Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2017. október 23. 19:3939726.

    Nagyon jó ötlet. 

    előzmény:
    LondonEye (39720)
    2017-10-23  18:03
  2. 2017. október 23. 19:3939725.

    oszinten szolva a tieid sokkal szebbek


    nagyon szepek a tobbieke is, de a szinosszeallitasaidat egyenesen imadom, es olyan fantaziadusak a munkaid


     

    előzmény:
    borcsamama (39723)
    2017-10-23  19:01
  3. 2017. október 23. 19:3239724.

    dededeee muxik


    most csodalom a munkaidat

    előzmény:
    borcsamama (39723)
    2017-10-23  19:01
  4. 2017. október 23. 19:0139723.

    Sziasztok Angyalok!


    Hazaértem én is a nagy kalandból.  Szuper jó volt a tábor, annak ellenére, vagy pont azért, hogy rengeteget varrtunk, nevettünk, beszélgettünk, és minimálisat aludtunk.  Általában olyan hajnali 2-3 óra között feküdtünk le, és reggel 6-8 között már mindenki varrt vagy reggelizett. 


    Az idő is kedvezett, ragyogó napsütés volt végig, akkor kezdett esni az eső, amikor itthon kipakoltunk az autóból. 


    A környék is nagyon szép volt, a Duna parton voltunk, a fák csodás őszi színekben pompáztak, így aztán készült csokor is belőlük, mint majd a képeken látni fogjátok.  /legalábbis remélem/


    Sajnos kint nem csináltam fotókat, elfelejtettem levinni a telefonomat a partra.


    Az itteni történéseket nyomon követtem,  a topikot minden nap olvastam, így képben vagyok.


    Csináltam két albumot, az elsőben a saját készítésü cuccaim vannak, no meg a rengeteg csomagom indulás előtt. 


    A másikban a többiek munkáit nézheti meg, akit érdekel. Ott még vannak félkész cuccok is, de hát rengeteg minden készült, némelyik csak otthon kerül befejezésre. 


    A fotózottakon kívül én még varrtan 48 db piros-fehér zsákocskát két adventi naptárra, és a naptárok még félig készek csak, azokat nem fényképeztem egyenlőre. Az enyémekről egy kis kiegészítés: Elkészült az Ádám szülinapi ajándéka, ez egy keménytáblás vastag füzet, ill. annak a borítója. A textiltálak szaloncukornak, gyümölcsnek, bárminek, a három kép az ebédlőben lesz dekor, és a manók három féle változatban:  kicsi lógó lábú, nagy göndörhajú és nagyon cuki, és egy álommanó hóemberes párnával. 


    https://photos.google.com/share/AF1QipPhhs2A6Pyz7aBRVRjXC Rs_UhfhkniZcnG-2-udlfsHwfrHwSZr44aKc_F2h3dUIQ?key=dkJLeXhhTG JNUThSUFNjeTBaaXpZQ3lJTVF2MjN3


    https://photos.google.com/share/AF1QipMv5Ji1BMEE_XUUIYmlE iX2r_KCxg9-Ze1lGpTBl4LaMAMRFe_Xpn5hBi00PSTjHg?key=bFhoUXNjQV ZNUG51Q1dYZ0NuWGFoVUlKaGVVeWNR


    Erős a gyanúm, hogy ezek a linkek nem lesznek jók, szerintem valamit már megint elszúrtam.  Bocsi ha nem működik, akkor majd újra próbálom. 

  5. 2017. október 23. 18:3139722.

    Köszönöm szépen Ajánlom neki hogy használja!


    Igen az élmény ajándékok nagyon jók mindenkinek, Öcsém Hugoméktól dunai hajózást kapott vacsorával, tőlünk meg vacsorával egybekötött dumaszínházat, nagyon tetszett neki!


    De vigyázni kell mikorra veszi az ember az ilyesmit, mert pl Anyum elfelejtett elmenni egy ajándékba kapott színházi előadásra Karácsonyra kapta, júniusban premier után 1 héttel volt a napja hogy menni kellett volna, elfelejtette! Nagy volt az időbeli távolság!


