Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2017. október 16. 08:4039576.

    Sziasztok!


    Gondoltam ma benézek és lám lám ezerrel pörög a fórum...újra kiléptem a sötétből. A régiek közül lehet emlékszik rám valaki, ma már lassan 3 éves ikerlánykáim vannak. Sajnos ez azt is jelenti, hogy eddig nem sikerült sűrűn írnom nektek. De kb.a fórum indulása óta figyelemmel kísérek mindent. Ami biztos, hogy tavaly az idegbajt elkerülve nem vettük elő a klasszik karácsonyi gömböket, helyette én készítettem mese karácsonyfa díszeket filcből jó pár hónapig. A lányok imádták, idén is ezek kerülnek fel a fára, de még bővítem a készletet...próbálok fotózni is. Mindenkinek puszi, amint tudok jövök. Recepteket is vadászok, mert idén már szeretnék végre én főzni (sajnos nálunk még él a karácsony táji futkosás, de mivel a lányok dec.22én születtek, lehet a szülinapi menü lesz karácsonyi)   Azt szeretném még kérdezni, hogy facebookon csináltatok véletlen csoportot, ha igen milyen néven? (úgy emlékszem volt erről szó korábban, ha nem akkor sorry)


    Mindenkinek jó készülődést! Köszi, hogy itt lehetek ismét!

  2. 2017. október 16. 08:1039575.

    Sziasztok !


     


    Tisztelt Kisszekelyi Veronika!


    Sajnos Jó magam kerekesszékes hölgy vagyok aki nem tud beszélni de mégis mindent megértek.


    Nos,Szeretnénk  megoldani ezt a kép feltöltés legalább  mert  hamarosan itt a szeretet ünnepe a karácsony és mindenki nagyon örülne hogy feltudnánk rakni képeket. 


    Veronika! Gondolja el hogy én mind kerekesszékes hölgy  vagyok és nem tud olyan helyekre eljutni ahol egy  egészséges ember eljut. Én férjem segítségével tudok el jutni, ahová még nem is gondolná az ember. Ezeket és más örömteli pillanataimat szeretném megosztani csoport társaimmal itt. Kérem ebben az Ön segítségét. 


    Köszönettel:


    Esélyegyenlőségi magazin szerkesztője


    Ago79

  3. 2017. október 15. 23:0239574.

    Oli nagyon cuki lehetett, ahogy gyógyította. 


    Zserbó: nyamm-nyamm. Méterest is kéne már készíteni. Nálunk is mindenki szereti.


    ....


    Nekem karácsonyfás fülbevalóm van.

    előzmény:
    Shephard (39572)
    2017-10-15  22:52
  4. 2017. október 15. 22:5639573.

    7 hónapos? Ez igen. Érthető, hogy ennyire lefoglal. 


    Írj a mčlemre: csokidarakukacgmailpontcom


    Amíg csak tabiról tudok írni, én se tudok mindig rendesen visszaolvasni és reagálni.

    előzmény:
    Gabriella2 (39568)
    2017-10-15  22:17
  5. 2017. október 15. 22:5239572.

    Szép estét


     


    Most hogy Oli már alszik gyorsan bekukkantok, aztán dolgozok ki tudja meddig. Dédipapa jobban van, de az EKG-ja nem úgy javul ahogy kéne, bízok benne hogy némi pihenéssel rendeződik majd pár napon belül. Főleg hogy Olivér is meggyógyította, merthogy vitte  magával a kis doktoros táskáját benne minden műszerrel, rögtön injekciót kapott Dédipapa, aztán meghallgatta a mellkasát, nagy levegőt is kellett vennie, majd kullancsot is szedett ki a csipesszel (ez a májusi emlék élénken él még Oliban)..cuki volt


     


    Mágika: köszönöm szépen A virslis kifli alapvetően kelt tésztából készül, most pár alkalommal viszont a U1 Pizzagolyótésztát használtam, és meg kell mondjam nem lehet észrevenni a különbséget, amíg nem mondtam, mások sem vették észre! Így most ezzel készítem, én is ehetek belőle legalább A képen is ebből a tésztából van amit feltettem! Amúgy ez a normál recept: Egy idő után nekem is bepenészednek a dísztökök, mondjuk volt olyan is ami több évet bírt! Ezek nagyon aranyos filmek


    Borcsamama: köszönöm szépen Finomat főztél. A zserbós kutyulék mára sokkal finomabb lett, ennél is él ami a hagyományos zserbónál hogy állnia kell 1-2 napot, köszi az ötletet, így teljes újuláson esett át a családi zserbó recept Alig van már belőle!


