Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Takarítónők hol vagytok?

MMaster
Létrehozva: 2013. január 19. 22:28

Sziasztok!

Kérem, aki tud ajánljon egy megbízható takarítónőt.

Helyszín: Kőbánya, 60 m2-es lakás, sok ablakkal, terasszal.

Heti egy alkalom kellene (2-3 óra), lehetőleg pénteken (vagy csütörtökön ha a péntek nem jó), és kb. 2-ig be is kellene fejezni.

Olyan hölgyet szeretnék, aki mindamellett, hogy megbízható, önálló is, feltalálja magát. Ne kelljen mindent elmondani, hogy mit töröljön, hol mosson fel, ügyeljen a részletekre. Pakolni nem kell, alapvetően rend van, de jusson eszébe néha lepucolni a csillárt, a virágokat, elhúzni olykor a bútorokat, lemosni az ajtókat, konyhaszekrényt, kukát stb....A helyzet az, hogy a "nagyjából" való takarítást én is megcsinálom, a részletekre viszont sajnos csak akkor van idő, ha a gyerektől vonom el, és ezt mostmár nem szeretném.

Várom az építő ötleteket :) köszönettel.

  1. 2013. február 2. 23:1176.
    A proli kerületben 2 teraszajtóm, 2 dupla "földig érő" ablakom, 2 tetőablakom, és még számos normál ablakom van a proli otthonomban :)  Ha én úgy érzem, hogy szívesen veszek igénybe segítséget ezek takarításához a proli kerületben úgy, hogy ezzel segítek valakinek, aki épp munkát keres, akkor ez az én dolgom, és nem a te gondod :) Szerintem... 
    előzmény:
    peléisten (28)
    2013-01-20  15:14
  2. 2013. január 25. 16:4375.
    farenheit...?
    előzmény:
    margaret3711 (61)
    2013-01-21  23:37
  3. 2013. január 24. 18:1774.
    Bocsánat a takarító topictól, nem ide akartam berakni a hozzászólásomat, amúgy tényleg sok-sok idő kell az ablakpucoláshoz..
    előzmény:
    kolibri14 (73)
    2013-01-24  18:10
  4. 2013. január 24. 18:1073.

    Helló, szia!

    Örülök, hogy válaszoltál, mostanában ehhez nem vagyok hozzászokva, így gyakorlatilag nem is igen vagyok nlc-n, csak ha esetleg elkap a hév...Remélem jól érzitek magatokat ott a távolban, mindenesetre le a kalappal aki megtudja tenni ezt a nem könnyű lépést. Sajnos 56-ban apám is mehetett volna nyugatra, a határ mellett furikázott telepakolva édességgel egy teherautónyi áruval, és képes volt hazajönni anyámhoz, mert szerintem nem volt elég merész. Na mindegy is. A lényeg, hogy fiam most éppen Franciaországban tanyázik, próbálja megtanulni a nyelvet, ott lesz júliusig, remélem sikerül neki a nyelvvizsga, ami sajnos még hiányzik a kemény diplomájához. Szerencsére angolból nagyon jó (volt Angliában és Dániában is) tekintve kicsit lusta, inkább élőben szereti tanulni a nyelveket. Kanadát emlegeti következő lépésként, ott eltudna boldogulni angol-franciával (ugye?), szóval nagyon tetszik neki az ország. Ismerősünk talán van (a szomszéd fia - pár éve ment ki), ha esetleg valami nagy gáz lenne, de mi nem vagyunk azok a ráakaszkodósok, ugyhogy csak a legvégső esetben kérünk segítséget. Attól függetlenül, még Európán belül nem parázom annyira,  ott lehetek pár óra alatt ha valami gond van, de hát Kanada mégiscsak másik kontinens, nem éppen egyszerű oda eljutni. Fiam (Norbi aki 26 éves) egyébként nemzetközi tanulmányokat végzett, de egyáltalán nincs elszállva magától, elég szerény, úgy ahogy sajnos az egész családunk is (van még 2 fiú testvére). Örülünk, hogy ő legalább ilyen világjáró és talpraesett, eddig minden külföldi útját maga intézte (szerencsére sikerült kihasználnia az EU által nyújtott lehetőségeket). Bocs, hogy ilyen sokat írtam, de kikivánkozott belőlem nagyon, mert mostanában nem egyszerű embereknek őszintén kitárulkozni....Ha van kedved mesélni az ottani életről, megköszönöm, mert nagyon szívesen olvasnám, hogy másutt hogy élnek az emberek, és betudnék számolni fiamnak az esetleges negatívumokról, meg persze az ellenkezőjéről is! Addig is szia: Tündi

    előzmény:
    kolibri14 (62)
    2013-01-22  18:44
  5. 2013. január 23. 22:0072.

