Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2017. október 22. 08:0739701.

    Sziasztok!


    Ez nagyon szép lett, ügyes vagy.

    előzmény:
    74_marcsi (39697)
    2017-10-21  20:04
  2. 2017. október 22. 00:0139700.

    Sziasztok!


     


    Havastáj


    Mielőbbi gyógyulást kívánok a dédmamának!


    A csavarhúzós  módszer végtelenül egyszerű, megfogod a vattakorongot és kb a közepénél fogva belenyomod a koszorú 


    alapba. Nem kell félbe meg negyedekbe hajtogatni, egyszerűen beleszúrod és kész jöhet a következő.


     


    Borcsamama


    Micsoda meglepetésben volt részed, fantasztikus ahogyan ezt Bubcsi és Londoka megszervezték.


    Jó táborozát készítsetek sok szép dolgot, aztán majd kérünk egy élménybeszámolót milyen volt.


    Ha nem gond elkérném tőled is az ischler receptet, majd amikor már kipihented a tábor fáradalmait 


    és van egy pici időd vele foglalkozni, nem sürgős.


     


    Shephard


    Köszi, nem ismertem eddig ezt a hamis túrós dolgot, de nem lehet rossz.


    Örülök, hogy már ilyen jól van a nagypapád, gondolom már otthon is van.


    Boldog szülinapot a tesódnak!


     


    Szedna


    Jobbulást kívánok neked, pihenj sokat, hogy minél előbb helyre jöjjön a bokád.


    Én kértem az ishler receptet még sosem sütöttem, de már régóta szeretném kipróbálni, csak egy jól bevált recept 


    kellene hozzá. Te milyen linzer tésztából készíted?  én még sima linzert sem sütöttem eddig.


     


    marcsi74


    De aranyos vagy. :)  Nem gombostűvel szúrom a koszorúba a vattakorongokat, hanem csavarhúzóval, nagyon egyszerű, 


    érdemes kipróbálni és gyorsan lehet vele haladni.  Gyönyörű lett a takaró, nagyon szép színes. Korábban még nem is


     hallottam erről a hőmérséklet takaróról, de nagyon jó ötlet. 


     


    Bubcsi


    Jó kis meglepit találtál ki borcsamamának. De jó, hogy sikerült gesztenyepürét, ishlert és még linzert is venned.


    Nálunk a fiúk  szeretik nagyon a g.pürét, nyáron mindig gond, hogy ennének, de seholsem lehet kapni, néha szoktam venni 


    fagyasztottat meg tejszinhabot és abból csinálom meg.  Jó útat haza felé!


     


     


    ladyzso


    Dehogy is nem,  mindig el kellett magyaráznom miért izgat ennyire a kérdés.


    Ishler:  nálam fontosabb, hogy finom legyen, nem baj az ha ronda, csak finom legyen.


    Hogy mekkora fát szeretnék?  Hát még én sem tudom pontosan, olyan 1-1,5 méter körülit. Nem akarok nagyot, el sem férne,


    meg a másik úgyis plafonig érő lesz.


     


    Nyuszó


    Készen én is szoktam venni, azt hittem valami spéci házi készítésű. Sztrapacskát szoktál/szoktatok venni vagy otthon készíteni? Ha gyors kaja kell néha szoktam venni készen, csak kifőzöm és tejföllel meg sajttal megszórom és kész is. Ha van kedvem meg időm pirítok hozzá szalonnát is és nem feltétlenül juhsajttal eszük.


     


    Ma tartottuk anyósomék "aranylakodalmát" + a szülinapját.  Meglepetés bulit szerveztünk nekik, rendeltünk kaját, sütit, tortát és  a gyerekeik meg a családjuk egyszerre beállítottunk hozzájuk.  Sogornőm gyönyörűen esküvői díszbe öltöztetett egy pezsgős üveget és hozzá 2 pezsőg poharat az egyiket a mennyaszonynak a másikat vőlekénynek díszítve. Én meg egy bonbonos dobozt készítettem neki a szülinapjára. Olyan tortát kaptak amire az esküvői képük volt rajta, nagyon szép volt. Minden jól sikerült és finom volt a kaja is, mindenkinek jutott belőle még otthonra is kaja + süti is.  Mutatnék képet, majd megkeresem macska hsz-át, hogyan tudom megmutatni nektek is.  


