Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2017. október 9. 20:4339401.

    nagyon sajnalom, varunk vissza

    előzmény:
    Sonnenblume (39400)
    2017-10-09  20:39
  2. 2017. október 9. 20:3939400.

    Sziasztok!


     


    Bár mostanság jöttem, most mégis búcsúzom. Vissza kell térnem a zugolvasó módba előre nem látott körülmények miatt...


    Borcsamama, így az ajándékozásban sem tudok részt venni.


    Talán egy másfajta élethelyzetemben csatlakozom majd újra hozzátok.


    Addig is minden jót, kellemes karácsony várást mindenkinek!

  3. 2017. október 9. 20:3639399.

    Macska: Köszönöm, hogy megküldted, hogy mit kell csinálni. Ma már nem, de holnap kipróbálom, s ha sikerült elsajátítanom, akkor látni fogjátok a takarót. 

    előzmény:
    macska54 (39396)
    2017-10-09  19:25
  4. 2017. október 9. 19:4839398.

    Nagyon szép. :-)


    ......


    Nov. 25.: jónak tűnik.

    előzmény:
    Bubcsi28 (39372)
    2017-10-08  22:42
  5. 2017. október 9. 19:3739397.

    Sziasztok!


    A szülinapos listát én is szeretném, ha lehet.


    Tabiról elég bonyi irogatni.

  6. 2017. október 9. 19:2539396.

    Sushinak és egyben mindenkinek aki szeretné tudni.


    Jó album készítést kívánok.


     


    Remélem tudtam segíteni. 

  7. 2017. október 9. 18:2839395.

    Sushi!


    "tudna nekem is valaki segiteni, hogyan tudok ilyen albumot csinalni? en is küldenek kepeket."


    Megpróbálom megcsinálni a képeket a menetről és rá irok minden lépést hogy ha akarsz képeket akkor tudjad. 

    előzmény:
    Sushi (39386)
    2017-10-09  15:36
  8. 2017. október 9. 17:5139394.

    Nyuszó: almás crumble: https://cookpad.com/hu/receptek/1924172-almas-crumble más gyümivel is szoktam csinálni és dióval


    Kakaós-kókuszrolád: 6 fehérjét habbá verünk, 6 sárgáját édesítővel kikavarjuk adunk hozzá 3 ek kakaóport, majd a habot, sütőpapíros nagy gáztepsibe simítjuk és 160 fokon kb 10 perc alatt megsütjük, még melegen lehúzzuk a papírt róla és feltekerjük, kihűtjük. Krémhez 25 dkg mascarponet kikeverünk édesítővel, hozzáadunk 2 dl habbá vert tejszínt, majd annyi kókuszreszeléket amennyivel még kenhető lesz, kb 10 dkg. Kigurítjuk a tésztát megkenjük a krém 2/3-ával és feltekerjük, maradék krémmel bekenjük a külsejét, pici kókusszal megszórjuk, jó étvágyat Pont tegnap is ezt csináltam, már nincs belőle

    előzmény:
    Shephard (39393)
    2017-10-09  17:42
  9. 2017. október 9. 17:4239393.

    Sziasztok


     


    Látom a nagy ráncfelvarrás még mindig nem fejeződött be az nlc-n Végre az asztali géphez jutottam, így felveszem a fonalat és visszaolvasok Ah, csak 400 hozzászólás van


     


    Narocsi: most olvastam a szomorú hírt, fogadd őszinte részvétemet, nagyon sajnálom a veszteségedet


     


    Sonnenblume: ha majd lehet feltenni képet megint megmutatod miket horgoltál eddig?