     


    Nagy képmutogatásomban elfelejtettem, hogy készült még 3 kanál, mert nagyon belejöttem azon az éjszakán, mutatom:


    https://photos.app.goo.gl/ws4GB2E5QLUXmJoC3


    Mindegyiken tortaszelet van mert a kis tortácskát meg kellett csinálni az 1 szelet miatt, de nem akartam hogy kárba vesszen a többi

    előzmény:
    LondonEye (39720)
    2017-10-23  18:03
  6. 2017. október 23. 18:1639721.

    Én kacsát tervezek sütni egészben, tavaly bejött Olinak, már nézegettem, de nincs hely a fagyasztóban, most azon leszek hogy be tudjam majd tenni Még egy jó recept kell majd! Karácsonykor hogy van nálad a főzés? Mikorra ütemezitek?


    Én sem szeretem a végére hagyni a dolgokat, előre megtervezek mindent. Igen az idősebb korosztálynak már sokszor nehéz választani, hisz nincs sok dologra szükségük, nekem Nagypapámmal szokott gondom lenni, de most van pár ötletem neki is, majd meglátjuk mi lesz végül Játékokat pl neten szoktam rendelni mert mindig van vhol akció, mondjuk csak olyat veszek amit előtte már kinéztem!

    előzmény:
    macska54 (39719)
    2017-10-23  17:12
  7. 2017. október 23. 18:0339720.

    ajandek: en ebben az evben mar szinte mindenkinek elmenyt szeretnek adni, nem targyat


    sokszor volt mar igy, de csak egy-egy embernek, de most rajottem, az sokkal jobb, persze, ha felnottrol van szo


    mozi-es szinhazjegy, belepok barhova, ami az illetot erdekli


    itt arulnak szep ajandekdobozban a mozik penztaranal fel evig bevalthato 2 szemelyes mozijegyet , a lanyomnak egy ajandeknak tokeletes, mert itt a mozi eleg draga


    Shephard


    csodas minden, etel;ital es az ajandekok is, remelem, hasznalja majd a bogret is

    előzmény:
    macska54 (39719)
    2017-10-23  17:12
  8. 2017. október 23. 17:1239719.

    Elfáradt a kis drága. A konyha szuper ajándék lesz. Azt nagyon sok kisgyerek szereti. Én is készítem a listámat, még csak fejben, de nem sok van még benne. De én tudom, hogy időben meglesz minden. Mint minden évben. A kacsa-liba combok és a hal már meg van véve. A vásárlást úgy szoktam intézni amit meg lehet venni előre azt megveszem. Nem szeretem a tümekedést. Arról már nem is beszélve már most napról-napra emelik az árakat. Látom mert minden nap megyek piacra. Az ajándékok, na az nagy kérdés. Nagyon nehéz kitalálnom. Miután mindenkinek meg van mindene nagyon nehéz. Arról nem is beszélve, hogy ahogy megyünk bele a korba úgy kell egyre kevesebb dolog. Azért ez is meglesz, időben. 

    előzmény:
    Shephard (39718)
    2017-10-23  16:45
  9. 2017. október 23. 16:4539718.

    Örülök, hogy így gondolod A Fb pont arra való amire kitalálták, lehet ismerősöket keresni, találni és viszont, meg persze ha van ideje az embernek akkor bóklászik rajta, de voltaképp nem lehet senkivel kapcsolatban lenni, beszélgetni, mint pl itt, nyilván más a kettő ez tény, de az emberi kapcsolat, beszélgetés az itt valósul meg, viszont jó nézegetni ott a képeket, ha már itt nem lehet nagyon kevés nap van már csak Köszönöm a képeket, olyan csodásak mindig


     


    Ma összeírtam a listámat, hogy mit kell majd vennem a tali után, jó sok dolgot, igaz az egyik Oli karácsonyi ajándéka lesz, mert kis konyhát kap, imád sütni-főzni és pár hónapja ez a téma Most épp elaludt a kanapéján a Különös karácsony nézése közben

    előzmény:
    macska54 (39717)
    2017-10-23  16:27
  10. 2017. október 23. 16:2739717.

    inkább ötletet lehet találni, közösség itt van  "


    Én megírtam egy hosszú levelet evvel kapcsolatban, de ép most töröltem ki. Azaz nem küldtem el.  Egyetértek veled. Karácsonyi vissza számláló.

    előzmény:
    Shephard (39716)
    2017-10-23  16:12
  11. 2017. október 23. 16:1239716.

