Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pakisztáni a párom

happy life
Létrehozva: 2013. május 15. 08:54

Szép napot mindenkinek!

 

Olyanokkal szeretnék beszélgetni, akiknek pakisztáni a párjuk.  

  1. 2013. június 4. 16:17101.
    Milyen igazad van csiga777....
  2. 2013. június 4. 10:25100.

    Mint írtam, Szita Bencét ez nem hozza vissza, de azt írtam, hogy az állam is gondoskodik arról, hogy ezek az emberek többet se gyereket, se felnőttet ne veszélyeztessenek. Abban a kultúrkörben pedig sajnos tény, hogy ez a fajta védelem nem létezik. Nincs is mit vitatkozni erről.

     

    Nincs itt semmi szélmalomharc, csak kicsit szelektíven értelmezed a hozzászólásokat.

     

    De - mint szintén többször is jeleztem - attól még teljesen el tudom képzelni, hogy kapcsolat igenis működhet. Én mindig csak arról beszéltem, hogy a kockázat viszont túl magas.

    előzmény:
    happy life (99)
    2013-06-04  10:09
  3. 2013. június 4. 10:0999.

    Koszonjuk neked ezt a pozitiv hozzaszolast...Mert sok ember elkepzelhetetlennek tartja ezt...Pedig van, letezik...

    A tegnapi hiradoba egy taxis megolte a baratnojet (vagy feleseget, nem tudom, mert hol igy, hol ugy mondjak), majd magat...Talan o is arab, vagy pakisztani volt????

    Nezzetek a hiradot! Minden napra jut egy vagy tobb gyilkossag...Ja es aki azt irja, hogy megkapjak a melto buntetesuket...Szita Bence neveloapukaja attol meg visszakapja a gyereket??????? Ugye, ugye....Es lehetne sorolni az erveket, ellenerveket...Ez egy szelmalom harc egymas ellen...

    De VAN pozitiv pelda is...Sok-sok....amit a szemellenzovel elo emberek nem akarnak meglatni...Mert olyan a konyvekben nincs leirva...Ha nincs, nem is letezik:-) 

     

    Szep napot mindenkinek...

    előzmény:
    Bagoly (98)
    2013-06-03  23:23
  4. 2013. június 3. 23:2398.
    Csak ugy kivancsisagbol beneztem a topikodba, egy darabig vissza is olvastam, aztan meguntam, mert senki nem a targgyal foglalkozott, nem azzal, amirol te szerettel volna beszelgetni. Az en parom ugyan magyar volt, de ismertunk egy hazaspart, nemet feleseg, pakisztani ferj  es a leheto legszebben eltek, ket kisgyerekuk volt. Minden masodik evben elmentek meglatogatni a pakisztani anyost-apost, nagyszeruen ereztek magukat, a fiatalasszony nagyon feltalalta magat, megtanult fozni, mindenben segitett, kora reggel meg a patakra is kiment a falu asszonyaival es mosta a fehernemut, ahogy ott divat volt. Ja, atvette az oltozkodesi divatot is, azt mondta, kenyelmesebb, mint az europai. 
    előzmény:
    happy life (1)
    2013-05-15  08:54
  5. 2013. június 3. 20:0597.

    A jogerős ítélet hiánya még nem jelenti, hogy csak talán ítélik el. Meg lesz az, egyértelmű.

     

    Az ügy pedig nem két éve történt, így nem tudom, milyen két évről írsz. A rendszer nyilván nem tökéletes, soha nem is állítottam, hogy az lenne, de LEGALÁBB VAN, és semmiképpen nem a gyilkosokat védi.

    előzmény:
    WASP (95)
    2013-06-03  19:49
  6. 2013. június 3. 19:5996.

    Nem mondtam, hogy nem józanok, akik muszlim pasihoz mennek feleségül ... a mondandóm lényege a "józan megfontolás" volt, vagyis átgondoltan, bizonyos feltételekkel, következetességgel lehet megvizsgálni, hogy bízhatom-e az illetőben, és vigyázni kell arra, hogy soha egy percre se legyek kiszolgáltatva, ezeket a szituációkat el kell kerülni minden körülmények között.

