Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2017. október 12. 20:1139501.

    Sziasztok! 


     Délelőtt bekukantottam és írtam is egy hosszabb hozzászólást, ami mielőtt elküldtem volna elszáll az éterben.  :(   Akkor nem volt kedvem újra kezdeni az egészet.  Most röviden leiom amire emlékszem.  


    Shephard


    Tényleg emlékszem is rá, hogy tavaly készitettél ilyen koszorút,  nagyon szépek. :) 


    Te mivel készitetted, úgy értem gombostüvel? 


    Kipróbáltam egy gömbön is, de az még csak félig van készen, elfogyott a gombostü. 


    Havastáj


    Töled is kérdezem, te hogyan készitetted?  Rengeteg gombostűt elfogyaszt, pedig nekem csak picike koszorúm volt itthon.  Hallottam már ragasztásról meg csavarhúzós szurkálásról is.  


    Ago


    Megnéztem a riportot meg a képeket is ám.  Szépek voltatok és gyönyörü menyasszony voltál.  :)    A történetetek is nagyon romantikus.  Nagyon sok boldog együtt eltöltött évet kivánok nektek!   


    Nálunk mindig igazi fenyö van, sima luc, mert annak van a legjobb illata.  És persze mindig plafonig érő, tavaly próbáltam kisebbre váltani, de leszavaztak a fiúk. :D


     


    Eszterlili


    Sajnálom a cicusotokat.:( 


     


    Ennyire emlékszem, most gyors elküldöm és  olvasom tovább a mai hsz-okat. 


     


    Ui:  elnézést a helyesirási hibákért, teloról írok, i


    gy kicsit bonyolultabb.


     


     


     

  2. 2017. október 12. 17:3139500.

    Hű, jó hogy szólsz! 

    előzmény:
    LondonEye (39492)
    2017-10-12  13:43
  3. 2017. október 12. 17:2939499.

    Igazad van, a süti a lényeg 

    előzmény:
    Nyuszó (39491)
    2017-10-12  13:10
  4. 2017. október 12. 17:2839498.

    A Párod haláli lehetett, ahogy kereste a "a sose volt" süteményt. Nem semmi, milyen ütemben fogynak nálatok a sütemények 


    Én inkább forrócsokit kérnék, ha lehet.

    előzmény:
    Nyuszó (39490)
    2017-10-12  13:03
  5. 2017. október 12. 17:2339497.

    De szuper helyeken jártatok, ez igen 

    előzmény:
    Ago79 (39487)
    2017-10-12  12:38
  6. 2017. október 12. 17:2239496.

    Halloween-es cuccok voltak legalább? Sajna sok helyen még semmi sincs kirakva. A karácsony {múzeumban} volt már valaki?

    előzmény:
    Madlena (39486)
    2017-10-12  12:21
  7. 2017. október 12. 17:1839495.

    Zsákbamacska: legyen 

    előzmény:
    borcsamama (39485)
    2017-10-12  12:08
  8. 2017. október 12. 17:1339494.

    előzmény:
    eszterlili (39483)
    2017-10-12  10:02
  9. 2017. október 12. 17:1039493.

    Sziasztok!


    Ez az anyóstélapó nagyon tetszik. Biztos gyönyörűek lesznek a diók.


    A 2. karácsonyfa nagyon kedves ötlet.

    előzmény:
    Nyuszó (39481)
    2017-10-12  09:37
  10. 2017. október 12. 13:4339492.

    talis lanyok vigyazat!!!


    rakjatok el minden karacsonyos bogret, ha Madlena is ott lesz, mert veszelyes rajuk nezve


    Ago


    egyik nagy vagyam Salzburg az adventi idoszakban...vagy barmikor, Mozart miatt is


    majd ha lehet kepeket feltolteni, mutatsz parat?


    emlekszem, Dem volt ott, es ajultan neztem a kepeit


     

  11. 2017. október 12. 13:1039491.

