Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem ciki ellopni a szállodai sampont?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2013. február 26. 16:18
A szállodai bekészítés ugye benne van az árban, aki pedig nem védi jelszóval az internet-hozzáférését, az így járt... Mi (nem) számít lopásnak?

Nők Lapja Café: Nem ciki ellopni a szállodai sampont?
  1. 2013. február 27. 22:45151.
    Példának okáért én az ingyenesen kóstoló standoknál sem szoktam lecövekelni, megveszek egyet, oszt ha nem ízlik jó napot! De komolyan!

     

     

    Te, esetleg nem.

    Más meg igen.

    Mert például egy 10 000 Ft/kg árú sajtot szívesen megkóstolnék én is, mielőtt vennék belőle 20 dkg-t.

    Ez benne van a kálójukban, értékesítéshez kötött veszteség a neve.

    előzmény:
    Kincsgyöngy (138)
    2013-02-27  20:35
  2. 2013. február 27. 22:40150.

    Utasokként ismerem őket: a németek nagyon rendszeretők, az amerikaiak többsége elég laza és rendetlen is, a fiatalok valami elképesztő mértékben, szinte kivétel nélkül, és szinte sosem mondják el az őszinte, negatív véleményüket a szemedbe. A dél-amerikaiak rendszeretet, tisztaság szempontjából még náluk is rosszabbak. A britek sokszor lekezelőek, a kanadaiak rendkívül büszkék a nemzetiségükre, viszik mindenhová a zászlójukat, nem szégyellik osztogatni sem. :)

     

    Kollegákról a tapasztataim: a románok nagyon hevesek, hangosak, a bulgárok leginkább a cigányokra emlékeztetnek, a szerbek valami nagyon furcsák, eddig egyikkel sem volt minden rendben. 

  3. 2013. február 27. 22:38149.

    Meghatározás. A sztereotípiák szélsőségesen leegyszerűsített és széles körben elterjedt megfigyelések valamely közösség tagjairól. Vagy pozitívak, vagy negatívak, vagy akár semlegesek is lehetnek. Közös vonásuk, hogy ellenállóak a tapasztalattal szemben és nem vesznek tudomást egyéni különbségekről. A sztereotípiák általában más etnikai csoportokra vagy pedig nemzetekre vonatkoznak, például, hogy az olaszok beszédesek, a németek pontosak, de minden egyes közösségnek vannak ilyesféle leegyszerűsített eszméi saját magáról is.

     

    Habár klisét írtam, de erre gondoltam.

    előzmény:
    Wintersunset (147)
    2013-02-27  22:23
  4. 2013. február 27. 22:27148.
    Mit írnál más nemzetekről?
    előzmény:
    Wintersunset (147)
    2013-02-27  22:23
  5. 2013. február 27. 22:23147.

    Nem. Aki dolgozott már sokféle nemzettel, az tudja, hogy nagy vonalakban le lehet őket írni, bár értelemszerűen mindig vannak kivételek.

     

    Pl. arra gondolok, hogy a magyarok különösen szeretik a másikat szapulni  

  6. 2013. február 27. 22:20146.
    a klisékre gondolsz?
    előzmény:
    Wintersunset (145)
    2013-02-27  22:13
  7. 2013. február 27. 22:13145.

    Azért azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a sztereotípiáknak is van bizony alapjuk... 

     

     

  8. 2013. február 27. 22:11144.

    „Mennyivel könnyebb itt, mint a való életben, mert nem kell cipelnünk magunkkal szavaink súlyát, nyugodtan hátra hagyhatjuk magunk mögött a topikban!„ üdv.: KGy

     

     

    előzmény:
    Kincsgyöngy (143)
    2013-02-27  22:06
  9. 2013. február 27. 22:06143.

     

    Szerintem az általánosítás minden körülmény közepette nagy ostobaságra vall!

     

    Régóta tudjuk, hogy „az ismétlés a tudás anyja”! Ezért részemről újra kiemelendő két nagyon lényeges mondatod:

     

    „Aki azt állítja, hogy mert mindig csak a magyarok....azt gondolom, hogy a magyaron kívül nem beszél más nyelvet, legalábbis nem jól, így érthető, hogy nem tud másokkal kommunikálni, ezért is tud keveset.

     

    Az előítéletesség okát meg keresse mindenki magában.”