     

    Ezek általában alapvető kritériumok, azonos nemzetiségű párok esetében is, csak éppen két különböző kultúra esetén egyenesen életbevágóan fontos a megléte a magasabb kockázati faktor miatt. Aki pedig ezeket a magasabb kockázati faktorokat vitatja vagy akár relatívizálja, az szvsz gondatlan.

     

    És hogy az igazságszolgáltatás elhúzódik, vagy éppenséggel csődöt mond ... igen, van ilyen is, de attól még a megléte megkérdőjelezhetetlen.

    előzmény:
    csiga777 (94)
    2013-06-03  19:35
  7. 2013. június 3. 19:4995.

    Szita Bence gyilkosait "talán" elitélik, mert ugye még nem történt meg. A másik 4 gyilkost kiengedik, mert 2 év alatt sem tudtak összekaparni annyibizonyítékot, hogy lakat alá kerüljenek.

    Mindez kishazánkban, ami annyira biztonságos!

    előzmény:
    Coke Girl (93)
    2013-06-03  15:03
  8. 2013. június 3. 19:3594.

    ugy erzem par ember megszolitott es reagalok meg utoljara.

     

     

    irenehavas: ha mar annyira jol tudsz olvasni jo lenne ha kicsit lejebb gorgetnel es tenyleg tudnal olvasni, mert az osszes kerdesedre mar elhangzott a valasz mindenkitol. nos a lanyok akkor el lettek adva? vagy ferjhez adtak ott oket? nem hiszem. egyebkent gratula a 39 evedhez. 

     

    zoncsi: hasznald a szamitogepet masra is ne csak hozzaszolasokra. Pakisztanban nem arabul beszelnek, ez elarul valamit. ja es a fel ev alatt utaztam, lattam sok mindent, nem a hazban voltam bezarva, voltam vasarolni, mindent amit normalis esetben te is csinalsz. ja es hogy egy pasi mindig volt velem, miert is, csak nezz korul az indiai eroszakolos tortenetek kozott, es ok meg nem is muszlimok. a sajat biztonsagom miatt, mert feherkent, sajnos sokan sok mindenre kepesek, tok mindegy milyen vallasuak megint csak. Kinarol is hallottam ilyeneket, hogy noket nem engednek ki egyedul. 

     

    gabi: a leanygyermek nem kivant, nem keversz te egy masik kulturaval? indiai vagy kinai talan? lattad te hogy zajlik egy tervezett hazassag lebonyolitasa? mert szerintem megint a konyvekbol taplalkozol csak. igen is lehet nemet mondani. a gyerekek kora, epp ma en is lattam egy afrikai kislany tortentet, 8 eves volt es ferjhez adtak, es majdnem belehalt a szulesbe. nem muszlim vallasu volt...nezz korul peldakra. azt megertem, hogy az durvan hangzott az egyik hozzaszolotol hogy 11 evesen adjak ferjhez:( en biztos nem hagynam a gyerekem hogy ez tortenjen vele. 

     

    coke girl: ez egy kicsit durva hogy ugy allitod be azokat akik muszlim pasihoz mentek ferjhez, hogy nem jozanok. a biztositott igazsagszolgaltatasrol meg csak annyit, hogy sajnos sok orszagban ugyancsak nem tortenik meg vagy ezer evig huzodik a dolog:( 

     

    azt hiszem a topicot nyito erre volt kivancsi, persze a negativ dolgokra is, megint csak mondom, szemelyes peldakra volt kivancsi, szerintem a tobbirol mindenki tud olvasni.  meg egy utolso dolog, szerintem a jozanul gondolkodo emberben sok minden megfogalmazodik mikor masik kulturaval hazasodik es mas orszagban el, ezek a felelmek jogosak az eloiteletek miatt, csak ugy lehet ujra kezdeni ha valakinek volt hasonlo tapasztalata, ilyen emberekkel szeretenenek beszelni. bocsanat a hosszusagert.

     

     

     

    előzmény:
    Coke Girl (93)
    2013-06-03  15:03
  9. 2013. június 3. 15:0393.

    Még egyszer - és utoljára, mert vagy megérted, vagy nem is akarod felfogni - NEM ARRÓL VAN SZÓ, hogy máshol történnek-e szörnyűségek, hanem arról, hogy biztosított-e a védelem a részedre és a szeretteid részére.

