Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

6 osztályos felvételi 2013

Torolt_felhasznalo_616140
Torolt_felhasznalo_616140
Létrehozva: 2013. január 20. 13:46

Sziasztok,

 

Elsősorban Eötvös, Apáczay, Veres Pálné valamint Fazekas és Trefort gimnázumokra vonatkozóan szeretném megtudni a szóbelire behívás ponthatárát. Tavalyi tapasztalatok...

 

Az írásbeli kinek hogyan sikerült?  

 

Előre is köszi! 

  1. 2014. március 12. 08:522876.
    Szia, hányadik helyen? Mi is oda jelentkeztünk, német szakra
    előzmény:
    Grillusca (2875)
    2014-03-12  08:35
  2. 2014. március 12. 08:352875.

    A VMG lekérdezhető!

     

    Minket felvettek :-)))))))))))))))

     

    Grill

  3. 2014. március 12. 08:232874.

    Ez igaz, hogy egyedül a Fazekasról nincsenek ilyen hírek, mert ők nem engedhetik meg maguknak ezt,egyből hátrébb kerülnének az iskolák rangsorában, meg az igazgatónő nagyon szigorú, nem tűri a protekciót.

    Tavaly több iskolánál is volt, hogy eltűnt egy időre a rangsor, ez bénázás, nem kell mindjárt rosszra gondolni.

    előzmény:
    hruum (2872)
    2014-03-12  08:06
  4. 2014. március 12. 08:122873.

    Nem kell mindjárt rosszra gondolni. Valszeg aki a táblázatot összerakta, elrontott vmit. Ennyi szám és jelszó között nem csoda. Aztán a szülők jelezték, és most leszedték a rosszat és javítgatják.

     

    Bunda: ezt szerintem csak a szóbelikkel lehet megtenni.

     

    Hogy behívtak vkit, aki nem ütötte meg a határt, annak nincs feltűnő nyoma, csak a szülők szóbeszédje. (Hivatalos szerv le tudná csekkolni, hogy a végül felvettek írásbeli+hozott pontja valóban fölötte volt-e a behívási határnak, de erre még - szerintem - nem volt példa.)

     

    Ha meg behívták, akkor megadják a max pontot és  jól előresorolják a rangsorban. Ha annyira gyenge volt, hogy még ez sem segít rajta, akkor tényleg nem tudom, hogy tudják felvenni... (Bár az olyan helyeken -pl. VMG - ahol nem látod a többiek pontjait, csak a sajátodat, még több lehetőség adódik...)

     

    Ha viszont elkészült a rangsor, és Győr ez alapján  visszaküldi a keretszámnak megfelelő számú gyerek nevét, akkor azt nem tehetik meg, hogy bárki helyett mást vegyenek fel. Azonnal kiderülne.

     

    Max az lehet, hogy vmelyik gyerek végül, bármi okból, mégsem iratkozik be. Az ő helyére az igazgató bárkit felvehet. Törvény adta joga.

     

    Viszont tény, hogy aki nagyon nem való egy helyre, úgyis kiderül. Fiam egyik osztálytársa pl. egy évet bírt. Helyére felvettek egy másikat, most ő a legjobb tanuló. (Nem hiszem, hogy bunda volt.) 

     

    Grill

    előzmény:
    Cousteau (2871)
    2014-03-12  05:52
  5. 2014. március 12. 08:062872.

    Szerintem csak bénáznak. És az a gyanúm, hogy az iskolák nem olvassák ezt a fórumot, bármilyen fontos információforrás is számunkra. :)

     

    Ne felejtsd el, hogy a Fazekason kívül az összes suliról vannak ilyen hírek, és minden hibájukkal egyetemben a Trefort és a többi is nagyon jó suli, nagyon sokat tudnak adni a gyerekeinknek. Én legalábbis szívesen adom olyan tanárok kezébe a gyerekemet, mint a Radnótiban Arató vagy az Eötvösben Herber, és sorolhatnám mind az iskolákat, mind a tanárokat. (Azzal együtt, hogy az elit sulikban sem jó minden tanár.)

