Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2014 esküvő

ANAEL
Létrehozva: 2013. Április 29. 20:15

Kedves Menyasszonyok!

 

Nekem jövőre lesz az esküvőm, de már most szervezkedek, helyszínt nézegetek és izgatott vagyok. :)

 

Ha nektek is jövőre lesz az esküvőtök, akkor írjatok, osszuk meg egymással a tapasztalatokat.

 

És lányok, ha valakinek idén lesz, vagy volt a lagzi, várjuk a tippeket, tanácsokat! :)

 

Köszönjük 

  1. 2013. október 18. 14:46351.

    Szia! Én sminkesnek Kádár Andreát választottam. Ő csinálta a sminkem júniusi esküvőnkre és szuper lett! :-) MAC termékekkel sminkel és nagyon profi.  :-)

     

    Itt megtalálod őt:

     

    https://www.facebook.com/sminkesandrea.kadar?fref=ts

     

    Jó készülődést kívánok Neked!

    előzmény:
    mogyoró (350)
    2013-10-18  13:53
  2. 2013. október 18. 13:53350.
    Ipszolin! Én nem tudok választanifotóst :(Kaptam több ajánlatot is már de egyik jobb mint a másik. :)Szívesen venném priviben, Nektek ki a választott :) Nálunk úgy néz ki videós nem lesz. Ruha: van egy elképzelés és azt kajtatom mindenhol, de szerintem majd ha élőben magamon látom az lesz az igazi.Képen más :) Sminkest se találtam még megfelelőt, olyat keresek aki MAC-el sminkel. Organza anyag: budapesten a teréz körúton lévő olcsó méteráru üzletben sok fajtát láttamDe apródon teszveszen és vaterán is érdemes megnézni.Nem tudom mennyi kellene, de ezeken az oldalakon megmaradt anyagok potom árért vannak :) 
    előzmény:
    Ipszilon (349)
    2013-10-17  19:45
  3. 2013. október 17. 19:45349.

    Sziasztok!

     

    Mi úgy tűnik találtunk egy jó fotóst, csak még az árajánlatot várjuk tőle. Amúgy nagyon agilis és kreatív, úgyhogy remélem, belefér a büdzsénkbe. :-) Ha vkit érdekel, elküldöm priviben az elérhetőségeit.

     

    Videós már megvan, nem a legolcsóbb kategória, de valami eszméletlen gyöngyörű és ötletes videókat készítenek. Szépen felfűzik az egész sztorit, nem csak egymás után vágják ad hoc szerűen a jó pillanatokat, és aláraknak egy nyálas zenét. Nagyon profik, olyan kb. mintha egy trailert néznél végig. Akit érdekel, szintén tudok elérhetőséget küldeni.

     

    Haj, smink: szerintem nem annyira korai, mondjuk nekünk májusban lesz, úgyhogy én már el kezdtem nézelődni. Hajamat egyértelműen a fodrászom csinálja majd, ezer éve hozzájárok, és szeretem. Sminkessel kicsit bajban vagyok, mert azt hallottam ismerősöktól, fotóstól, hogy a jó sminkes 15 ft-nál kezdődik. Családban, barátnők között nincs nagyon senki aki egy profi, könny- és izaddságálló sminket tudna készíteni (én meg pláne nem), szóval azt hiszem kénytelen leszek erre többet áldozni, mint amennyit gondoltam.

     

    Nem tudom, hogyan álltok a ruhával. Én már nagyban nézegetem. Most egy csomó szalonnak van kifutó modell-kiárusítása. Érdemes körbe nézni ott is. Nem tudom, hogy egy varrónő Pesten milyen árban dolgozik, de amiket én néztem eddig ruhák, azok 100-120 ezer között voltak. A bérlése ezeknek ennél több, úgyhogy nekem tetszik ez az ajánlat is :-)

     

    Dekorációval kapcsolatban: tudtok helyet ahol nagy mennyiségben lehet organza-futót (vagy bármilyen futót) vásárolni? Nem feltétlenül szeretnék dekorossal dolgoztatni, mert a virágokat meg csináltatjuk annak annyi az ára amennyi, és a futón kívül nem igen kell más dekoráció a terembe. Székszonyája meg van a helynek.

     

     

    előzmény:
    mogyoró (346)
    2013-10-17  11:40
  4. 2013. október 17. 17:55348.

    Én szívesen venném 

    Itt pü ben megoldahtó? Köszönöm :) 

    előzmény:
    Dettixs (347)
    2013-10-17  14:53
  5. 2013. október 17. 14:53347.
    Mi zenekarokra is kértünk ajánlatot, ha valakinek kell e-mailban megadom a nekünk küldött ajánlatotkat.
  6. 2013. október 17. 11:40346.

    Én is csak lesek, milyen árak vannak, egyenlőre kérdés hogy lesz a polgári.

    Nem szeretnénk utaztani a násznépet, de a helyszíni meg drága.

     

    Nálunk a helyszín a kaja már megvan.

     

    Kéne még fotós 

     

    Ti nézelődtök már smink és haj ügyben, vagy túl korai még?  

