Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Design csaptelep?

vérmatska
Létrehozva: 2013. június 8. 20:23

Érdeklődnék, hogy van-e tapasztalatotok az efféle csaptelepekkel:

http://www.byhome.hu/hu/termekek/2442-exl usive_luxus_design_csaptelep_-_8.html

Növeli-e a meghibásodás esélyét a kialakításuk? Nehéz-e, lehet-e javítani, ha szükséges?

Építkezünk és lakberendezés előtt állunk, keresgélünk, tájékozódunk...

Nagyon tetszenek ezek a csaptelepek, viszont 30-40 ezer forintunk (per darab) nincs rá, a 10-15 ezer a maximum. 

(A megbízhatóságot nem áldozzuk fel a design oltárán.)

  1. 2016. július 26. 16:5534.

    Nem olvastam minden választ végig, de meg tudom erősíteni pár hozzászóló véleményét. Laikusként én is a dizájnt kerestem egy csaptelepben, de sikerült csúnyán beválasztanom. :( Nem akartam több pénzt áldozni a drágább csaptelepre, így tönkre is ment pár év alatt a csodaszép csapom. A Szerelvényboltos szakértők is annyit mondtak, hogy akár klasszikus, akár dizájn csaptelepről beszélünk, próbáljuk a drágább verziót vásárolni, vagy vegyük kézbe és súly alapján döntsünk. A nehezebb csaptelepben több az anyag, tovább fogja bírni. Mivel a csini csapból nem tudom a drágább verziót megvenni, így klasszikus van most a fürdőszobában és kifogástalanul működik! 


     

  2. 2013. június 10. 20:0533.
    Persze, de nincs ráírva, hogy az olcsó munkaerő, vagy az olcsó munkaerő és az olcsóbb (= gyengébb minőségű) alapanyag miatt viszik ki a gyártást.
    előzmény:
    antironia (30)
    2013-06-10  19:31
  3. 2013. június 10. 19:3832.

    Német fórumon azt olvasom, hogy a Grohe gyártat kínában is, de a Hansgrohe még mindig Németországban!

     

     

    előzmény:
    vérmatska (29)
    2013-06-10  18:58
  4. 2013. június 10. 19:3431.

    Itt azt írják, hogy No-ban gyártanak:

     

    http://de.wikipedia.org/wiki/Grohe

     

     

    -itt meg arról van szó, hogy a kínai hamisítványok miatt küzdenek:

     

    http://www.handelsblatt.com/economy-business -und-finance-roundup-grohe-wappnet-sich-fuer-kampf-gegen-chi na-plagiate/3852132.html

     

    Ott kell megvenni, ahol tuti nem hamisítványt sóznak rád. 

     

     

    előzmény:
    vérmatska (29)
    2013-06-10  18:58
  5. 2013. június 10. 19:3130.

    Az önmagában semmit nem jelent, hogy Kínában gyártják.

     

    A harmincezres Nike cipőt is ott gyártják - meg a kínai piacos ezeröccázé'-t is.

     

    A hangsúly a technológián, a gyártási fegyelmen van.

     

     

    előzmény:
    vérmatska (29)
    2013-06-10  18:58
  6. 2013. június 10. 18:5829.

    A Safran márkát ismeri valaki? Elvileg német gyártmány, adnak rá 5 év garanciát, kérdés, a gyakorlatban mennyire lehet érvényesíteni.

    Megfizethető.

     

    Találtam egy "pletykát" arról, hogy a Mofém termékeit már Kínában gyártják, meg a Hansgrohe-t is. 

    Jó volna tudni, vajh' igaz-e.

  7. 2013. június 10. 14:2328.

    Nem vagyok szakértő, csak egy gondolatsorébrőesztő: Pest mellett lakok, ahol olyan kemény a víz, hogy valakit agyon lehetne csapni vele. A két üveglap között jön ki a víz, elzárod, benne marad néhány csepp, ami megvízkövesedik.. szétszedni sztem nem lehet, takarítani nem lehet, fél év után sírni fogsz... én is az tenném...

     

    De lehet hogy nem jól gondolom???? 

    előzmény:
    vérmatska (1)
    2013-06-08  20:23
  8. 2013. június 10. 13:5927.

    Szia!

     

    Tapasztalatom szerint a csaptelepeknél nagy különbség van a márkásabbak és a noname között. Ha kézbe veszel egy Hansgrohe-t (Ramon soler, Grohe, Teka stb.) és egy alacsony árkategóriást, súlyra is érzed a különbséget, hogy a márkásban van anyag. Arról nem beszélve, hogy a drágább csapok lényegesen halkabbak is, nem hallani a lakás más helyiségében, ha kinyitod a csapot.

    Elhiszem, hogy tetszik a dizájn, de ha nem tudod megfizetni a jobb minőségűt, akkor jobban jársz egy jó márka kevésbé dizájnos típusával.

    előzmény:
    vérmatska (1)
    2013-06-08  20:23

Címlap

top