Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Prágai vakáció

sztimó
Létrehozva: 2004. június 15. 14:08
Sziasztok!
A barátnőmmel arra gondoltunk, h egy lemondott evezés helyett kiruccannánk Prágába,vagy Ausztriába valahova egy hosszú hétvégére.Ha van ötletetek, hogy mit érdemes megnézni(egyik v. másik helyen), szállásnál mire érdemes figyelni,meg kb. mibe kerül ez(vonattal, két diáklánynak),stb., akkor légyszi írjatok.Előre is köszi:)
  1. 2014. június 27. 14:3769.
    Sziasztok!


    Július közepén fogunk menni egy hétvégére Prágába a Hotel Svornost-ba.
    Miket nézzünk meg feltétlenül, mi fér bele ennyi napba?
    A hotellal kapcsolatban van vkinek tapasztalata? A városba hogyan lehet bejutni? Azt hallottam,h elvileg egy vonattal 3 megálló. Jegyet tényleg a vonaton a kalauz-nál kell venni?
  2. 2014. június 10. 11:1268.

    Eddig rajongtam Prágáért, negyedik alkalommal töltöttem ott el egy hétvégét. Sajnos amit számos helyen lehet olvasni ,hogy egyre inkább elszaporodtak az átverések igaz. Két nap alatt sok tízezer forinttal szerettek volna minket átvágni. példák a teljesség igénye nélkül: a taxis egy 5 perces autóútért 4000 CZK át kért (kb. 44.000 Ft), 25 dkg cseresznye a kiírás szerint 100 CZK, mire a mérlegre került 300 CZK lett belőle. Egy pohár csapvízért az étteremben 90 CZK (900 Ft-ot számoltak fel). Mindezt a cseh nyelv ismeretében, mi lett volna ha még az sem...

    Ezen kívül az orangeway busztársaság járatát válaszotttuk, amely az oda-vissza útra egyaránt törölte a járatot, amelyet kevesebb mint 24 órával az indulás előtt közölt. ( egyéb jegy,már nem elérhető, hétvégére való tekintettel a jegyirodák zárva, így vehetsz 60 euroért MÁV jegyet) és még a vételárat sem akarják visszatéríteni. Senkinek nem ajánlom!

  3. 2006. augusztus 13. 16:3967.

    "Hajózni sztem baromság"

    Szerintem meg nem , néhány napja műveltük és igazán élmény volt . A zsilipezéstől a folyóról való látványig , a táncoló házig , visegrádi hegyekig - gyalog-tömegközlekedéssel nemigen érhettük volna el . Nem beszélve a látványról , ami a várat-környékét-Károly hídat egyben nyújtja .

    Persze , ízlések és pofonok... Nekem naon teccett . Magánvélemény .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_542513 (63)
    2006-08-09  22:32
  4. Torolt_felhasznalo_240543
    Torolt_felhasznalo_240543
    2006. augusztus 13. 13:5066.

    Sziasztok!

    9 hónapos fiunkkal szeretnénk Prágába utazni. Meg tudjátok mondani, hogy szüksége van valamilyen utiokmányra, vagy hogy hol tudok ennekutánnanézni?

    Köszönöm a segítséget!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2006. augusztus 11. 07:4265.
    Szia! Köszi az infókat! Korábban voltunk már Prágába és a főbb látnivalókat megnéztük. Azért akartam olyan programokat keresni ami még nem volt. Lehet nem hajózunk, mert jó messze van a hajóállomás. 1 napot Jicinbe, 1-et Prágába töltünk, majd jövőre autóval akarunk elmenni Jicin környékére, mert a pravoszláb sziklák  a cseh paradicsomba, azt mondják nagyon szépek.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_542513 (63)
    2006-08-09  22:32
  6. Torolt_felhasznalo_593357
    Torolt_felhasznalo_593357
    2006. augusztus 10. 09:1664.

    Szia!

