Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kukuríkúúúúúú

Hoborc
Létrehozva: 2013. június 11. 14:27

Sziasztok!

 

Erre a hangar ébredünk minden hajnalban 4h-kor. Egy hónapja, a melletünk lévő szomszéd, hátsó szomszédja tyúkólat épített, közvetlenül a kerítés mellé. A tyúkól felénk és a szomszéd felé néz. 

Városban lakunk, olyan építési övezetben, ahol eredetileg nem lehett haszonállatot tartani. Ezért is költöztünk oda. A törvény ugye tavaly megváltozott és attól függetlenül, hogy iker és társasházak vannak ott pici kerttel, gond nélkül tartható mindenféle állat.

Kértük a tyúkászkodásba kezdő embert, hogy legalább ő nézegesse a tyúkjait és vigye távolabb az ólat. Sajnos nem érti a problémánkat. Bementünk az Önkormányzathoz, nem tudnak segíteni, nincs helyi, módosított rendelet, így rendben van ez a helyzet. Mi szagoljuk a tyúksz@r szagot és kelünk hajnalban, ha kell, ha nem.

Nektek van valami ötletetek?

Már arra gondoltam, hogy veszek egy hajókürtöt és azt fogom használni, háth amegijed tőle a kakas, vagyis kettő, mert annyi van és abba hagyják a rikácsolást. 

 

 

  1. 2013. június 13. 16:12326.

    A macskara sosem haragudtam. A kutyakra sem, akik a hazunk elött vegzik el a dolgukat. Csak a gazdikra.

     

    Illetöleg örajuk sem, csak bosszankodom, s szedem a sz...t

     

    Hosszu tavon ugyis en huzom a rövidebbet, mert a gazdakrol csak lepereg, en meg felhuzom magam rajta. 

    előzmény:
    sárgarépa (317)
    2013-06-13  15:47
  2. 2013. június 13. 16:00325.

    Ebben a felállásban kérdezem elméleti síkon:

     

    neked van autód, szomszédnak nincs

     

    Megtennéd, amire kér?

    előzmény:
    nonamona (323)
    2013-06-13  15:58
  3. 2013. június 13. 15:58324.

    Nem bántásból, de az írásjelek többszörözése nálam felfokozott indulatokat jelentenek, semmi esetre sem azt ,hogy pl te kiválóan szórakozol.

    előzmény:
    nonamona (321)
    2013-06-13  15:55
  4. 2013. június 13. 15:58323.

    sajnos ezen a hozzáálláson nem lehet segíteni, mert ez nagyon nagyon buta, ahogy gondolkodsz!!! 

    De próbálok segíteni:

    Szomszédnak van autója = nekem van autóm

    Szomszédnak van macskája = nekem nincs macskám

    Szomszédnak van kutyája = nekem nincs kutyám

    Szomszédnak nincs hala = nekem van halam, de az nem zajon, nem szarik a szomszéd kertjébe, nem énekel, és nem ébreszt reggel 4-kor

     

    HOL VAN ITT AZ EGYENLŐSÉG??? Vagy te is egyenlőbb vagy az egyenlők között????? 

    előzmény:
    cabron (320)
    2013-06-13  15:54
  5. 2013. június 13. 15:57322.

    Egy, a fővárosból vidékre költözött család:

     

    A település legvégén, lehetőleg a legmesszebb mindentől és mindenkitől, mert a teljes nyugalom a cél, aztán hónapokig bombázta az önkormányzatot, aztán meg a Volánt, hogy miért nincs az Ő utcájában buszmegálló...

     

    Halál komolyan. 

    előzmény:
    sárgarépa (319)
    2013-06-13  15:53
  6. 2013. június 13. 15:55321.

     ha megtoldanád:

     

    5. mindenféle terveket szövögetni a macsaélet kioltására, ezen jót szórakozni és nem idegesíteni magad

     

     

    Na találtál olyat, hogy bántottam valakit??? hmmmm???? Vesztem össze a szomszéddal macska miatt???? hmmmm???? 

    előzmény:
    sárgarépa (317)
    2013-06-13  15:47
  7. 2013. június 13. 15:54320.
    Szóval megválnál az autódtól mert a szomszédot zavarja a motorzúgás és a kipufogógáz?
    előzmény:
    nonamona (315)
    2013-06-13  15:40
  8. 2013. június 13. 15:53319.

