Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Babatervezés 35 év felett

area78
Létrehozva: 2013. február 14. 14:34

Sziasztok!

 

Azon társaimat keresem, akik szintén 35 éves koruk környékén szeretnének életet adni! Megoszthatnánk kérdéseinket, tapasztalatainkat, félelmeinket.....

  1. 2013. február 17. 17:47151.

    Tegnap is elhülve olvastam ezt a topikot, ami szerintem is jónak indult.

    Igen, vannak olyan 35 év feletti nők akik szívesen beszélgetnének babás terveikről. Legalábbis ennek indult a topik. De úgy látszik TÉGED zavar ez egész. Nem bírsz kibékülni a késői szülés gondolatával ugye? Ez a topik nem arról kéne hogy szóljon, hogy valaki(k) megmondják a tuti, hogy nem jó 35 felett szülni. Nyiss egy ilyen topikot ha nagyon nem bírod magadban tartani a világmegváltó evolúciós ötleteid.

    Tele vagy előítéletekkel, holott inkább megköszönhetnéd a sorsnak, hogy te nem tartozol azok táborába akiknak csak 35 felett adatott meg a babatervezés lehetősége. Igenis lehet betegség miatt is ez a késés (az én esetemben ez van, mert műtétre meg kezélesre szorultam). Szóval örülj a szerencsés sorsodank -mert én is úgy gondolom neked már biztos van családod ha ennyire ellene vagy ennek a topikank. A többieknek meg add meg a lehetőséget, hogy normálisan el tudjanak beszélgetni, márha még valaki ide felnéz aki valóban érintett a témában.

    előzmény:
    Alinee2 (146)
    2013-02-17  14:58
  2. Torolt_felhasznalo_956331
    Torolt_felhasznalo_956331
    2013. február 17. 17:18150.
    A túlterheltség és az állandó stressz inkább velejárója a késői szülésnek,mint a "trend".Nem gondolom hogy valaki azért szül az átlagtól később mert ez trendi.
    előzmény:
    LINA (30)
    2013-02-14  22:48
  3. 2013. február 17. 16:06149.

    "Igen,hibásak abban,hogy épkézláb nőket keresnek társnak."

     

    Én arról beszélek, amikor egy harmincvalahány éves nőnek véget ér a párkapcsolata, ami huszonéves korában indult. Vagy a házassága. 

    Nem egy ilyen kapcsolatban a nő szeretett volna már megállapodni, csak a férfinak nem akaródzott. De igazából mindegy is; a férfi vígan éli tovább világát, míg a nő immár némi hendikeppel indul neki a párkeresésnek.

    Te valami olyasmit gondolsz eddigi hozzászólásaid alapján, hogy aki 3x évesen szeretne párt találni és családot alapítani, az csak azért lehet ilyen helyzetben, mert elcseszte az idejét bulizásra és effélékre. ("Ha valakinek minden más fontosabb mint párt találni fiatalon és időben szülni,az vállalja a következményeket,ne rinyáljon.") Ez az, amit cáfolni igyekszem.

     

     "Még arra azért kíváncsi lennék,hogy milyen biztonságosnak vélt helyzetemre céloztál? Mondd ki nyugodtan."

     

    Csupán feltételeztem, hogy neked van párod/férjed és családod. Mert világos, hogy úgy gondolod, akinek bizonyos életkor felett nincs, azzal valami baj van. 

    Erre írtam, hogy még te is találhatod magad az ő helyzetükben.

    előzmény:
    Alinee2 (148)
    2013-02-17  15:17
  4. 2013. február 17. 15:17148.

    Macsek Macsek,ennyire nem ismersz?

    Mikor voltam én önmagamban bizonytalan? Sőt,ez a magabiztosság nem is lenézésből fakad,hanem a tapasztalatokból.

    Ha én szülnék 35 felett,kúvára nem érdekelne hogy ki mit mond,magasról tennék rá,elhiszed?

    Arra célzol hogy nem a nők hibásak,hanem a férfiak?Igen,hibásak abban,hogy épkézláb nőket keresnek társnak.

    Még arra azért kíváncsi lennék,hogy milyen biztonságosnak vélt helyzetemre céloztál? Mondd ki nyugodtan.

    előzmény:
    vérmatska (138)
    2013-02-16  20:33
  5. 2013. február 17. 15:07147.

