Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szolid esküvő olcsón

Torolt_felhasznalo_588098
Torolt_felhasznalo_588098
Létrehozva: 2013. január 27. 11:59

Sziasztok!

 olyan 5leteket várok amikkel lehet sporolni egy esküvőn.

 vannak elképzeléseim, nem szertnék csak bemegyünk és kijövünk az anyakönyvezetetőtől...ennél fontosabb a dolog nekem.

 az alap elképzelés kb 30 főről szól.

 nem akarok nagy fehajtást. de a szép ruha és a mutatós szép torta alap. esetleg egy kicsit kertiparty jelleget kaphatna.

 nektek milyen esüvőtől volt? illetv , ha nem indiszkrét hány főre hány forintból tudtátok kihozni.

 ja egyházi esküvő nem lenne.

 

  1. 2013. január 28. 19:44301.

    Az ember nem attól érzi magát jól vagy rosszul egy esküvőn, hogy a gyerekét meghivták -e vagy sem... 

    Hanem attól, hogy szivesen látott vendég- e vagy sem.

     

    és ebbe beletatozik az is, hogy De a gyereked ne hozzad.

    Lehet amugy sem vinné, mert  van hova tenni, és vigyázna rá a nagymama.

     

    Nem egy esküvőn voltunk ahova nem vittük őket... - mert kicsik voltak, vagy mert nem rokonságban volt.. - és bizony volt ahol utólag megkérdezték... dehátmiértnemhoztátokket?? barát volt.. és ezért nem vittük.

    és volt olyan ahova nem mentünk, mert kéthetessel az ember nem megy esküvőre és nem bizza a nagymamára sem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_517177 (299)
    2013-01-28  19:31
  2. Torolt_felhasznalo_517177
    Torolt_felhasznalo_517177
    2013. január 28. 19:35300.

    Kicsit mintha frusztrált lennél, azért ennyire nem kéne felbosszantanod magad olyanon, ami nem is érint.

     

    Én tudnék mesélni, hogy a mi esküvönk előtt alatt egy-két vendég mennyire kedvesen viselkedett...:( 

    előzmény:
    saschamora (298)
    2013-01-28  18:34
  3. Torolt_felhasznalo_517177
    Torolt_felhasznalo_517177
    2013. január 28. 19:31299.

    Jogod van megsértődni azon, ha nem hívják meg a gyerekeidet, de másokat ne birkázz le, mert ők viszont nem tartják megalázónak.

     

    Engem abszolút hidegen hagyna és ezért nem érzem magam birkának.

     

    Azt meg már tisztáztuk, hogy nem a 10 éves gyerekekről van szó, ők viszonylag ritkán szoktak elkezdeni ordítani, mert éhesek, melegük van, vagy bekakiltak. 

     

    Én meg azokat az embereket nem értem, akik le tudnák passzolni a gyereket, de feltétlen szükségét érzik, hogy kortól függetlenül mindenhova magukkal cipeljék őket, akár jó, akár nem a gyereknek. 

    előzmény:
    saschamora (289)
    2013-01-28  16:27
  4. 2013. január 28. 18:34298.

    pontosan errol van szo, ez alap.

    ezert tartom bunkosagnak, ha eleve tiltasra kerul a gyerek jelenlete, mintha az valami sugarveszellyel jarna, vagy ebola virust hordozna. ahogy valaki irta, csupan hatternek kell a vendegsereg a giccsparehoz.:-) hiaba a maz, ez az igazan a prolikategoria!:-))) a felkapaszkodott tetveke!:-)

    tehat ha gyerek vannak az eskuvon, azt jelenti, hogy nem volt hova pakolni oket, de a hazaspar szeretett volna resztvenni az unnepen, hogy egyutt oruljenek, hogy a jelenletevel jelezze (mellesleg anyagilag is) hogy mennyire fontosnak tartja, hogy a nagy napokon egyutt vannak. 

    előzmény:
    biobula (295)
    2013-01-28  17:34
  5. 2013. január 28. 18:03297.
    Gyerektől függetlenül kérdem,
    előzmény:
    asztanaviszta (296)
    2013-01-28  17:50
  6. 2013. január 28. 17:50296.

    Ha egy vendég attól unatkozik, hogy nincs ott a gyereke...

    Az őt minősíti.

    előzmény:
    Lillaréka (294)
    2013-01-28  17:03
  7. 2013. január 28. 17:34295.

