Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem ciki ellopni a szállodai sampont?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2013. február 26. 16:18
A szállodai bekészítés ugye benne van az árban, aki pedig nem védi jelszóval az internet-hozzáférését, az így járt... Mi (nem) számít lopásnak?

Nők Lapja Café: Nem ciki ellopni a szállodai sampont?
  1. 2013. február 27. 16:02126.

    Pontosan, amikor nyílt az Auchan tök olcsó volt a frissen sütött sajtos pogácsa. Aztán sokan már bent elkezdtek belőle falatozni, akkor felemelték az árt. Azóta nincs is az a nagy falatozás... :)

     

    előzmény:
    pantheras18 (40)
    2013-02-26  19:38
  2. 2013. február 27. 15:53125.

    A pizzát nanááá, én is becsomagoltatnám.. 

    de többnyire én sütöm.  

    előzmény:
    cabron (121)
    2013-02-27  15:37
  3. 2013. február 27. 15:52124.

    Vagy amikor a reggeli ugyis benne van az arban, akkor meg csomagolok egy szendvicset magamnak...

     

    ---

    Ezt ma már úgy küszöbölik ki, hogy kiírják, az étteremből ne vigyél ki semmit és egy teremfőnök az ajtóba.

     

     

    Voltam olyan helyen, ahol szabályosan elszedték előlem a tányért, hogy ne egyek többet. Pót tányérok meg nem voltak kirakva.

     

     

    Ahol most voltunk utoljára, ott meg a német csoport csinálta azt, hogy jött a kávé az automatából és addig ott tartotta a csészét amíg a sötét lé jött, amikor a végén már csak a víz jött, ami a hozzávalókat bemossa a csészédbe fogták és kirántották a gép alól a poharat. Mögöttük kígyózott a sor ők meg egy csészét2-3 adagnyi kávával töltöttek fel. Röhejes volt.

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    ezanick* (87)
    2013-02-26  23:48
  4. 2013. február 27. 15:49123.

    Valahogy mindenkiben van tartás,büszkeség(?),szégyenérzet még a legcsóróbbakban is és már csak emiatt sem markolnak,hiába önkiszolgáló. 

     

    Van a lócart.

    Úgy lászik, nem találkoztál még itt nyaraló németekkel, hollandokkal, svédekkel.

     

     

     

    Látod, te is milyen bunkó vagy, állandóan fikázod a magyarokat (meg még egy páran), aztán mésem veled azonosítjuk/ják a nemzetet.

     

    Ez így van más területen is.

    előzmény:
    LINA (122)
    2013-02-27  15:42
  5. 2013. február 27. 15:42122.

    Tévedsz,tisztában vagyok az üzletpolitikájukkal és nem is sajnálom őket.

    Véleményem szerint az ilyen viselkedés miatt is lehet bunkónak nevezni az embereket,akár svédek,akár magyarok.

    Svédországban nem jártam,de a világ sok más országában igen és nemcsak turistaként.

    Amit a magyarok külföldön művelnek e téren,azt semmilyen más nemzetiségtől nem tapasztalni.

     

    Valahogy mindenkiben van tartás,büszkeség(?),szégyenérzet még a legcsóróbbakban is és már csak emiatt sem markolnak,hiába önkiszolgáló. 

    Csak mi magyarok gondoljuk,hogy ami ott van és "ingyé" van,abból ész nélkül markolni kell még akkor is,ha utána csak a szemétben landol.

    előzmény:
    Csendike (116)
    2013-02-27  15:05
  6. 2013. február 27. 15:37121.

    Én pl pizzát becsomagoltattam.

     

    Volt egy hely, ahol bazi nagy pizzát adtak, és automatice kérdezték, hogy csomagolják-e. Mindig kértem, mert nagyon jó volt és jólesett később még befalni. :)

     

    De mondjuk egy étteremből nem csomagoltatnám be a pár szem krumplimat egy falatka hússal.

    Már csak a csomagolás-szemetelés miatt sem.