    Csak egy kérdés,a férjed hol kap helyet ebben az idilli állapotban?Biztos hogy ő is babázni szeretne,kakis pelenkát cserélni,babakocsit toligálni,beteg gyereket ápolni,óvodába szaladgálni?Vagy most már élni szeretné az életét...

    Kérdezzetek már meg egy hasonló korú férfit,akinek már van gyereke.Egészen mást terveznek 50 éves korukra.

    Azt pedig már be lehetne itt fejezni,hogy valakinek a valakije milyen szerencsés vagy szerencsétlen e témában.Mindenki tud hasonló sorsokról,lehetne példákat írogatni.Vagy az életetek sablonra épül?Akkor már meg lehet jósolni a kései gyerekszülés következményeit.

    előzmény:
    Magdicica (145)
    2013-02-16  22:23
  6. 2013. február 17. 14:58146.

    Ugye nem gondoltad komolyan hogy engem fogsz terelgetni?

    Ha a hozzászólásaim nem tetszenek,attól még nem biztos hogy bennem van a hiba.Ha jól sejtem,irritál amiket írtam,igaz?

    És továbbra is tartom: 40 felett már nem kellene gyereket szülni,csak ha véletlenül és szerető családba pottyan.

    Ha már ekkora divat lett a 30 feletti szülés,akkor az eltérő véleményeket  is el kellene fogadni.Bármennyire is nem tetszik,bizony a nők háta mögött megy majd a sutyorgás.Pletyka.Mindegy minek hívjuk.

    Mi néhányan legalább képesek vagyunk megindokolni hogy miért ne.

    A mi indokaink elfogadhatatlanok,igaz?A kései szülést bátorítóak indokai viszont számunkra elfogadhatatlanok.

    Patthelyzet,ez miért is témán kívüli?Amit idáig írtam,abból talán ki lehetne következtetni hogy 35 felett nem terveznék gyereket.

    Egy gyereket nem saját maga miatt pottyant ki egy nő,hanem a gyermek léte miatt.Nem azért mert most úgy érzi,egzisztenciálisan alkalmas rá,lelkileg megérett a feladatra. Durvát fogok írni,a természet szelektál.Ha 35 éves korig valaki nem képes olyan körülményeket teremteni,és alkalmas társat találni,annál megkérdőjelezem az érettséget.Továbbra is 30 feletti első szülésről beszélek!

    Gyereket nem kizárólag a saját örömünkre kell szülni,elsődleges szempont a fajfenntartás,nem?Egy elöregedett petesejt pedig erre nem biztos hogy képes.

     

    előzmény:
    Magdicica (142)
    2013-02-16  21:59
  7. 2013. február 16. 22:23145.

    Szerintem is jo topicnak indult.

     

    En most vagyok 36,van egy 12 éves fiam.Es kb egy éve érzem ugy,hogy szeretnék még babazni.Még nem probalkozunk,de hamarosan el fogjuk kezdeni.

     

    és szeretnék utana még egy gyereket 43 évesen is.Az egyik sogornom is annyi idosen szult,egészséges és szép kisfia szuletett.

    előzmény:
    Goldmund (143)
    2013-02-16  22:12
  8. 2013. február 16. 22:17144.

    ezen tenyleg kar összeveszni. a topikindito a korbeli hatarmezsgyen mozog. a jo oldalon.

     

    genetikailag 35 felett valoban hatvanyozodik a serült petesejt es/vagy a DNS hibas atirasanak eselye.

     

    fizikalisan ELSÖ babat 40 felett NE, sokadikat nyugodtan (elsö gyereknel teljesen mas a konstellacio, mint többediknel). hivatalosan 38-tol szamit "nehez" kategorianak.

     

    szellemileg, pszichesen elsö babat 28 alatt NE, mert meg önmagat sem ismeri, nemhogy felelösen gondozzon es NEVELJEN egy ghyereket. 

     nem elegitette ki sajat szemelyes vagyait (karrier) es IGENIS fontos, hhogy a gyereket ne egy frusztralt anya nevelje...

     

    a korai szülesnek fiizikai, a kesöbbinek (nem 50 evesen, persze) szellemi es psziches elönyei vannak. 

     

    nem lehet altalanositani, de ha tesszük, 28-36 közt idealis a gyermekvallalas. 

     

     

     

    topikindito, nincs semmi baj a koroddal. de MOST szülj, ne 3-4 ev mulva. :-) 

     

  9. 2013. február 16. 22:12143.