    Macska54: gratula a -kilókhoz, bosszantó lehetett a varrónőnél tett látogatásod, de majd a végső célnál biztos többet kell alakítani


    Havastáj: foga nem bánthatja a picurt éjjel? Nálunk mindig akkor voltak rosszabb éjszakák, mondjuk így kb is 1 kezemen meg tudom számolni hány ilyen volt, mind a mai napig jó alvó, ma is 9 után kelt, mi lesz velünk ha oviba kell menni?... Szerintem is borzasztó hogy már október van, mindjárt karácsony, el vagyok késve


    LondonEye: köszi az aggódást, Férjem itthon volt tovább mint gondoltuk, és este mindig a gépnél játszik mikor lett volna időm jönni a  fórumra, de szombaton visszament így itt vagyok A videa nálam nem megy mert én más országban vagyok, de szerintük te meg nem Nagyon jók az alkotós kuckók/szobák, úgy néz ki jövőre költözünk és abban a házban van egy nagy galéria kb 30nm2, na azt pont ilyen hobby szobának akarom megcsinálni, számítógépes részleggel együtt Kedvenc karácsonyi süti: Mince pie


    Madlena: gratulálok -8 kghoz A Kelekótya karácsony nekem is az egyik favoritom


    Mütyüri: kis üvegeket én fűszerek tárolására használtam, illetve férjemnek csavarok-anyák-piciségek vannak benne, de pl jó lehet karácsonyi ajándéknak pl bele forrócsokipor, lekvár, teakeverék, mikrós bögresüti hozzávalók... 3 éve csináltam a Martinit, finom, de idő kell hogy megérjen!


    Borcsamama: nov 18 v. 25 találkozónak? Ahogy látom a 25 jobb mindenkinek, nekünk most minden jó még, mindenképp az adventhez legyen közelebb! A te játékod meddig tart? Táltos, Táncos, Pompás, Csillag, Ágas, Íjas, Üstökös, Villám, Rudolf


    Nyuszó: nálunk is 'írt' már Olivér listát a Mikulásnak, Jézuskának, aztán majd válogatnak belőlük, de persze minden nap kerül fel rá újabb óhaj, kb 5 évre előre lehet a listáról válogatni már Az öcsémnek mind a mai napig nem mondtuk el hogy a Jézuska ki is, pedig már 30 éves Nyilván sejt vmit! Küldöm mindjárt a recepteket! Hú de ügyes és gyors volt a Férjed az újság megszerzésben, máskor is úgy mondd hogy neki kell majd, hátha ismét gyors lesz Gift List, androidra, egyszerű, csak az ajándékokat lehet benne vezetni név szerint, összegekkel, hol lehet kapni, aztán jelölni hogy megvéve, csomagolva


    Bubcsi28: Üdv közöttünk  


    Sushi: ne már, nem ment veled karis cuccokat vadászni???? Csúnya dolog volt, biztos csak virgácsot kap majd


    Eszterlili: épp délelőtt néztük mi is a Boldog karácsonyt Hetty nénit, annyira imádtam azt a sorozatot


    74_marcsi: de jó ötlet az a takaró, biztos csudaszép lesz


    Déméter, Madlena, Christmasgoat: boldogságos születésnapot kívánok picit megkésve is


     

  10. 2017. október 9. 16:5439392.

    Bazilika  -  nov. 25-jan. 2-ig


    itt van a program


    Vörösmarty tér  - nov. 10-dec. 31-ig


    Remélem ezzel meghoztam a kedvedet, és a program is csábít.  


    Ezek után én azt javaslom, legyen  a találkozó 25-én.    Többiek?  Mit szóltok?

    előzmény:
    Sushi (39391)
    2017-10-09  16:37
  11. 2017. október 9. 16:3739391.

    Hat ha lesz, meg meg is probalhatom. Mikor nyit a Vörösmarty ter? es a Bazilika? Lehet mar tudni?


     

    előzmény:
    borcsamama (39388)
    2017-10-09  16:11
  12. 2017. október 9. 16:3139390.

    Köszi 


    Megyünk vacsorázni Anyámhoz, majd leszek még este.


    narocsi

    előzmény:
    Sushi (39389)
    2017-10-09  16:27
  13. 2017. október 9. 16:2739389.

    igazad van, olyan idöpont nincs. 


    Neked most mindent szabad, amit ugy erzel, hogy meg kell tenned, tedd, ne hallgass senkire, csak magadra. Igen, a karacsony is mas lesz, es meg minimum egy evig minden ünnep, mert "valaki hianyzik a tancbol ..."


    Veled erzek nagyon.