    Mondjuk ez zseniális :D :D :D

     

    Az ilyen emberek azok, akik kertesházat vesznek és adandó alkalommal lebetonozzák az egész kertet, mert az úgy szép és minden erővel azon vannak, hogy egyetlenegy fűszál se bukkanjon elő. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_517177 (287)
    2013-06-13  12:50
  9. 2013. június 13. 15:52318.

    Hát ilyen egyszerű ez.

     

    Természetesen hosszú távon az üvegbúra lenne a legjobb. Az nem piszkít, nem hangos, nincs szaga. Abba benne meg az embör. Pfff...

    előzmény:
    sárgarépa (317)
    2013-06-13  15:47
  10. 2013. június 13. 15:47317.

    Nem érted: persze bosszant, mindenkit bosszantana, de hosszútávon neked mi a jobb:

     

    1. mindenféle terveket szövögetni a macskaélet kioltására és idegesíteni magad

    2. összeveszni a szomszéddal és idegesíteni magad

    3. csendben fortyogni és idegesíteni magad

    4. nem idegesíteni magad

     

    A természet meg ilyen: szaggal, zajjal és kosszal jár, meg egy csomó minden olyannal, ami egy panelben elő sem fordulhat. 

    előzmény:
    gabi1971 (316)
    2013-06-13  15:42
  11. 2013. június 13. 15:42316.

    Ach, bosszant? Nekem majdnem leharaptak a fejemet, amikor azt irtam, hogy dühös vagyok, mert a szomszedunk macskaja a kertünkbe kakal.

    Pedig nekem nincsenek gyilkos gondolataim, egyszerüen csak bosszant, hogy  allandoan a vetemenyesböl meg a füböl szedem össze a macskakakat. De en rossz vagyok, mert nem viselem el a termeszetet magam körül. Masok bizonyara olyan szuperemberek,akik mosolyogva takaritanak el mindenfele vegtermeket, de en bizony egyszerü földi halando vagyok. 

    előzmény:
    cabron (311)
    2013-06-13  15:32
  12. 2013. június 13. 15:40315.

    én nem vagyok sem ideges, sem dühös... csak megpróbálom megértetni így, megértetni úúúúgy, hát nem megy. és ez már nem az én hibám, én próbálkoztam 

     

    De ha már állítasz: mutass már egyetlen hozzászólásomat, hogy bántottam valakit  vagy valamit bármikor is.. úgy konkrétan. (ha terveket szövök a macskák nyakának kitekerésére, ellenben nem megtéve, nem ér!!! vagy a szomszéd bácsi bokán rúgásának gondolatban történő megtétele sem!)

    Ha találsz ilyet, vendégem vagy egy fagyira!!! 

    előzmény:
    sárgarépa (310)
    2013-06-13  15:30
  13. 2013. június 13. 15:40314.

    Persze, hogy nem lehet hozzászokni ahhoz, ami zsigerből irritál bennünket, de ne próbáld meg megmagyarázni nekik, felesleges. Erről tudod az jut eszembe, (igaz, ez nem állatos sztori), mikor gyerekkoromban a mi szobánkba volt berakva a tévé. A faterom minden áldott nap már délután 5-kor beült a tévé elé és kb. éjfélig nézte (mivel más dolga sosem volt). Délután a tanulásban zavart, este meg az alvásban. Hiába mondta mindig, hogy majd megszokod gyerekem, fordulj befele oszt aludj! Nem, nem tudtam megszokni a hangzást sem, a villogó fényeket sem, meg a cigarettafüstöt sem, amit vágni lehetett a szobában. Ergo: úgy nőttem fel, hogy gyakorlatilag sosem pihentem ki magam, állandóan álmosan, fáradtan mentem iskolába.

