Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2017. október 14. 10:0439526.

    Csak úgy müxik ha a beengedés után frissíted az oldalt. 

    előzmény:
    LondonEye (39525)
    2017-10-14  09:40
  2. 2017. október 14. 09:4039525.

    az uj hozzaszolas nem muxik, de ha a valaszra kattintok, akkor beenged


    hahoo, lanyok


    holnap sorsolom a nyertest, aki kis ajandekot kap, meg ma varom a kedvenc karacsonyi edesseget azoktol, akiknek van kedve reszt venni a jatekban

    előzmény:
    borcsamama (39524)
    2017-10-13  23:10
  3. 2017. október 13. 23:1039524.

    Én is megnéztem, most lett vége.  Nagyon tetszett, köszönöm!

    előzmény:
    LondonEye (39523)
    2017-10-13  20:56
  4. 2017. október 13. 20:5639523.

    ma a Papirangyalok-at neztem meg, mindenkinek nagyon ajanlom

    előzmény:
    macska54 (39522)
    2017-10-13  19:59
  5. 2017. október 13. 19:5939522.
  6. 2017. október 13. 17:0739521.

    Kedves Agó79 és mindenkinek aki írni szeretne az NLC-nek. Nem kéne hagynunk már. Itt a sok ünnep nemsokára és nem lehet semmit csinálni csak írni. Rengetek képet tudnék hozni naponta. és .



    Az NLCafé szerkesztőségének címe:
    1037 Budapest, Montevideo u. 9.
    II. emelet, 286. szoba
    E-mail:
    nlcafe@centralmediacsoport.hu
    Telefon: (+36-1) 437-3600
    Fax: (+36-1) 437-3737



    Termékmenedzser:
    veronika.kisszekelyi@centralmediacsopo rt.hu">Kisszékelyi Veronika
    Főszerkesztő:
    daniella.pacsonyi@centralmediacsoport.hu ">Pácsonyi Daniella
    Főszerkesztő-helyettes:
    marton.munkacsy@centralmediacso port.hu">Munkácsy Márton
    Marketingmenedzser:
    rita.vicsek@centralmediacsoport.hu ">Vicsek Rita
    Senior szerkesztők:
    adel.szentes@centralmediacsoport.hu">Szent es Adél (Ez van, Család)
    zita.kempf@centralmediacsoport.hu">Kempf Zita

    Címlapszerkesztő:
    cintia.farkas@centralmediacsoport.hu ">Farkas Cintia
    Rovatvezetők:
    eszter.jambor@centralmediacsoport.hu">Já mbor Eszter (Otthon, Egészség)veronika.wappler@centralmediacsoport.hu">
    Wappl er Veronika (Sztárok, TV-sztárok)nikolett.megyeri@centralmediacsoport.hu">
    Meg yeri Nikolett (Trend)orsolya.nemeth@centralmediacsoport.hu" >
    Németh Orsolya (Életmód, Horoszkóp)

    Újságíró:
    judit.czvitkovits@centralmediacsoport.hu">Cz vitkovits Judit
    Projektfelelős – szerkesztő:
    peter.komlosi@centralmediacsoport.hu">Komló si Péter
    Social menedzser:
    veronika.sari@centralmediacsoport.hu">Sári Veronika
    Képszerkesztő:
    adam.leeb@centralmediacsoport.hu">Leéb Ádám
    Szolgáltatás-szerkesztő:
    eva.doba@centralmediacsoport.h u">Doba Éva
  7. 2017. október 13. 16:0139520.

    Sziasztok!


     


    Madlena: Köszönőm szépen a jo kívánságokat.  A nagylányodat áttudom érzezni a betegségét mert én is hasoló helyzetben vagyok. Nálam azt volt a próbléma hogy ha egy gyermek besárgul akkor időben lekell cserélni a vért és ezt nálam nem történt meg és oxigrén hiány lépett fel nálam. A testvérem bátyám egészséges  mert nála lecserélték a vért és van egy egészséges kislánya is aki nagyon okos. 


    Kérek ha valami tanáncsot kell akkor szólj  mert reggelte én szoktam hireket is csinálni külőnbőző téma körbe fogyatékkal élőnek kis gyermekes családoknak vakoknak hallássérülteknek szoktunk ötletet adni.


     


    Londonka:  persze szivesen megmutatnám a képeket ha  jó lesz a nlc képfeltőtés egyszer.


     


    Macska: Szerintem erős összefogás kellene és máris  megoldodna  a probléma. Egy kettő  három ember rászol   vagy  ir egy panasz levelet addig  nem fog történi semmit szerintem.


