Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2013. október 7. 11:443151.

    Bevallom, hogy gőzöm sincs, hogy miből fog készülni a kutyuscipő, nemrég valaki (bocsánat, hogy nem emlékszem rá, hogy konkrétan ki volt) belinkelt egy oldalt ahol van szabásminta... elraktam, de nem volt időm még tüzetesen áttanulmányozni. Nemmessze  a munkahelyemtől van egy szatócs boltocska ahol mindent lehet kapni, többek között műbőr és valódi bőr darabkákat is. Amolyan leeső darabok amiknek kilós áruk van. Arra gondoltam, hogy ott fogok majd valami anyagot nézni... Meg lehet hogy előtte benézek valami olyan boltba ahol mindenféle extra és hétköznapi kutyás cuccokat lehet kapni és onnan koppintok ötletet még az anyagra vonatkozóan.

     

    Nemrég kapott láthatósági mellényt, ha nagyon szakad az eső a Lányom ráadja, és nem is tiltakozik ellene. Nem akarja rászoktatni ruha, cipő hordásra, csak arra az esetre szeretne ha tényleg nagyon indokolt, csakis a kutyus érdekében. Ezért gondoltam, hogy karácsonyra kaphatna... előbb úgysem találkozok vele, jó ha akkorra haza tudnak jönni.

    előzmény:
    LondonEye (3148)
    2013-10-07  11:23
  2. 2013. október 7. 11:413150.

    banyoc@

     

    Örülök, hogy tetszettek a mütyürjeim. Az alap fehérszínű levegőn száradó gyurma (a virágokhoz a lightot használom) itt natur szinben hagytam, de körömnyi olaj festékkel jól átgyúrva nagyszerűen szinezhető az alap. A gyurmát jól átgyúrjuk, a trükk az, hogy nagyon testápolós legyen a kezetek, ez javít az állagán. Aztán kézzel ellapogatom és egy a tésztagép szélességére vágott genotermbe rakom. Áttekerem a tésztagépen, felhajtom a genotermet és a testszőleges formára szaggatom. Azért azt elmondom, a virág készítés ennél bonyolultabb, sajnos nincs elég időm rá.

     Én imádom ezt a fajta gyurmát, rugalmas és időt álló, ha megszáradt akkor nem törik nem morzsálódik.

     

    Neki kell lássak dolgozni, mert bár ma otthoni munkavégzés van én eddig az otthonra és nem a munkavégzésre fókuszáltam

     

    Szép napot mindenkinek.

    előzmény:
    banyoc@ (3146)
    2013-10-07  10:39
  3. 2013. október 7. 11:373149.

    Boldog szülinapot a nagyfiúnak!:)

    Szép vendég sereg volt Nálatok, és ahogy sütiket olvasom, felért egy kisebb lakodalommal:) 

    Nem is gondoltam volna, hogy a boleró alkalmas színezésre! tök jó, hogy írtad!:) 

    előzmény:
    kőmű (3145)
    2013-10-07  10:32
  4. 2013. október 7. 11:233148.

    Ó, az a ház adventi kalendárium? Elfogadnám...

     

    Én már gyűjtögetem a lányomnak a kalendáriumba valót, ha veszek mondjuk kávés cukrot, 2-t rögtön félreteszek, stb.

     

    banyoc@ és a kiscipőt miből készíted? műbőrből?

    előzmény:
    csitar (3147)
    2013-10-07  10:51
  5. 2013. október 7. 10:513147.

    Gyönyörűségesek!  

     

    Én azt hittem ezek hímzések, épp írni akartam, hogy megkérdezzem eladásra nem csinálsz - e abrosz,t szalvétákkal, de előbb végigolvastam a hozzászólásokat, így jöttem rá, hogy nem azok, amiket én gondoltam.  Nagyon ügyes vagy!

    előzmény:
    csingi67 (3118)
    2013-10-06  22:03
  6. 2013. október 7. 10:393146.

    Napsütéses kávés Jóóóóóreggelt!:)

     

    Először is MINDENKINEK köszönöm a jókívánságokat, jelentem már majdnem meggyógyultam:) 

     

     

    Eszterlili én kimondottan szerettem anno a matrózblúzt:) nem tudom miért:)

     

    Sephard "beszippantott a gardróbszoba":)))) nagyon röhögtem:) szaloncukor: az a baj, hogy mi még szeretjük is!!! de nem tudom, hogy idén lesz-e energiám, időm elkészíteni a házit..... Tavaly már nem volt rá időm, és az ízesétéstől és minőségtől függetlenül kimondottan a csomagolás szerint vásároltam nagyon keveset hogy a fán a díszekkel harmóniában legyenk... azthiszem idén is ez lesz...

