Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2013. október 5. 19:583051.

    Hát igen.. kénszerszünet, de jól esett a fekvás, és az is jól esik, hogy holnap még nem kell korán kelni:))))

     

    Köszönöm, gyógyulgatok!:) 

     

    előzmény:
    nekezd (3049)
    2013-10-05  19:12
  2. 2013. október 5. 19:533050.

    Szép estét!

     

    Elöször is köszönjük a névnapi köszöntéseket!

     

    Shephard:

    ÚÚÚ az a 10 fok elég durván hangzott! Te aztán jól meg edződtél!Gratulálok!!!

    Sáfrány: Az Eszterházy torta igen jól hangzik,biztosan fini is volt!!

     

    Mágika:Nagyon jó az a hóember!

     

    Csulinka:

     

    Megpróbálom átküldeni a receptet,de ha mégsem sikerül a

    No salty oldaláról való és úgy vann fenn hogy mogyorós patkó (csak ez diós) Másfél adagot csináltam,de legközelebb duplát fogok!

     

    London Eye: guszták a falatkák,és igen nem "csak" gyerekeknek

     

    banyoc: Jobbulást,gyógyulj meg hamar! Igen rendes főnöknőd van,én is ilyet szeretnék majd!

    További szép estét kívánok mindenkinek!

  3. 2013. október 5. 19:123049.

    Banyóca! Mielőbbi gyógyulást kívánok!

    Kell néha egy kis kikaőcsolódás a taposómalomból, de nem ezen az áron.

    Vigyázz magadra, pihenj sokat!  

    előzmény:
    banyoc@ (3047)
    2013-10-05  17:57
  4. 2013. október 5. 19:043048.

    Banyoc@

    eről az oldalról lestem el a kosárfonás techinikáját :

    http://szinesotletek.blog.hu/2012/09/19/kosarfonas_pap irbol

     

    nem nehéz egyébként mint amilyennek tűnik  

     

    Képeknél csak elsőt ami olyan mint a kovácsoltvas szerű, azt wc papír és kéztőrlő gurigából csináltam, aztán rájöttem, hogy kartonból egyszerűbb

    abból vágtam vékony csíkokat, azok legalább hosszabbak voltak és ugy kunkorítottam ahogy nekem tetszett. Kartonból meg sok van a munkámból adódóan.

     

    előzmény:
    banyoc@ (3047)
    2013-10-05  17:57
  5. 2013. október 5. 17:573047.

    Sziasztok Manócskák, kellemes szombat délutánt!

     

    Kifogott rajtam egy taknyos, lázas, torokfájós, arcüreg és fügyulladásos valami, ami már szerdán kezdett jelentkezni, de csütörtök délutánra totál kiütött.

    Hála ÉdesDrágaRendesÁlomFŐNÖKÖMNEK! csütörtök délben haza jöhettem és pénteken szabin lehettem..... kellett is, mostmár jobban vagyok...

    és próbálok visszaolvasni.

     

    LondonEye állatok: naná, hogy nekik is megjár a karácsony; ebunokám cipőket fog kapni. Lányom azt mondta, hogy karácsonyra a nyakörvet hámra cseréli angyal szárnyakkal:))) (rotweiler angyalszárnyakka !)

    Aanno amikor még volt cicánk, akkor neki is volt ajándék a fa alatt, egy űberextra fínom pár virsli kistányéron:)

    Szüleimnél lévő macskák -egy része kint, egy része bent- kedvenc játékaik a pezsgősdugók, és az alufóliagombócok:)

    imádom Rudolfot!:)))) kaptam is akolléganőktől egy mamuszt:) Rudolfosat:) most hogy betegen ülök itt... melengeti al ábam:) 

     

    Karolin12  idén mindenképp készítek normálisabb képeket a kandallóról, feldíszitve meg dísz nélkül. 

    Nagyon köszönöm dícsérő szavaidat, és hidd el hogy szívemet, lelkemet melengető örömmel olvastam őket! Örömmel tölt el hogy tudok adni másoknak egy pillanatnyi jót!:) 

     

     Igaz, Csitarnak irtad:"olyan ez az egész fórum, mintha anygyalok közt lennék .."Eddig talán ez a legtökéletesbbn megfogalmazás, kösznöm!

