Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2017. október 15. 13:4239551.

    Gratulálok ladyzsonak.  .

    előzmény:
    LondonEye (39549)
    2017-10-15  13:36
  2. 2017. október 15. 13:3839550.

    Dédipapinak jobbulást kívánok.


    A süti fantasztikus. 


    Jó étvágyat.


    Remélem kapsz választ. 

    előzmény:
    Shephard (39544)
    2017-10-15  12:17
  3. 2017. október 15. 13:3639549.

    kedves -ok


    orommel jelentem, hogy az ajandekot


    ladyzso nyerte


    gratulalok neki, es megprobalom megnezni, megvan-e nekem a cime, megkoszonnem, ha o vagy borcsamama elkuldene a biztonsag kedveert emailben

  4. 2017. október 15. 13:2239548.

    Köszönjük


    Jó hogy végül mégis megoldódott a reptéri kalamajka Én nem vasalok, csak ha muszáj, ingeket, a titok: jól kell teregetni, jövőre tervezek venni szárítót, majd meglátjuk utána mi lesz!

    előzmény:
    Bubcsi28 (39546)
    2017-10-15  13:08
  5. 2017. október 15. 13:1739547.

    Köszönjük szépen


    Így érthető a csúszás, addig is izgulunk

    előzmény:
    LondonEye (39545)
    2017-10-15  12:40
  6. 2017. október 15. 13:0839546.

    Shepard,


    Még nem, de közben főztem is meg mostam meg stb (meg jól felhúztam magam miatta),aztán egyelőre félretettem.


    Majd később újra odaülök.


    Nagypapádnak jobbulást, sokat fog segíteni ha ott vagytok vele egy kicsit.


    Londonka azon nyomban keltsd fel a férjed, tudni akarom hogy megint nem nyertem...


    Engem a héten kicsit beszippantott a munka, jövő héten megyek "kirándulni" a főnökömmel aztán ahhoz kellett sok mindent előkészítenem.


    Aztán a családos látogatással kapcsolatban volt egy vita, ment a téma higy ki vigye reptérre a szüleimet (12.24-re lenne a jegy),


    azon kicsit (nagyon) kiakadtam, mondtam oké akkor nem jönnek most. Erre gondolatban elkezdtem átdizájnolni az egész karácsonyt, színeket meg mindent, időm így lesz rá mint a tenger, Ehhez ugye új díszek, új mindenféle... Na, ma aztán úgy alakult hogy mégis lett repülőjegy, mivel az illetékes hajlandó 12.24-én menni egy kört Pesten. Szóval, érkeznek Szenteste fél 5 körül .


    Kari szín így marad a tavalyi, majd a menü lesz a nagyobb kérdés, de szerintem nagyrészt teljesen hagyományos lesz.


    Na most lépek, elrámoljuk a kerti bútort, aztán van egy hegy amit ki kell vasalnom.


    Szép délutánt mindenkinek!


     


     


     

    előzmény:
    Shephard (39544)
    2017-10-15  12:17
  7. 2017. október 15. 12:4039545.

    jobbulast a dedipapanak!!!


    sorsolas: a ferjem nagyon alszik, o lenne az, aki kihuzza a nyertest, szoval kicsit csuszik a dolog, amig folebred

    előzmény:
    Shephard (39544)
    2017-10-15  12:17
  8. 2017. október 15. 12:1739544.

    Sziasztok


     


    A mai napunk kicsit átrendeződik, délután kórházba megyünk meglátogatni Dédipapát, mert infarktust kapott, most már úgy néz ki túl van a nehezén,  nagyon jók az eredményei, de még az intenzív megfigyelőben van, reméljük mielőbb sima kórterembe kerül át. Nagyon megijesztett, sírtam jó sokat a feszültségtől, de most már remélem minden rendben lesz! 


     


    Macska54: még választ nem kaptam a levélre, de mindkét hölgy elolvasta már, erről megjött a visszajelzés, remélem hétfőn visszaírnak!