    KÖSZÖNET  a receptért, fotókért, baromi guszta!!! recept mentve!:)

     

    *Noa* hihetetlen hogy  milyen jó gyurma recepteket hozol:))) Ezt a csoki gyurmát el lehet készítenifigurás csokik egyvelegéből is?? konkrétan arra gondolok, hogy idejelenne  eltüntetni a húsvéti nyulakat.....

     

    Bogárkám találtatok gesztenét? szerintem zselés gyertyát is kil lehet önteni a kupakokba! igaz én még soha nem öntöttem zseléset. 

     

    LondonEye hát a kutyus azért kap cipőcskét, mert nekem ő az Ebunoka:)))) de komolyra fordítva a szót: szükség esetére kapja, mivel Svájcban lakik a hegyekben és a roti nem kimondottan hegyi kutya azért fog kapni cipőket, és ha olyan a helyzet (fel van szórva az út, esetleg sós/vegyszeres vagy élesen jeges, vagy bármi más ami a lábacskáit veszélyeztetné) akkor legyen talonban cipője amit fel lehet rá adni. 

     

     

     

    Mágika igen, egy idő után nekem is megsötétedtek a szárított karikák... lehet, hogy esetleg valamivel kezelve vannak? bár a friss szárítás élénk színű de csak egy darabig. Egyik évben a citorm karikák lettek nagyon sötétek, viszont rájuk fújtam egy kis arany glitter sprét, és olyan gyönyörű egyediek lettek, hogy hihetetlen! 

     

    Sephard : áááá de jól néz ki  a sütid!!! 

     

     

    Szisszka: a kis karton  házikók tejes és gyümölcsleves dobozok! Valaki talán a tavalyi vagy tavaly előtti topikba tette be a kakós/tejes (talán fél literes?) dobozokból készült adventi naptárat, amibe azonnal beleszerelmesedtem, de végül nem készítettem el..... merthogy hely igényes:((( Baromi jól nézett ki 24 kimosott doboz festve, színezve, megszámozva, kivágva rajta az ajtó ablak tökéletes házikók voltak. 

    minden nap másik házikón lettek kinyitva az ablakok, ajtók, égősor volt bele fűzve, és ugye szentestére világított az egész utcácska. Nagyon tetszett, nagyon egyedi aranyos volt, csak nekem nincs hova tenni. Ha lenne belső ablak párkányom oda tenném, de nincs:((( 

     

     Csipke bármilyen formájú gipszöntvénybe amit valaha falra szeretnél tenni, vagy fel szeretnél lógatni a gipsz kiöntésekor  KELL bele tenni az akasztót! Lehet kapni kreatív és barkács boltokban mindenféle akasztókat, ha nagy képkeretet öntök akkor inkább azokat használom. Kisebb képkeretekhez, és a tejfölöspohártetőkhöz én gem kapcsot használok. Nagyméretű gemkapcsot elvágom, kihajtogatom. Kiöntöd a formát,  megrázogatot, elegyengeted a gipszet, és amikor már elterült rendesen beleteszed óvatosan az akasztót. Utána már nem szabad bántani, mert belecsúszik! 

     

    Csingi67 de aranyosakat készítettél! hhogy készültek? milyen technikával? mi az alap? nagyon tetszik!  Tiszta szesz: van amikor a Metróban van de brutál az ára kb 6500-7000 Ft/liter. (patikát felejtsd le, az azidő elmúlt már amikor lehetett szabadon kapni sajnos)  A kommersz vodkával elég jól lehet helyettesíteni, mert nincs szaga, erős aromája! Viszont arra figyelni kell, hogy ha a recept 95%-os alkoholt ír, akkor át kell számolni a mennyiséget, mert a vodka nem olyan tomény.  (én nyaralásokor olaszhonban szokatam beszerezni) 

    Tésztagéppel a gyumárt??? de jóó! gyönyörű ez a virág! (Basszus, de sajnálom, hogy az exférjem elvitte a tésztagépem!)

     

     

    Rosemary Tündériek a hóemberkéid:) ezek a hópelyhek is gyönyörűek! aprólékos nehéz munka lehet elkészíteni őket. Remélem hogy egyre kevesebbet kell kórházba menned! 

     

     

    ajjjajjj most  viszont van

     

  7. 2013. október 7. 10:323145.

    Sziasztok!