     

    Szita Bence itt, Magyarországon halt meg, valóban, DE UGYANAKKOR márnap már minden érintett a rács mögött ült, a rendőrség, az ügyészség teljes erejével lépett fel az ügyben. A tettesek rács mögött, elsőfokú ítélet megszületett, várható a jogerős életfogytiglani ítélet. Mindez Bencét nem hozza vissza, de a rendszer működik, és az ítéletnek visszatartó ereje lesz. Arról nem beszélve, hogy a gyilkosok az életben többet nem kerülnek olyan helyzetbe, hogy a társadalmaz veszélyeztethetnék.

     

    Mindez történne valahol Pakisztánban vagy Afganisztánban, Szaud-Arábiában, ott gyakorlatilag az ilyen bűncselekmények megtorlás nélkül maradnak, az apákat még ünneplik is, ha ún. "honour-kill" vagyis becsületgyilkosság történt, ők ott hősök lesznek a környezetükben. A család többi tagja pedig csak imádkozhat, hogy ne kerüljön rá sor legközelebb.

     

    Ezek szvsz elementális különbségek, s ezek a különbségek döntenek arról, hogy mely ország számít "biztonságosnak" és mely ország az, amely "tiltott zóna" a következetes és józan ember számára.

    előzmény:
    happy life (90)
    2013-06-03  08:47
  10. 2013. június 3. 09:1192.

    Bocsanat, a magyar Agardon elo kisfiu is meghalt..mert a szulei ugy gondoltak, hogy....Aztan meg nemreg egy masik 9 honapos kisfiu is meghalt, mert.....

    Ja es ha jol tudom , Magyarorszagon is adtak mar el lanyokat...Csak a hireket kell nezni...

    Minden orszagban van negativ es pozitiv pelda....

    Aki meg azt mondta, hogy agymosottak vagyunk....Szerintem ez nem igaz. Mi is ugyanugy elunk a ferjeinkkel, mint mas...Max ket kultura keveredik... Nagyon fontos, hogy van aki tud, es akar kompromisszumot kotni, es van aki nem... Egy ilyen hazassag csak ugy mukodik, ha mindketten akarnak tenni a kozos eletert....

    Ha latnam, hogy a ferjem a sajat akaratat akarja rameroltetni, ami nekem nem tetszik, azonnal kiszallnek...

    Mindent megbeszelunk, es kozosen dontunk....Na ez a titok...De mint mondtam, lehet szerencsem van vele, mert o nem az a maradi tipus...A lanytestvere 30 eves, es megsem kenyszeriti a csalad, hogy igenis ferjhez kell menned.....Nagyon jo fej csalad...

     

  11. 2013. június 3. 08:5991.

    Muszlim orszagok kozott is oriasi a kulonbseg...

    Lasd Szaudi Arabia....ahol a nonek szo szerint "kuss" a neve...Szinte semmi joga nincs, a ferfi ugy hasznalja, a feleseget, ahogy o akarja. A nonek turnie kell...

    De vannak muszlim orszagok, ahol a no mostanra szinte ugyan olyan jogokat elvez, mint a ferfiak...

    Sosem lennek olyan ferfi felesege, aki megalaz, kihasznal.

    Az en ferjem mostmar 11 eve el europaban, szerintem jol atvette ezt a kulturat.

    Sosem mondta, hogy nem mehetek ki az utcara egyedul...Mindenben tamogat, barmi legyen az...Lehet csak szerencsem volt. De itt sok vegyes par el boldogan. 

    A karacsony az nekem az unnepem...Ugyanugy megunnepeljuk, mint a muszlim unnepeket...

     

    Ja es en is elitelem a gyerekhazassagokat...meg ezeket a dolgokat. De ezt nem minden csaladban van igy, szerencsere.

     

    Meg jo, hogy nem akar mindenki muszlim ferjet, mert akkor mi lenne a magyar pasikkal????

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_164163 (75)
    2013-06-01  08:16
  12. 2013. június 3. 08:4790.

    Igen, konyvek...Nem kell olvasni, latjuk a torteneteket minden nap...Barkivel barmi megtortenhet. Ha mindig attol felsz, mi fog tortenni holnap, haaaat, szerintem attol be lehet dilizni. Persze elviheti a gyereket, de a magyar is elviheti..meg is olheti....Lasd Szita Bence, es a tobbi...Mennyi magyar kisgyereket oltek meg, es mennyi gyerek szenved a szulok valasatol, veszekedesetol????

