Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Elhagy a férjem, SOS

Torolt_felhasznalo_667908
Torolt_felhasznalo_667908
Létrehozva: 2004. június 11. 17:06
Üdv, végem van, valaki segítsen könyörgök, mert ezt a fájdalmat nem bírom ki. Mit tegyek? Beszélgessen velem valaki!
  1. Torolt_felhasznalo_518631
    Torolt_felhasznalo_518631
    2004. augusztus 24. 12:04351.
    Nem hiszem, hogy ez a csillagjegyeken múlik. Szerintem mások is vannak ezzel így, pl. Nyilas, Mérleg, stb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667908 (350)
     
  2. Torolt_felhasznalo_667908
    Torolt_felhasznalo_667908
    2004. augusztus 24. 08:26350.
    Szia, bennem is lejátszódnak ezek a gondolatot. Jó lehet-e ez még? Miért mondja, hogy szeret, mikor én nem lennék képes ilyet tenni azzal, akit tényleg szeretek? Erre azt hiszem nincs mentség. És mégis! Visszavárom mint egy idióta, és ingadozom, hogy akarjam vagy ne akarjam folytatni. Meghagyom neki a döntést, mondja ki ő a véglegeset, ha pedig vissza akar jönni, akkor talán megpróbáljuk újra, és meglátom mennyire próbálja meg jóvá tenni a dolgokat. Ha nem fogom érezni, hogy változtatni akar, akkor talán képes leszek végleg véget vetni ennek a kapcsolatnak. Nagyon sokat gondolkodom magamon és rajta is. Azt hiszem mindenképp egy jó lecke lesz, akár így akár úgy, remélem tudok belőle tanulni, hogy soha ne kövessem el azokat a hibákat, amit vele. Most kellett felnőnöm 31 évesen, hát lehet. Néha utálom magam, hogy ennyire szívvel-lélekkel tudok csak szeretni, mert így nehezebb a csalódást feldolgozni. Skorpió vagyok, és mindenbe dupla érzelmet viszek, mint kellene? Na majd a jövő héten okosabb leszek talán.
    előzmény:
    KisNap (349)
     
  3. 2004. augusztus 23. 22:22349.
    Te tudod, nem tudok erre mit mondani, ismerős szitu. Ha jó lesz, megérte. Ha nem, majd egyszer talán eljutsz oda magadtól, hogy nem kell már többet. Tudom, hogy ilyenkor rossz az, ha negatív dolog jön. . . Gondolom, belül azt is várod, hogy valaki megnyugtasson, hogy nyugodtan visszamehetsz hozzá. (Ha nem, bocs) Csak ma azért vagy szarul, mert külön vagytok. Holnap azért leszel, mert mindig benned lesz, hogy mikor megy el legközelebb, mikor jön a következő mosolyszünet. . . . én nem hiszem, hogy akkor boldog leszel. Jönnek az éjszakák, hogy vállald-e a gyereket így. . . Nekem anno sokan mondogatták, hogy RGYSZER kell kurva erősnek lenni, én nem tudtam megcsinálni, úgyhogy én se mondok ilyet. De az én helyzetem sokkal jobb volt, se férjhez menni nem akartam, se gyereket. Én még csak a saját életemmel játszottam, és mondom, a tapasztalat miatt nem is bántam meg.
    Ez azért nem jelenti azt, hogy neked is így kéne. . . Gondolkodj még azért. Tudom, hogy akkora jó elhinnni, hogy azért üzenget, mert szeret - én mindig meg szoktam védeni a pasikat ilyen szituban - de most az egyszer azt kell mondanom, ha szeret, akkor nem megy el. Lehet neki ezer mentség, de ha konstansan szeretem a másikat, akkor lehet hogy nőzök/pasizok, mert az istennek nembírok hűséges lenni/ egy partner mellett meglenni stb. de az fontos, hogy ne bukjak le, mert nem akarom elveszíteni a másikat. Remélem, nem pereg le minden negatív rólad, és kicsit végiggondolod, már az is sokat ér.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667908 (348)
     