    Madlena: gratulálok


    Bubcsi28: köszönöm kérdésed, javulgat, de most a kisfiam gyógyítása után biztos gyorsan helyrejön Egy tű is eltört? Jesszum, ideges lettél rá mi?  Csak nyugi Nálam is akad néha olyan póló ami gyűröttnek néz ki, de aztán úgy hajtogatom, hogy az a végére kisimul és mikor felveszik semmi nem látszik rajta! Én is pont a füvet néztem, hogy nyírjuk-e még vagy sem, csak itt-ott tűnik úgy hogy kéne, még nem döntöttem! Finom ebédetek volt Én is mosó-szárítón gondolkodtam egyben, de aztán okosabbak lebeszéltek, hogy külön hatékonyabb a szárító, utánaolvasva is ezt láttam, így maradt a két gép, de még ezt nem tudom milyen, csak jövőre lesz szárítóm, igaz már nézegettem


    ladyzso: köszönöm


    Gabriella2: Hugomnak is a méteres kalács a kedvence, amúgy egyszerű süti, de ünnepit csináltam belőle, mert csak karácsonykor csinálom, más nem csinálja, így nagyon megbecsüli mindenki


     


    Most robogok dolgozni, jó éjt

  6. 2017. október 15. 22:5039571.

    Bizony nyamm-nyamm. Hú, de rég volt nálunk kókuszgolyó.

    előzmény:
    LondonEye (39567)
    2017-10-15  22:16
  7. 2017. október 15. 22:4839570.

    Én meg olyanról is hallottam, aki csak olyan ruhákat vesz, amit nem kell vasalni. Arra azért kiváncsi vagyok, hogy az ingek milyenek lesznek benne.


    Süti: így már világos

    előzmény:
    Bubcsi28 (39565)
    2017-10-15  21:38
  8. 2017. október 15. 22:4439569.

    Semmi gond. Ahogy neked kényelmes, meg jó. Így tovább lehet izgulni, mi lehet a 


     

    előzmény:
    LondonEye (39566)
    2017-10-15  22:13
  9. 2017. október 15. 22:1739568.

    sziasztok,


    jaj, annyit írtok! ami nagyon jó, csak egyszerűen nem tudok lépést tartani. napközben nem jutok ide, nekem ilyen nemalvós gyermekek jutottak. szinte semmibe nem tudok belekezdeni se, nemhogy befejezni a legkisebb mellett. valaki, talán Havastáj? kérdezte, hogy milyen idős: 23-án lesz 7 hónapos. még csak forog (hasról hátra és vissza), nem mászik vagy kúszik így elég hamar elunja magát, igényli, hogy valaki szolgáltassa a szórakoztató műsort részére 
    estére meg sokszor elaszok, mire végigolvasnék mindent, nemhogy még válaszolni is tudnék. szóval Londoneye és Borcsamama játékáról is jól lemaradtam, de a nyerteseknek természetesen szeretettel gratulálok!
    játékon kívül, az én kedvencem a méteres, de még soha nem sütöttem, azt anyukám tudja  persze, tudom, hogy kell, meg régen segítettem is neki, de az az ő süteménye, na!
    a találkozóra olyan szívesen mennék, de még mindig nem tudom, hogy össze tudom-e hozni, olyan rövidek a hétvégék.
    a kérdőívet töltöm, nemsoká tudom küldeni.



    mindenkinek minden jót! 

  10. 2017. október 15. 22:1639567.

    a suti mindenkepp jo otlet, akarmi is az ok, amiert nekiallsz 


    en ma a szokasos kokuszgolyo mellett sajtos csigat csinaltam kelt tesztabol


    a kinyujtott tesztara piros aranyat kentem, arra a reszelt sajt, folteker, karikakra vagdos, tetejere sajt es mehet a sutobe...meg melegen nekilattunk, nyammm


    fele feher, fele barna lisztbol keszult

    előzmény:
    Bubcsi28 (39565)
    2017-10-15  21:38
  11. 2017. október 15. 22:1339566.

    ladyzso


    koszi, borcsamamatol megkaptam


    szombat elott nem jutok postara sajnos, utana kedden meg otthon mindenkepp megyek, szoval lehet, jobban jarnal, ha otthonrol adnam fel, gyorsabban es foleg biztosabban megkapnad


    itt meg legipostaval is nagyon olcso, de veszett mar el csomagom

    előzmény:
    ladyzso (39564)
    2017-10-15  20:41
  12. 2017. október 15. 21:3839565.

    Nem, csak valami nagyon mást akartam csinálni, mert délelőtt a varrással se haladtam, mondom legyen már egy kis sikerélményem


    De amúgy alapból sokszor sütök (nem minden hétvégén, de csak ketten vagyunk, se vendég semmi, szóval kettőnknek ez elég ok), meg sokszor olyan az ebéd hogy lángos, máglyarakás, aranygaluska, ....


    Szárító 2 éve  van, mertf a férjem egyfolytában morgott a szárítóállványok miatt, aztán mosógépcserekor mosó-szárító lett. Jó.