     

    Én mindent nézek egyszerre, lehet ez a baj. Néha már nem tudom hol tartok  

     

  7. 2013. október 16. 19:33345.
    Mogyóró, köszönöm megnyugtató szavaidat! Én szerettem volna vmi kis tavacskás helyen, vagy akár Visegrádon (ahol találtam egy amúgy szerintem szuper helyet, csak a családtagoknak sok lett volna a távolság), de végül Bp.-et szavaztuk meg, mert logikusabb és praktikusabb lépés volt ez. Nagyon kis pofás helynek tűnik, remélem a szúnyogok nem esznek majd meg minket és szép idő is lesz. 
    Most épp az anyakönyvvezetőket nézem és szó szerit csak nézek milyen árakon jönnek ki. Kerületenként próbálom kinyomozni - több, kevesebb sikerrel - és csak pillázok . Pedig olyan szép lenne ott egy helyszíni szertartás. 
    előzmény:
    mogyoró (341)
    2013-10-16  10:13
  8. 2013. október 16. 19:29344.

    Videos az jó dolog. Nem mondom, a több órás bulit tán max. egyszer nézi vissza az ember, de egy élmény lehet később! 

     

    Mi nekünk van egy olcsó videós jelöltünk, de mivel ő inkább archivál és nem kreatívkodik, ezért még keresünk tovább. Persze amint kreativ munkát akar az ember, szorzódnak meg a normál tarifák :( 

     

    Ez a legközelebbi lépcsőfok. amiket ajánlottatok, listára is vettem. Meg is van a hétvégi program :)

     

    Esetleg vki nem tud zenekart, akik 80-90-es évek zenéit játszanak? Megköszönném, ha megosztanátok velem.  

  9. 2013. október 16. 15:11343.
    Én az esküvő24.hu honlapon kértem ajánlatot mindenfélére. Nagyon gyorsan válaszolnak és az ország bármelyik pontjáról.
  10. 2013. október 16. 13:42342.

    Sziasztok!

     

    Szerintem ne hagyjátok ki a videót. Óriási élmény. És milyen jó lesz majd a gyerekeinknek megmutatni meg persze nekünk és a vendégeinknek visszanézni. Mi már most sokat nevettünk rajta. Szóval szerintem mindenképp érdemes.

     

    Ha ajánlhatok valamit: én a joszaki.hu-n kértem árajánlatokat. Nagyon hamar válaszolnak, ki lehet fogni olcsóbbakat is és az egész országból vannak. Persze ez csak egy ötlet

  11. 2013. október 16. 10:13341.

    Sziasztok!

     

    Látom azért van ahol van előrelépés 

     

    Mi is gondolkodtunk legyen a videós, még nem döntöttünk 

     

    Akini! A csónakház szerintem nagyon jó választás, hangulatos nagyon.

     

    Várjuk a rostán kiesett fotósokat...

     

    Én is bajban vagyok, nem tudom mi alapján keressek  

  12. 2013. október 16. 08:01340.
    A videósra mi kértünk ajánlatot. Hát a legolcsóbb 75 ezer, a legdrágább 195 ezer. És ez csak a videó.
  13. 2013. október 15. 21:44339.

    Sziasztok!

     

    Nekünk is már megvan a helyszín, a Csónakház nyert.

     

    És, ha minden igaz, épp most foglaltuk le a fotósunkat, aki ugyan nem a legolcsóbb kategórás, vagyis mi eredetileg olcsóbbra terveztük ezt a kiadást. 150.000Ft lesz készülődétől bulit beleértve. 

    Ha már lefixáltuk, megírom nektek az elérhetőségeket, de nem szólnám el magam. És akkor majd másolok be nektek fotósokat, akik kiestek a rostán, de nem feltétlen a munkájuk miatt, jó lehet kiindulásnak, akinek nicns még ötlete.

     

    Jöhet a videós kiválasztása, már előre félek, olyan nehéz ez a döntés dolog :) 

  14. 2013. október 14. 12:10338.

    sziasztok

     

    milyen guszták ezek a sütis kosarak :)

     

    mi azért szeretnénk, több féle sütit, mert nálunk illik megkínálni a nézelődő szomszéd nénit, és a falubelieket is akik kiványcsiak ránk és eljönnek megnézni, de azért az esküvőre már nem jönnek.  

     

    Nálunk is lesz gyümölcstál, mert magamból kiindulva, szívesen ennék egy finom vacsora után inkább gyümölcsöt.

     

    A díszítés nálunk még nincs kialakítva, majd attól függ mit tud adni a borozó, de én nem szeretnék túl komplikált vagy túl harsány díszítést, szerintem a fehér abroszon szépen mutatna egy átlátszó világoskék abrosz, talán az ültetőkártyák lehetnek kékek, illetve csak egy két színfolt. Bár most elgondolkoztam, hogy milye jó ötlet lenne cserepes növényt nevelgetni (kertész vagyok) és ezt berakni asztaldísznek illetve családonkénti köszönőajándéknak... ...ezen még gondolkodom.

     

    szép napot nektek 

  15. 2013. október 14. 11:08337.
    igen, nálunk most vitték lejebb, bruttó 60-ra..de az se kevés, úh. mi úgy döntöttünk, náluk lesz nem a helyszínen
    előzmény:
    mogyoró (335)
    2013-10-12  10:38
  16. 2013. október 13. 11:00336.