    LondonEye: na ki nyert??? Izgi


    Bubcsi28: nem értek a varráshoz géppel, youtube-on nem néztél utána? Sok fura dolog is fent van, mint pl legutóbb nálunk eltört a mosógép nyitója, persze ruhák benne, na akkor onnan lestem el hogy lehet madzaggal kinyitni, és működött


     


    Nagyon finom lett az Update zserbó, mára már szaftosabb is, jobban összeért, csoki csodaszép rajta, még nem számoltam ch tartalmat, de tuti jóval kevesebb mint a hagyományosban, nagyon finom, felkerült a karácsonyi menülistára Íme:


    https://photos.app.goo.gl/alNl8JZ8YLiszTQ52


     


    Megyünk ebédelni, szép napot

  9. 2017. október 15. 10:1139543.

    Sziasztok!


     


    Nemsokára jövök rendes hozzászólás sal is, de most


    Borcsamama segíts!!!!


    Nadrágot szeretnék felhajani, és a gépem össze-vissza gubancolja az alsó szálat.


    Előző varrásoknál nem volt ilyen. Bobinon állítgarttam, felső szál feszességén is.


    Farmert varrnék, nem vastagot.


    Szerinted mikor hajítsam ki az ablakon?

  10. 2017. október 15. 10:0339542.

    HO-HO-HOOOOO


    pontban delben sorsolok

  11. 2017. október 15. 06:3339541.
  12. 2017. október 14. 23:3939540.

    Halihó


     


    ladyzso: köszönöm szépen


    Borcsamama: jó kis levelet rittyentettél az nlc-nek


    Macska54: én reménykedek, pozitívan állok mindig mindenhez, hátha...


     


    Adós vagyok némi infóval, szóval a zserbó elkészült, és úgy néz ki ehető is lesz, megsült, ez már eredmény, most a töltelék kutyulva került bele Borcsamama után szabadon, fini lett, legközelebb alá még teszek lekvárt pluszban is, most rajta van már a csoki is, nem akartam rákenni kóstolás nélkül nehogy pocsékba menjen, holnap beszámolok a végső eredményről, aztán mutatok képet és ha igény van rá a receptet is beírom


    Aztán szintén elkészült az Update forrócsokipor, ami nagyon finom lett, ezt bizonyítvány már 3 bögrével meg is ittam, persze csak azért hogy teszteljem


    Recept: 180 gr eritrit, 40 gr holland kakaópor, 115 gr kókusztejpor, csipet só, 20 gr Update Zero (elhagyható, helyette több eritrit vagy más por édesítő), az egészet összekutyuljuk és ha nem por állagú minden hozzávaló akkor ledaráljuk, nálam ez most elmaradt, mert kimúlt a kávédarálóm, de így is tökéletesen oldódott! 2 dl forró tejhez 2 púpos teáskanállal tettem. Na most jön a számítás: az egészben 29,76 gr szénhidrát van, vagyis egy adagnyi (2 tk) 1,25 gr szénhidrátot tartalmaz Csak annyit tennék hozzá, hogy normál módon készítve 263,52 gr szénhidrát van benne, ami brutál sok most hogy nézem!


    Egyébként alig lehet rajta érezni a kókuszt, csak a 3. bögrénél tűnt fel egy pici kókuszosság!


     


    https://photos.app.goo.gl/alNl8JZ8YLiszTQ52


    Pár kép a Forrócsokiporról, illetve az emlegetett Virslivel töltött kiflikről, amiből sosem tudok eleget sütni, illetve tavasszal készült egy Répás-mascarpones torta


     


    Jó éjt és szép havas álmokat

  13. 2017. október 14. 16:5039539.

    Jót írtál. Most már csak amit mindannyian kifelejtettünk (bár már a régit ha vissza kapnánk az is jó lenne), hogy javítási lehetőség is kéne egy bizonyos ideig.


    Remélem lesz némi foganatja a leveleknek. 


    De igazából minden topiknak kéne venni a fáradságot és reklamálni. 


    Reménykedjünk.   szomorú vagyok.

    előzmény:
    borcsamama (39537)
    2017-10-14  15:41
  14. 2017. október 14. 15:4339538.