     

    A pizzásdoboz meg elfogyott begyújtáskor. :)

    előzmény:
    Lillaréka (93)
    2013-02-27  08:11
  7. 2013. február 27. 15:34120.

    Nos igen, van aki sose eszik utcan, van, aki gyakran, van, aki neha. Nem igen szoktam utcan enni.

    igazabol sosem volt semmi bajom ( kiveve egy egyiptomi utnal, de ez nagyon reg volt)  hogy maga a tiszta viz mennyire visz le minden bacit, az is megerne egy kulon miset, ok igazad van csokkenti a veszelyt valamivel.

    Persze gondolom megint csak en eszek meg egy egy szemet mosas nelkul. Annak ellenere, hogy itt is olvashattuk, hogy a piacon szabad es lehet kostolni..( azaz gondolom ott nemelyek megkostoljak)

     

     

     

    előzmény:
    Tapírzsepi (118)
    2013-02-27  15:22
  8. 2013. február 27. 15:24119.

    Nem tetszik mi? Nem baj. Apropó, a koronád szoritja még a fejed? 

     

     

  9. 2013. február 27. 15:22118.

    Lehet, hogy te nem használsz bkv-t, de azok az emberek, akik előtted ütötték be a pin-t a kártyás fizetésnél, igen.

     

    A legtöbb ótvar a fogantyúkon, kapaszkodókon, kosár fülén, kocsi tologatóján, kilincseken, nyomógombokon van. Nem vagyok egy sterilitás-mániás, de embertársainkat ismerve kerülöm az utcán étkezést, evés előtt kezet mosok, és nem nyúlkálok a számba "városos" kézzel.

     

    előzmény:
    ezanick* (117)
    2013-02-27  15:06
  10. 2013. február 27. 15:06117.

    :) jo is a pellengeren :)

    Nem gondolom, h egy szemtol bajom lenne. Sokkal tobb koszt viszunk be massal a szervezetbe. Nem jarok tomegkozlekedessel, nagyon ritkan hasznalok kp-t, szoval nekem ennyi belefer, h egy ora mulva ne kelljen visszavinni, ha nem izletes. ( na az igenytelensegem is johet a pellengere a tobbi melle) 

     

     

    előzmény:
    Tapírzsepi (114)
    2013-02-27  14:57
  11. 2013. február 27. 15:05116.

    Svédek ugye eredetileg arra gondoltak,hogy aki pl. nagyon szomjas az max. kétszer fog tölteni.

     Ezzel szemben mit csinál honi bunkó?

     

     

    Megnyugtatlak, hogy ez nem csak itthon van így.Svédországban is ígyvan.Menj ki és nézd meg.

    Mert az IKEA-ban mindent belekalkuláltak, és így is megéri nekik.

     

    És sem ők, sem az itteniek nem ettől nem bunkók.

    (Nem vagy tisztában az alapvető üzletpolitikájukkal. )

    előzmény:
    LINA (115)
    2013-02-27  14:59
  12. 2013. február 27. 14:59115.

    Hiába viszi haza az IKEÁ-s kis ceruzát,semmit nem ér vele. U.is nem akkora benne a grafit,mint amekkora a ceruza. Tehát hiába próbálja pl. otthon hegyezni,nem lesz benne már grafit amivel írni lehet, csak fa.

     

    IKEÁ-ban engem jobban zavar,amikor valaki vesz,kap pl. egy kávéra,üdítőre  poharat. Ugye önkiszolgáló és többször is mehetsz pl. üdítőért.

    Svédek ugye eredetileg arra gondoltak,hogy aki pl. nagyon szomjas az max. kétszer fog tölteni.

     Ezzel szemben mit csinál honi bunkó?

     

    Nem egy alkalommal tapasztaltam,hogy két-három ember (család,barátok)vesznek egy(!)üdítőt,így kapnak egy poharat.

