Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pakisztáni a párom

happy life
Létrehozva: 2013. május 15. 08:54

Szép napot mindenkinek!

 

Olyanokkal szeretnék beszélgetni, akiknek pakisztáni a párjuk.  

  1. 2014. július 23. 13:20176.

    Nem vagyok érintett ugyan, sosem volt pakisztáni párom, de azért valamit nem értek. Min gondolkozol tulajdonképpen? Ha jól értem, még sosem találkoztatok, ennek ellenére seggfej, sokat veszekszetek (WTF? egymástól 1000 km-re ülve skype-on?). Ha a 79 a nevedben a születési éved, nem vagy már csitri. Tudnod kellene, hogy az egy pár életében közösen megoldandó valós problémák és nézeteltérések köszönőviszonyban sincsenek azzal, ami két kvázi idegen között felmerülhet. Nektek nincsenek közös ügyeitek, nem kell együtt megoldani semmit, van viszont veszekedés még személyes ismeretség nélkül is. Mire számítasz? Minek töltöd az időd ilyen értelmetlenül?


    A másik: bár vannak olyan kapcsolatok, amik erre rácáfolnak, de nem hiszek a kommunikáció 100%-os működésében akkor, ha egyik fél sem az anyanyelvén beszél, ez még személyes kapcsolat esetén is megnehezíti a mindennapokat. Mondom ezt úgy, hogy jól beszélek angolul, mégsem lenne komfortos a mindennapokban.

    előzmény:
    Aliz79 (175)
    2014-07-22  08:55
  2. 2014. július 22. 08:55175.
    Sziasztok !




    Végül is köszi Mindenkinek a választ, hála Istennek nem azonos a fiú a Ringócsípő által leírt fiúval.
    Sajnos azóta is kapcsolatban vagyunk, azért sajnos, mert állandó vita és veszekedés van, részben az én hibámból (nem bírom rászánni magam, hogy találkozzam vele), részben az Ő hibájából (sokszor seggfej).


    Szóval, még mindig beszélgetünk, kb 5 hónapja....tényleg már rá kéne szánnom magam egy személyes talira és így vagy úgy de lezárni ezt a bizonytalanságot....nem tudom....




    Ti hogy vagytok ????
    Bárkivel fejlemény ?
  3. 2014. Április 21. 06:44174.

    Olyan orszagban elek ahol sajnos van beloluk boven. Nem keves a napi szinten ismetlodo tragediak sora, kezdve a gyilkossagoktol  egeszen a rendszeres feleseg es lanygyermekek bantalmazasaig.

     

    Igy modom van kozelrol latni , pl. hogy bizonyos varosreszeken ahol elnek milyen eletformat gyakorolnak.

     

    Termeszetesen nem allitom hogy nincsenek koztuk kivetelek de Pakisztan es Iran a ket legelvadultabb ezen a teren.

     

    En nem bizom bennuk, olyannyira hogy amikor egy esetben pakisztani orvos operalt volna nem egyeztem bele hogy o legyen az operalo orvos.

     

     

    előzmény:
    pinkylily (173)
    2014-04-20  19:35
  4. 2014. Április 20. 19:35173.
    Hogy  tudsz így általánosítani, ha nincs is személyes tapasztalatod???
    előzmény:
    Amarynda (171)
    2014-04-15  10:17
  5. 2014. Április 15. 18:49172.

    Szia Alíz! Itt vagyok. Bocs, csak leírtam a történetet, mert örültem hogy túl voltam rajta, aztán eltűntem a világban. Azóta meg van, valós vőlegényem.Hál istennek.

    Szóval a nevezett polgár, Svédországban tartózkodik, ill. most nem, mert hazament meglátogatni a családját.

    Már befejezte a mesterképzést, a Blekinge Egyetemen.

     

    Na? Ugyanaz?

    előzmény:
    Aliz79 (151)
    2014-03-09  19:13
  6. 2014. Április 15. 10:17171.

    Remelhetoleg igy is marad. en idegenkedem toluk meg baratkent sem lennek kepes erintkezni ezzel a vilaggal.

