Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szolid esküvő olcsón

Torolt_felhasznalo_588098
Torolt_felhasznalo_588098
Létrehozva: 2013. január 27. 11:59

Sziasztok!

 olyan 5leteket várok amikkel lehet sporolni egy esküvőn.

 vannak elképzeléseim, nem szertnék csak bemegyünk és kijövünk az anyakönyvezetetőtől...ennél fontosabb a dolog nekem.

 az alap elképzelés kb 30 főről szól.

 nem akarok nagy fehajtást. de a szép ruha és a mutatós szép torta alap. esetleg egy kicsit kertiparty jelleget kaphatna.

 nektek milyen esüvőtől volt? illetv , ha nem indiszkrét hány főre hány forintból tudtátok kihozni.

 ja egyházi esküvő nem lenne.

 

  1. 2013. január 27. 14:2726.

    az anyakönyvvezetö - tudtommal - hivatalosan nem viheti ki az anyakönyvet a hazbol, marmint a varos hazabol. kamubol persze vihet masik könyvet, ala is irhattok, de ELÖTTE mindenkepp meg kel tennetek NALA. mert az a hivatalos.

     

    a kerti parti nem bejelentese nem igazan a hivatalos ut, de jarhato, ha bizonyos, hoyg senkit nem zavar. ha mindenki a környeken beleegyezik, akkor - de csakis akkor - megoldhato rendörsegi engedely nelkül. szabaly szerint egy sima hazibulit is engedelyeztetni kell, meghatarozott idötartamra engedelyezik is, decibel-meghatarozassal es esetleges ellenörzessel. igy vedve van az ember. meg a masik is, akinek tökmindegy a ti esküvötök, ö inkabb pihenni szeretne...

     

     

     

    szerintem ELEMENKENT ird össze, csak ugy brain storming-jelleggel, hogy miket szeretnel es EGYESEVEL szerezz be rola arat. utana meg összevalogathatod, mi lesz a program. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588098 (20)
    2013-01-27  14:19
  2. Torolt_felhasznalo_909693
    Torolt_felhasznalo_909693
    2013. január 27. 14:2725.

    Ez egy újabb lüke amerikai divat.Minden vendég székére tesznek egy díszs zacsit benne valami apróság.Általában egy kép az ifjú párról és egy kacat amit ahogy már írták az első alkalommal ki is dobnak.

     

    Nálunk az anyakönyv vezetőnek nem ell fizetni.Nem tudom miért de nem kell.

     

    És igen a legnagyobb spórolás ha otthon tartod.Igaz,hogy utána az ember 2 napig mosogat de 100-es tételt lehet vele spórolni.

    Sütiknél pedig be a cukrászdába és simán megvenni a nagy családi tálcás vegyes házisütit.Mifelénk lehet kapni.2-3 kg van egy tálcán vegyesen.2-3 ezer ft-ba kerül.

     

    A torta már neccesebb,mert ha valaki esküvői tortát rendel magának,akkor is feltűnő ha nem kér hozzá díszt,mert ugye a cukrász sem hülye.Bár itt a díszítés a mérvadó.Minél csicsásabb annál drágább.

     

    A kocsi díszeket mi megoldottuk fehér összehúzható masnival.Jelenleg 35ft/db.

     

    Viszont a csokrot tényleg érdemes úgy csináltatni,hogy ne tudja a boltos.Tehát nem a jólismert virágboltba megyünk hanem másikba 

    előzmény:
    semiramis (17)
    2013-01-27  14:14
  3. 2013. január 27. 14:2624.

    De egyébként maga az ajándékötlet nekem tetszik:) 

     

    Mi mondjuk önzőek vagyunk, magunknak készíttetünk a vendégekkel ajándékot:  

     

    egy "vendégkönyv" a levelekre írják rá a nevüket:) Ez az egyetlen, amihez ragaszkodom.  

     

    A kép pinterest-ről való.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588098 (14)
    2013-01-27  14:07
  4. 2013. január 27. 14:2623.

    Na de viszont ha így szeretnéd,akkor az nem lesz olcsó sajna...

    Eleve a helyszínre hívott anyakönyvvezető(a közjegyző az más.bocs de nem  tudom kihagyni :D ),meg a többi,mert ezek kerülnek sokba,nem a vacsi x főre...

    Ha leírnád konkrétan mit szeretnél,programszerűen,lehet okosabb lenne itt mindenki?

    (Nekünk házasságkötőben volt,bár esküt nem tettünk-vagy ez változó?-de egész kerekre sikerült...)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588098 (20)
    2013-01-27  14:19
  5. 2013. január 27. 14:2122.