  4. Torolt_felhasznalo_667908
    Torolt_felhasznalo_667908
    2004. augusztus 23. 09:46348.
    Nem ez volt az első eset, de most vagyuk előszöt tényleg külön, az előző csak pár napos mosolyszünet volt, ezért is akartam, hogy most legyünk teljesen külön. Érezze, milyen az amikor többé már nem vagyok vele. Azóta üzenget folyamatosan, talán megijedt, hogy tényleg elveszíthet. De nem igazán tudom, mit akar. Többször kérdeztem már tőle, miért nem hagy békén, újra élni, hát mert még szeret, az érzéseit szeretné velem közölni, azért üzenget. Ez volt a válasz.
    előzmény:
    KisNap (347)
     
  5. 2004. augusztus 21. 20:18347.
    Én úgy olvastam, hogy nem ez az első eset. De lehet, én néztem félre. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_186219 (346)
     
  6. Torolt_felhasznalo_186219
    Torolt_felhasznalo_186219
    2004. augusztus 21. 19:17346.
    Szia Kedves Őrület!

    Szerintem teljesen jól csinálod. Én már írtam ezt Neked, és másoknak is - egy esélyt mindenképpen meg kellene adni. Többet biztos nem adnék. De ha egy ilyen válságot túlél egy kapcsolat, és a sérelmek begyógyulnak, és kölcsönös a szeretet, higgyjétek el, hogy lehet a kapcsolat sokkal jobb is. Azért kampányolok ennyire, mert nekem bejött, tudom, kevés ember van, de sokan nem adják meg az esélyt sem a további boldogságra. Mi megmentettük a 9 évünket, a gyerekeink nem sérültek, és remélem életünk végéig tart már a boldogságunk. Azóta eltelt két év, és örülök, hogy nem rúgtam ki páros lábbal, és hagytam, hogy szenvedjünk és újra egymásra találjuk.

    Igen, kedves Őrület, rossz most ez az ultimátum, de ha addig tud dönteni, akárhogy, akkor utána megnyugszol. Ha Téged választ, akkor küzdeni fog érted, és el fogja kerülni, hogy mégegyszer ilyen helyzetbe kerüljetek. De akkor tudnod kell, hogy nem hánytorgathatod fel neki a múltat, mert mindent elrontasz vele. Lehet róla beszélni, kérdezni, mi miért történt, hogy javítani lehessen. De sérelmeket felemlegetni, főleg cinikus illetve undok hangnemben NEM SZABAD!

    Ha elmegy, akkor tudni fogja, hogy nem jöhet vissza mégegyszer. De ehhez tartanod is kéne magad. Magad miatt. Akkor szép lassan el kell engedned. Idő lesz, nem is kevés, de akkor magad felé kell fordulnod. Addig is, magaddal kell foglalkoznod, hogy jól érezd magad a saját bőrödben. Pukkadjon meg, ha meglát! Legyél bombázó! Legalábbis Te érezd annak magad. Sokkal jobb lesz tőle, hidd el! Visszatér az önbizalmad, és nyitni fogsz tudni mások felé. Elég, ha addig szemmel flörtölsz, és más pasik észrevesznek.

    Puszi
    Miramar

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667908 (343)
     
  7. Torolt_felhasznalo_414458
    Torolt_felhasznalo_414458
    2004. augusztus 21. 17:16345.
    Szia!
    Ha esetleg úgy határoznál, hogy adsz neki még egy esélyt, (bár szerintem előbb utóbb megint elmegy) akkor is maradj egy kicsit független. Járj el a barátnőiddel, és egyedül, bármennyire is menne veled. Ha nincs kivel menned, akkor egyedül ülj be egy moziba, és csak annyit közölj vele, programod van, nem másik pasival, de nem is vele. Meglátod, eszi majd a fene egy kicsit, és talán jobban meggondolja min is mehettél keresztül, amíg ő jól elvolt a másikkal.
    Sokan beleesünk az adjunk neki még egyí esélyt, annyira próbálkozik hibába, de azt hiszem ezek után a férjed nem érdemli meg, hogy visszafogadd.
    Ugyanúgy kihasználna. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667908 (343)
     
  8. Torolt_felhasznalo_518631
    Torolt_felhasznalo_518631
    2004. augusztus 21. 00:06344.
    Igen, én is hasonlóan éreztem magam. (Attól még persze lehet hülyeség, nem tudom. ) Teljesen senki voltam egyedül, meg is ijedtem attól, hogy mennyire senki. És többek között ezért nem akarok/ nem merek még egy ideig belekezdeni semmilyen kapcsolatba, mert magamat kicsit rendbe kell tennem. És emiatt talán jobb is, hogy vége lett, akármilyen szar is volt, mert biztos minél tovább van így az ember, annál nehezebb utána visszatalálni magához.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667908 (343)
     