     

    a noket sajnalom a ferfiakat meg (tisztelet a kivetelnek) megvetem es utalom azert ahogy a nokkel es lanygyerekeikkel bannak.

    előzmény:
    pinkylily (170)
    2014-04-09  20:32
  7. 2014. Április 9. 20:32170.
    Nekem is pakisztáni a férjem, és BOLDOG vagyok Vele! Nem a vízum miatt vett el, sőt még soha senkitől nem kaptam annyi tiszteletet/törődést stb. mint Tőle. Úgyhogy szerintem nem kellene általánosítani....
    /Btw minden nemzetnek megvannak a maga kreténjei/...
    előzmény:
    Amarynda (138)
    2014-02-27  07:46
  8. 2014. március 19. 09:13169.

    Na hala istennek akkor ez megoldodott.

    Kellett volna neki papir, es ugy latszik nem ugy reagaltal ahogyan o kivanta.

     

    orulj neki hogy igy alakult sok bajtol kimelted meg magad hidd el.

     

    Lehet hogy fog ujra keresni, majd elojon hogy hogy megbanta, meg azert tort ki mert hianyzol neki es nagy a tavolsag bla bla.,...

     

    vagy talalt masik baleket es lehetoleg beken hagy

     

     

    Elza: igy van egyetertek veled.

    előzmény:
    Aliz79 (168)
    2014-03-14  17:30
  9. 2014. március 14. 17:30168.

    Szia,

    Nagyon köszönöm a hozzászólásodat!

    Igazán jó volt olvasni.

     

     

    Egyébként, igen, tudom, hogy egy északi országban él, biztosan tudom.

     

    Ami pedig a távolodást illeti...megoldódott a dolog...a tegnapi nap elkezdett üvöltözni velem, hogy én csak játszom vele és stb...amikor neki micsoda komoly tervei voltak velem (itt már röhögnöm kellett, hisz még sosem találkoztunk) és azt üvöltözte, hogy őneki ez nem kell, mert nem akar egy hazuggal együtt lenni.

    És otthagyott.

     

    Különösebb lelki fájdalmat nem érzek...max. az zavart, hogy hazugnak nevezett, mert egyébként nem hazudtam neki. De azt azért megmondtam hogy velem így nem beszélhet és kész, vége.

     

    Szóval, most itt tartunk, "szakítottunk"

    előzmény:
    turrita75 (162)
    2014-03-12  10:32
  10. 2014. március 13. 10:43167.

    Már csak emiatt a szokás miatt törölni kéne ezt a vallást! Meg hozzá a többi fanatizmus.

    előzmény:
    Amarynda (165)
    2014-03-13  08:26
  11. 2014. március 13. 08:28166.

    Teljesen igazad van.

     

    ahol normalis a viszony ott a ferfi csaladja is ilyen felvilagosult  kell hogy legyen, sajnos  viszont ez nagyon ritka. meg azok kozott is akik pl. Angliaban szulettek uralkodik borzaszto erovel a regi hagyomany.

    előzmény:
    turrita75 (162)
    2014-03-12  10:32
  12. 2014. március 13. 08:26165.

    Ezt "hivatalosan" buntetik de ez kamu. meg soha senkit nem buntettek meg viszont akin nem vegzik el az nem tud ferjhez menni (ottani emberhez) mert  tisztatlannak tartjak .

     

    innet sokszor visszamennek a gyerekekkel "nyaralni" az anyak es ott csinaltatjak meg a csonkitast a lanygyereken, mert itt valoban letartoztatjak es bortonbe csukjak az elkovetot ezert.

     

    Hajmereszto tortenetek vannak. Van egy konyv ha tudjatok magyarul vagy aki ert angolul elolvasni, olvassatok el , rengeteg dolgot megtudtok belole az a cime hogy 

     

    Az imam lanya "The imam's doughter" .

     

    a tortenet valodi az elszenvedoje irta le mi tortent vele.

    előzmény:
    Elza (164)
    2014-03-12  21:50
  13. 2014. március 12. 21:50164.

    Én is nagyon sok szörnyűséget hallottam. Pl egy külön téma a nők csonkítása. Furcsa, hogy ezt a szokást hogy tudják még mindig folytatni, csak gyenge próbálkozások vannak ellene. Ha csekélységekért halállal büntetnek ott, ezért milyen büntetés járna?