    En nem vartam azt, hogy elajuljatok tolem....Mert miert is tennetek ezt????

    Negativ kritika...Elfogadom, negativ , pozitiv, mindketto van...

    Ha felvetted volna a cipomet, es jartal volna benne, vagy barmelyikotok, tudnatok, hogy min mentem keresztul....

    Van akinek boldog gyerekkor, es boldog elet adatott, van akinek nem...

    Es hogy holnap mi lesz, engem nem erdekel, mert a sok rossz utan, en csak a jot szeretnem erezni, amig lehet. Egyszer ugyis minden veget er:-)

     

     

  13. 2013. június 3. 08:4189.

    Hat engem semmi nem feszelyez...Hidd el, en nem alazkodom meg a kapcsolatomba....Volt alazkodasba reszem 15 evig, tobbet nem tennem....A volt ferjem magyar volt, megis megalazott, stb...Lehet a mostani ferjem masik kulturabol valo, DE o sosem bantana meg. Mindenben azt nezi mi a jo nekem...Imadom a csaladjat, heti szinten beszelunk veluk. Ok is elfogadtak.

    Szoval en csak azt irtam, aki csak a konyvekbol ismeri a remtorteneteket...Haaat, szive joga azt hinni, hogy mindenki rossz. 

    Es amit mi magyarok SOHA, de SOHA nem fogunk.....OSSZETARTANI!!!! Mert a mi mentalitasunk....Ha az en tehenem megdoglott, dogoljon meg a szomszede is....Nem ertem miert van ez. Tudom nehez az elet, minden a penzrol szol....DE lehet egy kicsit maskepp is nezni. Nekem a nagymamam rengeteget meselt a regi idokrol. Szegenyek voltak, megis osszetartottak, es boldogok voltak. Most pedig csak csupa megkeseredett, besavanyodott embert latni. 

    előzmény:
    Coke Girl (74)
    2013-05-31  16:45
  14. 2013. június 3. 05:0488.

    Fel evig ott eltel?..Gratulalok, de fel ev arra sem eleg hogy jol korulnezz a hazban. Azt latod amit ok akarnak hogy lassal.

    Nem, a kolleganom nem volt boldog. Nem volt semmi megbeszeles sem eskuvo elott es eskuvo utan meg ugye azt kell csinaljon amit a ferje mond. Neki mar nem volt ott szava..megbeszelni dolgokat?..hahaha vicces vagy.

    Eljegyzesen ismerte meg, utana a pasi mindjart repult vissza Angliaban ahol jogot tanult es visszarepult az eskuvore. Miutan elvegezte az egyetemet es kijottek az USA-ban. Na itt a pasi szepen eltartotta a csaladot, volt haz es kaja...de semmi mas. A no szult neki 4 gyereket es O dolgozott 3 helyen is hogy a gyerekeit iskolaztatni tudja.Es a ferje nagy kegyesen meg is engedte neki.  Es akkor volt boldog, fellelegzett amikor eltemette a ferjet. Nagyon szep megrendezett hazassag volt gondolom en, ahol a feleseg annak orvend hogy a ferje vegre meghalt.

    Na es ok biza pakisztaniak voltak.

    Amit te nem akarsz megerteni hogy mindegy az hogy milyen orszagbol vannak..egy a vallas, egyformak a szokasok, egyforma nyelvet beszelnek, megha kulonbozo tajszolassal is.....egyek a torvenyek.....kulfoldon muszlimnak lenni teljesen mas mint a sajat orszagukban. Kulfoldon alkalmazkodniuk kell az adott orszag torvenyeihez.

    Ami meg erdekes az hogy ok nem akarnak mas orszagnak a szokasaihoz alkalmazkodniuk, sot kulfoldot is meg akarjak valtoztatni hogy mindenki "igazhitu" legyen, addig a sajat orszagukban elvarjak mindenkitol hogy alkalmazkodjanak az ok szokasaikhoz.

    előzmény:
    csiga777 (36)
    2013-05-19  19:24
  15. 2013. június 3. 04:3987.

    "az arab sztorik nem erdekelnek, csak a pakisztani pasikrol szolok"..

     

    A pakisztani pasik azok nem arabok?

