Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

6 osztályos felvételi 2013

Torolt_felhasznalo_616140
Torolt_felhasznalo_616140
Létrehozva: 2013. január 20. 13:46

Sziasztok,

 

Elsősorban Eötvös, Apáczay, Veres Pálné valamint Fazekas és Trefort gimnázumokra vonatkozóan szeretném megtudni a szóbelire behívás ponthatárát. Tavalyi tapasztalatok...

 

Az írásbeli kinek hogyan sikerült?  

 

Előre is köszi! 

  1. Torolt_felhasznalo_616140
    Torolt_felhasznalo_616140
    2013. február 5. 16:55176.

    Én úgy tudom, hogy bármit változtathatsz, csak az eredeti beadványom is ugyanazon iskoláknak és tagozatoknak is szerepleni kell!

    DE! ha az iskolával egyeztetsz akkor azt hszem még plusz tagozatot is adhatsz be, viszont már sulit már nem. 

    előzmény:
    zsumajer (164)
    2013-02-04  22:22
  2. 2013. február 5. 16:00175.

    Az írásbeli után 115 és 118 között van, jön még a szóbeli is, azzal 35 pontot szerezhet még.

    180 gyerek írta ebben a suliban, közülük most ez a helyünk.

    A legjobb 50 matek+45 magyar lett, a legrosszabb 10+6 pont. 

    Itt 100 pont a központi, 35 pont szóbeli és 7 pont a kitűnő bizi.

    Ebből van 68 írásbeli, kitűnő bizi és ki tudja milyen szóbeli.

     

    előzmény:
    zsumajer (174)
    2013-02-05  15:11
  3. 2013. február 5. 15:11174.
    Milyen rangsorban került 100. alá??? Nincs is még rangsor. Úgy érted, az irásbeli pontszám alapján? De hát az csak egy része, és azt ugynauyg nézi minden suli. Plusz a hozott pontok...
    előzmény:
    maminnyó (173)
    2013-02-05  14:56
  4. 2013. február 5. 14:56173.

    Budaiba(BNAG) járt a legnagyobb, Bethlenbe a kisebbik nagylányunk.

    Budaiba azt mondtam soha többé, így másodszorra nem is jelöltük. A Bethlennel nagyon jó tapasztalatokat szereztünk, ennek ellenére a 3. gyereket 6. után 4,2-vel 65 ponttal nem vették fel.

    A 4. gyerekkel most írtunk központit, kitűnő tanuló, de mégis 68 pont lett.

    Így a rangsorban 100. alá került.

    Én nem szeretnék versenyistállót, de azt a nihilt sem, ami a Budaiban volt pár éve. Nem győztük behozni a lemaradást (külön rajz, külön nyelv, külön matek, fizika stb.) az iskola nem volt együttműködő, gyűlöltük.

    Azóta igazgató váltás volt, tanárok jöttek-mentek, de én nem bízom...ha minden kötél szakad (csökkenő helyek, emelkedő pontok) akkor a területi illetékesség miatt jelölni fogjuk, de fenntartással.

