart! Halloween dekor majd okt végén kerül fel 2 hétre!  Általában 3 hetente van itthon 1 hetet, többet vagyunk együtt mintha csak hétvége lenne, hosszabb idő ritkán van, az elmúlt 7 évben 4-5 ilyen volt, nekem nem volt nehéz, hisz amikor Írországban éltem 5 évet akkor is egyedül voltam, család és pár nélkül, most pedig már itt a kisfiam, a Férjemnek nehezebb Ő más típus!


    Borcsamama: nagyon szépeket készítettetek, a traktoros párnáról rögtön Olivér jutott eszembe A karácsonyos szekció is csodaszép! Köszi a tippet, pudingos verzióban még nem hallottam, ki fogom próbálni! Olivér felkavarta a rendszeremet és nem akar helyreállni, dokihoz is járok jó ideje, így nehéz tervezni, kicsit pesszimista vagyok ez ügyben, de próbálok optimistává válni


     


    A tegnapi pihi napunkba befért egy ablakpucolás és függönymosás is, ilyen egy pihi nap nálunk Ma folytatjuk a takarítást, mert máskor már nem lesz rá időm, és nagy valószínűséggel szombat este még vendégeink is jönnek, zsúfolt napok lesznek, ebédre sajtgolyó készül, mert az nem folyik szét, illetve rizs és saláta nekem!


     


    Szép napot

  46. 2017. szeptember 13. 18:4438956.

    Keves Borcsamama!


    Mivel mi beszéltünk telefonon tudom, hogy melyik a te munkád. Az egész kiállítás nagyon nívós és szép munkák.


    De neked külön gratulálok ehhez a nagy türelemhez és szép munkához.


    Látszik mindenki munkáján, hogy milyen nagy szeretettel és hozzá értéssel készült a kiállításra. Legyen benne mindegyikőtöknek  a továbbiakban is öröme. 


    Várom majd az orvosi eredményeket és nagyon drukkolok, hogy minden leleted szupi legyen. Tudod: Mindig csak pozitívan. 

    előzmény:
    borcsamama (38955)
    2017-09-13  18:23
  47. 2017. szeptember 13. 18:2338955.

    Sziasztok Angyalok!


    Végre megcsináltam a tegnapi képekből az albumot, hogy nektek is meg tudjam mutatni.  Hamarabb nem értem rá, mert ma kontrollra kellett mennem, elment az egész napom. Eredmény majd csak a többi vizsgálat után lesz valamikor októberben, most csak beutalókat kaptam, és laborba kellett mennem. 


    A kiállítás megnyitója nagyon jól sikerült, sokan voltak, és mindenkinek nagyon tetszett.


    Az alábbi linken meg tudjátok nézni a képeket, persze csak akit érdekel.  :-)


    Shephard, a mézes receptet nem felejtettem el, holnaptól már jobban ráérek, meg fogom nézni.  


    Nekem van egy nagyon fincsi mákos guba receptem, szerintem azt szeretnéd. 


    Én kifliből csinálom, 8-10 kiflit felkarikázok, fél liter meleg tejbe áztatom, teszek bele egy vaniliát.Megszórom darált mákkal. 


    Főzök egy vaniliás pudingot, ebbe keverem a kifliket. Egy tepsibe teszem, megszórom a tetjét is mákkal és egy kis porcukorral, és a sütőben jól átmelegítem, pirítom. 


    Próbáld ki. 


    Hogy lesz így kishugi, ha ilyen ritkán jön haza a párod? 


    Macsek, köszi a puding receptet!  


    Sushi, jobban vagy már?


    Narocsi, szép volt a ti kiállításotok is, gratulálok!  


     


    https://photos.google.com/share/AF1QipOTk0cA31_KQhTZ1BSA _a-JKe71cslyhP3wdn97ok1irQ3WVVa8WNgXAbTDFCbDmA?key=TG1zcGZGN kEwd2NtTFJheTZuUWNjS0NqdWZLZ0Z3

  48. 2017. szeptember 13. 17:4438954.

    halloween: biztos nagyon szép a dekorációd


    Én a paprikás krumplival vagyok úgy mint, te a mákosgubával. Érdekes. 


    Nem semmi, hogy milyen ritkán találkoztok. Nehéz volt ezt megszokni egyébként? Férjed, hogy viseli?

    előzmény:
    Shephard (38945)
    2017-09-13  10:03
  49. 2017. szeptember 13. 17:4238953.

    Nagyon szépek 

    előzmény:
    narocsi (38948)
    2017-09-13  11:10
  50. 2017. szeptember 13. 17:3538952.

