Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2014 esküvő

ANAEL
Létrehozva: 2013. Április 29. 20:15

Kedves Menyasszonyok!

 

Nekem jövőre lesz az esküvőm, de már most szervezkedek, helyszínt nézegetek és izgatott vagyok. :)

 

Ha nektek is jövőre lesz az esküvőtök, akkor írjatok, osszuk meg egymással a tapasztalatokat.

 

És lányok, ha valakinek idén lesz, vagy volt a lagzi, várjuk a tippeket, tanácsokat! :)

 

Köszönjük 

  1. 2013. szeptember 4. 11:38201.

    Mi több helyszínen is gondolkodunk. Dabason az Anna Karolina Lakodalmasház, a Dabas Motel, vagy Vasadon a Nádas Pihenőpark, esetleg Bugyin a Forster Vadászkastély.

     

    Tud ezekről valaki valamit mondani? 

  2. 2013. szeptember 4. 08:41200.

    Sziasztok, persze szívesen segítek :)

     

    Nekünk tényleg álomesküvőnk volt, minden úgy alakult ahogy szerettük volna és sok kis apróságnak köszönhetően az egész olyan volt, minta mesevilágban lettünk volna. Az összes szolgáltatóval elégedettek voltunk, pont tegnap beszéltük a férjemmel, hogy nem volt olyan akit mást választanánk :)

     

    Szervezés: Azt tudni kell, hogy mi 1 év 2 hónapig szerveztük az esküvőnket, minden szolgáltatót, helyszínt jól körbejártunk, hogy tényleg a számunka legmegfelelőbbet válasszuk.

    Csatolok egy képet is, hogy a hangulatot láthassátok :)

     

    Stílus: Az egész esküvőnknek vintage stílusa volt, de nem az a nagyon hippis formában, hanem olyan elegáns vintage :) így a szolgáltatókat e köré szerveztük.

     

    Helyszín: Petneházy Huszárcsárda (2. ker) Profi csapat, színvonalas kiszolgálás, remek kaja, rugalmas árkalkuláció és barátságos légkör, nem mellesleg egy csodavilág, ha szabadtéri esküvőt szeretnétek. Hátul az a szép zöld rész, háttérben a budai hegyekkel gyönyörű. Nem mellesleg olyan a belső rész ahol a vacsi zajlik, hogy az alacsony plafonmiatt, nem tűnik olyan nagynak a hely, de elmondásuk szerint volt már 170 fős lagzijuk is, mi 70-en voltunk és mégsem tűnt úgy, hogy lézengtünk.Ja és a menü kialakításában is teljesen rugalmasak voltak, a mi kedvenc ételeinket készítették el :) 

    Ja és ami fontos, 12-en ott is tudtunk aludni ;)

    lefoglalás: kb. 10 hónappal az esküvő előtt. 

     

    Fotós(ok): róluk is csak pátoszokban tudok beszélni. A fénylabor (fbon és honlapon is megtalálhatjátok) egy nagyon tündéri házaspár, hihetetlen, nem mindennapi látásmóddal. Őket is ezer százalékig ajánlani tudom!!! beszéljenek helyettem a képek, keressetek rá :)

    lefoglalás: kb. 9 hónappal az esküvő előtt. 

     

    Dekoráció: szintén tökéletes volt, a Laura Virágot választottuk, őket főleg fbon találjátok meg. Láthatjátok a boldogságkaput, szerintem mindent elárul :)

    lefoglalás: kb. 8 hónappal az esküvő előtt.

     

    Anyakönyvvezető: ugye nekünk a 2. kerületi anyakönyvvezetőt kellett választanunk, nagyon drágán jött ki (90ezer) viszont nagyon megérte, mert ő kérte, hogy tegyünk egymásnak fogadalmat a gyűrűhúzás előtt és ettől anynira személyes lett az egész, az egész násznép, mi is bőgtünk, szóval ez szintén egy olyan hangulatot teremtett meg az egymásnak tett beszéd, ami felülmúlhatatlan :) 

    lefoglalás: kb. 6 hónappal az esküvő előtt. (de mostmár 1 évvel előbb is lehet!!)

     

    DJ: Csapó István, Dj Mixbee volt. Nagyon jópofa srác és ő is szintén nagyon rugalmasan állt hozzánk. Én mondjuk nem bíztam a véletlenre, kb 100-120 számot küldtem el neki, hogy miket szeretnénk hallani, de pl az esküvő előtti nap is eszembe jutott még 2-3, amit gondoltam hogy a nésznép fog kérni és azt is elhozta másnap. Plusz gyönyörű fényeket csinált, szóval szintén jó választás volt :)

    lefoglalás: kb. 6 hónappal az esküvő előtt. 

     

    Ruha: ruhatervező testvérpárt választottam a ruhámnak, béreltem ugyan, de teljesen rám szabták a ruhát, az én elképzeléseim szerint, nem pedig rámigazították. Még az utolsó héten is ovltak módosítási javaslataim és szó nélkül, ugyanabban az árban elkészítették nekem az álomruhát szóval szintén nagyon hálás vagyok a Ravia Couture-nak, ha tényleg egyedi ruhát szeretnél, ajánlom őket :)

    lefoglalás: kb. 9 hónappal az esküvő előtt. 

    A férjem ruhája: Lord's men vagy honnan, ezt azért nem tudom pontosan mert számomra is meglepetés volt a férjem ruhája, de nagyon olcsón nagyon jól dolgoztak, szép lett az öltöny :)

    lefoglalás: kb. 2 hónappal az esküvő előtt. 

     

    Torta: szintén fb-on tudtok jobban rákeresni, mi mousse tortát szerettünk volna és minitortákat, nagyon kevesen vállalnak ilyet, mert nekik konkrétan éjfélre kell odahozniuk a tortát, ezt a fajtát nem lehet odavinni már délelőtt, szóval nagyon profik voltak szintén, előtte küldtek tortatervet és olyan lett, szóval szintén teljes mértékben elégedettek voltunk velük. Ők a desszert.neked volt. Csak egy kis ízelítő: nekünk csoki mousse tortánk volt, pisztáciás málnás töltelékkel, málnaás piskóta talpon, nyammi. 

    lefoglalás: kb. 2 hónappal az esküvő előtt. 

     

    Táncunkat egy baletttáncos barátunk tanította be, a grafikákat, menükártyákat egy barátunk tervezte, vőfélyünk az egyik tréner barátunk volt. 

     

    Ezeken kívül sok aprósággal készültünk a vendégeinknek: pl saját készítésű málnalekvár, ujjlenyomatfa, fényképes ülésrend, fényképek lógatva rólunkvendégeinkről, amiket el is vihettek, eldobható fényképezőgépek az asztalon, azt kívánom nektek cetlik kitöltése mindenkinek.

     

    Huhh hiretelen ennyi, kihagytam valakit? :) 

    előzmény:
    ANAEL (191)
    2013-09-02  14:46
  3. 2013. szeptember 4. 08:31199.

