Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Takarítónők hol vagytok?

MMaster
Létrehozva: 2013. január 19. 22:28

Sziasztok!

Kérem, aki tud ajánljon egy megbízható takarítónőt.

Helyszín: Kőbánya, 60 m2-es lakás, sok ablakkal, terasszal.

Heti egy alkalom kellene (2-3 óra), lehetőleg pénteken (vagy csütörtökön ha a péntek nem jó), és kb. 2-ig be is kellene fejezni.

Olyan hölgyet szeretnék, aki mindamellett, hogy megbízható, önálló is, feltalálja magát. Ne kelljen mindent elmondani, hogy mit töröljön, hol mosson fel, ügyeljen a részletekre. Pakolni nem kell, alapvetően rend van, de jusson eszébe néha lepucolni a csillárt, a virágokat, elhúzni olykor a bútorokat, lemosni az ajtókat, konyhaszekrényt, kukát stb....A helyzet az, hogy a "nagyjából" való takarítást én is megcsinálom, a részletekre viszont sajnos csak akkor van idő, ha a gyerektől vonom el, és ezt mostmár nem szeretném.

Várom az építő ötleteket :) köszönettel.

  1. 2013. január 21. 17:5751.
    szioka.  canada fovaros;OTTAWABAN  elunk 27 eve. es mi es MONTREAL  mellettunk ami varos, es a leg hidegeb.. elmult eccaka muinusz 35 volt. de mult heten  NUNUVIKBAN MINUSZ 92 VOLT.  az fent vann eszakon. szep napot nektek..
    előzmény:
    kisanna3 (48)
    2013-01-20  20:34
  2. 2013. január 21. 16:0750.

    Én itt találtam a takarítóiállást és a vasalást is.

    Mind a 2 helyen több mint 3 éve vagyok.:)

    előzmény:
    MMaster (10)
    2013-01-20  08:47
  3. 2013. január 21. 08:1849.

    Ablakot évente 4 alkalommal kell pucolnia. Az egy nap a mi 150m2-es házunk esetében. Akkor csak ablakot pucol és kitakíratja a 2 fürdőszobát.

     

    A függönyeimhez senki nem nyúlhat. Azokat én szedem le, mosom kis, vasalom és rakom vissza. 

    előzmény:
    Sarapod2 (42)
    2013-01-20  18:19
  4. 2013. január 20. 20:3448.

     

    Uram, atyám, Irénke, hol a csudába éltek, az északi sarkon, -58 fok ?

     

    Hol van ilyen hideg ? Valamire emlékszem, talán Kanada vagy merre, de azt nem lehet kibirni. Most rendesen ledöbbentem.

     

     

    előzmény:
    irenehavas (47)
    2013-01-20  20:26
  5. 2013. január 20. 20:2647.
    SZIVEM, MI 27 EV ALATT A MAX. MINUSZ  58 VOLT.  te es tenyleg az ember meg szokja a hideget am. ha minusz 15 van orulunk, hogy jeee de meleg van.    a ferjemnek kellet kb 5 ev mig o meg szokta. es a rohej;anno e n mindig meleget imadtam. ezt figyeld meg;a halo szobankba kb 4 eve a futes el van zarva es a menyezzet kozepen van egy oriasi nagy ventilator, plusz a kepembe jun egy masik kissebb. es ugy tudok csak aludni. ferj meg idonkent mondja;a kezem  meg fagy. ok akko kolltzze at masik szobaba. meg van 4 szoba ahol tudna aludni. tavasz  nalunk az nincsen. egyik nap teli kabat masnap, polo.  a nyar szuper nagyon nagyon meleg de;oct. kozepe mar erzed hol elsz.  majus kozepe kezd jobb ido lenni. de volt vagy 5 eve;a nyaraloba kint voltak majusba a nyari butorok es jut a jeg eso ra. draga minden jot nektek.  szep napot .
    előzmény:
    Ejmiaszösz (46)
    2013-01-20  19:36
  6. 2013. január 20. 19:3646.

    Most csak nyilvánosan: nézem az erkélyen a hőmérőt, és ha 0 alatt van, már megfagyok. Hogyan bírjátok a minusz 28-at? Belefagy a könny a szemembe ilyen hidegnél. Valahogy meg kéne alkudni a tornádóval, mert legalább meleg van. Mindenesetre számolom a napokat, mikor lesz tavasz, mikor ültethetek. Az erkélyre, nem egy nagy mezőgazdaság, de tavaly rengeteg paradicsomunk volt, most függőepret is akarok, meg ami még elfér.

     

    Holnap jövök, Szösz

    előzmény:
    irenehavas (44)
    2013-01-20  18:53
  7. 2013. január 20. 19:1445.

     

    Hát ez az, békés délutáni szunyókálás nyugdijas módra, de megszólal a telefon, ami jó erős hangerőre van állitva, hogy a süket is meghallja és a frász jön rám, kikászálódok a takaró alól és kedve női hang szólit, akit nem ismerek.