    Macska54: köszönöm szépen Örülök hogy tetszenek!


    Bubcsi28: akkor végül is laza hétvégéd volt, alig valamit csináltál Jövő heted se lesz piskóta! Boldog szülinapot a Férjednek Az energia csak úgy jön, mondjuk ha vmit meg kell csinálni akkor azt meg kell csinálni, és akkor addig csinálom amíg meg nem lesz, karácsony előtt ez sokszor előfordul  Tök jó hogy a férjed már ennyire konkrét elképzeléssel áll elő, én férjemnél már is nagy lépés hogy magától vett karácsonyfadíszeket 


    ladyzso: jó ötlet a kép hozzá Nov 2-től megy 3 hét rehabilitációra, addig nem kell dokihoz menni, pihennie kell! Oli szeret segíteni, szombaton már mosogatott is, a kis székét odatolta és segített


    Madlena: küldök egy adag energiát, de jól oszd be Nálunk nem fogy a szaloncukor, így mindig keveset vettem, amit aztán tavasszal kidobtam, túl sok édesség van ebben az időszakban, most Olivér miatt ez változni fog, múlt héten 4-félét végigkóstolt és a zselés maradt a nyerő, nálam is az a favorit, bár idén nem fogok enni, de Olinak már vettem, igaz Ő "szalonnáscukornak" hívja Én is nézegetem a Fb posztokat, de ott inkább ötletet lehet találni, közösség itt van


    Borcsamama: mizujs veled? Milyen csodák készültek?


     


     

  12. 2017. október 23. 15:5039715.

    Sajnálom, hogy elmaradt a piszinap, de mi pótoltuk helyetted. Hajnalig filmeket néztünk, aztán mentünk hunyni.


    Boldog szülinapot!


    Sajnálom, hogy senki se megy hozzátok! De azért így is emlékezetessé lehet tenni az ünneplést!

    előzmény:
    Bubcsi28 (39712)
    2017-10-23  13:11
  13. 2017. október 23. 15:1139714.

    Sziasztok Angyalok! 


     


    Csak gyors bekukk....


    Nagyon álmosító idő van!  Nálunk esik az eső! Gondolom többnyire ez mindenhol így van!


    Nincs is semmihez kedvem.....


    Olyan jó olvasni Titeket!!!


    Shephard energiáját én is elfogadnám!!


    Már én is látom, hogy egyre több helyen vannak karácsonyos cuccok, édességek. KiK-ben vettem egy cuki hóembert....nagyon aranyos.


    Szaloncukrokat is láttam.  Még nem döntöttem, hogy idén milyen legyen...


    Ti már gondolkoztatok rajta?


     


    Fb-on nagyon sok jó ötletet lehet látni....el is hiszem, hogy sokan inkább ott vannak jelen...


    Most megyek mert rengeteg vasalni való vár.


     


     

  14. 2017. október 23. 15:0139713.

    Szaisztok!


    Nagyon szépeket készítettél. Nem szép az öcsédtől, hogy nem ette meg a kapott finomságokat. Legközelebb rakj mellé róluk fényképet is, és akkor megeheti, amit kap, marad róla emlék 


    Dédipapa: azért szuper, hogy otthon van. Mikor kell mennie kontrollra?


    Oli nagyon rendes, hogy ennyit segít.

    előzmény:
    Shephard (39709)
    2017-10-23  11:07
  15. 2017. október 23. 13:1139712.

    Sziasztok!


    Látom sok mindenkinek nagyon mozgalmasan telt a hétvége.