    Sokan nem vasalnak utána, mert hogy puha meg melegen összehajtja....nekem az nem olyan, vasalok.


    Na, elteszem magam mert holnap


    Jó éjszakát mindenkinek!

    előzmény:
    ladyzso (39563)
    2017-10-15  20:39
  13. 2017. október 15. 20:4139564.

    Ha valakit érdekel: címem: csokidarakukacgmailpontcom


    Ma láttam egy tök jó videót arról, hogy készítsünk baglyot falevélből, lehet, kipróbálom.

  14. 2017. október 15. 20:3939563.

    Mindig sütsz valamit, ha mérges vagy? Hogy sikerült az almáspite?


    Szárítógép: gondolom annak nem funkciója a vasalás, mondjuk sose volt o!yan masinám.

    előzmény:
    Bubcsi28 (39560)
    2017-10-15  19:21
  15. 2017. október 15. 20:3539562.

    Sziasztok!


    Dédipapának mielőbbi gyógyulást kívánok!


    Mindjárt meglesem a zserbó receptet.

    előzmény:
    Shephard (39544)
    2017-10-15  12:17
  16. 2017. október 15. 19:2739561.

    Nálam is lesz holnap még egy fűnyírás és a gumi csere 25-én. És akkor már én is téliesítve leszek.


    További szép estét mindenkinek. 

    előzmény:
    Bubcsi28 (39560)
    2017-10-15  19:21
  17. 2017. október 15. 19:2139560.

    Sziasztok!


    Ladyzsonak és Madlenanak gratulálok!


    Borcsamamának köszönöm a segítséget, félretettem holnapig, mert már egy tűt is eltörtem.


    Shepard, azóta már biztos hazaértetek, mi van a dédivel most?


     


    Ma nálam marhahús leves főtt sok husival, velős csonttal. Csirkepörkölt pedig volt tegnapról.


    Délután lezártuk a kertben a szezont, mindent elpakoltunk. Még egy utolsó fűnyírás kell, meg egy gumicsere, aztán jöhet a tél.



    Az egész heti mosottat sikerült ma kivasalnom, Shepard, én szárítógép után is vasalok. Szerintem gyűrött, de szerintem sokat is teszek bele.


    Aztán próbáltam ide írni, de ügyesen kitöröltem az egészet, így mérgemben elvonultam almás pitét sütni.


    Szép estét mindenkinek!


     

  18. 2017. október 15. 16:1939559.

    Sziasztok!


    Most jártam erre.


    Jujj, de jó, nyertem! Köszike. :-)


    Madlena: gratulálok :-)


    Este jövök. Mennem kell.

    előzmény:
    LondonEye (39549)
    2017-10-15  13:36
  19. 2017. október 15. 15:5139558.

    Madlena! Gratulálok a nyereményedhez. 

  20. 2017. október 15. 15:4439557.

    Sziasztok Angyalok!


    Bubcsi, kezdem veled, bocs hogy nem válaszoltam, de csak most kapcsoltam be a gépet, a főzési időt leszámítva idáig lomtalanítottunk, holnap viszik el, muszály volt kipakolni. A garázst sajnos csak részben tudtuk megcsinálni, a tároló és a kazánház kész van.


    Ami a varrógépedet illeti, nagyon sokminden lehet.  Próbálgasd változtatni az alsó vagy a felső szál feszességét.  Cserélj tűt,  fűzd újra a cérnát, nézd meg hogy alul és felül egyforma cérna van-e, kapcsold ki és hagyd bizonyos ideig pihenni. 


    Elvileg ezek mind segíthetnek.  Ha mégsem, akkor szerelő vagy kuka.  :-)


    Remélem azóta megoldódott, és meg tudtad varrni a nadrágot. 


     Shephard, dédipapának mielőbbi gyógyulást!  A sütid nagyon guszta lett, és mint írod, finom is.  Én ma nem értem rá sütni, de nagyon vágyom valami nasira, mindjárt megyek és sütök egy pille fánkot, az megvan negyed óra alatt. 


    A mai ebédünk mennyei volt, brokkoli krémlevest csináltam, de a lényeg a rántott vargánya volt, amit borcsapapa hozott készen, bepanírozva, így csak sütni kellett. Ritkán jutunk hozzá, így igazi inyencség volt. 


    Londonka,  mindjárt megnézem a címet, és ha meg van, akkor mélben küldöm. 


    Ladyzso  gratulálok!


    És akkor tadammmmmmm, én is sorsoltam, borcsapapa segédletével.  


    Öt megfejtésem volt, sorszámozva érkezési sorrendben  1-től 5-ig, és aki nyert, az a 3-as, vagyis a szerencsés nem más, mint Madlena.  Gratulálok!  