     

    Azt nem tudom, Pakisztánban van-e ez a szörnyű szokás, de Afrikában és az arab országokban naponta több ezer kislányt csonkítanak meg.

    előzmény:
    Amarynda (161)
    2014-03-12  10:28
  14. 2014. március 12. 13:56163.
    Szegényem... Nagyon-nagyon sajnálom, aki ilyen helyre születik és pláne akit még atrocitás is ér. Én is láttam minap cikket savval leöntött lányokról, mert visszautasították a közeledést. Nagyon nehéz jogvédő szervezeteknek is bármit elérni ilyen országokban, ahol ez tök normális és ez az alap.
    előzmény:
    Amarynda (161)
    2014-03-12  10:28
  15. 2014. március 12. 10:32162.

    Aliz79: Bocs, hogy így avatatlanul belekotyogok a topikba (nem volt még pakisztánival kapcsolatom, a legkeletibb barátom izraeli volt, az meg más tészta), de kicsit megijesztett, amit írtál.

     

    Amaryndának igaza van, egy fehér, nem muszlim nő nekik nem ember, és a kihasználásnak számos módja lehet (anyagi, szexuális perverzió kiélése, erőszak, letelepedés  - meredek, de ez a pasi akár sorozatgyilkos is lehet....). 

     

    Az európai nők a muszlim kultúrához képest hihetetlenül emancipáltak és szabadok, anyagilag és jogilag is. Viszont sebezhetőek is, hiszen erősnek kell lennünk, szépnek, függetlennek, rohadt sok elvárásnak megfelelni, ugyanakkor alapvető emberi igény, hogy tartozzunk valakihez, "sebezhető nők" legyünk és a felszínes világban nehéz igazi kapcsolatokat találni. 

     

    Vannak ezek a szemét pasik, (mint pl. az, aki téged is fűz) akik baromira ráéreznek erre a fájó hiányérzetre, és zseniálisan tudnak manipulálni. 

     

    Így lehet, hogy Brünhilda néni, aki egész életében fogához verte a garast, és még a kedvenc unokahúg esküvőjére is csak egy tábla csokit vesz nászajándékba, hirtelen egy huszonéves harmadik világbeli fiúba úgy beleszeret, hogy átutalja neki apránként a magánnyugdíjpénztári vagyonát. Miért? Mert a kis genya pontosan ráérzett arra, hogy Brünhilda néni tulképpen magányos, törődésre vágyik, arra, hogy szépnek lássák és sebezhetőnek, de ezt a valóságban nem kapja meg - ők nagycsaládban nőnek fel, szerény anyagiak között, és csak lesik a gazdag nyugati turistákat, és kívülről látják, milyen magányosak a pénzük mellett.

     

    Szerintem itt a legfontosabb, hogy szakiíts meg vele minden kapcsolatot (ha érzi, hogy távolodsz, lehet, hogy intenzívebben fog próbálkozni, és mindent bevet, h manipuláljon), és menj el pszichológushoz, vagy csak gondolkozz el azon, hogy mi az a hiányérzet, mi az a gyenge pontod, ami miatt sebezhető lettél. 

    És csak egy naív kérdés - honnan tudod BIZTOSAN, hogy északi országban él? Mert Skype-on azt mond, amit akar.

     

     Itt egyébként megjegyezném, hogy nem minden muszlim férfi ilyen, sok pozitív példa is van: a barátnőm is boldog házasságban él egy török, muszlim férfival, már több, mint 10 éve, itt élnek, dolgoznak és hihetetlenül boldogok. De az a fiú felvilágosult, értelmes, és őszintén szereti a barátnőmet és a közös gyerekeiket. De náluk már a kezdete is sokkal nyíltabb, őszintébb volt, nem is indult komolynak, de időközben egymásba szerettek.

    előzmény:
    Aliz79 (144)
    2014-03-05  20:56
  16. 2014. március 12. 10:28161.

    ez csak a jeghegy csucsa. nagyon sok tragedia es iszonyu sorsok vannak az itt elo muszlim kozossegekben. orszagoktol fuggetlenul.

     

    a legrosszabb az irani, afgan , es a pakisztani. Amikor elkezdtem foglalkozni ezzel  akkor tortent itt egy gyilkossag ugy 4 eve egy libanoni kislanyt oltek meg a csaladtagjai mert a gyerek titokban elment uszni es furdoruhat viselt a tengerparton.

