Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2017. október 17. 07:5039601.

    Neked is joooreggelt


    az italokat pont olyan sorrendben lernem ahogy felsoroltad


    idaig nem jott a vihar de olyan kulonos fenyek voltak, mint egy Halloween-os filmben, leirhatatlan


    jo utat neked

    előzmény:
    Bubcsi28 (39600)
    2017-10-17  07:26
  2. 2017. október 17. 07:2639600.

    Reggel vaaaaaaaaan!


    Ébresztő mindenkineeeeek!



    Jó reggelt Angyalkák!


    Kávét, teát, kakaót?


    Borcsamama ez nagyon szuper!!!


    Akartam már mondan hogy nagyon trendi vagy a törpéiddel, itt legalábbis azzal van teli minden. De tényleg, nagyon cukik.


    Macska, annyira jók a képek amiket csinálsz! Mindig megállapítom, nogy na, most aztán ez a kedvencem. Aztán csinálsz egy ůjat, ami megint csak valamiért kedvenc lesz


    Londonka, ugye nem fůjt el benneteket Ophelia???


    Picit izgulok, hogy erre ne jöjjön, mert holnap repülnöm kell..., és a můltkori szélvihar se volt kismiska...


    Na mindegy, hősök vagyunk mint Malacka, ennél keményebb dolgokat is átélünk, igaz?


    Most megyek a dolgomra, majd néha benézek.


    Legyen szép napja mindenkinek!


     

  3. 2017. október 16. 21:0839599.

    Hurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrááááááááááááááááááá. Szuper jó hír. 

    előzmény:
    borcsamama (39595)
    2017-10-16  20:47
  4. 2017. október 16. 21:0739598.

    Kedves Kadorca!


    Köszönjük a megkeresést, tudjuk hogy a háttérben továbbra is itt vagytok, és évente egy-esetleg két hozzászólás erejéig meg is jelentek  itt. Szeretettel várunk egy karácsonyi forrócsokira. 


    Rátapintottál a lényegre, hogy itt a nehézségek ellenére is sokkal bensőségesebb a hangulat és az egymáshoz való viszony. Éppen ezért  részemről a kedves invitálás ellenére is inkább maradok itt , és naponta megküzdök az nlc nyújtotta elavult rendszerrel. Remélem más is van itt rajtam kívül, aki így gondolja. 


    Örömteli karácsonyi készülődést , további szép estét. 


     

    előzmény:
    kadorca (39594)
    2017-10-16  20:32
  5. 2017. október 16. 21:0239597.

    Sziasztok Kedveseim! 


     


    Elöször kicsit meglepődtem, mert azt írta ki , hogy tiltva vagyok a fórumról.. Aztán másodszorra már engedett belépni. 


    Annyit írtatok!! 


    HURRÁ!! NYERTEM!! KÖSZÖNÖM-KÖSZÖNÖM!!Borcsapapának jó keze van! Köszönöm Mindenkinek a gratulációt!


    Ladyzso! Neked is  gratulálok!!


     


    Mágika!Igen, most figyeltem direkt, mikor mentem dolgozni. Láttam a nyitást! Jó, hogy itt is lesznek üzletek!  A karácsonyi reménysugárt még nem láttam...


    Shephard! Nagyon ügyes ez a kicsi fiú, hogy már így segít!  3 karácsonyfa?  De jó!  Ha nagyobb lakásunk lenne, nekem is lenne plusszban még egy,  úgy mint Borcsamamának....Olyan jó nézni a képeidet!!! A Nojbi boltban miket vettél?  Szuper a forrócsoki ! Köszi, hogy megosztottad!  Mennyire sűrű?


    Dédipapa remélem jobban van!! Gyors felépülést!!


    Havastáj! Bizony 50!  Köszönöm!


    Bubcsi 28! Örülök, hogy a családod mégis tud menni! Nekem nincs szárítógépem, de én is vasalok mindent. Na jó, nem mindent , mert volt olyan kolleganőm aki a zoknikat és az alsóneműket is vasalta. Na, azt nem vasalom. Vasárnap aranygaluskát sütöttem! Jaj, nagyon tetszik a szomszéd nénis történeted!! 


    Borcsamama!  Jól sikerült a hangulatos vacsorátok? Azok az ételek!  A birodalmadat nagyon elfogadnám!! :) Tetszik az őszi dekorációd!!  A 10 perces fánk receptet elkérhetem? 


