Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Elhagy a férjem, SOS

Torolt_felhasznalo_667908
Torolt_felhasznalo_667908
Létrehozva: 2004. június 11. 17:06
Üdv, végem van, valaki segítsen könyörgök, mert ezt a fájdalmat nem bírom ki. Mit tegyek? Beszélgessen velem valaki!
  1. Torolt_felhasznalo_802376
    Torolt_felhasznalo_802376
    2004. július 22. 23:25326.
    Szia!

    Ne haragudj, hogy zavarlak. Csak azt szeretném mondani, hogy tudod elmegy az a pasi a sunyiba, aki ezt teszi veled, egy önző dög, aki nem képes/akarja látni, hogy te min mész keresztül. Én 7 év után éltem meg ugyanezt és kemény 2 évembe telt, hogy talpraálljak. Azért fohászkodtam a sorsnak éjszaka, mikor lefeküdtem, hogy ne kelljen másnap felébrednem. Az első komoly pasi volt az életemben, 19 évesen ismertem meg és kb. 1 éve mondhatom el, hogy jól vagyok. És nem bánom már hogy így történt. Mert megismertem, hogy ki is vagyok valójában. És soha nem fogom elfelejteni, de ha itt csúszna térden, akkor sem kellene többé. Mert nem kell egy olyan férfi, aki mellett én nem számítok, az érzéseim nem számítanak.

    Figyi, tanulj, szépülj a magad örömére, bizonyíts magadnak, és ismerd meg magad. És eleve lásd meg a szép és kellemes perceket, amikhez nem kellenek férfiak. Egy csomó mindenhez nem kellenek ám, a férfiak partnerek és nem életcélok. Ha kicsit kibírnád, meglátnád, mennyi minden van még ezen kívül. Én mostmár látom. És így keresek társat, mert így én is tartalmasabbnak érzem magam (és szebbnek is ám, mint akkor ;)). :)

    Nagyon sok erőt kívánok neked és bár most egy nagyon kétségbeesett, de egyébként nagyon kedves és érzelemgazdag ember képét alkothattam meg rólad.

    Kitartás!!!! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667908 (324)
     
  2. Torolt_felhasznalo_186219
    Torolt_felhasznalo_186219
    2004. július 22. 22:05325.
    Teljesen normális amit érzel. A düh és a szerelem. Mindkettő jogos. Azt hiszem, ez az a pont, hogy ha Te is szeretnéd, akkor visszafordítható a dolog.

    Aki szeret, az tud megbocsátani - olvastam valahol, bölcsességek között. Jó lenne, ha sokan így gondolnák.

    Én például megijedtem, amikor a párom azt mondta, mégis velünk marad, szeret, és nem akar nélkülünk élni. . . hiába vágytam erre a mondatra őrülten, akkor mégis úgy éreztem, hogy hoppá. . . hiszen én már elterveztem, milyen is lesz egyedül. Nem kell mosni rá. . . nem kell mindennap főzni. . . a gyerkőcökkel hogy szervezem a napomat. . . akkor jöttem rá, hogy mennyi minden praktikus dolgot tervezgettem. Sőt esetleg egy harmadik babát is, amit ő nem szeretne. . . .
    Ráadásul, akkor úgy éreztem, neki kéne a kegyeimet keresnie, és én lehetek vele undok, hiszen megérdemli. Hát nem. Ebben az állapotban még sérülékenyek, nem dolgozzák fel a szerető elvesztését. Neki is el kellett tudnia "gyászolnia" ezt az új érzést. Nem piszkálhattam, mert azonnal támadt. Azonnal úgy érezte, rosszul döntött, hogy velünk maradt. Az idő oldotta meg, és az, hogy beláttam én is, hogy meg kell adni neki a lehetőséget, hogy lezárja. Persze, beszélgettünk róla még sokáig. Egyre inkább éreztem, a stíluson, a hangszínen, ahogy emlegette, hogy egyre jobban távolodik tőle. De ez nem egyik napról a másikra történt.

    Sok sikert, és most okosan! Az érzelmeidre hallgass, ha szereted még, akkor most talán visszakaphatod.