    Irenke, nyitott topikon csak a bolondok tennek nyilvan a cimuket.

    Gyerekeim a Woodroffe High School es  Carleton University-ben vegeztek tanulmanyaikat.

    Lanyom, baratnom es volt sogornom Nepean, Chester Cres es Canbury Cres kozeleben elnek.

    BMO-ban dolgoztam, Bank & Cecil.

     

     

    előzmény:
    irenehavas (71)
    2013-01-23  18:18
  6. 2013. január 23. 18:1871.

    hol eltel melyik utcaban ?? mer ha te valojaban itt eltel tudnod kene;ha minusz 28 szellel lehet 45 is.

      szeretnem tudni, hogy valojaban itt eltel e?

    előzmény:
    margaret3711 (61)
    2013-01-21  23:37
  7. 2013. január 23. 18:1570.

    bocsanat dee;nelunk celsius van usaban farenheit. es igen ma eccaka minusz 40 volt 38n at mondtak ,es reggel 7 ko mondta a radio. a vilag leg hidegeb fovarosa mi voltunk.  most delbe van 34 FOK.  

    NORT DAKOTABAN REGGEL MINUSZ 52 FOK VOLT, RADIO MONDTA.

    florida 21 fok.

    előzmény:
    anitacska (68)
    2013-01-23  01:00
  8. 2013. január 23. 02:1569.

    Kanadában Celsiust használnak.

     

    előzmény:
    anitacska (68)
    2013-01-23  01:00
  9. 2013. január 23. 01:0068.

    Nagyon egyszeru a magyarazat!

     

    Az amerikai kontinensen a homersekletet Fahrenheitben merik, nem Celsiusban. Tehat egyertelmu, hogy a kanadai irene NEM, Celsiusban irja, hogy mennnyit mutat naluk a homero, hanem Fahrenheitben.

     

    (nalunk jelenleg +76 F van, azaz +24 C fok, kint a kertben, kimondottan kellemes!)

    előzmény:
    kolibri14 (62)
    2013-01-22  18:44
  10. 2013. január 23. 00:5767.

    Nem a fejében van, hanem ilyen hideg van. 

    Irják a hömérsékletet széllel is, ami jeges, csontig hatolo tud lenni.

    Most itt Torontoban

    - 14 fok van, s széllel - 20 

    éjjelre meg

    - 16 fok s a széllel ami érezhetö lesz: -26 fok.

     

    Ottawában meg -19 fok s széllel -26

    éjjelre meg -31 fokot irnak, ami a széllel együtt -40-nek lesz érezhetö..

     

    Aki nem a garázsában ugrik be a kocsijába s egy másik fedett garázsban száll ki, az nem érzi annyira. De aki az utcán várja a ritkán jövö buszt pl, esetleg egy keresztezödésben az bizony érzi a nagy minuszokat, s a könnye meg is fagyhat.

    Nem hiába figyelmeztetnek mikor a nagy hideg van, hogy mennyi ideig maradjanak kint, mert esetleg sebesre fagy az illetö keze, arca. 

     

     

    előzmény:
    margaret3711 (61)
    2013-01-21  23:37
  11. 2013. január 23. 00:1066.
    haho. ma delutan fel 2 kor minusz 29 volt eccaka minusz 38 lesz. toronto meleg.
    előzmény:
    margaret3711 (61)
    2013-01-21  23:37
  12. 2013. január 22. 23:2765.

    2-3 óra alatt nem lehet egy 60 négyzetméteres lakást kitakaritani !!

    Rendesen NEM . Az ablak pucolás az más, ahoz tényleg 1 délelőtt kell, és akkor CSAK ablak, semmi más, esetleg utánna egy porszívózás. LÁTSZIK HOGY NEM SOKAT TAKARÍTASZ, máskülönben nem kívánnád el valakitől, hogy 3 óra alatt végezzen a lakásoddal. LEGYÉL MÁR EGY KICSIT MÉLTÁNYOSABB!!

    Attól függ mekkora a kupi, sok e- a butor? legalább 5 óra kell egy ekkora lakáshoz, de az ablak nem fér bele ebbe.  PRÓBÁLTAD MÁR??  

    előzmény:
    MMaster (1)
    2013-01-19  22:28
  13. 2013. január 22. 23:0664.
    Colibri =Kolibri
    előzmény:
    margaret3711 (63)
    2013-01-22  23:04
  14. 2013. január 22. 23:0463.