  9. Torolt_felhasznalo_667908
    Torolt_felhasznalo_667908
    2004. augusztus 19. 10:12343.
    Sziasztok, valószínűleg igazatok van, hogy nem érdemel meg engem és nem ér már az egész semmit. Az eszem tudja ezt. Nem értem magam sem azonban, hogy mi van velem. Olyan gyenge vagyok, egy tök csődtömeg. Mintha nem lenne semmi önbecsülésem, és nem értékelném magam. Pedig tudom, hogy értékes vagyok, és jó vagyok. De látom a hibáimat is, és azt gondolom, hogy az én hibáim miatt us juthattunk ide. Nagyon ragaszkodtam hozzá, és megpróbáltam magamhoz láncolni. Ez ugye tudjátok mit jelent? Még az aranykalitkából is elmenekülnek előbb-utóbb. Szóval talán ezért reménykedem még a szebb jövőben. Hogy ha én változom, ő is tud változni. Talán 9 év együttlét után, még megér egy próbálkozást a házasságunk. Ő alapvetően kedves, figyelmes, odaadó férjem volt, segítőkész. Persze a pasik telefon és autó mániájával megáldva. 80))) De komolyan, voltak gyerekes dolgai, de nem rossz ember. Csak elmentünk egymás mellett. Nem az a problémát megbeszéljük típusú ember, inkább magában tartja a dolgokat, és ez volt a legnagyobb baj. Nem jelzett felém, hogy nem "jól" szeretem. Szóljatok ha hülyeség, amit írok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. augusztus 19. 09:20342.
    A helyzetedben ésszel kellene szerintem gondolkodni, ami nagyon nehéz, ha ennyire függsz még tőle érzelmileg. Mégis rá kellene venned magad, hogy reálisan gondold végig, egy ilyen ember nem ér meg annyit, hogy ragaszkodj hozzá. Jelenleg azzal töltöd ugyanis az időt, hogy olyasmit vársz el tőle, amit nem tud teljesíteni. Nem tud úgy szeretni téged, ahogy az neked jó lenne stb. stb. , nem olyan ember, nem olyan volt a kapcsolatotok, hogy boldog lehess vele. Szerintem kár időt pazarolni arra, kár tévhitben élni, hogy majd csak megváltozik. Ilyen előzmények után jobb lenne olyan embert keresned majd, aki nem játszik felelőtlenül a másik érzelmeivel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667908 (335)
     
  11. 2004. augusztus 18. 22:02341.
    Miért akarod visszafogadni? Ne írd ide azt, hogy szereted, azt olvastam, azon kívül. Nem piszkálni akarlak, de tényleg függőség-tüneteid vannak, ezzel csak az a baj, hogy közben a pasid meg olyan, aki mindig el akar majd menni, és mindig vissza akar majd jönni. Szerintem nem vagy kikötő. . .
    Azért gondolom ezeket, mert én is voltam ilyen függő, az utső héten már azon bőgtem, hogy nem lehetek ennyire balfasz, hogy nem vágom ki, és hagyok mindent. Aztán kitaláltam, hogy elmegyek pszichológushoz, mert így nem mehet tovább (ő is egy ilyen hajóskapitány volt:-) )Sokat segített, mert zárva volt a rendelő:-) És két nap múlva meggyógyultam nagyrészt, magamtól, pedig akkor az már egy sokéves kapcsolat volt, együtt nőttünk fel ( az ex két évvel fiatalabb. . . és még csak elsők sem voltunk egymásnak), szóval egy olyan szituból, ahonnan én sem gondoltam volna. Akkor azt mondta egy barátnőm, aki előtte pár hónappal szakított a pasijával, hogy vannak ilyen kapcsolatok, pont a tervek és az energia miatt, amit belefektettél, ahonnan nagyon nehéz kiszállni, és hogy ő ugyanazokat látja nálam, mint amit ő is végigcsinált. Minden fázist. Én akkoriban nagyon úgy éreztem, hogy könnyebb mindig kibékülni, mert akkor nem egyedül kell végigcsinálnom a gázt, ha majd bajom van, ő megvigasztal. Tök rossz döntés volt, de egyáltalán nem bánom, mert kellett ez a tapasztalat.
    Ha egy kicsit tanácsolhatok, ha már visszafogadod, ne legyen gyerek még, és kezdj el saját életet is teremteni magadnak, futás, kis szórakozás, barátnő. . . vagy nem is tudom. annyira rossz lenne, ha később ugyanitt lennél, inkább jobb lenne most. . . Töltsd el a két hetedet úgy, hoyg azon gondolkodsz, mik az előnyei, ha nem fogadod vissza. . . ha kibékültök, akkor is, hátha segít egy kicsit. Legalább nem a többin stresszelsz. Remélem, valami segített. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667908 (339)
     