     


     


    Terveztek valamit a hosszú hétvégére?


    Szerettünk volna elmenni kirándulni valahová, de holnaptól már esőt mond, így úgy döntöttünk, nem kockáztatunk, hogy elázunk valahol, inkább biliárdozni vagy bowlingozni megyünk majd.


     


    Mindenkinek nagyon kellemes pihenéssel, alkotással, (ki mit szeretne) teli hosszú hétvégét kívánok!


     

  3. 2017. október 21. 20:2039699.

    Szép munka, gratulálok. 

    előzmény:
    74_marcsi (39697)
    2017-10-21  20:04
  4. 2017. október 21. 20:1939698.

    Nagyon szívesen. 

    előzmény:
    74_marcsi (39696)
    2017-10-21  19:48
  5. 2017. október 21. 20:0439697.

    Ez pedig a várandós hőmérséklet takaró:


    https://photos.app.goo.gl/lQHKMkxoIpE5jvri1

  6. 2017. október 21. 19:4839696.

    Sajnos tudom, hogy az nlc képfeltöltése döglött ügy! 


    A mi számítógép gurunk Macska54 módszerét próbáltam ki, amit korábban megosztott velünk és siker lett a vége.


    Macska itt is köszönöm, egy igazi  vagy!!!

    előzmény:
    narocsi (39693)
    2017-10-21  18:27
  7. 2017. október 21. 19:4439695.

    na, ja: linkelni lehet még 

    előzmény:
    74_marcsi (39694)
    2017-10-21  19:39
  8. 2017. október 21. 19:3939694.
  9. 2017. október 21. 18:2739693.

    na, azon csodálkoznék!  Senki nem tud képet felrakni_ a NLC műt: ráncfelvarrás van 3 hónapja.


    Mint minden évben.  1x kéne megcsinálni rendesen, nem minden évben hozzányúlni.


     


    Persze én csak nézegetni szoktam a képeket, ritkán rakott fel vmit ide nekem a férjem. 


     

    előzmény:
    74_marcsi (39692)
    2017-10-21  17:58
  10. 2017. október 21. 17:5839692.

    folyt. köv...


    vasalás: Én mindent vasalok, az törölközőtől kezdve az ágyneműig. Szerencsére van egy szuper gőzállomásom és azzal sokkal gyorsabb a vasalás. Drága volt a kicsike, de megérte. 


    szárító gép: Mi tavaly febr. környékén vettünk egyet. Nem bántam meg, télen sokkal egyszerűbb a szárítás. Egyrészt nem kell kerülgetni a szárítót, másrészt nincs nagy páratartalom a lakásba, s így nem penészednek a hideg falaim. A ruhák tényleg puhábbak, mintha csak úgy a levegőn száradnának. Nem is gyűrűdnek annyira, de ettől függetlenül én vasalom őket. Mondjuk, ha fagyos hideg van, akkor szoktam csalni, mert a kisebb törölközőket és konyharuhákat kiviszem, hogy megfagyjanak és mikor behozom, csodás illat lesz tőlük a lakásba.


    ishler: Tényleg elég "gázakat" lehet kapni a boltokban. Én a Bosnyák téren dolgozom és az ottani piacról szoktam néha-néha, de mindig megállapítom, hogy nem finom. Egyrészt liszt ízű mindegyik, morzsálódik, és a lekvár sem az igazi benne. Nekem a Borcsamama féle ki van mentve, de még nem próbáltam.