    Sziasztok! :)

     

    Nekünk augusztus 2. az időpont és sehol nem tartunk, ami miatt kicsit feszültebb is vagyok.

     

    Van 2-3 hely ami tetszik, az egyikre holnap kérek időpontot, hogy megnézhessük, a másik ami képek alapján a legjobban tetszik, holnap kapunk pontosabb árajánlatot :) Remélem páromnak is tetszeni fog :)

     

    Nálunk párom vidékre (pestmegye) jön kikérni, így az is lehet ott lesz a lagzi.

     

    Én benne lennék egy "sátras" esküvőben is, csak hely nincs hozzá. Igazából mindent megbírnánk magunk oldani.

     

    Étel/pia: párom gyerekkori barátjának étterme van

    Díszítés: tesóm profi virágkötő és rendezvényszervező cégnél dolgozik

    Ruhám: egy alapdarabot szeretnék venni és magam felturbózni. (én és a fél ismeretségi köröm varrónő)

    Fotó/video: párom kollégája felajánlotta, hogy fotózik majd nekünk. De ahogy a családot ismerem videokamera lesz mindenki kezében :D

     

    Az összes többi apróságot meghívó/ültetőkártya/ajándék mi magunk szeretnénk elkészíteni.

     

    Igazából a két főbb dologgal vagyunk bajban: hely és zene.

    előzmény:
    ANAEL (1)
    2013-04-29  20:15
  17. 2013. október 12. 10:38335.

    Sziasztok!

     

    Megnéztem ma, hogy mennyiért jönne ki a helyszínre az anyakönyvezető a 14. kerületben.

    70.000 + áfa 

     

    Ez nagyon durva....

     

    Szép hétvégét mindenkinek  

  18. 2013. október 11. 14:46334.

    Óóó, de jó 

     

    Nagyon szépen köszönöm, sokat segít.

    előzmény:
    Dettixs (332)
    2013-10-11  12:29
  19. 2013. október 11. 13:20333.

    sziasztok!

    én zúgolvasó vagyok már egy ideje:)):nekünk is 2014-ben pontosan 06.07-én lesz az esküvőnk (ez az egy nyári hosszú hétvége:):)

    már van 2 gyerekünk, 5,5 éves és 10 hónaposak, most jutottunk el anyagilag/mindenhogyan idáig..és különlegesek is leszünk, katonai esküvő lesz, cca 45 fő (szűk család +barátok)

    nekünk is megvan a helyszín: fősuli étterme a kaja 6200 Ft/fő, rövid, bor bevihető, minden mást féláron ad.., vőfély nem lesz, barátaink fognak szerepelini, zenész megvan (40ezer), fotós is (40 ezer) (egyik barátunk ismerőse, nagyon jó, bár nem főállású), a barátnője fog videózni..ruha az újesküvőiruha kft-től lesz majd, bár nézegetek hirdetéseket is..csak nem 1szerű, mert pici vagyok (a jó isten a jóból keveset ad)

    a zuram ingyen lesz, díszegyenruha

    na ésvan esküvőszervezőnk-egyszerű okból-ingyen van szinte:):)az első konzultáció ajándék volt, ha még akarok, az 3 ezer/alkalom és ők csináljáka  dekort 50 ezerért..nem lesz székszonya, meg semmi flanc, csak szép futó..és lehetőleg cserepes/élő virág (nem szeretm a vágott virágot..) csokrom cca 5 ezer lesz, fodrász szintén, sminkes cca 1500 (így, h. őt bíztuk meg, ilyen árban dolgoznak a szerződött partnerei)

    egy dolog lesz luxus-csokiszőkőkút, amit 5 ezerért bérelünk, és cca 8 ezer bele a csoki (mertóbol) pont eperszezon lesz, nyami..menya torta nem emeletes lesz, hanem szív alakú, mertki akarok törni minden szokásból:):):

    ja és lesz 2 koszorúslány is, és nem szirmot fognak dobálni...gondolnátok, h. rózsa árban van az is? én nem tudtam...így kitaláltuk, poutpuri (vagy hogy kell leírni..) lesz..

    röviden ennyi

    jó látni, hogy ennyien tervezgettek, be is jelenteztetek már? nálunk egy évvel korábban már be lehet (nemtom, mindenütt így van) így a picurival el is mentünk már, 16.30 06.07:):)

    ja és a tali mindenkinek a polgárin lesz(egyelőre nem lesz egyházi), íyg 6-fél 7-től buli:):

    nyitótánchoz már szefegettem össsze ötleteket, jutúbról is:):de egyéni is lesz, mert már falnak megyek a vájemsziéjtől:):):

     

    na hosszú voltam elsőre, bocsika...

  20. 2013. október 11. 12:29332.

    Valaki régebben feltett ide egy csomó kérdést, amit meg kell kérdezni, de már nem tudom ki volt az. 

    Én kimentettem, felhasználtam és most bemásolom ide, hátha te is tudod használni.  

