Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2013. október 7. 19:383201.
    Nekem is pont ez jutott eszembe, igaz nem a söprű láttán, inkább az utcai lámpákról.
    előzmény:
    georgina112 (3198)
    2013-10-07  18:52
  2. 2013. október 7. 19:103200.
    Bonzsúr: Üdv. Javaslatom: Hideg tál.Nálunk ez volt tavaly, tökéletes volt.Nézz körül a neten ezügyben. A dísz gyerekbiztos legyen, a fát ha tudod, rögzítsd ki. Javaslatom még a filc és a papír dísz. Esetleg orgami.Angyalok és csillagok ezerrel. Ja, és csinálj egy alap rendet, aztán eltellik a karácsony portörlés nélkül is.Majd lesz idő, mikor már arra is ráérsz.Ami elmarad, az elmarad, a fát meg előbb is feldíszíthetitek. A rokonlátogatással légy óvatos, nehogy picurkáid elkapjanak valami bacit.Elég megfázós időszak.
  3. 2013. október 7. 18:563199.

     

     

    Elképesztő, ez szalvéta valamin?   Szeretnék ilyenből házacskákat!

    előzmény:
    csucsori (3197)
    2013-10-07  18:42
  4. 2013. október 7. 18:523198.
    Igen, néztem egyébként a hozzá tartozó kis maketteket is, lehet, hogy még azokból a karácsonyi falukhoz is lehetne 1-2 dolgot felhasználni, pl. vannak kis söprük és szerintem az tök ari lenne a karácsonyi faluban is, ha az egyik házikóhoz odalenne támasztva egy kis hópasztával bekenve, bár méretet nem látok.
    előzmény:
    Shephard (3195)
    2013-10-07  17:00
  5. 2013. október 7. 18:423197.

    http://pentacolor.blogspot.hu/2008/11/behavazva.html

     

    Ha már tegola, itt egy nagyon szép !

     

    Meghoztátok a kedvem az elkészítéséhez! :)

  6. 2013. október 7. 18:153196.
    Szeretlek Anya! :*
    előzmény:
    banyoc@ (3186)
    2013-10-07  15:21
  7. 2013. október 7. 17:003195.
    Én is pont azt néztem Meg kell nézni, hogyha külön veszed össze hozzá a dolgokat, akkor mennyibe jön ki, lehet olcsóbb, főleg ha van már otthon olyasmi ami használható!
    előzmény:
    georgina112 (3194)
    2013-10-07  16:44
  8. 2013. október 7. 16:443194.
    Hát most nagyon gondolkozom azon, hogy ki kellene próbálni, lehet kapni egységcsomagot 6000 Ft., most akciós és pont téli képekkel van, csak az nem tetszik az egységcsomagban, hogy olló meg faspatula is van benne, azokat meg minek vegyem meg amikor van! 
    előzmény:
    Shephard (3190)
    2013-10-07  15:24
  9. 2013. október 7. 16:363193.

    Megmondom őszintén én még soha nem hallottam róla, de nekem nagyon tetszik és , most láttam,hogy itt lehet, hozzá alapanyagot venni:

     

     

    Noszakreatív - Bolthely.hu

     

    előzmény:
    banyoc@ (3165)
    2013-10-07  13:52
  10. 2013. október 7. 16:263192.

    Nem hallottam még én sem eddig a tegola-ról,de felkeltettétek a kíváncsiságom és utánanéztem. ez nagyon klassz! nagyon szép dolgokat lehet belőle kihozni!