    Sziasztok!


    Nekem teljesítményben nem pont az volt, mint hirdették.. 


    Amúgy rendelünk mi is, bevált helyekről, általában rendben vannak a dolgok.


    Ami az nlc-t illeti, be se tudtam jelentkezni, max. tabletről, de az meg döglődik, és nagyon körülményes volt. Ezt a dolgot legalább megoldották, hogy újra be lehessen lépni bármelyik böngészővel.


    Én is elhatározásra jutottam, naponta edzeni fogok, tegnap kezdtem.


     


     

  51. 2017. szeptember 13. 16:3338951.
  52. 2017. szeptember 13. 12:0638950.

    Köszönöm a leírást, majd még nekiveselkedek, de kb én is így készítettem mindig, lehet csak nekem nem jön be


    Nagyon szépek a munkáitok, csinos lett a Tiéd is, gratulálok

    előzmény:
    narocsi (38948)
    2017-09-13  11:10
  53. 2017. szeptember 13. 11:2238949.

    Jó reggelt/napot !


    Narocsi köszi a linket, szép a kézimunkád. Gratulálok. 

    előzmény:
    narocsi (38948)
    2017-09-13  11:10
  54. 2017. szeptember 13. 11:0838947.

    Nem tudom, hogy a nyáron elküldtem-e: ez a mi kiállításunk anyaga volt.  A 10. képen van az enyém.


     

    előzmény:
    narocsi (38946)
    2017-09-13  10:27
  55. 2017. szeptember 13. 10:2738946.

    Anyum süt gubatésztát, de ez most csak maradék cukros kifliből készült. A tejet felforrósítottam, beledobtam a kiflidarabokat, szűrőkanállal kiszedtem, és gazdagon megszórtuk mákkal+ méz, mindenki magának. Ha több időd van, akkor lehet "áthúzni" pár perc alatt sütőben, akkor átgőzölődik a mák a fólia alatt.  

    előzmény:
    Shephard (38945)
    2017-09-13  10:03
  56. 2017. szeptember 13. 10:0338945.

    Jó reggelt!


     


    Végre sikerült bejutnom a fórumra, hála Borcsamama továbbított útmutatásának Annyira jó, hogy ez az újabb újítás mánia ismét nem igazán hoz pozitív dolgokat, inkább csak nehezíti az életünket itt a fórumon, nem? Vagy ez sokkal jobb nekünk kedves nlc? Nem hiszem!!!


     


    Sushi: üdv újra köztünk, mástól én is teázok, készül vmi a torkomban, jobb megelőzni Múlt héten kaptam Anyumtól egy új karácsonyi teát lehet kipróbálom Derekad javult már?


    ladyzso: köszi, én úgy látom a hozzászólásokat, hogy alapból két lapon van megnyitva a fórum, az egyiken visszaolvasok, a másikon írok. Én Halloweenra nagyon dekorálok, tökök, pókhálók, pókók, fényfüzérek, röhögő boszorkányfejek, ablakon szellemes-tökös matricák...minden ami nem félelmetes, inkább a lightosabb verziót szeretem, nem akarom a kisfiamat megijeszteni Én sokszor rendelek netről, persze meggondolom hogy mit, de még sosem volt hogy nem azt kaptam amit rendeltem, meg mondjuk utánanézek mindig ha pl külföldről rendelek, pont most is volt hogy majdnem rendeltem, de gyanus volt az oldal, utánanéztem csak 4 nappal korábban indult, kínában bejegyezve semmi cím, telo, na mondom várok, pár óra múlva volt is fent a neten róluk, hogy átverés


    Gabriella2: üdv itt és gratulálok Nagy élmény lesz az első karácsony mindannyiótoknak!


    Borcsamama: hogy sikerült a megnyitó?


    74_marcsi: boldog névnapot Köszi Jobbulást!


    narocsi: a guba az egyetlen amit nem értek miért lehet szeretni, komolyan, párszor csináltam különböző recepteket, étteremben is ettem aztán rájövök mindig hogy ez nekem borzasztó, pedig az alkotóelemeit szeretem, de együtt kivagyok tőle, te hogy csinálod? Hátha teszek még egy próbát!


     


    Nálunk sül az első adag sütőtök, jó kis őszi illat van, igaz nem ehetném mert 2-es kódú, de délelőtt néha fogok, azért a szezondolgokat nagy ritkán beiktatom, főleg ha szeretem, de csak max tízóraira! Tegnap persze nem sikerült vennem kókusztejport, csak magas ch tartalmúak voltak, nem pedig a csökkentett, úgyhogy netről megrendeltem az éjjel pár nap és itt lesz, hétvégére jó lenne már!