     

    " ESKÜVŐI KÉRDÉSEK

     

    Amiket mi megkérdeztünk:

    -van-e időkorlát (pl. italfogyasztásra vonatkozó kedvezmény v csomag van, ahol csak x órán át él, vagy mondjuk éjjel 2-ig, utána fogyasztás alapján, vagy más módon számolnak)

    -van-e bérleti díja a teremnek (akár mondjuk éjjel 2-3 után)

    -ha van légkondi, van-e díja (tudom, ez nagyon durva, de láttunk olyat, ahol ez is benne volt az ajánlatban)

    -dugódíj behozott ital esetén

    -felszolgálási díj behozott süti esetén

    -sütik hűtéséért felszámolnak-e plusz költséget

    -felszolgálóknak extra díjat kell fizetni (pl fejenként óránként x óra után)

    -mi pl viszünk dinnyét, még azt is megkérdeztük, hgoy annak a felszolgálásáért, meg előkészítéséért számolnak-e fel valamit (nálunk nem, mert nagyon korrektek, de vannak helyek, ahol még a levegőért is...) :)

    -ha gyümölcstálat vagy csokiszökőkutat akartok, annak van-e valami díja részükről (a gyümölcstálat van, ahol fejenkénti összegre határozzák meg, de ha pl ti viszitek a gyümölcsöket, akkor elkészítik-e, stb.)

    -van-e etetőszékük

    -van-e székszoknya vagy futó vagy bármilyen teremdíszítés

    -ha korlátlan italcsomagot rendeltek, akkor mi és milyen mennyiségben van benne (tudom, hogy hülyén hangzik ez is, de úgy értem, hogy hiába korlátlan, ha mondjuk a társaság 80%-a Jagert iszik, az étterem vesz az esküvőtökre x mennyiséget, ami kb este 10re elfogy...)

    -nálunk pl. az éttermesek fogják kirakni az ültetőkártyákat, mert nem dekorosunk lesz, hanem virágos, és nem akartuk őt megkérni

    -gyerekkedvezmény (hány éves kor alatt díjtalan, és milyen korhatárban van x% százalék kedvezmény. tehát nálunk pl. 3 éves korig díjtalan, 3-7 év között 50% kedvezmény)

    -"személyzeti" kedvezmény mondjuk zenekarnak, fotósnak, stb...?

    -van, ahol a pezsgő nincs benne az ajánlatban, akkor behozható-e és van-e külön dugódíj

    Mi szállást is foglaltunk, és mi megkérdeztük az arra vonatkozó mennyiségi kedvezményeket is, meg hogy meddig kell reggel elhagyni a szobákat.."
    előzmény:
    mogyoró (330)
    2013-10-11  12:03
  21. 2013. október 11. 12:06331.

    Elírtam az étterem nevét 

     

    Regiment Étterem a helyes 

  22. 2013. október 11. 12:03330.

    Sziasztok 

     

    Szeretnék csatlakozni hozzátok. Nekünk Május végén lesz az esküvőnk.

    Még szinte sehol nem állunk 

     

    A helyszin 80%-ban megvan. A Regimnet étteremben lesz, most tartunk a foglalásnál. Mielőtt végleg megtörténne, egy halom kérdés cikázik a fejemben , de nagyon nehéz összeszedni értelmes mondatokká őket  

    Ma este megnézzük a helyet és össze kéne írnom a kérdéseket.

    Olyan kíváncsi vagyok, fotókon láttam és szimpatikus. Állítólag remek a szakács is  

     

    Szép napot Nektek  

     

  23. 2013. október 11. 10:20329.

    Nálunk is hasonló lesz, előtte héten gyűlik össze a család segíteni, nekünk egy lakodalmas házban lesz falun a lakodalom, gyakorlatilag mindent mi csinálunk, kivétel a főzés, ahhoz szakácsot hívunk :)

    Sütiből szerintem egyébkén nem kell sok féle, csak megmaradna, mi úgy gondolkodtunk hogy bővel elég 2-3 féle süti, mivel torta úgyis lesz, a kaja magában is sok lesz és laktató, illetve cukortorta is szokás, ezek mellé szerintem sok féle nem szükséges. 

    Mi utóbb voltunk egy esküvőn, egész tortával távoztunk annyi megmaradt.

    Illetve nálunk valószínűleg úgy lesz megoldva, mint az úgynevezett "parasztlagzikon", a vendégek fel lesznek kérve, hogy hozzanak tortát magukkal.

    De még ha ez nem is, szerintem akkor sem nagyon szükséges sok féle.. bőség zavara lenne, és biztos rengeteg megmaradna.. :) 

    De ahány ház, annyi szokás :)

     

    Díszítést Ti saját magatok oldjátok meg? 

    Nekünk most lesz november 9-én az eljegyzésünk, előtte felmegyünk Pestre a nagy virágpiacra, állítólag rengeteg dekor kellék van, akár asztal futó, akáb bármi más. Én nagyon bízom benne, hogy sok jó dolgot fogok ott találni az ejegyzésre is és az esküvőre is :)

     

     

    előzmény:
    f-ici (323)
    2013-10-10  18:23
  24. 2013. október 11. 09:21328.
    Ezek is lagzis sütik 
    előzmény:
    Jeccsinho (324)
    2013-10-10  19:29
  25. 2013. október 11. 09:19327.

    Hát ez nem jött össze, de talán most 

     

    előzmény:
    Dettixs (326)
    2013-10-11  09:08
  26. 2013. október 11. 09:08326.