    A Bethlenre pedig megsértődtem! :-))) 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833625 (165)
    2013-02-05  08:35
  5. 2013. február 5. 12:48172.
    Azon felül, hogy a legjobb gimnáziumok egyike, ( tanulmányi versenyeken is jól szerepel a Trefort) most az szimpatikus, hogy minden fontos információ fent van  a honlapjukon, a szóbelire behívott gyerekeknek megmutatják az iskolát, találkozhatnak a gyerekek a jelenleg odajáró diákokkal, tanárokkal és az érdeklődő szülők is találkozhatnak a tanárokkal, sok gyerek bekerül majd az írásbelije alapján és nem a hozott pont számít sokat,amit egy nehezebb iskolából nehéz hozni, míg egy könnyebb iskolából egyszerűbb.Ugyanez vonatkozik a szóbelire,az előbb említettek miatt, hiszen az is szubjektív. Én pedig azért szerettem odajárni, mert volt egy nagyon szuper matek tanárom, akit úgy hívnak, hogy Gerőcs László, jelenleg is ott tanít, fantasztikus szakember és egy nagyon jó ember is és volt egy csupa szív osztályfőnököm, a Heszlényi Judit, aki szintén ott tanít.Jó közösség volt, szerettünk odajárni és akko,amikor odajártam Budapest 2-3. legjobb gimnáziuma volt, tehát mindegyikünk olyan egyetemre jutott be, ahová csak szeretett volna.
    előzmény:
    zsumajer (171)
    2013-02-05  11:52
  6. 2013. február 5. 11:52171.
    Potyka, a Trefortban mi a szimpatikus nektek? Tudsz részleteket mondani mi tetszett/tetszik? Ha személyes infója nincs az embernek, a mások benyomása sokat számít... Mondjuk ha behívnak szóbelire, akkor van a bejárás, az biztos segíteni fog...
    előzmény:
    Potyka (170)
    2013-02-05  10:59
  7. 2013. február 5. 10:59170.
    Igen, a tagozatot is lehet módosítani, pont az  a lényege az egész módosításnak, hogy iskola sorrendet és tagozatot is módosíthatsz. Csak új tagozatot nem lehet már felvenni a lapra,ami az eredeti lapodon nem szerepelt, az adott gimnáziummal való egyeztetés nélkül a módosító lapra.
    előzmény:
    zsumajer (164)
    2013-02-04  22:22
  8. 2013. február 5. 10:56169.
    Szia, de a Budai Nagy Antalt is néztem. Mi a Körtéren lakunk, ez is közel van nekünk... Voltam a tájékoztatón is annak idején, és én abban is láttam szimpatikusat. Akkor érdemes beirni, ha a felvételije nem lett olyan jó, mert ugye ott csak osztályzatok alapján lehet bekerülni. Én azt is beirom, de mi oda is szintén a 2. idegen nyelv miatt nem mennénk (spanyol van és angol, német)... Jó sportpályái vannak, és reálban erősebbek ahogy mondták. Hát én tartaléknak azt is beírom azért. Van osztálytársunk aki oda készül, igaz, ők ott laknak. Az sem erős suli, de nekem Bethlenről több személyes benyomásom van, úgyhoyg az alapján nekem akkor már inkább a Bethlen, oda szivesen vinném ha más mégse jön össze... Mert Budaiban nincs szóbeli se, és igy semmilyen plusz benyomásunk már nem fog keletkezni...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833625 (167)
    2013-02-05  10:25
  9. 2013. február 5. 10:55168.

    Árpádról csak ismerőstől hallott híreim vannak, ha jó  a gyerek matekból, akkor érdemes megpróbálni, nyilván nem olyan erős, mint a Fazekas specmatekja, de nyilván jobb, mint egy normál osztály.

     Nekünk a Toldy a befutó, az a gyerek kedvence( vagy a Fazekas speciális matek osztálya) a Városmajor tartalék,mert közel van. Egy nagyon jó iskola a Városmajor, benn van a top 10 gimi első 2/3-ában, erős matekból-informatika, valamint van zene és biológia tagozata is. Azt már írtam, hogy a Toldyban az elmúlt években 186 pont kellett az angolra és 183 a németre 200 pontból. Ebből most nyugodtan levonhasz 10-15 pontot, persze az  akérdés hogy hány gyerek jelentkezik oda első helyre...

    előzmény:
    b_smart (162)
    2013-02-04  19:02
  10. Torolt_felhasznalo_833625
    Torolt_felhasznalo_833625
    2013. február 5. 10:25167.

    Hát igen, mi is utolsó helyen megjelöljük a Bethlent, aztán majd az  eredménye alapján kiderül, hogy sikerült-e jobb iskola vagy csak ez.

    A Budai Nagy Antalt (Budafok) néztétek? Az rosszabb, mint a Bethlen?

    előzmény:
    zsumajer (166)
    2013-02-05  10:03
  11. 2013. február 5. 10:03166.