    Szedna80! Biztos cuki a sapid!  Megnézném szívesen! 


    Ago79!  Nagyon köszönöm!!   Sajnos koraszülött volt, és oxigénhiány lépett fel. :(  Súlyosan mozgássérült, négy végtag érintett. De nagyon aranyos, és jó gyermek! Nagyon szeretjük!  Csak az éjszakák gázak!


    Macska!  Olyan jó, hogy hozod a filmeket!!!


    Londoneye! A Papírangyalokat még nem láttam....megnézem mindenképp! Biztos finom lett a csigád!!! Jó utat Neked! Jó időtöltést idehaza!


    Gabriella2! Biztos nagyon cuki a babócád! Elhiszem, hogy elfáradsz!! 


    Karibetti! Nagyon édesek lehetnek a lánykáid!  Gyere amikor csak tudsz!


     

  6. 2017. október 16. 21:0039596.

    Olyan jó volt olvasni a hsz. Volt benne síros és nevetős is. Kicsit el is érzékenyültem a nénin.... na jó... kijött a könnyem. 


    A levelek válaszai meg pont úgy van ahogy leírtad.. hát ezen én is nevettem.


    És ime a számláló:


    Számláló

    előzmény:
    Bubcsi28 (39593)
    2017-10-16  20:11
  7. 2017. október 16. 20:4739595.

    Sziasztok!


    Jövök gyorsan egy gondolat erejéig, nagyon elfáradtam, tegnap és ma egész nap pakoltunk, válogattunk, de végre túl vagyunk a lomtalanításon, ha minden igaz holnap reggel el is viszik.  Igaz a nagyját már elhordták a lomisok, sok bútort és használható dolgot raktunk ki, így azoknak gyorsan gazdája lett. 


    Ráadásul ma délután még Szekszárdra is kellett mennem kontrollra.  Örülök nagyon, mert minden eredményem jó, most már csak vissza kell vinnem őket. 


    Más jó is történt ma velem.  Volt időnk a doki előtt, bementünk az OBI-ba, és képzeljétek telis-tele van karácsonyi cuccokkal.  Mondjuk elég sokminden még a tavalyi, van néhány akciós is, és rengeteg cuki manó van, ahány annyi féle, olyanok mint amiket én is csináltam, csak még sokkal cukibbak, mert nekik volt a szakállhoz olyan hosszúszőrű műszőrméjük, amilyet én sajnos nem tudtam szerezni, így maradt a saját kitaláció. Ez is jó, de az lenne az igazi. 


    Fehér dísz viszont nem volt egyetlen kedvemre való sem, pedig nagyon szerettem volna. 


    Én se kaptam semmilyen választ, valószínű úgy gondolták hogy ilyen komolytalan levélre nem reagálnak. Azért majd jelzem ha írnak valamit. 


    Shephard, én fújós akril festékkel csináltam, igaz kicsit pocsékolós, de ilyen ágakat nem lehet ecsettel felteni.  Persze lehetett volna annyi eszem, hogy nem papírdobozba teszem amit lefújtam, hanem mondjuk abba a ládába amit amúgy is le akartam festeni.  Na mindegy, nem is én lennék, ha nem mindig utólag jövök rá, hogy kellett volna csinálni. 


    Bubcsi, gyere csak és írjál, nagyon szeretem olvasni az írásaidat.  Na ugye hogy  ugye?  Mondtam én hogy pihentesd kicsit azt a gépet!:-)  Néha az enyém is csinál ilyeneket, aztán gondol egyet, és másnap mintha mi sem történt volna.  Örülök, hogy helyrejött és tudsz vele dolgozni. 


    Szedna, megkaptam a leveledet az adataiddal, köszönöm szépen. 


     

  8. 2017. október 16. 20:3239594.

    Kedves Mindenki!


    Először is üdv az újaknak itt. Pontosítanék egy-két infót, ha lehet :) Igen létezik a face csoport, amit ugyanúgy Szilvi indított, mint ahogy ezt a topikot is. Ő manapság nagyon elfoglalt, ezért láttok ott engem sűrűbben :) Karácsony a csoport neve, bárki jelentkezhet aki csak szeretne, nem zárt közösségként működünk, majdnem 1000-ren vagyunk már. Annyi csak a nehezítés, hogy valaki bent lévő tagnak kell jóváhagyni a jelentkezést, de ez elég gyorsan szokott intéződni.


