Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Zepter vissza...

kiskicsicsiga
Létrehozva: 2013. augusztus 15. 15:46

Sziasztok!

 

Biztos van köztetek, akinek van olyan rokona, aki vásárolt Zepter terméket egy vagyonért, majd meggondolta magát, de már túl későn...

 Alkoholista rokkantnyugdíjas anyósom vásárolt 5 év részletreegy félmillió forintos bioprton lámpát...most, hogy 1,5hónappal később rájött, ezt ki is kell havonta fizetnie, persze már bánja az egészet...

 

Gyakorlati tanácsra lenne szükségem, hogy mi segíthet, hogy lehet érvényteleníttetni a szerződést. Van néhány fogódzónk, de persze a kedves kereskedő nem veszi fel a telefont, az ügyfélszolgálat szerint gyűjstünk papírokat, küldjük el, de nem biztos, hogy megyünk vele valamire.

Amit tudunk bizonyítani:

-bár azt írta be, hogy házas, és a háztartás összjövedelme x, valójában 4éve elvált, és a háztartás összjövedelme x/3...

-bár gondnokság alá vetetni többször kíséreltük, ellenére sem sikerült ezidáig, így a beszámíthatatlanságáról nincs papírunk, arról vélhetőleg tudunk papírt szerezni, hogy mentális problémái vannak, ezért rokkantosították le.

 

Ti hol kezdenétek?

Menjünk a bankba, és próbáljuk ott érvényteleníttetni a szerződést, vagy küldjünk papírokat a Zepternek, és kérjük, érvénytelenítsék a szerződést. 

Meghatalmazással ezeket a dolgokat lehet intézni?

 

(egyébként megvan a véleményem arról az ügyintézőről is, aki eladta neki...)

 

Kérem,akinek sikerült már a Zepterre visszasóznia a remek termékét, jelentkezzen!

 

köszi 

  1. 2013. augusztus 15. 20:5726.

    Én azt hiszem ha ilyen szerencsétlen helyzetbe kerülnék, a fogyasztóvédelemtől kérnék tanácsot.

    Ők szakszerűen teszik a dolgukat, talán ott kellene próbálkoznod!

    Sok sikert kívánok!

    előzmény:
    kiskicsicsiga (1)
    2013-08-15  15:46
  2. 2013. augusztus 15. 20:5625.

    szia!

     

    nem is a lámpával van a bajom, a neten 100 000 ftért meg tuodm neki venni-ha akarom

    azzal van a bajom, hogy anyósom szir-szar rokkantnyugdíjjából nem fogja tudni kifizetni , ezek meg bepalizták, rábeszélték!

    te eladnál egy félmilliós készüléket egy nőnek, akinek tele van az arca és mindene sebekkel (esik kel) hugyszag árad belőle, és úgy néz ki, mint egy csöves?

     

    anyósom nem beszámítható, ezt bárki észreveszi, már ha ránéz is! 

    hó végn alig van pénze, a gyógyszereit is mi váltjuk ki neki!

    erre ők meg rábeszélték erre a baromságra! 

    előzmény:
    Rena__ (19)
    2013-08-15  19:36
  3. 2013. augusztus 15. 20:4324.
    Fogjunk össze
    előzmény:
    Milu (22)
    2013-08-15  20:30
  4. 2013. augusztus 15. 20:4323.
    De nem palizták be. Megvett valamit, csak nincs kedve fizetni. 
    előzmény:
    felicienne (20)
    2013-08-15  19:50
  5. 2013. augusztus 15. 20:3022.
    Én is szeretném a svájci frankos hitelemet visszacsinálni, de sajna így jártam...
    előzmény:
    kiskicsicsiga (17)
    2013-08-15  18:30
  6. 2013. augusztus 15. 20:2121.
    Azért a megtévesztést nagyon alaposan indokolni és bizonyítani kell. Ha a bemutatón hangzottak el olyan állítások és úgy, amelyek nem igazak, akkor ahhoz tanú kell. Ez a termék olyan, hogy több dologra "gyógyítást" kínál, azonban arra még ők is figyeltek, hogy a mellékelt tájékoztatóban ott legyen, hogy nem helyettesíti az orvost és csak kiegészítőként lehet alkalmazni. Nem jelenti a gyógyszerek elhagyását sem, max. javulás esetén a csökkentését (vagy ha később az orvos úgy ítéli meg, hogy valóban nem kell). Tehát ők ilyen módon lefedték magukat. Az sem megtévesztés, ha azt mondják, hogy pl. segít a fejfájás esetén, hisz lehet, hogy az egyik embernek valóban, míg a másiknak meg nem. Ez a gyógyszerek esetén is így van.
    előzmény:
    felicienne (18)
    2013-08-15  19:21
  7. 2013. augusztus 15. 19:5020.

    Soha sem keso.

    Ezt a hivatkozast soha nem szabad bevenni.

