Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kukuríkúúúúúú

Hoborc
Létrehozva: 2013. június 11. 14:27

Sziasztok!

 

Erre a hangar ébredünk minden hajnalban 4h-kor. Egy hónapja, a melletünk lévő szomszéd, hátsó szomszédja tyúkólat épített, közvetlenül a kerítés mellé. A tyúkól felénk és a szomszéd felé néz. 

Városban lakunk, olyan építési övezetben, ahol eredetileg nem lehett haszonállatot tartani. Ezért is költöztünk oda. A törvény ugye tavaly megváltozott és attól függetlenül, hogy iker és társasházak vannak ott pici kerttel, gond nélkül tartható mindenféle állat.

Kértük a tyúkászkodásba kezdő embert, hogy legalább ő nézegesse a tyúkjait és vigye távolabb az ólat. Sajnos nem érti a problémánkat. Bementünk az Önkormányzathoz, nem tudnak segíteni, nincs helyi, módosított rendelet, így rendben van ez a helyzet. Mi szagoljuk a tyúksz@r szagot és kelünk hajnalban, ha kell, ha nem.

Nektek van valami ötletetek?

Már arra gondoltam, hogy veszek egy hajókürtöt és azt fogom használni, háth amegijed tőle a kakas, vagyis kettő, mert annyi van és abba hagyják a rikácsolást. 

 

 

  1. 2013. június 13. 11:42276.
    A galambok nem hülyék, elég egyet lelőnöd,vagy dobd meg valami kemény, nagy tárggyal vagy nyird ki valahogy, a többi veszi a lapot és nem fognak odajárni.
    előzmény:
    manyuska7 (237)
    2013-06-12  20:50
  2. 2013. június 13. 11:30275.

    Egyetértek veled teljesen, de változatlanul úgy gondolom, hogy ha nekem nem származik károm abból, ha engedek a huszonegyből, minden további nélkül megtehetem, akkor kompromisszumot kötök a kellemes együtt létezés érdekében.

     

    Amúgy szerintem a problémakörben két eset van:

     

    - zavar a dolog, de NEKEM is érdekem fűződik ahhoz, hogy legyen, tehát elfogadom, megszokom, stb.

    - zavar a dolog, de NEKEM semmi hasznom nem származik belőle, tehát iktassuk ki

     

    Sajnos sokan vannak, akik nem is hajlandóak belegondolni az általuk zavarónak ítélt helyzet kialakítójának szempontjaiba.

    Képesek lennének ők átalakítani a másik életét, hogy az számukra a legmegfelelőbb legyen. Ez meg ugye nem lehetséges.

    Marad az elfogadás, vagy az elmérgesedett szomszédi viszony.

    előzmény:
    sárgarépa (274)
    2013-06-13  11:15
  3. 2013. június 13. 11:15274.

    Nagyjából végigolvastam a topikot. Én sajnállak, hogy szenvedsz, ám érteni azért nem értem.

     

    Mint ahogy az sem értem, hogy miért kell frászt kapni a létezés természetes zajaitól... A rigók hajnalban és éjjel nem idegesítenek? Nálunk hajnali kettőkor rázendítenek és nyomják egész reggelig, Pesten meg a tücskök ciripelnek irtózatos erőkkel. Ezek a dolgok csak akkor zavarnak, ha valamiért feszült vagyok és jó eséllyel amúgy is felébrednék arra is, hogy egy porszem lepottyan.

     

    Kertes övezetben, nyaralóövezetben meg pláne hétvégén megy a fűnyírás. Igen, valóban bosszantó, hogy vasárnap pihennél, reggel nyolckor az egyik szomszéd vágja a füvet, délben a szembeszomszéd, késő délután meg a harmadik szomszéd. De valamikor le kell vágni a füvet...

     

    Kismama ismerősöm hisztérikus rinyálása a fészbúkról: "Idióta szomszéd már megint pont délután egykor fúr, amikor a kislányom alvásideje van"  - Ha reggel fúr, az a baj, ha este, az is, délelőtt az éjszakások aludnának, délben-kora délután a kisbabák, hát őszintén, hogyan lehetne mindenkihez alkalmazkodni? (Ugyanez alkalmazható lakásfelújításra is...)

     

    Nekem az a véleményem, hogy kicsit lazábban kéne felfogni a dolgokat, a saját érdekedben. Ha bele akarsz kezdeni kakas- és tyúkperbe, akkor nosza, de ha nem lesz kakas, majd lesz más, ami idegesíteni fog. (Sok ember a saját belső feszültsége és kiegyensúlyozatlan idegállapota miatt borul ki ilyen dolgokon.)