     

    Egy pár napig nincs az ember lánya a fórmon,aztán nem győzi behozni a lemaradást. A hétvégén nálunk is nagy családi összejövetel volt,most ünnepeltük meg a kicsi fiam 16-ik szülinapját,ami szept 27-én volt,de most tudott összejönni a család. Alig voltunk 15-en. Csütörtök óta egyfolytában sütöttem,meg készültem. Tegnap este 1/4 8 felé ment el az utolsó vendég. Hát mit ne mondjak jól elfáradtam. Készítettem egy pár képet a sütikről,csak még nem töltöttem fel a gépre. Délután majd pótlom.Készítettem egy forma tortát,mert ez volt az egyik kívánság. Egy kosárlabdát, pályával. Fondanttal vontam be a tortát szerintem egész jól sikerült.Aztán egy kinder bueno-s tortát,ami szintén elmaradhatatlan  zserbót, képviselőfánkot,islert, szivárvány krémes sütit, volt még pogácsa,és anyósom hozott meggyes rétest. Gondoltam kis naív,hogy majd ránk romlik a sok süti,hát alig maradt belőle. Igaz,hogy mindenkinek csomagoltam egy keveset,de sikerült a nagy halmot elpuszítani.

     Látom írtátok a csoki masszát,én mindig fondantot használok a bevonáshoz,és megpróbálom színezni. Most is a kosárpályát úgy oldottam meg,hogy lágyabra készítettem a fondantot és nagyon sok kakaóport tettem bele. Nincs mű ize, és nagyon szép színe lett. A fondant ízesítésre a bolero italporokat szoktam használni,éppen milyen színű fondantot akarok,ahhoz keresek olyan színű port.

  8. 2013. október 7. 10:323144.

    Sziasztok,

     

    én is le vagyok maradva 1000 hozzászólással, uh. jó kis kihívás nyomonkövetni az újakat és visszaolvasni a régieket. :)

     

    Csingi67- nagyon szépek ezek a gyurmavirágok! gyurma- tésztagép és sütiszaggató -wow! nagyon ügyes vagy!

     

    szép napot Mindenkinek!:)

    előzmény:
    csingi67 (3122)
    2013-10-06  22:32
  9. 2013. október 7. 10:153143.

    Nekezd mi újság munka terén? Drukkolok!

     

    Fonicia  -köszönöm a rámgondolást, már kilábaltam a ebből a fránya náthás lázból, vagy mi a a fene  lehetett, de látom,   itt a fórumon is fertőző volt :-)

     

    aiméejane  köszönjük a bizalmad, hogy megosztottad nehéz karácsonyod emlékét ! Remélemaz idei karácsonyod olyan lesz, amilyet szeretnél!

     

    Démeter : kicsit meglkésve, de én kívánok neked Boldog SZülianpot!

    a kép amin az emeletes "falucska" van hát szerintem az már inkább város lesz ..  már néhány napja olvastam a hsz-kat végig , mindig el vagyok csúszva kb. 100 hsz-szal ..  é s most ahogy írom a gondolataim, valahogy Erfurt  jutott ezsembe, pedig ott csak nyáron voltam ...

     

     

     

    tutusatu - én is csak a martioninél tartok ...

     

     

    és bocsánat, hogy nem  mindenkinek írok név szerint ,de azt hiszem csekély agyi kapacításom, már nem tud mindenkit megjegyezni...

     

    És már csak 77 nap van hátra ...

     

  10. 2013. október 7. 09:393142.

     Nagyon jó ötlet volt  a készülő Martinit lefényképezni, teljesn megnyugodtam, az enyém is ilyen állapotban van, csak 1 héttel fiatalabb ...

     

    - viszont nálunk a konyha elég hűs, (hogy finom legyek) amikor nem sütök sütit ...ez megnöveléheti, hogy mikor lesz aranyszínű?

     

    Shephard: gyönyörű adventi naptárod van  és a garvírozás is csodaszép! (Én sem lakom túl messze tőletek, itt a szomszédban Dunakeszin )

     

    Rosemary: Jobbulást!  NAgyon tetszenek  a csipke hópelyhek!

     

    Ntasi -hajrá a dekupázzsal, én ig szeretném majd egyszer kipróbálni, megtanulni ...

     

    Mágika : köszönöm a rámgondolást,  szerncsére már jopbban vagyok ... a kutyakekszek receptjeitől jót derültem , hát hiába- miért ne lehetne nekik is finomságokat készíteni

     

    Banyoc@ : Jobbulást! Szép az ebunokád, a dekuid meg meseszépek!