     

     

    előzmény:
    Cousteau (2871)
    2014-03-12  05:52
  6. 2014. március 12. 05:522871.

    Túl sok a véletlen???

    A Trefort ideiglenes listája eltűnt a weblapról. Helyette (is) a ragsor módosítási lehetőségeket leíró linkre mutat a weblap.

     

    Vajon miért? Nálunk egyre lejjebb csúszik a Trefort.... Nehéz magyarázatot találni ezekre az apró mozaikdarabokra. Vagy ez már a gyerekek felkészítése a magyar valóságra?

     

    Úgy gondolom, hogy az elmúlt napok történései alapján ezen a fórumon több iskola is megszólíttatott. Nem kötelességük, maradhatnak csendben, de azért gerincesebb lenne valamit reagálniuk.

    C

  7. 2014. március 11. 22:482870.

    Nekem van egy - szerintem - igen egyszerű konkrét példám :-)


    A,B,C gimnáziumok, mindenhova két gyereket vesznek fel.
    'a','b','c','d','e','f' pedig gyerekek, 'a' írta a legjobb, 'f' a leggyengébb felvételit (azaz mindhárom gimi által felállított rangsor ugyanígy néz ki: abcdef).
    Ha mind a hatan ABC sorrendben jelölték a gimiket, akkor így jutnak be:
    A: a,b
    B: c,d
    C: e,f
    Ha 'b' szívesebben menne B gimibe (az ő sorrendje BAC), akkor így alakul:
    A:a,c
    B:b,d
    C:e,f
    Ha emellett 'c' és 'd' C suliba menne leginkább (sorrendjük CAB), akkor meg így:
    A:a,e
    B:b,f
    C:c,d
    Vagyis mindenki a sorrendjében legelőbbre lévő olyan gimibe kerül be, ahova befér.

     

    Ha a te gyermeked 'c' és mondjuk 'a' és 'b' be sem jelölte C gimit akkor A és B gimi rangsorában harmadikak C gimi rangsorában elsők (cdef) vagytok.

    C tehát tuti befutó, de könnyen lehet, hogy B-be, vagy akár A-ba is bekerültök, ha megtartjátok az eredeti sorrendet. Ha viszont a biztos befutó C teszitek előre, elszalasztjátok az esélyt.

     

    Grill

    előzmény:
    RIMINI (2868)
    2014-03-11  21:03
  8. 2014. március 11. 21:522869.
    Az iskola nem latja,hogy hanyadik helyen jelölted be oket,csak annyit tud,hogy jelentkeztetek.gyor latja a sorrendet élet és a rendszer végzi az egészet.
    előzmény:
    RIMINI (2868)
    2014-03-11  21:03
  9. 2014. március 11. 21:032868.

    Huhhh, 

    Hruum, nagyon köszönöm Neked is.

    Ez nem volt semmi....és így kellene leírni máshol is ezt  a folyamatot.

    Ugyanis azzal riogatnak bennünket a hírekkel/rémhírekkel, hogy ha valaki nem figyel, vagy nem tulajdonít a módosításnak nagy figyelmet, akkor a sok szék közül a földre is eshet.

    Vannak itt konkrét példák is persze.

     

    Akkor a számomra a legfontosabb kérdés:

    ha 4 gimi van nekünk , ebből csak egy helyen befutó pozíciónk, akkor azt mindegy, hogy hányadiknak írjuk a sorban, oda biztosan fel fogják venni.

    Az előtte lévő helyekre csak próbálkozunk, mint kiskutya az ugatással.

    Ha véletlenül szerencsénk van, és sikerül, akkor oda megyünk. Ha nem, akkor a pl. 3. helyen jelölt gimink fog sikerülni. Ha jól értem.