    Igen, a Bethlen. Én csak jókat tudok róla mondani, persze gyerekem még nem jrt oda... :-) Nekem nagyon szimpatikus suli, persze nem egy erős suli, viszont nagyon emberiek, szimpatikusak voltak végig a speciális kérdéseimmel kapcsolatban is, és ez nekem még többet számít, meg az, hogy majd hogy állnak a gyerekhez. Az előkészítőn is a gyereknek is tetszett, a tanárok nagyon szimpatikusak voltak. Viszont ő nem nagyon akar ide menni, mert a jelenlegi sulija ehhez tartozik, tagiskola. Amúgy lehet, jobb a gyereknek egy nem olyan erős suliban jól teljesíteni, mert ez nem elit gimi, de hát annyi szempont van. Szerintem versenyeredményeik is vannak, mert talán egy iylen suliban ha bekerül valaki aki tehetséges valamiből, támogatják, azt látom, hogy készítik fel őket matematika stb versenyekre, nekünk az már óriási előrelépés lenne a jelenlegi általánoshoz képest. Nekünk az nem lenne jó viszont, hoyg angol emllett 2. idegen nyelv csak a német lehet...

    De mi erősebb sulikat is próbálunk, aztán majd meglátjuk a szóbelik után...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833625 (165)
    2013-02-05  08:35
  12. Torolt_felhasznalo_833625
    Torolt_felhasznalo_833625
    2013. február 5. 08:35165.
    A XI. kerületi melyik,  a Bethlen?
    előzmény:
    zsumajer (153)
    2013-02-03  20:08
  13. 2013. február 4. 22:22164.
    Ugye amikor lesz még a módosítási lehetőség, akkor nemcsak az egyes iskolák rangsorát változtathatjuk ha akarjuk, hanem uyganugy egy iskolán belül a különböző tanulmányi területeket???
    Azaz a kérdés, hoyg amit beirok most egy sulihoz 2 külön szakot, azok sorrendje ugyanúgy még módosítható lesz és nem azt nézik, amit most fogok leadni a suliban, hanem ha módosítanám később a szóbelik után, akkor a módosítottat??? Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_616140 (1)
    2013-01-20  13:46
  14. 2013. február 4. 21:11163.

    Szia,

    Árpád melyik tagozata? Nyelvi vagy a másik kettő? Az én gyerekem specmatra illetve természetismeretre jelentkezik. A specmat jóval humánusabbnak tűnik mint más specmatekok. Járt oda előkészítőre, tetszett neki, ha nem lenne messze akkor oda szeretne menni, illetve így is leginkább oda. A suli maga szimpatikus. De mert messze van, próbálkozunk más reálos sulival is (Rákóczi), illetve két másik indokból Városmajorival és Treforttal. Neki is kb annyi pontja van, írásbeli 72, de a hozott csak 42-43 az 50 ből, már ahol 50-50-50 a rendszer. Ja, az Árpádnak tökmás a pontrendszere! Fent vannak a tavalyi listák mind a 4 tagozatról, hogy hány ponttal hívtak be szóbelire a 375-ből, összehasonlításnak érdemes megnézni, de sztem idén kevesebb lesz... nekünk idén 274,5 van matekra, illetve 273,5 természetismeretre, tavaly ez elég lett volna szóbelire, mert matekra 230, természetismeretre 274 felettieket hívták be, de idén nem lehet tudni, ez csak viszonyítás... Ha a nylevi érdekel, azok is fent vannak. attól is függ, melyik lett neki 39 pont, mert reálra  matekot 4-szerezik, nyelvire a magyart, és a másik 2-szeres szorzó, a hozott pont pedig 75.

    előzmény:
    b_smart (162)
    2013-02-04  19:02
  15. 2013. február 4. 19:02162.

    Sziasztok,

    Toldy és Árpád senkinél sem jön szóba? Esetleg Városmajori?

    Mi az Árpádot és a Toldy jelöltük meg. FElvételi feladatok összesen 29+39=68 pontosak lettek, + 50 pont a vitt pont. Toldy elég esélytelennek látszik ennyi ponttal, de talán Árpád összejöhet. Sajnos Árpádról nem sok mindent lehet olvasni a neten...

  16. 2013. február 4. 12:21161.

    Tudod, aki vak, annak van braille írásos könyv, hanganyagon felvett tananyag, stb. Ő is le tud érettségizni, és joga is van hozzá. Nekik még nehezebb nyilván, meg az életben is, de aki akar, tud, van hozzá joga és van, ahol biztosítani tudják a feltételeket. Picit ezzel párhuzam ez is.