     

     

  11. 2013. október 7. 09:203141.

    Remélem idén szép karácsonyod lesz!

     

    Gyönyörűek a gyurmadekuid !

     

    Ettől a kalácsrecepttől meg már csurog a nyálam

    előzmény:
    csingi67 (3129)
    2013-10-06  23:24
  12. 2013. október 7. 09:173140.

    A csokigyurm is klassz ötlet!,

     

     ugye megosztod a Te kalácsrecepted ?

     

     

    előzmény:
    *Noa* (3130)
    2013-10-06  23:52
  13. 2013. október 7. 09:083139.

    Köszi, lehet, alkotok valami hasonlót, tlán még kis csörgőket is lehetne rátenni.

     

    Shephard: huhh, finom és laktató lehet, ez nem az a fajta, amiből számolatlanul eszik az ember...

    előzmény:
    csingi67 (3121)
    2013-10-06  22:23
  14. 2013. október 7. 08:253138.

    Napsütéses jóreggelt minden szorgos Manócskának

     

    Az elmúlt héten nem tudtam itt lenni veletek, így most elképesztő mennyiségű hsz vár arra, hogy visszaolvassam.

    Leragadtam Shephard receptjénél, annyira megtetszett, most csak eddig jutottam, de estére remélem a többi szépséget is meg tudom nézni.

     

    Shephard

    Nagyon finom lehet ez a süti. Köszönjük a receptet Tervek közé felvéve az elkészítése- ha nem az idén, akkor jövőre Gondolom sokan vagyunk úgy, hogy terv rengeteg, idő annál kevesebb. 

     

    Csingi67

    Nagyon aranyos apróságokat készítettél Biztosan örülni fognak neki a kollégáid.

    Az a tésztagépes virág nagggyon jóóóóó

     

    rosemary

    Cukik a hóemberkéid. A hópelyhek horgolva vannak? Csodálatosak

     

     

     

     

    előzmény:
    Shephard (3106)
    2013-10-06  20:21
  15. 2013. október 7. 08:213137.

    Szép reggelt és hetet!

     

    Shephard:Nagyon guszta a sütike kép,de sajnos ez most nekem nem fér bele.De biztosan nagyon fini,és szép is!

     

    Csingi67: A munkáid nagyon szépek,ügyes vagy!

     

    Rosemary: Kedvesek a hóembereid,sajnálattal olvastam hogy kórházba jársz.Remélem nincs baj és most jól vagy!!

     

    Várom már a sorsolást,olyan kiváncsi vagyok hogy kit fogok megajándékozni. Remélem tudok valami kedveset alkotni.....

  16. 2013. október 7. 07:543136.

    Jó reggelt

     

    Szívesen, és igen nagyon finom, én még tuti karácsony előtt is sütök 1-2 adagot

     

    Még egy tipp, amit elfelejtettem tegnap: a sütésnél a tojással megkenést és cukorral szórást el lehet hagyni, akkor picit puhább lesz a teteje, és világosabb, de mikor kivettük a sütőből akkor még forrón meg kell szórni kristálycukorral, na így teljesen autentikus ír lesz A köv sütésnél így fogom csinálni!

     

    Mindenkinek nagyon szép napot

    előzmény:
    Szisszka (3131)
    2013-10-07  07:20
  17. 2013. október 7. 07:413135.

    Bár tegnap itt szépen sütött a nap az első hópelyhek nálam már lehullottak.

     

     

    Szép napot minden angyalkának!

  18. 2013. október 7. 07:383134.

    Sziasztok.

    A feltett gipképek, közelebbről nézve (amit később tettem meg) nem is biztos hogy gipszek.  Lehet hogy fa és bele van égetve a kép  :(

    De szerintem ha még nincs teljesen kiszáradva a gipsz (nedves) de azért elég szilárd akkor lehet bele karcolni és a végén mikor már száraz azokat a kacnyomokat kifesteni.  Hasonlókat csináltam olyan jó 15 évvel ezelött.

    Akasztó helyet én annó frissiben tettem bele, vagyis beleszúrtam egy fogvájót. Ha szilárd utána óvatosan ki lehet húzni belőle.

    előzmény:
    Szisszka (3131)
    2013-10-07  07:20
  19. 2013. október 7. 07:373133.
    képek lemaradtak
  20. 2013. október 7. 07:353132.

    Jó reggelt Angyalkák!

     

    Név nélkül a betegeskedőknek jobbulást , a  szülinaposoknak és házassági évfordulót ünneplőknek sok boldogságot, a vizsgázóknak egy nagy kalappal, az új angyalkákat pedig szeretettel üdvözlöm!