    A szabim jól telt, sokat haladtam a takaróval is. A házimunkából, minden nap egy kicsit csináltam. A héten dolgoztam, de ilyen ritkán volt, hogy egész héten teljesen kidolgoztuk a 8 óránkat. Látszik, hogy év vége felé közeledünk, több a munka is. Mondjuk a péntek egy kicsit lazulósabb, de akkor meg az irodánkat takarítottuk, mert hát a takarítónők nem igazán állnak a helyzet magaslatán. Virág ültetés is volt, mindent lemostunk, majd a legvégén meg felmostunk. Most csillog-villog minden. Majd még az ablak pucolás van hátra. Kicsit díszítettünk is, előkerültek az őszi dekorok.  


    Ma mostam és főztem. Rakott kelkáposzta lett a menü, holnap borsó leves és rántott karfiol lesz, hétfőn pedig csirkemelles rakott karfiol (őzgerinc formában) lesz. 


    Később jelentkezem, talán addigra sikerül a képeket is feltöltenem, s tudom hozni. Mindenkinek millió puszi 

  11. 2017. október 21. 16:2839691.

    Sziasztok -kák!


    Jó rég voltam, s Ti jó sokat írtatok, most végeztem vele.


    Madlena: A kolléganőm nem Kistarcsán fog szülni, hanem a János kórházba, ott talált magának nőgyógyászt.


    Macska54: Sajnos nem volt időm az album készítésére, de a hétvégén biztos kipróbálom. Felírtam a hsz. számot, hogy tudjam hol keressem. Azok a karácsonyos szettek. Imádom őket. Mutattam a páromnak is, és sokat beszéltem róla, persze nem kevés célzattal. Hátha Jézuska is figyelt. Sosem lehet tudni!!!


    Sonnenblume: Sajnálom, hogy nem tudsz jönni, látod én is kb. 2 hetente, azért néha jelentkezz.


    Eszterlili: A Váratlan utazás nagy kedvenc, le van töltve, így bármikor újra tudom nézni. A másik nagy kedvenc a Szívek szállodája, azt is imádom nézni. Sajnálom a macsuszt. 


    Bubcsi28: Gyönyörű helyen laktatok, a sok egyforma kis ház, nagyon tetszik. Nagyon tetszett a kis történet az idős nénivel. Kár lett volna a szendvicsért. Régen, mikor még nem volt mikró, gázon melegítettem meg a teát, régi zománcos bögrébe. S addig telefonáltam, hogy már csak az égett szagra lettem figyelmes. A bögrét ki kellett dobni, sajnos menthetetlen volt. Szuper jó volt olvasni, hogy meglepted Borcsamamát. 


    Ago79: Örülök, hogy köztünk vagy. Köszi a gesztenyés torta receptet, mentettem. Nagyon szép menyasszony voltál. Milyen volt a sztárban sztár élőben? Nekem az egyik kedvenc műsorom.


    Mágika: De jó, hogy Te is jelentkeztél. Nagyon szuper lesz a koszorúd, a csavarhúzós technika mit takar? 


    Shephard: Örülök, hogy a Déipapád már jól van. Boldog születésnapot Öcsédnek. Jó sok mindent fogsz sütni. 


    Ladyzso, Madlena gratulálok a nyereményhez!


    Karibetti: De jó, hogy Te is jelentkeztél. Nagyon szuper az esküvői oldalad. Pestre jössz kiállításra? 


    Nyuszo: De aranyos a esti szertartásos történetetek. Nagyon jó kis ötletet hoztál a kötőtűkel. Régen ilyennel kötöttem, majd ugye megjelent a körkötőtű, és azzal egyszerűbb volt. A régieket, azért megtartottam és milyen jól tettetem, most jó hasznát veszem.  Ha lehet lopom, ez lesz a kolléganőimnek a  . Örülök, hogy jobban van a gyerkőc. 


    Borcsamama: Szuper, hogy jó sok mindentől meg tudtatok szabadulni. Náunk is nov. elején lesz lomtalanítás, már én is egész sok dolgot összekészítettem. Nagyon jó varrást a táborba. Biztos szuper dolgokat készítetek majd, s hogy még a téma a karácsony, az még szuperebb. 