    A topikot továbbra is követem, belépni viszont már meg sem kísérlek a nehézségek miatt. Sajnos javítani nem tudnak az nlc fórum szerkezetén, elavult már a rendszer néha toldozgatják, foltozgatják, de sokat már nem tudnak tenni vele. Sokkal egyszerűbb egy facebook csoportban képeket feltölteni, és követni a hozzászólásokat egy-egy témához. Persze nem olyan bensőséges a viszony a tagok között, mint itt, viszont sokkal hatékonyabb. Mindkettőnek megvannak az előnyei és a hátrányai is.


    Aki úgy érzi csatlakozna odaát is, várjuk sok szeretettel, aki pedig úgy gondolja, hogy az a felület neki valamiért nem tettszik, semmi gond, itt is itt vagyunk, bár mostanság inkább már csak a háttérben.


    Narancs és fahéj illatú szép estét mindenkinek :)

  9. 2017. október 16. 20:1139593.

    Zserbós szakértők: akkor mindent összekeverek és rá a tésztára. Ha nem lesz jó vagy nem ízlik, ..... na olyan még nem volt.


    És, hű Ladyzso, a méteres kalács...na az szigorúan karácsonyi süti nekem. Eggyel több ok várni a kaácsonyt.


    Macska, mennyi van még hátra?


    Képzeljétek, megvarrtam amit akartam. Tényleg egy nap szünet kellett neki.


    Olvastam a leveleitekre milyen választ kaptatok-ez megint egy olyan általános semmi mint az időjárásjelentés: ezen a részen számottevő csapadék nem valószínű. Szóval majd valamikor lehet hogy lesz...vagy nem...


    Mondjuk érdekes, hogy a felvillanó meg a hozzászólások közé szúrt reklámokat bezzeg meg tudják oldani.


    Mindenképpen köszönet jár Macskának, Agonak, Borcsamamának és Shepardnak hogy írtak ez ügyben.


    Olyan jó olvasni ahogy a kisgyerekesek készülnek! Meg ahogy a kicsik reagálnak! Nekik olyan csodavilág ez ( na jó, nekünk is),


    hogy az ember maga is elhiszi amit mesél nekik. És ettől lesz szép az egész, hogy egy kicsit mindig hiszünk a csodában.


    Van nekem egy 98 éves szomszédnénim. Mikor ideköltöztünk, elejétől kezdve szoktam adni neki sütit, lenyírjuk nála is a füvet, ilyen apróságok. Aztán Mikulás napján volt egy csomag az ajtóm előtt. Szépen megköszöntem, és ez azóta valahogy így maradt, hogy Mikulásozunk egymással, meg csinálok neki is egy ajtó- meg egy asztaldíszt.


    Tavaly is odatettem a kis csomagot az ajtaja elé, de talán beteg volt vagy nem is tudom, csak később találkoztunk. Nagyon aranyos volt, azt mondja, köszöni a csomagot, örült neki. Én meg mosolyogtam, és mondtam, hogy nem tudok semmilyen csomagról. Visszakacsintott, azt mondja: nem? Mondom neki: hát a Mikulás volt, vagy talán nem hisz a csodákban? Erre azt mondta, de igen, egy ideje megint hiszek benne.És megölelt és megpuszilt.


    Szóval, kellenek a csodák.


    Bocsánat, ha hosszú voltam.


     


    Szép estét mindenkinek!


     


     


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    Shephard (39590)
    2017-10-16  18:37
  10. 2017. október 16. 20:0439592.

    ladyzso


    ma este, egy kisebbfajta csodaval hataros modon zaras elott 5 perccel fel tudtam adni a postan a dat, szoval olyan jovo het kedd-szerda tajekan mar meg is erkezhet

  11. 2017. október 16. 18:5039591.

    Ago!


    Azért egy ekkora cégnél? A telefonba azt mondták több százan dolgoznak ott. Gondolom saját programozójuk van. És másfél hónapja nem müxik semmi. Arról nem is beszélve hogy jó volt a képfeltöltő.


    Shepard! Valszeg neked is válaszolnak majd. Bízzunk benne. 


    Mindenkinek további szép estét. Jó éjszakát. 

    előzmény:
    Ago79 (39588)
    2017-10-16  18:07
  12. 2017. október 16. 18:3739590.