     

    én most kerámiát akarok megtanulni készíteni és festeni egyaránt, uh ezt felírom a listámra az elsajátítandó technikák közé :)

     

    Ha valaki hozzáfog, akkor hajrá! :)

    előzmény:
    banyoc@ (3165)
    2013-10-07  13:52
  11. 2013. október 7. 15:303191.
    Le a kalappal előtted,hogy így tudod kezelni,hogy mindkét gyereked távol van tőled. Ez egy szörnyű dolog,ha boldogulni szeretne az ember,akkor több száz km kell mennie a szeretteitől. Sajna én is egyre többet hallom a 21 éves fiamtól,hogy ad még magának 1 évet ,ha nem talál magának valami jó melóhelyet,akkor  ő is kimegy külföldre dolgozni. Ilyenkor a szívem össze szorul, és nagyon reménykedek,hogy nem fog ez bekövetkezni.
    előzmény:
    banyoc@ (3186)
    2013-10-07  15:21
  12. 2013. október 7. 15:243190.
    Szégyen vagy nem szégyen, én eddig nem is hallottam a tegoláról, most néztem után hála Georgina112-nek, és nagyon szépek, igaz sok meló van vele, de nagyon bájosak Ha egyszer megrohanna az időmilliomosság tuti csinálnék, főleg hogy nemsoká lesznek ilyen cserepeim, ha minden igaz, most fogják rakni a tetőt a garázsunkra, amire ilyen alakú csrepek kerülnek, reméljük marad pár db
  13. 2013. október 7. 15:243189.

    banyóc

     

    Jobbulást a lánykádnak és az ebunokának is.

     

    Shepard

     

    Jajj a sütikéd mennyei lehet, ilyet csinálnom kell! De mikor, ez a fránya időhiány?

     

    Bonzsúr

     

    Üdv  köztünk!  Gratulálok a babócához! Elgondolkodtam, hiszen jómagam is dec.20-án születtem. Milyen lehet babát kapni a Jézuskától? Én már egy unokával is kiegyeznék

     

    ntasi

     

    De jó, hogy nem lett nagyobb bajotok. A vejemmel együtt kaptunk motort is.Amikor motoroznak mindig parázok amíg haza  nem érnek, pedig nyugodt, jó sorfőr a vejem.

     

    borcsamama

     

    Tudom és örülök neki hogy nem vagyok egyedül a mániámmal.

    Pontosan a hópelyhek gépi hímzéssel készültek.

    Horgolnom kellene ilyet az életem menne rá. Igy sem kevés idő elkészíteni, de nagyon szeretem csinálni.

     

    Georgina

     

    Nagyon szépek, csak egy kicsit költséges hobbi. Talán majd egyszer sor kerül rá. Köszönöm az oldalt!

     

    kőmű

     

    Fondant szinezésre boleró por, ez nekem nem jutott eszembe. Nagyon jó!

     

    Most nem tudok tovább visszaolvasni, már érzem a hurka-kolbász illatát a konyhából mennem kell.

  14. 2013. október 7. 15:213188.
    Szerintem is nagyon csini a fiúka:) 40 kiló és még gyerek!:)
    előzmény:
    kőmű (3183)
    2013-10-07  15:06
  15. 2013. október 7. 15:213187.

    A fondat receptje:

     

    1 evőkanál zselatin,

    6 evőkanál víz,

    2 evőkanál méz,

    1 evőkanál margarin,

    kb. 0,5 kg porcukor.

     

    A cukor kivételével felteszem a tűzre a hozzávalókat, összemelegítem,majd az átszitált porcukorba belekeverem.

    Én kanállal szoktam keverni,mert egy nagyon ragacsos masszát fogunk kapni. Ha színezni akarom,akkor most színezem és ízesítem. Zacsiba teszem és 6 órát  a hűtőbe pihentetem,én hagyom 1 éjszakát. Másnapra nagyon szépen összeáll.Ha több színt szeretnék, akkor a feldolgozás közben színezem. Ételfesték,+ a boleró.Az italport pár csepp vízzel felengedem és a masszába keverem.Használat előtt legalább 1 órával kiveszem a fondantot a hűtőből,hogy egy kicsit felmelegedjen. Ha esetleg most is nagyon lágy lenne,akkor még lehet porcukrot beletenni. Ha nagyon kemény,és nyújtáskor repedezne,akkor a kezemet jól bekenem margarinnal és a margarinos kézzel mégegyszer jól átgyúrom.  A maradékot egy jól zárható dobozba a hűtőben hónapokig eltárolhatod.

    előzmény:
    csingi67 (3179)
    2013-10-07  14:58
  16. 2013. október 7. 15:213186.