     

    Pl az egyik szomszéd egyszer szólt, hogy zavarja az ajtónyikorgásunk, nem tud tőle pihenni. (Napközben nem vagyunk otthon, este 10-kor lefekszünk, arról nem is beszélve, hogy egy ajtónk se nyikorog, viszont mi is halljuk a nyikorgást. A házunk ráadásul elég zajos helyen van, szóval a négy forgalmi sáv, meg a hév zaja, meg a repülők nem gond, csak pont épp egy ajtónak a nyikorgása...)

     

     

    előzmény:
    Hoborc (1)
    2013-06-11  14:27
  4. 2013. június 13. 11:12273.

    Persze, ez egyeni dontese minden cicatartonak. En nem akarom kockaztatni hogy megseruljenek es ido elott elveszitsem oket.

     

    Van aki az ivartalanitast se helyesli, csak amikor ezerszamra kerulnek a kismacskak utcara meg menhelyre akkor latni mennyire rossz ha nincs ivartalanitva a macska amit nem tenyesztesre szannak.

    előzmény:
    cabron (271)
    2013-06-13  11:03
  5. 2013. június 13. 11:06272.

    világos.

    valóban nem követtem le az összes h.sz-edet, és így nem láttam, hogy belinkelted a szabályozást.

    én a sajátoméból indultam ki, aminek a trv változás a túlnyomó részét hatályon kívül helyezte. így tehát azt hiszem nyugodtan mondhatjuk, hogy nincs.

    nagyon sok önkormányzat nem fogalmazta újra a rendelkezéseit. pl a mienk se. így van is, meg nincs is.

    én nem akarok sem szigorúbbat, sem enyhébbet, csak annyit, hogy ha sertéstartást pl az mg trv egy adott területhez közi, a kertvárosi utcánkban ne tarthasson sertést az aki ennek nem tud megfelelni, pusztán azért, mert rendelet módosítás hiányában az önkorminál megrángatják a vállukat.

    erre írtam, hogy egy kertvárosban ilyesmi nemigen lenne lehetséges, ha a helyi rendelkezéseket megalkotnák újra.

     

    ( nem szeretek visszahivatkozni, de pl én is írtam lentebb, hogy a szigorításhoz ha jól olvastam 75%-os beleegyezés kell. )

    előzmény:
    csutak51 (263)
    2013-06-13  10:22
  6. 2013. június 13. 11:03271.

    Hát ebben a kérdésben szkeptikus vagyok.

     

    Mi mindig is úgy tartottunk macskákat, hogy dönthetett, kint vagy bent.

    Tavasztól őszig, jóidőben egyértelműen kint.

    Reggel-este megjelnnek enni, aztán csak a hűlt helyük.

    Na, meg amikor lent vagyunk a kertben, akkor imád ott lenni velünk, hemperegni, dörgölőzni, de a lakásba bejönni esze ágában sincs.

     

    A másik mindig a fent van a ház körül, de neki sem akaródzik bejönni.

     

    Szerintem csak belemagyarázás, hogy a macskáknak a legjobb, ha a lakásban vannak.

     

    Más az, ha 15 percre felügyelettel/pórázzal kimegy, mint a totális szabadság. Amikor mehet az ösztönei után.

    És igen, benne van a pakliban, hogy baja esik. Ez már csak ilyen. Mint, ahogy az emberek esetében is.

    előzmény:
    Amarynda (265)
    2013-06-13  10:26
  7. 2013. június 13. 11:01270.

    En egyetertek veluk, mert az elmult 25 ev tapasztalatai ezt igazoltak az en esetemben is. Amig Mo on eltem, egyik macskat elutotte az auto, a masikat megmergeztek a szomszedok, a harmadik csapdaba lepett eltorott a gerince, csak hogy a legrosszabb peldakat emlitsem.

     

    Az meg kisebb sokk volt amikor a szomszed kutyaja megtepte szegenyt de amikor eltunt es elpusztult valamelyik mindig nagyon megviselt engem is.

    egy se erte meg a 10 evet se.

     

    Amiota itt elunk azota ugy tartom oket ahogyan leirtam, boldogok egeszsegesek, hosszu eletuek.

    Es en szivesen kifizetem a premium tapot, a mindenfele luxusholmit amire szuksege lehet ahhoz hogy jol erezze magat. 