    Borcsamama! Félbemaradt a mondatom, látszik,hogy csapongok! Szóval, igen, emlékszema  te barátságfádra, nézeget évek óta, és most szántam rá magam, meg tavaly Shephard is bevállalta a kis fát, az is lökött a dolgon, és helyünk is van bőven, szóval juhúúú, újra favétel, és tervezgetés!


    Menütervezés nálam tavasszal félbemaradt, az biztos, hogy keksztekercs tuti lesz!

  12. 2017. október 12. 13:0339490.

    Sziasztok!


    Délutáni kávét?


    Borcsamama! Köszi hogy felírtál! Igen, i


    Eszterlili! Sajnálom a cicust! Főleg hogy a kicsikéd találta meg!


    Hoztam egy kis érdekességet, nekem nagyon tetszett:


    http://player.hu/eletmod/igy-nez-ki-a-karacsony-ott-ahol -decemberben-is-meleg-van/


    Kicsianyáról tudtok valamit?


    Este sütöttem 10 perces fánkot, de mire a Párom hazajött, hiába kereste,már az utolsó morzsák sem voltak meg. Szegény nyitogatta a szekrényeket, mosogatógépet, ajtókat, már láttam,hogy nevet, gondoltam valami vicc lesz, pár perc szekrénynyitogatás után már a 3 gyerek is nevette, mire kibökte: a fánkot keresem, amit mondtál, hogy sütöttél.


    Most azon agyalok hogy mit csináljak ma ami gyors és finom. Gyorsaság a legfontosabb, mert ahogy sütök,úgy fogy el.


    Most nézegetek túrós fánkokat.


     


     


     

  13. 2017. október 12. 12:4939489.

    Madlena! Nem.


    Ágo! Köszönöm szépen.


    Lentebb tettem be egy levelet amit most írtam nekik. Nagyon pipa vagyok. 

  14. 2017. október 12. 12:4539488.
    Tisztelt Kisszékelyi Veronika!
    termékmenedzser
    Azzal a kérdéssel fordulok önhöz, hogy mikor kapjuk vissza az NLCafé funkcióit a topikokban? Hiába írók, telefonálok. Válaszok nem jönnek. A telefont nem veszi fel senki. Kérem mielőbbi válaszát és ha lehet akkor tájékoztassák a topik  felhasználókat. Ahogy tették akkor mikor közölték hogy ráncfelvarrás lesz/van immáron másfél hónapja. Több százan/ezren várjuk a válaszokat, a topik rendbe tételét, de hiába.

     


    Tisztelettel: Wágner Zsuzsa / Macska felhasználó.
     
    Ezt most küldtem el. 
  15. 2017. október 12. 12:3839487.

    Sziasztok !


     


    Előszőr is nagyon szépen köszönjük mindenkinek a gratulációkat a jó kívánságokat.


    Macska és Shephard Nagyon szépen köszönőm a segitséget és én kérek elnézést mert kicsit rosszul csináltam meg.  Remélem sikerült meghallgatni.


    Macska: csoda szépek ezek a képek és nagyon jól csinálod  csak igy tovább. Igazi segítőkész ember vagy!!!!!!!!


    Londonka:  Neked is nagyon szépen köszönőm.


    Nyuszo: Azért kérdez meg eladó mielőtt megvennéd.


     


     Majd most vasárnap megyünk a tv2ben a sztárban sztárban élőben is láthatom majd. Ez volt a kívánságom.


    Ezt egyik ismerősünk intézte el.


     


    Tavaly adventkor salzburgban voltunk nagyon szép volt mindent és mesebeli álom volt. Aztán egyik évben voltunk Mese birodalom Ausztriai family parkban  és ott feltudtam  ülni  pár játékra. Ottani emberek is nagyon kedvesek és segítőkészek.   


    További szép napot kívánok!

  16. 2017. október 12. 12:2139486.

    Jó napot Kedveseim! 


     


    Bubcsikám! Köszönöm a képeket!  Csak úgy gyönyörködtem bennük!! Csoda szép helyen laktatok!!! Külön jó, hogy Téged is megkukkanthattalak!! Magácska is csodaszép!!! És ott még havat is lehetett lapátolni!!