    Narocsi: Nagyon átérzem a helyzetedet. Én is édesanyámmal egy helyen dolgoztam.   Szegényem már 13 éve, hogy nincs közöttünk, de ma is vannak még napok, mikor elszorul a szívem és a torkom. 


    Most fogytak el a karakterek...


     


     


     

  12. 2017. október 21. 12:0839690.

    tejoooszaguuristen, de aranyosak

    előzmény:
    macska54 (39689)
    2017-10-21  11:11
  13. 2017. október 21. 10:0039688.

    Jo hetveget mindenkinek


    a betegeknek gyogyulast


    a szorgosaknak jo munkat


    a faradtaknak pihenest


    mi ma a Cityben szeretnenk setalgatni, remelem, nem mos el minket egy zivatar

  14. 2017. október 21. 04:2639687.

    Jó reggelt !

  15. 2017. október 20. 20:5939686.

    Bubcsi: dehogy gondoljuk, hogy zabagép vagy. A pizsamás nap nagyon jól hangzik. Holnap moziba megyek fiacskámmal.


    Szedna80: vigyázz a bokádra! Biztos nagyon finom az ischlered.


    Shephard: örülök, hogy jobban van a dédipapa. Jó sűrű lesz a hétvégétek. Hányan lesztek összesen? Biztos szuper lett a határidőnapló. Jó sok mindent készítettél.


     

  16. 2017. október 20. 19:4939685.

    Sziasztok!


    Szegényke, jobbulást!


    Sajna nem tudok képet rakni a bagolyról.


    ...


    Borcsamama: majd mesélj, milyen volt a tábor! Biztos nagyon szuper lesz.

    előzmény:
    havastáj (39675)
    2017-10-19  21:17
  17. 2017. október 20. 19:3839684.

    Pizsinaaap jo otlet


    egyszer egy ilyen hetvegen evekkel ezelott tenyleg ki se keltem az agybol, es egy sorozat osszes reszet megneztem, isteni volt

    előzmény:
    Bubcsi28 (39683)
    2017-10-20  13:22
  18. 2017. október 20. 13:2239683.

    Nem hiszitek el, de Pesten felszállás előtt volt még egy ischler meg egy virágos linzer is.


    Most már biztos mindenki azt gondolja hogy egy zabagép vagyok, pedig nem. Most három nap csak azt figyeltem hogy itt mindenki mennyit eszik, én meg alig bírtam. És mégis most kb 3 napig nem leszek éhes. Mondjuk...42 kilóról indultam 3 éve, csak a lombikos kezelésekkor jól fölzavarták a rendszert, aztán hopp 20 kiló. Bár a süti jöhet.


    Szerintem mi a hétvégén meg se moccanunk, pizsamás napra készülök. A férjem két napot Dániában volt, mindegyikünkben lemerült a duracell. Maximum boltba megyünk.


    Aki oda készül, annak jó ikeázást, a többieknek jó hétvégét, jó élményeket!


     


     


     

    előzmény:
    Szedna80 (39682)
    2017-10-20  12:29
  19. 2017. október 20. 12:2939682.

    Üdv Angyalkák, Manók!


    Bubcsi28: Igen, én is katasztrófaturista vagyok ÁÁÁÁÁÁÁÁ, milyen jó volt a meglepitek! Elképesztő szuper jó volt olvasni!ű


    Köszönöm kérdésed, jól vagyok, bár a most hétvége pihenésről fog szólni, nagyon szétrongyoltam a bokámat futáskor, valószínű ortopédia is bejön a képbe, de egyenlőre pihentetés kell, ezt mondta a doki....


    Nyuszó: Ugye jobban var már a gyerkőc?


    Borcsamama, jó utat és izgis hétvégét!!!


