Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

WOKban főzni,sütni

Torolt_felhasznalo_949796
Torolt_felhasznalo_949796
Létrehozva: 2004. június 9. 12:34
Aki tud egyszerű wokban készíthető receptet,az ossza meg velem is.Főleg fogyókúrások érdekelnek,de jöhet minden féle.
  1. Torolt_felhasznalo_876149
    Torolt_felhasznalo_876149
    2005. január 8. 11:0476.
    Küld már el ezt a receptet légyszi !
    előzmény:
    Felhocske (73)
     
  2. 2005. január 7. 13:1875.
    Én mogyoróolajat használok a WOK-hoz, mert az nemég meg olyan hamar.

    Recept: Reszelt sárgarépa, csíkokra vágott paprika, cukkini, kínai kel és pulykamell csíkokra vágva.
    A pulykát fehérborssal, sóval megsütni, hozzátenni a zöldségeket és őrölt mustármaggal, őrölt korianderrel fűszerezni.
    Tejfölt szoktam mellécsorgatni a tányérra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_876149
    Torolt_felhasznalo_876149
    2005. január 7. 12:1274.
    Meséld már el ezt a receptet légyszives ! Köszi !
    előzmény:
    Felhocske (73)
     
  4. 2005. január 7. 12:0373.
    nem, hanem mélyhütűtt nudlira.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_876149 (71)
     
  5. IL
    IL
    2005. január 7. 11:2672.
    "Csíkos csirke"

    Csirke mellet csíkokre vágsz, befűszerezed ( sült csirke, ; görög fűszer keverék, ; kínia, ; simán szójaszósz, ; vagy ahogy szeretitek) hagyod állni, hogy az íz átjárja.
    Wokba pici olaj, jó forróra - hadd füstöljön - bele a husi. Falapáttal forgatod, pillanatok alatt kész. Látod a színén, mikor jó. Ha kell, pici vizet tehetsz hozzá, de NE olajat, mert túl olajos lesz.
    Nagyon hamar kész és finom szaftos a hús.
    Jó étvágyat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_876149
    Torolt_felhasznalo_876149
    2005. január 7. 10:5871.
    A "nudlis" csirke esetében nokedlire/galuska/ gondolsz ?
    előzmény:
    Felhocske (69)
     
  7. 2005. január 7. 08:4470.
    most találtam
    www. wok. lap. hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. január 7. 08:4369.
    hali :o)
    én karácsonyra kaptam, és egyenlőre a prima konyha számaiban keresgélek .
    Múltkor nudlis csirkét csináltam benne. Elég laktatos. Ha gondolod előkeresem és legépelem neked.
    Meg még egy jó receptet találtam benne, majd azt is elhozom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_803148 (68)
     
  9. Torolt_felhasznalo_803148
    Torolt_felhasznalo_803148
    2004. november 23. 15:4968.
    Most kaptam a szulinapomra egy ontott vas wok-ot. Nem lehetne ujra "eletet" vinni ebbe a listaba??? Semmit nem tudok! SOS!!! Mivel avassam fel a wokot hogy sikerelmenyem legyen, es beleszeressek? Egyszeru husos recepteket szeretnek, no meg sok okos tanacsot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. augusztus 31. 09:5467.
    Ámen. . . :)))
    előzmény:
    ancsa21 (66)
     
  11. 2004. augusztus 31. 08:2666.
    Dehogy ugyes, lusta vagyok :-)). A konyha nem tartozik a kedvenc helyeim koze, a jo izeket meg szeretem.

    Csak aldani tudom a kinaiakat, hogy kitalaltak a wokot.
    előzmény:
    lufi (64)
     
  12. 2004. augusztus 31. 08:2365.
    Igen, mindenfelet a huslevestol a zoldborsolevesig. Ez utobbival annyi bajom van csak, hogy a zold borso kihalvanyul. Na ez legyen a legnagyobb problemam :-))

    A huslevesnel annyit trukkozom, hogy elobb felforralom a vizet a wokban, majd megy bele a hus, es a tobbi roviddel utanna. Ahogy az utolso zoldseg is belekerult, joval alacsonyabb homersekletre teszem. Fedot ra. Meglepoen rovid ido alatt kesz a leves.
    Egy kinai baratnomtol tanultam.

    előzmény:
    lufi (62)
     
  13. 2004. augusztus 31. 08:2264.
    Hát, nem semmi, nagyon ügyes vagy!!!!
    előzmény:
    ancsa21 (63)
     
  14. 2004. augusztus 31. 08:1863.
    Igen, a paprikaskrumplit is fedo alatt fozom meg ha nem ontom tul vizzel. Ha igen, akkor leveszem a fedelet, hadd fojje el a vizet.

    Ma pl. grizes tesztat csinaltam wokban.
    előzmény:
    lufi (60)
     
  15. 2004. augusztus 31. 08:1762.
    Levest wok-ban???
    előzmény:
    ancsa21 (61)
     
  16. 2004. augusztus 31. 08:1461.
    Szegeny lelek, Krumpli ugyben bizonytalan vagyok :-)))

    Ne add fel a wokot. Viszont amit vettel, nem tom, talan jo melyen el kellene asni, hogy ne is bosszantsd magad.

    Tenyleg erdemes beruhazni egy dragabb valtozatba. Ajanlom varjal amig osszegyul, ha most nincs ra penzed. Nezz vissza, valaki itt pontosan leirta, hogy hol lehet pesten igazi (kinai) wok-ot kapni.