    Sziasztok, persze szívesen segítek :)

     

    Nekünk tényleg álomesküvőnk volt, minden úgy alakult ahogy szerettük volna és sok kis apróságnak köszönhetően az egész olyan volt, minta mesevilágban lettünk volna. Az összes szolgáltatóval elégedettek voltunk, pont tegnap beszéltük a férjemmel, hogy nem volt olyan akit mást választanánk :)

     

    Szervezés: Azt tudni kell, hogy mi 1 év 2 hónapig szerveztük az esküvőnket, minden szolgáltatót, helyszínt jól körbejártunk, hogy tényleg a számunka legmegfelelőbbet válasszuk.

    Csatolok egy képet is, hogy a hangulatot láthassátok :)

     

    Stílus: Az egész esküvőnknek vintage stílusa volt, de nem az a nagyon hippis formában, hanem olyan elegáns vintage :) így a szolgáltatókat e köré szerveztük.

     

    Helyszín: Petneházy Huszárcsárda (2. ker) Profi csapat, színvonalas kiszolgálás, remek kaja, rugalmas árkalkuláció és barátságos légkör, nem mellesleg egy csodavilág, ha szabadtéri esküvőt szeretnétek. Hátul az a szép zöld rész, háttérben a budai hegyekkel gyönyörű. Nem mellesleg olyan a belső rész ahol a vacsi zajlik, hogy az alacsony plafonmiatt, nem tűnik olyan nagynak a hely, de elmondásuk szerint volt már 170 fős lagzijuk is, mi 70-en voltunk és mégsem tűnt úgy, hogy lézengtünk.Ja és a menü kialakításában is teljesen rugalmasak voltak, a mi kedvenc ételeinket készítették el :) 

    Ja és ami fontos, 12-en ott is tudtunk aludni ;)

    lefoglalás: kb. 10 hónappal az esküvő előtt. 

     

    Fotós(ok): róluk is csak pátoszokban tudok beszélni. A fénylabor (fbon és honlapon is megtalálhatjátok) egy nagyon tündéri házaspár, hihetetlen, nem mindennapi látásmóddal. Őket is ezer százalékig ajánlani tudom!!! beszéljenek helyettem a képek, keressetek rá :)

    lefoglalás: kb. 9 hónappal az esküvő előtt. 

     

    Dekoráció: szintén tökéletes volt, a Laura Virágot választottuk, őket főleg fbon találjátok meg. Láthatjátok a boldogságkaput, szerintem mindent elárul :)

    lefoglalás: kb. 8 hónappal az esküvő előtt.

     

    Anyakönyvvezető: ugye nekünk a 2. kerületi anyakönyvvezetőt kellett választanunk, nagyon drágán jött ki (90ezer) viszont nagyon megérte, mert ő kérte, hogy tegyünk egymásnak fogadalmat a gyűrűhúzás előtt és ettől anynira személyes lett az egész, az egész násznép, mi is bőgtünk, szóval ez szintén egy olyan hangulatot teremtett meg az egymásnak tett beszéd, ami felülmúlhatatlan :) 

    lefoglalás: kb. 6 hónappal az esküvő előtt. (de mostmár 1 évvel előbb is lehet!!)

     

    DJ: Csapó István, Dj Mixbee volt. Nagyon jópofa srác és ő is szintén nagyon rugalmasan állt hozzánk. Én mondjuk nem bíztam a véletlenre, kb 100-120 számot küldtem el neki, hogy miket szeretnénk hallani, de pl az esküvő előtti nap is eszembe jutott még 2-3, amit gondoltam hogy a nésznép fog kérni és azt is elhozta másnap. Plusz gyönyörű fényeket csinált, szóval szintén jó választás volt :)

    lefoglalás: kb. 6 hónappal az esküvő előtt. 

     

    Ruha: ruhatervező testvérpárt választottam a ruhámnak, béreltem ugyan, de teljesen rám szabták a ruhát, az én elképzeléseim szerint, nem pedig rámigazították. Még az utolsó héten is ovltak módosítási javaslataim és szó nélkül, ugyanabban az árban elkészítették nekem az álomruhát szóval szintén nagyon hálás vagyok a Ravia Couture-nak, ha tényleg egyedi ruhát szeretnél, ajánlom őket :)

    lefoglalás: kb. 9 hónappal az esküvő előtt. 

    A férjem ruhája: Lord's men vagy honnan, ezt azért nem tudom pontosan mert számomra is meglepetés volt a férjem ruhája, de nagyon olcsón nagyon jól dolgoztak, szép lett az öltöny :)

    lefoglalás: kb. 2 hónappal az esküvő előtt. 

     

    Torta: szintén fb-on tudtok jobban rákeresni, mi mousse tortát szerettünk volna és minitortákat, nagyon kevesen vállalnak ilyet, mert nekik konkrétan éjfélre kell odahozniuk a tortát, ezt a fajtát nem lehet odavinni már délelőtt, szóval nagyon profik voltak szintén, előtte küldtek tortatervet és olyan lett, szóval szintén teljes mértékben elégedettek voltunk velük. Ők a desszert.neked volt. Csak egy kis ízelítő: nekünk csoki mousse tortánk volt, pisztáciás málnás töltelékkel, málnaás piskóta talpon, nyammi. 

    lefoglalás: kb. 2 hónappal az esküvő előtt. 

     

    Táncunkat egy baletttáncos barátunk tanította be, a grafikákat, menükártyákat egy barátunk tervezte, vőfélyünk az egyik tréner barátunk volt. 

     

    Ezeken kívül sok aprósággal készültünk a vendégeinknek: pl saját készítésű málnalekvár, ujjlenyomatfa, fényképes ülésrend, fényképek lógatva rólunkvendégeinkről, amiket el is vihettek, eldobható fényképezőgépek az asztalon, azt kívánom nektek cetlik kitöltése mindenkinek.

     

    Huhh hiretelen ennyi, kihagytam valakit? :) 

    előzmény:
    ANAEL (191)
    2013-09-02  14:46
  4. 2013. szeptember 4. 06:37198.

    Sziasztok!

     

    Aki Pécsen tervezi az esküvőjét, és szolgáltatókat keres, írjon bátran egy privit!

     

    Ami viszont mindenkire vonatkozik a dekorral kapcsolatban: a legtöbb dolgot (ültetőkártya, meghívó, asztaldekor, stb.) sokkal olcsóbban és egyedibben meg lehet oldani sk., csak nézzetek sok külföldi weblapot (remélem nem reklám, mert blogokról van szó):

     

    http://www.stylemepretty.com/real-weddings/

    h ttp://blog.niceparty.es/blog/

    http://hello-naomi.blogspot .com.es/

    http://www.save-on-crafts.com/weddingcrafts2.htm l

     

    Jó készülődést mindenkinek!

    előzmény:
    ANAEL (1)
    2013-04-29  20:15
  5. 2013. szeptember 3. 13:09197.