    Ma nyugis napnak nézünk elébe, terv szerint, mosás, pakolás, kis főzés, holnap lesz takarítós nap. Szombat délelőtt vmikor jön haza a Férjem elméletileg, de hétfőn mennek is vissza ráadásul svédbe, amitől egy kicsit kibuktam lévén 1 hónapja már kint van és messziről csak okt végén jönnek majd közben meg 1,5 napot hagynak nekik itthon, 1 hét jó lett volna, de ez van menni kell, dolgozni kell!


     


    Szép napot Mindenkinek

  57. 2017. szeptember 13. 09:0538944.

    Szia Borcsamama!


    Hogy ment a kiállítás megnyitó? Sok érdeklődő volt? Remélem sokat fényképeztél, és lesz album nézegetés!


    Tegnap volt a mi klubunkban is a szezonnyitó, de csak 10 percre ugrottam be. Vártak otthon. Gyors, mondhatni életmentő kajaként a nagyobb fiamnak gubát csináltam tegnap. tiszta karácsony-váró hangulat lett tőle.


    mindenkinek puszi, ölelés


    narocsi

    előzmény:
    borcsamama (38935)
    2017-09-12  09:17
  58. 2017. szeptember 13. 08:3238943.

    SSSSZZZiiiaaaszzztokŰ!


     


    Hát oldalt nézve a cikkek címeit naponta van rajtam a döbbenet, hogy kinek és miért jut eszébe, hogy ilyen cikkeket egy hetilapban lehozzon. Hogy egy sztárocska gyereke kivel és mit csinál, hogy mit csinál a felesége, vagy bárkije, hát....És a többirúl ne is írjunk. Könyörgök minek? Az átkosban is szerepeltek a sztárok, közismert emberek is voltak, de sose írtak ilyen volumenű dolgokat.Túl a hétköznapi polgárokról szóló cikkekeken.Csak én látom így???????


     


    Sehol nincs privát funkció...Végleg el fog tűnni? Miért kell átalakítani valamit, ha nem lesz jobb? 

  59. 2017. szeptember 12. 21:0038942.

    ladyzso


    en gyakorlatilag mindent az ebay-rol rendelek, a futotesstol az asztalig, a karoratol a furdosoig...


    egyetlen egyszer jott mas, az konkretan egy karacsonyi egosor volt, amibol egyszinu jott es en szineset rendeltem


    ruhat persze szivesebben a boltban, de azokkal se volt sose problemam


    tul nagy ez a varos ahhoz, hogy az ember kajtasson valami utan, persza shoppingolni jo, es szoktam is


     


    jaj, emlekszem gyerekkoromban egyszeru volt az ajandek vasarlas: ott volt a Corvin Aruhaz, meg par bolt a Nagykoruton, es passz...megis mindenki boldog volt


     

    előzmény:
    ladyzso (38941)
    2017-09-12  16:56
  60. 2017. szeptember 12. 16:5638941.

    Halihó!


    Jöttem volna korábban is, csak az nlc nem engedett be. Volt nyűgöm gazdagon ezen kívül is.


    Itt is már totál ősz van. Látom, mindenütt pörög az élet. 


    Este lehet összerakok egy szép adag sajtoscsigát. Nyamm.


    Netes rendelés: az főleg akkor jó, ha nem pont azt kapjuk, amit rendeltünk, és még csak telefonszám sincs a partnert céghez, hogy most akkor mi is van..


    Később még benézek. Pussz mindenkinek!

    előzmény:
    LondonEye (38938)
    2017-09-12  11:41
  61. 2017. szeptember 12. 12:0338940.

    74_marcsi!


    Hozom majd a többit is csak várok pár napot, hogy egybe tegyem be ha már nem tudom naponta. 106 napig tettem be. Onnan hozom majd. Készülnek folyamatosan. 

    előzmény:
    74_marcsi (38937)
    2017-09-12  11:33
  62. 2017. szeptember 12. 12:0238939.

    Igen-igen, igyekszem itt lenni.


    74-Marcsi - en is csodalkoztam a facen, mikor te is kommentaltal. Zsuzsi 8 evig osztalytarsam volt


    Szerintem is kicsit barom ez az nlc, remenykedjünk, hatha meggyogyul

  63. 2017. szeptember 12. 11:4138938.

    borcsamama


    koszi a leirast, az nlc tiltasa ellenere itt vagyok 


    Mariak nagyon boldog nevnapot kivanok nektek(azt hiszem, ez a "fo" Maria-nap)


    Shephard 


    koszi az osszehuzast, telefonrol en se nagyon szeretek irni vagy barmit csinalni, foleg nem a magassagos nlc-n


    Gabriella, Sushi,ladyzso


    jo, hogy erre jartok, ne maradjatok el sokaig, mar alig van par nap hatra

  64. 2017. szeptember 12. 11:3338937.