    Üdv
    Miramar
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667908 (322)
     
  3. Torolt_felhasznalo_667908
    Torolt_felhasznalo_667908
    2004. július 22. 08:37324.
    Lehet, hogy én sem vagyok döntéshelyzetben, csak még most hiteget. Veletek mi történt? Ha gondolod priviben írj.
    előzmény:
    lynnn (323)
     
  4. 2004. július 21. 16:05323.
    Hát akkor csak teperjen még! Lehet hogy a végén úgy érzed majd, neked már nem is ő kell. Bevallom, kicsit irigyellek. . . Én sajnos nem vagyok döntéshelyzetben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667908 (322)
     
  5. Torolt_felhasznalo_667908
    Torolt_felhasznalo_667908
    2004. július 21. 08:44322.
    Szia, úgy néz ki, hogy egyre jobban hiányzom neki. Legalább is ezt mutatja. Egyre érzelmesebb üziket küld. Mióta nem akarok vele találkozni sem, azóta kezdett el tekerni utánam. Talán mert most érezte meg, hogy tényleg elveszíthet, és nem biztos, hogy ezt akarja. Hogy én mit akarok, nem tudom. A harag és a szerelem tombol bennem, és az idő majd eldönt mindent. Lehet, hogy ő nem akar majd mégsem visszajönni, lehet, hogy én nem akarom majd. Ha tudnám mi lesz???
    előzmény:
    lynnn (321)
     
  6. 2004. július 20. 17:34321.
    Örülök neki. Igaz a nagy közhely, hogy az idő begyógyítja a sebeket. A férjed még mindig vissza akar menni hozzád? És te, biztos vagy benne, hogy ezt akarod?
    Én is labilis vagyok, igyekszem lefoglalni magam. És sajnos hozzám nem akar visszajönni, amit nagyon fájdalmas elfogadni.
    Nem tud egy barátnőd odaköltözni hozzád? Az biztos megkönnyítené az éjszakákat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667908 (320)
     
  7. Torolt_felhasznalo_667908
    Torolt_felhasznalo_667908
    2004. július 20. 09:40320.
    Sziasztok, csak bejelentkezem. Jól vagyok, néha kissé labilis. Még mindig visszavárom a párom. De közben próbálom lefoglalni magam. Jobb, hogy nem mászkál naponta ki-be az életembe, így kicsit kevesebbet borulok ki. De esténként nagyon hiányzik. Legszívesebben nem lennék otthon egy percet sem, annyira nehezen viselem az egyedüllétet. Veletek mi van?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_518631
    Torolt_felhasznalo_518631
    2004. július 13. 12:07319.
    Szerintem zsigerből hazudoznak, nekünk is, maguknak is. (Nekem is mondtak olyanokat, amiről még mindig nem tudom elhinni, hogy az illető akkor nem gondolta komolyan, viszont ma már azt is tudom, hogy nem volt igaz. ) - Egyszerű és hatásos módszer, még a lelkiismeretfurdalást is megspórolják vele. Csak, gondolom, erre születni kell. Vagy tanulható???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667908 (318)
     
  9. Torolt_felhasznalo_667908
    Torolt_felhasznalo_667908
    2004. július 9. 08:33318.
    Talán még nyáron is van vizsgaidőpont. Távoktatáson talnulok a munka mellett. Nem hívom, ő üzenget, de nem válaszolok rá. Azt írja, hiányzom és még mindig szeret. De közben ott van az a másik nő. Miért ilyen idióták a pasik? Még ő sem tudja mit akar?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_518631 (317)
     
  10. Torolt_felhasznalo_518631
    Torolt_felhasznalo_518631
    2004. július 7. 15:47317.
    Ne keresd!!! Igen, az esték nehezebbek.
    Ősszel kell majd vizsgáznod? Azért napozzál is, meg strandoljál!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667908 (316)
     
  11. Torolt_felhasznalo_667908
    Torolt_felhasznalo_667908
    2004. július 7. 08:48316.
    Szia, járok főiskolába, és le vagyok maradva a vizsgákkal. Arra akarok most koncentrálni. Persze magamra is fordítok energiát, még nem hagytam abba a fogyózást, 4-5 kilót még le szeretnék adni. Fodrász, torna is tervben van. Csak ki kell bírnom, hogy ne keressem őt. Akkor szerintem izgatni fogja, hogy mi van velem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255617 (315)
     