    Igen amikor beteg volt, a lányom ott ült mellette akórházban! (merthogy állatkórházban volt 3 nap 2 évvel, infúzión) és azt mondta a Timi, hogy olyan hálával nézett rá a kutyus, a szíve majdnem megszakadt érte! De mostmár gyógyul!

    és most Ő vigyáz Timikémre!! 

     

    Jajj lányok, de nehéz ez! DE  tudom, hogy minden rendben lesz!

     

    előzmény:
    ntasi (3185)
    2013-10-07  15:11
  17. 2013. október 7. 15:113185.

    Hát igen, nem esik jól kifizetni, de ilyenkor már nem annyira bánja az ember.

    Köszönjük

     

    Szegény, jobbulást neki. 

    Édes drága szívem, h vigyáz a gazdira.

     

    De amikor őt kellett ápolni, ő is rendbe jött, most ő ápolja a lányod,  és remélhetőleg ő is hamar összeszedi magát. Aztán együtt hazajönnek és mindkettejüket jól megölelgetheted

    előzmény:
    banyoc@ (3171)
    2013-10-07  14:30
  18. 2013. október 7. 15:063184.
    Diegot... kimaradt az Ebetű
  19. 2013. október 7. 15:063183.

    Banyóc!

    Gyönyörű a kis kutyi!Halálos ebben a mellényben.

     

  20. 2013. október 7. 15:033182.

    Köszönöm.... én is remélem.... idegtépő ez a messzeség!!! ne tudja meg senki!!! jön egy SMS hogy Anya megint......... és nem tudsz mit tenni!

    Szerencsére face-n "vonalban" vagyunk.... és úgy tünik, hogy jobban van..... 

     

    De a kutyus hihetetlenül vagyáz rá!!! bevallom, hogy kicsit megnyugtató. 

     

    (Eddig Timi ápolta Digot, most meg fordítva)

    előzmény:
    nekezd (3178)
    2013-10-07  14:56
  21. 2013. október 7. 14:593181.
    Látatlanban is nagyra tartottam a teljesítményt, most, hogy látom, még 1x gratulálok!
    előzmény:
    kőmű (3173)
    2013-10-07  14:32
  22. 2013. október 7. 14:583180.

    Borcsamama: igen úgy, de nem kevés már ez a 77 nap? Vagy csak nekem? Nemrég még 90 fölött jártunk, rohan az idő

    Banyoc@: na igen, szerintem mindegyikünk örülne ha otthon lehetne fél évet és csak alkothatna, húúú de lenne rá ötletem, kár hogy ez csak álom marad És akkor én mit szóljak, mi is ketten vagyunk 130 m2-en és nőljük ki, főleg a gardróbszoba kezd nagggyon pici lenni, és mi lesz ha jön a baba? Nem tudom hova fognak férni a cuccai Jó ok, ott a vendégszoba, majd az átalakul gyerekszobává, de már abban is vannak bútorok, meg cuccok nekünk, húúú, de nehéz lesz

    Bonzsúr: gratula a picikhez, már én is vágyok ilyen elfoglaltságra, de még odébb van egy picit Viszont van sok olyan süti is, amiket készen le lehet fagyasztani, és fogyasztás előtt kiveszed másnapra kienged, és semmi nem érződik az ízén! A töltött hús jó ötlet, de pl ha telerakod a fagyasztót húsokkal, akkor azokat is simán meg lehet sütni némi fűszerrel a sütőben, gyors! Vagy a fagyasztóból halat is lehet sütni némi citrommal, fűszerrel, ez is gyors!

    Kőmű: na most jól megkóstálnám az összes képen lévő finomságot

  23. 2013. október 7. 14:583179.
    Ezek nagyon tutik. Ügyes vagy, esetleg erről a fondanról meg a boleróval való szinezésről irhatnál egy kicsit többet, nagyon érdekelne. Köszönet
    előzmény:
    kőmű (3173)
    2013-10-07  14:32
  24. 2013. október 7. 14:563178.

    Reméljük, a lányod jobban van már! Mielőbbi gyógyulást kívánok neki!

