Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kukuríkúúúúúú

Hoborc
Létrehozva: 2013. június 11. 14:27

Sziasztok!

 

Erre a hangar ébredünk minden hajnalban 4h-kor. Egy hónapja, a melletünk lévő szomszéd, hátsó szomszédja tyúkólat épített, közvetlenül a kerítés mellé. A tyúkól felénk és a szomszéd felé néz. 

Városban lakunk, olyan építési övezetben, ahol eredetileg nem lehett haszonállatot tartani. Ezért is költöztünk oda. A törvény ugye tavaly megváltozott és attól függetlenül, hogy iker és társasházak vannak ott pici kerttel, gond nélkül tartható mindenféle állat.

Kértük a tyúkászkodásba kezdő embert, hogy legalább ő nézegesse a tyúkjait és vigye távolabb az ólat. Sajnos nem érti a problémánkat. Bementünk az Önkormányzathoz, nem tudnak segíteni, nincs helyi, módosított rendelet, így rendben van ez a helyzet. Mi szagoljuk a tyúksz@r szagot és kelünk hajnalban, ha kell, ha nem.

Nektek van valami ötletetek?

Már arra gondoltam, hogy veszek egy hajókürtöt és azt fogom használni, háth amegijed tőle a kakas, vagyis kettő, mert annyi van és abba hagyják a rikácsolást. 

 

 

  1. 2013. június 12. 18:04226.

    Próbáltam nem begurulni, de még mindig nem értem, hogy miért gerjeszt emberekben gyilkos ösztönöket két kakas kukorékolása!

     

    Ha Titeket olvas az ember, akkor SEHOL SEM élhetne kakas, legfeljebb tanyán, hiszen azon kívül mindenütt vannak szomszédok, akiket zavarHAT.

    Szerencsére nem zavar mindenkit.

     

    Ha kinyírnád a kakast, már megbocsáss, de NEKED kellene olvasgatnod személyi jogokról!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_881535 (221)
    2013-06-12  14:46
  2. Torolt_felhasznalo_587518
    Torolt_felhasznalo_587518
    2013. június 12. 15:59225.
    A tyúkos videoklip büntet. 
  3. 2013. június 12. 15:58224.

    én is rettegeek ettől a lehetőségtől, mert a környkünkön eladtak két házat, egyik a szomszédom.

     

    utána néztem ennek az új szabályozásnak, és hát az a helyzet, hogy az önkormányzatnak lehet joga ezt a fenenagy szabadságot korlátozni. de hát meg kéne alkotnia végtelen bölcsességgel ezt a szabályzatot.

     

    van valami apróbetű, hogy a korlátozáshoz valami 75%-os többség kell, de nem világos, hogy az ővezetben, vagy az utcában.

     

    szal támogass egy olyan polgimestert a választásokon, aki beígéri a helyi szabályozást.

    előzmény:
    Hoborc (1)
    2013-06-11  14:27
  4. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2013. június 12. 15:43223.
    Tegnap már az altatózásig lettem humánus. Igen nem a kakas a hibás, hanem aki az embereket zavarja vele. De azt nem lehet bealtatózni, mielőtt menne kakast venni.
    Lehet sorban próbálni a problémát orvosolni. Szól a kakasosnak, hogy főzze meg, ha nem, kap a kakasos egy nagy pofont, ha akkor se, akkor megy a kakas péter-bácsihoz az égbe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_881535 (221)
    2013-06-12  14:46
  5. 2013. június 12. 14:51222.

    nana, most azért küzdünk, hogy ne hülyézzünk az nlc-n

     

    rakjál helyette ilyentet:

     

    Egyéb iránt mindenben teljesen igazad van!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_881535 (221)
    2013-06-12  14:46
  6. Torolt_felhasznalo_881535
    Torolt_felhasznalo_881535
    2013. június 12. 14:46221.

    Tényleg értelmesebbnek gondolatalak ennél idáig.

     

    Addig terjed a szabadságod, amíg más szabadságát nem zavarja. Rendkívül primitív hozzáállás, hogy a kakas kukorékol, az a dóga. A gazdának meg az a dóga, hogy az állatát úgy tartsa hogy az MÁSOKAT NE ZAVARJON.