    Itt egy pár kép 

     cs-k3.jpg cs-k2.jpg cs-k4.jpg

     

    előzmény:
    Dettixs (325)
    2013-10-11  09:00
  27. 2013. október 11. 09:00325.

    Szerintem egy fehér csokor egy-két kék virággal illene a ruhához is, de nem lenne sötét sem

     

    előzmény:
    f-ici (321)
    2013-10-09  11:04
  28. 2013. október 10. 19:29324.

    kókuszkocka

    zserbó

    hókifli (diós,mákos)

    linzer 

    mézes puszedli 

    rétes

    méteres

    isler

    raffaello

    hatlapos

    kati szelet

     

     

    előzmény:
    f-ici (323)
    2013-10-10  18:23
  29. 2013. október 10. 18:23323.

    szép estét nektek!

     

    a zenekar már megvan, vőfélyünk nem lesz, ezt a feladatot a két násznagy fogja ellátni.

     

    Igen a borozó téglái sötétebb színűek, ás nagyon hangulatos, úgyhogy túl sok dekort nem is szeretnénk használni.

     

    ti hogy oldjátok meg a süteményeket, mármint nem a tortára gondolok...

    Nálunk a család nő tagjai fognak összegyúlni a lagzit megelőző héten, és közösen fogunk sütögetni.

    Kinél milyen süti a szokás? ötleteket is várok, kinek mi jut az eszébe a "lakodalmas süti" hallatán? 

     

    diós kosárka

    habcsók

    lajcsi mézes

    gesztenyés mézes

    őszibarack

    előzmény:
    kriszta1120 (322)
    2013-10-09  14:06
  30. 2013. október 9. 14:06322.

    Szia!

     

    Szerintem tök jó ötlet egy borozó. :)

    Ahogy írtad  a színét akkor sötétes ugye?Szerintem ahhoz bármiféle világosabb szín jól passzolna, a sötét színek szerintem ott nem mutatnának.

    Zenekarotok és vőfélyetek lesz? Nekünk csak jövő augusztusban lesz a lagzink, de már most nagy bonyodalmat és nehézséget okozott e kettő lefoglalása a kiválasztott napra.. Vőfélyből a 6-ik volt olyan aki szabad is volt azon a napon.. Hát megszenvedtünk érte rendesen :) 

    előzmény:
    f-ici (321)
    2013-10-09  11:04
  31. 2013. október 9. 11:04321.

    sziasztok

     

    Én is szeretnék csatlakozni, nekünk május 31-én lesz az esküvőnk.

     

    ami már megvan:

    étterem: egy pinceborozó, ami az ár miatt lett a befutó.

    ruha: aukciós oldalon vettem, gyönyörű és mintha rám szabták volna.

    fotós: unokatestvérem képzett fotós

    menyasszonyi torta: nagymamám meglepetés ajándéka lesz

     

     

    Igyekszünk mindenen spórolni, mert a költségvetésünk nem túl nagy, ami annak köszönhező hogy én még egyetemista vagyok, a Vőlegény pedig nem a legjobban fizető szakmában dolgozik, de a szülők tudnak támogatni.

     

    egy vidéki városban lesz az esküvő, mindketten oda valósiak vagyunk.

     

    lenne mindjárt egy kérdésem is: A Vőlegény öltönye kékes szürke, ezért a menyasszonyi csokrot is kéknek szeretnénk, de ahogy elnézem a vacsora helyszínét, nem vagyok benne biztos hogy nagyon illik hozzá. Szerintetek mi illene egy borozóhoz, terrakotta téglából van kirakva a pince fala.

    szép napot és jó tervezést 

  32. 2013. október 7. 20:55320.
    Szia!
    Most volt nyáron az esküvőnk,nagyon jó volt.Mindenki jól érezte magát.Majdnem minden úgy alakult ahogy meg lett tervezve.:)Amennyire lehet megpróbáltunk spórolni,kisebb nagyobb sikerrel.Viszont ha ajánlhatok neked valamit az a zenekarunk,anno esküvőnk előtt hallottuk őket és már akkor tudtam hogy ők azok,nagyon jók,szuper hangulatot csináltak.(www.happyendzenekar.hu)Nagyon sokat köszönhettünk nekik.
    előzmény:
    ANAEL (1)
    2013-04-29  20:15
  33. 2013. október 7. 20:38319.

    Sziasztok!

     

    Új vagyok itt a fórumban, sőt nekem ez a fórumozás is új dolog, de azt mondják sok mindenben segít. :)

    Jövőre lesz az esküvőm, augusztusban, már alig várom. Már nagyban szervezkedésben vagyunk, bár sokszor kiborít, és ideges vagyok e miatt, de remélem, hogy minden rendben lesz! :)

    Nagyjából átolvastam jó pár bejegyzést, látom vannak egy csomóan, akiknek előbb lesz.

    Nálatok is akad aggodalmaskodni való? :)

    Hogy álltok a szervezéssel? 