    Fejenként 2-3 pohár üdítő elfogyasztása után(már ez is több,mint pofátlanság) mennek a kávéautomatához és nyomják egymás után a kávékat is. Egy pohárból iszik mindenki,majd az üdítőtől félig szétázott pohárba nyomják a kávékat is. Eszem megáll! 

     

    Honfitársaink  külföldön is ezt csinálják és nemcsak az IKEÁ-ban,hanem szállodákban,reptereken és minden olyan helyen,ahol önkiszolgálás van.

    Külföldiek úgy mondják,hogy a magyarok "bélelt zsebbel"mennek mindenhol az önkiszolgáló asztalokhoz. Marokkal visznek mindent.

     

     

    előzmény:
    tücsök78 (105)
    2013-02-27  12:04
  13. 2013. február 27. 14:57114.
    Hadd kérdezzem meg újra, ha már úgyis pellengérre vagy állítva, mert korábban nem kaptam választ: neked tényleg nem gusztustalan az összetapizott, mosatlan gyümölcsöt a pénzt/közlekedési eszközt, bevásárló kocsit fogdosott, mosatlan kezeddel a szádba tenni egy hipermarketben? Most ebből a szempontból indifferens, hogy fizetés előtt/után/helyett. Persze a többieknek is szól a kérdés. Csak nekem ennyire broáf már a gondolat is?
    előzmény:
    ezanick* (113)
    2013-02-27  14:43
  14. 2013. február 27. 14:43113.

    Nem, tenyleg nem ertem. S kulonosebben nem is erdekel mar.

    Fokepp, h megkerdeztem 4 magyar ismerost. Kozuluk egy nem kostolja meg, a tobbi igen. Megkerdeztem par nem magyart is. ( volt ra delelott alkalmam, s ugy kerdeztem, h nem mondtam el a sajat velemenyem, nem befolyasoltam, erre figyeltem direkt.)  Mi a velemenye, ez lopas vagy sem. Mindenki azt mondta nem lopas. Annak ellenere, hogy van kozuluk olyan, aki nem kostolja meg, egyiknek meg csak a ferje.

     

    Igaz ide senki nem fog irni, olyan, aki egy furtrol lehullott szemet meg mer izlelni, azutan, amit en kaptam, annak ellenere, hogy mindig kulturaltan irtam, egyszer sem bunkoztam le senkit, ellenben mas hozzaszolokkal. Vagy nem is en vagyok ufo, mert ezen a forumon csak en csinalok ilyen nagy disznosagot, undorito dolgot, meg folytathatom..

     

    Lentebb valaki irta meg kell kerdezni. Es utana venni belole. Megtettem. Megkerdeztem, azt mondtak megkostolhatom, de latom mar ez a megoldas se jo. Pedig itt ajanlottak.

      Mellesleg rengeteg szem le van potyogva a kis papirzsakjaba, amibol kiveszem, h attegyem a zacskoba, abbol vettem most is. Ami amugy is le van potyogva, azaz senkiebe nem eszek bele. Az ott marad a vegen es megy a kukaba.

    Nem tettem vissza, megvettem. Tehat hiaba kerdeztem ma meg, mert igy is bunkosag volt szerinted. 

    Es akkor ebben a forumban most hasznalok eloszor olyan kifejezest, ami nem szokasom: Leszarom, h mit gondol az, akit az eletben nem latok. En az itteni szabalyok szerint jatszom. Itt, akivel eloben talalkozom, senki nem nez emiatt bunkonak, loposnak. Szamomra ez a lenyeg.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Csinoszan (110)
    2013-02-27  14:09
  15. 2013. február 27. 14:24112.

    Igen, ha fogyaszt, annyit, amennyi csak jólesik.

     

    De elhozni 4 szeletet, abból csak egyet megenni, a többit meg össztúrni, otthagyni, szerintem is a bunkóság kategóriája.