     

                                      

     

    „Mennyivel könnyebb itt, mint a való életben, mert nem kell cipelnünk magunkkal szavaink súlyát, nyugodtan hátra hagyhatjuk magunk mögött a topikban!„ üdv.: KGy

     

     

    előzmény:
    délibáb (140)
    2013-02-27  21:45
  10. 2013. február 27. 22:05142.

    Hsz-edről jut eszembe.

     

    Egyszer olvastam egy cikket, takarításról volt benne szó, akik Hilton meg ilyen luxushotelekben dolgoznak.

     

    Aztán mondta a nő, hogy a szar az kérem a Hiltonban is szar, attól, mert van pénze Hiltonra, nem biztos, hogy tudja (vagy akarja) használni a wc-kefét.

     

    Csak azért írtam le, mert ezen szállodák törzsközönségét természetesen nem  a magyarok teszik ki.

    De a topikban fölsorolt anomáliák ott is jelen vannak.

     

    Tehát ezek jellemtől függnek, nem nemzetiségtől.

    előzmény:
    Wintersunset (141)
    2013-02-27  21:58
  11. 2013. február 27. 21:58141.

    Csatlakozom az előttem szólóhoz, se a nemzetiségen, se az anyagi helyzeten nem múlik az utasok viselkedése. Sőt, inkább az a jellemző, hogy a kifejezetten gazdag utasok a legnehezebbek, legrumlisabbak, tipikusan azok akik a wc-t sem húzzák le maguk után és még ha edzenek sem fürdenek minden nap. Persze nem mind, de amelyik ilyen, az azért ilyen, mert otthon is ugyan úgy - vagy még jobban - kiszolgálják, mint a nyaralás alatt.

     

    Nekem volt pl. olyan utasom, két fiatal lány, akik a kabinból kipakoltatták az asztalt és a székeket, majd már az első naptól kezdve óriási kupacba szórták le a designer cuccaikat a földre, a sminkekkel össze voltak kenve a bútorok, a koszos fehérnemű szanaszét hevert a fürdpben (hiába volt Victoria's Secret), a cipőket az ágyban találtam meg, használt fültisztító mindenhová szétdobálva, olyan szinten, hogy két nap után már az ajtót is alig tudtam kinyitni. Szóval nem, nem így élnek otthon, mert ott legalább 6 csillagos szolgáltatást kapnak.

  12. 2013. február 27. 21:45140.

    udod,azok a németek,svédek,angolok akik így viselkednek és hozzánk jönnek nyaralni,azok máshova nem tudnak menni,otthon meg nem így viselkedne

     

     

    Cccccccccccc, ajajajajjjjjjjj.

    Csak azt kérem, hogy gondolkodj el ezen egy kicsit.

    idézet:
    Csendike (136)
    2013-02-27 18:54:44

    Hozzád fűzöm, habár természetesen nem tőled kérdezem.

     

     

    Már miért ne tunának máshová menni?

     

    Itt már semmi nem fillérekbe kerül.

     

    Valamit írtam máshová, de ide is bemásolom, mert ide is passzol.

     

     Aki azt gondolja, hogy a magyarok mennyire nem tudnak viselkedni, ezek szerint nem ült még Svédországból induló. vagy oda tartó kompon (vagy körjáratom).

     

     

    Ja, és gondolom Mallorcán sem volt szerencséje német csoport mellett nyaralni.

     

    Majd ha elmegy és tapasztal, akkor tegyen ilyen kijelentéseket, addig ne.

     

     

     

    A svédek (és a németek) is tudnak ám panaszkodni, a svédeknél az ment, hogy bezzeg a  németeknél, a hasonló munkakörben dolgozók többet keresnek, míg a kaja olcsóbb (ez igaz).

    A németeknél meg egyéb miatt megy a problémázás.

     

     

     

    Aki azt állítja, hogy mert mindig csak a magyarok....azt gondolom, hogy a magyaron kívül nem beszél más nyelvet, legalábbis nem jól, így érthető, hogy nem tud másokkal kommunikálni, ezért is tud keveset.

     

    Az előítéletesség okát meg keresse mindenki magában.

     

    előzmény:
    Csendike (136)
    2013-02-27  18:54
  13. 2013. február 27. 20:47139.
    Én 5 csillagos luxushajón dolgozok szobalányként, a vendégek főleg amerikaikak, kanadaiak, ausztrálok, nem a csóró kategóriából és nagyon sok lopja a bekészítéseket. Az még rendben van, hogy az út végén elviszik, vagy hogy kérnek egy extrát, de az, hogy minden nap reggel-este nyomtalanul eltűnik a L'Occitane szappan és még nekem reklamálnak, hogy nincsen, az nem egészen normális. 
  14. 2013. február 27. 20:35138.