  12. 2004. augusztus 18. 16:17340.
    Nem olyan könnyű lemondani arról, amihez ilyen sokáig ragaszkodál. Ne várj csodát magadtól! Majd az idő. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667908 (337)
     
  13. Torolt_felhasznalo_667908
    Torolt_felhasznalo_667908
    2004. augusztus 18. 15:52339.
    Tudom az idő mindenre gyógyír. De én még visszavárom, és ezért nehéz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_518631 (338)
     
  14. Torolt_felhasznalo_518631
    Torolt_felhasznalo_518631
    2004. augusztus 18. 15:22338.
    Gondolom, mert régen jó volt, és most meg rossz. . .
    De lesz még jobb majd!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667908 (337)
     
  15. Torolt_felhasznalo_667908
    Torolt_felhasznalo_667908
    2004. augusztus 18. 14:43337.
    De nem mondja, meg ha így lenne, akkor miért van mással? Ez nagyon zűrös, az egészet hagynom kellene, és nem tudom, miért nem bírom feladni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_518631 (336)
     
  16. Torolt_felhasznalo_518631
    Torolt_felhasznalo_518631
    2004. augusztus 18. 12:50336.
    Hogyhogy "talán rosszul döntött"? Legalább mondaná azt, hogy biztos!. . .
    Két hónap rettentő kevés idő. Egy-egy dallam még hónapok múlva is ilyen. De már kicsit kevésbé.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667908 (334)
     
  17. Torolt_felhasznalo_667908
    Torolt_felhasznalo_667908
    2004. augusztus 18. 12:36335.
    Sokat jövök-megyek, keveset vagyok otthon. De nem tudom kiverni őt a fejemből, elég ha meghallok egy dalt, amitől eszembe jut az egész rémség. Mert ez nekem még mindig egy rémálom. Azt hittem ez a két hónap majd kiöli belőlem az érzelmeket, de nem. Persze ő is tesz róla, mert üzenget. Kértem, hogy ne tegye, de azt mondja nem bírja ki, és néha meg én nem bírom, ha egy napig nem üzen, akkor végül én üzenek. Csak annyit, hogy mi újság.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262429 (333)
     
  18. Torolt_felhasznalo_667908
    Torolt_felhasznalo_667908
    2004. augusztus 18. 12:32334.
    Elég jól lefoglaltam magam eddig, csak most hogy közeleg a határidő, kezdek stresszelni újra. Azért tettem fel mindent erre, mert valahol meg kell húzni a határt. ő elment, aztán elkezdett üzengetni, hogy talán rosszul döntött, és mégis velem akar lenni, de bizonytalan. Ezért szabtam a határidőt, mert nem vagyok hajlandó hónapokat/éveket várni, míg eléggé hiányzom neki. Nem, döntsön végleg, és aztán túllépek rajta, ha már nem leszünk együtt. De az, hogy hitegessen a végtelenségig, és közben mással legyen, az nem megy. De sajnos vagyok olyan idióta, hogy várok rá, és ha nincs határidő, nem tudok elszakadni tőle. Most vagy megpróbálja helyrehozni a dolgainkat, vagy elmegy és megszakítok vele minden kapcsolatot.
    előzmény:
    lynnn (332)
     
  19. Torolt_felhasznalo_262429
    Torolt_felhasznalo_262429
    2004. augusztus 18. 12:19333.
    Szia!

    Kitartást!!!!!!!!
    És amit Lynn javasolt: foglalkozz kicsit magaddal! Séta, fodrász, manikűrös, kozmetikus, dumapartyk barátnőkkel, stb. !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667908 (330)
     