     


    ladyzso:  Örülök hogy szuper helyeken voltunk és remélem  lesz még alkalom rá.


     


    Mágika: Neked is nagyon szépen köszönjük a jó kívánságot. 


    Shephard: Csak nem erre gondoltál a lidlbe kingereket? Mert az a aldiban is van    


    https://www.aldi.hu/hu/ajanlatok/ajanlatok-csuetoertoekto l-20171012/reszletes-oldal/ps/p/kinder-meglepets-tojas-fuegg ovel/


     


    Havastáj:  Nagyon szivesen és örülők ha segítettem kicsit.  Tök egyszerű az egész.      


     


    Szedna80: Bárcsak jó lenne ha egész világ máskép állna hozzá !   Elgondolkozható!


    Mindenkinek nagyon szép szerencsés péntek 13 kívánok! 


     

  8. 2017. október 13. 14:1939519.

    Sziasztok Angyalkák!


    Zsákbamacsek, jujjdeizgi!


    Nyuszó: én az anyóstélapóra szavazok. Télanyó szerintem más, szóval a gyerkőc ezt jobban tudja, bocsánat!


    Ago79: Nagyon szép történet a Tiétek. A legszebb az benne, hogy igaz! Köszönöm, hogy megosztottad! Mondom én mindig, hogy csoda egy világ ez!


    Bocsi, nem tudom, ki írta a zöld karifát... Ötlet lopva! Bár mindig ötezerszínesszívárvány a fa, de most lesz ötezerszínes zöld árnyalat!


    Vettem ma magamnak egy rénszarvasos sapit... És van Mézis fülbevalóm is (és igen, elmúltam nyolc éves...) Nagyon várom, hogy hordhassam őket!!!!


     


     

  9. 2017. október 13. 11:5339518.

    Köszi Macsek, aranyos vagy!  Nekem is nagyon tetszik az őszi tál, most szebb lett mint a tavalyi.  A fehér ágak egyenlőre pucérak, de muszály  volt lefestenem addig amig jó az idő, mert ezt bent nem lehet csinálni, és ha már hideg van, akkor kint sem. 


    Kimaradt a képek felsorolásából, hogy a szobámról készült képek is vannak, és az ajtón lévő névtábláért puszi itt is 


    Szigának.  Sziga, hol bujdokolsz?  Jösz a talira?  Remélem minden rendben, és hamarosan jelentkezel!


    Ami a morgolódásomat illeti, egyenlőre kicsit várok, hátha tényleg lépnek valamit, aztán ha semmi, akkor még mindig elküldhetem. 

    előzmény:
    macska54 (39516)
    2017-10-13  11:11
  10. 2017. október 13. 11:4939517.

    borcsamama


    jajissssstenem, azok a manok...


    meggazdagodhatnal beloluk egy karacsonyi vasaron


    egyebkent olvassak a forumot, lehet, nem azok, akik a fejlesztesert felelnek, de olvassak


    sokszor megfigyeltem, hogy valamirol beszelunk, es abbol hirtelen lesz egy cikk

    előzmény:
    borcsamama (39514)
    2017-10-13  10:48
  11. 2017. október 13. 11:1139516.

    Megnéztem a képeket, azok a manóóóóókkkk.... na és az ősz tálad is nagyon szép. A libacombról, meg a sütiről meg nem is beszélve. A fehérre festett ágak is nagyon tetszenek. Egyszóval nagyon ügyes vagy és kreatív. Gratulálok hozzá. 

    előzmény:
    borcsamama (39514)
    2017-10-13  10:48
  12. 2017. október 13. 11:0339515.

    Kedves Borcsamama! 


    Na ezt nekik kéne levélbe elküldeni. Mert amit ide leírtál az szép és jó, de evvel nem megyünk semmire. Bemásoltam az email címet is. Ha többen reklamálnánk akkor talán lenne esetleg foganatja. Bocsánat.

    előzmény:
    borcsamama (39513)
    2017-10-13  10:08
  13. 2017. október 13. 10:4839514.

    Miután kellőképpen kimérgelődtem magam, végre beváltom az igéretemet, és mutatom az albumot, amit a képeimből csináltam, ha sikerül.  Remélem meg tudjátok nyitni, ha mégsem, akkor majd újra próbálkozom. 


    Kicsit összevisszaság van benne, tanulni kell ezt még nekem, de hát időm mint a tenger. :-)


    A halak:  az utolsó zsákmány amiről írtam, egy ponty és az amúr.


    A kottás borítót ajándékba kapta aki a kiállításunkon énekelt.