     

    Az hogy ennyi ideig eltek jo egeszsegben a cicaim nekem eleg bizonyitek arra hogy jol csinalom a tartasukat. Es nem zavar az sem hogy a tapokon mennyi hasznot csinalnak a cegek. 

    előzmény:
    jevuska (268)
    2013-06-13  10:50
  8. 2013. június 13. 10:56269.

    Persze, az a természetes állapot, nekünk is van, mi szaporítunk is, de mondom, kompromisszum.

    Lássuk be, városi környezet azért mégis más, bármennyire is van kis kert az ingatlanon.

     

    Én biztos megtenném, ha nem lenne lehetőségem/nem akarnék falura költözni, hogy tekintettel vagyok a környezetemben élőkre.

    előzmény:
    Amarynda (266)
    2013-06-13  10:29
  9. 2013. június 13. 10:50268.

    Nem a topichoz tartozik, csak érintőlegesen, nem tudom megállni, hogy ne válaszoljak.

     

    Az állatorvosok, úgy általában egy bizonytalan fogalom. Ez inkább a hivatalos álláspont, amivel vagy egyetértenek, vagynem, de hangot nem nagyon adhatnak. A hivatalos álláspont pedig azért ez, mert evvel lehet a legtöbbet keresni. Különböző mondvacsinált ürügyekkel rengeteg bevételhez juttnak, bezzeg az állatokat nem kérdezik meg.

     

    Itt is sokszor olvasom, hogy az EMBER AZ ELSŐ, és ez a felfogás hova vezetett??  Az állatokat soha nem kérdezik meg, miért nem? Hogy tudja valaki eldönteni, hogy egy állat boldog-e, egyáltalán mi az, hogy BOLDOG!!!

     

    előzmény:
    Amarynda (249)
    2013-06-13  09:25
  10. 2013. június 13. 10:31267.

    En nem szeretnem ha talalkozna az enyem mas cicakkal. az enyem oltva feregtelenitve van , de nem mindenkie ilyen. Egyebkent itt eleg sok vadon elo cica van, azok meg veszelyesek egy atlagos hazicicara nezve.

     

    A kigyokrol nem is beszelve.

    előzmény:
    csutak51 (259)
    2013-06-13  10:07
  11. 2013. június 13. 10:29266.

    nekem amiota a farmon lakunk mindig volt kakasom, ugy vettem eszre a tyukok boldogabbak hogy van veluk kakas is.

     

    De sokan nem tartanak kakast es megis vannak tojo tyukjaik.

     

    En mondjuk el szoktam adni a tojast es ha kikelteni valo kell valakinek akkor hozzam szoktak jonni, mert mindegyik termekeny.

    előzmény:
    cabron (264)
    2013-06-13  10:25
  12. 2013. június 13. 10:26265.

    Amig bent laktunk a varosban 15 evig, ott normal meretu kertes hazunk volt kb 700 negyzetmeter volt az egesz telek. Es ott is benti cicam volt akit porazon kikotottem a kertbe ha ki akart menni. Volt kint egy kishazikoja oda befekudt es aludt fel napokat is ott.

     

    A mostani cica kimehet VELEM az udvarra vagy a verandara nem tobb mint 15 percre, de nem szeret kint lenni, sokkal jobban elvezi pl. hogy felul az ablakba es nezi a madarakat vagy ami erdekli.

     

    Az anyam Mo on varosban el tarsashazban , emeleten kert nelkul. Mindig benti cicaja volt, sose volt boldogtalan a cica. A teraszra kimehet mashova nem.

    Es ez a cica is mar 12 eves, boldog egeszseges, ivartalanitott cica.

    előzmény:
    csutak51 (259)
    2013-06-13  10:07
  13. 2013. június 13. 10:25264.

    Mert nem szükséges kakast tartani egy baromfiudvarban. A tojástermelésbe nem szól bele, max. akkor kell, ha az ember szaporítani akar.

    De azt is meg lehet oldani úgy, hogy szerzel tenyésztojást és passz.

     

     

     

     

    előzmény:
    csutak51 (261)
    2013-06-13  10:13
  14. 2013. június 13. 10:22263.

    Itt VAN szabályozás! Belinkeltem.

    S a legtöbb, -ha nem minden- önkormányzatnál van állattartásról helyi rendelet.