    Ischler: nem, nem hallucinálok, csak láttam, hogy témázok róla, és hát ugye ez egy fontos téma Én nagyon egyszerűen, egy sima linzert tésztát készítek, amibe teszek darált diót. Korongokat készítek, ezeket megsütöm, és piros lekvárral össze tapasztaom őket, majd a végén mindegyik csokifürdőt kap. Biztos nem ez a hagyományos, de én így szeretem a magam által készítettet.


    Shephard: örülök a javulásnak! Csak így tovább, drukkolok! Hogy halad a gyurma projekt? Sajnos nekem már csak a só-liszt gyurma van meg az emlékeimben...


    Mindenkinek legyen nagyon szép és jó a hosszú hétvége!


     


     


     

  20. 2017. október 20. 12:0639681.

    Sziasztok


     


    Legfrissebb hírek: Dédipapám nagyon szépen javul, jól érzi magát, jók az eredmények, úgy néz ki hogy szombat délelőtt haza lehet hozni, aztán 31-től megy 3 hét rehabilitációra, addig Anyumnál lesz, és most nem is ellenkezett! Tegnap mi is akartunk menni hozzá, de kiderült nem engednek be gyereket látogatni, na mondom szép Így maradt a telefon!


    Kicsit így sűrű lesz a hétvége, mert vasárnap tartjuk Öcsém 30. szülinapját és ugye sok vendég jön, 2 napja kiderült lesz aki itt is alszik, úgyhogy már Hugomékhoz is mennek szállóvendégek, mert Anyumnál elfogytak a szabad ágyak És mivel szombaton megy Pestre Papáért, ezért ma délután mi csajok, meg persze Oli, sebtiben összerántjuk a házat, hogy szombat délutánra ne legyen ezzel gond!


    Öcsém határidőnaplója elkészült, majd mutatom. Gyurmás cuccokat vettem, igaz semmi eszköz nem volt hozzá, de megoldom, ma még bögrét, kanalat hajtok fel, este meg akarnám csinálni, na jó éjjel lesz belőle Ma már készen van 2 süti amik el vannak, meg a 3.tésztája, holnap délutánra maradt még vagy 5 süti vagy 6 ki tudja már...Holnap Olit még Megajátszóházba viszem, szóval jó zsúfolt napok vannak/lesznek


     


    Bubcsi28: sűrű programod van, lett végül gesztenyepüré? Hurrá, látom lett végül  Ez nagyon kedves meglepi volt Borcsamama felé Kegyes hazugság, de egyszerűbb volt így, mint elmondani az egész sztorit, meg aranyos is Nekünk is pont ez volt a véleményünk Bonyhádról mikor májusban ott jártunk, nagyon aranyos városka! Idős embereknél bármi lehet már sajnos!


    Borcsamama: de jóóóóóóó Jó táborozást, varrjatok sok szép csodás dolgot Köszönöm


    narocsi: sokat gondolok rád, az idő majd enyhít egy kicsit, csak ilyenkor lassan döcög Szép hogy ennyire támogatnak a kollégák! Bizony a régi ízek mások voltak!


    LondonEye: nálunk van egy neves családi cukrászda, ott még mindig lehet kérni sarokházat és gyorsan összedobják


    Havastáj: nagyon sajnálom, átérzem, mielőbbi gyors felépülést Mikor írből hazaköltöztem, akkor mondtam: még egyszer költözök max és annyi, és eljött!


    Ago79: de jó hogy mondod az Ikeát, pár napja én is néztem akkor még semmi sem volt Kisfiamnak szobájába akarnék majd polcokat venni, pont ebben a hónapban akciós, de csak ezért nem megyek fel, mert akkor elvinné a benzin a kedvezményt, majd a talikor megveszem!


     


    Szép napot Mindenkinek

  21. 2017. október 20. 11:2039680.

    Sziasztok!


     


    Szia Bubcsi!   Köszönőm szépen a kérdésedet megvagyunk a férjemmel,  most éppen  neten nézelődők egész nap a karácsonyi diszeket miatt. Lehet hogy  valamelyik nap ki látogatjunk a férjemmel a IKEÁBAN mert most  rakták ki a  webes oldalon a karácsonyi dekorációkat.