    A táska: ez készült legutóbb, nekem nagyon tetszik, kicsi, aranyos.


    A sütik és a kaják: a szeptember eleji gyertyafényes vacsorára készültek, amiről már írtam.  Borcsapapát hívtam vendégségbe a teraszunkra a születésnapomon.  :-)


    A manók:  most folyamatosan ilyenek készülnek, imádom őket.


    A többi kép:  a leendő téli dekorom részei, a fehérre festett szőlővesszők és faágak, ja  és az őszi dekorok, most egy darabig ezek lesznek.


    https://photos.google.com/share/AF1QipPMpKiiNlvQjK4UPoG pScJkAlZuFg4J_-LEXH-2_6mxPfRkvU_CgrAjVyNiByuaiA?key=d0w4emtJ dlBYVTJqcGowRXViX1U1WDdlRmduRFN3


     


    Mágika, idén nekem is piros-fehér karácsonyfám és dekorom lesz, most fehér díszeket vadászok.  


    Találkozó november 25-én


    borcsamama


    banyoc@


    Mágika


    Macska /feltételesen/


    Shephard és Olivér


    Szedna/feltételesen/


    ladyzso


    Nyuszó


    Madlena


    Havastáj és Havasbaba


     


     


    Havastáj, felírtalak, és mivel a többség kéri, meg mivel én is úgy  gondolom mint Shephard, hogy már tradíció, akkor 


    lesz zsákbamacska!


    Madlena, a tízperces fánk nagyon finom és ráadásul gyors is, és is szoktam csinálni.  Lehet sütök is estére mire borcsapapa hazaér a Balatonról. 

  14. 2017. október 13. 10:0839513.

    Sziasztok Angyalok!


    Macsek, köszi a próbálkozást, nagyon kíváncsi leszek hogy mikor valósul meg az ígéret.  Én is mondhatnám hogy pont ez a kettő áll a lista élén,  ha-ha-ha.  Tudjátok hogy én nem vagyok piszkálódós és rosszindulatú sem, de erre már nem tudok mást mondani. 


    Mi az hogy folyamatosan kerülnek fel a javítások vagy változások?  Ti találkoztatok valami olyannal ami eddig nem volt?-  mert én nem.  


    Eltünt viszont a privi, a képfeltöltés, nem lehet normálisan - jobb esetben, máskor meg sehogy  - belépni, nem lehet régi hozzászólásokat visszakeresni, ill. szintén nem lehet egy-egy ember hozzászólásait se visszanézni, és még sorolhatnám . 


    Ezekkel a minden őszi, egy-két naposra igért és hónapokig tartó ráncfelvarrásokkal évek óta mindig csak bosszúságot okozott nekünk az nlc, kivéve azt az egy esetet, amikor felkerültek a karácsonyi hangulatjelek.  Ezért hálásak is vagyunk a mai napig, és köszönjük.    Nem lehetne most is valahogy így?  


    Na.  erről ennyit, szép napot Mindenkinek!

  15. 2017. október 13. 09:4239512.

    És már itt a következő is.


    Kedves Zsuzsa!


    ez a kettő áll a listánk élén, ígérhetem, visszakerülnek!


    üdvözlettel,


     



    Vera


     


     


    Kisszékelyi Veronika


    termékmenedzser


     


    1037 Budapest, Montevideo utca 9.


    Mobil: +36-30-218-4040


    Fax: +36-1-437-3737


    veronika.kisszekelyi@24.hu


     


     


     


     


    Central Médiacsoport Zrt.


  16. 2017. október 13. 09:4139511.

    Most jött ez a levél. Mindjárt a válasz is ment.


     




    Kedves Veronika!


    A képfeltőltési lehetőség hiányzik nagyon mindenkinek. Nagyon megköszönnénk ha ezt legalább rendbe tennék. És még a prívát üzenet is. De azt még meg tudjuk oldani. De a képfeltőltés nagyon fontos lenne mindenkinek.


    Maradok tisztelettel Wágner Zsuzsa / Macska felhasználó.  


     


     

     


     


     




     


     




    --------------Eredeti üzenet--------------


     




    Feladó: veronika.kissze kelyi@centralmediacsoport.hu"">Kisszékelyi Veronika


    Dátum: 2017.10.13. 9:16:27


    Cím: wzsuzsa01@t-email.hu"">Zsuzsa


    Tár gy: RE:



     




    Kedves Zsuzsa!




    folyamatosan javítjuk, kerülnek ki javítások szinte minden héten.




    Tudna segíteni, pontosan melyik funkció a leghiányoltabb?