    Sziasztok !


    Végre sikerült belépnem, igaz a munkahelyemről.


    Macsek, Borcsamama: Köszönöm a névnapi köszöntést.


    Macsek, Sephard: Nagyon nagy gratula a kitartásotokhoz fogyókúrázás kapcsán.


    Macska: Jaj de jó, hogy felraktad összesítve az elmaradt képeket, nagyon hiányoznak!


    Gabriella2: Itt is gratulálok a kis hercegnőhöz, én tudtam a face-ről.  


    Sushi: Egy páran vagyunk így a netes vásárlással, én is így jártam mint Te, csak én ruhákat rendeltem. Szerencsére meg is jött már, csak egy kis fazonírozás kell és lehet hordani. Képzeld milyen felfedezést tettem, van egy közös ismerősünk, a Mikulás Zsuzsi. Minden nap reggel együtt megyünk a vonattal dolgozni, és tőlem 3 házra lakik a párjával. Számomra ez a face-ről derült ki, mikor is hozzászóltál az egyik képéhez. Milyen kicsi a VILÁG!


    Mi jól vagyunk, habár a gyerek hazahozott valami kórságot, s most az egész család ki van dőlve. Orrfújás, köhögés, de remélem hamar túl leszünk rajta. A suli nálunk is elkezdődött, ma pont szülői lesz, aminek nem igazán örülök, mert jobb lenne a családdal lenni, s név napozni, de sajnos a gép ezt dobta. Az új tanárnénivel is most fogunk megismerkedni, a gyerekeknek nagyon szimpatikus. Remélem nekünk is, habár nem nekem kell, hogy szimpatikus legyen hanem a gyerekeknek, végül is ők vannak vele egész nap.


    Mindenkinek csodás hetet kívánok, millió puszi.


     


     


     

  65. 2017. szeptember 12. 11:2438936.
  66. 2017. szeptember 12. 09:1738935.

    Sziasztok Angyalok!


     


    Ma reggel végre akartam nektek pár sort írni, erre mit ír ez a szerencsétlen? -  hogy ki vagyok tiltva a fórumból.  Na , törtem az agyam hogy milyen főbenjáró bűnt követtem el, de aztán felhívtam Macsekot, és ő segített megoldani a problémát.


     Elkeserítő, hogy már megint egy hete kínlódnak a "ráncfelvarrással", de nemhogy jobb lenne, talán még rosszabb mint tavaly. 


    Elsősorban nagyon boldog névnapot kívánok  Marcsinak, aiméejane-nek, és Minden Mária nevű olvasónknak.


    Gabriella, nagyon örülök hogy itt vagy, és sok szeretettel gratulálok az örömteli eseményhez, ami majd még szebbé teszi az idei karácsonyotokat.  


    Délután lesz a  kiállítás megnyitónk, Narocsi, remélem legalább veled találkozom, talán te vagy hozzánk a legközelebb, no meg Banyoca, de ő most nem tud jönni, valamelyik nap beszéltem vele, rengeteg munkájuk van, semmire nincs ideje. 


     


    Mióta egyedül vagyok itthon, a varráson kívül megnéztem egy csomó karácsonyi filmet. Mára van lecsóm, főzni nem kell, így lehet hogy délutánig megint beiktatok egyet-kettőt.  

  67. 2017. szeptember 12. 09:0238934.

    Minden Máriának, Marikának, Marcsinak akik e topikot látogatják boldog névnapot kívánok szeretettel. 

  68. 2017. szeptember 12. 08:2538933.

    SSSSZZZiassztok!


     


    Gabriella2: Gratulálok! 


     


     

  69. 2017. szeptember 12. 04:5038932.

    Jó reggelt !


    Itt tegnap még nyár volt. Ma már szakad az eső és le is hűlt.

  70. 2017. szeptember 11. 22:3738931.

    sziasztok,


    én is előkerültem, talán még van aki emlékszik rám , na meg van aki azt is tudja, hogy mi a kifogásom az eltűnésemre: márciusban nálunk is bővült  egy kismanóval a karácsonyvárók tábora . a tavalyi karácsonyra már csak azért sem úgy készültem, ahogy szerettem volna, mert diplomamunkát is írtam. de remélem, majd idén! 


    látom, nem a legjobbkor jöttem: már megint semmi nem működik a fórumon, de örülök, hogy a ti lelkesedésetek így is kitart!