    A pizsinapból nem lett semmi...igaz, csak bevásároltam, főztem, elrámoltam, a mosógép mos egyedül, vasárnap meg kb ezt folytattam egy kakaóscsiga sütéssel kiegészítve, amúgy extra dolog nem volt. A zserbó próbája is elmaradt.


    Majd most jön délután egy turbó ajándékvásárlás, díszítés stb, a férj ugyanis holnap született. Most kap egy pici bolti tortát, aztán hétvégén egy "rendeset".


    Most nagy ünneplés hétközben nem lesz, hétvégén majd megtartjuk egyben. Bár nem jön senki hozzánk...


    Jövő héten szabi, gumicsere, éves szerviz, pincelomtalanítás, nagytakarítás... szóval pihenek.


    Shepard, elmondhatnád hol veszed a plusz energiát. Hogy mennyi mindent bírsz egy kisgyerek mellett!


    Macska úgy látom a képfelrakás még nem megy, de a reklám az nagyon...



    Néztem a színes babatakarót, én valami ilyet gondoltam a leírás alapján, jó lett!


    Narocsi: meg fogunk tanítani téged képet csatolni meg mindent amit szeretnél, és hidd el a férjed büszke lesz majd rád.


    Na és hát képzeljétek: a férjem közölte tegnap, hogy szerinte milyen ajtódíszt kéne csinálnom a lenti nagy bejáratra. Még azt is elmondta mit vegyek hozzá és hol, mert ő látott ám... Asszem jó irányba halad ő is.



    Puszi mindenkinek!


     

  16. 2017. október 23. 12:4639711.

    Nagyon ügyes vagy és fáradhatatlan. Sok boldogságot az öcsédnek.  . És mind e-mellé egy kicsi gyermek. Gratulálok mindezekhez.  Jaaaaa... köszönöm a képeket.

    előzmény:
    Shephard (39709)
    2017-10-23  11:07
  17. 2017. október 23. 11:4639710.

    Szedna80: köszönöm Kész lettek a gyurmaságok, szerintem elsőre nagyon jó lett, elégedett vagyok, alább van egy link azon meg tudod nézni Nekem a só-liszt kimaradt az életemből, de a szódabikarbónás díszek nagy szerelmese vagyok, sokat készítettem Bokád hogy van?


    Bubcsi28: jól sikerült a pizsis hétvége?


    LondonEye: anno én a szabadnapjaimon néztem sorozat maratonokat még írben...régi szép idők Ma már ilyesmire nem érek rá, de nem baj! Nagyon jó a párbeszédetek a férjeddel, jót nevettem rajta


    ladyzso: köszönöm, első körben 12-en voltunk, aztán jöttek még 8-an Határidőnapló lentebb a linken látható, azt használni fogja már jelezte, külön megvannak jelölve a jeles napok benne segítségnek (szülinap, névnap), az nagyon tetszett neki


    Macska54: nagyon cukik a Mikis teázós cuccok


    74_marcsi: köszönjük, köszi a szárítógépes tapasztalatot Csodaszép a takaró, kész van? A napraforgó is mesés, ügyes vagy


    Mágika: köszönjük, igen itthon van már, 2 hét múlva megy a rehabilitációra Gratulálok anyósodéknak, szép ideje együtt vannak már Reméljük a mi generációnk is megél ilyet majd!


    Ago79: köszönjük, mi 3-an vagyunk tesók, összetartunk mi is Nagy élmény lehet ilyen eseményeket élőben látni!


     


    Ma lazulós nap van, hoztunk kaját tegnapról, pihenünk, Oli nyűgös, de hát érthető, hosszú napok vannak mögötte, szeretnék este majd gyurmás kanalakat gyártani, meg rendelek karis színű gyurmákat egyik oldalon akciózva vannak

  18. 2017. október 23. 11:0739709.

    Sziasztok


     


    Kicsit sűrűek voltak az utolsó napok, és hiába kapcsoltam be a gépet, hajnal 3-kor már nem volt energiám jönni, igaz gyorsan elolvastam a hozzászólásokat, de az írás mára maradt! Pénteken sikerült este 11-re hazaérni, de rendbe vágtuk Anyumnál amit kellett, Oli is sokat segített, aztán fél 12-kor kezdtem neki Öcsém bögréjének és kanalának fél 3-ra kész is lettek, és megmondom őszintén szerintem nagyon jól sikerültek Amíg ment a sütő, összedobtam a kókuszkockát, mert a tészta már kész volt!