     

    előzmény:
    csiga777 (86)
    2013-06-02  23:02
  16. 2013. június 2. 23:0286.

    ah dehogy tudok en angolul...meg nem is akarom a konyveket elolvasni, mert az arab sztorik nem erdekelnek, csak a pakisztani pasikrol szolok. 

    a masik hogy jo lenne mar leszallni errol az elviszi a gyereket temarol, jo lenne valami masrol erdemben hozzaszolni. megertem, hogy a mediaban, hirekben megjelenik egy hir muszlim valakirol gyorsan el kell mondani. de olvastatok muszlim emberekrol akik aldozatok maguk is. 

    szoval nem a konyvekbol kellene megint taplalkozni es az eloiteleteteket leirni. ja es remelem a szomszedod elvitte a leanyat vissza az orszagaba es ezt is tudod hogy mukodik ezert hoztad fel. Egyebkent en befejeztem a temat, reszemrol lezarva, aki akar csamcsogni irjon csak.

     

  17. 2013. június 1. 14:1685.

    "nem tudom melyik muszlim pasi akarna visszavinni a gyereket oda, ahol akkor a korrupcio hogy csak na, nincs aram 24 orabol kb 13-14-ben, es 45 fok koruli homerseklet van."

     

    Ezek a dolgok nem jósolhatók meg puszta logikával. Ki akarna? mondjuk, akit nagyon hív a népes családja ... vagy akinek be kell látnia, hogy a nagy kaland nem jött be ... millió oka lehet.

    előzmény:
    csiga777 (78)
    2013-06-01  10:16
  18. 2013. június 1. 14:1484.

    Nem az alényeg, hogy vannak, akik megtehetik, hanem az az ideális, ha minden körülmények között megtehetik.

     

    Amikor Afganisztánban a tálibok jutottak utalomra, egy mozdulattal megtiltották a nőknek, hogy dolgozzanak. Így eshetett meg az, hogy jól képzett sebésznő, amikor megözvegyült, koldulni volt kénytelen.

     

    Ezek a történetek megengedhetetelenek, és bárki bármit mond, nagyon is érzékeny részre tapintanak rá.

    előzmény:
    csiga777 (77)
    2013-06-01  10:12
  19. 2013. június 1. 12:3682.
  20. 2013. június 1. 10:5681.

    szia!

     

    merre is elsz akkor?ha publikus ? 

    előzmény:
    saschamora (80)
    2013-06-01  10:50
  21. 2013. június 1. 10:5080.
    hat' persze, biztos en tevedek! :-)
    előzmény:
    csiga777 (79)
    2013-06-01  10:23
  22. 2013. június 1. 10:2379.
    Latom ott elsz es nagyon jol ismered a helyzetet :)))lehet megint rossz helyen jarsz.
    előzmény:
    saschamora (76)
    2013-06-01  09:31
  23. 2013. június 1. 10:1678.

    szia!

     

    ehhez nekem csak annyi hozzafuzni valom lenne, hogy most itt pakisztani ferfiakrol beszelunk, nem az olajban gazdag vagy mas miatt gazdagnak kikialtott orszag szultottjerol.

    megint irtad ezt a sajat orszagaba hazaviszi es lanyom nelkul soha konyvet...nezz egy kicsit tevet, hireket, dokumentumfilmeket, nem tudom melyik muszlim pasi akarna visszavinni a gyereket oda, ahol akkor a korrupcio hogy csak na, nincs aram 24 orabol kb 13-14-ben, es 45 fok koruli homerseklet van. Aztan nehany teruleten ivoviz sincs. Mert ugye errol senki sem irt, hogy hany pakisztani akar mashova koltozni...es nem visszamenni. Szoval gondolkozzunk el ezen is! 

  24. 2013. június 1. 10:1277.

    szia!

     

     

    hat en tudok olyan not aki muszlim aki nem akart gyereket es vedekezett tablettaval vagy barmi massal. tudok olyat is aki azt mondta jogasz, rendor vagy utas kisero akar lenni es az lett :) ez annyira egyeni dolog, melyik muszlim mit csinal.

    az igaz hogy a kulturalis kulonbsegek nagyok es nehez athidalani, a kerdes csak az neked jo-e vagy sem. nem megalazkodasrol beszelek, hanem kompromisszumokrol, ahogy barmilyen hazassagban meg kell tenni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_164163 (75)
    2013-06-01  08:16

Címlap

top