Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2017. október 17. 21:0739626.

    jaj, lanyok, ishleeeeerrrr


    na az itt tenyleg nincs


    de a jovo heten veszek a Blaha aluljaroban, ott gyakran sorbaalltam erte


    borcsamama


    orulok, hogy jok lettek az eredmenyeid, azert nemi izgalom gondolom mindig van benned


    Nyuszo


    sokszor sutottem a 10 perces fankot, de valahogy nagyon ritkan tudtam eltalalni az olaj homersekletet


    leginkabb nyers volt belul, mikor kivul jonak tunt, de ha hidegebb volt az olaj, magaba szivta...


    Shephard


    hogy van a dedipapa?


    jajistenem, milyen cuki lehetett, ahogy gyogyitotta a mi kis csucsdiszunk


     


     


     


     


     

  2. 2017. október 17. 18:3339625.

    De jó, hogy kaptál gyertyát.


    Én eddig, ha egyszer sütöttem ischlert.


    Kár lett volna a melegszendvicsért.


    Jó utat!

    előzmény:
    Bubcsi28 (39624)
    2017-10-17  18:13
  3. 2017. október 17. 18:1339624.

    Hát sziasztok Angyalok!


     


    ...hogy mennyit írtatok ma!


    Borcsamama: bár én nem vagyok facen, de igazad van, hogy az nem olyan személyes, annyi emberrel mondjuk nem is lehet.


    Karibetti:meglestem az oldalad, nagyon szép


     És nagyon szép dologba kezdtélbeke ezzel, csupa öröm


    Londonka: azt olvastam, hogy valami szaharai homokot vitt a szél, azért volt olyan szép színes az ég.


    Ladyzso: ischlerből nincs jň bolti, a hŕzi az igazi. Jň kis mama féle meggylekvárral...


    Szedna, te ugyanolyan katasztrňfaturista lehetsz mint én


    Zserbňig még nem jutottam, majd a hétvégén... Talŕn...ha akkor se, akkor két hét můlva majd letesztelem a munkahelyemen. Tartunk szülinapot ugyanis, és hát 32-en vagyunk. Meg ezeknek az embereknek minden magyar süti ůjdonsŕg, tiszta ör nekik sütni.


    És, tadaaaaamm: vettem gyertyát! A dm-ben jártam ma, ahol találtam olyan 4 db-os csomagot, hogy barna, bézs, stb pont ami kell, eltérő magasak, viszont nem fényes hanem ilyen "rusztikus". Vagy mi. Hŕt marhár nem volt olcsň, de így a 4 db megvolt 3 árábňl, plusz kb ingyen is volt, mert itt lehet a dm-ben a pontgyűjtős kŕrtyŕval bŕrmit fizetni.


     


    Basszuuuuus, annyira ittragadtam, majdnem elégett a melegszendvicsem.


    Na gyorsan vacsizok, pakolom holnapra a kis bőröndkémet, később majd még benézek.



     

  4. 2017. október 17. 17:4739623.

    Csinik, tetszenek.

    előzmény:
    Nyuszó (39610)
    2017-10-17  14:04
  5. 2017. október 17. 17:4539622.

    Kösziii, akkor most már ezt is tudom 

    előzmény:
    Szedna80 (39609)
    2017-10-17  12:57
  6. 2017. október 17. 17:4239621.

    az jó sok kép, tök jó 

    előzmény:
    macska54 (39605)
    2017-10-17  10:37
  7. 2017. október 17. 17:3939620.

    nah, az a legjobb forrócsoki, nyamm 


    Na igen, gondolom, ha apa is enne a fánkból, akkor félre kell tenni el kell dugni belőle 


    szárítógép: nem is gondoltam, hogy ilyen funkciói vannak. Micsoda trükk a melegítés 


    Nem semmi, hogy eldugja a pizsiket. Nem opció, ha már alszik rajtuk, akkor elővesztek másikat?

    előzmény:
    Nyuszó (39606)
    2017-10-17  11:08
  8. 2017. október 17. 17:3539619.

    Tök jó, hogy ilyen sokáig otthon tudsz lenni az ikerlányokkal. 


    Az esküvői vállalkozással gondolom jó sok macera van. Gondolom rengeteg odafigyelést igényel.


    Azért néha nézz be hozzánk is. 

    előzmény:
    karibetti (39602)
    2017-10-17  08:47
  9. 2017. október 17. 17:3239618.