    A kutyus ezek szerint megvédi a lányodat mindentől, amitől csak tudja.

    Igazi kutyahűség. 

    előzmény:
    banyoc@ (3171)
    2013-10-07  14:30
  25. 2013. október 7. 14:533177.
    Sajna az én 16 évesem is laktózos.
    előzmény:
    LondonEye (3174)
    2013-10-07  14:35
  26. 2013. október 7. 14:523176.

    Szia Bonzsúr! Örömmel látunk!

     

    Szép karácsonyod lesz! Mi itt majd drukolunk.  

    előzmény:
    Bonzsúr (3168)
    2013-10-07  13:56
  27. 2013. október 7. 14:383175.

    Fantasztikusak!!!!

     

    és mellesleg: a kardomba dőltem a látványtól!!!! (nyálcsurgatóshangulatjel)

    előzmény:
    kőmű (3173)
    2013-10-07  14:32
  28. 2013. október 7. 14:353174.

    sokaknak kell odafigyelni ilyen-olyan allergiára, diétára, ezen az oldalon sok ötlet van ünnepi sütikre is

     

     http://www.mindenmentes.hu/2012/12/dios-bejgli-cuko r-es-tej-nelkul.html

  29. 2013. október 7. 14:323173.

    Az ígért képek!

    Köszönöm a fiam nevében a gratulációkat.

  30. 2013. október 7. 14:323172.

    Ne tudd meg! nálunk szerintem már többezer újság van!

    Párom az autós újságokat gyűjti évtizedek óta... (megrögzött autómániás) 

    én meg a kézműveseket...... 

    nem beszélve a kb 122 darabból álló könyvgyűjteményünkről..... 

    kinőjük a 75 négyzetmétert, pedig csak ketten vagyunk.....

    előzmény:
    Shephard (3170)
    2013-10-07  14:28
  31. 2013. október 7. 14:303171.

    Na igen, nem véletlenül kerülnek ezek a ruhák annyiba amennyibe!

    Tényleg örülök, hogy nem lett komoly bajotok! 

     

    Megsimizem! 

     

    Sajnos a lányomnak van egy alap betegsége, és az éjjel rosszul lett....(((( a kutya úgy őrzi és védi hogy rámorgott a Timi barátjára aki ápolgatta...... el sem mozdul mellőle, és még aWC-re is kikíséri, és ül az ajtó előtt...... 

     

    előzmény:
    ntasi (3166)
    2013-10-07  13:55
  32. 2013. október 7. 14:283170.

    Igen, jól értetted, a töltelék kb 3x12 db-hoz elég, de lehet többhöz is, attól is függ ki mennyit tesz a kosárkába! 1 hónapig eltartható a hűtőben, hetente kell megkeverni és egy kis rumot hozzáadni, hogy ne száradjon ki!

     

    Akkor nem hülyeség ez a lakkozás, lehet kipróbálom én is majd idén, nem szoktam szárítani, mert helyigényes, de lehet nekiállok

     

    Az újságokkal én is bajban vagyok, de én főleg főzős-sütős újságokat gyűjtök, és nincsen szívem kidobni őket, így csak gyűlnek, valami gyűjtőt nekem is szereznem kéne

    előzmény:
    banyoc@ (3163)
    2013-10-07  13:45
  33. 2013. október 7. 14:213169.

    Szia!

    Üdv a klubban!:))))

     

    Gratulálok a babákhoz! különleges karácsonyotok lesz idén valóban!:)

    Amit írtál abból arra a következtetésre jutottam: Te is megszállott karácsonyi manó vagy; úgyhogy jó helyen jársz!:) 

     

     

    előzmény:
    Bonzsúr (3168)
    2013-10-07  13:56
  34. 2013. október 7. 13:563168.

    Sziasztok Karácsonyosok!!!

     

    Miután többször is sikertelenül nekifutottam,hogy végigolvasom az eddigi hsz-eket,már nem bírom ki és beszállok!!!!