    Ez így korrekt is.

    Bízzunk benne.

    Köszönöm a felvilágosítást. 

    előzmény:
    hruum (2867)
    2014-03-11  19:53
  10. 2014. március 11. 19:532867.

    Az Illyés gimnáziumé is fenn van, mintha lenne itt érdekelt.

     

    RIMINI, Potykának igaza van, a legjobban kedvelt sulit tegyétek az elejére. Én nem látom, hogy ezen a ponton manipuláció lehetséges, a szóbeli pontszámmal és a rendkívüli eljárással lehetséges, esetleg a keretszámmal is, de maga a besorolás egy automatizált rendszer. Megtaláltam az algoritmusát, ha valakit érdekel: 

     

    Az algoritmus két táblázatból indul ki. Egyrészt minden egyes tagozathoz tartozik egy, a diákokra vonatkozó rangsor, mely a hallgatók sorszáma mellett azt is tartalmazza, hogy egy hallgató felvehető-e. Másrészt minden hallgatóhoz tartozik egy rangsor, amely viszont a tagozatokra vonatkozik.
    Az algoritmus hitelessége szempontjából fontos, hogy a hallgatók név nélkül, csak azonosítóval szerepelnek a rangsorokban, tehát manipulációra nincs is igazán lehetőség. Az algoritmus lényege a következő.
    1. Az iskolák számára elfogadható jelentkezéseket élőnek, a nem elfogadhatókat nem élőnek jelöljük.
    2. Minden hallgatót az általa legjobb helyre sorolt még élő tagozathoz rendeljük.
    3. Az egyes tagozatokhoz rendelt hallgatókat sorba rendezzük. A felvételi keretszámon túli hallgatók jelentkezését nem élőre állítjuk.
    4. Ha az ezáltal elutasított hallgatóknak van még élő jelentkezése, akkor visszatérünk a 2. lépésre.
    Meg kell jegyeznünk, hogy amikor visszatérünk a 2. lépésre, az újonnan besorolt jelentkezők kiszoríthatnak korábban élő jelentkezéseket. Az így kiszorított tanulókat a következő még élő jelentkezésükhöz  rendeljük hozzá.
    Könnyű belátni, hogy a tagozatokba egyre több és a rangsoraik alapján egyre jobb tanulók kerülnek be, így az algoritmus véges idő alatt véget ér. Ekkor a jelentkezések a következő három kategória valamelyikébe sorolandók:
    – élő és besorolt – a tanulót erre a tagozatra vették fel;
    – élő és nem besorolt – a hallgatót egy általa előbbre sorolt tagozatra vették fel;
    – nem élő-
    Azok a hallgatók, akiknek csak nem élő jelentkezése maradt, nem nyertek felvételt egyik helyre sem.

  11. 2014. március 11. 19:162866.

    Az Apáczai lista is fent van.

    C

  12. 2014. március 11. 19:052865.
    Igen,nem elozhet be olyan,akinek kevesebb a pontszama.pont ez a lényege,
    előzmény:
    RIMINI (2864)
    2014-03-11  18:55
  13. 2014. március 11. 18:552864.

    Ezt nagyon köszi, ez OK. De a kérdésem, hogy ha mégse fér be a nagyon áhított első helyre, akkor a második helyen ugyanolyan az esélye a bejutásra, mintha elsőként beírta volna? Vagy addigra az rég betöltődik?

    Mert az mondja Győr, hogy senki sehol nem előzhet be, akinek hátrébb van a helye az adott gimiben. De a tapasztalatok meg nem ezt mutatják. 

    Ezért nem tiszta ez nekem.