    Kár az ichlerért.. Sajnálom, hogy belefutottál egy vacak példányba.


    Van gesztenyepüréd?

    előzmény:
    Szedna80 (39603)
    2017-10-17  09:29
  10. 2017. október 17. 17:3039617.

    A kakaó nagyon jólesett, köszönöm. 

    előzmény:
    Bubcsi28 (39600)
    2017-10-17  07:26
  11. 2017. október 17. 17:2839616.

    Szerintem is így van. 


    néha bosszantó, hogy nem lehet bejutni, és váltogatni kell az eszközöket

    előzmény:
    borcsamama (39598)
    2017-10-16  21:07
  12. 2017. október 17. 17:2639615.

    nagyon tetszik a számláló 

    előzmény:
    macska54 (39596)
    2017-10-16  21:00
  13. 2017. október 17. 17:2239614.

    Jó sokan vagytok abban a csoportban, nem semmi.

    előzmény:
    kadorca (39594)
    2017-10-16  20:32
  14. 2017. október 17. 17:1839613.

    Aranyos a szomszéd nénis történet.


    Sütemény: hát igen, vannak "szezonális" sütemények.

    előzmény:
    Bubcsi28 (39593)
    2017-10-16  20:11
  15. 2017. október 17. 17:1339612.

    Gratula a jó eredményekhez!!!


    fehér dísz: csillogósat, mattot milyet keresel? 


    A lomtalanítás komoly dolog, de jó, hogy már is túl is vagytok rajta.

    előzmény:
    borcsamama (39595)
    2017-10-16  20:47
  16. 2017. október 17. 17:1039611.

    Sziasztok!


    Hú, de sokat írtatok már megint.


    ....


    Köszi, nagyon izgi a meglepi 


    ..


    Érdekes lesz, hogy vajon mikor változik bármi a fórumon. Nem is értem, be tudtam lépni a gépemen.

    előzmény:
    LondonEye (39592)
    2017-10-16  20:04
  17. 2017. október 17. 14:0439610.

    Szedna! Én maradok inkább a Télanyónál. Holle anyót is ismerem, de hogy anyóstélapó?!


    Holnap jelenik meg a novemberi Praktika. Az új stílusú októberi szám számomra nagy csalódás volt.... Állítólag ebben már lesz adventi naptár. Kíváncsian várom.


    Most ezzel szemezem,elő kellene venni a gömböket:


    https://aboldogkaracsony.wordpress.com/2013/10/20/kapraz atos-dekoracio-gombokbol-es-kototubol/


     

  18. 2017. október 17. 12:5739609.

    Szia Nyuszó, akkor egy kis felvilágosítás: Télanyó: október végén érkezik, lassan hozza a telet, és marad olyan március közepéig.


    Anyóstélapó: Télapó társa anyó(s)télapó (mert ő amúgy cukibb is)


    Holle Anyó: havazásért felel



    Egyébként meg...Mindegy


     

    előzmény:
    Nyuszó (39606)
    2017-10-17  11:08
  19. 2017. október 17. 12:5039608.

    Neked (is) készítem. 

    előzmény:
    Nyuszó (39607)
    2017-10-17  11:23
  20. 2017. október 17. 11:2339607.

    Bubcsi28! MIlyen kedves gesztus tőled az a mikuláscsomag a néninek! Ilyenkor úgy örülök, hogy vannak még ilyen emberek, és van még remény!


    Macska! Szeretem a visszaszámlálós képeidet! Annyira az én stílusom, mintha nekem készítenéd.


    Karibetti! Csini az oldalad! Sok sikert hozzá! És kitartást az ikrekhez! MInden elismerésem, a családban 2 éven belül már a második ikerpár született, az egyik fiú-lány páros lett, és tudom,hogy mit kell "átélniük"! Tényleg nagy türelem és kitartás kell hozzájuk! Biztosan édesek!

  21. 2017. október 17. 11:0839606.

    Szép napot mindenkinek!


    Most forró csokit hoztam, azt az igazi, tejporos, cukros, fenéknövelős változatot.


    Eszembe jutott, hogy tavalyról maradt még házi forrócsoki a szekrényben, tegnap este forrócsokiztunk a gyerekekkel. Habos tejbe szórtuk, hmmmm isteni volt!