    Szülőnek meg az a dolga, mint bármelyik másik gyerek szülőjének, hogy megkeresse a lehetőségeket hogy a gyerek ki tudjon bontakozni. Az enyémnek kellene erősebb suli, komolyabb reál oktatás, mert a jelenlegiben ebből nem kap semmit amivel fejlődhetne, és érdekli.

    előzmény:
    asztanaviszta (160)
    2013-02-04  12:11
  17. 2013. február 4. 12:11160.
    Köszi a felvilágosítást.
    előzmény:
    zsumajer (159)
    2013-02-04  11:52
  18. 2013. február 4. 11:52159.

    Úgy, hogy az IQ-ja 10 évesen volt egy 15 évesének megfelelő a viszgálatok szerint, és egyes területeken attól is magasabb... Bőven tudja kompenzálni a hátrányát, csak épp speciális értékelési mód és hozzáállás kell.

    Sok gyerek 33 pontos írásbelit 50-ből sem írt, ha megnézed. És ő egy hatalmas hátrány ellenére 42-ből igen.

    Akkor miért ne lenne helye egy oylan suliban, ami lefoglalja szellemileg? Mert az általános nem.

    Ezek a gyerekek általában sokkal intelligensebbek, logikájuk szuper, másban sokkal jobbak mint átlagos gyerekek. Komoly viszgálatokat teszteket csináltatnak velük, hogy kiderüljön, tényleg csak részképeség zavar-e? Nem véletlen mondták reálos tanárai, hogy vigyem 6 osztályosba, mert évfolyamokkal előrébb jár mint az osztálytársai értelmileg (amúgy nem nagyon motivált tanulásban a jelenlegi suliban, ahol már 5-ben azt kellett hallgassa, hogy őt csak fogyatékosok iskoláába veszik majd fel... Ezért szeretne olyan helyre menni, ahol elfogadják és elismerik, már azzal, hogy sikerül a felvételije 6 osztályosba, tagozatosba. 72 pontos írásbelivel miért ne próbálná meg...).

    Idegen nyelv is jól megy neki, főleg kiejtés, hallás után, abból helyesrása jobb is mint magyarból...

    Amúgy, akinek olyan a problémája, olyan is van hogy magyar helyett másból érettségizhet, más tárgyat választhat, akinek nem olyan súlyos, annak ott is helyesírás nélkül értékelik. Megvannak erre a szabályok szerencsére. AMúgy pl egyetemi felvételinél SNI plusz pont, annyii mint egy nyelvvizsga, nem véletlenül... Niytva áll a világ, csak a szülőnek kicsit sok utánajárás. Ráadásul, aprobléma elvileg nem fejleszthető, de alternatív módszerekkel nálunk már hatalmas haladás van egy év alatt az eredetihez képest.

    előzmény:
    asztanaviszta (158)
    2013-02-04  11:37
  19. 2013. február 4. 11:37158.

    Csak egy kérdés, inkább elvi jellegű, hisz engem már nem érint.

     

    Ha felveszik, akkor hogyan fogja tudni teljesíteni a követelményeket a gimnáziumban?

    Hisz a szövegértés, ott minden tárgynál fontos.

    Mi lesz az érettséginél, az egyetemi felvételinél?

    előzmény:
    zsumajer (157)
    2013-02-04  11:29
  20. 2013. február 4. 11:29157.

    Szia!

    HElyesírás felmentés:

    A központi felvételi írása elött kell jelezni, ahol írná a gyerek, papirokat leadni, előre egyeztetni. Plusz időt kérhet, nekem oylan helyen írta, helyi kerületi gimiben ahol rajta kívül még 3-4 gyerek így írta, mindneki 15 perc pluszot kért, de 30 perc plusszot is kérhetsz. Sőt, matekhoz is lehetett volna kérni, meg is bántam utólag hoyg nem kértem, mert a sok szöveges feladat miatt mivel dyslexiás is kicsit, kellett volna, neki az sok időt elvesz, hoyg betűzget ha nem ért valahol valamit.

    Ha egyeztetve van hogy helyesírás felmentés, és a nevelési tanácsadó vagy szakértői bizottság javaslata alapján ez jogos, akkor neki egyes feladatok (amik tiszta helyesírás jelelgűek) pontozása nélkül adják a pontszámot. És az lesz rajta, hoyg nem 50/ hány pont, hanem nekünk pl 42/ 33 pont. AZ értékelő lapján igy lesz a pontszám, a matek meg simán az,a mit 50 ből elért.