     

    Tényleg nem érted vagy nem akakrod érteni és ismétled az ostobaságodat? 

     

    Párhuzam, hátha sikerül felfognod: azt ember természetes szüksége a pisilés-kakilás-szex, de ezeket úgy végezzük, hogy MÁST NE ZAVARJUNK VELE. Ilyen marha egyszerű, ha nem érted, részemről ennyi, hülyékkel nem vitázom. 

     

    Olvasgassál személyi jogokról szóló törvényeket is, hátha sikerül értelmezni.  Ha nem, hát nem, tényleg nem nagyon érdekel.

     

    Én mindensetre simán kinyírnám a kakast, fogyóeszköz. 

    előzmény:
    csutak51 (129)
    2013-06-11  22:24
  7. 2013. június 12. 14:13220.

    Kevered a dolgokat.

     

    A saját lakásában mindenki azt tart, amit akar, ameddig az zajjal, szaggal nem zavarja a többieket.

     

    De amint az, mint pl. az említett macska máshová jár, más területét piszkítja össze az már más kategória.

    előzmény:
    csutak51 (216)
    2013-06-12  13:50
  8. 2013. június 12. 14:05219.
    Már nem tudom hogyan keveredtünk a macskákhoz:-) Hidd el én sem szólok mindenért, de ezt már többször leírtam. Viszont ha már valami annyira zavar, akkor nem vagyok hajlandó birkán elviselni, ajtót-ablakot becsukva a házban maradni, mert valaki nem tartja be az alapvető egymásmellett élés szabályait.  
    előzmény:
    kacsa76 (210)
    2013-06-12  13:24
  9. 2013. június 12. 14:04218.
    nem rudgosok, rugdosnám! a kettő közt óriási a különbség!!! .... szerintem...
    előzmény:
    csutak51 (216)
    2013-06-12  13:50
  10. 2013. június 12. 14:03217.

    Bocs, megint félremagyarázod - vagy nem érted, válassz kedved szerint.

     

    ÉN HÁZ, ÉN TELEK, ÉN HAL. MACSKA NEM ENYÉM, ELLENBEN ÉN TELKEN, ÉN HÁZAMBAN, AZ ÉN HALAIMAT ZABÁLJA!!! ÉN TIZENEZER FORINTOS ÁGYAMAT TESZI TÖNKRE. A macskaszarról, amibe reggel az 1 hetes teraszkövömön beleléptem, ne is beszéljünk. (de én takarítom)

    De arról beszélhetünk, hogy - ha nem is én, de a lizingelt lányom - annyira allergiás a macskaszörre, hogy nem mer kimenni a kertbe, mert

    a) megfullad,

    b) kiütéses lesz!!!!!

    Mi ezért NEM tartunk macskát.

    TEHÁT 

     

    Nincs kompromisszum!  Mindenki aki macskát tart, tartsa otthon. Kóbor macskát befogni, olyan helyre vinni, ahol az ÉN TULAJDONOMAT NEM RONGÁLJA! Nem akarok több jogot magamnak, csak a jogaimat akarom.

    És ez lehet, kutya, macska, kakas, cig...... 

     

    Ha még mindig nem érted, a tulajdonhoz való jogot, kikeressük együtt. 

    előzmény:
    csutak51 (216)
    2013-06-12  13:50
  11. 2013. június 12. 13:50216.

    Nonamona,

    megint odakanyarodott, hogy kinek, mihez van több joga!

     

    Neked-e a halaidhoz, vagy a szomszédodnak, a macskájához?

     

    S ez így nem jó!

     

    Mert szerintem mindkettőtök joga egyenlő, és meg kellene találni a kompromisszumot!

     

    Téged a macska bosszant, a szomszédodat meg alighanem az, hogy nehezen tűröd a macskáját.

     

    Tehát, ha úgy tetszik, igen, kénytelen vagy elviselni a szomszéd macskáját, meg a szomszédod is kénytelen elviselni azt, ami neki nem tetszik belőled!

     

    Ma nekem, holnap neked, 1:1, egál, ahogy tetszik!