    Mágika! Kíváncsi vagyok a te Barátságfádra is! Szerintem rosszul nem sülhet el, hiszen még egy karácsonyfa lesz! Mit alkottál esténként?


    Madlena! A 10 perces fánk tényleg hamar kész van, nem kell keleszteni, nincs is benne élesztő, kicsit olyan mint a régi csőröge fánk, vagy az egérke, mégis olyan puha mint az igazi fánk. Én a Rupánerkonyha receptjét szoktam csinálni, igaz én joghurt/tejföl helyett kefírrel szeretem. 2 napra rá megint sütöttem, megint elfogyott, de hagytunk apának is most.


    Borcsamama! Igazi mesebirodalmad van, olyan jó nézni! A manók csodásak lettek! És a fehér ág! Hú, én is el tudnék ilyet képzelni, becsillámporoznám ezüstösre vagy gömökkel díszíteném és lenne még pár ötletem hozzá!


    Londoneye! örülök, hogy sikerült összehoznunk, hol is láthattam a  díszedet!


    Szedna80! Na akkor ez számomra nem tiszta. Télapó társa nem télanyó?


    Shephard! Jobbulást nagypapádnak! Csak ajánlani tudom a szárítógépet, én imádom, és én sem vasalok, csak a férjem ingeit, mert ő mindennap abban jár. Esetleg pár blúzt még, ha muszáj. A titka az, hogy frissen-melegen kell kivenni a ruhákat, ha akkor összehajtom, olyan mintha egyenként kivasaltam volna. Igaz, én egy mosott adagot teszek bele mindig. Ha kihűlnek a ruhák, tényleg olyan mintha a kutya szájából vettük volna ki őket. Erre is van viszont megoldásom, hiszen nem állok ott mellette folyton, van olyan, hogy csak másnap szedem ki őket,mert ezer más dolgom van, főleg, ha már aznap a 4. adagot mosom-átpakolom-szárítom,olyankor van meleg levegő funkció, pár perc alatt újramelegít és tádáááám,már hajthatom is őket. Mondtam már hogy imádom?


    Ismét jó sütiket sütöttél, guszták nagyon! Hű de huncut Olid van neked!


    Az én kis huncutom mostanában azzal viccelődik, hogy esténként eldugja az én hálóingemet és apa pizsamáját is, és meg kell keresnünk. Legtöbbször az ágyába dugja el, és sok puszival,és 10 tenyérpacsival vehetjük csak vissza. Na most, ez este,amikor már késésben vagyunk a  fürdéssel, fektetéssel és végre ájultan ágybarogynánk, és akkor még pizsamát kell keresnünk, nem olyan vicces, de a végén persze mindig nevetünk, főleg,amikor a fektetés után jövünk rá, hogy elfelejtettük elkérni tőle és már alszik és ott állunk fürdés után törülközőben,hogy melyikőnk keltse fel a gyereket, hogy árulja már el, hová dugta. Mert bizony ilyen is volt már.


    Madlena, Ladyzso! Gratulálok a nyereményetekhez!


    Bubcsi28! Örülök, hogy együtt lesztek karácsonykor!


    Karibetti! Örülök, hogy itt vagy velünk!


     

  22. 2017. október 17. 10:3739605.

    Örülök ha van kedvenced. Nekem mind a gyerekem. Ép tegnap tettem albumba az elmúlt 3 hétben szerkesztett képeimet. 418 db. Még felrakni se volt kevés. Több mappából szedtem össze. És ez tényleg csak az elmúlt 3 hét. 

    előzmény:
    Szedna80 (39603)
    2017-10-17  09:29
  23. 2017. október 17. 10:3039604.

    Szép az oldalad, gratulálok. Sok szép menyasszony kívánok az üzletednek. Beteszem a linket kattintósra. 


    liiaeskuvo.

    előzmény:
    karibetti (39602)
    2017-10-17  08:47
  24. 2017. október 17. 09:2939603.

    Sziasztok!


    Vettem reggel egy ischlert és katasztrófa volt pedig elég "neves" helyen vásároltam... azt hiszem a napomat már csak egy jó kis gesztenyepüré tudja majd megmenteni


    Borcsamama: örülök, hogy jó hírrel jöttél el a kontrollról!