    Szia Colibri !

    Orulok, hogy irtal.Nem szeretem, ha mindent tulzasba visznek.Ket evszak.  Nyar kicsit rovid,Tavasz es Osz gyonyoru. Az utolso evekben a tel is kellemes volt. Megirhatod priviben, fiad  elvarasat, ha kanadaba szeretne jonni. Mi  56 ota elunk itt.Pesterzsebeti vagyok/voltam.

    Udv : Marika

    előzmény:
    kolibri14 (62)
    2013-01-22  18:44
  15. 2013. január 22. 18:4462.
    Ja nekem is fura volt a -28 fok. Így tegnap megnéztam, -18 fokot írt leghidegebbet Ottawában az előrejelzés. (Csak azért érdekelt, mert szomszéd fia is Kanadában él, ja és az enyém is lehet jövőre megy)
    előzmény:
    margaret3711 (61)
    2013-01-21  23:37
  16. 2013. január 21. 23:3761.

    SZia Anna !

    Csak viccel.Eveken at eltem Ottawaban, nevelt lanyom es fiam mai napig ott el. Ilyen hideg csak az O fejeben van.

    Ottawa - 16

    toronto - 9

    előzmény:
    kisanna3 (48)
    2013-01-20  20:34
  17. 2013. január 21. 23:2460.

    Nem gondoltam volna, hogy Ottawában ilyen az időjárás. Mi az a flu injectio? Influenza elleni oltás? Nem értem jól, hogy mi volt/van a veséddel.

     

    Régen írtál, kicsit érződik az írásodon is.  Majd hívlak skype-on, ha fel tudom éleszteni. Hétvégére talán megcsinálom. Neked van? Küldök pár napsugarat, hogy a kicsik se fázzanak.

     

    Minden jót nektek, Juc.

    előzmény:
    irenehavas (59)
    2013-01-21  22:27
  18. 2013. január 21. 22:2759.
    kedveseim!!  canada fovarosa:OTTAWA.   nos mi itt elunk mint irtam 27 eve. hideg.. mit mondjak;az elso telen majdnem meg haltam. ultunk a yelkviskolaba szunet volt. fel altam 2 lepest mentem es ...se elore se hatra. ruhantak a tarsaim a masik osztalyba petie a ferjeme. jun es monmdom neki;te mi ez?nem faj semmim de nem birok meg mozdulni. ruhant azirodaba pefct franciat beeltunk es mondtak.masik utcaba van egy orvos kinai negyed volt kinai dokival menjunk oda. ok. o es egyik tarsnom aki kinai volt elhuztak a masik utcaba, ezt ugy erstek ahogy irom. huztak. mondom a dokinak mi a baj, mire o:volt otthon a vesemmel valaha baj? persze haVONTA ULTEM A DOKINAL MER VERT PISILTEM. OK. KAPTAM GYGYSZERT, A DE 4 NAP MULVA VISSZA, HIGYETEK EL;REGGELI 7 KO 41 FOKOS LAZAM VOLT. AZT HITTEM ITT A VEG.  4 nap mulva doki vissza ako ma jobban voltam. mondja;ultra hang kell. en csak  MER  en otthon egezseugyis voltam es soha nem volt . ultra hang meg van min den negativ, aha de a doki mondja;nem letezik it baj van. korhaz  MRI.  hat kepzeljetek el;ki mutta hog a vesem dupla ja mint egy normalis embernek szivacs es el van deformalodva. haljatok magyar egezseg ugy; 31 ev alatt nem jutek ra itt meg 5 honap ja voltmn it es meg csinaltak. es az van minden evbe kell flu injectio nekem es birok mindent. a telet kell min 3 ev mig kezdesz meg szoknni. ferjemnek 5 ev kellet.  egyebkent a masik ;anno miko olyan beteg voltam a magyar teli kabatunk volt az jo itt nov kozepeig. csak a gyereknek volt penzunk meleg jo ruhat venni. szegenyek voltunk.  de egyebkent az egesz iskola haldoklott az elso telen. minden nemzet ot volt.... dragaim  , ma reggel fel 9 ko vittuk petivel a ket yorki babynket plusz a baratnem shitzujat fodraszhoz. az enyimej]ken teli kabat baratneme nem adott ra a mamaja , mer baratnem kinaba angolt tanit, aze kell besegitsek. es bizony a dragak vacogtak a kocsiba. szep napot nektek. csok .  LOVE YOU ALL.
    előzmény:
    Ejmiaszösz (55)
    2013-01-21  19:27
  19. 2013. január 21. 22:0258.