    Szóval nem irigyellek, nem tudom, mi a megoldás. De legalább azt sem mondom, hogy szokj hozzá, mert tudom, hogy nem lehet. 

    Én is így vagyok vele: igyekszem olyan szomszéd lenni, hogy észre se vegyék, hogy itt lakom. Azt hiszem, az a legjobb szomszéd. Bár nekem sem ilyen szomszédaim vannak sajnos. Ők nem nagyon hangosak, van velük más gond. 

    előzmény:
    Hoborc (171)
    2013-06-12  10:39
  14. 2013. június 13. 15:39313.

    Az a helyzet, hogy ebben (és ilyen esetekben) igazsága sosem lesz senkinek. Patthelyzet. 

     

    Itt a kakas zavarja az embert, belvárosban meg az autó, vagy a szomszéd tévézése. Sok városi ott követi el a hibát, hogy azt hiszi, hogy a zöldövezetes házzal csendet és nyugalmat is vesz. Igen, kevesebb az autózaj, meg a tömeg, de cserébe meg van csomó más rossz.

     

     

     

    előzmény:
    ladybird65 (309)
    2013-06-13  15:29
  15. 2013. június 13. 15:37312.
    Én konkrétan nem hiszem el, hogy egy macska kárt tud tenni egy autóban, de ez legyen az én problémám.
    előzmény:
    sárgarépa (310)
    2013-06-13  15:30
  16. 2013. június 13. 15:32311.

    Nekem is ez a bajom. Azonnal lelőni, kicsinálni, megdobálni stb...

     

    Én is fel vagyok háborodva, hogy a szembe szomszédom kutyái rendszeresen kint vannak az utcán, a kapum elé szarnak, stb. Már szóltunk is nekik többször, semmi.

     

    Bosszankodok és összeszedem a kutyaszart. Eszembe nem jutna bántani a kutyát.

     

    Én nem értem, hogy tehet kárt egy macska az autóban. Nekünk is van macskánk, kettő is, imádnak a kocsi tetején, motorháztetején ücsörögni, semmi gázt nem csinál.

    A körmét azon nem fogja élezni, mert nem hülye. :)

     

    Mondjuk nekünk nem központi kérdés az autó, konkrétan lefosom, hogyha mondjuk van rajta egy-két macskalábnyom. :)

    előzmény:
    sárgarépa (305)
    2013-06-13  15:13
  17. 2013. június 13. 15:30310.

    :)

     

    Nyilván ez könnyen megállapítható pár hozzászólásból, hogy én menynire lennék jó szomszéd. Éppenséggel én is következtethetnék a te idegállapotodra, de nem teszem. Ráadásul mint említettem már, jogosnak találom a te felháborodásodat, az elintézés módját nem.

     

    Engem nem zavar a kutyaugatás, a csirke csipogás, az sem, hogy a szembeszomszéd reggel 5-kor járatja az autóját (tudom, hogy ha lenne pénze, venne egy jobbat, nem szopatná saját magát vele), nem kell előre szólni egy grillezés miatt, elhiszem és megértem, hogy valaki csak vasárnap reggel tud füvetnyírni, és azt is elfogadom, hogy ahol gyerek van, az bizony zajjal jár stb stb stb. Én ilyeneken nem idegesítem magam, ha úgy van, akkor természetesn szólok. (Volt idő, hogy minden szirszaron hergeltem magam, de semmi értelme.) - Ezek nekem a normális együttélésbe beleférnek.

    (Ja, és lehetőség szerint én sem zavarok másokat, igyekszem odafigyelni erre, ettől függetlenül időnként biztosan nekem is akadnak zavaró dolgaim, pl éjszaka feldöntöm a vizesüveget, vagy reggel elejtek valamit a konyhában, ezek lehet, hogy alattunk rémes zajok, nem tudom.)

     

    Az, amikor anyagi kárral jár a dolog, az egészen más dolog, de első körben nem a vétkes azonnali megsemmisítése a tervem.

     

     

     

    előzmény:
    nonamona (306)
    2013-06-13  15:15
  18. 2013. június 13. 15:29309.