    Van akinek nem Budapesten lesz a nagy napja? Nekünk vidéken lesz, Kalocsán élünk, de egy közeli kis faluban lesz a lakodalom (párom odavalósi)

     

    Most ennyit sikerült hirtelen, remélem sikerül beilleszkednem! :)

     

    Szép Estét 

  34. 2013. október 6. 09:34318.
    :) nem sütiket, hanem a sülteket
    előzmény:
    Trix (317)
    2013-10-04  13:14
  35. 2013. október 4. 13:14317.

    Andelina,

     

    Nézzétek meg milyenek a székek önmagukban, mert múltkor ahol voltunk esküvőn nem volt semmi rajta, de teljesen szép volt. Itt nem tudom milyen, mert mikor mi voltunk megnézni a helyet épp esküvő volt székszoknyákkal, utána meg nem láttuk az emeletet... Monjduk szerintem ha van székszoknya+masni, már önmagában megvan a dekor nagy része. Amúgy 350Ft-ért adják darabját a Csónakházasok. 

     

    Sütiket biztos hogy visszatálaljék ha van maradék, illetve nekünk mondták, hogy ezért nem számolnak fel semmilyen plusz költséget! Sem a torta szervírozásáért.

    előzmény:
    andelina (315)
    2013-10-04  11:03
  36. 2013. október 4. 13:10316.

    Szia Anael,

     

    Nekünk május 24-én lesz!

    Azért az a biztos ha felhívod őket, mármint a 3. kerületieket. Mi a 2. kerületben szeretnénk a Mechwart ligetnél, ott is 20ezer+áfa a nagyterem (100fő) bérleti díja, de viccess mert a kicsié is 15+áfa (11főre). A héten beszéltünk velük, de csak novembertől lesznek kint a dátumok, amikor tartanak esküvőt, szóval még izgulhatunk, hogy legyen 24-én!

     

    Gondolkodtunk mi is, hogy jó lenne a Csónakházban tartani a szertartást, de nevetséges ez a 100ezer! ez van amúgy szinte mindenhol, van ahol még ennél is több! És sok helyre meg ki se hozzák az anyakönyvet, akkor csak szertartást tarthatsz, ha előtte elmentél külön aláírni a papírokat. Én ezt semmiképpen se szeretném, szóval marad külön a szertartás, majd a vacsi. Ami viszont nem rossz olyan szempontból, hogy mi pl szeretnénk bérelni vmilyen old timer kocsit, és akkor azzal tudnánk egyik helyről a másikra menni. 

     

    Csónakház vs Alfa - mi is ugyanígy voltunk vele mint ti! 

    Éjféli menüből lehet, hogy tudunk elkudni, de azt alapból úgy számítjuk, hogy csak max a vendégek felére. Addigra úgyis többen hazamennek már meg nem is akar mindenki enni még hajnalban. Desszert engem sem zavar, eddig egyik esküvőn sem bírtam enni ahol voltam:) Aprósütit szerzünk mi is onnan ahonnan a tortát vesszük majd.

     

    Ti milyen dekorációval készültük amúgy? Körülnéztetek már, vagy van akit tudnál ajánlani? Mi még nem állunk ezzel sehogy.. Sőt, még meghívónk sincs - bár terv már van, tegnap megrajzoltu:) - de addig nem is tudjuk megcsináltatni amíg nincs időpontuk a szertartásra...

    előzmény:
    ANAEL (314)
    2013-10-04  09:52
  37. 2013. október 4. 11:03315.
    Hétfőn megyünk a Csónakházba, most már annyira be vagyok sózva, nagyon szeretném, ha lefoglalnánk már a helyet. Végül arra jutottam, hogy az édesség vacsora után nem fontos, illetve az éjféli menüt is elég kevesebb főre rendelni. A megmaradt sülteket visszatálalják? Ami még érdekelne, hogy milyenek a székek? Székszoknya nélkül is megfelelnek? A párom ezt nagyon nem tartja fontosnak. Dj-t tudtok ajánlani?
    előzmény:
    ANAEL (314)
    2013-10-04  09:52
  38. 2013. október 4. 09:52314.

    Szia Trix,

     

    Mi nekünk is a Csónakházban lesz az esküvő, jövő júliusban. :)))

    Nektek mikor? Nem is tudtam, hogy a 3. kerületi házasságkötő teremnek 20 ezer a bérleti díja. Komolyan mondom, ott akarják lehúzni az embert ahol csak tudják. És hogy hátulról töltik fel az időpontokat??? Az mondjuk milyen gáz, hogy nem tudsz választani közülük nem??? Nem is értem....

     

    Én is gondoltam arra, hogy a Csónakházban lenne a szertartás, de 100.000 jönnek ki, úgyhogy dobtuk a dolgot. :)

    Az Alfa Art hotelt mi is néztük, de összevetve az árakat, meg minden szolgáltatást amit az adott étterem nyújt a Csónakház kedvezőbb volt. Itt is olvastam hogy valaki írta, hogy 1200 az éjféli menü, de szerintem simán lehet alkudni belőle. 

    Nálunk csak a torta lesz+ édes sós aprósütik, desszert nem kell én más esküvőn ezt tapasztaltam.

     

     

    előzmény:
    Trix (310)
    2013-10-01  13:36
  39. 2013. október 2. 21:27313.

    Kedves Anael és Többiek!

    Nekünk május 17-én lesz az esküvőnk Budapesten.