    Fogalmam sincs, hogy nem ismétlem-e a dolgokat,de mentségemre legyen szólva ezt az iramot nehéz követni egy másfél évessel és egy 7 hónapos nagy pocival! Hát igen, a második fiamat december 20-ra várom. :))) Karácsonyi gyerek! Éppen ezért a mi idei karácsonyunk elég érdekes lesz, az biztos. Viszont mániákus karácsony-imádó lévén eldöntöttem,hogy csakazértis lesz nálunk karácsonyi hangulat, ajándék, süti,kaja miegyéb. Legfeljebb a nagytakarítást vagyok hajlandó elmismásolni.

    Éppen ezért előre készülök. Vagy legalábbis próbálok.Jajj,annyi jó ötletet kaptam már innen és a tavalyi topikról!!!! A narancsos-csokis keksz nélkül már elképzelhetetlen lenne az ünnep. Még jó, hogy le lehet fagyasztani,így novemberben begyúrók jópár adagot és várják majd szépen a rudacskák a hűtőben az alkalmat.

    Az ajándék készítést idén viszont nem vállalom be.Tavaly nagy, minden földi jóval megtömött ajándékdobozokat kaptak a családok. Volt benne beigli, mézeskalács, narancslekvár és narancsos-almás lekvár sk dekupázsolt üvegekben, csíráztatott Luca búza guszta kis edénykékben. Szerintem nagyon guszta volt!!!!

    A tavalyi "adventi "koszorúm" is felejtős,mivel gyerekem mindenhova felmászik, tuti magára borítaná. Kb így nézett  ki, de elég szar a kép. Volt klasszikusabb is, de abban maga a tál a pláne, ami egy helyi keramikus munkája és a páromtól kaptam.

     

    Idén valami egyszerűbb,rusztikusabb lesz. Nagyon tetszett -az a talán innen származó - ötlet, hogy fehérre festett vagy bármilyen módon kidekorált sima konzervdoboz, kifúrva rajta, hogy 1, 2, 3, 4. benne teamécses. Ez kifejezetten a teraszunkra kívánkozik vagy az ablakba. Már elő is készítettem 2 dobozt. Még kell kettő és küldöm is apát fúrni!!!

     

    Ezen kívül ma találtam egy gyönyörű  hosszúkás fadobozt, sima fehér gyertya bele, megtöltöm tobozzal és kész. 

     

    A fára natúr sógyurmás díszeket  szeretnék rakni. Szerintem egy hideg, esős-havas estén remek elfoglaltság lenne a fiammal gyurmázni. Szóval gyereknevelési, fejlesztési célzatú is a dolog. :))))

    Amúgy idén nem lesz nagy fánk, gyökereset veszünk, mert jelenlegi házunkat eladtuk, az új megvétele folyamatban,de a kertje egy nagy sz...., kell oda egy fenyő már most.

     

    Agyalok a kaján,mert bár mindenki fog hozni valamit, hiszen a picibaba miatt lesz itthon segítségem is,meg persze az egész család hozzánk látogat, azért mégis valamit csak kellene az asztalra tenni.  Olyanon gondolkodom, amit mostanában megcsinálok,berakom a fagyóba, aztán vagy én vagy párom kiveszi, amikor kell, megsüti és kész! Valamilyen töltött husi lenne jó, nem? Ötlet? Vélemény? 

     

    Fúúú, de eljárt a szám, a lakás fut, gyerek alszik, aktivizálnom kell magam. 

     

     

  35. 2013. október 7. 13:553167.

    Mivel az én tegoláim lényegesen magasabbak szélesebbek ezért nem is akarok rájuk kész nyomtatott papírthasználni (abban nincs is akkora kihívás) hanem én szeretném egyedileg megtervezni a frontját és ahhoz összevadászni a meglévő szalvétákbl, papírokból a dolgokat.

    Ablakzsalu, erkély, korlát, virágláda, karácsonyi díszítés, tengerparti homok, napernyő stb.stb....

    Talán ha most legalább fél évet otthon lehetnék és csak ezzel foglalkozhatnák akkor talán el is készülnének. 

  36. 2013. október 7. 13:553166.