     

    Tudom, kifizette.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_614839 (107)
    2013-02-27  13:30
  16. 2013. február 27. 14:13111.
    Gondolom az sem zavarna, ha már a kosaradban van, és valaki akkor venne le belőle pár szemet.
    előzmény:
    ezanick* (106)
    2013-02-27  13:12
  17. 2013. február 27. 14:09110.
    Ideológiát mindig lehet találni, hogy miért kajálsz bele abba, amit más utána megvesz. Ha kitesznek egy halom szőlőt az üzletben, hogy kóstold meg, ha akarod és abból kóstolsz az rendben van. Ha abból kóstolgatsz, amit másnak eladnak, az nincs rendben, akkor sem, ha az eladó engedélyt ad rá. Nem feltétlenül a lopáson van a hangsúly, hanem azon, hogy bunkóság beleenni abba, amiből más pénzért vásárol. Tényleg az a szörnyű az egészben, hogy nem is érted, hogy mi vele a probléma.
    előzmény:
    ezanick* (106)
    2013-02-27  13:12
  18. 2013. február 27. 13:36109.

    En lattam mar marokszamra kivenni cerkat. Nekunk is van itthon par. (3-4 db tan) Na nem mert marokra veszem ki egy alkalommal, ( mielott ismet tolvaj lennek :) ) hanem evek alatt osszegyult. Mindig elfelejtunk vinni magunkkal.

     

    előzmény:
    tücsök78 (105)
    2013-02-27  12:04
  19. 2013. február 27. 13:33108.

    Ha megeszi, de ha csak osszeturja :( inkabb tobbszor keveset, mint a fele a kukaba.

     

     

    en a szallodai samponnal is igy vagyok, ha kell hasznalom ( bar ez ritka, mert majdnem mindig viszem a sajatom, a hajamra ugysem lenne eleg az a kis flakon, na meg megvan a szokasosom, a tobbi nem jo) de nem teszem be a taskaba mindennap a bontatlan csomagot, mert ugyis tesznek ki masnap masikat.  

    Az, h ez a beszallitonak jo reklam, h elviszik? Nem hinnem. Hiszen ott is latja a nep, h azt hasznaljak, otthon meg nem mutogatja senkinek, hogy nezd mar mit hoztam az x.y szallodabol. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_614839 (107)
    2013-02-27  13:30
  20. Torolt_felhasznalo_614839
    Torolt_felhasznalo_614839
    2013. február 27. 13:30107.

    Trófeában láttam párszor - és nagyon felháborít - hogy bár annyit ehetsz, amennyit akarsz, mégis vannak emberek, akik fogyasztásukat felülírva, olyan mennyiségeket visznek az asztalukhoz, hogy alig férnek, persze nem is tudják megenni, de azért kiviszik, beletúrnak, véletlenül sem egy szelet húst, vagy tortát, inkább rögtön négyet:-) Szánalmas, kicsinyes ....

     

    Pedig a mondatodban a lényeg. Annyit fogyaszt, amennyit akar. Akár 4-et is.

    előzmény:
    Télapó*** (103)
    2013-02-27  10:31
  21. 2013. február 27. 13:12106.

    Imadom az nlc megmondo emberkeit :)

    Ma vettem szolot. Volt ott egy dolgozo. Odamentem es direkt megkerdeztem megkostolhatom vasarlas elott? ( Je peux le gouter avant d..... oui, naturelment, une piece) Azt mondta termeszetesen. 

    mivel itt igen sokan megkostoljak, anelkul nem vennek meg,  gondolom, majd mindenki lop ( biztos szukseguk van ra ) es 3 eves szint alatt van.

     

     

     

     

    előzmény:
    Csinoszan (104)
    2013-02-27  12:03
  22. 2013. február 27. 12:04105.

    "Ikea: szerintem nem az egy szem ceruzara gondolnak, amit kivettel, es hasznalsz menetkozben, hanem van aki marokszamra veszi ki es viszi haza."

    Csapnivaló tolvaj lennék, mert ez nekem eszembe sem jutott!

    előzmény:
    ezanick* (87)
    2013-02-26  23:48
  23. 2013. február 27. 12:03104.