    En a diot kutyultam ossze a lekvarral es foly edesitovel, gondolom Borcsamama helyette cukrot tesz bele normal modon! Kostolgasd es lodd be az izet, en hetvegen megint sutok 


     


    Borcsamama: milyen festekkel festetted az agakat? Az enyem nem tetszik, mintha beszivna a fa némely gallyon! 

    előzmény:
    Bubcsi28 (39589)
    2017-10-16  18:10
  13. 2017. október 16. 18:1039589.

    Sziasztok,


     


    Valaki kérdezte az almás pite milyen lett- szerintem jó, már nincs belőle.


    A zserbó érdekelne: csak annyi hogy a töltelék cuccait összekutyulom? Asszem muszáj egy próbát sütni hétvégén.


    Most gyorsan megkínálom a varrógépet egy új tűvel, aztán meglátom ma mire lesz hajlandó. Nem vagyok vad varrás ügyben Shepard, igazából nem tudom hogy tört el....


    Na most megyek, aztán majd jövök.



     

    előzmény:
    Szedna80 (39583)
    2017-10-16  13:45
  14. 2017. október 16. 18:0739588.

    Macska!  Én nagyon  bizom benne hamarosan megoldodik. Senki nincs kőnnyű helyzetben hisz probálják megoldani a problémát de nehéz. A Én Programozó srác ismerősőm is aki írta nekem a programot és  hibákat  találtam  benne akkor azzonnal is jeleztem is felé nem volt kőnnyű helyzetben. Megértem a programozokat is.   


    Szeretnék gratulálni a nyertesekneK!


    Sajnos  Nem ehetek zserbót mert sajnos allegriás vagyok a  olajos Magvakra ilyen pl dió mogyoró stb.


    További szép napot mindenkinek.

    előzmény:
    macska54 (39587)
    2017-10-16  17:49
  15. 2017. október 16. 17:4939587.

    Én meg ezt kaptam.


    Kedves Macska!
     
    Rettentően sajnálom :-((( Folyamatban a javítás, hamarosan tényleg lehet képeket feltölteni.
    Elnézéseteket kérjük a hosszas várakozásért!!!
     
    Üdv, Éva

     


     
  16. 2017. október 16. 17:4139586.

    Én még semmi választ nem kaptam! Most engem diszkriminálnak, nem semmi!


    Azért kíváncsi leszek mennyi is nekik az a belátható idő, hisz már 1,5 hónap eltelt!

    előzmény:
    Ago79 (39585)
    2017-10-16  17:03
  17. 2017. október 16. 17:0339585.

    Sziasztok!


    Én kaptam választ és remélem most már  tényleg megoldodik a probléma.


    Ime a Választ.


    Tisztelt Ágota!



    Elnézését kérem az okozott kellemetlenségért az egész szerkesztőség nevében!
    Folyamatban a javítás, remélem, hogy most már tényleg belátható időn belül megjavul a képfeltöltés, igazán nem szeretnénk ettől a kedvelt szolgáltatástól megfosztani kedves olvasóinkat!
    Addig is kérem még szíves türelmét!

    Minden jót, kellemes őszi napokat kívánok Önnek és kedves férjének is!

    Üdvözlettel:
    Doba Éva

  18. 2017. október 16. 16:1739584.

    Szép délutánt


     


    Itt verőfényes napsütés van


    Macska54: még semmi választ nem kaptam


    ladyzso: a fenyőfa is cukika lehet


    Ago79: klassz kis levelet írtál


    karibetti: de jó hogy benéztél, látom nálatok is elszaladt az idő, járnak már a lányok oviba? Nálunk is mozgás van karikor, épp ezért cselezni szeretnék idén, nyerni 1 napot magunknak, 26-ára vmi színház/koncert jegyet fogok venni a Férjemnek, így aznap sehova nem tudunk majd menni, csak utána


    Szedna80: köszönöm szépen Pár hozzászólással korábban megmutattam a fáinkat tavalyról egy albumban Az biztos hogyha zöld díszítésű fában gondolkodsz mindenképp világosabb színeket válassz szerintem, mert azért a sötétebb nem igen fog látszani!


