Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Saját márkás mosógél

halenda
Létrehozva: 2013. május 7. 14:11

Sziasztok,

 

Ma délután nagybevásárlás lesz, és mivel felújításra készülünk a nyáron, ott spórolunk ahol csak tudunk.

 

Saját márkás mosószerek érdekelnének engem, kinek mi vált be, milyen áron van, stb.?

 

Melyiket ajánlanátok? Tandil, formil, s-budget, splendid, tesco saját, auchan saját...stb?

 

Színes ruhákra való érdekelne, és amit még tudni kell: kisgyerek nincs, 2 dolgozó felnőtt van, túl sok kosz nincs a ruhákon, ha van, akkor azt előkezelem.

 

Köszönöm a tapasztalatokat!

  1. 2016. november 17. 19:3364.

    Amit én írtam, abból nem kell több.

     

    Nézd meg: 3,65 literes Persil - 50 mosáshoz való 

     

    http://mosopordiszkont.unas.hu/spd/Persil_color_ silan/Persil_365_l_Mosogel_Szines_Ruhakhoz_Silan_illatal

     

     

    Amit én írtam, az meg 1,5 literes, és 37 mosásra elég. 

     

     

    idézet:
    antironia (15)
    2013-05-07 14:55:28

     


    LIDL


    Dash - 100 mosáshoz való


    http://prospekte24.com/lidl-prospekt-angebote-ab-21-11-16 /

    előzmény:
    antironia (15)
    2013-05-07  14:55
  2. 2013. június 1. 17:4663.
    Arilux mosógélt ismeri valaki? 
  3. 2013. május 9. 07:4562.

    Nem tudom mennyire palacebo, hogy van olyan mosószer, ami remekül tisztít, és van, ami jóval kevésbé.

     

    Azt elhiszem, hogy bizonyos alkotórészek azonosak minden mosószerben, de a többi adalék már nem, és ez jelentősen befolyásolja a hatását.

     

    Egy kicsit hasonlít a gyógyszerekhez. Hiába azonos az alap hatóanyag, a hozzájuk kapcsolódó vivőanyagok nem, és így a hatás sem azonos.

    előzmény:
    ardian (59)
    2013-05-08  13:29
  4. Torolt_felhasznalo_864957
    Torolt_felhasznalo_864957
    2013. május 8. 21:4861.
    Öööööööö lehet én vagyok hülye, de mi lehet abban placebo, hogy mondjuk az x mosópor tényleg kiveszi a foltot a másik meg nem?
    előzmény:
    ardian (59)
    2013-05-08  13:29
  5. 2013. május 8. 14:3760.

    Placebó? Jaj ne viccelj már, a koszos izzadságszagú ruha az nem érzékszervi csalódás.

     

    előzmény:
    ardian (59)
    2013-05-08  13:29
  6. 2013. május 8. 13:2959.

    Hát, pedig sokszor úgy van, hogy megy a gyártói márka a soron, azután zacskót/csomagolóanyagot váltanak, s onnantól megy a sajátmárkásba ugyanaz a termék.

     

    A placebo hatását gyógyszereknél is ki lehet mutatni, miért ne jelentkezne a tisztább ruha érzetében?

     

    A közgazfdasági/marketing elméleti háttere is megvan:

    extra nyereséget lehet elérni, ha ugyanazt a terméket, ugyanazon az önköltségen kétféle piacnak/kétféle áron is el lehet adni. A kicsivel önköltség felet, vagy önkööltségen eladott sajátmárkás fedezi az állandó költségeket, a gyártói márkán meg képződik a profit.

    előzmény:
    KN18 (53)
    2013-05-08  12:17
  7. 2013. május 8. 12:4958.
    Szia, Én a Lidl saját márkás mosógélt (főleg színest) használom (Formil), nekem bevált. Két kisgyerekem is van, és nem kímélik a ruhákat. Előtte Arielt és Tomit használtam. Más saját márkást nem próbáltam.
    előzmény:
    halenda (1)
    2013-05-07  14:11
  8. 2013. május 8. 12:3557.

    A Lidlis minden saját márkás termékkel elégedett vagyok, mosogatógéphez meg fürdőszobához, stb. kivétel a Formil.

    Két éve próbáltam ki párszor, de megbántam, és maradtam az Arielnél.

     

    Vettem a Sárkány Centerben is arielt, az is jól mos - de el tudom képzelni, hogy van olyan árus, aki kicsit "okosba" nyomja.