     

    De minden szabály hiábavaló, ha van, aki mégszigorúbbat akarna, meg olyan is, aki enyhébbet.
    Az egyik ezért, a másik az ellenkezőért vitázna/lobbizna.

    Szomszédi viszonyban mindig benne van, hogy nem gondolkodtok azonosan, akárhová költözöl.
    előzmény:
    szembenéző (260)
    2013-06-13  10:09
  15. 2013. június 13. 10:20262.

    Nálunk, pedig kis falu, nagyrészt tartanak állatokat és itt ez a természetesm mégis megvan a szabályozás. Lehet pont ezért. :)

     

    Szóval azt akarom mondani ezzel, hogy itt senki nem fog belekötni, ha esetleg valakinek kisebb távolságra van az ól a háztól, mint a megengedett, szóval igazából szabályozni sem kellene, tökéletesen működik, mégis megvan.

     

    Nálunk pl. agyfaszt kapunk az utcánkban lévő motoros pasitól.

    Ez megy nyilván a ti-nek nem tűnik fel, mert városban ez megszokott.

     

    Itt meg keresztbe-kasul birkabégetés, kakaskukorékolás stb...

    előzmény:
    szembenéző (257)
    2013-06-13  10:00
  16. 2013. június 13. 10:13261.

    "A topiknyitó esetében pl. teljesen szükségtelen a kakas tartása." 

    Szükségtelen, HA csak a Topiknyitót hallgatod.

    De vajon, mit mondana a kakasos szomszéd?

     

    Ami meg a kompromisszumot illeti, én is ezt írogattam. Igaz, Topikindítót biztattam erre, mivel ő nyitotta a topikot, és a szomszédja nincs itt.

     

     

    előzmény:
    cabron (258)
    2013-06-13  10:03
  17. 2013. június 13. 10:09260.

     

    igen. valóban így van. amikor nincs önkormányzati részletszabályozás, megengedett. utána jártam.

    de azt is megvizsgáltam - mert ugye manapság nem biztos, hogy költözni szeretne az ember - hogy az egyes állattartára vonatkoznak előírások.

    pl:  mennyi helyet kell adni egy sertésnek, lónak, szarvasmarhának, tyúknak, ad abszurdum kakasnak. azt is megnéztem az utcánkban van 64 ház, ebből 8 az ami meg tud felelni a részletező előírásoknak. azok is csak a csirkére. az meg uyge nem sok. viszont amíg az önkormi nem alkot szabályzatot, mindenki azt tesz amit akar.

    előzmény:
    csutak51 (251)
    2013-06-13  09:33
  18. 2013. június 13. 10:07259.

    Amarynda, a Te cicáid nem benti macskák, hiszen leírtad, hogy kimehetnek, ha akarnak!

     

    Leírtad, hogy egyrészt van hová kimenniük, ahol védve vannak, mert nagy területetek van ott, ahol élsz, szomszédok (és szomszéd-, vagy kóbor macsok nélkül) és nem mennek el messzire.

    Szerintem azért nem kószál el a 8 éves kandúrod, mert ivartalanítva van, már idősebb, nomeg van otthon mindig valaki, aki szórakoztatja, szeretgeti, akit lát. Hiszen otthon vagytok, igaz?

     

    De nézd olyan szemmel, hogy itt élsz, és bár kertes helyen laksz, mégis be kell zárnod/vagy önként zárod be a lakásba a macskádat, és soha nem engedheted ki!

     

    Hát miféle "élet" az egy macskának??? Szerintem vacak, és valóban aranyketrec!

     

    Tehát NE érvelj azzal, hogy így szoktattad, mert ez NEM szoktatás kérdése, hanem egyszerűen Te olyan helyzetben élsz, ahol a magyar macskától másféle élet megadatott a macská(i)dnak.

     

     

    Azért merem ezt leírni, mert nálam, mióta itthon vagyok, SZINTE ugyanez a helyzete a macseknak, a kora is hasonló a Te macskádéhoz.

    Azért csak SZINTE, mert a területem nem ausztráliai farm, hanem magyar kertes házas terület.

    Ha a macsek kimegy, találkozik más macskákkal, akkor is, ha nagyon ragaszkodik hozzám, és SOHA nem megy pár háznál messzebbre, meg leginkább bent szeret lenni. 

     

    (Remélem, érthető, mit akartam leírni? Két, NEM AZONOS helyzetet NEM LEHET hasonlítgatni!)