    Igen, pontosan olyan!!!! itt mindenki egy különleges, aranylelkű, szorgoskezű, jószívű Angyalka, aki féltve őrzi egész éven át a lelkébe zárva a karácsony értelmét, érzését, fényét, színét, illatát, hogy amikor a szentesti csengettyű halkan elkezd csillingelni,  kacagva csillámporként szórja szerettei ölébe .....

    és ehhez a nemmindanpi kemény feladathoz  éled újra és újra a mi kis egymást segítő, támogató, bíztató ötletelő topikunk:))) Gyeres sűrűn, ha csak olvasod, már erőt mertítesz belőle:) 

     

     

    Shephard fantaszikus képeket hoztál!  Megosztod majd a tapasztalatod és a "mince pie" receptet? nagyon megfogott hogy milyen jó ajándék ötlet lehet....

    Lilike egy nagyon szeretett cicakisasszony:))) szép!

     

    BorcsMama: eszméletlenek  a birsalmasajt apróságaid!!! le a kalappal, embertelen meló! 

     

    Szisszak Nagyon boldog házassági évfordulót kívánok!!!:)))

     

    Koszmatyi  Jól látom ugye,hogy ezek a képek paprgurigából készület? nagyon tetszenek, és nagyon jókor tetted fel őket, ugyanis ezzel a technikával szeretném elkészíteni a szikra fogó rácsot a kandallóm elé! Köszönöm! Egyébként nem lep meg, hogy kértek még a képekből, mert nagyon szépek, és gratula a kosár fonáshoz is!  uppp most olvasom, hogy újsábgól van??????? ez nem semmi!!!!  megosztanád a technikáját?

    Egy komoly művészi munka van ott a számítógépes szoba falán!!! tessék többet fotózni!:) 

     

     

    Csingi67 de aranyos a cicusod!!! Hallod ez a télapós ötlet ajándékokkal a cégednél! nem semmi! hatalmas lelked és jó szíved van!!!! (bevallom én is ezt cisnálom, csak nem öltözök be..... sütök egy csomó mézeskalács figurát, becsomagolom, és azt osztogatom szét.) 

     

    Luer4 üdv a kulbban!:)) gyere,  jó helyen jársz!!!:)) minden manónak itt a helye!:) 

     

    Fonicia  Boldog névnapot a leányzónak, és kellemes ünneplést a családnak!:) jajjj összefutott a nyál a számban a sütik láttán!!! 

     

    Gabriella: ha betekered barnás-vöröses krepp papírral máris ősziesebb a fehér vessző (hogy esetleg a pára miat tnem fogja meg a krepp papír az alapot, előbb tekerd át folpack fóliával! )

     

    Forumozok de szép koszorúkat hoztál!!!

     

    Mágika úúú az a narancsos! már tavaly is tetszett!!! viszont eszembe juttattad, hogy idén kell gyümölcskarikát szárítanom, mert a tavalyiak elfogytak, eltörtek stb.stb.. Én nem fizetek ki 15-25 Ft-ot egy karikáért a hobbi boltban, meg a virágosnál.

    ESZTERLILI akar idén kukorica csuhából díszeket készíteni, szerintem nagyon fog neki örülni! 

     

    Sáfrány utólag boldog születésnapot a lányodnak!

     

     Vsaci 150 kiló gesztenye! húúú mennyi püré lesz abból!!:) együttérzésem! 

     

    húúú több mint 1 órája kezdtem el írni ezt  a hsz-t remélem nem szál el. 

    Annyi előnye van a lábadozásank, hogy megnéztem a TV-ben egy karácsonyos filmet, pontosabban kettől; Barátom, Mikulás elő és második részét. 

    Délelőtt elkezdtem a fa tatjére tervezett angyalt készíteni, ruháját varrni..  

    hááát macerás! főleg ha valakinek csak balkeze van a varráshoz, abból is a lergosszabbb majd hozok fotókat, félig kész, viszont nincs angyalszárny, amit valahol kell majd vennem.... jövő héten. 