    Ago79! Isten hozott nálunk!! Biztos nem lehet egyszerű az életed....de nagyon örülök, hogy találtál rá módot, és itt lehetsz köztünk! Nekem a nagyobbik lányom súlyosan mozgássérült.  Elolvastam én is!  Nagyon megható!!  Gyönyörű menyasszony voltál!!! Jól hangzik ez a geszetnyepüré sajttorta.


    Havastáj!  Azta!! Már mászik?? Nagyon kis mozgékony lehet!!  Sajon nekem is rosszul alszik a nagylányom. Forgatni is kell. Ha csak 3-4 alkalommal kell menni hozzá, akkor az már jó éjszakának számít. Egyszer számoltam, de 50 -nél abbahgytam! 


    Macska!  Írtak vissza már?  Ezt a fajta illatpálcát még nem láttam...


    Ez már 20 éve így van. Tehát kitartás csajok!!   ÁÁÁÁ! Nektek azért más a helyzet.   Csak egy kis ideig kell éjszakázni. 


    Shephard!  Okés, köszi megnéztem!  Kiváncsi vagyok, hogy sikerült-e fogynod!  De te ügyes vagy, hogy még tornázol is!!  Ilyen felíratos fenyőm van tavalyról , a Kikben vettem.  Nem tudom milyen gömb formájú cukorkára gondolsz....én nem láttam olyat még sehol.


    Mágika! De jó, hogy jöttél Te is! Jópofa ez a vattakorongos koszorú.


    Nyuszó! Jót nevettem az anyóstélapón! Cuki lehetett!!


    Eszterlili! Sajnálom a macskuszotokat.


    Borcsamama!  A találkozóra én is szeretnék menni. Persze, tudod nálam sok minden közbe jöhet.  Az ajándékozásra is jelentkeznék.


    Igyekszem a kérdőivvel is ám! 


     


    Én ma Müllerben voltam. 20% -os kupon van a Glamourban.  Vettem egy csomó mindent. Illatgyertyát is. A Gladenek van egy új, karácsonyos illatú.   Érdekes, hogy olyan sok karácsonyi dolog nem volt, viszont édesség az annál több. 


     


     


     

  17. 2017. október 12. 12:0839485.

    Sziasztok Angyalok!


    Nyuszó, mindenhova felírtalak, találkozó, ajándékozás, játék, és köszönöm a kérdőívet is.  Szerintem én válaszoltam rá, majd megnézem, ha mégsem, akkor elnézést. 


    Jó sok mindent csináltok, de nem csak ti, hanem mindenki ténykedik már valami karácsonyi dologgal. 


    De jó hogy te is kedvet kaptál a "még egy karácsonyfa" című játékhoz, ami szuper jó dolog, én már évek óta csinálom és szuper jó dolog.  Az enyém is pont olyan céllal indult amiért te is tervezed.  Rengeteg apróságom összegyűlt az évek során, amiket mind nagyon kedves barátoktól, ismerősöktől kaptam, a nagy fára nem fértek és nem is igazán passzolta, így született meg a barátság fa ötlete.  Írtam én itt már többször is róla, és képeket is mutattam. Ráadásul az is nagyon jó benne, hogy már nov. elején feldíszítem, és februárig biztos hogy marad is.  Az idei év viszont ilyen szempontból is különleges, ugyanis a májusi találkozó miatt le se szedtem , hogy lássák a lányok.  Utána elpakoltam, szeptember elején pedig megint rákerült minden dísz, mert ment a kiállításra.  Most már le sem szedem, már úgyis mindjárt november van.


    Mágika, tegnap elfelejtettem írni, hogy a csomagom jó lesz még a találkozón is, talán utána is belefér majd az időmbe. 