     

    Sok szép alkotást és finom recepteket hoztatok, van miből válogatni.

     

    Én most egy pár saját kincset hoztam mutatni a teljesség igénye nélkül.

     

    Mind kedvenc és szeretem őket, hiszen a családom elviseli a hóember mániáman és minden évben valamivel bővül a gyűjtemény.

     

    Mégis ha ki kell emelni a 3. képen lévő hóember fogadja a kedves vendégeket az ajtó előtt.Amennyiben jó helyre áll a vendég hangosan üdvözli is.

     

    4. kép Ő egy bögre kíséretében ha éppen kórházban vagyok mindig velem van.

  21. 2013. október 7. 07:203131.
    Jó reggelt! :)

    Shephard
    Köszönjük szépen a mince pie receptet! :)
    Biztosan nagyon finom! Idén sajnos már nekem nem fog beleférni, de jövőre biztosan kipróbálom!

    Koszmatyi
    Nagyon aranyos ez a gipszkép szett! :)
    Telefonon nekem nem látszik jól, milyen technikával kerültek rá a képek?

    Csingi
    Nagyon szép diszeket készitettél! Biztosan örülni fognak akik kapják! :)
    Aranyosak ezek a Télapókák :)
    Húúú, ezen a belinkelt oldalon aztán jó sok finomság van! :O

    Cicajáték:
    A hugomnak 2 cicája van, a kedvenc játékuk egy kesztyű, mindegyik ujj végére rögzitve van 1-1 hosszú gumi (mint a kalap gumi) és mindegyik végén 1
    1-1 szines kisegér :) jó nagyokat tudnak ugrándozni a cicók.

    Olyan jó, hogy másoknál a suliban- oviban van adventi/karácsonyi vásár! Nálunk nem szokás. :(
    előzmény:
    Shephard (3106)
    2013-10-06  20:21
  22. 2013. október 6. 23:523130.

    Van bevált kuglóf receptem,de ezt is kipróbálom!! Köszi a megosztást!!!

    Szép álmokat számodra is!!!

    előzmény:
    csingi67 (3129)
    2013-10-06  23:24
  23. 2013. október 6. 23:243129.

    Ezt nézzétek meg!

    Nagy kalács párti vagyok, na az már biztos, hogy ez lesz a karácsony reggeli asztalon.

    http://izzeleslelekkel.blogspot.hu/

    Hokkaido kuglóf

     

    Szép álmokat minden karácsony imádó manónak és angyalnak

  24. 2013. október 6. 23:073128.
    Nagyon ajánlom neki Már várja hogy vigyem
    előzmény:
    *Noa* (3125)
    2013-10-06  22:40
  25. 2013. október 6. 23:073127.
    Ezek nagyon aranyosak! Fognak nekik örülni.
    előzmény:
    csingi67 (3118)
    2013-10-06  22:03
  26. 2013. október 6. 22:593126.

    Tavalyi mézeskalács próbálozásaim! :-)

     

    előzmény:
    *Noa* (3123)
    2013-10-06  22:37
  27. 2013. október 6. 22:403125.
    Nagyon-nagyon jól néz ki!!! Anyukádnak is biztos fog ízleni!!!
    előzmény:
    Shephard (3106)
    2013-10-06  20:21
  28. 2013. október 6. 22:403124.

    Én mindig vodkát használok, ha a receptben tiszta szesz van írva, teljesen jó helyettesítő, pl a tojáslikőrhöz is

    Pont ezt mondtam nemrég, hogy ha hosszabb ideig él Angliában-Írben az ember akkor bizony átszokik, és ez látszik az unokaöcsédnél is, jaaa ez általános, mármint hogy a babakocsiban a picik zokni nélkül kalimpálnak, az elején én is meglepődtem, de aztán mindenhol ez volt, lehet látni kinek a szülei jöttek kelet-eurpából, mert azok a gyerekek be van öltözve, de nagyon
    Ha valami kérdés van a recepttel kapcsolatban, csak tedd fel nyugodtan, szívesen segítek
    Nagyon szépek az ajándékaid, biztos örülni fognak neki
    előzmény:
    csingi67 (3120)
    2013-10-06  22:13
  29. 2013. október 6. 22:373123.

    Ha végetér az ovismedál készítése,akkor tudom mihez készítem a köv adag gyurmát!!

    Dec elején ádventi vásár lessz,arra is készülök!!!

    Meseszép a virág is!!!!