    Mi július elején voltunk kint Prágában, úgyhogy még nagyon frissek az emlékek. Mivel vonattal mentek és tömegközlekedést fogtok használni, mindenképpen érdemes egész napos bérletet venni. Azzal minden tömegközlekedésen utazhatsz 24 órán keresztül. A jegyek általában perc időtartamra szólnak, úgyhogy nagyon kell figyelni, hogy időben leszálljál és elhagyd az épületet, mert nagyon szigorúan ellenőrzik. Figyeljetek arra is, hogy nem mindenki becsületes odakint. Éttelrekben szivesen fizettetnek kötelező borravalót, azonban, ha nem találod ennek a kiírását az étlapon és szólsz, nem fizettetik ki. A szállást mindenképpen foglaljátok le előre. Érdemes a külváros felé keresgélni, mert jóval olcsóbb mint a belső részek. Mi kempingben voltunk, kis faházakban. Meg voltunk elégedve. Ja, és ha interneten foglalsz szállást, gyakran adnak kedvezményt. Jó utat és kikapcsolódást! 

    előzmény:
    sztimó (1)
    2004-06-15  14:08
  7. Torolt_felhasznalo_542513
    Torolt_felhasznalo_542513
    2006. augusztus 9. 22:3263.

    szia!

     Annyit tudok a troja kastélyról elmondani, hogy az egyik metróvégállomásig kell menni, ahol van 1 buszpályaudvar.Ott pedig fel kell szállni arra a buszra, ami a prágai állatkertig megy(az a végállomás). A Troja kastély az állatkerttel szemben van.

    Nagyon szép a kertje,és van bent egy nagy terem, túlzás lenne azt mondani, hogy mini sixtusi kápolna, de mindenesetre lehengerlő, és egy állandó festménykiállitás. 2óra elég rá. Szerintem ha csak 1 napot töltesz Prágában, ez nem fog beleférni .Mi 4 teljes napot szántunk rá,az pont elég ,annyi kell.

    Hajózni sztem baromság,inkább itthon hajózzatok a Dunán !

    A munkahelyem mellett van 1 kis utazási iroda, ők 2 napos Prágát szerveznek mindíg, de végigrohanják az egészet. 1 nap alatt nem tudom mit érdemes...rohanás lesz. De majd visszamentek ujra!

     

    előzmény:
    mimi16 (62)
    2006-08-04  09:32
  8. 2006. augusztus 4. 09:3262.
    Szia!Bocs,hogy zavarlak! Olvastam egy prágai beszámolódban, hogy jártatok a Trójai kastélyba. Mi most készülünk Prágába  és szeretném tudni ha vonattal megyünk Pestről, hogyan jutunk el a kastélyhoz(gyerekekkel megyünk).Milyen a kastély , mennyi időt kell szánni rá? Hajózni is akarunk, de nem tudom merre van a hajóállomás? Ti hajóztatok ?Persze csak 2 napra megyünk .Abból egyiket Jicinbe töljük másikat Prágába. Nagyon be kell osztani az időnket.Tudnál segíteni ? Nagyon megköszönném .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_542513 (54)
    2004-09-26  16:32
  9. Torolt_felhasznalo_510375
    Torolt_felhasznalo_510375
    2006. március 13. 13:2061.

    Valódi Prága!

    Nagyon szép város, a közelmúltban eltölthettünk Prágában egy hétvégét. Sajnos már az első órában nagyon rossz tapasztalatokat szereztünk. A metróellenőr 1000 KC-ra büntetett, holott volt metrójegyünk, de szerinte nem a megfelelő. Később megkérdeztünk másik ellenőrt is, és persze, hogy jó lett volna az a jegy is, csakhogy az előbbi rendőri karhatalommal fenyegetőzött, hogyha nem fizetünk, bevitet minket 24 órára. Ezt igazán gusztustalan dolognak tartottam.Az eset érdekessége az volt, hogy először 2000 Kc-t akart tőlünk kicsikarni, 5 perc elteltével elég volt neki az ezer is. Később persze okosabbak voltunk, hogy nem kellett volna neki fizetni egy centet sem. Ha valaki nem akarja hasonlóképp elrontani a kirándulását, javaslom, ne közlekedjenk metróval, nem fogja tudni megmagyarázni, hogy igaza van. Különben sajnos csak turistákat állítanak meg az ellenőrök, csehet még véletlenül sem. Az esetből tanulva ezek után már nem szólaltunk meg magyarul, és láss csodát, többet nem is büntettek meg!!!