     






    Köszönettel,




     




     




    Kisszékelyi Veronika




    termékmenedzser




     




    1037 Budapest, Montevideo utca 9.




    Mobil: +36-30-218-4040




    Fax: +36-1-437-3737




    veronika.kisszekelyi@24.hu





  17. 2017. október 13. 08:4439510.

    Sziasztok!


    Gyorsan reagálok, amikre emlékszem.


    A talira beírna valaki engem/ minket(?) Is. Telefonról nem tudom. Köszi. Borcsamama, én a zsákbamacskára voksolok.


    Eszterlili, sajnálom a cicust.


    Ago, gyönyörű voltál. Mesébe illő a történetetek. Sírtam és nevettem is, ahogy olvastam. A gesztenyés sajttortát beillesztem a karácsonyi menübe! Köszönet érte!


    Madlena 50 kelés egyetlen éjjel?? Na, akkor én el is dugulok.... Le a kalappal, amit erőn felül megteszel a lányodért!


    Mágika, én gombostűvel csináltam. Nekem az a tapasztalatom, hogy minél ócskább vatta kell hozzá, mert azért összehajtva nem könnyű átszúrni. Vettem egy nagy doboz apró gombostűt, 2 koszorút megcsináltam, de maradt tű bőven. 


    Nyuszó, a barátságfa biztos szuper lesz. Nálunk a régi helyen az előtérnél volt egy kis átjaró, ott volt egy girland, amit ilyen díszekkel díszítettem. Idén még nem is tudom, hogy mi legyen...


    Bocsi, akinek nem írtam, a memóriám nem az igazi, pláne, hogy éjjel megint nem aludtunk jól, sőt, sírt a kicsi manóm, pedig sose szokott. Tuti a foga, mert mindig megkereste a hálózsákon a varrást és azt tömködte a szájába. Még bekenni se nagyon engedte. 


    Na, megyek...tényleg beszippant a fórum.


  18. 2017. október 13. 04:5039509.

    Jó reggelt !


    Örülök ha a film talált. 

  19. 2017. október 12. 23:4139508.

    Annyit hallottam vagyis olvastam már róla, hogy most este kipróbáltam a csavarhúzós módszert 


    Sokkal egyszerűbb, könnyebb és haladósabb is, mint tűvel.  Nagyon tetszik ez a megoldás és szerintem sokkal szebb is, mint  a tűzős. Amire érdemes még figyelni, a vattakorong vastagsága, szerintem a vékonyabbal szebben mutat. Próbadarab készült koszorúnak is meg gömbnek is, szerintem egész jók lettek. Most már kitapasztaltam, hogyan a legjobb és így, hogy nem kell hozzá a rengeteg tű, szerintem még gyártok belőle párat, úgyis piros fehér fát szeretnék idén. 


     


    Miközben készült a koszorú meg a gömb megnéztem a Macska által ajánlott filmet.  Az is klassz volt. 


    Köszönöm Macska. 

    előzmény:
    Shephard (39507)
    2017-10-12  21:38
  20. 2017. október 12. 21:3839507.

    Szép estét


     


    Ma városban téblábolós napunk volt, Dédipapa látogatással fűszerezve, holnap sem leszünk itthon, Anyummal hivatalos helyre megyünk anyagot elhozni, aztán shoppingolunk egy kicsit Ma este miután Olivér méltóztatott felébredni megnéztük a Karácsonyi kutyabalhét, lekötötte Olit, aztán gyorsan bedobtunk a sütőbe dupla adag virslivel töltött kiflicskéket, jók lesznek holnapra az útra, már nagyon ügyesen segített kivágni a háromszögeket pizzavágóval, bár Ő úthengerezésnek hívta, aztán tekerte a virslit, majd tojással kente és sajttal szórta, bár ebből a szájába is jutott bőven


     


    Macska54: még mindig semmi válasz? Nyugi, az idegesség árt neked


    Nyuszó: sziaaaa, jaj de jó hogy a te Olid ennyitől megijed, az enyém bezzeg nem, rögtön megígéri hogy jól viselkedik aztán huss el is felejti, tegnap muszáj voltam néhány játékát elkobozni, mert nem volt hajlandó elrakni, alkudozik értük azóta is, de hát még jópár napig nem kaphatja vissza! Jaj de jó terveid vannak karácsonyi dekor terén Én Olinak a szobájába szeretnék egy kis fácskát 50-80 cm közöttit, ma meg is lett rá az első dísz Ugyanis a L.dlben már az éjjel járt a Mikulás és hozott Kindereket, és végre nem hasznavehetetlen dolog van benne, cuki kis Miki volt aminek van akasztója vagy csiptetni is lehet a fára pl Ne csak gondolj rám, szól is ha látsz olyan cukorkát


    Eszterlili: sajnálom a cicusotokat


    Borcsamama: persze hogy legyen zsákbamacska, azt hittem ez már tradíció


    Ago79: én meghallgattam, érdekes volt, megjött a kedvem az illatpálcához Nagyon jó, hogy azért vannak olyan helyek, ahol nem vagy korlátozva és része lehetsz mindennek, sok ilyen kéne még!