     

  6. 2013. október 5. 17:033046.

    Köszönjük, egész nap ki sem lehet robbantani a konvektor alól Már csak miatta is megéri fűteni

     

    Okosak ez tény, némely kutyától is okosabbak, sőt!

     

     Én nagyon szeretem Rudolfot, ezért is van Rudolfos tányérkészletem, mondjuk még nem dekoráltam semmit Rudolfnak, de jók az ötletek, lehet idén ez is eljön

    előzmény:
    LondonEye (3044)
    2013-10-05  16:11
  7. 2013. október 5. 16:303045.
    Lányok, úgy érzem, Rudolfot, a piros orrút méltánytalanul mellőzzük, így kerestem néhány viszonylag egyszerű ötletet, főleg a gyerekek örömére:-)
  8. 2013. október 5. 16:113044.

    Óh, gyönyörű cica:-)

     

    A mienk is odaül a tányérja mellé, ha enni szeretne, és úgy általában mindent elmond a maga módján, semmi kétsége nem lehet az embernek, hogy mit szeretne.

    előzmény:
    Shephard (3033)
    2013-10-05  11:53
  9. 2013. október 5. 15:053043.
    Receptet kaphatnánk a diós patkóról???
    előzmény:
    fonicia (3000)
    2013-10-04  13:05
  10. 2013. október 5. 14:213042.
    Hehe, ez jó ötlet Meg is van, szept 14.-én raktam össze, vagyis akkor 3 hetes, félúton járunk, köszi a tippet
    előzmény:
    fórumozok (3041)
    2013-10-05  13:19
  11. 2013. október 5. 13:193041.

    így néz ki a Martinim jelenleg,  3 hetesen, vagy 4, nem emlékszek

     

    keresd vissza a topikban, mikor raktad össze

    előzmény:
    Shephard (3034)
    2013-10-05  12:03
  12. 2013. október 5. 12:393040.

    Köszike Lili nevében is Mikor kint éltem 5 évet, mindig Anyum vagy Hugom jött hozzá etetni, meg itt lenni vele, aztán először 8 hónap után jöttem haza és Anyummal együtt jöttünk be a házba kíváncsiak voltunk kihez megy oda, és hozzám, Anyumra nem is figyelt, jött dörgölődzött, rám nézett és nyávogott, azt hittem ott zabálom meg, ennyi idő után is tudta hogy ki a gazdimami Néha tényleg csodálkozok milyen okos, mert pl ha úgy érzi hogy almot kéne cserélnem neki, fogja magát leül mellé, és vár, én meg persze látom, kicserélem, és már megy is a dolgát végezni, kajával ugyenezt képes csinálni, ha éhes és épp üres a tálkája csak ül és néz rám

     

    Nahát, akkor lehet 'beszéltünk', csak a memóriám lenne jobb, de egyébként nekem is ismerős volt a neved, csak inkább nem szólok, mert ki tudja jól emlékszek-e? De akkor mégiscsak jól éreztem!

    előzmény:
    nekezd (3037)
    2013-10-05  12:20
  13. 2013. október 5. 12:313039.

    Köszönöm, csak 'összedobáltam'

    Dugd el olyan befőttek, savanyúk mögé fölső polcra amik mögé nem néz be, amiket nem szeret

    Na igen, az ilyen öltözködéssel én sem tudok mit kezdeni, én nem veszek fel nagykabátot, csak mert másokon az van, de én is pont azon szoktam gondolkodni, hogy akin már szept-ben nagykabát van, mi lesz rajta dec-február körül a nagy mínuszokban?? Nem értem!

    Köszönöm a cicusom nevében, szegénykémnek annyi dolga van állandóan, hogy csak pihenni tud  a melegen Jó ok, néha kijön alóla, kicsit lefekszik 'hűvösebb' helyen, majd 10 perc múlva vissza

    Jó tanulást, kitartás!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141175 (3036)
    2013-10-05  12:16
  14. 2013. október 5. 12:273038.

    Szeretem a cicákat! Okosak, szerintem hűségesek is.

    Nagyon aranyos Lilike. 

     

    előzmény:
    Shephard (3033)
    2013-10-05  11:53
  15. 2013. október 5. 12:203037.