    Jó topicnak indult, kár, hogy némelyek nem tapasztalataikat, hanem indulataikat osztották meg.

     

    Vita volt arról is, hogy régen hány évesen szültek a nők.

    Apai nagymamám három gyereket szült 31, 34, 36 évesen. Meghalt 63 évesen.

    Anyai nagymamám négy gyereket szült, elsőt 28, negyediket 40 évesen. Meghalt 65 évesen.

    Mindkét ági nagyszüleim egyszerű, falusi emberek voltak, de így alakult az életük.

    E szülések egy része úgy tudom, nem is kórházban, hanem otthon zajlott le.

     

  10. 2013. február 16. 21:59142.

    Es ez a hozzaszolasod most hogy jon a topik témajahoz?Nem veszed észre,hogy nem errol van szo  ebben a topikban?

     

    Ha te is harmincot felett tervezel gyereket,ird meg félelmeidet,tapasztalataidat.Ha mas témaval kapcsolatban szeretnél irni,akkor megvan ra a lehetoséged,hogy nyiss sajat topikot

    előzmény:
    Alinee2 (127)
    2013-02-16  17:14
  11. 2013. február 16. 21:25141.
    Nagyon csinos vagy,és gratulalok a babahoz.Nagyon édes
    előzmény:
    ardian (104)
    2013-02-16  06:54
  12. Torolt_felhasznalo_244793
    Torolt_felhasznalo_244793
    2013. február 16. 21:18140.
    Ritkán fórumozok, de ehhez a témához - érintettként - eredendően szerettem volna hozzászólni. Ám egy-két véleményt olvasva elment ettől a kedvem.... Őszintén, Ti élő szóban is ilyen stílusban beszélgettek másokkal? Az egyik hozzászóló írta a harmonikus családi, stb. kapcsolatokat, ahol ezekről a dolgokról lehet beszélni. Egy harmonikus családban is ilyen stílusban szokott az említett hozzászóló kommunikálni? Hm.... Némi ellentmondást érzek a stílus és a tartalom között.
  13. 2013. február 16. 20:35139.

    "Aztán vagy belehaltak a szülésbe. vagy nem.  "

     

    Ez éppenséggel huszonévesen is megtörténhetett. Vagy tizenévesen...

    előzmény:
    Lillaréka (121)
    2013-02-16  12:43
  14. 2013. február 16. 20:33138.
    "Ha valakinek minden más fontosabb mint párt találni fiatalon és időben szülni,az vállalja a következményeket,ne rinyáljon."

     

    Nem tudom, hány éves vagy, kedves Alinee, gondolom, még abban a korban, amikor veled is megtörténhet, hogy minden szándékod és előzetes elképelésed ellenére egyedül maradsz. Félre ne érts, nem kívánom ezt neked, csupán annyit kérek, hogy gondolkodj egy kicsit, és nézz körül... A lenéző magabiztosságod valószínűleg biztonságos(nak vélt) helyzetedből ered. Mert te már révbe értél, ergo biztosan jól csináltad, míg aki nem, az rosszul.

    Hát nem.

    Simán megtörténhet egy nővel, hogy 3x évesen egyedül marad, illetve 3x évesen kényszerül (újra) párt keresni és családot alapítani, és nem azért, mert, mittudomén, céges mítingeken reszelgette inkább a körmét karrierépítés címén "ahelyett, hogy párt keresett volna".

    előzmény:
    Alinee2 (127)
    2013-02-16  17:14
  15. 2013. február 16. 20:28137.

    "Ahol kétségek és kérdések merülnek fel,ott már a kérdező is sejti hogy valamit nem jól tesz."

     

    Ugyan. Ha valami veszélyt eleget sulykolnak, akkor tartani fogsz tőle, akár igaz, akár nem.

     

    Idős hölgyek?

    előzmény:
    Alinee2 (129)
    2013-02-16  17:56
  16. 2013. február 16. 20:21136.

    Ráadásul hülyeség is.Ismerek olyan orvost, akinek lombikgyereke van, igen. Miért ne lenne? Mi az, hogy "magánemberként nem kéne"? Mi nem kéne? Gyerek? Ha nem lehetne máshogy? Vagy az eljárástól kell annyira félni? Engem nem viselt meg, igaz, fogalmam sem volt, milyen mellékhatások lehetnének, lehet, hogy ezért is nem tapasztaltam egyiket sem. Már megint olyanok nyilvánulnak meg lombikról, akiknek közük nem volt soha az egészhez. Hallottak két elrettentő történetet, és máris az ördög találmányának minősítik az egészet.

