Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2013 kismamák táppénz

zsanna87
Létrehozva: 2013. Április 2. 18:26

Sziasztok! 

Tud valaki mondani valamit a táppénzről?

Az orvos mikor írja ki a kismamát?

Én 24 hetes kismama vagyok már volt egy vetélésem a nyáron, és már nem nagyon bírom a munkahelyen, derékfájás, hasfájás ... és a dokim nem akart ma kiírni táppénzre, mert valami változás, variálás van a táppénzzel kapcsolatban és azt mondta vegyek ki szabad napot, vagy menjek vissza dolgozni! Egy hét múlva érdeklődjek és meglátja hogy mi lesz!

Ez nem így működik! Vagy igen?

Meddig kell dolgoznia egy kismamának?

Főleg ha nem úgy megy a munka... 

Mindíg így bajlódnak a kiírással? Kismamák, anyukák, nektek simán ment minden?

  1. Torolt_felhasznalo_594143
    Torolt_felhasznalo_594143
    2013. Április 7. 16:0529.
    Sziasztok!nemtudja valaki mi alapján számolják ki mennyi nap táppénz jár? .Vagyis nekem az a helyzet tavaly szültem az egy évből ami jár maradt még bent 4.5 hónapom .De sajnos kislányunk angyalka lett,aztán újból elkeztem dolgozni tehát folytatolagos munkaviszonyom van évek óta  már.Végül is  Tb -nél azt mondták a bent maradt hónapok járnak ha elmegyek táppénzre ,újból 2.5 hónapja dolgozok ez gondolom növeli a táppénz napjait csak nem tudom egy hónap útán mennyi járhat .Ezt tudja esetleg valaki? de majd lehet megkérdezem a tb-nél.Én végig dolgoztam annyira jól éreztem magam és a végén mégis baj lett inkább feküdem volna meg hagytam volna a csudába a pénzt csak egészséges gyerekem lehetett volna a pénz nem minden ,a végén a dokiknak a mütétekért stb igyis elment az a plussz.Ez jó tanuló lecke volt most ha újra terhes leszek csak magammal és babával foglalkozok .  
  2. 2013. Április 7. 14:1528.

    Szia!

    Én sem szivesen futkosok az orvosok közt, csak sajnos mindenhol másképp működik, (utána olvastam, vannak más fórumok) a magán dokim a szülész orvosom, a körzetihez meg muszály mennem, ő adja a pecséteket, amik szükségesek később a gyes/gyedhez! A védőnőt sem én választhattam, az is körzetre van osztva!

    Kaptam javaslatot a magán orvosomtól! Csodálkozott, hogy miért nem írtak ki! 

     

     

    TJ1117: Amúgy dolgoztam volna tényleg szívesen tovább, néha még bennem van, hogy mi lesz itthol, de hát napi 8 óra állás, meg szikrázik bent a levegő sokszor, depis hangulat,stb... köszönöm nem kérem! Mindegy hogy ment el az előző pici, őt most itt nagyon féltem! 

    Örülök, hogy te eddig bírod, bevallom irigylem az ilyen kismamákat!

    Kolléga nőm is terhes, 4 héttel idősebb tőlem ő bírja, igaz fáj a lába, amúgy semmi panasz, végig minden rendben! Nálunk még az sincs, hogy valaki utánunk dolgozzon! Van még egy fiú kolléga, de még néha hárman is kevesen vagyunk!

    Én nem olyan cégnél vagyok, ahol tudom, hogy majd vissza is vesznek!

    De ez már más téma...

     

    előzmény:
    manyokati (25)
    2013-04-03  18:02
  3. 2013. Április 4. 16:0027.

    Én az elejétől fogva azon drukkoltam, hogy ameddig csak lehet tudjak dolgozni, mert nekem a táppénz és a munkabér különbsége többszázezerben mérhető / hó.

     

    Most vagyok a 34. héten és ha minden jól megy, április végéig tudok dolgozni.

     

    Mivel a helyettesem jön , még őt is be kell tanítanom.

     

    Igazság szerint, tényleg egyre nehezebb, vannak jobb vannak rosszabb napok. NEhezemre esik a sokáig ülés, meg állandóan ég a gyomrom.

     

    Szerintem a nőgyógyászod jelen esetben korrekten járt el, ha azt mondta, hogy nézzétek meg mi lesz egy hét múlva. Amennyiben persze, ha nem volt akut helyzet.

    Szerintem azért azt s gondold át, milyen a viszonyod a munkaadóddal, és hogym iben egyeztetek meg, ill. hogy akarsz majd visszamenni. Ha neki teljesen ok, hogy már most elmész, és neked se érdeked maradni, akkor logikus ha kiíratod magad.

     

    Ha viszont csak úgy jól esne egy kis pihenés, ás a terhesség meg most csak inkább ürügy, én lebeszélnélek róla hogy egyből táppénzre menj. Persze Te tudod mit csinálsz, de ilyenkor szokott az lenni, hogy felmondási védelmet élvezve a kismamák jelentős része azonnal táppénzre meg,y utána pedig csodálkozik amikor nem nagyon akarják visszavenni. (x év után). A nyári vetélésednek a jelenlegi állapotodhoz, és a jelenlegi terhességed kimeneteléhez lehet hogy semmi köze (pl. ha akkor prog. hiány miatt vetéltél el) és lehet hogy ezt a nőgyógyászod is tudja.

     

    előzmény:
    zsanna87 (1)
    2013-04-02  18:26

Címlap

top