     

    Biztosan emlekszem, hogy volt mar ilyen dontes. A neten is tobb, mint valoszinu, hogy vagy ,maga a dontes, vagy errol valami hivatalos tajekoztato anyag fenn van a neten is.

     

    Nyilvan nem a Maci neni, Julcsa neni forumokon kell keresgelni. 

    Nem eppen Zepter, meg lampa, hanem olyan ugyben, ahol idos embereket ezek a szervezett atveros turakon palizzak be.De erre az esetre is raillik.

     

    Nincs most se idom se kedvem keresgelni, de biztosan van ilyen, merem allitani. 

     

    előzmény:
    Rena__ (19)
    2013-08-15  19:36
  8. 2013. augusztus 15. 19:3619.

    Már késő, visszamondani nem lehet, mégiscsak aláírt egy szerződést. 

    Nézd meg itt, itt is erről van szó. 

     

    Amúgy az a lámpa, egyáltalán nem kamu. Én 14 éve vettem, kicsit, de azóta semmi baja, sem neki, sem nekünk, mert nagyon sok mindenre használ... 

    előzmény:
    kiskicsicsiga (1)
    2013-08-15  15:46
  9. 2013. augusztus 15. 19:2118.

    Az elso, hogy irasban mondjatok fel a szerzodest, mindegy mi okbol, csak mondjatok mar vegre fel, hogy most ertesultetek rola, mit muvelt az anyosod.Emellett Panaszt nyujtanek be nekik, hogy megtevesztettek az anyosodat, leirva itt az allapotat is, meg a szerzodeses "ajanlat" korulmenyeit. 

     

    Masodik, en azonnal visszavinnem a telepehelyukre a lampat, ket tanut vinnek magammal, hogy visszaszarmaztattam. Azutan le kell jegyzokonyvezni a ket tanuval, hogy megtagadtak az atvetel alairasat.

     

    Emlekezetem szerint biztos, (ezer szazalek), hogy volt mar ezzel kapcsolatban per, hogy megtevesztes cimen nem csak a visszamondasi idon belul lemondas eseten, haenm kesobb vesszamondott termekre is megiteltek a visszamondas jogat.

     

    Biztosan a neten is talalsz ezzel kapcsolatban infot, keresgelj, ennyit meger.

    Egyebkent meg a fogyasztovedelmi oldalakon a Bekelteto Testulet eljarasanak nezz utana. Itt is szoktak kozzetenni egyedi donteseket, ki lehet okosodni beloluk, mielott a Testulet eljarasat kezdemenyezed.

     

     

    előzmény:
    kiskicsicsiga (1)
    2013-08-15  15:46
  10. 2013. augusztus 15. 18:3017.

    az a baj, hogy mivel hitelből vette, sajnos bankos hitelt kellett a cégen keresztül felvennie, tehát innentől már nem csak a Zepter meg ő  van benne a dologban.....

    a bank minden hónap x-én levonja a pénzt.. 

    előzmény:
    rockcica (14)
    2013-08-15  17:53
  11. 2013. augusztus 15. 18:1716.

    Normál körülmények között sajnos az nem indok, hogy lehúzós cég. Ez úgy van, hogy van 500 Ft-os cipő és milliós is. Szabadárak vannak, mindenki annyiért adja el a termékét, amennyiért akarja. Az más kérdés, hogy olvastam olyanokat, hogy tisztességtelenül olyanokat mondanak, hogy a termékük mondhatni a halottat is feltámasztja, de ezek is sajnos csak szóbeszédek addig, amíg többen nem állítják, hogy ilyen kijelentések elhangzanak egy ilyen bemutatón.

     

    Szerintem itt nincs nagyon más lehetőség csak az, hogy vagy áttanulmányozni a szerződést, hogy mennyiért lehet belőle kilépni vagy igazolni a mentális problémát és érvényteleníteni a szerződést, bár nyilván akkor is kell valamit fizetni, mert mondhatják, hogy nem az ő hibájuk, honnan tudják ha valakin nem látszik, hogy "beszámíthatatlan". 