    Sziasztok Karácsonyi Manók!

    Szép délutánt! 

     

    Shephard, a süti-töténet aranyos. :) Ha mégis engedi anyukád, hogy fáradozzál a sütivel, akkor biztos, hogy finom.

     

    A dátum szerint stimmel, mert akkor még neteztem itt és ezzel  a névvel voltam mindig. Mi "beszéltünk" egymással már. :) 

     

     

    előzmény:
    Shephard (3024)
    2013-10-05  09:48
  16. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2013. október 5. 12:163036.
    Az őszi dekorációd, nagyon mutatós!
    előzmény:
    Shephard (3034)
    2013-10-05  12:03
  17. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2013. október 5. 12:143035.

    Nem tudom, de én sokszor kiaakadok, mások öltözködési szokásain.Szeptember tizenvalahányadikán mentem szülőire, 27 fok volt én megsültem, sokan meg kabátban, de volt, aki téli bakancsban volt.Estfelé is még nagyon meleg volt, de a buszon a mellettem lévő csaj téil kabátban volt.Ilyenkor nem értem, hogy télen mit vesznek fel?Tudom nem vagyunk egyformák, de szerintem akkor sem normális + 20-on valahány fokban bakancs és tilikabát.Semmi közöm hozzá, csak nem értem.

    Szépek a lekvárjaid, az enyémből már alig van, a drága nagyfiam két nap alatt megeszik egy üveggel.Hová dugjam?

    Aranyos a cicád!Most már eldugulok, megyek tanulni, kedden lesz két vizsgám. 

    előzmény:
    Shephard (3034)
    2013-10-05  12:03
  18. 2013. október 5. 12:033034.

    1. kép: jelenleg ez van a nappaliban, dekorációként

    2. kép: Fahéjas-almás szilvalekvárok Gragitól való receptből amiből jóval több van csak másik polcon, ill. Mézeskalácsos körtelekvárok Borcsamamától, sajnos csak ez a 2 üveg maradt nálam a többi Nagyiméknál landolt

    3. kép: így néz ki a Martinim jelenleg,  3 hetesen, vagy 4, nem emlékszek

    4. kép: Karácsonyi pálinka, nagyon szép színe van

  19. 2013. október 5. 11:533033.
    Ő az én Lili cicám, pihenget a meleg konvektor alatt, na igen, most hogy megy a fűtés szinte állandóan alatta lesz Mondjuk esténkét odabújik a fejem mellé, vagy a paplanom alá mellém és ott alszik, de most a meleg konkurálni fog velem
    előzmény:
    csingi67 (2977)
    2013-10-03  22:22
  20. 2013. október 5. 11:463032.
    Írországban a golf-áramlat miatt másnak érzi az ember a hőmérsékletet mint ami, pl ha 10 fok van azt kb 15-nek, vagy ha 19 fok van azt olyan 22-23-nak, másabb a klíma, és mivel ott télen sincs igazán meleg, 0-10 fok között, így az is más, én pl egészen tegnapig csak egy vékony poncsót tettem magamra ha kimentem, míg volt akin nagykabát, kesztyű volt, tavasszal van leginkább az, hogy mikor elkezd itthon 17 fok lenni, nálam az már nyári ruha és papucs, míg másokon még kabát van, Anyum mondta pár évvel hogy te így voltál kint? Meg fogsz fázni! Mondtam fogja meg a hátam, csurgott rajta a víz, mert egyszerűen máshol van a hőérzékelésem, azóta nem szól érte! Hugom nagyon fázós, na neki télen kell a 25 fok, mert különben megfagy, és nyáron 25 fokban képes úgy felöltözni mintha meg akarna fagyni, én majd megfőlök De egyébként nem vagyok nagy fűtős, nekem a 17-18 fok bőven elég, persze ha tudom hogy jön valaki aki fázós, akkor befűtök ezerrel!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141175 (3029)
    2013-10-05  11:19
  21. Torolt_felhasznalo_285423
    Torolt_felhasznalo_285423
    2013. október 5. 11:433031.