    Nem tudom miért húzta így szét, most már mindegy, nem tudok vele mit csinálni.  

    előzmény:
    borcsamama (39537)
    2017-10-14  15:41
  15. 2017. október 14. 15:4139537.

    Sziasztok!


    Ha kitiltanak, az az alábbi levélért lesz. Remélem nem kell érzékeny búcsút vennem tőletek!  :-)


    Ugyanarra a két névre küldtem mint Shephard. 


     


    Tisztelt Szerkesztőség!


    Kedves Veronika és Éva!


     


    Még az őszi időjárás sincs olyan szomorú, mint az a „ majdnem semmi” , amit Macska nevű felhasználótok néhány nappal ezelőtti levelére válaszként küldtetek. Bemásoltam ide az én reakciómat, amit az a levél kiváltott belőlem, és a hozzászólásokból ítélve még sok topiktársamból.  


    Sajnálatos, hogy évek óta ugyan ez a kínlódás zajlik minden ősszel.  Néhány napos „ráncfelvarrásnak” indul, aztán tart ki tudja meddig.  Most is több mint egy hónapja szenvedünk, mert sajnos már azok a funkciók se jók, amik eddig  használhatóak voltak. Szegény NLC-nek nem ráncfelvarrásra, hanem újraélesztésre lenne szüksége, méghozzá sürgősen!


    Ennek ellenére kitartunk, mert szeretünk itt lenni, a topikunkban jól érezzük magunkat, és azt szeretnénk ha ez így is maradhatna.


      Ehhez viszont nektek is  tenni kellene!  Köszönjük ha meghallgatjátok kérésünket, és nem csak meghallgatjátok, hanem leemeltek a karácsonyi kívánságfáról egy papírangyalt, és teljesítitek a rajta lévő kívánságokat.  Sok-sok papírangyal van  az NLC karácsonyfáján, nagyjából azonos , és úgy gondolom nem teljesíthetetlen  kérésekkel.  Bocsi, de többen láttuk tegnap a Papírangyalok c. filmet. J


     További szép hétvégét, a topikoknak mielőbbi gyors gyógyulást és felépülést!


     


     borcsamama


     


     Ui:  Az idézett hozzászólás:


     


     


    „Sziasztok Angyalok!


     


    Macsek, köszi a próbálkozást, nagyon kíváncsi leszek hogy mikor valósul meg az ígéret.  Én is mondhatnám hogy pont ez a kettő áll a lista élén,  ha-ha-ha.  Tudjátok hogy én nem vagyok piszkálódós és rosszindulatú sem, de erre már nem tudok mást mondani.


     Mi az hogy folyamatosan kerülnek fel a javítások vagy változások?  Ti találkoztatok valami olyannal ami eddig nem volt?-  mert én nem. 


     


     Eltünt viszont a privi, a képfeltöltés, nem lehet normálisan - jobb esetben, máskor meg sehogy  - belépni, nem lehet régi hozzászólásokat visszakeresni, ill. szintén nem lehet egy-egy ember hozzászólásait se visszanézni, és még sorolhatnám .


     


     Ezekkel a minden őszi, egy-két naposra igért és hónapokig tartó ráncfelvarrásokkal évek óta mindig csak bosszúságot okozott nekünk az nlc, kivéve azt az egy esetet, amikor felkerültek a karácsonyi hangulatjelek.  Ezért hálásak is vagyunk a mai napig, és köszönjük.    Nem lehetne most is valahogy így? 


     


     Na.  erről ennyit, szép napot Mindenkinek!”


     


     VÁLASZ ERRE


     


     


    IDÉZEM

  16. 2017. október 14. 14:2839536.

    Látom tegnap milyen mozgalmas napotok volt.


    Tetszenek a képek is, jól nézett ki minden.

    előzmény:
    Shephard (39527)
    2017-10-14  10:30
  17. 2017. október 14. 13:4239535.

     Köszi.

    előzmény:
    Shephard (39533)
    2017-10-14  12:35
  18. 2017. október 14. 13:0839534.

    Sziasztok!


    Jó sok mindent írtatok.


    Borcsamama hihetetlenek a manóid, nagyon-nagyon ügyes vagy.