     

    A mobil meg mindig mellettem van, ha valamelyik gyerek, unoka hivna, hát már ott is keresnek mindenfelől.

     

    Az ember nem meri megtenni hogy nem veszi fel, de már én végig sem hallgatom, mondom, hogy nem kérek semmit, nem akarok vizsgálatra menni, nincs izületi problémám, semmi bajom, ha békén hagynak pihenni.

     

    előzmény:
    Ejmiaszösz (43)
    2013-01-20  18:21
  8. 2013. január 20. 18:5344.
    LOVE YOU TO.   remelem minden ok nalatok. mi itt meg fagyunk. napok ota minusz 28 es eccaka meg tobb .  sajna ez van. ok meg mindig jobb mint florida ahol miko jun a tornado nem talolod meg a hazadat. mindegy ez van. sok sok siker nektek mindehez. irja privit es dumalunk.   LOVE YOU AGAIN.
    előzmény:
    Ejmiaszösz (33)
    2013-01-20  16:11
  9. 2013. január 20. 18:2143.

    Olyan meggyőzőek tudnak lenni, hiába megyek úgy oda, hogy nem veszek semmit, megtetszik, osztok, szorzok, és kész. Bár van, amit szeretek és nem bántam meg, hogy megvettem. Pl. Q10 krém, nagyon jó, kerámia kés, nagyon-nagyon jó. A bemutató után adott ajándékok 99 százalékban gagyik, az ott kapott mosóport pl. kitiltottam a lakásból, kifejezetten olyan szaga volt, mint egy külföldi wécé tisztítónak. Grr.

     

    Nagyon együttérzek azokkal, akik felhívnak, hogy válaszoljak kérdésekre, de nem válaszolok, mert utána kapok egy meghívást egy előadásra, és azt neeeem.... És rettenetesen utálom a telefonokat békés alvás alatt, belekerültünk egy listába és nincs menekvés. Vonalason, mobilon hívnak, emailed tele van hirdetésekkel. Menjünk remetének? 

     

    A gözölősöm jó a csempék közötti fuga tisztítására is, ezzel csínján kell bánni. Amikor az erkélyen rakták le a járólapokat, akkor mondta az ember, hogy nem kell sikálni a fugát, Domestossal be kell kenni és pár perc múlva akár szivaccsal, vagy valami puhával le lehet tisztítani. Tényleg.

    előzmény:
    kisanna3 (38)
    2013-01-20  18:02
  10. 2013. január 20. 18:1942.

    Erre azért én is kiváncsi lennék, hogy csinálja, vagy hányan csinálják!

    Ablakpucolás és függönymosás is benne van?

     

    előzmény:
    KN18 (8)
    2013-01-20  08:01
  11. 2013. január 20. 18:1541.

    Én drukkolok neked. Sőt ha nem Kőbányán keresnél, lehet ajánlani is tudnék. 

     

    De most is azt írom, ülj le vele, és mondjátok el egymásnak ki mit vár el a másiktól.

     

    Nekem már 7 éve ugyan az van, de a lakást rá merem hagyni, tudom, hogy mindent úgy csinál ahogy én szeretem. Bár mint öregasszony, már elég kekec vagyok. Főleg a polcok visszapakolásánál.

     

    Nehéz volt neki megszokni, hogy nem azzal mosunk fel a nappaliba, mint amivel a konyhába, és nem azzal mosunk fel a fürdőbe és a WC-be, mint amivel az előző két helyen. De ma már megszokta és csak nevetünk rajta. Nálunk már szinte család tag. 

      

     

     

     

     

    előzmény:
    MMaster (10)
    2013-01-20  08:47
  12. 2013. január 20. 18:0440.

     

    Feltörték a méledet, te jó Isten, milyen világban élünk ?

  13. 2013. január 20. 18:0339.

    Kedves Irénke, hálásan köszönöm jelentkezését, ahogyan nemrégiben írtam, úgy néz ki sikerül megállapodnom, de remélem másnak is hasznos ez a topic - hisze nem csak én keresek segítséget - és egymásratalálnak.

    Üdv!

  14. 2013. január 20. 18:0238.

     

    Én se megyek többet az biztos, nagyon sok pénzt kivettek már a zsebemből, de ezt a gőzölős izét, magamtól vettem árúházban.

     

    Meg fogom nézni, mert biztos jó szolgálatot tenne, nem kellene annyit csiszatolni, dörzsölni.

     

    Nem szabad ilyenekre elmenni. Nekem van egy svájci barátnőm, amit itt rámsóztak több százezerért, ott nem is engedik be az országba.