    Szombaton mentünk a játszóházba, Olivér nagyon élvezte, 2,5 órát voltunk rengeteget játszott, meg elektromos autózott, jól elfáradt, mire végeztünk Anyumék hazaértek Pestről Dédipapával, így beugrottunk, látszik rajta azért hogy beteg, de jókedvű, beszélgetős, csak gyorsan elfárad! Délután 5-re értünk haza és akkor kezdtem neki a zserbónak, virslis kifliknek, almás-körtés kuglófnak, citromos túrósnak, de 8-ra kész is lettem vele, a mázak kerültek kicsit később még rá a zserbóra, kuglófra, mert hűlni kellett a tésztáknak! Aztán még ajándék csomagolás, összekészülés másnapi indulásra, alvás. Tegnap reggel bedobtam a csirkét sülni, meg egy tejszínes-gombás csirkét csináltam, aztán süti szeletelés, összekészülés és induláááás


    Anyumnál gyorsan feldobtuk a dekort amíg Öcsém nem volt otthon, jól meg is lepődött Jól telt a nap, minden ajándéknak nagyon örült, van egy érzésem hogy nem fogja használni a bögrét és kanalat, tavaly sok konyhai étel-ital készült neki és azokat is eltette, most dobtam ki, azért nem ette meg őket: mert olyan szépek voltak...köszi mondom én meg vagy 3 napig azokat készítettem, hogy aztán most kuka legyen Olivér egész nap játszott, semmi alvás csak pörgés, este is jöttek még vendégek velük is, már szinte mindenki ült és pihent, Ő meg rohangászott, játszizni hívott mindenkit...aranyos volt 11-re értünk haza, Oli bealudt a kocsiban, reggel 8-kor kelt


    https://photos.app.goo.gl/alNl8JZ8YLiszTQ52


    Sütik: U1brownie, U1kókuszkocka, U1zserbó, U1citromos-túrós, kakaós rúd, almás-körtés kuglóf (utóbbi 2 hagyományos liszt+cukor)


    https://photos.app.goo.gl/ws4GB2E5QLUXmJoC3


    Öcsémnek készített határidőnapló és a gyurmaságok (bögre+kanál) Becsomagoltam mire eszembe jutott nem fotóztam, szétszedtem a csomagot


     


    Visszaolvasok még egyszer, szép napot Mindenkinek

  19. 2017. október 23. 10:5339708.

    Jó reggelt mindenkinek!


    Az  előttem történt bejegyzést betettem a fordítóba, ezt adja ki. Gondolom valami hírdetés.


    Phytoscience Double stemcell az emberi és az orvosi területek bizonyított fizikai állapotára


    A kettős stem sejtszerű sejtek, amelyek a születéskor a 220 legfontosabb őssejtet generálják, a placentát az anya és a gyermek központjában találják meg, akiket a benne létrehozott, a jelenleg elérhető őssejt-bank védelmére szántak. Ha az emberek elveszítik a sejtjét bármilyen betegség és probléma miatt, a kettős őssejtek segítenek a látogatás megkezdésében.

    előzmény:
    pharmafreen (39707)
    2017-10-23  09:35
  20. 2017. október 23. 09:3539707.

    Phytoscience Double stemcell for proof physical condition of human as well as medical fields


    Double Stem - cell- like cells that generate these 220 the most important stem cells at birth the placenta is found in the center of mother as well as child, who are create inside it intended for the protection currently available stem cell bank. If humans lose his cell for any disease and problem, double stem cell help to visit make cells back.


    For more


    .......................................................... ....