    A Treff tényleg jól leírta, de csak azoknak szól sztem, akik első helyen akarják őket. Azt nem látom, hogy akkor ha csak másodiknak akarom, akkor is ugyanazon a pozíción fér be vajin, mintha első helyre írom be? 

    előzmény:
    Potyka (2863)
    2014-03-11  18:25
  14. 2014. március 11. 18:252863.
    Azt ird be elsőnek,ahova a legjobban szeretnétek menni.mert,ha nem azt írod be,akkor,ha az elo helyre jelölt iskolánál eleg a pont száma,akkor ott a vege,oda veszik fel.a listát Győr dolgozza fel.nezd meg a Trefort tájékoztatót,szépen le van írva.
    előzmény:
    RIMINI (2861)
    2014-03-11  18:18
  15. 2014. március 11. 18:212862.
    Mi tavaly mentünk felvételizni...tavaly voltak rajta a végleges listán.oda is jarnak mar.
    előzmény:
    Zsombianya (2857)
    2014-03-11  16:06
  16. 2014. március 11. 18:182861.

    Ez pedig a másik kérdés, amire mást válaszolnak Győrből, mást mondanak a gimik.

    Kérdezem, hátha valaki tudja a tutit:

    Aki az első helyen csak reménybeli bejutó, de pl. a másodikon tuti befutó...és így tovább...

    Mi van akkor, ha a reménybeli helyre mégse jut be? Ilyenkor a második helyen tényleg olyan eséllyel pályázik automatikusan, mintha előre írta volna? Azaz büntetlenül lehet rizikózni?

    Ez nem mindegy, mert erről is mennek a rémtörténetek. 

    Ez fontos a sorolásnál, pláne, hogy csak két-három napunk lesz erre.

    Ha valaki tudja mi a helyes ilyenkor???? 

    előzmény:
    hruum (2859)
    2014-03-11  16:54
  17. 2014. március 11. 18:042860.

    Ez nagyon szomorú, hogy ilyenekről kell beszélnünk.

    De nem kell bedugni a fejünket a homokba, valóban ez lehet, a hírekből leszűrve mindenképpen. Hogy hol? Ahol az igény mutatkozik...nyilván ahol sok a gyerek, ott jobban, ahol kevés, kevésbé.

    A gyanús és a számomra érthetetlen, hogy azért én olyat még nem hallottam,hogy a kiíráspknak megfelelő gyerekek lemaradtak volna.

    Azaz, ha ott vannak a top X-ben, akkor már fel is vannak véve...Nem????? 

    Az én kérdésem nagyon gyakorlatias:

    mert nem hiszem, hogy nem tájékozódtam volna eléggé ebben az eltelt 3 évben.

    De! 

    Szerintetek, vagy hozzáértők szerint hogy a fenébe lehet az, hogy egy ideiglenes listán szereplő gyereket nem sorol be a helyére a győri rendszer ide szóló algoritmusa? Ezt kérdezem csak...nem tudom, hogy így van-e?

    Amikor éppen azt kommunikálják ugye mindenütt, csak azt írjuk előre, amit nagyon szeretnénk...És ha most akkor az adott gimi mondjuk mind a 60 db helyére a lista első 60 db gyereke elsőként fogja beadni a végleges jelentkezését....hisz ők vannak a nyilvános ideigl lista első 60 helyén....így ők ezt tudják magukról...akkor hogyan férne be az általam is ismert, minimumot meg nem ütött gyerek mégis?

    Ugye az említett giminél volt vagy 3 olyan év is, amikor az első hatvan helyre csak olyan ment, aki első helyként jelölte meg. Oktatas. akármin fent vannak az adatok.

    Azt értem, ha az első 60-ból mondjuk 5-6 nem fogja beírni elsőre...ez OK...ezek helyére elvileg sorolja az algoritmus a következőket....

    Az említett gimiben pl. egy db-bal se szoktak többet felvenni...mint a 30 gyerek egy-egy osztályba.

    Tehát azt kérdezem, hogy mostantól, hogy az ideiglenes listák hivatalosan is kijöttek, hogy kerülnek a lista elejére azok, akik amúgy hátul vannak? Ha dolgozik a győri computer, akkor hogyan?