    Alig ezer hsz-t kellene visszaolvasnom, de itt van kb 150 kiló gesztenye, ami pucolásra vár :S

     

    De a lényeg. ma voltam a KIK-ben, és tündéri süteményre való színes ostyadíszt vettem, egy doboz 290,- ft, és rengeteg van benne, hópihe, fenyő, csengettyű, nem tudom, mi minden. Muffinra, mézesre, bármire gyönyörű lehet. 

  22. 2013. október 5. 11:373030.

    sziasztok,

    köszönöm a koszorús képeket. attól nem félek, hogy nem tudom majd mire használni az alapokat :D legjobb az lenne, ha elmennénk egyet kirándulni és amit a gyermekek gyűjtenek, utána rádolgozzuk, csak ne lenne olyan hideg...

  23. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2013. október 5. 11:193029.

    fonicia, lányodnak boldog névnapot kívánok!Nálunk a nagyobbik lányomnak volt a születésnapja a héten.Eszreházy torta a kedvence, azt sütöttünk, elég jó lett, de a kivitel, azért hagyott némi kivánnivalót.Még sosem sütötte, azt hittam nagyon bonyolult, közben nem az.

     

    fórumozok, sok szép koszorút tettél fel.

     

    Mágika, te is szép dolgokat mutattál.A narancsot, hohyan lehet így megcsinálni?A kukorica csuhéj rózsa meg gyönyörű, bár én sosem tudnék, ilyen szépet.A rózsa az egyik kedvenc virágom. 

     

    Shephard, nálunk sincs gatyarohasztó meleg, nem is annyira szeretem, meg egyébb okai is vannak.Irországban sem fűtenek annyira, mint itthon?

    Az én anyukám is mindig fázik nálunk, pedig olyankor jól felveszem a fűtést és mindenkiről folyik a viz, de Ő akkr is didereg.Nyáron a 40 fokban nem fázik, máskor igen.Szerencse ezt nem örölöltem tőle.

     

    Nem is tudom ki írta, hogy mikulásra készül a kollégáinak, nagyon jó ötlet.Én tavaly karácsonyra kis filc macikat varrtam nekik, örültek .Idén is valami apróságot fogok készíteni, de még nem tudom mit. 

  24. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2013. október 5. 11:023028.

    Nem egy könnyű dolog.A lányomnak tegnap sikerült egy ruhát bérelni, ami nem horribilis összeg, de nem is kevés.A fiúk frakkját meg 5000ft-ból megusszák.De nem szólhatok semmit, mikor a nagyobbiknak volt a szalagavatója, ott több ruhát is kellet bérelni.

    Az a baj, hogy én se kosztümőt , se estélyi ruhát sem szeretem, de nem akarok szakadt sem lenni.

    előzmény:
    Karolin12 (2997)
    2013-10-04  12:53
  25. 2013. október 5. 10:583027.
    Nagyon ötletes a borosüvegek 'csomagolása' Mentettem, ezt végül is bármikor be lehet vetni, nemcsak karácsonykor!
    előzmény:
    Mágika (3026)
    2013-10-05  10:48
  26. 2013. október 5. 10:483026.

    Most találtam ezeket

     

    Tojás télapó,  nekem ez nagyon tetszik, ötletes

     

    leírása:  http://kreativkozpont.hu/otlet/tojasmikulas

  27. 2013. október 5. 10:063025.

    Szép jó reggelt minden Manócskának!

     

    Egy finom, meleg reggeli kávé vagy tea, hogy jól indulon a napotok !

     

    Néhány ötlet:

     

     sielő hóember

     http://szepkaracsony.hu/index.php?page=karacsony&k=3&id=205

  28. 2013. október 5. 09:483024.

    Jó reggelt minden Manónak

     

    Hideg, de csodaszép idő van odakint, este már én is bekapcsoltam a fűtést, de csak azért mert elérte a benti hőmérséklet a 10 fokot!!! Mert egyébként én okt 15 előtt nem fűtök, most is csak azért mert Anyum fenyegetett hogy eljön és bekapcsolja Mondtam neki hogy jöjjön, erre ő: nem jön, mert megfagy nálam Na mondom szép, de mostmár 16 foknál tartok, alakul, én már nem is érzem hidegnek, rövidujjúban vagyok itthon, na igen ez is egy örökség Írországból, máshogy érzem már a hőt, mint korábban, ami azért jó!