    Igen, azt még én is hozzátenném, hogy pl. ha baráti pár hívna meg, és megoldható lenne a dolog, tuti, hogy én szervezném úgy eleve, hogy gyerkőc nélkül tudjunk menni - már csak azért is, mert egy önfeledt mulatozásra mindig vágyik az ember...

     

    előzmény:
    saschamora (289)
    2013-01-28  16:27
  8. 2013. január 28. 17:03294.

    és az ifjú pár jól érzi magát, ha a vendégei unatkoznak??

     

    Csak kérdem... 

     

    előzmény:
    asztanaviszta (293)
    2013-01-28  17:01
  9. 2013. január 28. 17:01293.

    Egy esküvőn szerintem az a legfontosabb, hogy az ifjú pár érezze jól magát.

    Hisz ez mégiscsak az ő napjuk.

     

    Ők döntsék el, hogy kit akarnak meghívni az esküvőjükre.

    Ha ők gyerekeket nem, akkor ezt tiszteletben kell tartani.

    Ezzel összefüggésben a meghívott eldöntheti, hogy elmegy-e a gyerekei nélkül, vagy ő sem megy.

    előzmény:
    Lillaréka (269)
    2013-01-28  15:40
  10. Torolt_felhasznalo_277357
    Torolt_felhasznalo_277357
    2013. január 28. 16:54292.
    Sajnos a kivánságlámpást el kell felejteni, ősztől tilos a használatuk. Komoly büntetést szabnak ki arra, aki használja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588098 (3)
    2013-01-27  12:37
  11. 2013. január 28. 16:52291.

    a rokonokon, es a kozeli baratokon kivul, pl. tavolabbi haver, munkatars, stb. sosem szoktak magukkal vinni a pereputtyot, legalabbis en meg sohasem talalkoztam ilyennel.

    ennek anyagi okai is vannak, mert ahanyan reszt vesznek a meghivott csaladbol az eskuvon, annak aranyaban "illik" ajandekozni. akkor is ha gyerekekrol van szo. 

    előzmény:
    Lillaréka (290)
    2013-01-28  16:38
  12. 2013. január 28. 16:38290.

    Valahogy ez régebben fel sem merült...

    gyerekként is nagyon sok esküvőn voltam....- Meghivjuk önt és kedves családját...
    persze ez mind rokoni kör volt. 

    Csak mostanában lett a gyerek zavaró tényező

     

    előzmény:
    saschamora (289)
    2013-01-28  16:27
  13. 2013. január 28. 16:27289.

    "meghivo allit kriteriumokat es nem forditva. es ez a normalis."

     

    normalis, mar akinek... tahoeknak mindenesetre az... ugyanis altalaban mi all az eskuvoi meghivon? meghivjuk Ont, es kedves CSALADJAT. ez a szo magaban fogjalja a "tartezekot is, tehat gyerekeket, gyereket. a meghivottak legnagyobb resze megoldja hogy arra a bizonyos napra hogy ne kelljen a gyereket vinni, de van aki nem tudja hova tenni oket. ez egy hallgatolagos megallapodas, amirol mindenki tud, de senki sem beszel rola. amennyiben a hazasulandok nem akarjak hogy gyerek is reszt vegyen, akkor UGY kell irni a meghivot, hogy az ertheto legyen, aztan a meghivott dont, hogy kivan-e reszt venni egy ilyen tahofesztivalon. en, mar elvbol sem mennek el, pedig nincs is gyerekem, de ez annyira kirekeszto es bunkoparaszt' szint, hogy egyetlen pillanatig sem kivannek ilyen tarsasagban jelen lenni, es birkanak tartom azokat is, akik elfogadnak egy ilyen megalazo kompromisszumot.

    az eskuvo NEM ARROL SZOL, hogy ugymond' a giccsparadet a gyerekektol zavartalanul lejatsszak, hanem arrol, hogy gyere, orulj, unnepelj velem es a neked legdragabbakkal, hogy szep es emlekezetes esemenykent maradjon meg benned is ez a kulonleges nap. 

    hogyan lehet ugy felhotlenul oromkodni, hogy x nem viheti magaval pl. a 10 eves gyereket?

     

    bunkosodunk, bunkosodunk.... grrrrr! 

    előzmény:
    semiramis (264)
    2013-01-28  15:24
  14. 2013. január 28. 16:21288.