     


    Elfogyott a zserbó Reggelről gondolkodtam hogy lehet sütök vmit, erre 1-kor észrevettem, hogy a drága kisfiam nem jól zárta be a fagyasztót a hűtő alatt és szépen olvadtak bent a dolgok, merthogy majd 20 órája rés volt, , gyorsan levakartam a kiálló jégdarabokat, hogy be lehessen csukni, de 2 pizzagolyó tésztám totál olvadt volt, így meg is volt a délutáni program, az egyikből virslis kiflik lettek, a másikat túrósan töltöttem meg, most picit kelnek, aztán sütés.


    Amúgy nyugis nap volt, neteztem, játékokat nézegettem, bőség zavara, már 3 karácsony-mikulás lefedve van ötletekkel nemcsak Olinak, de a két csajszi unokatesónak is, Oli meg olyan édes volt mert mutatta hogy szerinte melyik lenne jó egyik uncsitesónak, meg a másiknak

  19. 2017. október 16. 13:4539583.

    Sziasztok Drágáim!


    Shpehard: Dédipapának jobbulást mielőbb, lehet, hogy a pöttömke gyógykezelését terápiás jelleggel kellene alkalmazni! És igen, közben átgondoltam, hogy lehet, hogy Te az ágakra értetted, hogy zöld, meg fehér... Mindegy is, a lényeg, hogy megfogant az ötlet


    Ladyzso: én is azok közé tartozom, akik olyan ruhát vesznek, amit nem kell vasalni 


    Gabriella2: nyugi, én sem tudok lépést tartani az itteni pörgéssel, pedig nekem gyerkőcök sincsenek, néha én is csak bekukkantok és átfutom a sorokat


    Madlena és Ladyzso: szívből gratulálok


    Bubcsi28: örülök, hogy végül együtt lesztek karácsonykor, az nagyon fontos


    Borcsamama és Ágo78: Ha az NLC nem kapja össze magát ezek után, hát tényleg nem tudom... akkor jövök én, a krampusssz  és nahát! Borcsamama módra szoktam én is a zserbót gyártani... én is ilyen kulimászt teszek rá, mert úgy szépen átitatódnak a lapok!


    Én is remélem, hogy hamar KÉPes lesz a fórum!


    Mindenkinek szép hetet!


     


     


     

  20. 2017. október 16. 13:2639582.

    Köszönöm szépen.  

    előzmény:
    LondonEye (39581)
    2017-10-16  12:50
  21. 2017. október 16. 12:5039581.

    igen

    előzmény:
    macska54 (39580)
    2017-10-16  10:27
  22. 2017. október 16. 10:2739580.

    Londonka! Ez a karis fb oldal a Kacsándi Dóra féle az?

    előzmény:
    LondonEye (39579)
    2017-10-16  10:13
  23. 2017. október 16. 10:1339579.

    Szijja Karibetti de jo hogy jottel


    a Fb csoport neve Karacsony de zart es meghivassal mukodik, szoval ha megkeresel es bejelolsz, akkor tudlak meghivni

    előzmény:
    karibetti (39576)
    2017-10-16  08:40
  24. 2017. október 16. 09:4439578.

    Szia Ago79!


    Köszönöm, hogy te is írtál levelet.


    Jó reggelt minden -nak!

    előzmény:
    Ago79 (39575)
    2017-10-16  08:10
  25. 2017. október 16. 09:0839577.

    Sziasztok Angyalok!


    Nahát, Karibetti, egy nagyon rég nem látott angyalka!  De jó hogy előkerültél, mesélj, hogy vagytok, milyenek a lányok.


    Gondolom nagyon aranyosak, szépek, milyen is lehetne két kis édes cserfes pici lány. 


    Jól elszaladt az idő, emlegettünk többször is hogy mi lehet veletek.  Mint látod, itt is eléggé lecsökkent a létszám a kezdetekhez képest, mondhatni két részre szakadt a társaság.  Akik elmentek, többségükben a facebookon vannak, ott is alakult egy csoport, de nem tudom milyen néven.  Biztos lesz majd itt valaki aki meg tudja mondani.


    Sajnos egyenlőre fotókat nem lehet csatolni, pedig nagyon kíváncsi lettem volna a díszeidre és persze a lányokra is ha majd megmutatod őket. 


    Szóval örülök nektek nagyon, gyere amikor csak tudsz. Gondolom láttad hogy készülünk a találkozóra és a karácsonyi ajándékozásra is, ha van kedved, jelezd és máris írlak a listára. 


    Szép napot Mindenkinek! 


     

    előzmény:
    karibetti (39576)
    2017-10-16  08:40

Címlap

top