    Hol keresel helyszínt?

     

    Anael, nekem 2010-ben volt az esküvőm. Azóta is látogatom a fórumokat, mert grafikai munkákat végzek esküvőre, és segíti a munkámat, ha követem, hogyan változnak a trendek. Közben persze igyekszem segíteni a menyassznyoknak a tapasztalataimmal és jól szórakozom. ;)

    előzmény:
    Dettixs (196)
    2013-09-03  12:08
  6. 2013. szeptember 3. 12:08196.

    Szerintem a székszonya és a masni majdnem annyiba kerül, ha megcsinálod, vagy megcsináltatod mintha bérelnéd. 

    Mi még mindig a helyszínnel vacilálunk. Olvasom vissza a régi topicokat is, de semmi konkrétat nem találok.  

  7. 2013. szeptember 3. 10:29195.

    Zsebordog, köszi hogy elterelted a témát!

     

    Pont most nézegetem a dekorosokat. Van elképzelésem, egy letisztultabb hangulatot szeretnék, és arra is gondoltam, hogy saját magam veszem meg a dolgokat hozzá, nem pedig dekorossal készíttetem el, nagyon elvannak az árakkal szállva. Illetve találtam olyan dekoros céget, ahol béelni lehet a dolgokat.

    Székszoknyát és masnit szeretnék, és tetszenek a lampionok is.

     

    A meghívót ajándékba kapom egy ismerősömtől akiknek nyomdájuk van, viszont a köszönő ajndékokon még nagyon agyalok, hogy mást adnék a nőknek mást a férfiaknak és mást a gyerekeknek is.

     

    Te hol tartasz a készülődésben, van valami dekorációs ötleted?

     

     

    előzmény:
    zsebordog (194)
    2013-09-03  09:14
  8. 2013. szeptember 3. 09:14194.

    Hogy picit másfelé tereljük a témát... :)

     

    Dekorációról van elképzelésetek? Milyen stílust, hangulatot szeretnétek látni az esküvőtökön?

  9. 2013. szeptember 2. 16:49193.

    Hú, jól elmérgesedett a vita...

     

    Abban egyetértek, hogy nem kell minden fotót retusálni. A vörös szemek kiszedése, szintbeállítás, kontraszt, színegyensúly, fehéregyensúly beállítása természetesen az összes átadott képen alapkövetelmény. Retus azonban azokra elég, amiket albumba összeválogatnak, és igénylik a retust valamiért. Nem kell nagy dolgokra gondolni: egy-egy furcsa árnyék tompítása az arcon; pattanás leszedése; félrecsúszott  nyakkendő, arcba lógó hajtincs megigazítása; menyasszony felkarjának vékonyítása, ruhából kibuggyanú husi eltüntetése a pózolós képeken stb.

     

    Ezeket értelmetlen volna az összes képen elvégezni, de az albumba szánt beállított képeken indokolt lehet. Fontos, hogy a szerződésben benne is legyen, hány képre vállalja és mennyiért a fotós az alapárban, illetve mennyibe kerül, ha több képet szeretnétek alaposabb utómunkával, hiszen így megelőzhetőek a későbbi viták.

  10. 2013. szeptember 2. 14:51192.

    Úristen, figyi szerintem jobb ha lepattansz innen, mert nem érted már azt sem amit mások írnak, és már azt sem amit Te írsz!!!!

     

    A 300 rugót (300 ezer forint, hogy értsd), azért írta zakarias, hogy kb. ennyibe kerülne, az, ha mondjuk neked 300 képet retusálna. Azt írta, ha mondjuk olcsón számolna neked és 1000 Ft-ért retusálna egy képet a számodra, akkor 300 ezer lenne kb. az egész fotózás. Közlöm veled, sok fotós ennyiért vállal fotózást, de mivel Te ebben a témában már kiművelted magad, ezt nem is kell elmagyarázni. 

     

    Kérlek vagy kezdjünk el másról beszélni, és normálisan nem fikázva elmondani a véleményed, vagy keress egy másik esküvős fórumot és oszt ott azt a sok észt ami beléd szorult.

     

    Köszi

    előzmény:
    Loraa (188)
    2013-09-02  13:47
  11. 2013. szeptember 2. 14:46191.

    Szia orsilany,

     

    Örülök, hogy jól sikerült az esküvőd!! Igen itt, még mindenki a nagy nap előtt áll! Mesélnél nekünk az esküvődről, kik voltak a szolgáltatók, milyen tapasztalatok voltak, és hogy pl a készülődés során mik voltak a főbb pontok amiket lefoglaltatok, mi volt a sorrend? 

     

    Nyugodtan ide linkelheted a szolgáltatókat, szerintem azzal csak segítünk egymásnak!

     

    Köszönöm,

    előzmény:
    orsilany (187)
    2013-09-01  17:23
  12. 2013. szeptember 2. 14:41190.

    Te egy igazi troll vagy Loraa! Szerintem menj más topikokba és ott folytasd tovább a trollkodást, mi itt nem vagyunk rád kíváncsiak.

    Véleménye mindenkinek lehet, írja is meg, kulturáltan. 

     

    Össze-vissza irogatsz. Szerintem egy kezdő fotós lehetsz, aki mindent és mindenkit fikáz, mert ő a legokosabb, legügyesebb.

    Amikor igazi fotós neveket kérnek tőled, egyet sem linkelsz be. 

     

    Mi az, hogy orrot csinál??? Fotózzon úgy, hogy ne kelljen orrot "csinálni" utólag. 

    Repedés menyasszonyi ruhán? Általában nem is látszik! Ha meg igen, első a menyasszony lesz, aki, lecseréli, átöltözik, vagy valami más. Az is inkább a lagziban szokott sérülni.

    Voltál te egyáltalán már esküvőn?  

    előzmény:
    Loraa (189)
    2013-09-02  13:49
  13. 2013. szeptember 2. 13:49189.
     

    Melyik esküvői fotós vállalja, hogy így fog fotózni, hogy utána orrot keljen "gyártani"? Esetleg egy kis "repedés eltávoltítás"? Vagy másik ruha??? 

    előzmény:
    zakarias (185)
    2013-08-31  00:32
  14. 2013. szeptember 2. 13:47188.
    Kedves zakarias! 
    Akkor kvittek vagyunk, mert én is grafikus vagyok!:)
    Benéztem? Aha... :D :D
    Linkeljek fotósokat akik retusálnak (lassan mondom, hogy te is megértsd: r e t u s á l n a k) 300 képet és nem "300 rugó"?? :D

    Jaj de szeretem azt aki úgy igazán okoska... Elolvastam újra a cikket, te megtetted? Ha nem, javaslom, hogy tedd meg! :D

    Fetrengek...:) 
    előzmény:
    zakarias (184)
    2013-08-31  00:26
  15. 2013. szeptember 1. 17:23187.