     

    Vagy aki erre nem képes, költözzön el valami lakatlan helyre!

     

    Ugyanezt le lehet fordítani kakasra.

     

    Ami a bácsit illeti, rosszul teszi, amit tesz, ez igaz! Nade megrugdosni, ezért???

    előzmény:
    nonamona (206)
    2013-06-12  13:11
  12. 2013. június 12. 13:50215.

    Egyetérünk.

     

    A fiam pl. allergiás a macskaszőrre, úgyhogy nagyon "mérges" lennék, ha a házban ahol lakunk, valaki macskát szoktatna oda.

    előzmény:
    nonamona (206)
    2013-06-12  13:11
  13. 2013. június 12. 13:47214.

    Egy társasházban meghatározott szabályok vannak, amit mindenkinek be kell(ene) tartani, függetlenül attól, hogy mikor költözött oda.

     

    Semmivel nincs több joga annak, aki "százhúsz éve" ott él, mint a 2 hónapja odaköltözőnek.

    előzmény:
    Myra13 (173)
    2013-06-12  10:45
  14. Torolt_felhasznalo_667442
    Torolt_felhasznalo_667442
    2013. június 12. 13:34213.

    A kijárós macska számára nyilván nem a betegségek (ami ellen oltjuk)  vagy a férgek jelentik a legnagyobb veszélyt. 

     

    Hanem az autók, kóbor kutyák, más, erősebb macskák, és elsősorban az emberek.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_517177 (199)
    2013-06-12  12:57
  15. 2013. június 12. 13:29212.

    Azt én sem tudom.

     

    De próbálkozik. Egy-egy alkalommal sikerül is neki, de kb 10 percig kaparja az almos doboz oldalát, néha az alomba is beleér a mancsa, utána megy, megmosni. Azaz nyúlkál bele a vizesedényükbe, még jó hogy abból is kettő van.

    A másik cicánk nagyon ügyesen elkapraja, olyankor mindig odaül nézni, hogy az mit csinál :)

     

    Vadászat van nálunk is, amelyik néha kijár az gyíkot, békát, egeret fog a benti csak bogarakat vagy ha betéved egy béka akkor azt.

     

    Ez a kóbor macska amelyik beköltözött a teraszra elég rendes albérlő. Mindent megfog, nem az udvaron piszkít, vagyis még nem láttam nyomát és osztozik a sünökkel a kaján.

    Csak nem győzöm kiszorni a bolhaport, nehogy az enyéim összeszedjék.

    A férjem építet nekik kétszintes cicaházat, egész jól belakták. Még nem tudom mi lesz a sorsuk elmennek vagy maradnak, de útban nincsenek.

    De ha ittmaradnak ők is ivartalanítva lesznek, mint a környék eddig elkapott kóbor macskái.

     

     

    Bocs hogy ennyire eltértem a tárgytól. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_517177 (203)
    2013-06-12  13:06
  16. Torolt_felhasznalo_667442
    Torolt_felhasznalo_667442
    2013. június 12. 13:28211.

    "Az a szerencsetlen macska egesz nap csak rohangaszik, mint a bolygo hollandi."

     

    Tudod, a ciccek imádják, ha egész nap rohangászhatnak. 

     

    De ezt te is tudod, ha van cicád.  És a ciccnek nem is kell víz kint, mert ők isznak a falevelekről is, meg bárhonnan, amit mi elképzelni sem tudunk. Nekem volt macskám, amelyik sosem ivott a tálkájából. 

     

    Ettől függetlenül megértelek.

     

    A szomszédnak 2 kuttya van (egész éjjel ugatnak!)  és hat macskája. A két kutya gyakorlatilag kiirtotta a növényzetet az udvarán. Pontosabban az új, fiatal kutya, mert a régi, öregebbik kuttyal soha semmi baj nem volt. Azóta mind a hat macska az én ágyásaimba jár a dolgát végezni, mert túl csak keményre döngölt föld van. 

     

    Ha mondom neki, szomorúan bólogat és megvonja a vállát. 

    előzmény:
    gabi1971 (186)
    2013-06-12  11:23
  17. 2013. június 12. 13:24210.