    Mi viszonylag kicsi esküvőt tervezünk, csak a szűk rokonságot és a hozzánk közel álló barátokat hívjuk meg, bár így is leszünk úgy ötvenen :)

    A Jardinette Kertvendéglőt választottuk, mert nagyon szép, a gesztenyefás kertben meg tudjuk tartani a szertartást, a csupa üveg télikert gyönyörű, ott tartjuk a vacsorát (és rossz idő esetén a szertartást is) és miénk lesz az egész hely akkor este. A zenéről DJ gondoskodik majd.

     

    Egyelőre csak a helyszín van meg, most keressük a fotóst, DJ-t és a szertartás vezetőt.

    Fotós talán lesz ismerősön keresztül. Mi csak a szertartás idejére kérnénk, illetve utána lenne pár beállított kép, esetleg még a vacsorán készíthetne pár képet.

    DJ-t tudtok ajánlani? Mert ugyebár olyan kell, aki szokott esküvőn játszani, sok féle zenéje van, hiszen kellhet lakodalmas is, meg mai sláger is, a jó DJ érzi mi kell a közönségnek...

    Úgy láttam a szertartásról nem sok szó esett még itt a fórumon. Én nem a klasszikus, hivatalos polgári szertartást szeretném, a szokásos (és valljuk be, unalmas) anyakönyvvezetői szövegekkel, hanem egy jogi szövegektől mentes, egyszerű, meghit, bensőséges szertartást. (Az igazi polgári szertartásra elmegyünk majd pár nappal korrában.) Találtam a neten pár szertartás vezetőt (nem sokat), fel is veszem majd velük a kapcsolatot. De ha esetleg tudtok ajánlani valakit, légyszi szóljatok!

    Ruhával kapcsolatban csak annyit tudok, hogy valami egyszerűt de szépet szeretnék, igazából nemis kell menyasszonyi ruhának lennie, csak fehérnek és gyönyörűnek :) Egyelőre nem tudom merre induljak. Ha tudtok ilyesmit, írjatok! :)

    Előre is köszi!

     

    előzmény:
    ANAEL (1)
    2013-04-29  20:15
  40. 2013. október 1. 16:19312.

    Szia!

    Igen, tudom nincs benne desszert, de gondoltam mivel lesz torta, meg viszek aprósütit is, nem hinném hogy bárkinek is hiányozna. Én pl a legutóbbi két esküván rá se tudtam nézni a desszertekre.
    Díszítésre van kontaktjuk akit javasoltak, de nekem van egy rendezvényszervező barátnőm, ő fog segíteni.

    A dj 90-ért nem vészes szerintem, mi 120ezres ajánlatot kaptunk baráttól.. Mondjuk kevesebbre számítottam, de azt hallottam ez még korrekt ár. És igen, egy jó dj csinálja a bulit!

    előzmény:
    andelina (311)
    2013-10-01  14:25
  41. 2013. október 1. 14:25311.

    Trix, most megnéztem, a menüsor talán gazdagabb a Csónakházban, de desszert nincs benne, viszont az éjféli menü +1200-ért kicsit sok. Azért én meg akarom nézni, mert úgy lehet csak igazán döntést hozni :)

    A díszítéssel mi a helyzet ott? 

    Kaptam Dj ajánlatot, 90000 lenne, aki egyben kicsit CM is. Elég jók a referenciái. Előtte olvastam olyanról, aki drágább is, és nagyon gáz módon viselkedett az esküvőkön...  

    Remélem fotózni egy régi barátnőm fog...

     

    előzmény:
    Trix (310)
    2013-10-01  13:36
  42. 2013. október 1. 13:36310.

    Szia Andelina!

     

    Mi is voltunk az Alfa Art-ban, nekünk is nagyon tetszett! Végül a Csónakházat választottuk, azt hiszem maga az etterem jobban tetszett, de ez már saját választás, az Alfa Art is nagyon szép! Valamint nem utolsó szempont az ingyen szoba amit adnak a párnak, nem kell messzire menni

    Nem gondolom amúgy drágábbnak a Csónakházat, persze ez attól függ milyen menüt szeretnétek.

    Még korábban csináltam egy táblázatot több helyszín ajánlatából, megnéztem hol mennyi lenne ha mindenből a legolcsóbbat választnanánk, illetve ha a legdrégébbat. Legolcsóbb az Alfánál volt minden, de a legfelső áraik azért már durvábbak voltak. Ha gondolod el tudom küldeni majd, vagy ki tudom ide tenni.

     

     A 3. kerületi házasságkötő teremről azt hallottam, hogy 20ezer felett van a nagy terem bérlése, illetve ha saját zenét szeretnél az 6ezernél kezdődik (ezért megnyomják neked a play gombot...), egyéb árat nem tudok. Csak még annyit, hogy legkorábban 6 hónappal az esküvő előtt lehet bejelentkezni, és hátulról töltik fel a listát, vagyis ha te jelentkezel arra a napra először, akkor a legutolsó időpontot fogod kapni. 

    Én is arra gondoltam, hogy itt tartanám a ceremóniát, de vagy még egy nagy problémám a Fő térrel, és mégpedig az, hogy végig macskaköves.... Márpedig ez egy esküvőn, ahol szinte a legtöbb nő magas-illetve tűsarkú cipőben van, elég nagy probléma. Én ezért választottam inkább a Mechwart ligetet.