    Sziasztok,

    a topik címéből kiindulva láttam, hogy Nektek még hátravan az esküvő.

    Nekünk tegnap volt, csodás volt minden (Petneházy Huszárcsárda, akinek nincs helszíne, csak ajánlani tudom), viszont rengeteg röviditalunk (pl. nagyon jó minőségű házi pálinka) maradt, szóval ha esetleg még azzal nem vagytok meg vagy ilyesmi és érdekelne, akkor üzizzetek priviben, segíthetnénk egymásnak!

     

    puszi és jó készülődéstmindenkinek :)

    orsi

  16. 2013. szeptember 1. 07:23186.

    Kedves Loraa,

     

    Dehooogy, ne szívd vissza a véleményed, én bírom a kritikát, minden hozzászólás számít!

    Nem, nem én vagyok a fotós, megmondanám ha így lenne,  én csak azért kelek a védelmére,  mert ôt választottam, ja és mert tudom hogy mi a különbség a retusálás és a javítás között.  Egyébként olyan helyen dolgozom a reklám szakmában, ahol 3 grafikus ül mellettem......szóval tudom mi micsoda.

     

    Az hogy nem tetszenek a képek neked az meg annak köszönhető hogy nem vagyunk egyformák,  ami szerintem szuper dolog,  mert mi lenne ha mindenki ugyanazt a fotóst akarná az esküvôjére 

     

    Azt írtad hogy akit érdekel annak leírod a tapasztalataid priviben. Én kíváncsi vagyok rá,  és szerintem ide nyugodtan írhatod, mindenki berakja a linkeket, te is nyugodtan nevén nevezheted a szolgáltatóid és a véleményt is szívesen olvassuk.

     

    Még miket választottál ki? 

     

     Köszönöm 

     

     

    előzmény:
    Loraa (183)
    2013-08-30  14:21
  17. 2013. augusztus 31. 00:32185.

    Ajánlom neked ezt a honlapot: www.fotoretusalas.hu/

    előzmény:
    Loraa (183)
    2013-08-30  14:21
  18. 2013. augusztus 31. 00:26184.

    Ezt jól benézted Loraa. 

    Grafikus vagyok és 300 fotót nagyjából egy hónap alatt retusálnék meg. Egy fotó teljes retusa kb. 1 óra. Ha keveset kell rajta retusálni fél - 3/4 óra. Szerinted melyik fotós vállalná be? Nem beszélve az árról! nézz körül a neten. 1 fénykép retus átlagosan 2000 forint. Ha olcsón számolok egy ezrest neked, máris 300 rugó. hozhatod is hozzám rögtön a fotóidat! :D

    Szeretném azt a fotóst látni, aki bevállal akár 150 fotó teljes retusálását.

    Amit a fotósok retusnak neveznek, egy sima korrekció, amit bedobnak egy programba, általános feljavítás, színkorrekció oszt jónapot.

    Az általad megadott linken is ezt írja a fotós. Csak figyelmesen kell elolvasni.

     

    előzmény:
    Loraa (183)
    2013-08-30  14:21
  19. 2013. augusztus 30. 14:21183.

    Kedves ANAEL.
    Mint mondtam én jól körül jártam a témát, tudom mi a retusálás. Nézelődtem, de még nem válaszottam fotóst magamnak. Csak azokról tudok nyilatkozni, akikkel már beszéltem. A fotós akit mondtál, sehol nem tüntette fel az általad említett korrigálást, így ha nem te vagy az a bizonyos fotós, akit mindenkinek ajánlasz, hogyan vagy ennyire biztos benne? :)
    Minthogy fotóst még nem választottam, így képeket sem tudok átküldeni neked. De ez a 10 képes dolog, akkor is nagyon-nagyon-nagyon drága, és tényleg nem találtam olyan kiemelkedőnek a képeket sem, ami indokolná ezeket az árakat. De nem az én választásom. Ahogyan az sem, aki 150-ért nyers anyagot ad oda. Én linkeltem egy olvasmányt, nekem hasznos volt, hogy mire figyeljek oda. Szerintem olvasd el te is, hiába van meg a választott szolgáltató, érdemes tudni, hogy miket kérhetsz tőle!:)

    Miért lennék felháborodva? Nem én választottam a fotósodat!:) 


    Tudom azt szokták mondani, hogy ha valaki sokat válogat, majd biztos jól beleválaszt, de én nem érzem így. Érdeklődtem sokat, és nem voltam rest a személyes találkozókra sem. Referenciákat kértem, telefonszámokat, talán pont ezért kaptam a dekorostól a linket amit adtam neked, mert mindenkivel próbáltam tényleg normális hangulatot megütni, és leginkább informálódni. Egyébként a legfontosabbnak a ruhámat, a ceremóniamestert és a fotóst találom az esküvőn. Valamint nem videót hanem cinematográfiát szeretnék. 

    Nem tudom mennyire szabad itt véleményeket írni, linkelgetni, hogy ne tűnjön se reklámnak, se a vélemény (amennyiben kicsit negatív) bántó-sértő-üzletromboló. Igen, hogy a te választottadat drágának találtam, és ezt le is írtam, talán ezt sem kellett volna. De meglepett a magas ára, a nyújtott szolgáltatáshoz, és főként a minőséghez képest. De visszaszívom!:) 

    előzmény:
    ANAEL (181)
    2013-08-30  11:03
  20. 2013. augusztus 30. 11:37182.

    Sziasztok!

    Örülök, hogy rátok találtam. Nálunk is jövőre lesz az esküvő, és a helyszínen nagyon leragadtunk. kb 150 fős lenne a lagzi, szeretnénk vendégváró falatkákat, vacsorát és éjfél utáni kaját is. Több helyről kértünk ajánlatot, de nagyon drágák. Egyébként Pest megyében nézegetjük. Érdekel a Nádas pihenőpark, a Sipító pihenőpark, a Forster Vadáskastély és a dabason az Anna Karolina lakodalmasház.

    Van erről valakinek infója?  

  21. 2013. augusztus 30. 11:03181.

    Kedves Loora,

     

    Egyébként az én fotósom is feljíavítja az összes képet.

    A retusálás az papír alapú, kézzel fogható képekre vonatkozik, a többi fel lesz javítva.

     

    A retusálás egyébként nem a szín javítást jelenti, hanem bőrhibák, eltűntetését, ha vékonynak akar valaki látszani a képeken, vagy ilyesmi. Ez nagy meló 10 db képnél is. A szín javítása (amit egyébként van olyan fotós aki 150 ezerért sem tesz meg csak a kezedbe nyomja a nyersanyagot) az csak pár mozdulat és már meg is van. Szóval van különbség a képek között.

     

    A tippeket továbbra is várom még, köszönöm!

    előzmény:
    ANAEL (179)
    2013-08-30  10:31
  22. 2013. augusztus 30. 10:36180.