  12. Torolt_felhasznalo_255617
    Torolt_felhasznalo_255617
    2004. július 7. 08:31315.
    Helló!

    Én úgy gondolom, hogy remény mindig van az újrakezdésre.
    Éld egy kicsit a saját életed! Foglalkozz csak magaddal.
    Tudod mit szoktak ilyenkor tanácsolni: fodrász, koznetika, torna. . . talán továbbképezhetnéd magad, vagy csak hobbiból tanulj valami. A barátok is biztosan sokat segítenének. Fel a fejjel és tedd újra kívánatossá, titokzatossá magad. Flörtök . . . szórakozás. Magabiztosabb leszel tőle. Ezzel talán fölkeltheted a párod figyelmét és újra vadászni kezd rád. Legyen tartásod!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667908 (314)
     
  13. Torolt_felhasznalo_667908
    Torolt_felhasznalo_667908
    2004. július 7. 08:10314.
    Üdv Mindenkinek, még élek. Elégggé ingadozik a hangulatom, egyik nap jobb, aztán estére mégis kiborulok. Szóval közel sem vagyok túl rajta. De nem zártuk le végleg a dolgot. A párom bizonytalan, azt mondja nem akar elveszíteni. ???? Mondtam, hogy már elveszített, de persze ez nem igaz. Még mindig szeretem. Most két hónap szünetet beszéltünk meg, majd akkor meglátjuk, egymás nélkül mi lesz velünk. Talán már nem fogom akarni, hogy visszajöjjön. De most nagyon hiányzik!!! Gondoljátok, hogy segíthet rajtunk egy kis különélés? Még soha nem voltunk külön.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_518631
    Torolt_felhasznalo_518631
    2004. június 24. 12:30313.
    Igen, majd ha visszajössz, írjál, hogy mi újság!
    Azt nem csodálom, hogy most nem tudsz új pasira gondolni, de minek erőltetni?
    A dolog anyagi részének sikerül(t) valahogy utánajárnod, hogy mit lehet csinálni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667908 (311)
     
  15. 2004. június 24. 10:42312.
    Drukkolok, és jó pihenést!! Azért egy idő múlva nézz vissza hozzánk, ha van kedved!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667908 (311)
     
  16. Torolt_felhasznalo_667908
    Torolt_felhasznalo_667908
    2004. június 24. 10:33311.
    Sziasztok, sok jótanácsot adtatok. Most eltűnök pár napra, talán jó lesz ha nem írogatok ide, és akkor talán kevesebbet is rágódom a dolgokon. Megpróbálom TÉNYLEG elengedni őt. Idővel majd én is új életet tudok kezdeni. Remélem! Addig is üdv mindekinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_186219
    Torolt_felhasznalo_186219
    2004. június 24. 10:00310.
    Vigyázz a kocsival! Az első amit tettem ilyen lelkiállapotban, hogy összetörtem a kocsit, hál istennek magamat nem, de jó tanulság volt. . . Ha képtelen vagy megfelelően koncentrálni, ne ülj bele!

    Meglátod, hogy egyre erősebb leszel, de hiába telik el egy-egy nap, ezeknek össze kell adódniuk, és hónapoknak kell eltelnie, hogy jobban érezd magad!
    Lesznek jobb napok, és rosszabbak, de meg kell élned, át kell élned, mert át nem alhatod.

    Csak a barátok és a család segíthet, illetve, hogy kiírod magadból. Itt tényleg sokan állnak melletted, és ez is fontos, de a közvetlen ismerőseidre van a legnagyobb szükséged. Ha nagyon vacakul viseled, elmehetsz szakemberhez is, nem gáz egyáltalán, sőt a segítségével gyorsabban tudsz gyógyulni, és arra is rávilágíthattok, még a párod nélkül is, hogy hol lehetett a hiba. . .

    Puszi
    Miramar
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667908 (292)
     
  18. Torolt_felhasznalo_259180
    Torolt_felhasznalo_259180
    2004. június 24. 09:53309.
    bocs, kicsit megkeveredett a vége. . . . . . .
    Annyit akartam még hozzáfűzni: amikor beültél a kocsidba és zokogva száguldoztál, gondoltál e arra, mitéreznének a szüleid, barátaid, ha meghalnál? Vajon ők hogy viselnék el a veszteséget? Vagy ha valaki mást, egy vétlent elgázolnál? Úgyhogy ha kibuksz inkább tényleg irj naplót, vagy irj ide, vagy törj össze egy vázát.

    Adj hálát a sorsnak, hogy most hagytak el, nem akkor amikor ott ugrál körülötted a gyerek.