    Vendégajándék szerintem is feleleges...illetve olyan furcsa. Hozzátenném, mi pl nem kérünk nászajándékot, se pénzt, se tárgyat, csak jöjjenek és érezzék jól magukat velünk. 

     

    Nálunk olyan sem lesz, hogy pl szülőköszöntő csokor. Ezt sem értem, hogy mire, minek, miért. Legalábbis a mi esetünkben.

     

    Sőt az én csomkrom is egyszerű lesz, rezgővirágból egy kerek csokor, 3-4 szál fehérrózsával. 

     

    Ha lenne kertünk, akkor ott tartanánk a polgári esküvő után a "fogadást" egyébként:) Oda nyilván cisnálnék valami dekorációt, így viszont olyan helyet választottunk, ami dekoráció nékül is, önmagában csodálatos. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588098 (12)
    2013-01-27  13:46
  6. 2013. január 27. 14:1921.

    tudtommal az anyakönyvi bejegyzes egy szolgaltatas.

    vagy nem kerül semmibe, vagy fix ara van. amiröl te irsz, az a szökellö versmondolanyka meg a halalra nyuzott, többnyire förmedvenygiccsesen elöadott bach-gounod-ave maria... 

     

    es annyira azert ne ijedezz, hogy ly-vel irod...  

    előzmény:
    andi*1970 (16)
    2013-01-27  14:12
  7. Torolt_felhasznalo_588098
    Torolt_felhasznalo_588098
    2013. január 27. 14:1920.

    szeretnék sporolni de nem szeretnék egy stilusnélküli esküvőt itt most nem is az a lényeg h 0 ft-ból jöjjön ki , szertnék keveset költeni rá, de szertnék kb olyan program szerüt.. a közjegyzőt helyszinre szertném hívni, már csak azert is mert nekem ez a városházás dolgo olyan puritán érzetű, mivel nem lesz egyházi esküvő szertném ha az anyak. elött mondanánk el az eskünket.(így nem 2 fickantás és annyi és marad benne egy kis romantika is) szertnék pár programot is , szertném h az egész olyan kerek legyen

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588098 (1)
    2013-01-27  11:59
  8. 2013. január 27. 14:1519.

    Szokásnak szokás,de szerintem felesleges...(A facsemete amúgy szerintem nem olcsó,de tényleg nem kötözködni akarok ne hidd!)De ha már:esetleg süss/etek sk valami sütit pl mézeskalács,amire írjatok valamit.Azt becsomagolva adhatjátok.vagy egy jól sikerült fénykép kettőtökről,képeslapként,idézettel ilyesmi.

     

    Ja és hidd el:amelyik rokon el akarja engedni magát,hidd el el fogja:kerti parti vagy elegáns vendéglő tök mindegy....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588098 (14)
    2013-01-27  14:07
  9. Torolt_felhasznalo_909693
    Torolt_felhasznalo_909693
    2013. január 27. 14:1418.

    Nekünk a saját kertünkbe nem kellett engedély.Mi vittünk nekik sütit és megkérdeztük,hogy nem lenne-e gond ha lagzi lenne a szomszédjukban és este 10 után is szólna a zene.Csak annyit mondtak,hogy nem ha elég hangos lesz ahhoz,hogy ők is tudjanak otthon táncolni rá

     

    Egyébként a lagzi nem csak a részegségről szól.Nálunk senki sem volt full részeg.Pedig volt pia dögivel és jól is szórakoztunk,főleg az asztal tetején táncolásnál

     

    Vőfély nem kell.Felesleges hajcihő a semmiért.A zene pedig álltalában lakodalmas de ma már lehet akár disco vagy rock is.

     

    Ajándék viszont a vendégeknek szintén nem kell.Ők vegyék megtiszteltetésnek,hogy meg lettek hívva életetek nagy eseményére. 

    előzmény:
    semiramis (13)
    2013-01-27  14:00
  10. 2013. január 27. 14:1417.

     az orszag melyik területen szokas? vagy miota? mert en ilyen hagyomanyrol nem hallottam meg...

     

    (azt hallottam, hogy divatos, a galambröptetessel, szülököszöntessel, szekszoknyaval, szalvetacsicsakkal egyetemben - de ezek NEM hagyomanyok, nem szokasok, hanem divat.) 

     

     

    az esküvöi emlekekröl: kacatok. az ember az elsö nagytakaritasnal kidobja öket. miert kellene nekem a ti esküvötökre emlekezni? emlekezzetek ra ti, a ti törtenesetek!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588098 (14)
    2013-01-27  14:07
  11. 2013. január 27. 14:1216.