    Kedves Loraa,

     

    Légyszi priviben küld el, hogy ki volt a fotósotok, nagyon kíváncsi vagyok rájuk.

     

    Köszönöm előre is!

    ANAEL

    előzmény:
    Loraa (178)
    2013-08-30  08:50
  23. 2013. augusztus 30. 10:31179.

    Kedves Loora,

     

    Köszönöm a hozzászólást és a tanácsot. Én mindig örülök, ha vannak negatív hozzászólások is, szerintem agy tudjuk egymást inspirálni.

     

    Nem az első fotósra mondtam azt hogy készítse el a portfóliót. Tudod, néztem én más fotósokat is 200-300 ezerért. Nekem nagyon tetszenek a fotói, sőt még egy másik profi fotósunk is lesz, párom barátja is az, szóval nem kell aggódnod, az esküvőnkön szuper képek készülnek majd. 

    Kicsit felháborodottnak éreztem a leveled, én csak ajánlottam, mindenkinek a szive joga hogy mit fogad meg belőle, senki nem volt így kiakadva. Örülök, hogy Te találtál szebbet, jobbat, ezzel semmi gond. Nekem pl. az egyik legfontosabb dolog az esküvőn, a ceremóniamester, és a videós. Ebben a két fotósban tökéletesen megbízom, szép képeink lesznek, és az igazi hangulatot a videó és a ceremóniamester fogja biztosítani.

    Nagy a választék, ez így van, de nem fogok kifizetni 200-300 ezer forintot csak azért, mert 30-nál több képet retusál valaki.

    Ha van egy jó fotósod, aki összhangba tudja hozni a színeket, a fényeket a beállítást, akkor nem kell feltétlenül az egész esküvői portfóliót retusálni, hacsak nem egy celeb vagy és nem azt akarod hogy mindenáron életidegen fotók legyenek.

     

    Mikor volt az esküvőd, írnál még tapasztalatokat? Én szívesen elolvasnám, akár itt vagy akár priviben is.

     

    Nagyon köszönöm!


     

    előzmény:
    Loraa (178)
    2013-08-30  08:50
  24. 2013. augusztus 30. 08:50178.
    Atya ég ANAEL. 
    Te tényleg lefoglaltál egy olyan fotóst aki 10 db képért 75 ezer forintot 20 db képért 95 ezer forintot kér el? Tudom, ezek csak a retusáltak. De akárkit nézek, minimum 100-300 képet rendbe tesz. Így olyan, mintha a barátnődnet kérnéd meg, hogy fotózzon le, az se lesz retusálva, ha csak te nem teszed. 
    Ez így őrülten drága! Én senkinek sem ajánlanám, még neked sem. Megnéztem miket tartalmaz a csomag, a fotóit is, és egyik sem olyan kiemelkedő, hogy 7500 Ft-ot fizessek egy normális fotóért. 
    A fotózás nekem kényes téma. Annyit kerestem, beszélgettem már 4 fotóssal is. De még nem választottam. Ellenben így egyre jobban képben vagyok, és óriási a szórás. Aki elsőre sok összeget mond, az sok esetben olyan komplex és jó csomagot ad, hogyha ezt egy "olcsónál" akarom megrendelni, akkor kétszer annyiba kerül. És az "olcsó" sok esetben a képek minőségére is jellemző. 
    Én is ajánlok valamit, ezt az egyik dekoros(!) ajánlotta (ahol szintén nagy a szórás árban és minőségben): 
    http://www.eskuvo.eoldal.hu/
    Nekem hasznos volt, hogy ne mondjam azt az első fotósra, hogy te fogod csinálni. Nem bántam meg. Akit érdekel, priviben kifejtem kinél jártam, és mik a gondolataim vele kapcsolatban.

    Egyébként javaslok egy megoldást a kültéri esküvőkre, az utazást. Egy-két órás utazás Budapestről mindenkinek belefér, és remek kastély-szállodák vannak kültéri esküvőkre, és az anyakönyvezető sem kér horror árakat. :)
    Mi a két órás utazást választottuk. Előre megbeszéltük mindenkivel, hogy a szobát nem fizetjük senkinek. Vendégül látjuk őket, de ha ott akar aludni akkor a szobát magának kell állnia. Senki sem panaszkodott, hiszen csak 2 óra utazás. Nincs menyecsketánc, csak vacsora, ami addig tart, ameddig. A menű, ami 7 fogásos, tányérszervizes (libamáj is van benne), fejenként 12.000 Ft, ez korlátlan borfogyasztást tartalmaz. 
    előzmény:
    ANAEL (29)
    2013-05-09  10:56
  25. 2013. augusztus 29. 13:28177.

    Szia!

     

    Én Monoron a Nyerges Hotelt ajánlanám. Többször voltam ott, és minden nagyon hangulatos.

     

    http://www.nyergeshotel.hu/

     

    :-)

    előzmény:
    .::::::. (176)
    2013-08-29  09:54
  26. 2013. augusztus 29. 09:54176.

    Most tudtunk elmenni helyszint nézni, de sajnos nem lettünk elölrébb, mert a Bagoly fogadoban, amit kinéztünk, pontosabban a tulajdonosaban nagyot csalodtunk. Kiderült, hogy semmi sem ugy van ahogy a honlapon, és semmin nem hajlando valtoztatni.
    Ti tudnatok vmi helyszint javasolni Pesten, vagy környékén, ami jo arban van?

  27. 2013. augusztus 28. 15:20175.

    Sziasztok!

    Mi lassan 8 éve vagyunk együtt és van két gyönyörű kislányunk, de még csak most jutottunk arra a döntésre, hogy összeházasodjunk. Jövő augusztusban ez is megtörténik

    Hagyományos, falusias jellegű saját főzéses-sütéses lakodalmat tervezünk. Először sátras lagziban gondolkoztun, de hát a sátorárak számunkra az eget verik sajnos, ezért ha minden igaz, az egyik közeli iskola ebédlője lesz kibérelve. 

    Kezdenek összeállni a fejünkben a dolgok, úgy néz ki, hogy 150 főt fogunk meghívni.  Mindent magunk és a családunk hozunk össze remélhetőleg zökkenőmentesen. 

    Nagyon izgatott vagyok, mióta felmerült csak ezen jár minden gondolatom, most még van időm is, hiszen itthon vagyok a kicsivel GYED-en, de januártól már dolgozom újra :)

  28. 2013. augusztus 14. 21:29174.

    Nézzétek mit találtam :)

     

    Sok sok zene összeválogatva :)

     

    http://10eskuvoihiba.dnt.hu/zene/index.php?dirpath=.&order=0

  29. 2013. augusztus 14. 17:38173.

    mox!

     

    Köszi az ötletadókat :) Szuperek!!!! :)

     

    Mi bon-bont fogunk becsomagolni szépen. Párom szerencsi, így adott a csoki :)

    előzmény:
    mox (168)
    2013-08-12  16:44
  30. 2013. augusztus 14. 17:36172.

    ancy27!