    Nyilván... Normális ember ilyenért nem szól...

     

    Már volt, aki azt írta, hogy én nyilván örülök neki, ha odaszarik más macskája a kertembe. Más azt írta, hogy én nyilván örülök neki, ha idegen macska ott élezi a karmát a kerti bútoromon.

    El kell, hogy oszlassam ezeket a feltételezéseket: nem, nem örülnék neki, de különösebben nem is zavar.

    Az egy dolog, hogy örülök-e neki, az meg egy másik, hogy érzem-e úgy, hogy ezt szóvá teszem valakinek. Mert miért is? Természetesen a bútoron élező macskát elzavarom, kész, el van intézve. szaró macska betemeti maga után a termékét (ha közben elzavarják, akkor nyilván nem). Na bezzeg a sün nem... Mégse zavar a sün se. Ha a szomszéd telkéről jön át a sün, akkro se zavar...

    Ha akkora mellényem lenne, mint egyeseknek, hogy én hogy tudok állatot idomítani, megtenném a szomszéd macskájával, hogy beidomítom.

    De nem, tisztában vagyok az állat sajátosságaival. Ilyenen fennakadni...

     

    Én örülök, hogy nem nagyvárosban élek. maximálisan megéri nekem cserébe szomszéd macskát/kutyát/sünt/kakast "elviselni".

     

     

    előzmény:
    Hoborc (193)
    2013-06-12  12:20
  18. 2013. június 12. 13:23209.

    Szerintem az lehet az ok, hogy a cicamama annó nem tanította meg erre.

     

    Cicamamák között is vannak hidegszívű nemtörődömök, akinek nem lenne való "gyerek", sajnos!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_517177 (203)
    2013-06-12  13:06
  19. 2013. június 12. 13:21208.

    Hát, ha ez a helyzet, csak tippem van!

     

    Talán a gyerekeinek szerezte be a cicust? Mintegy kárpótlásul, mert azokra is kevés ideje jut az örökös küzdéstől? Szegény nőnek ez jutott, mit tegyen?

    Ha ennyi gondja van, biztosan nem hiányzik neki még, hogy a lakásba zárja a macskát!

     

    S az is lehet, hogy bár nincs elég ideje az állatra, de mégsem dobhatja ki az utcára, ha már megvan, s mert minden ellenére is szereti, csak kevesebb időt fordít rá.

     

    Ha mindent figyelembeveszel, és arra gondolsz, hogy még így is jobb helye van annak a macseknak ennél a nőnél, mint egy menhelyen lenne?

    Meg, hogy a nő élete is küzdelmes, arra még rátenni a macskája viselt dolgai miatt??

     

    Nem tudok megoldást, sajnos!

    Legfeljebb, hogy rendszeresen sicceld el a cilát, hátha akkor elkerüli majd a kertedet!

     

    előzmény:
    gabi1971 (190)
    2013-06-12  12:06
  20. 2013. június 12. 13:19207.
    .. tudod, amit írtál arra azt mondom: ez csak kacsa....
    előzmény:
    kacsa76 (205)
    2013-06-12  13:10
  21. 2013. június 12. 13:11206.

    és hol van az emberek védelme??? Én szeretem az állatokat (na jó a macskát nem!) (lehet kövezni), sőt megőrülök egy kutyáért, de mivel tudom, hogy nem tudnék a mai életvitelem mellett tudatos állattartó lenni, nincs kutyám, sőt macskám se. De kénytelen vagyok "elviselni??" eltűrni, mert bántani nem bántom az állatot. De azt a bácsit megrugdosnám néha, aki eteti a macskákat a szomszédja kerítésére kitett kajával, mert az ő kertjébe nem mehetnek be (elüldözi a kutya!)

    Az én érdekeimet, a kakasos-szomszédos topikindító érdekeit ki védi meg???? Én/mi??? Verekedjünk? Öljünk macskát/kakast???? Én miért vagyok kevesebb a saját portámon, mint a szomszéd az enyémen???

     

    előzmény:
    csutak51 (181)
    2013-06-12  11:10
  22. 2013. június 12. 13:10205.