    Mágika: igen, gombostűvel rögzítettem, 1000 db-osat vettem, az jó pár évig elég, már tudom Mit alkotsz? Koszorú vagy gömb?


     


    Most hogy végig gondolom idén nálunk akkor 3 karácsonyfa lesz, a nagy zöld a nappaliban, a fehér közepes a hálóban, és egy újabb, egy pici Olivér szobájában...még azért van pár szabad szoba ahova lehet később tenni

  21. 2017. október 12. 21:3539506.

    Ami a Brico helyén lesz az már  most 20-án nyit.  :)  már hirdetik is a nyitást 


    A kórház előtti novemberben nyílik.  

    előzmény:
    Madlena (39505)
    2017-10-12  21:31
  22. 2017. október 12. 21:3139505.

    Macska! Kiváncsi vagyok, hogy erre fognak-e reagálni!  


    Nyuszó! Milyen az a 10 perces fánk?  Jó fej a férjed, ahogy kereste...  


    Na de Londoneye!!  Hogy mondhatsz ilyet?????? Rám???? Mikor???? Hol????????


    Ladyzso! Halloweeneset se nagyon láttam.....de lehet másik üzletben van.   A szentendreire gondolsz?  Igen, mivoltunk már többször is. Sajnos elég drága....de vannak jó dolgok. Gödöllőn is a Karácsonyház majd nov. 1-én nyit. Nekem az jobban tetszik.


    Mágika!  Ugye-ugye???  Én is kiváncsi leszek!!   Meg arra is, hogy mikor készül el!


     

  23. 2017. október 12. 21:0239504.

    Sziiiia Madlena!  


    Szia szomszédom!   Mit szólsz milyen üzletek épülnek kettőnk között?  Kiváncsian várom milyenek lesznek,  jó kis üzletek lesznek, már alig várom hogy nyissanak és szét nézhessek. Remélem jó kis karácsonyi cuccok is lesznek.  


     


    Borcsamama


    Iiiiigen!  Legyen zsákba !  


    Az olyan izgalmas és mindig  jól szokott sikerülni. :)  


    Barátságfa, idén én is gondolkodom rajta, hogy kéne még egy fát felállítani. :)  Nálunk mindig csili-vili, tarka-barka fa volt, de idén szeretnék szakítani ezzel ahagyománnyal és piros-fehér fát szeretnék, ezért gondoltam, hogy a sok szép sk. díszeknek meg kellene egy külön fa. Egy szép fára még be kell ruháznom.  


    A tesztet igyekszem hétvégén kitölteni, már elmentettem a kérdéseket, csak most telóról vagyok, most a párom ül a gép előtt. :)


    Szedna


    Ügyes vagy, hogy mindjárt végzel a takaritással. Bosszantó azért, hogy ilyen fontos iratokat is kidobtál, de jó hogy így fogod fel. 


     


    Nyuszó


    Tényleg érdekes ez a meleg karácsony. Én nem tudom elképzelni milyen érzés  ilyen helyen karácsonyozni, nekem a hideg is hozzátartozik, de egyszer azért kipróbálnám.  :)


     


    Macska


    Tényleg nagyon idegesítő ez a hozzáállás az nlcafe részéről, hogy még válaszra sem méltatnak.   Siralmas ez a ránc felvarrás is, de már csoda lenne, ha ilyenkor nem nyúlnának hozzá és rontanák el az adfig működő dolgokat, tavaly is voltak problémák. :(


    Szép estét mindenkinek! 


    Megyek alkotok valamit.  :)

    előzmény:
    Madlena (39486)
    2017-10-12  12:21
  24. 2017. október 12. 20:3639503.

    koszi, mar nezem is

    előzmény:
    macska54 (39502)
    2017-10-12  20:22
  25. 2017. október 12. 20:2239502.

    Kutya egy ünnep. Teljes film annak aki még nem látta.


    Mindenkinek szép estét, jó éjszakát. 

Címlap

top