     

    Remélem eljön az idő, amikor itt is betiltják, már hallottam lépéseket tenni ez ügyben is, mint sok minden másban, hogy megóvjanak bennünket ezektől a duma franciktól, mert dumálni azt tudnak, mi meg jól bevesszük.

    előzmény:
    Ejmiaszösz (37)
    2013-01-20  17:21
  15. 2013. január 20. 17:2137.
    Hát én is illő tisztelettel közeledek a szerkentyű felé. Nem volt olcsó, bemutatón vettek rá igen ügyesen. Bátorság. Tulajdonképpen leélhettem volna az életemet ilyen gőzölős izé nélkül is, sőt a mellé "nyert" lábaskészlet, tányérkészlet, evőeszközkészlet nélkül is. Ezek itt vannak, gondoltam, majd eladom, de nem igazán tudok ezzel foglalkozni. Fényképet már csináltam, de tök hülye vagyok az ilyen tesz-vesz meg apró oldalakhoz. Így fizetem a részleteket és "tök boldog vagyok", hogy van nekem ilyen. Most egy darabig nem megyek bemutatóra, úgy 20-30 évig.
    előzmény:
    kisanna3 (36)
    2013-01-20  16:19
  16. 2013. január 20. 16:1936.

     

    Én is vettem ilyent, de még ki se mertem próbálni.

    előzmény:
    Ejmiaszösz (32)
    2013-01-20  16:07
  17. 2013. január 20. 16:1735.

     

    Csak tudnám,  hogy ez most mire volt jó ?!

    előzmény:
    peléisten (28)
    2013-01-20  15:14
  18. 2013. január 20. 16:1634.

    Kedves Fórumtársak, köszönöm szépen mindenkinek az ötleteket, javaslatokat, úgy tűnik, a topic sikerrel járt, több kedves hölgy is jelentkezett a munkára priviben.

     

    Aki még keres annak is sok sikert kívánok, másoknak meg szép vasárnap délutánt.

    előzmény:
    MMaster (1)
    2013-01-19  22:28
  19. 2013. január 20. 16:1133.

    Szia Irene, de régen csacsogtunk. Takarítás ügyben borszasztó lusta tudok lenni. Szerencsére a konyha csill-vill, tündér férjem felügyeli a dolgokat. A lakás kicsit félbe van hagyva, ágyat szeretnénk venni, a helyét megcsináltuk, most várjuk, hogy legyen miből venni, aztán hajrá.

     

    Mert ha nekikezdek a takarításnak, abból hetedhét országra szóló rendrakás is lesz, felesleges dolgok kidobása, szelektálás.

     

    Hahó, Szösz

    előzmény:
    irenehavas (27)
    2013-01-20  15:06
  20. 2013. január 20. 16:0732.

    Többek nevében kikérem magunknak a "proli kerületben is kell takarítónő" megjegyzést. Nem részletezem, Hej, te bunkócska, te drága.

     

    Néha én is hívok takarítónőt, főleg családi ünnepek előtt. Én is takarítok vele, együtt könnyebb, lelkesebben csinálom.

     

    Van egy asszony, segédápolóként dolgozott nálunk a kórházban, a főorvosomhoz is járt, meg több orvoshoz. Most SZTK-ban és egy másik kórházban takarít, szeretne újra magánházaknál takarítani. Mindenki meg van elégedve vele. Nálunk is járt, elmondja az ember, hogy mi az amire különösen figyeljen, rendesen és gyorsan dolgozik.

     

    Ha kell, megadom az elérhetőségét. IX. kerületben lakik és dolgozik félállásban, a másik félállása Kőbányán van.

     

    Ilyen gőzölős izét - na nem ipari méretűt - vettem én is, mindent tud, sajnos nem tereget, nem főz és nem énekli el a himnuszt, de ezen kívül mindent lehet vele csinálni.

     

    Sok sikert, Szösz

  21. 2013. január 20. 15:4431.

    Akkor nálam két nap alatt végeznél?

     

    Jajj ne túlozz már. Ha kérem, nálam is lehúzza az ágyneműt, kitakarítja a hűtőt, sőt volt már, hogy főzött is mert épp arra volt szükség.

     

    Melyik fővárosban is élsz? 

     

     

    előzmény:
    irenehavas (27)
    2013-01-20  15:06
  22. 2013. január 20. 15:3630.
    Köszi, olvasom.
  23. 2013. január 20. 15:3329.
    Hja, kell, rettenetes, most mondd meg!
    előzmény:
    peléisten (28)
    2013-01-20  15:14
  24. 2013. január 20. 15:1428.

     

    Hol tart a világ? Már a proli kerületekben is kell takarítónő?

    előzmény:
    anonym789 (4)
    2013-01-20  00:32
  25. 2013. január 20. 15:0627.

    szia. nezd en is takaritok . de egy egy szoba hallos lakas ra nekem kel 2 es fel 3 ora, es egy ember lakik benne.

    igaz en vagyok a fovaros leg dragabb takaritonoje... . igaz en agyat huzok, mosok,  vasalok , hutot puculok. es ezt senki se csinalja meg.   szep napot nektek.

    előzmény:
    KN18 (8)
    2013-01-20  08:01

Címlap

top