    Először is az anykönyvezetőnél kell fizetni- ami igényfüggő. Kb.50 ezer

    Feltételezem, hogy a karika gyűrűk meg vannak -de ha nincs akkor az is nagyon változó. A két karika 25 ezertől a csillagos égig menő árakkal. 

    Helyszín: legolcsóbb ha saját kertben tartod-mert akkor nincs helyfoglalás. Saját terítés és főzés, sütés. Nálunk mi magunk fűztünk és sütöttünk, plusz anyósék beszáltak sütivel. Piából nem volt nagy felhozatal, sör, házi pálinka és konyak plussz kóla.

     

    Torta rendelésnél tényleg nem szabad megmondani, hogy esküvői, sem a fodrásznak. Esküvői ruha megoldható ha van kitől elkérni, vagy neten vásárólható- esetleg bérelhető- ez is nagyon igény függő. Menyecske ruha felesleges szerintem-ha kis esküvőt akartok.   Fényképész szintén megspórolható- ha van valakinek jó digitális fényképezője- ma már nem nehéz jó fotókat csinálni, előhívatattni és albumba rakatni.

     Az esküvőre saját kocsival mentünk és nem vettünk díszt a kocsira sem. Sőt magunk vezettünk! A csokrot is nagyon széles skálában tudsz rendelni. 

    Nos mi azon is spóroltunk, hogy meddig tart. 3/4 11 -kor voltunk az anykönyvezetőnél és délután 4-kor köszöntünk el a családtól. Ugyanis a nászutat úgy kaptam a kollégáimtól, hogy esküvő után indulhattunk is. Ebéd után én magam mosogattam anyukámmal és  a férjemmel. Aztán irány és usgyi. Kollégák, csak a házasságkötő terembe voltak hivatalosak-az ebédre nem. A munkahelyen tartottunk egy kis összejövetelt és ünneplést.

    Amit javasolnék az az, hogy a szülőknek, meghívottaknak mondjátok el, hogy szolid és családias esküvőtök lesz. Akkor nincs sértődés és orrhúzogatás.Mi még a zenét is magunk állítottuk össze. Kazettára másoltuk a zenét és a magnóból szólt ebéd közben.  Nekünk a szülők még örülek is, hogy nem kell nagy dínom-dánomot rendezni több száz főre. Jókat nevettünk, főleg hogy amikor már fel voltam öltözve és indultunk volna- akkor berezeltem. Kiálltam a családom elé és azt mondtam, talán mégse kéne még férjhez mennem. Anyukámék néztek rám, meg a párom és nem tudták eldönteni hogy viccelek-e vagy sem.  Persze elütöttem azzal, hogy vicceltem-de akkor tényleg megilyedtem

     

     

      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588098 (1)
    2013-01-27  11:59
  12. 2013. január 27. 14:1115.

    Szia!

     

    Most teljesen egyet értek Semiramissal.Ha "spórolni" akartok,akkor szerintem első körben pont az ilyeneket kéne kihagyni:vendégajándék,székszoknya és társai.(Amúgy nem bántásként,de tényleg mi a fenének kell a vendégeknek ajándék?A fáról amit írtál,szerintem inkább illik az ifjú párra...)

    A lagzi hangulatról nekem is a vőfélyes ereszdelahajam jut eszembe.Ha mint "külsőség" érted a lagzi hangulatot az más.Akkor pl kerti partiként lehetne hasonló mint az amerikai filmeken:kis táncparkett,a fák,bokrok feldíszítve akár égővel stb.Így látszik,hogy nem egy hétvégi összeruccanás,hanem ünnepélyesebb alkalom.

    (A miénk már régen volt,de anno slusszpassz került kb 200.000-be.Ruhával,vacsival stb.Egy koszorúslányunk ugyan volt-unokahugi-de ő mind az 5 évével teljes erőbedobással élvezte a dolgot :D Kb 20 fő volt a vacsin,vendéglőben.Volt szép torta,ruha,a gyűrünk mondjuk már előtte is megvolt egy ideje.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588098 (12)
    2013-01-27  13:46
  13. Torolt_felhasznalo_588098
    Torolt_felhasznalo_588098
    2013. január 27. 14:0714.

    az ajándékozás egy szokás.. ugymond egy apróság amivel megháláljuk h eljöttek az esküvőnkre és mellette egy emlék is.. az esküvő kicsit elegánsabb hangulatát szeretném metartani mert félek hogy ha túl kertipartis lesz a hangulat a család néhány tagja tulontul elengedi magat. az ajándékok egyébként nem tul sok plusz kiadás ahhoz én ragaszkodok annyira szeretnék én is adni valamit

     

    előzmény:
    semiramis (13)
    2013-01-27  14:00
  14. 2013. január 27. 14:0013.

    nem igazan ertem, miert kellene nektek megajandekoznotok a vendegeiteket... AZ az ajandek, hoyg vendegek, nem? az nem eleg?