    Mindezt nem azért írtam le, hgy elvegyem bárkinek is a kedvét egy prágai kiruccanástól, csupán, egy rossz kezdés után (miután kifizettük a hétvégére szánt pénzünk felét) nem igazán volt valami jó kedvünk, és a kislányom is hiába kérdezte itthon, hogy mit hoztál anya?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_874740
    Torolt_felhasznalo_874740
    2005. július 4. 11:2360.
    Koszi! Nem en mennek es kulfoldon vagyok, ezert probalom neten kitalalni, hogy lenne a legegyszerubb, mert telefonalni innen nem szeretnek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_173866 (59)
     
  11. Torolt_felhasznalo_173866
    Torolt_felhasznalo_173866
    2005. július 4. 11:2059.
    Vonattal a MAV oldalán ha beírod az útirányt, akkor kiadja az időpontot, sajnos az árat telefonon kell megkérdezni gondolom a nemzetközi jegypénztárban.
    A buszt nem találtam meg ilyen módon, szerintem telefon a legegyszerűbb megoldás, vagy ha valakinek van már ilyen tapasztalata:) Nekem sajna nincs!

    Jó utat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_874740 (58)
     
  12. Torolt_felhasznalo_874740
    Torolt_felhasznalo_874740
    2005. július 4. 10:1958.
    Segitsetek! Budapestrol busszal vagy vonattal lehet Pragaba eljutni, vagy mindkettovel? Honnan indulnak es kb. mennyibe kerulnek?

    Koszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_624226
    Torolt_felhasznalo_624226
    2005. február 26. 12:5157.
    Családommal mi is nemrég jártunk Prágában, és minket is lenyűgött a város. Korábban csak elmesélésből ismertük, épp ideje volt meglátogatni. Gyönyörű történelmi épületek, építészeti stílusok egydülálló keveredése, rengeteg zöldfelület, kiváló tömegközlekedés, barátságos árak és pozitív értelemben vett érdekes gasztronómiai tapasztalatok (no persze nem turista-helyekre jártunk, igyekeztünk inkább a belváros határán étkezni olyan helyeken, ahol kevés külföldivel találkozik az ember. )
    A szállásfoglalás egyszerűen ment a Nikolicza irodán keresztül, korrektül és hozzáértően foglalkoztak igényünkkel, utólag visszaellenőrzive azt is elmondhatom, hogy olcsón szálltunk meg.
    A csehek kedvesek voltak, talán a pincérek egy kicsit többet mosolyoghatnának, de ami fontos: a híresztelésekkel szemben korrektek voltak és nem próbáltak átverni. Persze lehet, hogy csak kivételes szerencsénk volt.
    Prágát mindenkinek ajánlom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. szeptember 27. 07:2056.
    Sziasztok!
    Nekünk már nem is volt időnk elmenni a zsidóvárosba. Vagyis egyszer arra tévedtünk, de nem volt idő bemenni sehova. De kívülről is gyönyörű volt.
    Mi az U fleku melletti utcában laktunk. Nekem egyáltalán nem volt szimpatikus. Mi a múzeumot akartuk megnézni, de ennél bonyolultabb dolgot nem láttam még. Nem is ültünk le sört inni. Nagyon finom söröket ittunk máshol. És nem annyiért, mint az U flekuban.
    De azért ugye, hogy milyen gyönyörű a város?
    Most nem voltak olaszok? Agusztusban szinte csak olasz és angol szót lehetett hallani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_542513
    Torolt_felhasznalo_542513
    2004. szeptember 26. 16:3655.
    A zsidó városrészben nagyot mosolyogtunk, mert ott váltják legrosszabbul a valutát!!
    Nem hiába zsidóváros!
    :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_542513
    Torolt_felhasznalo_542513
    2004. szeptember 26. 16:3254.
    Sziasztok Prága imádók!
    Sajnos hazaértem :(
    3 és fél napot töltöttem Prágában, kizárólag csak ott. Megjegyzem ennyi elég is, de az utazási irodák által körbefutott egy napos városnézés szerintem baromi kevés.
    Mi csak szállást foglaltunk itthon utazási iroda segitségével, a többit magunk szerveztük. A szállásunk 3x-os (Hotel Kupa), elég szocreál volt, de hát ennyi pénzért (6500 ft/ éj svédasztalos reggelivel) nagyon megfelelt. Nembeszélve , h az egyik metro végállomásánál van. Csendes, tiszta hely. 20 perc a központ (Muzeum megálló).
    Iszonyat sok turista van már, nem is tudom mi lesz októberben, hisz az a főszezon. Ennyi "ferdeszemű" népet nem láttam még sehol! Japánok, kínaiak. . . . . .