    Ohh, nem kell ahhoz találkozni, nekem vannak netes kutyaszerelmeim is, akiknek ugyan ismerem a gazdiját, de a kutyussal még nem sikerült találkozni

     

    Köszi. :)

    Igazából az a fura, h lelkileg nem viselt meg nagyon, bár nem is volt időm megijedni, m mire feleszméltem, már másztam ki az árokból. Nah meg a protektoros ruha azért sokat számít, ezért nem is lett komolyabb bajunk, csak 1-2 lila folt. 

     

    Nahh ez az, h sehol nem tartok, csak ott, h lassan az eltervezett ajándékok listája a földig ér. Pedig ami eláll, azt most kellene megcsinálni, m mindig kapkodás a vége. 

     

    Jobbulást az ebnek, ha jönnek haza, simizd meg helyettem is

     

    Még a narancskarikára akartam írni, h egyetértek Sheparddal, én is lelakkoznám, hátha segít. Vmit tuti kennek rá, csak nem mágiával marad szép narancssárga...

    előzmény:
    banyoc@ (3162)
    2013-10-07  13:45
  37. 2013. október 7. 13:523165.

    ez az a bizonyos tegola!!!!!!!!!!

     

    Ez az amit nagyon szeretnék megcsinálni.

    Mivel itthon csak hobbi boltban lehet baromi drágán tegolát venni ezért tavaly amikor olaszhonban voltam, bementem egy építőanyag kereskedésbe (mivel ez eredetileg tető kúpcserép) és vettem 6-8 darabot az itthoni ár töredékéért. A mérete meg legalább a duplája! 

    Csak egyszerűen nincs rá időm. ugyanis tudom, hogy ezt nem lehet 1-2 nap alatt megcsinálni! ehhez baromi sok idő kell aprólékos precíz munka, sok apró anyagot kell megkeresni, kipróbálni hozzá..... 

     

    Fejemben már van terv értelem szerűen téli karácsonyira, nyári kisfalusira és tengerpartira... szalvétám meg néhány kiegészítőm is van hozzá, csak időm nincs:(((( 

    előzmény:
    georgina112 (3159)
    2013-10-07  13:13
  38. 2013. október 7. 13:473164.
    Az enyémen is, Shephard gondolom úgy értette, hogy a mai nap már nem nap, így lett 77.
    előzmény:
    LondonEye (3160)
    2013-10-07  13:29
  39. 2013. október 7. 13:453163.

    na ezt a vészhelyzetet ismerem, ahányszor bemegyek a rumli szobámba..... hibáa próbálok rendet tenni!!! egyszerűen annyi a cucc, hogy képtelenség rendbe tenni őket!

     

    Jól értettem, hogy a töltelék több adag tésztához is elegendő? Ha a tölteléket megfőzöm, gondolom azt el lehet tenni pár napra későbbre nem? 

     

    Nekem papír irattartóban vannak a Praktikáim legalább 8 év...... vagy csak 6? már nem is tudom... csak azt, hogy az ideiek már a földön vannak a polc előtt, mert nincs több hely .... ki kell találnom valamit nekik. Meg nekem is van egy csomó más karácsonyos ötletes újságom, nem véletlenül akarom a kapcsos mappát megcsinálni abb azért sokminden belefér.

     

    Jó ötlet, megpróbálom lelakkozni a narancskarikát, idén úgyis kell szárítanom......

    előzmény:
    Shephard (3157)
    2013-10-07  12:56
  40. 2013. október 7. 13:453162.

    Köszi, én is imádom a "kis" kutyust. "csak" 40 kiló...

    Bár életben még nem láttam.....

     

    De nagy szerencse, hogy nem lett komolyabb bajotok!!!!! Jobbulást!!! remélem már lelkileg is kiheverted az esést! 

     

    én is akkor gyurmáztam utoljára amikor a gyerekeimmel játszottam anno. 

    Én is fogok gyurmadíszeket készíteni (csak már ott tartanák) 

     

    Kutyakeksz sütés most nem lesz. Mivel beteg még az ebgyermek, és diétán van. DE ha meggyógyul!!!!:)))

     

     

    előzmény:
    ntasi (3158)
    2013-10-07  13:02
  41. 2013. október 7. 13:453161.