    Közérdekű közlemény! Elfelejtettem megkérdezni, legyen-e a találkozón zsákbamacska???????  Akik újak, azoknak infó erről:  mindenki készít valami olyan ajándékot, aminek mondjuk ő is örülne, szépen becsomagolja, ott betesszük egy zsákba, és mindenki húz belőle egyet.  Ez egy kis előkarácsony, általában nagyon jól szokott sikerülni.  Az, hogy ezen kívül hoz-e valaki apró  meglepit mindenkinek - lehet az akár csak egy szem szaloncukor , vagy bármi apróság- az teljesen egyéni döntés, nem kötelező. A zsákbamacska sem kötelező, csak az vesz részt benne, aki szeretne, nyilván aki nem tesz a zsákba semmit, az húzni sem tud.  :-)

    előzmény:
    Nyuszó (39482)
    2017-10-12  09:40
  18. 2017. október 12. 12:0039484.

    Nyuszo


    lattad a diszemet? ezt hogy csinaltad?


    a keksztekercsed kokuszos? csak azert kerdem, mert most jatszik nalunk a kekszes mindenfele...


    hasznald ki az idot, amig meg mukodik a Telapoval valo fenyegetes


    eszterlili


    sajnalom a cicat, ugy az ember -hez tud noni

  19. 2017. október 12. 10:0239483.

    Szzziasztok!


     


    Tegnap macska temetés volt este. A Kisebbikem kifeküdve talűűlta a macskát Süti kutyánk sírja mellett. Egész este zokogott.Nem akartam azt az állatot, de nagyon sajnálom. Nem tudjuk mi történt vele. Olyan, mintha valaki oda tette volna.Gyanítjuk, valamelyik állat elkapta. Az egyik szomszédban argentin dog keveréék van, a másikban foxi keverék. Hogy mi egyéb, azt nem tudom. A miénk nem bántaná, és hátsó kerítés is van, a kutya elől volt, a macsesz hátul kifükdve. 

  20. 2017. október 12. 09:4039482.

    Folyt.köv. mrt ismét sokat írtam


    Beneveznék a játékba:


    Londoneye: Kedvenc karácsonyi édességem a keksztekercs. Egyszerű de nagyszerű és imádom!


    Borcsamama: Ágas, Táltos, Villám, Üstökös íjas, Csillag, Rudolf, Pompás, Táncos és 9-en vannak.


    Macska! Hű de jók ezek a bögrék! Egyből megfogott a képe! Lehet arra kell majd járnom véletlenül...


    Szedna! Örülök, hogy nem fogtad fel tragikusan a véletlenül kidobott dolgokat. Igazad van, ezek pótolható dolgok...


    Shephard! Jó ötlet a cukorkapálca ültetés! Kerek cukorkát vásárokban szoktam látni. Nem lesz felétek valami esetleg? Ha látok valahol, gondolok rád!


    Borcsamama! Gratulálok Borcsapapának a sikeres horgászathoz és gombászáshoz!


    Havastáj! Tudom rosszak az éjszakai kelések, remélem hamarosan megoldódik nálatok is!


    Ago79! Üdv közöttünk, örülök, hogy itt vagy! Csodálatosak a képek az esküvőről és rólatok! Szép pár vagytok! Köszönöm az illatpálcás véleményt, akkor be is szerzem majd


    És jelentkeztem az ajándékozásra is, Borcsamamának már el is küldtem ismét a kérdőívet, remélem megkapta.


    Találkozóra is tervezek menni:


    Találkozó-November 25, szombat:


    Borcsamama


    Banyóca


    Mágika


    Macska feltételesen


    Shephard+Olivér


    Szedna80 feltételesen


    Ladyzso


    Nyuszó

  21. 2017. október 12. 09:3739481.

    Szép jó napot Angyalkák!


    Olyan mélabús sötét idő van felénk, hogy igazi télies hangulatom lett. A meleg tea, karácsonyi rénszarvasos pihe-puha pléd is előkerült reggelenként. Amikor a gyerkőcök kijönnek a konyha-nappaliba, beburkolóznak és megkérdezik mikor lesz már karácsony. A kicsi lányom tegnap elkezdte a télapónak írt levelét, amiben azt is megkérdezte, van-e mellette anyóstélapó. Kérdezem az mi, hát a felesége,mondja, mire felvilágosítottam, hogy azt télanyónak hívják.