    Aki Prágába készül vigyen magával 1 jó utikönyvet, és ha van, belvárosi-térképet. (ilyen térkép egyébként bármely ujságárusnál kapható ott ). Ezzel a két dologgal pofon egyszerű a tájékozódás.
    Nagyon jó a közlekedés, nappal 1 jeggyel 60 percig lehet utazni úgy, h bármire átszállhatsz!!!! (Éjjel 90 perc)Mindenhol precizen feltüntetik az útirányokat, az összes közlekedési járművön van óra, és olvashatod a következö megálló nevét!!
    HÁT! SZÓVAL EZ NEM A BKV!
    Olcsóbb a benzin is , a 95-ös , 225 ft. átszámítva.
    Mi naponta 1x ültünk be főtt ételt enni, ami kb annyiba kerül , mint itthon.
    Egyszer beültünk a híres óvárosi tér Órájával szemközti vendéglőbe, onnan néztük a "műsort". Na az nem olcsó hely, és az étlapon feltüntetik, hogy 15% a szervízdíj!!!!
    Aztán elmentün az U FLEKU sörözőbe is, ahol fini a barna sör, rögtön elénk is vágták , ahogy leültünk.

    A város szinte összes nevezetességét megnéztük, a templombelsők télleg "aranyak"!!
    Nálam első a zsidóváros , aztán a Troja kastély(ki ne hagyjátok!!) , majd a vár.
    Minden odautazót irigylek, érezzétek jól magatok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. szeptember 23. 07:5553.
    Mi csak a várban eltöltöttünk egy napot. Azon kívül még ezer érdekes dolog van.
    Szerintem a Károly híd és környékén egyáltalán nem érdemes sehova sem beülni. Ha letérsz a fő "csapásvonalról", bárhol olcsóbban tudsz enni és inni. A sör pl. 22-25 korona körül az átlagos. De vigyázz, ez fél liter. Szerencsére nekünk egyáltalán nem volt rossz tapasztalatunk. Találtunk 2 jó helyet is, pedig nem is kerestük. Szerintem szuper volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_146140 (51)
     
  18. Torolt_felhasznalo_949608
    Torolt_felhasznalo_949608
    2004. szeptember 22. 23:0152.
    Sziasztok, csak egy jó tanács, bár remélem, nem lesz szükség rá. Szóval ha beültök valahova, főleg a belvárosban (Károly-híd és környéke), mindenképp kérjetek itallapot, és részletes számlát, minket pl. nagyon durván át akart vágni egy kedves helyi pincér. . .

    egyébként olyat is hallottam (nem tudom, mennyire igaz), hogy az étlapokon számmal és betűvel is fel van tüntetve az ár, persze a számmal írt drágább, hisz a külföldiek úgysem értik. . .

    Egyébként tényleg gyönyörű Prága, bár hozzáteszem, az ő váruk nyomába sem ér a budapestinek. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top