    Textil dekupálást próbálgatom,de a széleinél nem tapad rendesen,és picit fog a szalvéta is!!!

    előzmény:
    csingi67 (3122)
    2013-10-06  22:32
  30. 2013. október 6. 22:323122.

    Noa

    Örülök, hogy tetszik! igen decuztam, kaptam egy szalvétát amin 40 db télapó van, így már megoldott 40 db ajándék a kollégáknak, az alap levegőn száradó gyurma, amit tésztegépen kinyújtottam és süti szaggatóval vágtam ki. A mellékelt képen látható virágot is ezzel a tésztagépes technikával készítettem, ha nagyon sok időm lesz akkor szeretnék mikulásvirágokat is készíteni.

    Azért örültem ennek a csokigyurmának, mert a marcipán nekünk sem nyerő, de ezzel a technikával talán a csokiból is lehetne csodákat készíteni. 

     

     

    előzmény:
    *Noa* (3119)
    2013-10-06  22:07
  31. 2013. október 6. 22:233121.

    Mi a macskadokis műsorban láttunk egy nagyon jó játékot a cicáknak, a Fiúk el is készítették egy régi törött, kb. 70 centis pecanyélre (ilyenkor kap értelmet, hogy miért őrizgetünk hasznavehetetlen dolgokat) erős zsinórt rögzítettek rá, a végére egy toll csomó van kötve, szigetelő szalaggal nagyon erősen rögzitve. Olyan lesz mint egy pamacs.

    Na ennek nincs az a cica aki ellen tudna állni! Lehet huzgálni a földön az orra előtt, vagy a levegőben lebegtetni, a mi lustink akkora ugrásokra képes érte mint egy kenguru. Még soha nem volt, hogy ő unta volna meg előbb.

    A másik hatalmas kedvenc a lézer, már vagy hármat elfogyasztottunk belőle, kb 1000, Ft.-ért  lehet már kapni, képes a falra is felmászni a fény után.

    előzmény:
    LondonEye (3080)
    2013-10-06  09:34
  32. 2013. október 6. 22:133120.

    Shephard

    én is nagyon köszönöm ezt a receptet, csak nyelek nagyokat, akartam kérdezni a mennyiséget, de látom már más is érdeklődött.

     

    Milyen szerencsés vagy, hogy nem vagy fagyos én 40 fokban érzem magam jól, különben hideg kezem lábam és az orrom olyan mint Rudolfé.

     

    Az unokaöcsém 9 éve Angliában él és eleinte ki volt akadva, hogy ő beöltözve mászkált és az angol kisbabákon még zokni sem volt. Most itthon vannak az 1 éves kicsikéjükkel és én bizony ráadnék még egy adag ruhát..... ők is pólóban voltak nálunk tegnap, én meg fütöttem mint a bolond, hogy ne fázzon a baba.

     

    előzmény:
    Shephard (3112)
    2013-10-06  21:12
  33. 2013. október 6. 22:073119.

    Jaj de ügyes vagy Csingi!!!!!! Dekulpálva vannak?

     

    Tavaly olvasztott fehér csokihoz raktam színezéket és az is jó formázható volt,sokan azt hittik hogy marcipán!!!

    előzmény:
    csingi67 (3118)
    2013-10-06  22:03
  34. 2013. október 6. 22:033118.

    Szép estét!

     

    banyoc@ Remélem jobban vagy! Gyógyulást! 

     

    Noa köszönet a csoki gyurma receptért. Nálunk is most van egy csomó születésnap egyik a másik után, nagy hasznát veszem majd.

     

    Hoztam nektek néhány apróságot amin dolgoztam mostanság, ilyen apróságok kerülnek majd a puttonyomba amivel a kollégáimat fogom megajándékozni.

     

    Sok receptnél olvasom, hogy tiszta szesz kell hozzá, Ti hol veszitek? Mert a gyógyszertárban nem adnak. Egy ismerősöm azt mondta vegyek vodkát, van valamilyen javaslatotok? 

     

    Ma répaszeletet sütöttem, amire észbe kaptam, hogy lefényképezzem, már csak a morzsák maradtak. Egyetemista is itthon volt, úgyhogy nagyüzembe ment a főzés-sütés.