     

    Több helyen megfordultam szűkebb hazánkban és tágabb külhonban, de mindenütt a mértékletesség volt a jelszavam.

    Fel sem merült bennem - akárcsak a hétköznapokban -, hogy pusztán azért mert előttem van és lehet, felfaljak vagy begyűjtsek mindent!

    Példának okáért én az ingyenesen kóstoló standoknál sem szoktam lecövekelni, megveszek egyet, oszt ha nem ízlik jó napot! De komolyan!

     

    Ami a szőlőszemezgetést illeti! - A szakemberek azt mondják, hogy szőlőt szemezgetni - akárcsak mint bort kortyolgatni - nemcsak kulináris élvezetből, hanem a szépség megőrzése érdekében is érdemes.

     

    Ha valakinek az a „kulináris” élvezet, hogy a zöldséges standon szemezget, hát egészségére… 

     

    Én mégis ajánlanám neki, hogy lépjen egy magasabb élvezeti szintre… Ugyanis szerintem is baromi illetlenség!

     

    Felmerült bennem, hogy utána hogy folytatódik az íz minőség feltérképezése? Megbontja a borosüveget, bort kortyolgatni…, a banánfürtből letép egy darabot… stb…

     

    Ugyanakkor bizonyos tettet (még akkor is, ha történetesen nem az) lopásnak és egyben cikinek nevezni, na az a cikk írója részéről több mint ciki…

     

                                

    ----------------------------------------------------------

    „Mennyivel könnyebb itt, mint a való életben, mert nem kell cipelnünk magunkkal szavaink súlyát, nyugodtan hátra hagyhatjuk magunk mögött a topikban!„ üdv.: KGy 

     

  15. 2013. február 27. 19:44137.
    Óhhh rántott husiból megtudok enni 4-t is bélpoklos vagyok noha nem látszik rajtam de zabálok ha finom a kaja
    előzmény:
    Csendike (133)
    2013-02-27  18:08
  16. 2013. február 27. 18:54136.

    udod,azok a németek,svédek,angolok akik így viselkednek és hozzánk jönnek nyaralni,azok máshova nem tudnak menni,otthon meg nem így viselkedne

     

     

    Cccccccccccc, ajajajajjjjjjjj.

    Csak azt kérem, hogy gondolkodj el ezen egy kicsit.

    előzmény:
    LINA (131)
    2013-02-27  16:48
  17. Torolt_felhasznalo_667442
    Torolt_felhasznalo_667442
    2013. február 27. 18:37135.

    "Igaz ide senki nem fog irni, olyan, aki egy furtrol lehullott szemet meg mer izlelni"

     

    Jelen! 

     

    Sosem veszek szőlőt, anélkül, hogy megkóstolnám.  Sem amikor októberben 200 kilót veszek bornak, sem amikor januárban a nemtomhonnanhozott méregdrágából egy fürtöt vásárolok.   

    előzmény:
    ezanick* (113)
    2013-02-27  14:43
  18. 2013. február 27. 18:23134.

    Ez a topic csak arra volt jó,hogy megmutassa mennyi álszent ember van a világon.

    Ugyanis az vesse az első követ,aki még soha...

    A többiek pedig azzal dicsekednek,hogy kifizették,mégsem csomagoltatják be a maradékot,noha megtehetnék.

    Minek is hívják az ilyesmit?

    Pazarlásnak.Lehet is vele dicsekedni.

     

    Normális ember a másiknak a cselekedeteit minősíti,nem pedig az egész nemzetéét.Ha egyik honfitársunk külföldön bakot lő,akkor miért is nekünk kellene szégyellnünk magunkat?

    Lina,ezt nem értem.

    Ha így érzel,akkor alkalmatlan vagy a munkádra.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-02-26  16:18
  19. 2013. február 27. 18:08133.

    Nincs azzal semmi baj, ha valaki szomjas és  többször is iszik.

    Ezt úgy fogom fel, hogy amennyit kíván, annyit iszik minden emebr.

     

    Téynlegesen arról is szó van, hogy azok az ételek teljesen mások a magyar gyomor számára, mint a szokásos.