    Nagyon örültem neki hogy sikerült Borcsamamát meglepni  Biztosan nagyon jól sikerült a  meglepetést ahogy írjátok 


    Igazi angyalt  lettél!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


     


    Mindenkinek további szép napot kívánok!

    előzmény:
    Bubcsi28 (39678)
    2017-10-20  08:15
  22. 2017. október 20. 10:3739679.

    Hát ez is elég ambivalens...


    Említettem, hogy mi egy helyen dolgoztunk. Az én gépem  Ő rakta össze, elég, ha bekapcsolom a számítógépet és tudom.


    De tudom, hogy nem akarja, hogy sírjak mindig.  Mikor bejövök a portán meg kell állnom fél percre, hogy tovább tudjak menni az udvaron...  Viszont mindenki (kollégák) tárt karokkal vártak, és megölelnek. Ez bizonyítja, hogy szerették és hiányzik.


    Azt hittük erősek vagyunk, de a betegség szívósabb volt.  Persze örüljünk, hogy kaptunk időt! Nyolc és fél évig elég jól volt és dolgozott, kirándultunk, nevettünk, gyerekek után loholtunk( főiskola+ munkakezdés), nyaralások, biciklizés.


    Az utolsó 6 hónap volt a kétségbe ejtő...  Szóval örüljünk, hogy jó kezelést kapott és eddig jól volt.


     


    Ide azért nem írtam le ezeket, mert Ő nem szerette, ha mindenki erről beszél. Nem volt titok, de ne ez legyen a fő téma... Mindenkinek mondom, hogy vagyok;  köszönöm az aggódást, igyekszem nem szétesni a gyerekek miatt.


     


    Most is inkább meglepetéseket csináljatok!  Majd jövök később is néha.


    narocsi


     


     


     

    előzmény:
    Bubcsi28 (39678)
    2017-10-20  08:15
  23. 2017. október 20. 08:1539678.

    Borcsamama, már elhagytuk Bonyhádot, de én nagyon integettem neked! Jó varrást a hétvégére!


    Hű csajok, Borcsamama olyan klassz dolgokkal készül ám a táborba!


    A dédiknek jobbulást. Nem lehet, hogy az idősebb szervezetet meg keringésüket ez az össze-vissza időjárás terhelte meg?


    Narocsi,


    Talán a munka kicsit mégis segít majd, hogy nem tud annyit kalandozni az agyad.


    Sushi, te hol vagy??? Megvan a karácsonyfa?


    Én is eddig olyan ültetvényesben gondolkodtam. De mivel a családi látogatás miatt pár nappal előbb kell nekikezdenem mindennek, és a férjemmel péntekig dolgozunk, szerintem nem fogom ezzel feszíteni az uram idegeit előtte.


    Tavaly a 3 m belmagassághoz plafonig érő volt, aztán azt mondtam na soha ekkorát újra. De most meg a szüleim miatt fogok megint égig érőt venni. Nekem az egy kicsit még ünnepibb na nagyon nagy a fa.


    Hogy áll a fórum javítása? Még mindig nem lehet semmit az íráson kívül? Most nem volt időm próbálgatni.


    Ago, te hogy vagy?


    Nyuszó, Szedna, Shepard?


    Akit kihagytam bocsi, de most már kicsit merül az agyam...


    Szép napot mára mindenkinek, használjátok ki a maradék jó időt!



     


     

    előzmény:
    borcsamama (39677)
    2017-10-20  07:46
  24. 2017. október 20. 07:4639677.

    Sziasztok, még mielőtt elmegyek, szép napot és szép hétvégét Mindenkinek!


    Havastáj, Shephard, mindkettőtök dédijének mielőbbi gyors gyógyulást!


    Bubcsi, 9-ig jöhetsz nyugodtan, addig itthon vagyok. 


    Ha még lesz időm, benézek indulás előtt. 

Címlap

top