     

     

     

  35. 2013. október 6. 21:563117.
    Borcsamama: remélem jó lessz,még én nem próbáltam,de mivel nem szeretjük a marcipános dolgokat,és díszítéshez jó lenne!!!
    előzmény:
    borcsamama (3103)
    2013-10-06  19:36
  36. 2013. október 6. 21:323116.
    Igaz, de pont ettől lesz isteni finom, minden benne van ami kell, apránkét kell beszerezni a hozzávalókat, úgy kevésbé érzi meg az ember pénztárcája
    előzmény:
    -csipke- (3114)
    2013-10-06  21:19
  37. 2013. október 6. 21:233115.
    Én régen kiöntéskor tettem, vagyis nem közvetlenül, hanem amikor olyan az állaga, hogy nem süllyed el benne, de nem is úgy kell beleverni. Mert ha túl kemény, akkor meg volt olyan, hogy kicsúszott belőle. bár akár bele is lehet pillanatragasztózni, ha kicsúszna. aztán lehet ez hülye ötlet.
    előzmény:
    -csipke- (3113)
    2013-10-06  21:17
  38. 2013. október 6. 21:193114.

    Szívesen megkóstolnám én is ezt a sütit, nagyon jól néz ki. 

    De jó sok minden kell hozzá. :) 

    előzmény:
    Shephard (3106)
    2013-10-06  20:21
  39. 2013. október 6. 21:173113.

    Szia!

    Például én is szeretnék majd gipsz képeket készíteni.

    Nagyon tetszenek ezek is, amiket feltettél.

     

    Egy kérdés: tudna valaki segíteni, hogy lehet majd bele akasztót tenni? Még kiöntéskor kell bele tenni valamit? 

    előzmény:
    koszmatyi (3110)
    2013-10-06  20:51
  40. 2013. október 6. 21:123112.

    Szívesen, én is örülök hogy átment 

     

    Igen, ebből 12 db lesz, de ha a tészta mennyiségét duplázod az máris jóval több, legközelebb én is ezt teszem, a tölteléket nem kell, mert annak kb csak a harmadát használtam el, az bőven elég!

    Aszalt ribizli sehol sem volt, meggyet tettem bele helyette, ill. a vegyes kand. gyümihéj az narancs és citrom volt nálam, teljesen jó, kand. cseresznyét ritkán lehet kapni, most az nem jött össze nekem sem,aszalt fekete cseresznyét tettem bele! Remélem elnyeri majd a tetszéseteket ha elkészíted

    előzmény:
    borcsamama (3111)
    2013-10-06  21:04
  41. 2013. október 6. 21:043111.

    Köszönjük szépen, örülök hogy sikerült megoldani , és most már mi is süthetünk ilyen csodát. 

    Ebből a tésztamennyiségből ha jól értelmezem akkor 12 db lesz?

    A hozzávalókhoz is lenne egy kérdésem.  

    Aszalt ribizlit, kandírozott vegyes gyümölcshéjat - ez egyébként citrom és narancs?- és kandírozott cseresznyét hol lehet kapni, mert én nálunk még soha egy üzletben sem láttam? Persze ha jó a citrom és narancs, akkor a kérdésnek az a része törölve. 

     

    előzmény:
    Shephard (3106)
    2013-10-06  20:21
  42. 2013. október 6. 20:513110.

    Szép jó estét minden karácsonyvárónak.

    Ha jól emlékszem valaki gipszes képeket szeretne majd csinálni és találtam egy nagyon aranyos készletet 

  43. 2013. október 6. 20:493109.
    Ez tény, kell hozzá a sokféle hozzávalót, mert ez így lesz olyan, hogy mikor beleharapsz, valahogy a lelkedig hatol, és testi-lelki orgazmust él át az ember, anno én sosem éreztem ezt egyik sütinél sem, pedig több ezer félét készítettem már, de ez messze másabb, érdemes kipróbálni, aztán ki-ki eldönti mennyire áll közel a szája ízéhez
    előzmény:
    fórumozok (3108)
    2013-10-06  20:46
  44. 2013. október 6. 20:463108.

    az utsón a töltelék van, nem szép, de annál finomabb, valahogy nekem abban benne van az egész karácsony

     

    olvasva a hozzávalókat ehhez a töltelékhez, valóban benne van az egész karácsony ... önmagában is elég nassolnivaló 

    előzmény:
    Shephard (3107)
    2013-10-06  20:24
  45. 2013. október 6. 20:243107.

    HURrrrráááááááá, sikerült Úgy látszik valamiért az volt a baj, hogy másoltam, nem pedig pötyögtem, de most így elküldte, remek

    Tettem mellé pár fázis fotót is, az utsón a töltelék van, nem szép, de annál finomabb, valahogy nekem abban benne van az egész karácsony

    előzmény:
    Shephard (3106)
    2013-10-06  20:21
  46. 2013. október 6. 20:213106.