    Szép napot Manócskák!

     

    Nálunk most nagyon szép idő van, százágra süt a jó meleg napocska. Most nagyon jólesik, nem úgy mint nyáron.

     

    Közérdekű közlemény!  Még egy hétig jelentkezhettek a karácsonyi ajándékozós játékunkra, utána sorsolok! 

    /Feltételek az 1787-es hsz-ban./ 

    Eddig 21-en vagyunk!

     

    Jelentkezett nálam priviben Pogikata, sajnos valamiért nem tud belépni az NLC-re, pedig nagyon szeretne megint köztünk lenni, velünk készülődni. Tavalyról biztosan emlékeztek rá..  Mindenkinek üdvözletét küldi addig is, amig valahogy bejut ide. 

     

    Noa, a csokigyurma sikerességéről akkor majd az számol be, aki előbb kipróbálja, és csinál belőle valami szépséget. 

     

    Csingi, Nagyon szépek az apróságaid, örülhetnek a kollégáid, a virágról meg ne is beszéljünk!  Eszméletlen milyen ötleteid vannak, ez a tésztagépes gyurmázás nem semmi! 

    A kuglóf látványától meg azonnal éhes lettem, pedig már ebédeltem. Nagyon csábító!

     

    Rosemary! A hóembereidtől kész vagyok, ők a gyengéim, nagyon édesek.

    A hópelyhek pedig csodaszépek!  Milyen technikával készültek?  Gépi hímzés?

     

    fonicia, már csak egy hétig kell izgulnod, és máris megtudod, hogy kinek kedveskedhetsz majd karácsonykor. Igazi meglepetés lesz mindenkinek, hiszen csak azt fogjuk tudni, hogy kinek adunk ajándékot, azt nem hogy kitől kapunk.

     

    banyoc@, örülök hogy jobban vagy, vigyázz magadra!  Az ebunokád tündéri abban a mellényben. 

     

    kőmű, boldog születésnapot a nagyfiúnak. Rengeteg finomsággal kedveskedtél neki.

  42. 2013. október 7. 13:293160.
    az én visszaszámlálómon ma 78 nap van...
    előzmény:
    Shephard (3157)
    2013-10-07  12:56
  43. 2013. október 7. 13:133159.

    Sziasztok!

     

    Amióta nem jártam erre, rengeteg szép dolgot tettetek fel, most olvasgatok visszafele, de mielött a végére érnék, megosztanám veletek,hogy mit találtam a neten.

     

    Kukkantsatok be, ide: 

     

     http://pentacolor.blogspot.hu/2008/11/behavazva.html

     

    Ezektől a házikóktól teljesen kivagyok! ( sajnos nem tudom, úgy bemásolni,hogy csak rá kelljen kattintani)

  44. 2013. október 7. 13:023158.

    Nahh eddig bírtam ki, h ne szóljak hozzá, megzabbantom az ebunokát a kis láthatósági mellényében

     

    Azt hittem, ma végre tudok hozni képeket a tányérokról, meg a krémtartó dobozkról, m lesz időm hétvégén megcsinálni mindent, m megvettem már mindenhez a hozzávalókat (bár hobbilakkot még nem tudtam venni, de legalább a többi részét el akartam intézni), de hétvégén motortúrán az árokban kötöttünk ki, és ugyan nem lett semmi komoly bajunk, de a vállamat eléggé érzem, így nem álltam neki.

     

    A gyurmából készült díszek nagyon tetszenek, bár tésztagépem nincs, de gondoltam, ha elég vékonyra ki tudom nyújtani sodrófával, az is jó, nem?

    Már ha a házi készítésű gyurma alkalmas rá, de gondolom, igen. Utoljára oviban gyurmáztam szerintem

     

    A kuytakeksz készítésétől úgy kell visszafognom magam, h ne lőjjem le a karácsonyi ajándék poént, de lehet, h azért nem ártana egy próbasütés, hátha utálja a keresztlányom De a tartóüveget már megvettem hozzá, már az is "csak" dekuzásra vár...