    Ma majdnem vettem dekorcsipkét, de nem volt türelmem kivárni, hogy rájöjjenek mennyibe kerül, így leléceltem. Nah, majd máskor.


    Később még jövök.

  19. 2017. október 14. 12:3539533.
    Elküldtem a levet, íme:
     
     
    Címzett: veronika.kisszekelyi@centralmediacsoport.hu - Nlc Fórum

    Másolat: eva.doba@centralmediacsoport.hu
    Dátum:2017. október 14., szombat, 12:32:40
     

    Tisztelt Szerkesztőség!
     
    Szeretnék érdeklődni, hogy a több mint 1 hónappal ezelőtt elkezdett 'pár napos ráncfelvarrás' mikor fejeződik be? Mert nagyon jó lenne, ha végre minden működne a fórumokon! Jó lenne képeket csatolni/megosztani, esetleg nagyobb formátumban mint korábban, privát üzenetek működhetnének, vagy pl a profil oldal, belépni is jó lenne 1-szer egy nap, nem pedig 25-ször!
    Miért mindig ősszel kell ezeket az újításokat csinálni, amikor jönnek az ünnepek és használnánk a fórumot, de az nlc nem akarja!!!
     
    Pár éve remekül működött minden, mostanra a sok újítástól egyre gyérebb. Mi kitartunk, próbáljuk használni, de egy kicsit megnehezítik az életünket :) Tudható, hogy milyen újítások történnek éppen és mikorra fejezik be? Mert változást hetek óta nem tapasztalunk!
     
    Köszönöm előre is a válaszukat!
     
    Szép napot,
    Shephard


  20. 2017. október 14. 12:1839532.

    Macska54: köszönöm szépen, ha jön válasz mindenképp szólok


    LondonEye: köszönöm, nekem is jó volt nézegetni mi is volt tavaly Jó sokan játszunk nálad is


    Borcsamama: juj de izgi, akkor nálad 5:1-hez az esély A csokimáz hiánya fel sem tűnt, de nagyon jól néz ki, jó ötlet a teljes kutyulás! Biztos szép lesz a teraszra készülő díszed is, mint minden nálad Kicsianyánál valami ilyesmit sejtettem, hogy veszteség érte és nincs jó passzban, jó hogy válaszolt neked és tudjuk


     


    Kész az ebéd nálunk, jöhet a zserbó próba


    Mit főztök a hétvégén? Sütés is érdekel Mindig jól jön pár új ötlet!

  21. 2017. október 14. 12:0739531.

    Sziasztok!


    Lehet hogy én is rászánom magam, és írok nekik ma .Talán ha többen írunk, lesz értelme, és csinálnak végre valamit. 


    Shephard, igen, az zserbó, méghozzó nagyon-nagyon finom.  Én kicsit másképp csinálom, mint ahogy a nagykönyvben meg van írva.  Összekeverem a diót, cukrot és a lekvár, és azt kenem rá a lapokra, úgy sütöm.  Sokkal finomabb, szaftosabb lesz. Van mikor teszek a tetejére csokimázat is, erre most nem került. Én így szeretem jobban. 


    Én is akarok még festeni fehérre, most azt találtam ki, hogy lefújok egy narancsos ládát, olyan közepes méretűt,  teszek bele tűzőhabot, azt befedem olyan halványzöldes-fehéres zuzmóval, kerülnek közé tobozok, ilyen festett faág ami olyan lesz mintha egy fa lenne Az ágaira  piros bogyókat teszek , lesz benne néhány állatka, de őzike mindenképpen, és négy piros gyertya.  Ez lesz az egyik adventi dekor a teraszon.


    Zöld karácsonyfadísz:  nekünk valamelyik évben volt, de nem tetszett, valahogy elveszett a zöld ágak között.  Talán ha sokféle árnyalat lesz rajta, akkor másképp mutat. 


    Valaki kérdezett nem túl régen arról, tudunk-e valamit Kicsianyáról.  Akkor elfelejtettem válaszolni.  Én 06.26-án írtam a születésnapjára, amire 07.18-án kaptam választ.  Nagyon örült a levelemnek, de régóta nincs ideje és lelkiereje sem írni, sőt már egy jó ideje nem is olvas minket.  Költöztek is, a munkájuk is sok, és rövid időn belül két nagyon jó barátjukat veszítették el, ami nagyon megviselte őt. Azt írta, üdvözöl Mindenkit, de írni már nagy valószínűséggel nem fog. 