    Bubcsi: kíváncsi vagyok, hogy sikerült a zserbó! Tesztelést amúgy ingyen vállalok... és nem csak zserbóra, gyakorlatilag bármire. Jól gondoljátok meg És egyáltalán nem voltál hosszú, nagyon tetszett a nénis csodatörténet. És nem, nem könnyeztem (megint)


    Külhoni Angyalkák, ugye minden rendben?! Nem visz el Benneteket a vihar?! Egyébként...én ilyenkor picit irigy is vagyok ám, imádom az extrém időjárást... Valahol ez is egy csoda, és tudom, hogy van ennek egy szomorú, tragikus oldala is, szóval, ha lehet, kihagynám az ilyesmit, de nem rajtam múlik...A lényeg, legyen mindenki épségben!


    Shephard: igen, pont én is a világosabb díszekben gondolkodom, kontrasztnak lehet, hogy megy egy-két fekete jajj, már annyira-annyira várom!


    Kadorca: köszi az infót a fb csoportról, lehet, hogy ránézek, bár ott még annyira sem tudok aktívkodni, mint itt. Nekem az nlc egy picit olyan nosztalgikus is, mert amikor még nem írtam a topicban akkor is nyomon követtem, évekkel ezelőtt is néha-néha beleolvasgattam.


    Macska54: a 72 napos kép valami tündércuki, egyenlőre az a kedvencem


    Madlena: a spaiban fogok virítani a találkozókor, de ha valamiért ott nem, ha lesz képfeltöltés, ígérem, megmutatom a sapekot


    Karibetti: nagyon tetszik az oldalad, ízléses, szép. (És abban sem látnék semmi kivetni valót, ha reklámozod azt, amit Te csinálsz szívvel, lélekkel. )


     


     


     

  25. 2017. október 17. 08:4739602.

    Sziasztok!


    Olyan aranyosan fogadtok minden évben, pedig tényleg ritkán tudok írni, KÖSZÖNÖM. 


    Jelentkeztem a facebookos csoporzba is, de itt is szeretnék maradni, mert a nehézségek ellenére meg van a szépsége a fórumnak. 


    Borcsamama mindig örömmel olvasom a hozzászólásaidat. Szívesen jelentkeznék mind az ajándékozásra, mind a talira, de őszinte leszek nem merem bevállalni, mert csalódást nem szeretnék okozni. Kb.egy éve elindítottam saját esküvőszervező vállalkozásomat, amivel ilyenkor is rengeteg melóm van, most jön az esküvő kiállítás szezon ahol a személyes jelenlét mellett rengeteg előkészület szükséges, pluszban ugye a karis készülődés,a lányok stb. 


    Elküldöm a weboldalam linkjét, nem nem hirdetés vagy reklám miatt, csakhogy sok év után arc is társuljon hozzám. 


    www.liiaeskuvo.hu


     


    A lányok tündérek...de nagyon ikrek, iszonyú nehéz bő3 év áll mögöttünk, azért a terhesség is mehterhelő volt már félidőtől, kb.30 kilót híztam, főleg vízben stb. nehéz volt...meg az első 1,5 év brutális az ikrekkel, aki mást mond hazudik és ezt tényleg csak az tudja aki benne volt. Szóval már azért most könyebb velük, imádom őket, cuki, gyönyörű kislányok. 


    Stephard kérdezted járnak e oviba? Őszinte leszek, nem és nem is szeretném, majd csak jövő szeptemberben. Szerencsére itthon lehetek velük gyesen 7 éves korukig( ikreknél igy számolnak) és annyiea össze vagyunk nőve és amúgy is olyan gyorsan felnőnek, így maradunk itthon még együtt egy évet. Szerencsére nem gond, így jó nekünk nagyon. A beszédük még nem indult be magyarul 100%osan, sokmindent mondanak magyarul is, defőleg ikernyelven kommunikálnak egymással, szóval ez az ikres egy nagyon szupi érdekes világ.


    Az obiban mi is pont hétvégén voltunk...szétnéztünk, annyi szépség van, de csak apróságokat vásároltam. Szerintem egy hónap múlva azért beszerzek pár újdekort. 


    Pl.nagyon tetszene a kertbe tehető viláhító rénszarvas szobor, de neeeem leheeeet, mert van két durván nagytestű kutyánk és egy perc alatt szétszednék sajna.


    Idén is minden a klasszik amcsis karácsonyi színekben fog tündökölni...sooook piros, zöld és kis fehér! De várom már!


     


    Nagyon szép napot mindenkinek! Köszönöm mégegyszer a kedves fogadtatást! 


     

Címlap

top