     

    Én nem vagyok DJ párti, így zenekarral szolgálhatok!

     

    Én Szombathelyre jártam fősulira és ha ott mennék férjhez, akkor tuti, hogy a ZERO zenekart választanám :)

    Én imádtam a bulijaikat, fiatalosak, lendületesek :) Szerintem tiszta főnyeremény a banda :D

     

     

    előzmény:
    ancy27 (167)
    2013-08-12  15:44
  31. 2013. augusztus 14. 17:33171.

    Katala!

     

    Jól hangzik, amit írtál :)

     

    A meghívóról és a szalvétagűyűről tennél fel képet? Nagyon kíváncsi vagyok :)

    előzmény:
    Katala (157)
    2013-08-08  17:45
  32. 2013. augusztus 14. 17:32170.

    nagyon megköszönöm, ha elküldöd a vőfély és a zenekar elérhetőségét :) Minden okos infóra nyitott vagyok :) köszi köszi ;)

     

     

    előzmény:
    kicsilany0317 (160)
    2013-08-09  08:51
  33. 2013. augusztus 14. 17:08169.

    Sziasztok!

     

    Mox: Köszönöm a képeket, amiket felraktál, ötletindítónak nagyon jó!!!!!

     

    Kinek milyen ötlete van köszönőajándéknak????

     

     

     

     

    előzmény:
    mox (166)
    2013-08-12  15:06
  34. mox
    mox
    2013. augusztus 12. 16:44168.
    Mi lesz a köszönetajándék? A miénk háziszappan volt, szintén sk. készült.

    A DJ  téynleg jó választás, ha sok lesz a fiatal, és kevesebben szeretik az élő  mulatós zenét.
    előzmény:
    ancy27 (167)
    2013-08-12  15:44
  35. 2013. augusztus 12. 15:44167.

    Sziasztok Lányok.

     

    Megláttam a topikot, s gondoltam, írok nektek. Nekünk jövő júliusban lesz az esküvőnk Szombathelyen.  Másfél éve vagyunk jegyesek, de én már 3 éve tervezgetem az esküvőt. :) Amolyan szakmai ártalom, tanultam rendezvényszervezést, s 3 éve bújok mindenféle témát ami esküvővel kapcsolatos. Márt több stílusú esküvőt megszerveztem fejbe. Most kezd letisztulni, hogy melyiket is szeretném a legjobban. Már megvan a vendéglő, a fotós-videós. Ami dillema hogy zenekar vagy dj. A rokonság többsége fiatal, és mi is retró zenét szeretnénk. Ezért nagyon a dj felé hajlunk. Nem tudunk olyan jó zenekarról, aki megtudna oldani egyszerre akár egy 3+2 muzsikát, egy beatlest, no meg akár egy mai partyzenét. Ezért a dj, mert akkor mindenből lehet egy kicsi. De még nincs eldöntve. A másik nagy dilemmám a ruha. Nekem mindegyik tetszik, vékony vagyok,így a egyszerű letisztult vonalvezetésű ruha is jól állna, s nagyon tetszik is, de mindig is vágytam egy igazi nagy tüllős ruhára. :) Áhhhh nem egyszerű... majd talán ha megyek üzletbe ott jobban megragad valamelyik. A többi miatt nem nagyon aggódom, a dekorációt én készítem az étterembe is és a ceremóniára is. A meghívot is, kis köszönetajándékot is. Amúgy 110 fős esküvőről van szó, és ez a szűk család és pár közeli barát. Nagy a rokonság. :)

  36. mox
    mox
    2013. augusztus 12. 15:06166.
    Jó készülődést mindenkinek :)
    előzmény:
    ANAEL (1)
    2013-04-29  20:15
  37. mox
    mox
    2013. augusztus 12. 14:59165.

    Ujjlenyomatos fa: az alap egy festett fatörzs bekeretezve, egy azstalon három féle vítfesték volt kitéve (és persze nedves törők a kéztörléshez), a vendégek színes ujjlenyomatai  váltak levéllé...ez is egy emlék.

     

    A vendégkönyv egy sk. készült doboz volt, mellette  merített papír, toll....
    A flip-flop papucsok nagyon népszerűek voltak hajnal felé, ne hagyjátok ki :)

     

     

    előzmény:
    ANAEL (1)
    2013-04-29  20:15
  38. mox
    mox
    2013. augusztus 12. 14:47164.

    Sziasztok :)

     

    A lányom esküvője volt június végén, hozok nektek néhány tippet. Annak fog tetszeni, aki rusztikus-vidám esküvőt szeretne, sok-sok házilag készített kiegészítővel. 

     

     http://szappanteka.blogspot.hu/2013/ 07/menyegzo.html

     

     

    Sok-sok zászló, lampion, kockás pléd, papucsok, szalmabálák, mécsesek, házi limonádé, contry zene (is) minden mennyiségben... helyszínnek kitűnő volt a fóti Fáy Présház.

     

     

     

    előzmény:
    ANAEL (1)
    2013-04-29  20:15
  39. Torolt_felhasznalo_554052
    Torolt_felhasznalo_554052
    2013. augusztus 12. 14:25163.
    Sziasztok!
      Katala: Nagyon tetszik a meghívós megoldásotok! Várjuk a képet! A zöld-barna színű dekoráció    ANAEL: Igazad van a lefoglalást illetően, köszönöm a tippet, valószínüleg hasonlóképp fogjuk megoldani a dolgot, viszont tényleg semmi kezdőtőkénk nincs az elinduláshoz sem. A szervezést így valószinüleg december-január környékén kezdjük élesben, mert addigra nagyjából kiderül, hogy hányadán állunk. Előbb biztos nem tudunk nekiállni sajnos.    Nálunk is valószínüleg vagy Dj vagy "egyszemélyeszenekar" lesz, mulatós zenével.  Amúgy az interneten kutakodva találtam néhány ötletes megoldást, amit most megpróbálok Veletek is megosztani. Lehet, némelyikkel már Ti is találkoztatok...
  40. 2013. augusztus 9. 17:53162.

    Sziasztok,

     

    Nekünk jövő nyáron lesz az esküvőnk és jelenleg az Experidance ház tűnik a legszimpatikusabbnak. Van aki volt esetleg már ott esküvőn, vagy van valami információja a helyről?

     

    Köszi  

  41. 2013. augusztus 9. 12:53161.

    Sziasztok!

     

    A mi esküvőnk jövő szeptemberben lesz az előzetes tervek alapján remélhetőleg a Varga Tanyán Kerekegyházán. Az esküvő szervezése még csak agyban dőlt el, mivel külföldönélünk, és az őszi hazalátogatáskor fogunk majd találkozni a szolgáltatókkal. 

    Volt valaki aki a Varga tanyával szemezett, de valamiért meggondolta magát? Csongrád megyében tervez valaki esküvőt???

     

     

     

     

    előzmény:
    ANAEL (1)
    2013-04-29  20:15
  42. 2013. augusztus 9. 08:51160.