     

    És mivel egyesével esélytelen, így összesítve: mindenki nagyon szép dolgokat csinált, le a kalappal. 

    előzmény:
    banyoc@ (3151)
    2013-10-07  11:44
  45. 2013. október 7. 12:563157.

    LondonEye: dehogynem , sokat lehet belőle enni, mert eteti magát

    Karolin12: köszönöm szépen, gondoltam megmutatom a martinim, mert mindenki csak beszél róla, nálam van már bizonyíték is, meg ha valaki szerint nem stimmel vele valami reméljük szól, meg persze ha már beszabadultam a spejzbe fotózni, lekaptam ami érdekes lehetett Az tényleg nincs messze szoktunk járni oda shoppingolni Uram Isten, csak 77 nap?????? Az nagyon kevés, jól rám ijesztettél

    Banyoc@: nem röhög, ez így volt, komoly veszélyhelyzetben voltam én a szaloncukrot ha boltban látom megkívánom, megveszem, majd otthon 1-et sem eszek, ez van évek óta, mondjuk tavaly vettem 20 deka kézműves szaloncukit, az nagyon finom volt! Ne csak nézegesd a Mince pie-t, hanem próbáld is ki a receptet A szárított narancsot nem lehetne lekenni hobby lakkal? Lehet ez valamennyire konzerválná a színét, csak egy ötlet, gyógyulj meg gyorsan

     

    Egyébként azért is jó a garbróbban néha rendet vágni, mert kincsekre is lelhet az ember, pl én most találtam 2007-2008-as karácsonyi Praktikákat, meg karis receptes újságokat, még nem néztem őket át, de ki vannak készítve

  46. 2013. október 7. 12:283156.

    Kőmű! Te nagyon ügyes vagy , egy kis cukrászüzem is megirigyelhetné, amit megalkottál. Azt hiszem én erre képtelen lennék, pedig szeretném.

    Várjuk a képeket! 

    előzmény:
    kőmű (3145)
    2013-10-07  10:32
  47. 2013. október 7. 12:253155.

    Sziasztok karácsonyi Manók!

     

    Kedves Karolin!

    Köszönöm a drukkolást, sajnos munka nincs még, mindenhova öreg vagyok. (Mint kiderült, még a mosogatói állásra is!)

    Elkeserítő, de ezzel nem akarom a topik hangulatát rontani.

     

    A kis unokámnak próbálok kötni egy bebújós sálat, de sehogy nem találom el  a méretet, már harmadszor bontom le. Kerestem a neten leírásokat, de vagy vastagabb, vagy vékonyabb fonallal vannak megadva leírások. Szóval nyűglődöm vele. Azért leleményes megoldással csináltam már valamit az itteni ajándékozásra. Nem hagytam volna ki semmiképpen.

     

     

      

     

    előzmény:
    Karolin12 (3143)
    2013-10-07  10:15
  48. 2013. október 7. 12:073154.

    Ebunoka 1,5 éves. egy hányatott sorsú, hol itt megtűrt, hol ott megtűrt örökbefogadott jószág.

    1 hónapja vannak együtt. 

    4 év él kint a lányom, eredetileg pultos, évekig dolgozott is a vendéglátásban, de elege lett már, elég volt a folyamatos éjszakázásból, a fordított életből, és most pár hónapja egy csomagoló üzemben dolgozik. Van hétvége, van ünnep, van szabadság. Szóval más, és hát mostmár van ebgyerek is úgyhogy most kerek a világ:) 

    előzmény:
    LondonEye (3153)
    2013-10-07  12:00
  49. 2013. október 7. 12:003153.

    Nagyon helyes kutty, úgy látom, még fiatal

    vele együtt jönnek haza?

    Mióta van kint a lányod, mit csinál ott?

    előzmény:
    banyoc@ (3151)
    2013-10-07  11:44
  50. 2013. október 7. 11:463152.

    nagyon tetszenek, nagyon szépek.

    maga a gyurma az amit -azthiszem  *Noa* - tett közzé? vagy bolti gyurma? 

    előzmény:
    csingi67 (3150)
    2013-10-07  11:41

Címlap

top