    előzmény:
    rockcica (14)
    2013-08-15  17:53
  12. 2013. augusztus 15. 17:5415.
    Ez is jó így szerintem....
    előzmény:
    *Diorella* (11)
    2013-08-15  17:30
  13. 2013. augusztus 15. 17:5314.
    Én kiüvölteném, az biztos. Megmondanám itt a szar lámpátok, kész visszahoztuk ennyi. Leht hogy akkor sem sikerülne, de akkor is megpróbálnám, de azért mindent mondanék(pert, ügyvédet, stb, hátha "megijednek" azért ők nem bank, meg hivatalos emberek, csak egy lehúzós cég, aki felé már nem egy per zajlik.
    előzmény:
    *Diorella* (13)
    2013-08-15  17:48
  14. 2013. augusztus 15. 17:4813.
    Jah, gondolod, hogy majd alá fogják nekik írni, hogy visszavitték? Válaszul majd meglobogtatják a szerződést.
    előzmény:
    rockcica (12)
    2013-08-15  17:39
  15. 2013. augusztus 15. 17:3912.
    Vigyétek vissza a lámpát személyesen, tegyétek be az egyik irodába és irassátok alá velük hogy ti visszaadtátok, közöljétek, hogy nem fogjátok fizetni ennyi. Én nem is értem hogy vehet valaki 500 ezer forintért egy olyan terméket, amit 30-40 ezrér is megkap, csak az nem Zepter.Ez egy lehúzós cég, már rég letiltattam volna őket ha rajtam múlna.
    előzmény:
    kiskicsicsiga (1)
    2013-08-15  15:46
  16. 2013. augusztus 15. 17:3011.
    Hááát, akkor talán tényleg csak azon az úton kellene próbálkozni, hogy mentális problémái vannak. Erről papírt, majd érvelni, hogy a szerződés mint írtad hamis adatokat tartalmaz a mentális problémái miatt. Így esetleg némi pénz megfizetésével és a termék visszaszolgáltatásával  semmissé lehetne nyilvánítani.
    előzmény:
    kiskicsicsiga (10)
    2013-08-15  17:16
  17. 2013. augusztus 15. 17:1610.

    megmondom őszintén, olvasgattam én ezt a 2es betűmérettel íródott szerződést, de nekem nem jön le belőle.

     

    gondolom vagy ráterhelik a nevén levő lakásra, vagy szerződést bontanak és kérik  a pénzt.. 

    előzmény:
    *Diorella* (9)
    2013-08-15  17:12
  18. 2013. augusztus 15. 17:129.
    Szerződést nem olvasátok át, hogy mi van akkor ha valaki nem fizet? Visszamondás esetén esetleg valamennyi kötbér?
    előzmény:
    kiskicsicsiga (8)
    2013-08-15  17:04
  19. 2013. augusztus 15. 17:048.
    egyből megkapta szinte.júni végén aláírta a szerződést, rá egy hétre a hiteles papírokat is aláiratták vele 0ft önerővel egyből, és rá 1hétre (1hónapja) le is szállították neki.
    előzmény:
    *Diorella* (7)
    2013-08-15  16:54
  20. 2013. augusztus 15. 16:547.
    Ez most hogy van, a terméket rögtön megkapta? Csak mert régen úgy tudom úgy csinálták, ha valaki résztelre vette, hogy csak akkor adták oda a terméket, amikor valaki valamennyit vagy talán már az egészet kifizette.
    előzmény:
    kiskicsicsiga (1)
    2013-08-15  15:46
  21. 2013. augusztus 15. 16:476.
    köszönöm
  22. 2013. augusztus 15. 16:395.

    Nem, itt nem a TI oldalatokról kell a dolgot megindokolni, hanem a céggel kapcsolatban merül fel (folyamatosan) etikai kétség, mert hírhedt arról, hogy pont az ilyen embereket (idősek / kicsit zavartak / befolyásolhatóak) pécizik ki.

     

    Anyósod beszámíthatatlansága esetleg a cég felé sem rossz érv, de max. olyan oldalról, hogy megfenyegetitek őket, hogy kitálaltok széles fórumon, hogy beteg, beszámíthatatlan embereket hogyan csapnak be.

     

    Én mindenképpen a fogyasztóvédelemmel indulnék, mert ők biztosan találkoztak már ezzel, és HA van rá megoldás, akkor ők tudják, hogy mi.

     

    Ha ők is csak sajnálkozva ingatják a fejüket, mert nem lelnek a jelenségre hatékony megoldást, akkor lehetne a céghez fordulni, hogy egyéni elbírálás alapján a jóhírük érdekében engedjenek titeket kiszállni a buliból.

    előzmény:
    kiskicsicsiga (4)
    2013-08-15  16:31
  23. 2013. augusztus 15. 16:314.

    szia!

     

    igen, sajnos 8 nap volt a visszaváltásra csak.

    mit mondhatnék a fogyasztóvédőknek, hogy anyósom hazudott, dilis és jogszerűen eladtak neki valamit?sajnos nem fognak vele foglalkozni.. 

    előzmény:
    Coke Girl (3)
    2013-08-15  16:26
  24. 2013. augusztus 15. 16:263.

    Nem biztos, hogy másfél hónap után is el lehet állni a szerződéstől.

    Azt hiszem erre 8-10 napokat szoktak adni.

     

    Érdemes lenne a Fogyasztóvédelemhez fordulni, ők egészen biztosan tudnak gyors választ adni, szerintem ilyen tömegével történik.

     

    Sajnálom a kellemetlenséget. Igazán bosszantó lehet. És még az sem megoldás, hogy nem fizeted a részleteket, mert itt nem az a szokás, hogy megjelennek és elviszik a megvásárolt de ki nem fizetett terméket. Mert nekik sem kell vissza ... brrr

    előzmény:
    kiskicsicsiga (1)
    2013-08-15  15:46
  25. 2013. augusztus 15. 16:252.
    sehol senki?

Címlap

top