    Nem kell fedo, de sokkal jobb ha van. Az a parat is benntartja, ami meg gyorsabba teszi pl a levesfozest.
    előzmény:
    lufi (60)
     
  17. 2004. augusztus 31. 08:0360.
    Na de könyörgöm, én azért vettem ezt meg, hogy sült krumplit majd biztos tudok sütni benne. . . ez egy elég könnyű darab, gondolom, gagyi I. oszt. . . . . :))) Gondoltam, egy krumplisütő lábasnál olcsóbb, 700 pénzért. . . és csak pont azt nem lehet benne. . .
    És paprikás krumplit fedővel csinálsz benne? Ennek még fedele sem volt. Néztem boltokban külön fedelet, de nem passzol az átmérő. És akkor most ne adjam fel???

    :)))))))))
    előzmény:
    ancsa21 (57)
     
  18. 2004. augusztus 31. 08:0359.
    Lehet. Nekem is villanytuzhelyem van. Laposfeneku wokot kell venni, mert a nyiltlangra tervezett, allandoan felborulna. Azt mindig tartani kellett. Emezt meg ott is hagyom ha pl. tesztat fozok benne.

    A laposfeneku ugy nez ki, mint amikor a rendes wok aljat lecsapod egy kessel. Nem tudom jobban illusztralni :-)))
    előzmény:
    Mamox (29)
     
  19. 2004. augusztus 31. 07:4358.
    Tenzi, MINDENT lehet wokban fozni, nem csak fogyasztos kajakat.

    Mivel sokkal kevesebb zsiradekra, es sokkal kevesebb fozesi idore van szukseg, ezert minden kaja egeszsegesebb is. A zoldsegek pl. nem lugozodnak ki, hanem percek alatt megpuhulnak, vagy megpirulnak.

    Olyan zsiradekot hasznalj, aminek az egesi hoje magas. Ilyen pl a szezammag olaj. Keves kell belole, mert jol "zsirlodik". Azsia boltokban vehetsz belole.
    Olivaolaj nem jo pl, mert az nagyon hamar fustosen eg.

    Nagyszeruen lehet hasznalni parolasra is. Ezert erdemesebb a dragabb, fedos wok-ot megvenni. Akar kozvetlen a wok-racsra, akar arra allitott talban pl halat is lehet parolni percek alatt. Majd beirom neked a kedvenc parolt halamat. Nagyon finom.

    Remelem tudtam segiteni :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_949796 (1)
     
  20. 2004. augusztus 31. 07:3357.
    Szia Lufi, osszefutottunk itt is :-))

    Fel ne add!! Hihetetlen mennyi energiat (penzt!!) meg lehet vele sporolni. Mondjuk en krumplit meg soha nem sutottem benne, de majd kiprobalom.

    Egy biztos, jo wok-ot kell venni. Minel nehezebb, annal jobb. Az olcso, konnyu sulyu darabokat ne vegyetek meg, kidobott penz. Tapasztalatbol mondom :-(((

    Nemcsak kinait lehet benne csinalni. En a paprikas krumplitol kezdve a tesztafozesig mindenre ezt hasznalom.
    előzmény:
    lufi (55)
     
  21. 2004. augusztus 31. 07:2856.
    Bekopognek hozzatok, mert nagy wok szerelmes vagyok :-))

    Egy tortenettel kezdem. Egyszer szerencsenk elvitt Bangkokba, es egy ottani, angol tanar elkapott minket, hogy menjunk be az osztalyaba, es meseljunk a gyerekeknek a mi orszagunkrol.

    Kerdeztek a kedvenc kajankat. Mondom gulyasleveles. Kertek a receptet. Adtam. Mennyi ideig kell fozni? Kb 1 ora. Mire egy gyerek teljesen dobbenten mondja, dehat akkor nektek nagyon dragak az eteleitek. . . ??!!. . .

    Na, azota majd mindent wokban csinalok. Penz mellett egy csomo idot is nyerek vele :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. augusztus 31. 07:0755.

    Á, jóreggelt, kedves!
    Most ezzel arra akartál utalni, hogy egy vackot vettem? :)))))))))))))))))) A lecsó jó volt benne, csak a krumpli nem, de nem is értem, miért nem pirul meg benne. A család meg nem szereti a kínai meg ilyen dolgokat, arra nem tudom használni. Marad a lecsó, haha. Pusszancs
    előzmény:
    eindor (54)
     
  23. Torolt_felhasznalo_869826
    Torolt_felhasznalo_869826
    2004. augusztus 31. 07:0354.
    Szia!!Nahát, Te tudod is a választ(((((
    előzmény:
    lufi (53)
     
  24. 2004. augusztus 31. 06:2953.
    Szeretném megkérdezni, hogy ha én a Tesco-ban vettem a wok-omat 700-ért, az mennyire hamis? Ennyi pénzért. . . bár, lecsóhoz egész jó volt. Igaz, számítottam én arra, hogy ennyiért nem egy nagytudományú konyhaeszköz, de arra gondoltam, hogy sültkrumpli sütésre megfelel, mivel nagy, magas, nem fröcsög az olaj ki, ha keverem. De a krumpli nem pirul meg benne! Csak sül, sül és fehér marad. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_232005
    Torolt_felhasznalo_232005
    2004. augusztus 11. 14:2852.
    Sima egyszerű gáztűzhely legnagyobb rózsája. Azért álmaimban szerepel egy wok-égős tűzhely. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_290359 (51)
     

Címlap

top