     

    Csak zárójelben jegyzem meg, hogy a lombik is off.

     

  17. 2013. február 16. 19:02135.

    Én például a kekeckedésem ellenére örömmel olvasom ha valaki idősen szült,és sikerült neki minden.Nincs ebben semmi különös,életszemlélet kérdése a reagálás.

    Ha megvan a baba,és egészséges,a biztonságos családi háttér,szeretet adott,akkor csak gratulálhatok.

    De ha valaki még előtte van,az jól gondolja meg,másnak az élete nem a miénk.Ha egy kis hiba becsúszik,egy 40 feletti nő a fejét verné a falba.

    Nincs újrakezdés,nincs másik baba,egy másik férfit is nehezen talál kisbabával.

    előzmény:
    délibáb (132)
    2013-02-16  18:22
  18. 2013. február 16. 18:56134.

    Menjünk csak sorban.

    Nem 35,én a 40-45 éves koron akadtam ki.Ők nőknek nem idősek,de szülés szempontjából  igen.A gyerekkel való foglalkozás terheit is nehezebben viselik.

    Te ugyanúgy offolsz,csak a szálkát nem veszed észre a szemedben.

    Vannak olyan fiatalok,akiknél nem működik minden rendesen,és vannak olyan 40 felettiek akiknél minden jól működik.Mindent ki lehet forgatni ha akarjuk,ezért írtam hogy tisztelet a kivételnek.

    Nem bármelyik korosztályból.Az idősebbekre jellemző az állapotos aggódásos topic,elhagyott a férjem mit tegyek,a fiatalabbakra pedig a hisztis társkeresés,hülye a pasim tipusú topicok.

    Természetesen egy labilis egóval és lelkivilággal küszködő nő gondolja csak,hogy más nők képesek probléma mentesen és boldogan élni.

    Értelmes felnőtt ember ilyen jellegű problémáit nem a fórumon tárgyalja meg idegenekkel,hanem a környezetében keres támogató embereket.

    Bőven elég lenne az édesanyjuk támogató szava,esetleg a testvérüké,sógornőiké,szomszédé.Van választék.De ha egy nő,aki már abban sem bízik hogy az édesanyja támogatná lelkileg,hogy azt mondja a lányának bármi nehézséged adódik melletted vagyok,akkor mi mit tehetnénk?Miért itt tesznek fel olyan kérdést hogy ki hogyan viseli a kései terhességet?Egy épkézláb családban ez nem lehet gond.

    És ebből következik,hogy amelyik családban minden működik,szerencsésen egészséges gyereket szült a nő,van támasza,az a normális.Miért lenne hihetetlen?

    De a 45 éves kor akkor sem normális.Kivéve ha van már egy két gyerek,és becsúszott a harmadik.Ott szeretettel fogják a harmadikat várni,ebben biztos vagyok.De első gyereknek a 45 év már túlzás.

    előzmény:
    délibáb (130)
    2013-02-16  18:16
  19. 2013. február 16. 18:38133.

    Mindenki mással példálódzik.Hogy más kibírta,jobban viselte a szülést mint egy fiatal.

    Jó.

  20. 2013. február 16. 18:22132.

    És hát bizony nemigen akadt,aki itt leírta volna hogy minden szuperül működik,egy-két kivételtől eltekintve

     

    Nem is fogja leírni, lásd Porcellán irigykedő megnyilvánulásait.

    Hiába is írná, biztosan hazudik.

     

    Itt csak keseregni lehet.

     

     

     

     

    Mindenki csak személyes véleményeket kérdezzen, ott látszik is, hogy nem mellébeszélnek.

    előzmény:
    Alinee2 (129)
    2013-02-16  17:56
  21. 2013. február 16. 18:18131.

    Neked igen?

    És a családodban és ismerősi körödben mindenkinek?

     

    És volt szexuális kapcsolatod az elmúlt egy évtizedben, ami orgazmust is eredményezett?

  22. 2013. február 16. 18:16130.

    Szerinted akkor egy 35 éves nő nem fiatal, hanem idős hölgy.