     

    Ennyit a kitérésről, tegnap este 10 után értem haza hulla fáradtan, nem volt erőm semmihez, csak aludni, még jó hogy nem született olyan túl sok hozzászólás!

     

    Gabriella2: nagyon aranyos a hóemberes koszorú, vidám!

    Mágika: hát hogy milyen jó ötlet a kétféle méretű koszorú hóemberré alakítása, nagyon  vicces

    Nekezd: 2007-2012 között éltem Írben, sokat voltam fórumon itt is, meg egy másik helyen is (H..A), mindig ugyanez a nevem, nos a recept folyamatban van, mert tegnap este még azért 11-kor feltettem főni a tölteléket, mert sikerült venni sokféle aszalt dolgot, és fél óra alatt megfőtt, nem hittem hogy ilyen simán fog menni, de az illata is tök olyan mint írben volt a késznek, és az állaga is jó, most a hűtőben érlelődik, holnapig, akkor készül majd  a tészta hozzá, és utána, ha minden stimmel, és fincsi amilyennek lennie kell, akkor felteszem a receptet is, mert bár van/lesz vele munka, megéri

    Anyummal, meg Hugommal voltunk vásárolni, csajos nap, Anyum csak annyit mondott mikor látta a sok aszalt dolgot a kosaramban, hogy nem kéne annyit összevenni, mit kezdek vele? Mondom azt majd én tudom, de persze utána mondtam, hogy neki készítek próbasütést egy karácsonyi sütiből, erre ő: neki nem kell semmi, ne fáradjak, na ekkor mondtam hogy a Mince pie-t csinálom majd, erre: jaaaaaa azt csináljam Mert hát mégsem lehet főműsoridőben kipróbálni

  29. 2013. október 5. 07:193023.

    Milyen egyszerű ötletek! És olyan karkötőalapom még van is itthon:-)

     

    Úgy tudom tisztelni azokat, akik ránéznek valamire, és teljesen mást is belelátnek, mint ami az eredeti funkciója.

    előzmény:
    Mágika (3021)
    2013-10-04  23:25
  30. 2013. október 4. 23:543022.

    Ezt most találtam, tudom nem karácsonyi, csak szerettem volna megmutatni, milyen szépet lehet készíteni kukorica csuhéból.

    Már nem emlékszem ki szeretne belőle díszeket készíteni. 

     

    Leírás nem volt, hozzá, csak egy megjegyzés, hogy picit be kell nedvesíteni és akkor könnyen formázható. 

  31. 2013. október 4. 23:253021.

    Néhány ötlet

     

     gyöngyfenyőfa leírása itt található

     

     http://missabigailshopechest.blogspot.hu/2 011/11/tutorial-spiral-beaded-christmas-tree.html

  32. 2013. október 4. 22:063020.
      fórumozok

    Nagyon tetszenek ezek a vesszőkoszorúk.
       koszmatyi
    Nnagyon jók ezek a képek, és  ügyesen festesz is, gratula.  
    BorcsamamaNagyon guszta a birsalma lekvárod. 
      Gabriell2
    Jók ezek a koszorúk.


    Néhány képet mutatok én is.
    előzmény:
    fórumozok (3016)
    2013-10-04  18:58
  33. 2013. október 4. 19:433019.
    valentin napra és húsvétra
    előzmény:
    Gabriella2 (3012)
    2013-10-04  17:17
  34. 2013. október 4. 19:023018.
    világos alap, vessző koszorú
    előzmény:
    Gabriella2 (3012)
    2013-10-04  17:17
  35. 2013. október 4. 19:003017.
    világos alap, illetve vessző alap
    előzmény:
    Gabriella2 (3012)
    2013-10-04  17:17
  36. 2013. október 4. 18:583016.
    ezek?
    előzmény:
    Gabriella2 (3012)
    2013-10-04  17:17
  37. 2013. október 4. 18:493015.