    És végül: 31 évesen a legszebb korban vagy. Nem vagy már tapasztalatlan kislány, már NŐ vagy, de még fiatal nő. Tudod hány RENDES férfi szaladgál a nagyvilágban, aki arra vágyik, TÁRSA legyen.

    bocs a sok dumáért de 2 mondatba nem fért bele.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_760985
    Torolt_felhasznalo_760985
    2004. június 24. 09:50308.
    Kedves Őrület! Annyira sajnálom, hogy így alakult a kapcsolatod! De ha el akar menni, hadd menjen, a Te Párod, aki ezek szerint még vár rád valahol, bizti nem akar majd elmenni! Kezdd el keresni Őt! Hidd el, jó, hogy még nincs babátok, úgy sokkal rosszabb lenne. Szerintem ne piszkáld a másik csajt, az ő baja, ha nem tudja, hogy aki ki akarja élni magát, és egy nőt már elhagyott emiatt, az sokat fog elhagyni még, amíg úgy nem érzi, hogy jól kibulizta magát. A büszkeségedhez az is hozzátartozik, hogy nem engeded látványosan belezuhanni magad a póruljárt szerepébe. Fiatal vagy még, minden esélyed megvan rá, hogy ezek után találkozz az Igazival!!!!!!!!! Én teljes erőből szurkolok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_259180
    Torolt_felhasznalo_259180
    2004. június 24. 09:49307.
    Kedves "Őrület".
    Végigolvastam a topicot és közben megpróbáltam rendezni a gondolataimat, annyi mindent mondanék neked. Ha egy párkapcsolat tönkremegy, annak ezer oka lehet. Biztos te is benne vagy. Én nem tudhatom milyen asszonya voltál, de lehet, hogy csak annyi a "bűnöd" hogy túl korán lekötötted. Ha jól számolok ez a fiú 20 évesen kötötte hozzád az életét, szinte még gyerekfejjel. A mai világban, amikor minden kitolódik. KÖnnyen lehet, hogy valóban úgy érzi, lemaradt dolgokról. Annyi nő van a világon, szőke, barna, vörös, fekete, karcsú, telt, szelíd, szenvedélyes, csábitó-és ő szerette volna kipróbálni őket. Lehet, hogy olyan tipus, aki sosem fog tudni megmaradni egyetlen nő mellett. Keresheted az okokat magadban, keresheted a válaszokat a miértre, de FELESLEGES! Ha először történt volna meg, azt mondanám, ülj le, és higgadtan beszéld át vele, mi volt jó, mi volt rossz, hol romlott el. De harmadszor történt meg, legalábbis háromról tudsz. Igaza volt annak az úrnak, aki azt írta, a pasi menni akar!!!! Lehet, hogy a maga módján szeret téged is, jó a kis feleség meg a családi fészek, de kell e neked ez a fajta szeretet? Szerinted ez igazi szerelem? Milyen ember az, aki elhagyja a másikat, padlóra teszi rendesen, és hogy még megtiporja kicsit, időnként beállít. Neked azt kell eldönteni, hogy szeretnéd élni az életed. Azt ne mondd, hogy hosszú, boldog házasságban ezzel az emberrel, mert nem fogsz!!!!!! Akarsz e élni, egy megbízhatatlan, szívtelen szoknyapecérrel, mert ezt talán el tudod élni, vagy képes vagy e egy kicsit egyedül maradni, hogy aztán ha begyógyult a lelked, esélyt adj a sorsnak , hogy elhozza számodra az IGAZIT.

    A férfiak egyébként nem szeretik a könyörgő, nyomozgató, telefonálgató, megtört, zokogó nőket, ha hívogatod a pasit, de főként a nőjét nem érsz el semmit, csak megalázod magad, és maximum szánni fognak. Vedd elő a női büszkeséged, és emeld fel a fejed.
    Csak halkan jegyzem meg: azt irtad, azt hiszem, a férjed hiú. Hogy bántaná a hiúságát, ha azt látná, az addig szerelmes kis felesége fütyül rá, éli az életét, és cseppet sem hiányolja őt. Még az is lehet , hogy ez hatna rá - de ne feledd, csak ideig óráig!