    Ez komoly? Én vagyok a felelős, ha átmegy a macskám, és belehalsz a macskaszőrbe?!

    Hú, most tudtam csak meg, milyen normális szomszédaim vannak...

     

    Akinek ilyen komoly eü problémái vannak, az leginkább sterilszobában lakjon. Mint ahogy ismerősömék se mehetnek senkihez panaszra, hogy az anyját megcsípte egy darázs, és belehalt. :( 

     

    A féltve őrzött halakhoz hogy jut oda a macska? Akkor annyira nem őrzött. És ha odajut, akkor a macska a hibás vagy a gazdája? vagy a hal gazdája, aki nem vigyázott a halára?

    Macska karmot élesít a bútoron: ezért a gazda felelős? Ha kóbor macska, akkor ki a felelős? Ha leszarja a bútort egy veréb, azért ki a felelős? Ha megázik a bútor, mert a meteorológusok nem mondtak esőt, azért ki a felelős? Szúnyogcsípésért ki a felelős? 

     

    Hogy is áll a biológia? A macska húsevő állat. Legyen bárki bármilyen felelős állattartó, húsevésről macskát leszoktatni nem lehet.

    Macskát karomélesítésről - a nyulat meg a rágásról - kutyát ugatásról - folytassuk a sort...

    előzmény:
    nonamona (179)
    2013-06-12  11:03
  23. 2013. június 12. 13:10204.

    Pedig vannak "szájmenéses" kakasok.:) Volt szerencsém egyet hallgatni tavaly ilyentájt. Úgy 4 házzal odébb lakott a drága állat, és ő reggel 8-tól este 6-ig kitartóan kukorékolt, amikor éppen rájött a kukorékolhatnék. Mondtam is a férjemnek, hogy ez valami kusza bioritmusú állat lehet... Szerencsére az idén tavasztól már nem hallom a kukorékolását, szerintem a gazdi is megunta, aztán átlényegítette a tollas jószágot levessé.:)

    Mi is kertvárosi övezetben lakunk, itt is tiltott a jószágtartás, kutyán-macskán kívül senki sem tart mást. De amikor a gyerekem még pici volt, jó 20 éve, a szomszédomnak gyöngytyúkjai voltak. Na, azoknak a hangjától lehet még csak falat kaparni! Nem véletlenül tartotta őket, mint mondta, remekül elriasztják a patkányokat. Ez biztosan így van, de mi sem szívesen töltöttük az időnket a kertben, mert negyedórán belül  fejfájással menekültünk befelé... és természetesen a gyereket sem lehetett kint altatni a nagy diófa alatt babakocsiban..:( 

    előzmény:
    Zsifikati (198)
    2013-06-12  12:48
  24. Torolt_felhasznalo_517177
    Torolt_felhasznalo_517177
    2013. június 12. 13:06203.

    Nem tudom mi oka lehet, hogy nem kaparják el?

     

    Nálunk már jó pár állat megfordult, a macskák által becipelt egér, bogár, madár (többségüket élve hozzák haza) mellett múltkor a spejzban találtunk egy békát, meg az ebédlőben egy siklót.

     

    A süniket nagyon bírom, érdekes nálunk egy sincs. 

     

    Télen az egyik nagyszerű távolabbi lakó cicájáról gondoskodtunk, mert nála a macskatartás annyi, hogy elmondhatja van egy macskája, kaját nem nagyon ad neki, hely ahova behúzodhat nuku, ivartlanítani minek, tiszta atka a füle, a tesójára az egyik szomszéd rakott bolhanyakörvet, mert csak úgy ugráltak benne a bolhák.

    Az ilyen minek tart állatot??

     

    Érdekes módon a kakaskukorékolás soha nem zavart, ellenben a villamos dübörgése sokkal jobban, amíg Pesten laktunk. 

    előzmény:
    Zalina (196)
    2013-06-12  12:38
  25. 2013. június 12. 13:00202.

    Hajnal 4h-tól, kb. 6 h-ig, nem folyamatosan, hanem időszakonként, pont amikor vissza tudnál aludni, fél7h-kor meg kelünk.

     

    előzmény:
    Zsifikati (198)
    2013-06-12  12:48

Címlap

top