     

    Mosószódát is vettem, néha adagolok a fehér ruhákhoz egy picit, de a gyerekeknek sok ruháján van "rászitált" vagy ráfestett minta - azt gyakorlatilag szétszedi már egy alkalom után (pl. a fehér bugyikon található mintát, a textilfilccel beleírt nevet, stb.) - így a mosószódát csak asztalterítőhoz meg lepedőhöz használom, netán zoknikhoz... nem is nagyon fogy...

     

    A TAndilt annyian dicsértétek, lehet megpróbálom...

     

    Ennyit azt én tapasztalataimról.

     

     

    előzmény:
    halenda (1)
    2013-05-07  14:11
  9. 2013. május 8. 12:2456.

    Szerintem a mosószóda nagyon károsítja a szintetikus és elasztán szálakat.

     

    A szappanok szerintem is nagyon jók, bár macerásabb használni mint a folyékony folteltávolítókat.

     

    A Caola szappan sima mosószappan , semmilyen folteltávolító hatással nem bír , csak nagyon jó mosóhatással .

    A Vanish szappan oxigéndonor anyagokkal kevert , mosáskor ugyanúgy , mint az egyéb Vanish termékek , naszcensz oxigénnel járul hozzá a tisztításhoz .

    A marhaepe kivonatot tartalmazó szappanban természetes enzimek és zsíroldó/diszpergáló anyagok vannak . Folttisztító hatása ennek a legjobb ( ráadásul többféle foltra is használható ). Használatakor a foltot be kell szappanozni , rajtahagyni egy órát , majd kimosni .

     

    Az áztatás is nagyon hatékony és csak tiszta meleg vízben szoktam általában egy éjszakára.

    előzmény:
    Zajec (48)
    2013-05-08  11:11
  10. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2013. május 8. 12:2355.

    Nem ragad bele egyáltalán. :)

     

    Akkor ragadt bele, amikor még használtam mosószódát, ill. egy időben tescos mosóport is.

    Na azok együtt beleragadtak.

     

    A Tandillal nincs ilyen gondom.

    A gélt is szeretem, a Lidl termékeit nem ismerem, nincs a közelünkben Lidl.

    előzmény:
    rafi (51)
    2013-05-08  11:52
  11. 2013. május 8. 12:2054.

    Mi is ketten vagyunk felnőttek, és nincs igazán koszos ruha. Mindíg saját márkás mosógél használok.  3 liter elég kb. 2-3 hónapig. Használok mellé mosógolyót. Azt nem tudom használ-e valamit, de azért mindíg belerakom a gépbe. Én soha nem az adagolóba öntöm a gélt, hanem  dobba.

    Nem volt még gondom, hogy koszos maradt volna bármi is. Konyharuhákhoz, ágyneműkhöz rakok szódabikarbónát. Most épp zöld Periel van itthon. Auchanban vettem. Azt hiszem 600 ft volt. 

    előzmény:
    halenda (1)
    2013-05-07  14:11
  12. 2013. május 8. 12:1753.

    Mindenki tisztában van bizonyos marketing stratégiákkal és nem hiszem, hogy bármelyikünk is a saját pénze ellensége lenne.

     

    Ha ugyanaz lenne a x saját márkás zacsiban, mint ami a persil zacsijában, és ugyanazt az eredményt lehetne vele elérni, akkor már rég éhen haltak volna  a mosószergyártók.

     

    Nyilvánvalóan ugyanazon hatóanyagból lényeges mennyiségi eltérések vannak az ár függvényében.

    Mint ahogyan már itt sokan említették, hogy a Németországban vásárolható Ariel töményebb. A gyártó licencet ad el a különböző országok gyártóinak és a saját hazájában állítja elő a lehető legjobb összetételűt.

    előzmény:
    antironia (47)
    2013-05-08  10:22
  13. 2013. május 8. 12:0652.

    Piackutatás és marketing engem igazán nem érdekel, főképp azért mert egyetlen esetben sem pártatlan. + földrajzilag a vízek minősége sem azonos, ami pedig alapvetően befolyásolja az eredményes mosáshoz szükséges szereket.

     

    Pl. a Mo-n kapható összes színfogókendőt teszteltem, és a legkiválóbb a DM saját márkás terméke.

     

    Számomra egyetlen dolog a mérvadó: a tiszta, illatos ruha.

    A ruha sokáig maradjon olyan mint új korában, őrizze meg a szinét vagy épp a fehérségét.

     

    előzmény:
    ardian (46)
    2013-05-08  10:07

Címlap

top