    Es ha netan össze tudod kanalazni magad, akkor Manofalva lakoi nagyon fognak neked örülni.


     

    előzmény:
    narocsi (39387)
    2017-10-09  16:00
  14. 2017. október 9. 16:1139388.

    Na, itt vagyok megint! 


    A találkozóról nem tudok mit mondani, eddig senki semmit nem írt vele kapcsolatban, ill. hárman jeleztük hogy kinek melyik időpont nem jó, ezek szerint csak a november 25 maradt.  Sushi , te hogy állsz ezzel a nappal?  Nagyon örülök annak amit írtál, jó lenne ha el tudnál jönni.  Havastáj, neked a 25.-e????  


    Talán az lenne a jó, ha mindenki aki jönni szeretne megírná hogy neki melyik időpont jó novemberben, és amelyikre legtöbben szavazunk, az legyen.  Mit szóltok hozzá?


    Mindenképpen lesz olyan , akinek  valamiért nem jó az a nap  amelyiket választjuk.  


     


     

  15. 2017. október 9. 16:0039387.

    Olyan úgy sincs, ami mindenkinek jó. 


    Sajnos egyre rá kell bökni, és annyi... vagy Bmama unokái kisorsolják, hogy hányadik hétvége. 


    Persze, megint belekotyogok! Pedig nem is biztos, hogy összeszedem magam, hogy hozzátok menjek.


     


     


    Üres lesz a karácsony így.  Talán a kisebbik fiamhoz elmegyünk... 

    előzmény:
    Sushi (39386)
    2017-10-09  15:36
  16. 2017. október 9. 15:3639386.

    Kezdem nagyon nem szeretni enelcet.


    Szoval valahol nekem is van szülinapos listam, csak nem itt a forumon. Mert itt nem ferek hozza.


    Borcsamama - elküldöd nekem is? Elöre is köszönöm.


    Bubcsi tenyleg nagyon szep helyen laksz, ez a legutobbi nagy vihar nalatok is dult-fult? 


    tudna nekem is valaki segiteni, hogyan tudok ilyen albumot csinalni? en is küldenek kepeket.


    Londonka jateka: en is szeretem az a-betüs sütemenyeket, de tenyleg talan a makosguba es a zserbo, ami meg keszülhet is, szeretem a bejglit, de csak egyedül vagyok ra, mas nem eszi. :-(


    Borcsamama jatekan en sem tudok reszt venni, nem tudnam mindet összeszedni, es a gugli szerintem sem etikus.


     


    Mas: talaltatok amr idöpontot a talira? Mert bar nem igertem, hiszen most voltam otthon, de lehet, hogy be tudnam sorolni a tevekenysegeim köze. Ne tölem tegyetek függöve, de lehet, hogy jönnek.


    Most olvastam, Havastajnak nem is a legjobb a nov. 17-18-19. Szoval, döntsetek, hpogy dönthessek.


    nagy öleles mindenkinek


     


     

  17. 2017. október 9. 15:2739385.

    Sziasztok!


     


    Hú, jó sok hozzászólás, örülök. Elolvastam mindent, de most csak annyi időm van, hogy jelezzem, elküldtem a kérdőívet, illetve a találkozóval kapcsolatban jelezném, hogy nekem a november 18-19-i hétvége nem a legalkalmasabb.


     


    Rohanok tovább, amíg alszik a haramiám.

  18. 2017. október 9. 15:0939384.

    Sziasztok!


    Reggel óta készülök nektek írni, de valamivel mindig elment az idő, én is úgy vagyok vele mint Bubcsi írta, hogy csak úgy rohannak az órák, a napok.  Ha holnaptól nem jövök, ne izguljatok, nincs semmi baj, csak asszem nem fogom bekapcsolni a gépemet, mert akkor mindig itt ragadok, és más nem halad. 


    Ma délelőtt megint érzékeny búcsút vettem borcsapapától, újra elment a Balatonra  horgászni és gombázni, igaz most nem marad olyan sokáig, csak a héten.  Ki kell használnom az időt, nem fogok főzni sem, van annyi maradék hogy nekem elég lesz. Annyi tervem van, de hát csinálni is kéne ahhoz hogy haladjak. 