    Ez OK. De nem vagyunk egyformák. A topicindítót meg zavarja a hajnali kukorékolás. Az ő problémájára az nem megoldás, hogy mást meg nem zavar. Ezzel nem segítettünk rajta.

    Mindannyiunkat más ingerek irritálnak, és más dolgokat viszont könnyedén tolerálunk. 

    előzmény:
    Amarynda (149)
    2013-06-12  09:37
  19. 2013. június 13. 15:25308.

    Ha a szomszédod megkérne, hogy vagy válj meg az autódtól, vagy bérelj garázst olyan messze, hogy ne kelljen hallania az autójáratást induláskor, érkezéskor, és nem akar kipufogógázt szagolni a kertjében, megtennéd?

     

     

     

     

    előzmény:
    nonamona (298)
    2013-06-13  14:49
  20. 2013. június 13. 15:17307.

    használtál már ultrahangos macskariasztót????? A macska röhögve ül mellette az autómon!!!!

     

    De szívesen kölcsönadnám a kakas mellé, hátha ott beválna!!! 

    előzmény:
    sárgarépa (305)
    2013-06-13  15:13
  21. 2013. június 13. 15:15306.
    vannak normális együttélési szabályok, és vannak NEM NORMÁLIS együttélési szabályok...  Amíg nem tudtok ezek között különbséget tenni, sajnálatos módon nem is fogjátok megérteni a problémát. ..... és nem bántásiból, de biztos, hogy nem igazán lennétek jó szomszédok!!!
    előzmény:
    sárgarépa (304)
    2013-06-13  15:07
  22. 2013. június 13. 15:13305.

    Lőjünk le mindenkit és mindent, csak hogy a jogaink kiteljesedjenek. (Viszont akkor én egy drótot fogok az úton keresztbe kifeszíteni, hogy a seggfej motoros ne tudjon éjszaka felriasztani azzal, hogy végigszáguld az üres úton. Hisz nekem jogom van pihenni.)

     

    Amúgy van ultrahangos macskariasztó, ültessen citromfüvet, tegyen vele egy próbát. 

     

    Félreérted: a felháborodást értem, jogos is, én is kiakadnék, ha a macska jelentős anyagi károkat okozna. De sok hozzászóló egyből lelőne és megmérgezne minden állatot, mert zavarja a köreit. 

     

     

     

     

     

    előzmény:
    abak (303)
    2013-06-13  15:04
  23. 2013. június 13. 15:07304.

    El se tudod képzelni, hogy kit milyen apró dolgok zavarhatnak, viszont neked természetes. 

     

    Pár hónappal ezelőtti topik: a topiknyitó az idegösszeomlás szélén írta, hogy idegbajt kap, mert valamelyik szomszédja este lehúzza, reggel meg felhúzza a redőnyt.... Soha meg sem fordult a fejemben, hogy ekkora problémát okoz bárkinek is egy redőnyhúzás...

     

    Vagy az általam korábban említett nyikorgó ajtó... Amekkora az alapzaj nálunk, az a csoda, hogy egyáltalán meghallja...  

    előzmény:
    nonamona (302)
    2013-06-13  15:01
  24. 2013. június 13. 15:04303.

    Szerinted akkor mi a megoldás a macskával szemben?

     

    Többször szólnak a gazdájának, aki magasról sz..ik rá.

    előzmény:
    sárgarépa (299)
    2013-06-13  14:51
  25. 2013. június 13. 15:01302.

    Biztos magamból indulok ki, de ha kerti buli van, szólok előre a szomszédnak, ha látom, hogy vendégség van a szmszédban, inkább nem vágok füvet, ha tüzet (szalonna sütés, és soha nem szemét égetés) rakunk, szólok, hogy legalább csukják be az ablakot, és ne füstöljem fel  a ruháit! (és viszek kóstolót, mert a gyerekeknek állandóan csorog miatta a nyála!!! :-) ) Nem hallgatok hangosan zenét,  úgyhogy biztos vagyok, úgy megfelelek a normális egymás mellett élés feltételeinek!!!

     

    előzmény:
    sárgarépa (299)
    2013-06-13  14:51

Címlap

top