    Már működik a télapóval való fenyegetésem is, reggel nem akart öltözni Oli, mire elmondtam, télapó már nézi a varázsgömbjében, hogy ki mit csinál. Egyből elkezdte az öltözést.


    Most diókat festegetünk, egyenlőre katica, béka, halacska és egyéb fantáziaszülemények készültek. Igaz, a kicsinek oda lett egy ruhája, de tegnaptól azt neveztük ki festőruhának, az akril ugye nem jön ki sehogy...


    Ötleteim mint a tenger, csak a napi 24 óra kevés hozzá. Nem tudom ki lesz a párom az ajándékozásban, de van már ötletem neki is.


    Valamint eldöntöttem, hogy még egy fát beszerzünk a hálónkba,amin az utazások alatt illetve barátoktól, tőletek kapott díszek lesznek. Mert sok van és elvész a nagy fán a nappaliban. Az udvari világítást is bővíteni fogjuk ez már biztos, igazi meseházat szeretnék kívülről is


    Démétér! Nagyon jó tortákat találtál ki, nálam az első, azaz a vaníliás piskóta bailey's-szel és diókrémmel nyert.


    Bubcsi 28: Kiraboltátok a mókust?! Mi is szeretünk gyűjtögetni a  természetben. Van már makkunk, diónk, gesztenyénk, itthon volt sok parafadugónk, így már csak alkotni kell.


    Éjjel síró gyereken hatalmasat nyeltem. Tapasztalatból mondom, sajnos én is ismerek olyan szülőt, aki úgy akarta leszokatni a gyermekét az éjszakai kelésekről, hogy hagyta sírni éjjel. Fél óráig, óráig, órákig,míg álomba nem sírta magát... Nálam ez abszolút elképzelhetetlen. Mind a három gyerkőcnél ilyenkor többet ért egy simi, egy puszi, vagy ha fájt valamije, akkor az ölelés ezerszer többet ért, minthogy sírni hagyjam. Nem is volt az alvással gond sosem. És biztosan tudom hogy pont ezért. Sokszor felkeltek, de amint megnyugtattam őket, vígan aludtak tovább. Szóval a válaszom: nem,egyáltalán nem természetes a dolog.


    74 marcsi: Köszi, mostmár el tudom képzelni a hőmérséklet takarót. És kíváncsian vároma  képet majd, ha esetleg megmutatod, mert biztos szép lesz!


    Londoneye! Én láttam a tengerparti kagylós díszedet, nagyon ötletes!


    Sonnenblume! Sajnálom, hogy búcsúzni jöttél, várunk vissza ha esetleg úgy alakul


     


     


     


     


     

  22. 2017. október 12. 08:2339480.

    Korán reggel még nem volt, de most már igen.


    Válasz természetesen még nem jött.


    Mármint az NLC-nek természetes hogy nem reagálnak rögtön. 


    Azért a számlálót se feledjük. Már tényleg a nyakunkon a.... 

    előzmény:
    Bubcsi28 (39479)
    2017-10-12  07:22
  23. 2017. október 12. 07:2239479.

    Jó reggelt!


    Macska, láttad az nlc teljesítményét? Este sötétkék, reggel narancsos a kezdőlap. Ezt bírták létrehozni két hónap alatt....hát...wow...


    Gondolom még nem kaptál választ...


     


    Ennek ellenére legyen mindenkinek szép napja!


     

    előzmény:
    macska54 (39478)
    2017-10-12  04:43
  24. 2017. október 12. 04:4339478.

    Jó reggelt 

  25. 2017. október 11. 22:4739477.

    Amikor gépről tudtam jönni, azt meg lehetett oldani. Csak azóta elszúrták az egészet.


    Így már világos, miért este tornázol.


    Köszi az együttérzést. Igyekszem.

    előzmény:
    Shephard (39475)
    2017-10-11  22:38

Címlap

top