    Rénszarvasos játék:  én is holnap sorsolok, eddig öt helyes választ kaptam, közülük fog valaki nyerni. Hogy mit, az legyen meglepetés.  


     

  22. 2017. október 14. 11:3139530.

    koszi a kepeket, de jo volt nezegetni

    előzmény:
    Shephard (39527)
    2017-10-14  10:30
  23. 2017. október 14. 11:2139529.

    szamitasaim szerint 12


    borcsamama,macska,Bubcsi,74marcsi,ladyzso,narocsi,Madlena, Shephard,Sushi,Havastaj,Ago,Nyuszo

    előzmény:
    Shephard (39527)
    2017-10-14  10:30
  24. 2017. október 14. 10:5339528.

    Köszönöm a képeket, cukik vagytok Oliva. Meg minden nagyon szép volt.


    Azt jól teszed ha írsz. Mindenkinek ezt kéne tennie. Kedves adminunk még nem is válaszolt. De legalább azért jött valami válasz féle. Ha mindenki írna talán előbbre jutnánk.

    előzmény:
    Shephard (39527)
    2017-10-14  10:30
  25. 2017. október 14. 10:3039527.

    Szép napot


     


    Tegnap este Olivér nagyon későn aludt el, utána már nem volt erőm visszaolvasni, mostanában ha alszik délután akár csak 1 órát is akkor 11 előtt nem alszik el este, tegnap fél 12 után történt ez meg, holott 2 órája próbálkoztunk már az alvással, fárasztó. Ha nem alszik délután akkor simán alszik 9 körül, de hát kéne még neki aludnia, na mindegy!


    Jó kis napunk volt, shoppingoltunk, J.sk-ben vettem pár párnahuzatot, meg gyerek vállfát Oli ingecskéinek, aztán T.scoban Glamouroztunk, sok felsőt, polár kardigánt, atlétát..szereztem be Olinak, meg aztán kuponoztunk az Update boltban is, úgyhogy klassz kis nap volt, szép napsütéssel.


    Ma zserbót sütök, próba mert updates lesz, meglátjuk hogy sikerült. Ebédre fokhagymakrémleves lesz és brokkolis-csirkés-sajtos 'torta'


     


    Mágika: és fixen ott is maradnak a korongok a csavarhúzós módszerrel?


    Havastáj: igen biztos a fogacskái bántják, adjál neki hűtött rágókát, az sokat használ, nekünk a Dolo gél vált be, még most is hozza néha Oli ha épp 'fáj' a foga Aztán bekeni magának!


    Macska54: hát ez őrület, senki nem látja mi nem működik a fórumon már 1 hónapja, még mi adjunk tippeket???? És mi változott? Jó irányba semmi!!! Én ma írok nekik!!!


    Borcsamama: jaj de cukik a manócskák, és az a hetyke lábat átdobós, a kis huncut Zserbó van a 3. képen? Én is keresek vmi gallyat, van itthon fújós fehér festékem, szép lett


    Szedna80: én említettem zöld karifát, bár én úgy gondoltam hogy a fa ágai zöldek, mert mellette van már fehér ágú fánk is, tavaly a nagy fa jégkék-fehér-arany-üveg színekkel volt tele, de érdekes lehet sokféle árnyalatú zölddel dekorálni  Nekem Rudolfos és mézeskalács házikós fülbevalóm van, és vagyunk még itt páran akiknek biz van ilyen csecsebecséje 


    Ago79: nem pont ilyen, ami nekünk van az a belső tojásból előkerült függődísz


    LondonEye: eddig hányan játszottunk a Te játékodban?


     


    Készítettem egy albumot pár tavalyi karácsonyi képpel, nálunk ilyen volt:


    https://photos.app.goo.gl/rPiFqk86OZnc0sie2


     


    Szép napot Minden Manócskának

Címlap

top