    Mince Pie

     

    Mincemeat töltelék:

    55 gr vaj

    240 ml natúr almalé

    2 nagy hámozott, reszelt alma

    90 gr sötét mazsola

    90 gr arany mazsola

    70 gr aszalt ribizli

    75 gr aszalt vörösáfonya vagy cseresznye

    100 gr aszalt füge vagy szilva vagy datolya aprítva

    120 gr kandírozott vegyes gyümölcshéj

    100 gr kandírozott cseresznye aprítva

    1 narancs vagy citrom reszelt héja és leve

    140 gr barnacukor

    80 ml rum

    80 ml konyak

    fél tk ő. fahéj

    fél tk ő. szerecsendió

    negyed tk ő. gyömbér

    negyed tk ő. szegfűszeg

    negyed tk só

     

    Elkészítés: a hozzávalókat egy fazékba tesszük, felforraljuk, majd alacsony lángon, gyakorta megkeverve főzzük, hogy a folyadék elpárologjon, ez kb 30 perc. Vegyük le a tűzről, és ha nagyon száraz akkor adjunk hozzá 2-4 ek rumot. Hűtsük ki, majd tegyük lezárt edényben a hűtőbe, legalább 1 nappal felhasználás előtt.

    1 hónapig hűtőben eltartható, ekkor hetente keverjük át és adjunk hozzá némi rumot, hogy ne száradjon ki.

     

    Kb 1 liter töltelék készíthető ebből a mennyiségből. 

     

    Omlós tészta:

    235 gr liszt

    fél tk só

    1,5 ek cukor

    173 gr vaj, szobahőmérsékleten, darabolva

    30-60 ml víz

     

    Töltelék:

    kb 240 ml mincemeat

     

    Elkészítés: tegyük keverőtálba a lisztet, sót és a cukrot, indítsuk be, majd folyamatosan adjuk hozzá a vajat és lassú sugárban a vizet, ha megfelelő a tészta állaga akkor kapcsoljuk le a gépet, ne keverjük túl. Gyúrjuk át a tésztát, majd kétfelé szedve csomagoljuk folpackba és fél-1 órára tegyük hűtőbe.

     

    Mince Pie összeállítása: készítsünk elő 12 muffinformát, lisztezett deszkán nyújtsuk ki az egyik tésztagolyót és szaggassunk ki belőle 12 korongot ami nagyobb mint a forma, hogy majd oldala is legyen, béleljük ki velük a formákat, töltsük meg kb 1 tk töltelékkel. Nyújtsuk ki a másik tésztagolyót is és szaggassunk ki 12 csillagot, tegyük a töltelék tetejére, keverjünk ki 1 tojást 1 ek vízzel, kenjük meg a tetejét és szórjuk meg cukorral, 200 fokon süssük 15-20 percig. Hagyjuk kihűlni, szórjuk meg porcukorral.

     

    Készen jól fagyasztható.

  47. 2013. október 6. 20:113105.

    nézd meg, hogy az eredeti szövegben a sorok végén milyen enter van ... ha sima, akkor jó, ha olyan alt+enter-es, akkor az a baja ... ha ezeket kiveszed normál enterre jó lesz és nem kell gépelni 

     

    ja még az is zavarhatja, ha nem szimpla/normál/egyes a sortávolság

    előzmény:
    Shephard (3094)
    2013-10-06  14:34
  48. 2013. október 6. 19:563104.

    LondonEye: végül is nem macerás, a töltelék elkészítését kell pár nappal előbbre időzíteni, vagy legalább 1-el!

    Szisszka: na igen, de az nekem is csak álom volt, fél 8-kor ébredtem, aztán indult a menet, sütéssel, majd belevetettem magam a gardróbszobába, most szabadultam, de szép rendezett minden

    Fonicia: köszi, mindjárt kezdem is a recept beírását

  49. 2013. október 6. 19:363103.

    Noa, köszönöm a csokigyurma receptjét!  Közben én is utána nézegettem, de örülök a tiednek, mert ez legalább biztos hogy kipróbált recept. 

    Nálunk ilyenkor ősszel, télen sorban jönnek a családban a név és születésnapok, lesz alkalom kipróbálni.  

    előzmény:
    *Noa* (3075)
    2013-10-06  00:41
  50. 2013. október 6. 19:233102.
    Látom, nem vagyok egyedül ezzel, bármit sütök, meg is eszem. 
    előzmény:
    fonicia (3100)
    2013-10-06  17:39

Címlap

top