    Vagy átdolgozzák ezt, mielőtt elmegy Győrbe? De akkor számonkérhetőek, és mit fognak mondani? Nem értek be a papirok???Vagy hogy van ez?

    Nyilván a protektált esetektől ezt nem fogjuk megtudni, de szeretném a rálátást.....nagyon... 

    Kérem világosítsatok meg, mert erről mindenki beszél, de???? 

    előzmény:
    hruum (2859)
    2014-03-11  16:54
  18. 2014. március 11. 16:542859.

    Nekem nagyjából ugyanaz a véleményem, ez a rendszer és kész, de én könnyen beszélek, a fiam jó helyen van a másodiknak írt gimiben. Ha billegős helyen lenne, nem venném ilyen könnyedén, még ha nem is tehetek ellene semmit.

     

    Csak azért írtam meg az általunk tapasztalt esetet, mert kiemelted a Trefortot. Szerintem mind egykutya és felesleges összekapni emiatt.

    előzmény:
    Potyka (2856)
    2014-03-11  15:54
  19. 2014. március 11. 16:172858.

    Nem mi nem jelentkeztünk a Trefortba, de ha ezért csúszott volna le a gyerekem nem tudom mit csinálnék.

    (specmatekosok vagyunk. Fazekas, Berzsenyi, Árpád)

    előzmény:
    Potyka (2856)
    2014-03-11  15:54
  20. 2014. március 11. 16:062857.

    Szia Potyka!

     

    Ezt úgy érted, hogy az E5-be is behívtak 4 olyat szóbelizni, aki nem ütötte meg a behívási ponthatárt? És Ők rajta vannak az ideiglenes listán?

     

    Bocsi, ha értetlen vagyok... :) 

    előzmény:
    Potyka (2856)
    2014-03-11  15:54
  21. 2014. március 11. 15:542856.

    Nem kötelező a Trefortba menni, ugye?!

    Az Eötvösnél meg csak a mi volt osztályunkból tudok 4 esetet és ennyien jelentkeztek összesen az osztályból oda. ez 4-ből 4, azaz 100%.

    előzmény:
    BEANZSU (2855)
    2014-03-11  15:40
  22. 2014. március 11. 15:402855.
    A mi osztályunkból is hívtak be embereket a ponthatár alatt.  A kitett listán nem szerepelnek, de azt mondták van egy másik lista, és aszerint felvették őket. Ha jól látom ez már itt a fórumon több mint 3 eset. Ha korekt lenne azt a listát tenné közzé.
    előzmény:
    Potyka (2849)
    2014-03-11  10:15
  23. 2014. március 11. 14:592854.

    Sziasztok,

    Nem tudom, érint-e valakit, de a Veres Pálné már kitette az ideiglenes listát! További szép napot Mindenkinek!! 

  24. 2014. március 11. 14:092853.

    Miért hová mentek?

    Nyilván nem fogja elismerni senki tömeg szülők előtt, hogy ja itt van protekció, tavaly voltam én is azon a szülői tájékoztatón, de ilyesmiről nem volt szó.

    Mondom én a Trefortról nem hallottam ilyet korábban.

    előzmény:
    Alterra (2852)
    2014-03-11  13:50
  25. 2014. március 11. 13:502852.

    Amikor a Trefortban az írásbelit írták a gyerekek, a szülőknek volt egy tájékoztató. Ott az egyik tanár kérdés nélkül, magától büszkélkedett azzal, hogy náluk nincs protekció.

    Ezek után meghökkenve hallottam, hogy behívták szóbelire az egyik osztálytársat, aki legalább 4 ponttal kevesebbet ért el a szükségesnél.

    Nekem egy kissé el is ment a kedvem az egésztől. (Tudom, savanyú a szőlő...)

    előzmény:
    Potyka (2851)
    2014-03-11  11:59

Címlap

top