     

    közterhez termeszetesen kell engedely.

     

    de ahhoz is, ha otthon sajat kertedben csinalod es nem ohajtod betartani a csend-idöket (ilyen pl. a vasarnap is!)

     

    nem tudom, milyen a lagzi-hangulat. nekem maga a szo pont azt a ciganynotas, vöfelyes, mindenkireszeg borzalmat juttatja eszembe, amit nem akartok... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588098 (12)
    2013-01-27  13:46
  15. Torolt_felhasznalo_588098
    Torolt_felhasznalo_588098
    2013. január 27. 13:4612.

    alapjában nekem tetszene a kertiparti, de szeretném h azert megmaradjon a lagzi hangulat..

     még azon is elgondolkoztam h simán egy ligetben tartani(erre kell engedélyt kérnem?) de pl. vidéken is el tudom képzelni  de oda a szállítás miatt lenne drágább...

    ajándéknak (A vendégeknek)egy szép cserépben pici díszítéssel egy mini facsemete lenne, jelképezve a kapcsolatot , amit mindig gondozni és ápolni kell h nőjön fejlödjön és teremjen.. illetve egy apró kulcstartó az életfájával ami a gondoskodást, gyarapodást jelképezi(ezt azért mert az 1. randinkon egy ilyen kulcstartót kapott tölem a párom(amiről akkor csak annyit tudtunk , hogy az élet fája.. késöbb derölt ki h mit jelképez..:D)

     díszítést meg szerintem megcsináljuk mi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588098 (1)
    2013-01-27  11:59
  16. Torolt_felhasznalo_588098
    Torolt_felhasznalo_588098
    2013. január 27. 13:3911.

    ahh.. a fene jó ebben igaza van... de basszus ez volt az egyetlen "mutatosabb" gondolatom...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269646 (9)
    2013-01-27  13:34
  17. Torolt_felhasznalo_588098
    Torolt_felhasznalo_588098
    2013. január 27. 13:3810.
    igen sajnos hallottam róla h az esküvő szóra vérszemet kapnak mindehol mind a torta mind a fodrász mindenki gusztustalan!
    előzmény:
    semiramis (7)
    2013-01-27  13:27
  18. Torolt_felhasznalo_269646
    Torolt_felhasznalo_269646
    2013. január 27. 13:349.
    Gondolom, hogy te sem szeretnéd, ha a házad tetején landolna egy kívánságlámpás, és leégne a házad. Ezért. Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság tiltotta be.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588098 (8)
    2013-01-27  13:31
  19. Torolt_felhasznalo_588098
    Torolt_felhasznalo_588098
    2013. január 27. 13:318.

    micsoda?

     ne már? hogy hogy? miért?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269646 (5)
    2013-01-27  13:09
  20. 2013. január 27. 13:277.

    AZZAL lehet sporolni, amit leirtal. tökeletesen elegendö. 

    a mienk epp ilyen volt, mindenki legnagyobb elegedettsegere. 

     

    (10-12-15 üveg pezsgövel, party-jellegü falatkakkal/ragcsaval, üditövel, a tortaval, a viragokkal es persze a ruha araval szamolj.)

     

     

    trükk: NE szolj, hoyg esküvöre lesz, csak rakd össze magadnak, milyen viragokat akarsz es rendeld meg aznapra a csokrot). es NE szolj, hoyg esküvöi rtorta, hanem rendeld meg. aztan mikor elhozod, vegyel ra tortadiszt, ha akarod. mindket helyen FELARAT szamolnak az esküvöi dolgokra - holott az eladott termek tökugyanaz.

     

     

    nekem szimpatikus a kis esküvö. a dolog nem a "mindenkitudjamegmilyentehetösenrazzukarongyot"-felhajtasro l szol.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588098 (1)
    2013-01-27  11:59
  21. Torolt_felhasznalo_909693
    Torolt_felhasznalo_909693
    2013. január 27. 13:116.

    Ez sok mindentől függ.

    A ruhát sokszor érdemes előző évi kollekcióból választani.Nagyon sokat leht spórolni.Koszorús lány ha lesz akkor is max kettő.

     

    A dekoráció:30 főnél némi asztali dísz,lufik.