    Nagy gyerekesként én sem tudok a kicsikkel mit kezdeni.

    viszont úgy gondolom ott az anyja- apja, majd foglalkozik vele.

     

    bár van egy baráti család, kicsikkel... 

    Volt már rá példa, hogy ráraboltunk a kicsikre...
    A nagylányom különösen..

     

    bocs, az offért. 

    előzmény:
    biobula (286)
    2013-01-28  16:18
  15. 2013. január 28. 16:20287.
    Na, tűzök én is már, sziasztok!
  16. 2013. január 28. 16:18286.

    Akkor uzsgyi!:))

     

    (Nekem is rég neki kéne állnom főzni - épp "szabadnapom van", gyerkőc a nagymamánál.)

    Amúgy májusra várom a kisebbiket.

     

    Most itt gondolkodtam, hogy gyerektelenként, pl. amikor az esküvőm volt, hogyan viszonyultam ehhez a gyerek-kérdéshez. Sose voltam rákattanva más kisgyerekeire, nem tudtam nagyon mit kezdeni velük, engem is volt, hogy idegesítettek. De valahogy úgy tekintettem a kisgyerekes szülőkre, hogy ők mindent tudnak a sajátjaikról, minden problémát megoldanak velük kapcsolatban, teljes mértékben rájuk lehet bízni, hogy hova hozzák őket, és hová nem.

    előzmény:
    semiramis (281)
    2013-01-28  16:08
  17. 2013. január 28. 16:12285.

    aha.. ha hiv, akkor hivjon azért, mert szeretné ha ott lennék.

    Ne azért, mert igy illik .

    előzmény:
    semiramis (283)
    2013-01-28  16:10
  18. 2013. január 28. 16:10284.

    Nem a gyerektől, az ott lévő gyerekétől érzi jól magát egy meghivott vendég...

     

    Ha vendéget hivsz, bármilyen eseményre, akkor arra gondolsz, hogy a Te érezd jól magad, vagy a vendéged?? 

     

    Az esküvő is pont ilyen... 

    A pár döntse el, hogy milyet szeretne? diszletes csicsás esküvőt,  ami jól mutat a fotókon, vagy azt, hogy a vendégek jól érezzék magukat.

    Ez nem a gyerekekről szól már, ill nem arról, hogy ott vannak -e vagy sem.

    Mondjuk simán élvezheti egy 6 év feletti is a mulattságot, főleg ha van más gyerek is. 

    Ez más kérdés... 

     

     

    Irtuk már... nem a csicsa teszi a lagzit...
    Jó étel, megfelelő mennyiségü ital... amit szeret a társaság többsége, és lehetőleg mindenki számára táncolható zene.

    Ne merüljön ki a csipkéskombinéban a kinálat, de ne legyen jazz sem,  mert azt is kevesen szeretik.. max elalszanak rajta. 


    Akinek nem nem stilusa a lagzi, az tartson egy szük körü vacsorát...  mert onnantól felesleges pénzkidobás bármit is erőltetni... 

    előzmény:
    semiramis (277)
    2013-01-28  15:58
  19. 2013. január 28. 16:10283.
    en maradok annal, hoy mindenki azt hiv meg, akit akar ;-)
    előzmény:
    Lillaréka (279)
    2013-01-28  16:02
  20. 2013. január 28. 16:09282.

    Én tudom magam tök jól érezni gyerek nélkül, nem is ez a gond. Hanem, mint anyának, rosszul esik, ha valaki azt mondja, kösz, de a gyerekedet ne hozd, mert zavar a jelenléte.

    Még akkor is, ha az eszem tudja, hogy érezhet így valaki jogosan. Ez van. Ezek érzések, nem tudom őket elfojtani.

    előzmény:
    semiramis (277)
    2013-01-28  15:58
  21. 2013. január 28. 16:08281.

    persze, mert a masik oldalon allsz es ugy gondolod, a gyereked hozzad van növe. ;-)

     

    viszont azt ertekelem, hoyg probalod elfogadni a masik oldal nezetet. :-)) 

     

     

    aki viszont veled szeretne beszelhetni, az pontosan latja, hoyg te a gyerekeddel vagy elfoglalva es nem ra figyelsz. igy - barmily kellemetlen - utal ra, hoyg ez neki nem kielegitö. ha nem megy maskent (es 2,5-ösnel bizony meg sokszor nem megy maskent), akkor tudomasul kell venni, hoyg vele egyptt nem megy a kavezasra (esküvöre, tökmindegy.)