     

  71. 2017. szeptember 11. 20:5838930.

    Felénk ma még jó idő volt, de holnaptól jön a lehűlés, de jó lesz.


    Milyen bögrét avattál fel? Derekad hogy van? Mielőbbi gyógyulást kívánok!

    előzmény:
    Sushi (38928)
    2017-09-11  20:04
  72. 2017. szeptember 11. 20:5738929.

    Sziasztok!


    Most csak benéztem, végre lehet  a gépről írni a fórumba. Hurrá. 


    Nálunk minden okés, elkezdődött az iskola, nagyot nőtt a gyerkőc a nyáron.


    Halloween: mi se nagyon foglalkozunk vele, max. faragunk egy tököt, vagy töklámpásba rakunk mécsest és ennyi.


    Nem messze tőlünk egy kínai boltban még húsvéti csokinyuszikat árulnak. 


    Már érkezett pár adventi ajánlat. 


    Gratulálok mindenkinek, aki sikereket ért el a fogyókúra kapcsán, csak így tovább!!


    Sajnos, még mindig nem látni új hozzászólás esetén, hogy ki mit írt. Azért ezen is lenne mit javítani.


    Sajnálom, hogy képeket nem lehet feltölteni.


    A nyár gyorsan eltelt. Hihetetlen, hogy ilyen gyorsan telnek a hónapok.

  73. 2017. szeptember 11. 20:0438928.

    sziasztok.


    hozzank betört az ösz. Ma olyan aprilisias Volt, felorankent esett, sütött a nap, nagyon fujt a szel. Azt mondtak, nalunk is lehet Irma hatasat erzeni. Hat amilyen gyorsan valtozik az elkövetkezö napokban, el is hiszem.


    En ma megint rendeltem karcsonyost. Nem tudtam megsem megallni, pedig harom napig ott voltak a cuccok a kosaramban, nemhogy azt is megkurtitottam volna, meg hozza tettem.


    Azt hiszem, eljött az idö, uj bögret avatni. Ugyis beleesett a csuz a derekamba, kell valami pozitiv. Ugyhogy holnaptol teazni fogok.


    A sogornöm mar a hetvegen kivalasztotta a leendö karacsonyfajat, az enyem meg tavaly ota megvan

  74. 2017. szeptember 11. 18:1238927.

    Az álmom is más meg a valóság is. Én drukkolok neked hogy meglegyen amit beterveztél. 

    előzmény:
    Shephard (38925)
    2017-09-11  12:39
  75. 2017. szeptember 11. 12:4138926.

    Na a forrócsoki kipróbálás elmarad, mert a tejporban 51 gr ch van, ami borzalom, tele van cukorral, nem gondoltam hogy ennyi cukor van benne, de a neten találtam egy fajtát amiben csak 20 gr ch van amiből 8 gr csak a cukor, na ez már sokkal jobb, igaz az kókusztejpor, de legfeljebb kókuszos íze lesz a forrócsokinak, holnap megpróbálok venni, ha nem össze, akkor a netről rendelek, nem adom fel, átfazonírozásnak kell történnie

    előzmény:
    Shephard (38922)
    2017-09-11  11:57
  76. 2017. szeptember 11. 12:3938925.

    Ügyes vagy, nagyon klassz Az a 40 deka semmi, leröppen az majd és egyébként is már fölfele kell kerekíteni Karácsonyig szerintem meglesz a 15!! Én karácsonyig még 10 kg mínuszt szeretnék, de ha 8 az sem baj

    előzmény:
    macska54 (38924)
    2017-09-11  12:30
  77. 2017. szeptember 11. 12:3038924.

    Na mára indult meg a kilóim. Már majdnem 11kg minusz. Na jó csak 10,60 kg.


    -ig jó lenne elérni a - 15-öt. Az nagyon szupi lenne. Álom-álom, édes álom. 

    előzmény:
    Shephard (38922)
    2017-09-11  11:57
  78. 2017. szeptember 11. 11:5838923.

    Képet továbbra sem lehet csatolni

    előzmény:
    Shephard (38922)
    2017-09-11  11:57
  79. 2017. szeptember 11. 11:5738922.

