Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vasalót, de milyet?

ÁgicaT
Létrehozva: 2013. Április 8. 15:07

Sziasztok!

 

Születésnapomra kaptam egy vasalódeszkát, már csak egy vasaló hiányzik hozzá.

Tudom, addig örüljek, amíg nincs mivel , de azért mégiscsak szeretnék egyet, mert ne anyámhoz hordjam már a vasalni valót. 

 

 

 

 

Szóval: mire kell figyelni vasaló vásárlás esetén?

Nem is annyira a márkákra, inkább a tulajdonságokra lennék kíváncsi.

Milyen talpbevonat?

Mennyi gőz?

Milyen súly?

Mekkora teljesítmény? 

...és mire kell még odafigyelni?

 

 Egy biztos: gőzállomást nem szeretnék. Tudom, nagyonhiperszuper, de most kifejezetten a "normál" vasalókra vagyok kíváncsi.

 

Előre is köszönöm a segítségeteket!

 

(és igen, olvasgattam a régebbi topikokat, de azok RÉGIEK, és nem sok hasznosat találtam bennük 

  1. 2013. Április 8. 21:1832.
    Nekem is Philips vasalóm van, azt hiszem 17-18 év körüli, gőzölös és nem tudom milyen a talpa, de még nem ragadt rá semmi!!! Egyébként szerettem a Philips márkát, mert nekem csak jó tapasztalatom van vele. Volt egy walkmanem (még az ősidőben), na hát az sok mindent kibírt, egyszer buszról leszállva beakadt a zsinórja a kapaszkodóba, s a walkman berepült a busz alá, szétesett, de vissza lehetet pattintani a helyére és utána még több évig használtam. A telefonom is Philips, lassan 8 éves, minimális funkció, de ez is repült már néhányszor, meg sem kottyant neki, s az akkumlátorát még most 8 év után is heti egyszer, max. kétszer töltöm. Fájó szívvel, de lassan le kell cserélni, mert már szegény ütött-kopott őskori darab, műszakilag még nincs baja, kár hogy nem gyártanak mostanában telefont...
    előzmény:
    Anda39 (13)
    2013-04-08  17:27
  2. 2013. Április 8. 21:0631.

    Azóta az én anyám is revideálta a vasalási szokásait. Olyannyira, hogy néha akár egy hétig se vasal, ha tudja, hogy hétvégén hazamegyek. :)

     

    Nekem a fertőtlenítéssel magyarázta a bugyivasalást - amikor elég nagy voltam már, hogy szóvá tegyem, hogy miért is lényeges körülmény a bugyihordást illetően, hogy vasalt-e a jószág, vagy sem...

     

    De a zoknira (pláne a manapság kapható műanyagos darabokra) nincs magyarázat. 

    előzmény:
    KN18 (30)
    2013-04-08  21:00
  3. 2013. Április 8. 21:0030.
    Én tudom, hogy van aki bugyit és zoknit is vasal, csak én már ennek nem látok értelmét
    előzmény:
    sárgarépa (29)
    2013-04-08  20:53
  4. 2013. Április 8. 20:5329.

    :D :D :D :D

    Az én anyukám  régebben még a porrongyokat is kivasalta (mosva-vasalva dobta ki őket...:D). De szerintem a zokni és a vasaló kontextusba helyezése az ő fejében se fordult meg soha...

    előzmény:
    KN18 (20)
    2013-04-08  19:30
  5. 2013. Április 8. 20:4828.

    Szerintem korrekt

    IMETEC 9668 ECO Gőzölős vasaló
    Termékjellemzők:
    - 2200 Watt teljesítmény
    - ZeroCalc - vízkőtlenítő funkció
    - 75 gr/gőz maximális erő
    - függőleges gőzölés
    - rozsdamentes acél talp
    - tartály kapacitás: 300 ml
    - gőz-szabályzó gomb
    - öntisztító készüléktalp
    - gőz/száraz vasalási funkció
    - spray funkció
    - vezetékhossz: 2 méter
    - mérőkupak tartozék
    - puha fogantyú

    előzmény:
    ÁgicaT (24)
    2013-04-08  20:41
  6. 2013. Április 8. 20:4727.
    Ja, bocs, ezt csak most olvasom...
    előzmény:
    ÁgicaT (25)
    2013-04-08  20:43

Címlap

top