    Mióta meg van a teraszunk, azóta valahogy nem is nagyon nézek az utca felé, nekem most a kert és a terasz jelenti a világot.  Nagyjából túl vagyok a virágok téliesítésén, bár jó részét még csak a teraszra hordtam fel, ott várják hogy bekerüljenek. Közben már a madarak jelentik a következő elfoglaltságot a varrás, karácsonyra készülés mellett.  Eddig csak itattuk őket, már két éve, idén télen enni is kapnak majd.  Már fent van az egyik etető, de még üres, és már így is bejöttek a tető alá is.  Nagyon sok féle van, imádom őket.  Csütörtökön megyek bevásárolni, hogy folyamatosan tudjak nekik mit adni.


    Marcsi, nagyon jó ötlet ez a takaró, talán már írtam is, hogy szeretnék majd róla képet is látni. 


    Bubcsi, van szülinapos listám is, abban szerepel mindenkinek a postacíme, teljes neve, email címe, szülinapja, és aki megadta, annak a telefonszáma is.   Szeretném, ha te is megírnád ezeket, és a többi új topiklakónk is, akkor a kiegészített listát tudnám elküldeni.  Az ajándékozáshoz úgyis kell majd nekem mindenkinek a neve és címe, hogy tudjam megírni annak akinek a párja leszel. Megnéztem a képeidet, tényleg nagyon szép helyen laktok, és ez már nem is ház, hanem egy mesebeli kastély az erdő közepén.  :-)


    Nálunk a menyem az, aki nagyon szereti a kagylókat és mindenféle tengeri kütyüket, gyűjti is őket és már a gyerekeket is teljesen megfertőzte.  Ő tizenévig Floridában élt, azt hiszem onnan ered ez az ímádata.  Kicsit ilyen stílusú a lakásuk is, mindenféle formában nagyon sok kagylós dekor van náluk , főleg nyáron, de pl. komplett karácsonyfadísz készlete is van belőlük. Nekem csak a fürdőben van egy nagy csigaház, benne a folyékony szappan tartó, és a polcon egy tengeres tetejű üvegben sok-sok kisebb, mindenféle formájú és színű. 


    Jó lesz ha eldugulok, mindjárt elfogynak a karaktereim is, bár ha megcsinálom az albumot, akkor mégegyszer jelentkezem majd.  Úgyis el akartam még mesélni, hogy milyen dekorokat terveztem be idénre. 


     

  19. 2017. október 9. 13:3439383.

    Bubcsi


    a ferjem furogeppel csinalta, es bizony, a vekonyabbakbol tonkrement par..., de meg igy is maradt az uvegben rengeteg, es otthon is van dobozszamra


    a mieink olyan 3 centistok folfele logicalnak a madzagon, kisebbeket nem mertem en se odaadni


    megis mekkora a kicsi?

    előzmény:
    Bubcsi28 (39382)
    2017-10-09  13:10
  20. 2017. október 9. 13:1039382.

    Köszi, aranyosak vagytok (és ne utáljatok nagyon, de egy sokkal szebb helyről költöztünk ide). De azért hiányzik ám mindig egy kicsit az otthon is...


    Londonka, majd elmeséled, hogyan lehet kicsi kagylót is sikeresen átfúrni? Én is olyan madzagos-hálós fürdőszobába való valamit szeretnék belőle, de nem merek hozzányúlni.


    Borcsamama, van születésnapos listád? Elkérhetném mailben? Előre is köszi.


    Na folytatom a dolgaimat, ma nagyon sietek, egy volt munkatársnőmet látogatom meg akinek pár héten belül kisbabája születik.


    Szép délutánt mindenkinek!

    előzmény:
    LondonEye (39380)
    2017-10-09  11:05
  21. 2017. október 9. 12:1339381.

    Sziasztok Lányok!


     


    Hurrááááááá!  Játék!  De szuper ötlet!!! 


    Londoneye! Sajnos nekem is több van. Narocsi megfogalmazása nagyon tetszett, és nagyon igaz rám is!De kettő a favorit, mákos bejgli és tiramisu.