    Bocsi, csak összébb raktam Amúgy nagyon szeretem ezt a vidám kis versikét, olyan édes


     


    Asszem ma kipróbálom a spéci forrócsoki kutyulékomat update verzióban és persze kis mennyiségben, meglátjuk mi lesz, mert muszáj készülni a hidegebb időkre

    előzmény:
    LondonEye (38920)
    2017-09-11  11:19
  80. 2017. szeptember 11. 11:5438921.
    Mentovics Éva
    A hóember kívánsága
     
    Hatalmas a pocakom,
    kint ácsorgok a havon.
    Azt mondod, hogy kevélyen?
    Egy kis faggyal beérem.

     


    Mindössze csak az a vágyam:
    hóból legyen puha ágyam.
    Jószerencse el ne hagyjon,
    víg orcámra mosoly fagyjon.
     
     
  81. 2017. szeptember 11. 11:1938920.

    ez eleg erdekesen jelent meg elnezest

    előzmény:
    LondonEye (38919)
    2017-09-11  11:18
  82. 2017. szeptember 11. 11:1838919.

    itt olyan fagyos a szel, hogy hozok egy-es verset


    Mentovics Éva:


     


     


     


    A hóember kívánsága


     


     


     


    Hatalmas a pocakom,


     


    kint ácsorgok a havon. 


     


    Azt mondod, hogy kevélyen?


     


    Egy kis faggyal beérem.
     


     


     


    Mindössze csak az a vágyam:


     


    hóból legyen puha ágyam.


     


    Jószerencse el ne hagyjon, 


     


    víg orcámra mosoly fagyjon.

  83. 2017. szeptember 11. 09:4038918.

    Szép napos délelőttöt Mindenkinek


     


    Eszterlili: eddig nálunk sem fordult elő még csak hajlandóság sem efféle ténykedésre, most rögtön a közepébe vágott a kölök Amúgy igen vicces az egész így utólag Én sehol nem találom a priviket, sőt a profilból is csak az adatos oldal jön be, mostmár működhetne rendesen, mert félő annyira újítanak, hogy sokáig használhatatlan lesz!


    LondonEye: ilyen nekem is szokott lenni, így telóról csak rövidet írok, igen köszönöm


    Macska54: bizony-bizony Hiányoznak a képek, összekaphatná magát az nlc!!!


     


    Ma neten böngészést terveztem az alapfunkcióim mellett, hátha találok érdekes dolgokat, akár ajándékot, akár dekort, akár menüt...


     


    Mindenkinek szép hétkezdetet

  84. 2017. szeptember 11. 08:5338917.

    Jó reggelt mindenkinek.


    Még jó hogy kéznél volt a doki.


    Minden jó ha a vége jó. 

    előzmény:
    Shephard (38914)
    2017-09-10  00:40
  85. 2017. szeptember 10. 21:1138916.

    ahh irtam egy hozzaszolast reggel telefonrol, de elnyomtam es elszallt...


    Shephard


    fo, hogy minden jora fordult


     

  86. 2017. szeptember 10. 11:2538915.

    SSSZZZiiasztokk!


    Shephard: Hasonló sztorik nálunk is voltak. A dolog szépsége, hogy nem a picivel álltunk a rendelő előtt, hanem a naggyal. Amikor dokihoz is mentünk, a fülébe  fel v.mit.Azt hiszem kicsi gyöngyöket. Aztán több is volt benne, utána küldte a hadsereget is.De kiszedték. Igaz, jó időt vártunk dokira, megyei kórház, nincs egy orvos, aki azonnal megnézze.No komment. Oktató kórház is.Egy másik alkalommal meg azt vettük észre, hogy folyik az orrából a szürke lé, hát a gyöngyfűzős játék egyik méretesebb darabja volt ott. Az otthon kijött.A kicsivel nem voltak ilyen gondok, vele más problémák adódtak, az sem volt piskóta.Kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond. Most már tudunk a történteken nevetni. 


     


    Apropó: Hol találjátok a privát levelek funkciót? Mert az is újításra került, ahogy eddig volt, úgy nem látni. Ha nem jobb, akkor miért kell újítani? 

  87. 2017. szeptember 10. 00:4038914.

    Sziasztok


     


    Sikerült ideérnem. A mai napunk rendkívül unalmas volt, főzéssel, sütéssel, mosással, pakolászással, de aztán Olivér tett róla hogy izgalmassá váljon, aminek a végén a kórházban kötöttünk ki. Ugyanis egy tic-tacot dugott az orrába. Egy pillanat műve volt, de azonnal szólt is, nem sikerült kivennem, 10 perc után már nem is láttam a nózijában, hívtam a gyerekorvost, mondta inkább nézessem meg, kórházban a gyerekosztályon kiderült, hogy hétvégén nincs fül-orr-gégész ügyelet csak 50 km-el odébb lévő kórházban (pedig ez a kórház új és modern, csak nem épp az első számú), hurrá még utazhatunk is, de aztán hála az égnek hogy könyvelünk két fül-orr gégészt és bár az első hívott épp nem volt itthon a másik igen, rögtön mondta menjünk és kiveszi, nézte többször is neki a nóziját de már semmi sem volt benne, nagy valószínűséggel lenyelte, amikor a nagy sírások közepette szívta az orrát, hiába mondtam hogy fújja persze. De a lényeg, hogy így nem utaztunk és Olivér is jól van, azért jobb lett volna egy uncsi nap