     

    Aztan amikor elolvastam a rengeteg vonatkozo irodalmat, a tarsadalomkutatasi es egyeb tanulmanyokat, egyszeruen nem tudtam szabadulni a tematol.

     

    Az itteni hatosagok, civil szervezetek probalnak beavatkozni, de ezt se nagyon lehet, mert pl. ha egy lanygyerek erdekeben beavatkozik a tanar, a gyermekvedok vagy barki akkor a gyerek pillanatokon belul kint van az orszagbol es viszik vissza a szarmazasi orszagba ahonnet a szulok jottek, mert ezek mind kettos allampolgarok.

    előzmény:
    Eperke2222 (160)
    2014-03-12  10:09
  17. 2014. március 12. 10:09160.
    Undorító. Vagy inkább kétségbe ejtő. 2014-ben itt tartanak.
    előzmény:
    Amarynda (158)
    2014-03-12  09:52
  18. 2014. március 12. 09:56159.

    Mocskos disznók.

     

    A hülye tyúkok meg ilyen "kultúrába" vágynak.

    előzmény:
    Amarynda (158)
    2014-03-12  09:52
  19. 2014. március 12. 09:52158.

    Itt nalunk az apja meg a batyja vagtak el a torkat  a 19 eves lanynak mert "allitolag" elveszitette a szuzesseget

     

    a boncolas utan kiderult hogy nem igaz.

     a  fiu azt mondta a birosagon hogy jobb hogy halott minthogy a GYANU beszennyezze a csalad tisztesseget.

     

    En utalom oket

    előzmény:
    Elza (156)
    2014-03-09  20:46
  20. 2014. március 12. 09:49157.

    Annak is megvannak a veszelyei. Egyaltalan  nem kellene vele talalkoznod. A legnagyobb veszelye az europai talalkozasnak hogy siman levesz a labadrol, vakon messz utana  mert udvarolni azt allitolag nagyon tudnak.

     

    Az egesz kapcsolatot fel kellene szamolnod, ennek papir kell nem te.

    előzmény:
    Aliz79 (152)
    2014-03-09  19:20
  21. 2014. március 9. 20:46156.

    Pláne Pakisztánba! Azt is hallottam pár éve, hogy ott megkövezik azt a nőt, akit megerőszakoltak. Mert feltételezik, hogy kihívóan viselkedett, ezért történt az erőszak. Tehát szerintük akit megerőszakolnak, az egy becstelen nőszemély, aki halált érdemel.

    Ezt pár éve a rádióban hallottam, akkoriban ott a nőknek személyi igazolványuk se volt.Nem tudom manapság mi a helyzet.

     

    Eleve, semmilyen internetes kapcsolatba nem szabad sokat beleképzelni. Rengetegen hazudoznak össze-vissza. Előre megjósolható a hazugság. Messziről jött ember meg, azt hazudik amit akar, amúgy is.

    előzmény:
    Aliz79 (150)
    2014-03-09  19:11
  22. 2014. március 9. 19:42155.
    A pakisztáni nem arab.
    előzmény:
    kutyaful (130)
    2014-02-24  17:30
  23. 2014. március 9. 19:28154.
    csak rossz felé nézz és kisavazzák a szemed.
    előzmény:
    Aliz79 (152)
    2014-03-09  19:20
  24. 2014. március 9. 19:27153.
    Majd ha végig megy rajtad az egész rokonság akkor fogod érteni miről írt amaraynda.
    előzmény:
    Aliz79 (152)
    2014-03-09  19:20
  25. 2014. március 9. 19:20152.

    Amarynda,

     

    Szia, igazad van...de ha itt Európában találkozom Vele, csak nem történhet semmi....vagy szerinted már ez is több, mint amit egy normális ember megtesz ?

     

    Egyébként én is rengeteget olvasok a Pakisztánban történő dolgokról és bevallom, elborzasztanak...talán emiatt is vagyok tartózkodó Vele...hogy nem erőltetem a találkozást, illetve kitérek előle, amikor felhozza...

    előzmény:
    Amarynda (145)
    2014-03-08  12:16

Címlap

top