    Szia!

     

    Nekünk Séllei Zsolt lesz a fotósunk. Annyira jók a képei.

    Nekük csak a fotósunk jön Miskolcból, az esküvőnk Kaposváron lesz :)

     

    De ha gondolod zenekart s vőfélyt tudok ajánlani. Igazából bárhova elmennek az országban, s a zenekarunk itthoni viszonylatban nem drága viszont baromi jó zenét játszanak, de komolyan.

    A vőfélyünk egy fiatal srác lesz, őt is nagyon jó szívvel ajánlom!

     

    Ha érdekelnek az elérhetőségek szívesen segítek, s ha kész lesznek a képek teszek is fel. A fotózásunk egy része egyébként a keszthelyi Festetics kastélyban lesz.

     

    A DJ-t nálunk a család ellenezte, de sikerült olyan zenekart találnunk aki nekünk is teljes mértékben megfelel.

     

    Szép napot!

    előzmény:
    zsuzstyiny (156)
    2013-08-08  11:28
  43. 2013. augusztus 8. 18:01159.
    Úristen. Most látom csak a rengeteg helyesírási hibát. Na, ülj le fiam egyes. 
  44. 2013. augusztus 8. 17:53158.

    Bocsánat. Rosszul írtam be a címet. Remélem senki sem fog megharagudni érte. Nem reklámnak szánom. 

     

    Szóval pontosan: 

     

     http://eskuvoredekoracio.hu/

     

     

     

  45. 2013. augusztus 8. 17:45157.

    Sziasztok!

     

     

    Nekünk idén szeptember 21-én lesz az esküvőnk.

     

    Nagyjából már megvan minden. Így majdnem a végére tisztázódott bennem, hogy mi a fontos. Például nem okoz álmatlan éjszakát, hogy milyen legyen a hajam, sminkem meg ilyenek, mert sok helyen olvastam, hogy ezen aggonizálnak és napokat pocsékolnak az életükből erre. Senkit sem szeretnék ezzel megbántani viszont szerintem ez is spórolás (ha másnem agysejt spórolás)  Na de arra jutottam, hogy rábízom magam a fodrászra, kozmetikusra, próbálgatjuk és majd csak alakul.

     

    Nekünk nincs esküvőszervezőnk. Iszonyat drága. Meg senki sem fog emlékezni a díszítésre. Higyjétek el a saját nővérem sem emlékszik pontosan a sajátjára, pedig design-os esküvőszervezős volt. Akkor a vendégek sem fognak. Úgyhogy ezt az ötletet hamar elvetettük.

     

    Nálunk kb 40-45 ember lesz. Csak az igazán fontosak, csak akik igazán szeretnek minket és mi is őket. Nem lesz szinte!!!! senki sem meghívva a családból - csak a szülők és a testvérek. Nem hívtunk meg senkit csak azét, mert illik, mert így szokták. Nem, nem és nem!!! Ez a mi napunk lesz.

     

    A meghívókat mi készítettük, pedig nem vagyunk túl ügyes kezűek, de mindenki nagyon dícsérte és örült neki. Egy krém színű papírra (A4 , 160g/m2) kinyomtattuk a szöveget. 3 részre hajtottuk a papírt, úgy ahogy a hivatalos leveleket szokták. Bal oldalon felül, jobb oldalon alulra ragaszottam 10 cm átmérőjű tortacsipkét. Természetesen félbehajtottam előtte, hogy a papír mindkét felén látszódjon. A tetejéből ferdén kivágtam egy kis darabot, kilyukasztottam, abba belefűztem a szatén szalagot és szépen átkötöttem az egészet vele. Egyszerű, nagyszerű és könnyű. 1330 Forintunkba került.

     

     

    A szervezkedés elején konkrét elképzeléseim voltak a díszítésről. Aztán elkeztem kutakodni az interneten, mert nem találtam az eredeti tervekhez alapanyagot és rátalátam az eskuvodekor.hu-ra. Arra gondoltam, hogy megnézem mit árulnak hátha találok valami ihletet. És láss csodát. LAMPIONOK!!!! Mindig imádtam őket. Ezek a plafonról fognak lógni. Csokibarna és almazöld. Sőt itt még csipkeernyőt is találtam megfizethető áron.

     

    Az asztal sem túlvariálva. Fehér terítő, barna organzafutó és almazöld gyöngyök. Találtam zöld alapon fehér pöttyös szalvétát is.

     

    Én készítem az ültetőkártyát is, ami maga lesz a szalvétagyűrű is. Kettőt egy csapásra. Ez is kijött kb. 1500 Forintból.

     

    A teraszra 5 literes befőttes üvegbe fogok tenni tömbgyertyákat és leteszem a földre őket. Természetesen a teraszon is lesznek lampionok csak ott nagyobbak, mint bent.

     

    Na nagyjából ennyi jutott most eszembe.

     

    Ígérem tényleg teszek fel képeket.

     

     

    Hátha tudtam valakinek segíteni.  

  46. 2013. augusztus 8. 11:28156.

    Lengyel Zsolti :)

     

    www.zsoltlengyel.com vagy https://www.facebook.com/lengyel.zsolt?fref=ts -on megnézhetitek a munkáit!

     

    kicsilany0317

    Nektek kik lesznek a Szolgáltatóitok?

    Vőfély nagyon érdekelne. De igazából még a fodrászon, sminkesen is kellene gondolkodnom, hogy ne előzzön be senki sem

    És zenekart választottatok, vagy DJ-t?

     

    Jajj, de jó olyat is olvasni, aki felém szervezkedik

     

    Sok boldogságot nektek!!!! Tegyél majd fel képeket és beszámolót mindenképpen!!!

    előzmény:
    kicsilany0317 (155)
    2013-08-08  10:37
  47. 2013. augusztus 8. 10:37155.

    Szia Zsuzstyin!

     

    Miskolcon ki lesz a fotósod? Nekünk is onnan lesz, csak a mi esküvőnk jövőhéten lesz. :)

    előzmény:
    zsuzstyiny (154)
    2013-08-07  14:23
  48. 2013. augusztus 7. 14:23154.

    Szia!

     

    Most bukkantam a fórumotokra és szeretnék én is csatlakozni hozzátok :)

    Nekünk áprilisban volt az eljegyzésünk és terveink szerint jövő májusban lesz az esküvő! :)

     

    Nálunk kicsit nehezített a helyzet, mert Bács-Kiskun megyében lakunk, és Heves megyei vagyok, a párom pedig borsodi! Mivel a vőlegényem részéről lesznek a legtöbben, ezért úgy döntöttünk, hogy az ő szülővárosához (Szerencs) közeli helyre szervezzük a dolgokat, így bő 300 kmtávolságból intézzük a dolgokat!