     


    Macska54: akkor lehet változtatni kell vmit hogy mozduljon ismét, én pl több szénhidrátot ettem, persze csak olyanból amit lehet!


    LondonEye: november elején lesznek karis dolgaik, addig ott is a halloween megy, jaj de várom már a csomagot, a DHL megint vagy 3-szor fog térni mire felcipeli a csomagokat Aztán nagy közös kibontás Anyummal, Hugommal, tiszta izgi az ilyesmi Én dekorálok őszre, de nem annyira mint pl máskor, ajtódíszt cseréltem le, díszpárnákat (hisz van bőven), most zöld és terrakotta színűek vannak kitéve, illetve kitettem a bányászmécsestartókat is már, vhol vannak őszi figurák is, de nem tom hol! Október végén tököt is szoktunk faragni, illetve dísztökből asztaldísz szokott lenni tálban! Jó vicc


    Borcsamama: már a főzés megspórolása is felér egy pihenéssel Pár napról volt szó a kiirás szerint, de már jó pár nap eltelt az nlc-s ráncfelvarráson és még mindig alig működik vmi, azért csinálj képeket, hátha megtudod mutatni az idén


     


    A tervezett répatortából végül kókuszos-mascarpones kakaóstekercs lett Van itthon vagy 1 kg mascarpone, mert állandóan veszek bárhol akciós, szeretem sok mindenhez aztán meg törhetem a fejem mihez is kezdjek vele, pár nap múlva jön a répatorta is!


    Tegnap vettem Olivér unokatesóinak Mikulásra ajándékokat, akciózva voltak muszáj volt, a karácsonyi ajándékaik is már majdnem mind megvannak, jól állok! Ja és tegnap a L.dlben bárki hallhatta ahogy az én kisfiam magától elénekelte végig a Hull a pelyhes fehér hó-t, meg is mosolyogtak minket, de cukiiiii volt, Apja mondta is: tiszta Anyja Ez legyen a legnagyobb hibája


     


    Jó éjt és szép karácsonyos álmokat

  88. 2017. szeptember 9. 16:2138913.

    előzmény:
    LondonEye (38912)
    2017-09-09  16:13
  89. 2017. szeptember 9. 16:1338912.


    Két rendőr elmegy az erdőbe, hogy karácsonyfát vágjanak maguknak. A térdig érő hóban gázolva órák hosszat keresik a megfelelő fenyőfát, de nem találják. A nap lenyugszik, feltámad a jeges szél, a távolban felvonyít valami állat.
    Az egyik rendőr odafordul a másikhoz:
    - Na, ebből nekem elegem van! A legközelebbi fát kivágjuk, akár fel van díszítve, akár nincs!

  90. 2017. szeptember 9. 11:5238911.

    Ma még 106 nap van Karácsonyig.


    Ide tettem az elmaradt képeket. Még mindig nem lehet feltölteni. 

  91. 2017. szeptember 9. 05:1638910.

    Jó reggelt !

  92. 2017. szeptember 8. 20:1138909.

    Sziasztok, szép estét mindenkinek!


    Nagy dekorálást én sem csinálok, de az asztalra mindig kerül valami dekor, pl. disztökök, vázába természetben gyűjtött bogyós ágak, vagy falevelekből tekert "rózsacsokor",  a falra a virágos képek helyett szintén saját készítésű őszies, faleveles, tökös, a függönyre textilből készített szőlőfürtök.  Kb. ennyi. Ja és idén biztos kerül valami a teraszra is, még nem találtam ki hogy mi legyen az.  Van már egy kis dekor világítás, most kaptam egy jó nagy mécsestartót, ami tulajdonképpen egy üveges fa lámpa egy hatalmas tömbgyertyával.A nyári virágok helyett veszek majd valami őszit, pl. díszkposztát nagyon szeretem, a csarab is tetszik.  Csak olyasmit tudok kitenni, amit nem tud a szél felborogatni.