     

    S igen, van még, hogy ha azt, ami tökéletes, nem tudod biztosítani, ne legyen macskád/kutyád/állatod. Vagy gyereked se. Vagy....ne is élj!

     

    Nos, állatokat mégis tartunk, és jól van ez így! Esendőek vagyunk mind.

    A kakasos is!

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Amarynda (249)
    2013-06-13  09:25
  19. 2013. június 13. 10:03258.

    Igazából egyetértek veled, mégis azt mondom, hogy meg kellene próbálni odafigyelni a másikra, és kompromisszumokat kötni.

     

    A topiknyitó esetében pl. teljesen szükségtelen a kakas tartása. 

     

    Lábjegyzetben: szerintem zavaróbb (már akinek) lehet a tyúkok kotkodácsolása, na, az tényleg kitart egész nap kisebb-nagyobb szünetekkel.

    előzmény:
    Amarynda (255)
    2013-06-13  09:51
  20. 2013. június 13. 10:00257.

     

    erről írtam. jobban fogalmaztad, de erről van szó valóban.

    viszont amíg nincs ez lefektetve addig mindenki azt csinál amit jónak lát. magára nézve persze.

     

    megintcsak azt mondom, olyan polgimestert kell támogatni, aki beigéri a szabályozás megteremtését.

    előzmény:
    cabron (247)
    2013-06-13  09:03
  21. 2013. június 13. 09:53256.

    Nagyon igazad van. Egyszer vendegsegben voltam Gyulan es panelban lakott az illeto. A szomszedban az ujszulott ugy orditott mintha az agyamban fekudt volna

     

    A 3. este mar ugy fekudtem le , hogy egy csomoban volt a gyomrom hogy az a ... kolok biztosan orditani fog egesz ejjel.

     

    Es ettol mar eleve rossz volt a kozerzetem. Az hogy tenyleg orditott csak tetozte a helyzetet.

    előzmény:
    cabron (254)
    2013-06-13  09:48
  22. 2013. június 13. 09:51255.

    A kakast olyan teruleten tartjak ahol erre a jog lehetoseget biztosit, legalabbis ezt irtak.

     

    A kolykok orditasa ellen sajnos meg jogvedelem sincs ha ejjel nappal uvolt az is torvenyes. Mondjuk en inkabb egy egesz baromfiudvart hallgatnek de nem vagyunk egyformak.

     

    Itt egyebkent a kakas HANGJAT kifogasoltak nem a szagat. A gyereknek is a HANGJA  az ami idegesito (remelhetoleg a szagat nem muszaj erezni), tehat nincs kulonbseg a zajban. Mindketto zajforras. csak az egyik ellen lehet feljelenteni meg megmergezni mig a masikat nem.

    előzmény:
    abak (253)
    2013-06-13  09:45
  23. 2013. június 13. 09:48254.

    Persze, az ügyintézés mindig necces pont, vágom. :)

     

    De legalább az ember elindítja, aztán vár. Addig meg valahogy megpróbál létezni.

    De szerintem sok esetben az emberek már jól bele is hergelik magukat a dolgokba. 

    Pl. úgy fekszik le aludni, hogy na, az a qrva kakas megint kukorékolni fog és felébreszt, hogy csessze meg a hülye szomszéd...

    És igen, fel is ébred. :)

     

    Érdekes, a madárcsicsergés miatt sosem indul topik (pedig az se semmi zaj), nyilván mert ott senkit nem lehet feljelenteni...

     

    Szóval mindent összevetve nincs odafigyelés, tolerancia.

    előzmény:
    nonamona (250)
    2013-06-13  09:25
  24. 2013. június 13. 09:45253.

    Azért egy aprócska különbség van:

    A panel és társasházi lakások alapjában emberek élettere, nem pedig állatoké.

     

    Tehát nem összehasonlítható egy gyerek által "okozott zajjal" az állattartással járó zaj és bűz.

    előzmény:
    Amarynda (252)
    2013-06-13  09:35
  25. 2013. június 13. 09:35252.

    Nem hiszem hogy ilyesmire lehetne hivatkozni, mert akkor a szomszed gyerekere is lehetne amiert bombol es mondjuk a panelban vagy tarsashazban athallatszik az uvoltese.

     

    Egyebkent egy kakas nem kukorekol allandoan. Reggel mondjuk parat kukorekol de ha napkozben teszi akkor max. 1-2 -t es utana csendben van.

    előzmény:
    nonamona (250)
    2013-06-13  09:25

Címlap

top