    Borcsamama! Én is kilencre emlékszem....bár lehet, hogy Rudolf kilóg?  Táltos ,Táncos ,Pompás, Csillag ,Üstökös, Íjas ,Ágas ,Villám


     


    Bubcsi 28! Wow! Hogy te milyen csodás helyen laksz! Aztaaaaa!  Jó dolgokat gyűjtöttél!    Én is tervezem elmenni kicsit gyűjtögetni.


    Megpróbálom betenni a linket.


    https://www.youtube.com/watch?v=T4lBKm0a-_U&list=PLYPTKiXuSr8EVSi56d-qJ98FeYC2XqwCi


    Marcsi-74!  Szerintem müködik dióval is...nem is rossz ötlet!!  Nagyon jó takarót találtál ki! Tetszik az ötlet! Akkor a szomszédomban lakik a kolleganőd! :)  Lehet nálunk (Kistarcsán ) fog szülni?


    Macska54!  Ezt jó lenne megnézni. Láttam az első részét az tetszett.


     


     


     

  22. 2017. október 9. 11:0539380.

    74marcsi


    igy mar ertem, hogy te talalod ki a szineket


    Bubcsi


    huuu, meses hely, a teli kepek egesz varazslatosak


     


    tegnap vegre megcsinaltuk a ferjemmel a tengerparti emlekunket, sok kagylot kifurt a parom, en meg zsinorra fuztem oket, amirol lelognak, az az egyfontos boltbol van, nagyon szep, ennyiert nem eri meg fureszelni, mittudomen...


    majd egyszer, ha a magassagos nlc is ugy akarja, meg tudom mutatni...

  23. 2017. október 9. 08:0039379.

    Sziasztok Lányok!


    Pont a kávémat szürcsölgetem, a gyerek már elindult a suliba. 


    Most látom ladyzso már válaszolt is a kérdésre takaró ügyileg, köszönöm. 


    Bubcsi28 :én is láttam a képeket, nagyon szép helyen laktok, gyönyörű a nagy udvar, a ház meg hatalmas. Kávét már vettem, a reggelihez egy kis teát is. 


    Megyek öltözni, mert mindjárt jönnek a villanyosok a szomszédnál órát cserélni, s megkért, hogy engedjem be őket. Majd később még benézek.

  24. 2017. október 9. 07:4939378.

    Szia Londonka!


    Ez úgy van, hogy felírtam feb. 08-tól a legmagasabb hőmérsékleteket. Majd a kiválasztott fonalból egy színskálát találtam ki. A 0 fok fehér, 1-2 fok szürke, 3-4 sötétkék és így tovább. Mivel fonal azért nincs annyi, hogy minden fokra jusson 1 szín, ezért van ahol 2, és van ahol 3 fokonként ugrik a színváltás. Viszont a 11-12-13  és a 21-22-23-24 25 fokokból elég sok van az összesítésben, ezért itt 1-fok 1 színt vettem alapul, hogy ne legyen egy színből nagy felület. Ezek után, már csak a horgolás van hátra, és adott naphoz tartozó színnel horgolok 1 sort a takarón. 


    Ha a páromnak lesz egy kis ideje, megkérem, hogy csináljon olyan valamit, amin Macska és Borcsamama is szokott felrakni képet. Én sajnos nem vagyok ilyen nagy guru, hogy tudjam ezeket a rafinériákat, sőt inkább kétbalkezes a számítógéphez. Csak felhasználói szintem van. S akkor egyből fogod érteni a hőmérséklet szerinti horgolást. 

    előzmény:
    LondonEye (39369)
    2017-10-08  21:21
  25. 2017. október 9. 07:0239377.

    Jó reggelt Mindenkinek!


    Macska: hű, akkor valamit mégis jól csináltam, ha meg tudtad nézni.


    Kávét, teát, kakaót?


    Na majd ráállítom a házi informatikusomat a film linkekre.


    Legyen mindenkinek szép napja!



     

    előzmény:
    macska54 (39375)
    2017-10-09  05:12

Címlap

top