    Ha fáj, hát hadd fájjon, garantáltan el fog múlni! Léteznek ennél sokkal nagyobb fájdalmak, pl amikor egy jó házasság úgy ér véget, hogy meghal a szeretett társ, vagy ha egy anya elveszíti a gyerekét. És ezt is túl lehet élni, sőt, egy idő után nevetni is lehet újra. Ne hidd, hogy lekicsinylem a problémádat. Én is átestem ezen, én is éreztem úgy, hogy megáll az élet. De nem állt meg, sőt.

    Azt kell magaddal megbeszélni, hogy , millio és millio ember vesztette el igy vagy úgy a kedvesét, ez benne van a pakliban, . és túlélték. Te is túl fogod, csak hát idő kellehhez előbb u

    Persze hogy fáj, hogy nem szeret, de emiatt legyél inkább dühös! Gondold át: te nem tudod elképzelni, hogy többé nem ölel, ő meg el tudja fogadni ezt? Hogy te sosem leszel már az övé? Hát ha ő el tudja fogadni,
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. június 24. 09:38306.
    Kedves Őrület!
    Miért nem kéred meg, hogy költözzön haza a szüleihez? Mert ha x naponta hazajár (remélem nem a tiszta és vasalt ruhákért) akkor sose fogsz megnyugodni és túljutni rajta. Ha nincs hova költöznie, akkor kérd meg, hogy napközben menjen amikor Te nem vagy otthon (akkor ki is moshat és vasalhat magaután, tanulja meg vagy vigye a nőjéhez, mert ugye könnyű úgy együtt lenni valakivel, hogy nem kell utánna csináni semmit az elék kényelmes, kérd meg, hogy (ha nem így van), hogy a piszkos ruháit , gatyáit ne hozzád hozza hanem a másikhoz). Mert valjuk be, elég dúrva volt az is, hogy hazament evettt ivott megfürdött és ment estére máshova.
    Ha tudsz akkor menjél színházba, moziba. Hétvégén menj haza a szüleidhez vagy valamelyik barátoddal egy túrára valahova "vidékre". De semiképp se maradj otthon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667908 (303)
     
  22. Torolt_felhasznalo_667908
    Torolt_felhasznalo_667908
    2004. június 24. 09:35305.
    Hát, most még nem tudok másik pasira gondolni. De majd eljárogatok kicsit szórakozni. És igen, önsajnálatba süppedtem, és bocs mindenkitől akit már fárasztok. Ténylegesen nem sajnáltatni akarom magam, inkább a tapasztalaitokra van szükségem. És arra, hogy leírhassam mit érzek. Mert most ez játszódik le bennem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567842 (304)
     
  23. Torolt_felhasznalo_567842
    Torolt_felhasznalo_567842
    2004. június 24. 09:09304.
    Szerintem pontosan addig nem fog enyhülni a dolog, amíg ilyen szinten lovalod bele magad a szenvedésbe. Nem olvastam végig a topikot, de a néhány átolvasott hozzászólásból az a véleményem, hogy egy kicsit - talán - sajnáltatod is magad, nem? Igaz, ami igaz, ilyen helyzetben jól esik mások együttérzése, de így csak egyre beljebb sodródsz a magányba, meg az önkínzásba. Maxi mód a 'kutyaharapást szőrivel' elvvel értek egyet, igenis pasizz be, vígasztalódj, tereld el a figyelmed, mert felejteni csak ezen az úton lehet. :))) Asszem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667908 (303)
     
  24. Torolt_felhasznalo_667908
    Torolt_felhasznalo_667908
    2004. június 24. 08:51303.
    Ismét egy új nap. Már 20 napja, hogy elhagyott, és még egyre fokozódik a fájdalmam. Mikor kezd már enyhülni? Hiába vannak körülöttem, olyan egyedül érzem magam, hogy az szörnyű. Úgy érzem megszakadt a szívem, és nincs miért lennem. Ahányszor találkozunk, újra és újra felszakad az emlék, és átélem a szakítást. Este voltam bulizni, de csak kényszer jókedvem volt. Legszívesebben minden számon elbőgtem volna magam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_667908
    Torolt_felhasznalo_667908
    2004. június 23. 15:14302.
    Nem igazán van tartósan hová mennnie, egyenlőre. Bár most nem lakik otthon, de hazajárogat. Mondtam, hogy menjen a nőhöz, ahol állandóan van, de nem akar elköltözni. Szerintem oda nem mehet. Anyagilag pedig ő sem bírná az albérletet. Sok az adósságunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top