    De igen, minden ilyen hsz off, mert nem ezt kérdezte.

     

    Annál sem működik minden szuperül, aki 20 évesen szül.

     

     

    Akik aggódva nyitnak topikot, bármelyik korosztályból kikerülhetnek, nem korfüggő.

     

    Állandóan nem működik minden szuperül, még akkor sem, ha valaki talpraesett. De ha ilyesmit le próbálna írni, leharapnák a fejét (ti. azt, hogy megbirkózik a problémákkal).

     

    Ha pedig mindenki megoldaná a gondjait és nem topikot nyitna, akkor kihalna  a fórum.

     

    Azért írják le olyan kevesen azt, hogy náluk esetleg jól működik valami, mert egyrészt úgyis kétségbe vonják szavahihetőségét, másrészt dicsekvésnek tűnik és ld. 1-es pont.

    előzmény:
    Alinee2 (129)
    2013-02-16  17:56
  23. 2013. február 16. 17:56129.

    Itt senki nem offol!

    Fogd fel úgy,hogy próbáljuk meggyőzni a topic indítót,ne szüljön.Ez már csak nem off téma?

     

    Na igen a topic indító.Egy fiatal nő biztosan nem nyitna hasonló kérdésekkel toopicot,egyszerűen örömmel töltené el a gyermekvárás gondolata.Ahol kétségek és kérdések merülnek fel,ott már a kérdező is sejti hogy valamit nem jól tesz.

     

    Nézzetek körül,rengeteg topicot nyitottak idős hölgyek,akik aggódva tekintenek a jövő felé,lesz-e gyerek,egészséges lesz-e,egyáltalán,hova írassa,hogyan nevelje,hogyan szoptassa,mikor altassa...ha már ennyire kihaltak némely nőből az ösztönök,akkor miért csodálkoznak hogy nem találnak megfelelő partnert maguknak?

     

    És hát bizony nemigen akadt,aki itt leírta volna hogy minden szuperül működik,egy-két kivételtől eltekintve.Azt bezzeg tudják hogy milyen genetikai szűrésre kell elmenni mindenképp!Nem érzed a szituáció fonákját?

  24. 2013. február 16. 17:17128.

    Hello!

    Októberben voltam 38,novemberben született a harmadik babánk:)gyönyörű,egészséges kisfiú.Semmivel nem volt nehezebb várandósság,mint 28,vagy 32 évesen a nagyobb gyerekeimmel.A szülés meg egyre gyorsabb lett.Regenerálódás most volt a legrövidebb,fizikálisan és mentálisan egyaránt.Éppen ma mosolyogtam magamon,mert eszembe jutott,hogy végigtakaritottam az egész lakást hazaérkezésünk másnapján:)

    Szóval,én azt javaslom,ha megszületett benned a gondolat,hogy babát szeretnél,a korod ne legyen akadály.Hajrá!Én szurkolok!Szernitem a korkülönbség is pont jó lesz a gyerekek között.

    előzmény:
    area78 (1)
    2013-02-14  14:34
  25. 2013. február 16. 17:14127.

    Ezt már kifejtettem.

    Annyi még kimaradt,hogy nem egzisztenciával kell gyereket nevelni.

    Ha valakinek minden más fontosabb mint párt találni fiatalon és időben szülni,az vállalja a következményeket,ne rinyáljon.

     

    És ha már itt tartunk megkérdezem,sok nőnek miért kínos ha valamelyik szülővel együtt kell élnie,segítenie kell?Az a gond hogy beleszólnak a nevelésbe,átadják a tudást?Akkor bezzeg jól jön a szülői segítség,amikor az egzisztencia kezd kicsúszni a talpuk alól.Nem a család a legfontosabb?Abba bizony a szülők is beletartoznak.

    Oké,felejtsük el a 15 éves lányt.Jöjjön helyette egy 20-22 éves.Képesek ellátni magukat,a szüléshez a legjobb korban vannak,mégsem találnak párt maguknak.Tanulnak,készülnek a diplomára,a szülők pedig eltartják őket.Szerintem ez nem egészen normális.Minden elcsúszik az életükben.

     

    Pár hete egy huszonéves nő itt tartott panasznapot,mert apucija nem küldte nekik a gyerek tartást.

    A bőr lesülne a képemről!És még neki állt feljebb!

     

     

    előzmény:
    egerész (123)
    2013-02-16  16:43

Címlap

top