    (nekem nem, szeretem és sokat fogyasztok is ott)

    Utoljára különben olyan sós volt a leves, hogy ott kellett hagyni.És nem azrért mert sokat szedtünk( mert azt nem is lehet).

     

    Ezért bizony, lehet hogy több innivalót kíván az ember.

     

     

     

    Rengeteg helyen megfordultam.Olyan szállodákban, hotelekben ahol a hőn áhított nyugati turisták is megszálltak.

    Olyan az étterem utánuk, mintha sáskajárás lenne.

    Mégsem mondom azt, hogy olyanok a németek, dánok, svédek.

     

    Amúgy igaza van mindenkinek.Ki van fizetve, annyit egyen, igyon amennyi jóleseik.

    Csak most ne kezdjetek azon lovagolni, hogy a rántott husiból csak 2 szlet eshet jól.

    Mert, nem!

     

    Igen, valőjában nem neked szántam, csak itt ragadtam.

    előzmény:
    pantheras18 (129)
    2013-02-27  16:42
  20. 2013. február 27. 18:01132.

    Csak mi magyarok gondoljuk,hogy ami ott van és "ingyé" van,abból ész nélkül markolni kell még akkor is,ha utána csak a szemétben landol.

     

     

    Lehet, hogy ti, páran, így gondoljátok.

    A nagy többség nem.

    És nem is bír annyit inni egy ember sem, hogy vedeljen.

     

     

    Csak valahogy  azt apárat szorozzátok fel néhány millióval, és akkor téynleg kijön az a bizonyos mutató milyen galád az, aki ilyet tesz.

    előzmény:
    LINA (122)
    2013-02-27  15:42
  21. 2013. február 27. 16:48131.

    Tudod,azok a németek,svédek,angolok akik így viselkednek és hozzánk jönnek nyaralni,azok máshova nem tudnak menni,otthon meg nem így viselkednek. Megszokták,hogy nálunk bármit megtehet a valutával fizető,nyugati ember. Tudod,a régi beidegződés még él bennük.

    Valutáért,de nylon harisnyáért,reklám golyóstollért is évtizedekig kinyaltuk a legutolsó,legcsóróbb nyugati ember hátsóját is.

     

     

    Azért mert mások is bunkók,az senkit ne predesztináljon arra,hogy akkor neki is lehet.

    Neveltetés,tisztesség mond ez a szó még valakinek valamit?

     

    A nemzetet sajnos egyértelműen azokkal azonosítják,akik ilyen bunkó módon viselkednek és nem azokkal,akik ezt észre veszik és szóvá is teszik! A struccpolitika nem segít! Hiába tagadjuk ami nyilvánvaló,attól az még van.

     

    Ahogy magyarok külföldön is viselkednek,arról tudnék mesélni-hivatalból is.

    Voltam évekig nyugaton kiküldetésben és gyakran a föld alá süllyedtünk honfitársaink viselkedése,viselt dolgai miatt.

     

     

    előzmény:
    délibáb (123)
    2013-02-27  15:49
  22. 2013. február 27. 16:43130.
    Más kosarába azért nem nyúl bele az ember ,de lehet ezt fogom csinálni
    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (111)
    2013-02-27  14:13
  23. 2013. február 27. 16:42129.

    Mi a baj azzal ha valaki 3x iszik pl ha ki van írva hogy újratöltheted akkor nyilván tudnak arról hogy valaki meg is teszi.Én van hogy 4x is utánatöltök mert annyira szomjas vagyok.Tudom kőbunkó vagyok

     

     

    Nem kifejezetten neked szántam csak nálad találtam az IKEÁS dolgot

    előzmény:
    Csendike (116)
    2013-02-27  15:05
  24. 2013. február 27. 16:14128.

    Oh, drágám, mi elég sokat járunk gyógyfürdőbe, wellnessezni.

    Nekem tudod mitől áll fel a hajam? 

     

    Amikor nem tudok szappannal kezet mosni, mert az egyszer megúsztatott fürdőruhát rögtön ki kell mosni és pont a kézmosó szappannal, utána meg a radiátoron szárítgatni. És ezt nem a magyar nyugdíjas nénik szokták...  

    előzmény:
    LINA (122)
    2013-02-27  15:42
  25. 2013. február 27. 16:05127.
    előzmény:
    elsi1 (25)
    2013-02-26  18:57

Címlap

top