     

    egyelöte valoban fel-szimbiozisban elsz. de gondolj bele, hoyg a gyereked NELKÜLED fog bölcsibe jarni, PEDIG te vagy az anyukaja... ö hamarabb teszi meg nelkpüled valo elsö lepeseit (ha hagyod); mint te a nelküle valokat ;-)

     

     

    amugy: NEM MINDEN esküvö megy am at zajos lagziba, amibe "belefer" a gyerekek bulizasa.

     

     

    tenyleg mennem kell. :-))

    (mikorra varod?) 

     

     

     

    (( amugy nehogy azt higgyetek, hoyg CSAK azt tartom helyesnek, amit en - itt es most - kepviselek. engem spec. (esküvöi környezetben) nem zavarnak a - NORMALISAN VISELKEDÖ!!! tizenevesek. csak - mint minden pszi - a masik oldal allaspontjat mutatom. mert a sajat allaspontbol csak akkor lehet kikukucskalni ha az ember a masikat is latja... ;-)))

    előzmény:
    biobula (273)
    2013-01-28  15:54
  22. 2013. január 28. 16:05280.

    Hát lehet...csak azt nem vette észre a srác, hogy én meg épp elég mélyen gyes-depiben voltam, és kb. nulla volt az önbizalmam alapból is...

     

    A keserűséget abszolút megértem:( És próbáltam is minél kevesebbet beszélni gyerek-témákról (ja, az hozzá tartozik a dologhoz, hogy sokáig fogalmam sem volt arról, hogy próbálkoznak ők is, mindig azt mondták, hogy még utazgatnak kicsit, stb.), csak hát a gyereket nem pateroltuk el itthonról, ha jöttek.

    De van egy másik barátnőm is, akinek szintén fájó ez a téma. Amikor gyerekem született, ő is került engem sokáig, de azért néha egy telefonhívás ilyenkor is volt, és azóta meg már kezdtek visszajönni a találkozásaink, gondolom, lassan fel tudta dolgozni a szitut.

     

    Topicindító, bocs a sok off-ért, leállok most már tényleg...

    előzmény:
    Lillaréka (272)
    2013-01-28  15:53
  23. 2013. január 28. 16:02279.

    éss nagyon nem mindegy, hogy rokoni körről van-e szó, vagy baráti körröl.

     

    anyósék és anyámék is mentek esküvőre... az ő barátaikhoz..  ill barátaik gyerekéhez.
    mivel nem mi voltunk  a barátok, mi miért mentünk volna?
    Mi is mentünk barátokéra...  ahova csak ketten mentünk.  

     

    De ha egy közvetlen rokon esküvőt tart, akkor két lehetősége van. Vagy kizár mindenkit unokatestvéri szinten.. vagy meghiv mindenkit.

    jah... mondjuk én abból indulok ki, hogy az örömszülők nincsenek haragban a tesvéreikkel...  és az unokatesók is tartják legalább néhány ritka alkalommal a kapcsolatot ha nem is napi szinten.

    előzmény:
    semiramis (271)
    2013-01-28  15:52
  24. 2013. január 28. 16:00278.

    Ez jó lehetett! :D

    Ennél direktebben  nem is adhatta volna neked a csokrot :D :D

    előzmény:
    biobula (229)
    2013-01-27  21:21
  25. 2013. január 28. 15:58277.

    itt a gyerek kifogas volt, nem az igazi ok. leginkabb az a sajnalatos, hogy ENNYIRE maskepp ertekeltetek az együttleteiteket (tök unalmas - tök jol tudtunk...)

     

     

     

    LIlla, NEM az az alternativa, hogy jol erzem magamat, ha ott a gyerek es automatikusan rosszul, ha nincs. attol, hoyg a gyerek mashol van, mas a programja, en meg erezhetem magam szuperül. 

     

    aki a gyereke jelenletetöl függetlenül nem kepes magat jol erezni, annak sürgösen el kell gondolkodnia a szimbiozis jelentlösegen 4 hetes csecsemönel es artalman 10 eves gyereknel.

    előzmény:
    biobula (270)
    2013-01-28  15:50

Címlap

top