     


    Double Stemcell

  21. 2017. október 22. 19:3339706.

    parbeszed a ferjem es koztem:


    ferj panaszkodik, hogy nem talal egy jo filmet se, mind unalmas, vagy latta mar


    en: na latod, ezert nezek en karacsonyi filmeket, azokban ritkan csalodom


    ferj: ha ez igy halad, en is oda jutok !!! , hogy karacsonyi filmeket nezzek


  22. 2017. október 22. 18:1739705.

    Sziasztok  !


     


    74_marcsi: Köszönöm szépen. A sztárban sztár nagyon király volt élőben leges legjobb hely volt mert a kerekesszékesek számára volt kialakitott hely is pont a szinpadon első sor. Ez nem volt semmi mert minden előadóval sikerült közös képet is csinálni róluk ami nagyon boldog voltam hogy mindenki oda jőtt hozzám. Viszont kicsit féltem amikor előadó éppen effektek jöttek, pl tűz és robanások. Ez persze joval hallkabb a tv készüléken de élőben elégé nagyot tud szólni 100m közelségben a szinpadtól. Azért nagyon jó érzeztük magunkat ott. 


    Én már voltam a szeretlek magyarországban és a maradj talponban akkori Gundel Takács Gáborral is meg a barátok közt stúdiójában is. 


     


    ja Bosnyák téren is dolgozik egy jó barátunk aki férjemnek esküvői tanuja volt.


     


    Londonka: Mai napom karácsonyi diszeket voltunk elfoglalva és jőtt velem diszek is. Mégsem  IKEÁ ban voltunk majd kicsit később szeretnék menni meg a KIK ben is. 


     


    Shephard: Szeretnék neki  ulolag nagyon boldog születésnapot kívánni a testvérednek.


    Nálunk is  nagy a testvéri szeretett a bátyám és köztem. 


    Mindenkinek szép hétvégét kívánok !!!!


     

  23. 2017. október 22. 10:5539704.

    ISCHLER


    14 dkg vaj vagy margarin, 21 dkg liszt, 10 dkg porcukor, 7 dkg darált dió vagy mandula, reszelt citromhéj, őrölt fahéj, icipici só.


    Pikáns lekvárral töltjük (meggy, ribizli vagy ami savanykás), csokimázzal bevonjuk.


    Plusz infok: én rögtön dupla adagot szoktam sütni. Kb 2-3 cm átmérőjűre szaggatom. Csokimázat egy kiskanállal csak a tetejére teszek. Ha van rá ideje, egy napot jó ha áll.

  24. 2017. október 22. 09:2739703.

    szijjasztok -ok


    ladyzso


    en szerdan jutok Arkadba, meg a Corvin (vagy mi is a neve) aruhazat is meg akarom nezni, allitolag van ott egy KIK


    Magika


    csodas meglepit szerveztetek, es amit keszitettel, nagyon tetszik


    most mar nagyon furja az oldalamat, hogy is nezhet ki a csavarhuzos koszorud :-)


    Marcsi74


    gyonyoruek a munkaid, mint mindig


    a takaro szinvilaga olyan hangulatos, vidamma teszi az embert


    Ago


    ne maradj el, meselj mindenrol


    borcsamama


    remelem, jol telik az ido a taborban


     


    lanyok


    tegnap sikerult Cityben setalgatni, igaz, neha orkan ereju szel volt


    imadok turistat jatszani:-)))


    bementunk a Tate Modern-be is, oda mar regen akartam, haaaaat.... de lattunk egy Vasarely-t is, szoval mar megerte


     

  25. 2017. október 22. 08:1339702.

    Ez a csavarhúzós módszer nagyon jól hangzik.


    Ischler: jaja, igazad van. 


    2. fa: biztos szuper lesz.


    Tegnap mászkáltam az Árkádban, Sugárban. Több helyen van már karácsonyi dekor. Láttam 2 karácsonyfát, szaloncukrot, és csoki mikulást is. Sajnos minden nagyon drága. Vannak kedvenc boltjaim, de oda főleg csak nézelődni járok, annyira horror áron van bennük minden. Azért vettem pár apróságot is.


    Mi is pihenni fogunk a hétvégén.

    előzmény:
    Mágika (39700)
    2017-10-22  00:01

Címlap

top