     

    előzmény:
    andelina (309)
    2013-10-01  13:12
  43. 2013. október 1. 13:12309.

    Sziasztok!

    Tegnap voltunk az Alfa Artban, és kellemesen csalódtunk. Az árak teljesen korrektek, annyi van, hogy az Aquarell teremnél 60 teljesáru főnek meg kell lenni, akkor nem kell a teremért fizetni, de kb. 10.000 ft/fő-ből kijön a kaja, italcsomag rövid nélkül, de az megkötés nélkül bevihető. Szépek a székek, nem kell külön díszíteni, az asztalhoz meg a díszeket megcsináljuk magunk. A gyerek, a szolgáltatók és a házaspár kedvezményt így nem tudjuk igénybevenni, mert nem biztos, hogy leszünk annyian, de azt hiszem így is megéri. Ha idén lefoglaljuk, az étel árból 10%, a készenléti díjból 50% a kedvezmény (12500 ft, éjjel 1 óra után így) Üdvözlő pezsgő, éjféli töltöttkápi is benne van.

    Gondoltam a Csónakházat még meg kéne nézni, de az biztos drágább lesz, még ha jobb is.

    Most Dj-t nézegetek, olyat szeretnék, aki félig-meddig ceremóniamester is:) 

    Valaki esetleg a Szentlélek téri házasságkötő termet nézte? Milyen árak vannak? 

  44. 2013. szeptember 29. 18:47308.
    Én is túlzásnak tartom, mert nem annyira színvonalas hely. Sátor van és nem rendezvény terem. Nekünk júniusban volt az esküvőn, a  Lázár Lovasparkban. Ugyan a Sipito közelében lakunk, megnéztük a Nyerges Hotelt, a Nádas Pihenőparkot és a Kerpner Udvarházat is, ár-érték arányban mégis Lázárék mellett döntöttünk. Náluk 1200Ft volt a tömény felár és 3900 az ital csomag, de úgy gondolom megérte. Nagyon szép környezet, a templom is gyönyörű a közelben. Vendégein fantasztikusan érezték magukat, az étel és az ital nagyon finom volt és bőséges. Ami pedig a legmeglepőbb, hogy a felsoroltak mind drágább árakat adtak, mint a Lovaspark.
    előzmény:
    Dettixs (247)
    2013-09-20  14:18
  45. 2013. szeptember 29. 17:13307.
    Az lenne a kérdésem, hogy a Griffben van valami dohányzási lehetőség, gondolok itt teraszra leginkább, hogy ne szakadjon szét amiatt a társaság, hogy mondjuk az utcára kell lemenni rágyújtaniuk. Ez azért elég fontos lenne.
    előzmény:
    .::::::. (253)
    2013-09-21  21:54
  46. 2013. szeptember 29. 14:36306.

    Szisztok,

     

    Nekünk júliusban lesz a Csónakház fogadóban az esküvő, 80 fővel.

    Mi az árakkal így állunk.

    Étel, ital: 12.000 Ft/fő 

    Ceremóniamester 138.000 Ft

    Dj: 80.000

    cinematorgáfus: 150.000

     

    Dekorost most nézünk, köszi zsebordog a tippeket. 

    A dekorosál azt látom, hogy kb. 100.000 Ft-tól van, de ebben minden benne van, ami dekor és virág.

     

    Ruha: Én varratom, már van amit kinéztem. 

     

    Meghívók ingyen lesznek, ismerősünktől kapjuk ajándékba.

    Fotós, ajándékba kapjuk. :)

     

    Itt tartunk. A szertartásra még nem érdeklődtem,  de szerintem azt is elkezdem majd, mert a templomihoz még katekézisre is el kell járnunk azt olvastam.

     

    A köszönőajándékon  még agyalok...

    Aprósütik...A piacon van egy pékség itt a Fehérvári úton, és vannak aprósütik is. 1800 Ft/kg. Szerintem nagyon j ár. Pogcsák, isler, linzer, meg minden féle.  

     

  47. 2013. szeptember 29. 14:24305.

    Szia,

     

    Írtam Privibe fotst!  

    előzmény:
    .::::::. (276)
    2013-09-25  09:38
  48. 2013. szeptember 29. 14:03304.

    Köszi, igen, én is nagyon várom! :)) Magát az utazást is és az eljegyzést is 

    Párom utazások szervezésével foglalkozik, ezért nálunk úgymond "természetes" az utazgatás, de azért ez még nekem is új! :)

     

    De te sem panaszkodhatsz Tudnak azért a férfiak, ha akarnak :) 

    előzmény:
    makka8 (303)
    2013-09-29  14:01
  49. 2013. szeptember 29. 14:01303.

    előre is gratulálok Thaiföld...kicsit irigykedem :)

    Mondjuk a miénk sem volt rossz, Görögországban, napfelkeltekor a tengerparton. 

    előzmény:
    *reynolds* (300)
    2013-09-29  13:49
  50. 2013. szeptember 29. 13:59302.
    tényleg! ez is jó ötlet!
    előzmény:
    *reynolds* (301)
    2013-09-29  13:56

Címlap

top