  20. 2004. augusztus 18. 11:49332.
    Még valami: ha bekövetkezik az, amitől félsz, és végleg szétmentek, talán hamarosan akkor is megkönnyebbülsz. Nincs rosszabb, mint ez a bizonytalanság és őrlődés, amiben most vagy!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667908 (330)
     
  21. 2004. augusztus 18. 11:46331.
    Hát szia megint! Ez nehéz két hét lesz, az biztos. Úgy látom, a te szemedben a találkozás olyan határidő vagy választóvonal, vagy nem is tudom, minek nevezzem, amire mindent ráépítesz. És ez nem túl jó. Tudom, hogy lehetetlen nem erre gondolnod, de pont az lenne a külön töltött idő lényege, hogy magadra figyelj közben.
    Férjed viselkedése igazán nem fair veled szemben. Közben együtt van a másik nővel??? Az a baj, hogy ha ő ilyen döntésképtelen és gyenge, egy idő után kénytelen leszel Te dönteni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667908 (329)
     
  22. Torolt_felhasznalo_667908
    Torolt_felhasznalo_667908
    2004. augusztus 18. 08:29330.
    Már többször mondtam neki, hogy ne keressen többet, mondja, hogy nem szeret és hagyjon békén, de nem teszi. És most, hogy közeleg a határidő, amit megbeszéltünk, megint olyan rosszul érzem magam, mint a szakításunk utáni napokban. Alig alszom, és jár az agyam, nem tudom, hogy reménykedjek, vagy legyek negatív és készüljek fel a legrosszabbra. Ha valakinek van ilyen tapasztalata, adjon tanácsot mit tegyek. Hogyan gondolkodjam, hogy töltsem el ezt a két hetet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_667908
    Torolt_felhasznalo_667908
    2004. augusztus 18. 08:27329.
    Sziasztok,
    Még két hét, és leülünk a férjemmel megbeszélni még utoljára, hogy mi legyen velünk. Nagyon FÉLEK!!!! Nem tudom mi lesz, ha azt mondja nem jön vissza hozzám. Szinte minden nap üzen, hogy hiányzom, és hogy még szeret, de közben mással van. Ez normális dolog? Képes lesz szakítani a másikkal, ha engem választ? Az még egy másik kérdés, hogy ha együtt leszünk újra, hogyan teszem túl magam a történteken. De meg fogom próbálni, mert még mindig szeretem. Vagy mind a ketten tudunk változtani egymásért, vagy nem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_537989
    Torolt_felhasznalo_537989
    2004. július 26. 14:06328.
    Szia Őrület!

    tartsd magad a 2 hónap határidőhöz, akármilyen nehéznek tűnik. Az alatt eldől sok minden: így lesz avgy úgy. ha 2 hónapig kitartóan csak téged akar: hátha lesz belőle valami. de az is lehet, hogy 2 hónap után már te nem akarod. Szerintem jó ötlet ez az időhatár, feltéve, hogy be tudjatok tartani. És figyelmeztesd rá, hogy nem tisztességes ebben a 2 hónapban zaklatnia, hiszen így állapodtatok meg.

    Sok sikert az új élethez! Akár vele, akár nélküle.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667908 (327)
     
  25. Torolt_felhasznalo_667908
    Torolt_felhasznalo_667908
    2004. július 26. 10:28327.
    Sziasztok,
    Voltam bulizni a hétvégén. Egész jól éreztem magam. Még táncpartnerem is akadt. Képzeljétek egy Majka utánzat, totál kinézett magának, jókat nevettünk a lányokkal, mert alig bírtam levakarni magamról. 80))) Meg is jegyezték a lányok a végén, hogy látod tapadnak rád a fiúk, megnőhet az önbizalmad, nyugi kellessz te a pasiknak. Na szóval, nem pasiztam, mert még nem tudok másra gondolni sem, de jót tett egy kis lazítás. A párom, meg mintha érezte volna, hogy bulizok, többször is üzent, mennyire hiányzok, és hogy kezd rájönni nincs nálam jobb. Hát, ez a helyzet.
    Miramar, biztos igazad van, a kitartás és az idő mindent megold.

    Rose74, köszönöm a kedves és biztató szavakat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top