    Az ajándékod mindenféle okok miatt csak holnaphoz egy hétre tud útnak indulni, de majd noszogatom hogy igyekezzen. 


    Most megyek, sütöm a fánkot, ha kész küdök mindenkinek egy tányérkával.  

  21. 2017. október 15. 15:3339556.

     


    Bubcsi


    Örülök, hogy megoldódni látszik az utazás kérdése és a szüleid is veletek lehetnek karácsonykor.   :)


     


    Shephard


    Olyan édesek ebben a korban, ahogyan segítenek anyának vagy apának. 


    Nálunk grammra adták a gombostűt és fogalmam sincsen hány darab van/volt benne.  Most 50g-osat kaptam,


    de inkább azt használtam ami itthon volt kb. fél dobozzal. Nekem jobban bejön a csavarhúzós módszer és 


    elég strapabíróbank néz ki. Amikor elkészültem vele mutattam a fiamnak, ő meg viccesen labdának nevezte és 


    elkezdett vele labdázni, simán bírta, egyetlen korong sem esett ki a helyéről.


    Nagyon jók a képeid, emlékszem a fehér fára, nekem elsőre kicsit furcsa volt, de nagyon szép ahogyan


    feldíszítetted és Oli abban a télapós szerkóban zabálni való kiskrapek.  


    Nagyon guszta a virslis kifli, milyen tésztából csinálod?


    Ma bablevest főzők, milyen jó lenne mellé ez a kifli :), amúgy túrófánk lesz hozzá.


    Most olvastam mi történt,  jobbulást kívánok a dédipapádnak!


     


    Havastáj


    Én is vettem egy új doboz tűt, de az picinek bionyult, így az itthoni maradék nagyobb tűket használtam, 


    ami kevésnek bizonyult. Részemről maradok a csavarhúzós módszernél, könnyebb vele átszúrni a korongokat.


     


    Borcsamama


    Nem semmi készleted van a külözböző anyagokból, tetszik ahogyan a sok egyforma dobozba redezve sorakoznak, 


    nagyon jó a birodalmad.  Guszták a kaják, sütik is, de azok a manók fantasztikusak, főleg az az átvetett lábú


    manó, az csúúúcs.  Annyi manót láttam mostanában, hogy már én is filózok rajta kéne készíteni 1-2 darabot. 


    Jó a tökös tálad is, nekem csak az a bajom vele, hogy nálam  a tök egy idő után mindig megrohad, bebenészedik


     a lakásban. Te mit csinálsz velük, hogy ne penészedjen be?


    Sajnálom kicsianyát a történtek miatt, sokan hiányoznak még, akik az előző években itt voltak velünk együtt 


    készültek és még nem jelentkeztek. 


     


     


    Ladyzso


    Gratulálok a nyereményedhez!


     


    Délelőtt ezt két filmet néztem miközben a konyhában ténykedtem, hátha valakit érdekel, az első kicsit sírós, de nekem tetszett. 


     


    Karácsonyi reménysugár   


     


    https://videa.hu/videok/film-animacio/karacsonyi-remenysu gar-2009-teljes-film-karacsony-romantikus-the-christmas-hope -3VdrvUiHRO2y0lxf


     


     


    Karácsonyi kalandok


     


    https://videa.hu/videok/film-animacio/karacsonyi-kalandok -road-to-christmas-karacsony-UawFsgrO3TFJIEum

    előzmény:
    Bubcsi28 (39546)
    2017-10-15  13:08
  22. 2017. október 15. 14:2239555.

    ladyzso gratulálok


     


    Macska54: köszönjük És finom is Ha jön válasz azonnal szólok!


    Allegra48: áááá nem, majd jövőre ha így haladnak! Megnéztem a katalógusokban, 17.oldalon van, rugós kekszkiszúrók, hóember, fenyőfa, gömb, mézi formákkal Mindig megnézem a kiszúrókat, de már mind van, 2 nagy zacskóval, így már nem veszek, csak ha épp találok olyat ami véletlenül nincs!


    http://catalog.aldi.com/emag/hu_HU/print/Online_katalogus _10_12/Online_katalogus_10_12.pdf


     

  23. 2017. október 15. 14:1539554.

    sajnos nem talaltam magamnal ladyzso cimet, borcsamama, ha majd raersz, kerlek kuldd el

    előzmény:
    LondonEye (39549)
    2017-10-15  13:36
  24. 2017. október 15. 14:0039553.

    Ja,hogy a képfeltöltés még mindig nem működik!

    előzmény:
    Allegra48 (39552)
    2017-10-15  13:58
  25. 2017. október 15. 13:5839552.

    Mától lehet venni az A.....i-ban  ezeket a keksz kiszurókat,amivel ezek a kekszek készültek.Nagyon aranyos pici kekszeket lehet velük készíteni

Címlap

top