     

    Azt elfelejtettem leírni, amikor a gombáról meséltem- gondolom mosolyogtatok rajta - , hogy azt bizony 43 évvel ezelőtt nagyon ritkán lehetett kapni még sok-sok éven át,  vidéken meg aztán szinte soha.  Azért jelentett ez olyan sokat a sógornőméknek.  Ők még ma sem kapnak a városukba, csak szökőévben egyszer. 

    előzmény:
    Karolin12 (3003)
    2013-10-04  13:21
  38. 2013. október 4. 17:513014.
    Nagyon szépek ezek az őszi koszorúk!  Némelyiket el tudnám képzelni fehér alappal is. 
    előzmény:
    Gabriella2 (3012)
    2013-10-04  17:17
  39. 2013. október 4. 17:493013.

     

    Noa*

    Milyen az a csoki gyurma?  Finom, vagy szép?  Megértem már jó sok évet, de még nem hallottam róla, de mindjárt utána nézek.  

     

    Koszmatyi, szépek amiket festettél. 

    előzmény:
    *Noa* (3009)
    2013-10-04  14:23
  40. 2013. október 4. 17:173012.

    sziasztok,

     

    igen, ő a mi kutyánk. az biztos, hogy a finom falatokat nagyon tudja értékelni és bármi mást kap, akkor is jól megrágja :)

     

    ma fehér vessző koszorúalapokat vettem. igen, már a karácsonyi dekorációra gondoltam, de addig is vlami őszi koszorúhoz is használhatnám, legalább Férj elől se kellene dugdosni :)
    ezen felbuzdulva koszorúkat nézegetek, persze véletlen se olyanok, amikhez fehér vesszőkoszorú kellene :)))

    előzmény:
    Szisszka (2967)
    2013-10-03  18:43
  41. 2013. október 4. 16:553011.

    Nekezd:

    Szoktam rajzolgatni és festeni is de nem képeket, hanem a falra figurákat. A számitógépes szoba inkább gyerekszobának felelnek meg 

     

    de ilyesmi képeket szeretek csinálni, ilyenből már keretest is csináltam, csak mindig utólag jut eszembe a fotózás és lemaradok róla. 

    előzmény:
    nekezd (2991)
    2013-10-04  08:45
  42. 2013. október 4. 14:263010.
    Nagyon jók a képek!  A második tetszik jobban. 
    előzmény:
    borcsamama (2941)
    2013-10-03  08:19
  43. 2013. október 4. 14:233009.

    Sziasztok!!!!

     

    Csokigyurmát szoktatok készíteni? 

  44. 2013. október 4. 14:223008.

    Boldog névnapot az ünnepeltnek!

    Legyen szép családi napotok! 

    előzmény:
    fonicia (2998)
    2013-10-04  12:58
  45. 2013. október 4. 14:183007.

    Várjuk a receptet. 

     

    ( Te mikor éltél Írországbban? Mert a nick neved ismmerős és én az ott töltött idő alatt voltam nagy NLC fórumozó. 4 és fél évig éltem Kanadában.)

    előzmény:
    Shephard (2999)
    2013-10-04  13:03
  46. 2013. október 4. 14:053006.

    pedig a tallózáson átment :(

     

    előzmény:
    narocsi (3005)
    2013-10-04  14:04
  47. 2013. október 4. 14:043005.

    Megpróbálok képet küldeni:

     

    előzmény:
    Szisszka (1)
    2013-09-01  11:14
  48. 2013. október 4. 13:283004.
    Persze-persze, ez természetes
    előzmény:
    borcsamama (3002)
    2013-10-04  13:20
  49. 2013. október 4. 13:213003.

    na most  kezdtem el nyelni a könnyeimet ...

     

    olyan ez az egész fórum, mintha anygyalok közt lennék ..

    előzmény:
    csitar (2927)
    2013-10-02  19:49
  50. 2013. október 4. 13:203002.

    Ha szépen megkérünk, a próbasütés után megosztod velünk is a receptet? 

     

    Én sajnos hiába keresném meg, angol tudás híján nem tudok vele mit kezdeni.

     

     

    előzmény:
    Shephard (2999)
    2013-10-04  13:03

Címlap

top