    Nem csak az a gond, hogy lopsz, az a baj, hogy még csak nem is érted, hogy miért hatalmas égés amit csinálsz és még büszke is vagy rá.

    Bizonyos szint felett nem megyünk bizonyos szint alá. A 3 éves keresztfiam tudja, hogy előbb kifizetjük az árut az üzletben és csak utána lehet megkóstolni. Neki nem probléma fegyelmezni magát.

    előzmény:
    ezanick* (79)
    2013-02-26  21:43
  24. 2013. február 27. 10:31103.

    Sosem hozom el szállodából a szappant, tusfürdőt, stb., sőt általában nem is használom azt, amit odakészítenek, mert mindig nálam van a sajátom. Törölközőt is csak kéztörlésre, vagy ha vizes a ruhám, ráteszem a székre, de fürdés után szintén a sajátomat használom. Elhozni eszembe sem jutna (olyat, amit más is használ??? ráadásul a szoba része, ennyi erővel a takarót is vihetném:-).

    Étteremből sem hozok el semmit, a csomagolást sem szoktam kérni, de ha megkérdezik, hogy csomagolják-e és úgy gondolom, akkor elhozom.

    Trófeában láttam párszor - és nagyon felháborít - hogy bár annyit ehetsz, amennyit akarsz, mégis vannak emberek, akik fogyasztásukat felülírva, olyan mennyiségeket visznek az asztalukhoz, hogy alig férnek, persze nem is tudják megenni, de azért kiviszik, beletúrnak, véletlenül sem egy szelet húst, vagy tortát, inkább rögtön négyet:-) Szánalmas, kicsinyes ....

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-02-26  16:18
  25. 2013. február 27. 09:26102.

    Zöldségeket beszélsz. Összeerőszakolod az almát a körtével.

     

    Szállodában épelméjű ember nem ugrálja össze az ágyneműjét sáros lábbal. Habár tudnék mesélni arról, hogy mit hagynak maguk után azok, akiknek van annyi pénzük, hogy mindent meg tudnak fizetni... De ez az ugrál nem ugrál mindössze arról szól, hogy volt valakinek gyerekszobája, vagy sem. 

     

    A sampont kifizeti a szobát bérlő. A hotel meg nem csak beszámolja neki  a szobaárába, hanem jobb helyeken örömmel is veszik, ha elviszik a sampont. Egyrészt segitik az előállitók bizniszét, másrészt ez is egyfajta hirdetés, és még külön fizetni sem kell érte.

     

    De az étel, az más. Ennivalóval NEM illik eljátszani, hogy néhány falat után már  elég is volt, és tolod félre a majdnem teli tányért, mert van pénzed kifizetni az árát. Az étellel felelőssége van az embernek. Leginkább azok felé, akiknek nem jut. Leginkább az olyanok miatt, akik ugyan ki tudják fizetni a legtöbbször abnormális árakat, majd megy a kukába a java. (Ez persze nem vonatkozik arra, mikor az utolsó falatokat már valóban nem kivánja az ember. De azt ki is emlegetné, hogy ki tudja fizetni??)

     

    Az ételt meg kell becsülni. Ha mással nem, hát azzal, hogy ha annak javát már nem tudom megenni (csak akkor minek rendeltem meg??), akkor kérem, hogy csomagolják be, és viszem haza. S  máris eggyel kevesebb adag kaját kell legközelebb az üzletben megvenni. Eggyel több lehetőség arra, hogy az ennivalón nyerészkedőknek néhány fillérrel kevesebb jusson.

     

    Csak félhülye, a pénzük miatt elvakult emberek adnak rossz példát, amit gyenge akaratú sznobok meg azonnal másolnak, mert az olyan trendi, meg ha ők, ekkor én is, mert úgy közéjük fogok tartozni... Hát persze.

    előzmény:
    semiramis (90)
    2013-02-26  23:54

Címlap

top