     

    Eredetileg Lillafüredet szerettük volna, mert az én fejemben idillikus ennek a helynek a hangulata, de rövid idő alatt el is vetettük az ötletet. A tópart vendéglőt néztem ki, be is ugrottunk a szülőkkel együtt egy próba ebédre, de a helyszínen már annyira nem voltam lenyűgözve. Az ételek finomak voltak, ezzel nem volt gond. De éppen esküvőt tartottak, rejtőzködő módban megnéztük a termet és annyira szűkös volt, hogy nem lehetett volna egy táncos bulit megcsinálni a termében. Ráadásul a vendégek szét voltak szórva, az asztalok úgy voltak rendezve, hogy nem éreztem egységesnek... Szóval ez a hely kilőve.

     

    Kicsi vándorlás után  Mád-on kötöttünk a Bortó étteremnél (www.borto.hu). Ez egy eldugott kis hely Szerencstől kb 8 km-re, de a hely varázsa és a fogadtatás teljesen levett mindenkit a lábáról és azonnal be is irattuk magunkat a naptárba!!! :)

    A főnök (Norbi) stílusa lehengerlő. Nincs elszállva, az árakat vendég barát szinten tartja és nem is csodálkozom rajta, hogy minden hétvégén esküvőket tart!!! A menü ára 6.000 Ft-tól kezdődik, terembérlet nincs. Nincs kialakított menü ajánlata. Egyszerűen el fogja küldeni a listát, hogy milyen ételek elkészítését vállalják és azt készítik el neked!

    Mi alapvetően 110 főben gondolkodtunk, de a terem mérete és a kedvező ár miatt  akár több is bevállalható, én úgy gondolom :)

     

    Nekünk kinti esküvőnk lesz. Ezt is itt fogjuk tartani, az étterem melletti tó partján. Az anyakönyvvezető a hírek szerint egy kis süteményért is kijön szívesen és nagyon kedves!

     

    Azt hiszem a Borsodi pároknak csináltam egy kis kedv csinálót, de ahogy ti is látjátok, én nagyon beleszerelmesedtem (a párom mellett :D ) ebbe a helybe! :)

     

    Fotósunk is van. Ő Miskolci. Szintén szerelem első látásra :)

     

    Majd most, a hosszú hétvégén beszélni fogunk a dekorossal is (facebookon: Csillagfény dekor), hogy átbeszéljük az álmokat és árakat. Illetve meghallgatunk egy ottani zenekart is (Fortuna zenekar).

    Ha esetleg van valakinek velük tapasztalata, vagy tud mondani okos tippet, akkor azt szívesen várom!!!! :)

     

    Én egyébként nászúthoz kedvezményes szálláshoz tudlak segíteni benneteket, ugyanis ezzel foglalkozom :) Ha ebben a témában szeretnétek kérdezni, akkor keresssetek meg nyugodtan, priviben is! ;)

     

    A másik dolog, ami nekem úgyszintén szerelem, az a varrás, hímzés! Nem vagyok vér profi, hiszem ezt csak hobby szinten végzem, de olcsón tudok varrni nektek pl gyűrűpárnát (kb anyag és postaköltség!). Aki szeretné megnézni a munkáimat, az írjon privit és küldök linket! :) Én tényleg csak kedvtelésből foglalkozom ilyesmivel, annak örülök, ha már boldog attól, amit készítettem!

    Eddig az volt a tapasztalat, hogy a párna mindig megtetszett valakinek és adják tovább, így többször használatosak lettek! Nos, hízik is a májam tőle :D :D :D

     

    g.Ildi82!!!

    Kíváncsi lennék, hogy az a csokor, amit az unokahugod csinál gyöngyből, hogy fog kinézni??? Van valami ötletadó képed?

    Én azon gondolkoztam, hogy az asztalokra kerülő virág helyett kellene valami kézzel készített, vagy varrt dolog, de még nem találtam meg a tökéleteset. A te csokrodra viszont nagyon kíváncsi lennék :)

     

    Katala!!!

    A spórolási tippjeidet megosztod velünk? Én nagyon vevő lennék rájuk!!!

     

    aurult!!!

    én voltam már hajós esküvőn. ott csak addig voltunk a hajón (kb 1 óra), amíg az esketés megtörtént, utána visszamentünk a partra (Balaton).

    Jó volt, szokatlan, de kellemes volt a hangulata. Viszont nagyon meleg volt és ugye ott nincs nagyon esélyed árnyékra.

     

    Vőfélyre van valakinek valami jó tippje????? Azt hiszem, a legfontosabbak közül (akiknél időpont kell), ezen kívül sínen vagyunk.

     

    Nem frecsogok tovább :) Szép napot mindenkinek!!! :)

  49. 2013. augusztus 5. 14:01153.

    Kedves Kati8936

     

    Mi is magunk álljuk az esküvőt, és nekünk jövő júliusban lesz.

    Az a jó az egészben hogy ha lefoglalod a szolgáltatókat, szépen minden hónapban valamit, akkor nem tolódik fel annyira az összeg, és nem kell egyszerre sok pénz kiadni. 

    Igaz a helyszínen amit lefoglaltunk jóúliusban ott picit sok volt a foglaló, de most foglalózunk DJ-t és pl. ott csak 15 ezret kell fizetni előlegben, a többit meg félre tudjátok tenni majd és az esküvő után kifizetni a többit. Így ha apránként foglalsz vagy veszel meg dolgokat akkor nem tűnik olyan húzósnak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554052 (151)
    2013-07-30  22:42
  50. 2013. augusztus 5. 13:00152.

    Kedves Brigi87,

     

    Nagyon köszönöm, hogy leírtad hogy milyen vlt a Csónakházban. Remélem jövőre nem lesz annyira kánikula, ha igen, akkor majd valami ventillátort viszünk oda. 

     

    Tudom, mit érzel én is így voltam vele, hogy nem fogok megfelelőt találni...

    Nálunk a szempont az volt, hogy ne legyen elszeparálva a tánctér a vacsora helyszíntől, (voltam olyan esküvőn és sajnos szétszedte a bulit), és hogy legyen a közelben egy hotel ahol a vendégek megszállhatnak, és árban is jó legyen, ezért esett a választás a Csónakházra. Szóval, hála ég megtaláltuk, és hidd el, Te is megfogod találni, azt ami nektek tökéletes. 

    AZ biztos, hogy néha egy két igényt el kell hagyni, mert nem lehet minden tökéletes, de biztos meglesz.

     

    Miben tudok segíteni neked? Az Alfa Art hotelt néztétek már a Rómain? AZ nem rossz!

     

    Én úgy tudom a sátras lagzinál, az ételeket oda viszik, de néztem sátrasat én is drága volt már csak a sátor bérlés. 

     

    Hányan lesztek?

    Alfa Art hotellel nekünk nem volt gondunk, igazából csak azt éreztük, nem a mi helyünk, de amúgy szerintem nézzétek meg.

    előzmény:
    Brigi87 (145)
    2013-07-16  10:35

Címlap

top