    Madárka, nekem baromi hosszú idő a takarítás. Ha rászánom magam egy extra takarításra, akkor mindenhol mindent...

     

    Nem lehet összehasonlítani, ki mennyi négyzetmétert hány óra alatt takarít ki. Én 68 négyzetméteren élek. Ha az elmúlt időben piszokul dolgoztam, akkor nem takarítottam. Tehát a nagytakarítás dupla idő. 

     

    Ha 150 négyzetméteren élek, de mindennap jön Juliska, aki kitakarít, akkor megcsinálom egy-két nap alatt, amit fontosnak tartok.

     

    Ha én most csill-vill lakást akarnék, legalább 3-4 napot kéne itthon maradni és teljes (túlórás) munkaidőben takarítani. Ha csak abba gondolok bele, hogy a könyvespolcokat lerámolni, portalanítani, az legalább egy nap. És ha már nekiálltam, akkor átnézni a ruhákat, mik azok, amiket már nem veszek fel, sose fogok belefogyni és így tovább.

     

    Sok erőt a két lakás takarításához. Hol ígértek 18 fokot? Itt Budapesten plusz öt körül van, 0 fok körül vártuk, de így jobb.

    előzmény:
    kolibri14 (57)
    2013-01-21  20:21
  20. 2013. január 21. 20:2157.
    Fura, de mára 18 C fokot mutat az időjárás. Lehet nagy a hőingadozás Kanadában. Na de nem is ez a lényeg. A takarításról: én elég maximalista vagyok, különbséget tudok tenni az 50 és 300nm-es ház között (mindegyik van). Az tényleg röhögve kitakarítom az 53 nm-t, de tuti nem 2-3 óra alatt, pláne nem ablakpucolással együtt. A nagy házról nem is beszélve egy szint kb. 150 nm. csak az étkező-konyha takarítása ablakokkal együtt 1 nap.
    előzmény:
    Ejmiaszösz (55)
    2013-01-21  19:27
  21. 2013. január 21. 19:3656.
    NUNAVIK!
    előzmény:
    irenehavas (51)
    2013-01-21  17:57
  22. 2013. január 21. 19:2755.

    Irene, biztos neked is beletellett pár napba, hogy megszokd a két évszakot, meg a jaj de nagyon hideget. OK, fel lehet öltözni, de ilyen hidegnél ráfagy a könnycsepp a szempillámra, az orromba az a dolog, ami ott van. Kemény. Viszont - gondolom - csoda tiszta lehet a levegő.

     

    Én is elfelejtettem, hogy pontosan hol laksz, írjad meg, megkeresem a neten. 

     

    Én egy szörnyen elpuhult kárpát-medencei lény vagyok, szeretem, ha pluszt mutat a hőmérő.

     

    Alig várom a tavaszt, ültessem a palántákat. Lesz megint balkon paradicsom, új terv a csüngőeper, meg még ami befér. Tényleg, milyen növényeid vannak?

     

    Szeretettel, Juc

    előzmény:
    irenehavas (47)
    2013-01-20  20:26
  23. 2013. január 21. 19:1754.

     

    Köszi Ircsikém, a válaszodat, le vagyok döbbenve, hogy lakott területeken ilyen hideg legyen és azt még ki is birják az emberek, hááát !!!

    előzmény:
    irenehavas (51)
    2013-01-21  17:57
  24. 2013. január 21. 18:1453.

    Biztos, hogy valós takarítást vállalsz ?

    Mert hasonló címszóval is hirdetnek kényelmi szolgáltatásokat, magas áron 

     

    Az én takarítónőm a zone romantikát nézte.............

     

    Míg le nem bukott, tv -nézést nem fizetek 

     

    Keressen más balekot. pótolhatatlan munkaerő nincs  

    előzmény:
    irenehavas (52)
    2013-01-21  18:03
  25. 2013. január 21. 18:0352.
    szia. egyszer volt nekem 7 szoba 7 furdoszoba, es hetente ketszer jartam. de en nem vagyok gep hogy, hajra nem kaphatok be egy falatot nem ihatok egy kavet nyomas dolgozzak. nem. en nekem az elso';levetem a kabatom meg a cipom, csizmat  es a tv .bekapcsolom  az a radio nekem halgatom idonkent ra nezek , es ugy dolgozom  . ablakot nem puculok fuggunyt nem mosok. bejarati ajton a kis ablakot termeszetes meg csinalom de, a nagy ablakohoz  oda hivjanak ablak puculo brigadot , kesz.
    előzmény:
    KN18 (31)
    2013-01-20  15:44

Címlap

top