    Kaja:Nekünk kerti partynk volt.Esküvő után haza mentünk,mindenki átöltözött kényelmes ruhába és irány az udvar.Sütöttük a húst,a köreteket már előtte nap elkészítettem.Pia behűtve,élőzene is volt.32 fő volt nálunk,de mindenki szuper jól érezte magát.

    Mi nem tartottunk hagyományos lagzit,de példa lettünk másoknak is.

     

    Barátnőm 40 fős lagzit tartott:fix kajákkal a fenti díszítéssel egy kis vendéglőben.Ha jól emlékszem cakk pakk 250 ből jöttek,de ebben nem voltak benne a gyűrűk.

     

    Nekünk 160ezer volt gyűrűkkel együtt.

     

    Tortát nekünk nászajándékba csináltatták,és nagyon gyönyörű volt.

     

    Jó lenne tudni,hogy pontosan mik az igényeitek,így könyebb lenne.

     

    De a neten is sok nagyon klassza ötletet lehet találni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588098 (1)
    2013-01-27  11:59
  22. Torolt_felhasznalo_269646
    Torolt_felhasznalo_269646
    2013. január 27. 13:095.
    A kívánságlámpa be van tiltva, tilos ilyet röptetni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588098 (3)
    2013-01-27  12:37
  23. 2013. január 27. 12:524.

    A polgári szertartást és az állófogadást is ugyan ott tartjuk, és a polgári szertartás árában ( kb 50 ezer) benne van a dekoráció és a zene is. Hozzátenném, nekünk pénteki napon lesz, az is azért nyom a lattban. 

     

    A ruhám nekem is meglesz 40ből hálisten. Étteremben fix kaja lesz, nem tudom a szakszót rá, de tálas megoldás, rendelünk kb. 6 tálat, ami meg van rakva mindennel és abból lehet szedni.

     

    Amit még nem tudtunk besaccolni az az italok ára. Ezzel olyan tervünk van, hogy alapból fizetünk előre x mennyiségű alkoholra és üdítőre, és akkor annyi van, abból lehet gazdálkodni. Itt még azt nem tudjuk hogy hány főre mennyivel számoljunk.

     

    Nálunk amúgy lesz egy állófogadás és egy vacsora is. A fogadás rögtön a szertartás után kb 1.5-2 óra, minden vendéggel. Ezt követően megyünk étterembe a szűk családdal, szülők, nagyszülők testvérek.

     

    Ennél több semmiképpen nem fér bele, egyrészt mert teljes egészében mi álljuk, másrészt, amúgy sem akarnánk többet elkölteni rá, így is soknak tartok ennyi pénzt egyetlen egy napért.

     

    Szívem szerint egy egyszerű két tanús esküvőm lenne a Normafánál, szép ruhában egy pezsgővel, családnak szép fotókkal, beülnénk egy cukrászdába aztán el nászútra.

     

    De ezzel a családot megbántanánk, amit nem szeretnénk semmiképpen.  

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588098 (3)
    2013-01-27  12:37
  24. Torolt_felhasznalo_588098
    Torolt_felhasznalo_588098
    2013. január 27. 12:373.

    huh..  tudtam hogy nem lehet olcsón meguszni, mi kb 300 ból ki szertnénk hozni. ha már vannak tapasztalataid meg árviszonyításod. melyik az olcsobb ha egy étteremben fix kajót kértek vagy a hidegtálas megoldás?

    hát a ruha olcsó lenne mert nagyon tetszik egy és nincs 40 ezer... a meghívót szinte ingyen megoldom..  a gyürűről gőzöm sincs mennyi az annyi.. a dekorációt ti oldjátok meg? illetve a zenét hogy oldod meg? mi max "giccsnek" kívánságlámpát szerentnénk.. amitre röptetés elött ráírhatnák a jókívánságaikat.

    előzmény:
    Babrada (2)
    2013-01-27  12:31
  25. 2013. január 27. 12:312.

    Üdv.

     

    Mi még csak tervezzük az esküvőt, ami idén lesz, ősszel, a költségetést átszámolva kb 400-450 ezer ft körül lesz a 30 főre. De ebbe belszámoltunk mindent, meghívó, ruha, gyűrű, csokor, torta, állófogadás, vacsi( de az már csak még szűkebb körben ), fotós, polgári szertartás költségei, smink és haj. 

     

    Ami nálunk nem lesz: koszorúslány, vőfély/ceremonia meter, videós, flanc (galamröptetés és a többi giccs), zenekar, bérelt autó, templomi szertartás és valószínű még sok más sem, elsősorban, mert nem a mi stílusunk lenne.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588098 (1)
    2013-01-27  11:59

Címlap

top