    Ezt a kapott pontszámot százalékosan arányítják a sulik majd, a miénk 78,57 százalék, azaz 50 pontból 39 pont (39, 285).

    Szóval így százalékosan számolják, nem ugy van hoyg eleve ennyi vagy annyi plusz pont.

    Nekem szerencésre a gyerek nagyon jó fogalmazásokat ír, rnegeteget olvas, és nemcsak HArry Pottert, hanem Verne Gyula sokszáz oldalakat stb. hetente, ez meg is látszik, de ugyanakkor enélkül a speciális feltétel nélkül nagyon nagy hátrányban lenne, mert ő nem tud pl szövegből kikeresni hibásan irt szavakat és javítani helyesírásilag, stb, amilyen feladatok szoktak lenni, meg helyesírást nem pontozhatják fogalmazásnál, stb, de így is hátrányban van, mert rengeteg feladathoz kellene amit nem tud, pl írásban szótagolás, hangrend, és azt nem annak számítják. MEg eleve nehezebb is neki írni, jegyzetelni, írásban számot adni tudásáról, ezért is kell a plusz idő...

    HA így felvételiztek, érdemes mindenhol megkérdezni, hol hoygan állnak hozzá, pár helyen ismerős  aprobléma és természetesnek vezsik hogy emiatt nem érheti hátrány, sok helyen pl matek írsábeli duplázását is megengedik magyar írásbeli helyett, megint másutt szóbeliztetik magyarból és akkor nem számítaz irásbeli pontja, vagy simán a szóbelit duplázzák a magyar irásbeli helyett, ha metekból van csak szóbeli, akkor azt. Van, ahol meg kiderül, hogy elég elutasítóak... Oda nem érdemes menni ha sikerülne se.
    Én ebben már szakértő vagyok, annyit nyomoztam...

    előzmény:
    krisztaaaa (156)
    2013-02-04  10:56
  21. 2013. február 4. 10:56156.

    Sziasztok!

     

    Ha valakinek van helyesírás felmentése akkor hány plusz pontot kaphat? kb. 5 pont +15 perc a felvételi írásánál?

     

    Köszönöm:

    krisztaaaa

    előzmény:
    zsumajer (144)
    2013-02-03  10:36
  22. 2013. február 4. 10:24155.

    Szia

     

    Győrbe nem kell semmit sem csatolni, csak 15-éig be kell érkeznie.

    előzmény:
    Csaba42 (154)
    2013-02-04  10:17
  23. 2013. február 4. 10:17154.

    Sziasztok!

     

    A Győrbe beküldendő papir mellé kell még valamit csatolni?

     

    Köszi szépen.

    előzmény:
    zsumajer (153)
    2013-02-03  20:08
  24. 2013. február 3. 20:08153.

    Igen, látom már, hogy Trefortban csak 5 pontot veszít a hozott miatt. Hát igen, másnak meg aki kitűnő, ez hátrány, ami nekünk jobb. Bár nem hinném, hogy 72 pont írásbelivel könnyű bejutni, de mindenestre bővült a listánk már:

    Árpád specmatek, Árpád természetismeret, II. Rákóczi reál csoport, a XI. kerületi 6 osztályos, Városmajori, Trefort, és a Toldyt is beírtam, bár az esélytelen, de miért ne, majd kiderül, illetve a Budaörsi Gimi matek emeltjét, az nekünk közel van, és nincs szóbeli, mint ahoyg talán Városmajoriban sem lesz... Ha meg behívják szóbelikre, talán 4 helyre van is kedve még elmenni, talán az még megoldható, és így benyomást is szerez... A sorrendet meg utána kitaláljuk amikor van mód módosítani.

    előzmény:
    Potyka (152)
    2013-02-03  19:47
  25. 2013. február 3. 19:47152.
    Trefortot ird be,mert ott nagyon keveset számít a hozott pont,és legyen egy tartalék suli a végére,ahova 100%,h bekerültok.de ird be a városmajort,tOldyt.
    előzmény:
    zsumajer (151)
    2013-02-03  17:05

Címlap

top