    Ma délelőtt felraktuk a kiállításunk anyagát, sikerült rengeteg munkát összehoznunk, szerintem nagyon szép lett, bár lehet hogy egy kicsit túl sok is lett.  Még nem zsúfolt, de több mint máskor.  Majd kedden - akkor lesz a megnyitó- meglátjuk mit szólnak a látogatók. Akkor fogok fotózni is, bár most úgyse tudnám ide feltenni.


    Jól elfáradtunk, már elmúlt dél mire kész lettünk.  Megjutalmaztuk magunkat, elmentünk egy présházcsárdába, ettünk egy jó babgulyást.  Finom volt nagyon, ráadásul olyan sokat adtak, hogy elhoztuk, és még a holnapi ebédem is megvan belőle. 


    Ami azt illeti, nem valami reform kaja, de legalább nem kell főzni holnap. 


     

  93. 2017. szeptember 8. 14:4138908.

    Én nem igen. Nem minden évben, de néha veszek tököt. 

    előzmény:
    LondonEye (38907)
    2017-09-08  12:45
  94. 2017. szeptember 8. 12:4538907.

    macska, Shephard, csodasak vagytok, minden elismeresem


    Shephard, megkaptam a levelet, koszi, nezegetem, karacsonyi dolgokat meg nem talaltam az oldalon


     


    ti szoktatok oszre dekoralni?


    (mondjuk ez a sarga legyen oszi virag)

  95. 2017. szeptember 8. 11:2138906.

    Ebben a súlyban amiben most vagyok nem voltam semennyit. Folyamatosan jött fel 24 kg attól kezdve ahogy abba hagytam a melót. :(

    előzmény:
    Shephard (38905)
    2017-09-08  09:23
  96. 2017. szeptember 8. 09:2338905.

    Jo reggelt!


     


    Macska54: bizony beindul majd, nekem is volt 3 het amikor nem mozdult, de aztan atbillen, meg ha vmilyen sulyban sokat voltal korabban ott is megakadhat 


    LondonEye: kuldtem mailt, mert a privi nem mukodik 


     


    Szep napot Mindenkinek 

    előzmény:
    macska54 (38904)
    2017-09-08  03:58
  97. 2017. szeptember 8. 03:5838904.

    Jó reggelt !


    Igen tartom a - 10 kg, de most nem moccan. Majd... Neked is nagy gratula a fogyidhoz. 

    előzmény:
    Shephard (38902)
    2017-09-07  18:52
  98. 2017. szeptember 7. 19:3038903.

    Shephard


    elkuldened priviben vagy emailben annak az oldalnak a cimet?


    lesznek Halloween-os dolgok is, akkor kicsit felretoljak a kracsonyi dolgokat, es ytaba jin az igazi nagy szezon


    ez csak olyan "elorezges" 

    előzmény:
    Shephard (38902)
    2017-09-07  18:52
  99. 2017. szeptember 7. 18:5238902.

    Sziasztok


     


    Borcsamama: örülök, hogy tetszett a meglepi, már át akartam küldeni a képeket, most jutottam oda! Köszönöm szépen, ma reggelre újabb -1 kg, már -9,6, jó lesz ez, lassan de biztosan Várom a mézeskalács receptet méz nélkül Találtam már neten, de azért egy kipróbált mindig jobb!


    Macska54: gratula neked is, biztos nem megy fel semmi ha odafigyelsz


    LondonEye: hey-hey, és hol vannak a halloween-es édességek, dekorok, kosztümök? Rögtön karácsonyra ugrottak??? Én tegnap rendeltem írből egy jól bevált nagy boltból ruhákat, párnákat és paplant Olinak, meg persze már sok dolgot karira is neki, illetve pár halloweenes dekort, rám fér a frissítés, mert azért itthon nincsen olyan nagy választék, és én szeretek akkor is dekorálni, tökfejes világító girlandok és zselés ablakmatricák érkeznek majd


    Narocsi: mi így tettünk idén húsvétkor a L.dlben az ugrálós-éneklős nyuszikkal No jó egyet haza is hoztunk, Oli nemrég meglátta a titkos helyét, úgyhogy elővettük pár ugrálásra!


     


    Ma nyugis napunk volt, illetve Olivér játszott én meg dolgoztam, ami még mindig van, jó lenne estére végezni vele, mert körömpingálhatnékom van, főleg hogy kedden vettem új nyomdát, ki kéne próbálni!


    Hétvégén sütök vmilyen répatortát, mascarponekrémmel, sok nőtt a kertben és nem fogy, mármint répa, nem mascarpone


     


    Most megyünk még játszani, mert megkért az én drága pici fiam, és hát nem lehet nemet mondani ilyenkor!


    Szép estét

Címlap

top